NAVO-ministers zonder uiteen 'tegenstellingen' Pronk: Indonesië voor moeilijke beslissingen yVixons broers zijn aanleiding voor 3 Watergate-inbraak Da jan: ultimatum aan Syrië over lijst krijgsgevangenen Overleg moet worden verbeterd Welkom voor diplomaat Sacharow in ziekenhuis Nieuwe president Venezuela dreigt met olie-wapen Sowjet-pers valt Luns aan Extremisten fel tegen Ierse Raad OüW/KWiAiRTET WOENSDAG 12 DECEMBER 1973 BlUTENIiAAD fT7/Kll il mi :e vo rd is W 000 19 sine ian. e\ het n 11 p aalfBRUSSEL (UPI, ANP, Reuter) De NAVO-ministersconferentie is uiteen gegaan zonder dat iets is gebleken van de tegenstellingen tussen de Ver enigde Staten en hun Westeuropese bondgenoten. De ministers werden het gistermorgen in recordtijd eens over een gemeenschappelijke verklaring en lieten zich na afloop optimistisch uit over de toekomst van het Atlantische bondgenootschap. bera De ministers zijn overeengekomen, dat op het overleg binnen de NAVO moet ng worden verbeterd om in de toekomst 'misverstanden' zoals de afgelopen tijd e jer aan het licht kwamen, te voorkomen. (r la In het slotcommuniqué van de confe- ichai ent'e staat. dat de permanente verte genwoordigers van de leden bij de ichtiJNAVO in Brussel moeten nagaan hoe de onderlinge raadpleging het best kan •ief j verlopen. ^p!|In eerdere verklaringen hebben de dp Westeuropese landen er over geklaagd, j dat de VS zonder overleg de onderhan- delingen met de Sowjet-Unie voerde rn de - lichtte over de militaire maatregelen 5 naar aanleiding van de crisis in het Midden-Oosten. Over dit laatste merkte atpri britse minister van buitenlandse taken Douglas-Home nu op: 'Het enige wat er fout gegaan is, is de procedure /an 1 Zijn Nederlandse ambtgenoot Max van hiklqder Stoel zei 'Wij zouden misverstan den hebben kunnen voorkomen, als we al procedures voor consultatie hadden gehad'. int Midden-Oosten Toch is ook tijdens de conferentie in v w Brussel wel iets gebleken van de ver- stjjoj schillen van opvatting binnen de vaal NAVO over het Midden-Oosten. In de s re ontwerp-verklaring stond de volgende r i zinsnede: 'De ministers verwelkomen jng de stappen van de VS in het Midden- l0r" Oosten en verklaren c!at deze stap- tll*11 v°llecIige steun van elk van van de Verenigde Naties onderschrij ven. De Amerikaanse minister Henry Kis singer toonde zich toch het meest op gewekt na de conferentie. 'Wij heb ben allen beter begrip voor eikaars positie verkregen. Ik geloof, dat we vorderingen hebben gemaakt met de onderwerpen, die we bespraken. Ik denk, dat het bondgenootschap ver sterkt is door deze bijeenkomst'. Positiever Nog positiever was hij na een verga dering van negentig minuten met de ministers van de negen EEG-landen, die onmiddellijk volgde op de NAVO- conferentie. Gevraagd of de VS en West-Europa nu dichter bij elkaar wa ren gekomen, zei hij: 'Beslist'. De Franse minister Jobert zei over het gesprek van Kissinger met de EEG- ministers alleen maar: 'Het was te kort om veel te kunnen doen. Maar psychologisch gezien was het belang rijk'. De Britse minister Douglas-Home ging ook in op de suggestie van Kis singer om in NAVO-verband iets te doen aan de energie-crisis. 'Europa moet de olie-politiek coördineren. De Europese topconferentie moet het energie-beleid op, langere termijn be kijken'. In de slotverklaring van de conferen tie staat hierover, dat de NAVO-lan- den samenwerking bij het zoeken naar nieuwe energiebronnen toejui chen. e regeringen hebben'. In de uiteinde- Troepen iilro l.-orlflorir»fr ie Hit ♦arimn/iKro/.lit _ta de reger lijke verklaring is dit teruggebracht tot de opmerking, dat 'alle vijftien maj landen een rechtvaardige duurzame ,or! oplossing voor het Midden-Oosten wil- rj \en. Van enige instemming met de '.eri Amerikaanse politiek wordt in het Slotcommuniqué niet gerept. Verder r g wordt in deze verklaring herhaald, at alle NAVO-landen de voor het e 3] Midden-Oosten belangrijke resoluties bl dan tot st 'Olgf WASHINGTON (UPI, Reuter) Stafleden van de Watergate-com- missie geloven dat zij een nieuwe verklaring voor de inbraak in het Democratisch hoofdkwartier op het spoor zijn: het ging de inbrekers om papieren die konden bewijzen dat Nixon's broers zakelijke con tacten hadden met de multi-miljonair Howard Hughes. Dergelijke bewijzen in handen van de Democraten zouden een bedreiging voor de herverkiezing van Nixon zijn geweest. Tot nu toe nam men aan dat de in brekers gezocht hadden naar informa tie over de Democratische verkiezings campagne. Maar verklaringen van en kele medewerkers van Hughes voor de senaatscommissie zouden er nu op wijzen dat men wilde weten hoeveel Lawrence O'Brien, oud-voorzitter van de Democratische partij, afwist van zakelijke contacten tussen Donald en Edward Nixon en de multimiljonair. O'Brien zou die informatie verzameld hebben als directielid van een adver tentiebureau dat werkte voor Hugihes Tool, één van de ondernemingen van Hughes. Bij de inbraak in het kantoor van O'Brien in het Watergate-gebouw werd ook gezocht naar informatie die de Democraat zou kunnen hebben over de manier waarop medewerkers van Hughes de regering-Nixon pro beerden te beïnvloeden bij een aantal beslissingen. Daarbij zou Ijet gegaan djn om een anti-trust-^aak tegen één van Hughes' bedrijven, de goedkeu ring voor de verkoop van een lucht vaartmaatschappij aan Hughes en po- Suigen de atoomproeven in de Neva- da-woestijn te beëindigen. Geheime zitting Samuel Sadh, de voornaamste advi seur van de Watergatecommissie, zou ujdens een geheime zitting hebben verklaard dat uit de getuigenverkla ringen is gebleken dat de kennis van O'Brien over dit soort zaken waar schijnlijk de belangrijkste reden voor de hele inbraak is geweest. Dat zou dan ook kunnen verklaren waarom de telefoongesprekken van O' Brien werden afgeluisterd. Uit de stukken zou verder blijken dat Hug hes betrokken is geweest bij een zaak van 'nationale veiligheid' die Nixon deed besluiten z'n eigen broer Donald te laten lu.sterpn. Intussen beg nt de Republikeinse par tij zich steeds meer zorgen te maken over het effect van Watergate op de verkiezingen van volgend jaar voor het Huis van Afgevaardigden en de Oenaat. President Nixon vergaderde dinsdag met vice-president Ford en belangrijke Republikeinse partijleden over de vraag, hoe groot de schade in zetelverlies kan worden. De Republikeinse partij heeft altijd volgehouden buiten het schandaal te staan. Maar nu geloven belangrijke Republikeinen dat de partij er toch te te vinden voor de financiële proble men, waarmee de VS voortdurend worden geconfronteerd', zo staat er verder. Over de Amerikaans-Russische over eenkomst over atoomwapens, waaro ver Kissinger en de Fransman Jobert elkaar maandagavond nog in de haren vlogen, bevat het slotcommuniqué een neutrale zinsnede. De ministers heb ben 'kennis genomen' van de Ameri kaans-Russische overeenkomst en mer ken op dat dit akkoord 'een erken ning van de gelijkwaardige veilig heidsbelangen van elke partij' omvat. Op de persconferentie zei Kissinger nogmaals, dat de VS bij hun overeen komsten met de Sowjet-Unie de belan gen van Europa geenszins terzijde schuiven. Hij zegde toe, dat de West europese landen in de toekomst beter zullen worden ingelicht over het Amerikaanse beleid ten aanzien van de Sowjet-Unie, zodat ze niet het idee kunnen krijgen, dat ze alleen maar 'objecten' zijn. Zowel Kissinger als secretaris-generaal Luns sprak de verwachting uit, dat volgend jaar een nieuwe beginselver klaring voor de NAVO (een nieuw at- lantisch handvest) kan worden gefor muleerd op een topconferentie, waar aan waarschijnlijk ook president Nixon zal deelnemen. Harald Edelstam, de Zweedse ambassadeur, die door Chili is uitgewezen, werd bij zijn aankomst in Stockholm welkom geheten door een grote schare sympathisanten. Kort na zijn aankomst vertelde de diplomaat, dat sinds de militaire staatsgreep in Chili ongeveer 15.000 mensen zijn gedood, 35.000 gevangen zijn gezet. Daarvan zouden er nu nog 7000 vast zitten, aldus Edelstam. CARACAS (UPI, Reuter) Carlos Andres Perez, de man die naar alle waarschijnlijkheid de presidentsver kiezingen van Venezuela won, heeft aangekondigd, dat zijn regering de olie zal gebruiken om een betere economi sche behandeling van de Verenigde Staten te verwerven. 'Onze olie-politiek zal een goed instru ment zijn om handelsbelemmeringen te doorbreken,' zo zei Perez, de presi- dents-kandidaat van de Accion Demo- era ti ca. Volgens alle officieuze bronnen heeft Perez de verkiezingen met een ruime voorsprong op zijn naaste belager ge wonnen. Tweede werd de kandidaat van de Christen-Democraten, die Vene zuela de afgelopen jaren regeerde. Perez is in zijn land vooral bekend door de harde wijze, waarop hij in de jaren zestig de linkse guerrilla beweging bestreed. Vroegere guer rilla's hebben al aangekondigd op nieuw ondergronds te zullen gaan als Perez inderdaad president wordt Deze liet ook weten, dat hij de natio nalisatie van de olie-concessies, die in buitenlandse handen zijn, wil versnel len. De wet die deze nationalisatie regelt, zal versneld worden uitgevoerd MOSKOU (UPI) Het persbureau Tass van de Sowjet-Unie heeft secreta ris-generaal Jnsef Luns van de NAVO bekritiseerd voor zijn rede bij de ope ning van de NAVO-ministersconferen tie in Brussel. Volgens Tass schilderde Luns de in ternationale situatie in de zwartste kleuren door weer te zwaaien met de mythe van de Sowjet-bedreiging.' In een rede volgens de slechtste traditk's van de koude oorlog riep Luns op tot totale versterking en handhaving van de militaire macht van de NAVO. De positieve kansen die er zijn gekomen door de consequente politiek van ont spanning, die de Sowjet-Unie en ande re' socialistiscne landen hebben ge voerd, worden door Luns ontkend, al dus Tass. JERUZALEM, TOKIO, CAIRO, GENÈVE (Reuter, UPI, AP, DPA, AFP) Als Syrië vóór de opening van de vredesconferentie van Genève op 18 december niet een lijst van Israëlische krijgsgevange nen aan het Internationale Rode Kruis heeft ingediend en als het Rode Kruis geen toestemming heeft gekregen deze krijgsgevangenen te bezoeken, zal Israël niet deelnemen aan vredesonderhandelingen met Syrië. Dit heeft de Israëlische minister van defensie Mosje Dajan gisteren in een radio-interview te kennen gegeven. Hij zei letterlijk dat de Israëlische re gering besloten heeft helemaal niet deel te nemen aan de vredesconferen tie. als Syrië de lijst van krijgsgevan genen niet overhandigt. Maar politie ke waarnemers in Israël zijn van me ning dat Israël in ieder geval wel naar Genève zal gaan en daar met Egypte en Jordanië zal gaan onder handelen. Het Internationale Rode Kruis heeft gisteren verklaard dat zijn twee verte genwoordigers in Damascus nu al zes weken bij de Syrische regering erop aandringen om lijsten van krijgsge vangenen te verstrekken en toestem ming te geven deze krijgsgevangenen te bezoeken. De Syrische regering blijft echter bij haar standpunt dat zij De ministers van de NAVO-landen on derstrepen de noodzaak van handha ving en verbetering van geallieerde strijdkrachten in Europa. 'Zij erken nen tevens dat de handhaving van Amerikaanse troepen in Europa op hun huidige sterkte vraagt om een ge meenschappelijke poging van de kant van de bondgenoten om een oplossing zeer bij betrokken is geraakt en wen sen zij het aftreden van Nixon of een publicatie van alles wat de president zelf weet over het schandaal, zodat ie dere twijfel wordt weggenomen die de partij schade kan berokken. President Nixon legde maandag zijn benoeming van William Saxbe als nieuwe minister van justitie ter goed keuring voor aan de Senaat. Nixon deed dit, nadat hij een wet had on dertekend op grond waarvan het sala ris van deze minister wordt vermin derd. Als senator had Saxbe namelijk in 1969 voor een wetsontwerp ge stemd dat het salaris van een minis ter van justitie verhoogde van 35.000 tot 60.000 dollar per jaar. Volgens de grondwet is het niet toegestaan dat een lid van het Congres dat voor een dergelijke salarisverhoging heeft ge stemd, later als minister in de rege ring komt. MOSKOU (UPI, AFP). De Russi- sche atoomgeleerde Sacharow en zijn vrouw zijn zondag in een ziekenhuis in Moskou opgenomen. Volgens vrien den zou Sacharow last hebben van een te hoge bloeddruk en zijn vrouw, een oorlogsinvalide, lijdt aan een oog kwaal. De vrienden maken zich niet al te grote zorgen over de gezondheid van Sacharow. Hij zal twee weken in het ziekenhuis blijven. Sacharow, bekend tegenstander van het regiem, gaf twee weken geleden te kennen een leerstoel bij de univer siteit van Princeton in De Verenigde Staten te willen aanvaarden. Volgens medestanders heeft hij uit vele delen van de Sowjet-Unie brieven gekregen waarin hem wedt gevraagd te blij ven. Men is bang dat hij eenmaal in Amerika niet meer terug zou mogen keren naar Moskou. Benjamin Levich. een Joodse geleerde die van de autoriteiten geen toestem ming kreeg naar Israël te emigreren, schrijft in een open brief dat de be handeling van Sacharows verzoek om een visum zal tonen hoe ernstig de Sowjet-Unie de wetenschappelijke sa menwerking in de wereld neemt. Vol gens Levich zou het 'immoreel' zijn als een land een geleerde als Sacha row zou verbieden zijn kennis te de len met andere geleerden. AMSTERDAM In zijn ope ningsrede voor de vijftiende conferentie van donorlanden voor Indonesië, gehouden in het Amstelhotel in Aimster- dam, heeft minister Pronk ontwikkelingssamenwer king) een aantal lastige pro blemen gesignaleerd waarvoor de Indonesische. regering staat. Nederland, dat het voorzitterschap bekleedt van de IGGI - de inter gouvernementele groep van 13 hulpverlenende landen die hun in spanningen coördineren via de we reldbank - probeerde daarmee de conferentie te richten op een on derwerp dat tot nu toe niet al te veel aandacht heeft gehad, name lijk de sociale ontwikkeling. Drs. Pronk kon daarbij gebruik maken van ervaringen, opgedaan tijdens zijn recente reis door Indo nesië. 'Ik heb de indruk gekregen', zei hij in zijn rede', dat sociale ontwikkeling, in die zin dat er een meer gelijke verdeling komt van de economische groei, een zaak is waaraan in Indonesië voorrang zal gaan worden gegeven'. Maar, legde hij uit, de vraag is of de politieke en economische struc turen van een land gelegenheid bieden tot sociale ontwikkeling, en of er eventueel bereidheid is om ze te veranderen. Politieke stabili teit moge een noodzakelijk gege ven zijn om tot ontwikkeling te komen, maar kan tegelijkertijd de werkelijke deelneming van het volk aan de ontwikkeling inperken - en die is toch evenzeer een voor waarde. Financiële stabiliteit is ook een zeer belangrijk doel, maar ook hier doet zich een dilemma voor. De prijs van rijst bijvoorbeeld be paalt de hoogte van vele andere prijzen en daarom is- een lage en vaste prijs belangrijk voor de con sumenten. Aan de andere kant zijn de inkomens van de boeren geheel afhankelijk van hoge opbrengsten van de rijst. Industrialisatie, een van de wegen om werkgelegenheid te scheppen, vraagt investeringen. En dat bete kent, gezien de geringe binnen landse besparingen, veelal buiten landse investeringen. Maar buiten landse investeringen zijn door gaans juist kapitaals-intensief (en minder arbeids-intensief) en tech nologisch ver vooruit, zij resulte ren in uitputting van de nationale rijkdommen. Vaak zijn ze een last op de lopende rekening van de be talingsbalans en soms remmen zul-, ke investeringen zelfs de ontwikke ling van eigen industrieën. 'Dit zijn dilemma's die beslissin gen vereisen welke alleen de Indo nesische regering kan nemen', al dus minister Pronk. 'Het zijn geen eenvoudige beslissingen. Maar die problemen zullen moeten worden opgelost v/il er een evenwichtig proces van ontwikkeling op gang komen. Die problemen betreffen: werkgele- De president van de vergadering, minister Pronk, temidden van de minister van ontwikkelings hulp van Indonesië, prof. Widjowo Nitisarto (links) en P. C. Witte, voorzitter van de Nederlandse delegatie (rechts). genbeid, inkomensverdeling, het groeitempo van de bevolking, regi onale ongelijkheden, het gebruik van eigen hulpbronnen, arbeid, ka pitaal en natuurlijke rijkdommen, mensenrechten - ook de rechten van politieke gevangenen - mobili satie van de mensen aan de basis en een in het geheel opgenomen plattelandsontwikkeling. Die pro blemen zullen moeten worden op gelost wil er een evenwichtig pro ces van ontwikkeling op gang ko men'. Beleid van IGGI Er zijn echter ook factoren van buitenaf die een sociale ontwikke ling in Indonesië in haar mogelijk heden beperken. En daar kan men in de beleidsbeslissingen van de IGGI wèl wat aan doen. Zo noem de de minister als mogelijkheden: een toeneming van investeringen in kleine Indonesische bedrijven, in arbeidsintensieve landbouwpro jecten, in projecten voor 'transmi gratie' - verhuizing van het over volle Java naar andere eilanden van de archipel -, in gezinsplan- nings- en gezondheids-, en onder wijsprojecten en dergelijke. Om de Indonesische regering te helpen zulke programma's te financieren zou de IGGI de wenselijkheid moe ten bespreken van programmahulp. naast wat nodig is om het beta lingsbalanstekort te helpen dek ken. Een derde probleemgebied noemde de minister de structuur van de internatioale handel. Landbouw- produkten hebben niet gemakke lijk toegang tot de markten der ontwikkelde landen. Exportprijzen zijn onzeker en importprijzen, voor kunstmest, voedsel en machi nes stijgen. De oprichting van in dustrieën voor de export naar ont wikkelde landen wordt geremd door de tariefheffingen in deze landen en door technologische fac toren. Tenzij de structuren van de economie der ontwikkelde landen worden aangepast aan de eis voor zelfstandige groei in de ontwikke lingslanden, Indonesië inbegrepen, zal hun ontwikkelingsproces niet van de grond komen. Wederzijds onderzoek Daarom is het volgens minister Pronk niet voldoende om zich te beperken tot het onderzoek van In- donesië's ontwikkelingsbeleid. Ook het beleid van de ontwikkelde lan den terzake van handel, investerin gen en monetaire zaken moet wor den onderzocht wil zich een dia loog tussen Indonesië en andere le den van de IGGI ontwikkelen. Die andere leden van de intergouver- nemetele groep zijn: Australië, België, Canada. West-Duitsland, Frankrijk, Indonesië, Italië, Japan, Nederland, Nieuw. Zeeland, Enge land, de VS, Zwitserland. Verder maken van de groep deel uit de Wereldbank, het Internationaal Monetair Fonds (IMF), het ont wikkelingsprogramma van de VN (UNDP) en de Aziatische ontwik kelingsbank. Waarnemers zijn Oos tenrijk, Denemarken, Noorwegen en de organisatie voor Europese Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). Protest Gistermorgen demonstreerde een groep jongeren van het Comité In donesië voor het Amstelhotel waar de conferentie gehouden wordt. Zij ontvouwden leuzen als 'Laat de po litieke gevangen vrij', 'Geen geld voor moordenaars' en 'Tegen het facisme'. Nadat begin deze week de stichting 'J'Accuse', Sjaloom en het Comité Indonesië zich reeds te gen het verlenen van hulp aan In donesië hadden uitgesproken, keer den zich inmiddels ook de Federa tie van jongerengroepen van de PvdA, het Algemeen Nederlands Jeugdverbond, de ASVA en de stu dentenraad van de VU tegen finan ciële steun aan de regering Suhar to. hier niet over peinst, voordat Israël zich uit de bezette gebieden terug trekt Politieke waarnemers in Cairo zijn van mening dat Syrië zo veel mo gelijk politieke winst tracht te slaan uit de ongerustheid in Israël over het lot van de krijgsgevangenen en op die manier concessies van Israël tracht los te krijgen. Dajan deelde maandag in het parle ment mee dat minstens 42 Israëlische krijgsgevangenen aan het Syrische front waren gemarteld en vermoord. Syrië heeft dit ontkend en verklaard dat Israël een haatcampagne voert om zijn eigen oorlogsmisaden te verbloe men. Israël heeft de foto's van de zwaar verminkte lijken van de krijgs gevangenen, die werden gevonden aan het Rode Kruis gestuurd. Volgens Is raëlische schattingen zouden zich 102 Israëli's in Syrische gevangenschap moeten bevinden. Israël heeft onge veer 400 Syrische krijgsgevangenen. Tevreden De Syrische minister van buitenland se zaken Abdel Halim Haddan heeft tegenover een Japans dagblad ver klaard dat als Israël zich op de be standslijnen van vóór de junioorlog van 1967 terugtrekt en de politieke rechten van het Palestijnse volk gere aliseerd zijn, Syrië tevreden zal zijn. 'Syrië is niet van plan om welk land in het Midden-Oosten te vernietigen'. De minister zei echter niet, wat onder de politieke rechten van de Palestij- nen moet worden verstaan .Hij ver klaarde ook dat hij niet optimistisch is over de kansen op vrede in het Midden-Oosten. Volgens het Westduitse persbureau DPA heeft koning Hoessein van Jor danië definitief besloten aan dc vre desconferentie in Genève deel te ne men, zelfs als daar ook een delegatie der Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) vertegenwoordigd zal zijn. Hoessein zou nl. vrezen dat als hij de conferentie zou boycotten, hij daar mee al zijn aanspraken op de bezette westelijke Jordaanoever zou verspe len. Maar een officiële Jordaanse zegs man heeft gezegd dat over de Jor daanse deelname aan de conferentie nog steeds geen beslissing is geno men. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken Henry Kissinger zal vol gens het Egyptische dagblad Al Ah- ram tijdens zijn bezoek aan het Mid den-Oosten ook een ontmoeting heb ben met Yasser Arafat, de leider van de PLO. Het zou het eerste onder houd zijn dat een hoge Amerikaanse functionaris met Arafat zal hebben. De PLO is vorige maand door de Ara bische topconferentie van Algiers als de enige vertegenwoordigster van het Palestijnse volk erkend. Kissinger, die donderdag naar het Midden-Oosten vertrekt, zal Egypte, Syrië, Saoedi- Arabië, Libanon en Israël bezoeken. Israël heeft de Egyptische tegen-be schuldigingen cathegorisch ontkend dat Egyptische krijgsgevangenen en burgers door Israël systematisch ge marteld en vermoord zouden zijn. De Egyptische beschuldiging werd een 'vervalsing' genoemd, 'bedoeld om de moord op Israëlische krijgsgevange nen in Egypte en Syrië te verdoezelen en de barbaarse behandeling, waaraan Israëlische gevangenen blootgesteld waren'. Volgens Israël hebben de Egyptcnarcn zeker 28 Israëlische ge vangenen vermoord en de overigen gefolterd. De Egyptische beschuldiging dat Is raëlische artsen trommelvliezen van Egyptische krijgsgevangenen op ge wonde Israëli's hebben getransplan teerd, werd door de directeur van het ziekenhuis, waar de gewonde Egypti sche krijgsgevangenen werden ver pleegd, eveneens ten stelligste ont kend. BELFAST (Reuter). —Leiders van extremistische protestantse groeperin gen hebben gedreigd met een golf van geweld, stakingen en protestmarsen om zo het werk van de Ierse raad on mogelijk te maken. De Britse en Ier se regering besloten zondag tot het instellen van zo'n overlegorgaan om de samenvoeging van de Ierse Repu bliek en Ulster voor te bereiden. Vertegenwoordigers van de Democra tische Unionisten en de Vanguard-be- weging veroordeelden op een bijeen komst in Belfast de 'uitverkoop' van Noord-Ierland door Brian Faulkner, de leider van de Unionisten. Zowel de 'officials' als de 'provisionels' van het (katholieke) Ierse Republikeinse Le ger (de IRA) hadden de overeen komst zondagavond al verworpen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11