Gastarbeiders zijn geen koopwaar, maar mensen eoeo NCRV ging in Zeeland en Z.-Holland achteruit AVONTUUR IN KARINTHIË dagpecep Mary Stewart Minister Pronk in IKOR-film: 'erg belangrijk' NOS onderzoekt energiebesparing Waardevolle documentaire r'r* TROUW/KWARTET VRIJDAG 7 DECEMBER 1973 BINNENLAND/RAIDIO-TV Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanavond na het Tros-programma brengt het IKOR een zojuist klaargekomen film op het scherm waarin op zeer instructieve wijze een beeld wordt gegeven van de situatie van de buitenlandse werknemers, hier in Nederland, maar ook in het va derland Tunesië in dit geval. Aan het eind is een gesprek met minister Pronk (Ontwikkelingssamenwerking). MARY PERKINS 'Geen koopwaar maar mensen' zoals de titel is, toont in een aantal straat interviews hoe het publiek over deze mensen denkt Een huisvrouw: 'Ik heb erg veel respect voor de buiten landse arbeiders en ik denk dat zij hier komen om geld te verdienen'. Een garagemonteur daarentegen: 'Ik zie het dat zij zo gauw mogelijk het land uit moeten, want wij hebben hier zo enorm veel werkloosheid'. HILVERSUM De raad van beheer van de NOS zal een 'kerngroep ener giebesparing" in het leven roepen, die tot taak krijgt alle mogelijkheden na te gaan, die kunnen leiden tot een verdere besparing op het energiever bruik binnen de gehele omroep. In beginsel is daarvan geen enkel terrein uitgesloten. De kerngroep zal om die reden ook de mogelijkheden bezien, die in de programmatische sfeer kun nen worden getroffen ter besparing van energie. Een aantal maatregelen zal zonder al te veel problemen kunnen worden ge troffen, aangezien de technische ver zorging aan de NOS is opgedragen en derhalve is gecentraliseerd. Eventuele maatregelen op programmatisch terrein zullen echter langduriger overleg op bovendien hoger niveau noodzakelijk maken. Het IKOR heeft voorrang gegeven aan deze film boven de aangekondigde film 'Toekomstshock', die de Griekse regisseur Dimitri Nollas maakte op initiatief van de Nederlandse vereni ging voor de Verenigde Naties. Het IKOR gaf de voorrang omdat men bang is voor emoties tegen de buiten landse werknemers, nu het in ons land niet goed gaat Vraag Interviewer Joop van Tijn stelt minis ter Pronk de vraag wat het zou bete kenen als deze mensen niet meer zou den komen. Zou de economie in elkaar storten? Minister Pronk: 'Niet in elkaar stor ten, maar het is ook niet zo dat er dan ineens erg veel werkgelegenheid voor de Nederlanders zou ontstaan. Mijn stelling is dat ze erg belangrijke posten vervullen in onze economie. Als ze die niet zouden vervullen, zou den ook posten waar nu Nederlanders werken niet meer vervuld kunnen worden'. De minister meent dat het hard nodig is dat de overheid duidelijk maast aan de Nederlandse bevolking waaróm die mensen eigenlijk hier zijn. 'Uit onwetendheid kunnen allerlei conflic ten en problemen ontstaan'. Hij vindt het ook onmenselijk dat buitenlanders hier heen werden gehaald, waarbij c"e eis is gesteld dat ze een of twee jaar Minister Pronk moeten werken vóór hun gezin kan overkomen. Hij keert zich dan ook f?l tegen de bestaande ideeën, de mensen maar twee jaar hier naartoe te halen, waardoor ze hun gezinnen niet over te hoeven laten komen. 'Dat betekent dat je de mensen werkelijk als koop waar ziet'. Deze en andere belangrijke uitspraken zijn in het tweede deel van de film opgenomen. Aan het begin wordt ge toond hoe de Tunesiërs leven en wer ken. Er wordt een indruk gegeven van de schaarste in hun land. Regel matig betrekt de Nederlandse DAF-fa- briek Tunesiërs. Er is een opname van dit aanwerven. Later ziet men de Tunesiërs in Nederland aan het werk. Over een week vrijdag 14 decem ber zullen dr. Marga Klompé en dr. Albert van den Heuvel in het IKOR-programma over dit probleem spreken. 'Telefoonactie' wierp vruchten af Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Tegen winst in het aantal leden in de provincies Noord-Brabant/Limburg (530), Gelderland (722), Drente (369), waaraan Bartje waarschijnlijk wel debet zal zijn, de andere noorde lijke provincies en Noord-Holland (226) blijkt uit het jaarverslag van de NCRV dat er in 1972 in Zuid-Holland en Zeeland terrein verloren is. Om de cijfers te beginnen bij en in de richting van de pijltjes, woorden invullen die betekenen: 1. insekt, 2. deel van een huis, 3. pa gaai, 4. standaardmaat bij de ijk, 5. voorhof, 6. vatenmaker, 7. vreemde munt, 8. wijze leidsman, 9. passagiers ruimte in een vliegtuig. Oplossing Hor. 1. netel. 4. kreet, 8. A.P. 10. bo. 12. mom. 15. paria, 17. apart, 19. ank, 20. ral, 22. sas, 23. madat, 24. adé, 26. nar, 27. set, 29. leest, 30. imker, 31. aga, 33. re. 37. sa, 38 terra 39. manen. Vert. 1. nappa, 2. e.p. 3. es, 5. ra, 6. eb, 7. toets, 9. do, 11. ark, 12. marana- ta, 13. malaria, 14. pas, 16. anode, 18. ramee, 21. Ana, 24. alert, 25. Eem, 27. ski, 28. traan 32. ga, 34. Ee, 35. ar. 36. ba, 37. Se. 'In het Noorden hebben we altijd goed gezeten. Wat de oorzaak van ach teruitgang in de randstad, Zuid-Hol land, betreft heb ik een sterk vermoe den, dat er leden naar de TROS zijn gegaan. Er zal een sociologisch onder zoek worden gehouden onder de le den, zodat bekend is waarom men lid is van de NCRV en waarom men erbij komt of verdwijnt' aldus de heer H. van Manen, secretaris van de NCRV. In totaal boekte de NCRV in 1972 een winst van 1.262 leden waardoor het aantal leden op 480.492 kwam. Al is de Nederlandse bevolking naar ver houding meer toegenomen toch wordt in het jaarverslag de tendens over 1972 gunstig genoemd, temeer daar de E.O. in dat jaar C-omroep werd. Van de begunstigers van de E.O. zijn er vele duizenden tevens lid van de NCRV en deze begunstigers wordt re gelmatig verzocht lid te worden van de EO. Dat de telefoonacties voor de televisie hun vruchten afwerpen blijkt uit het feit, dat de meeste aanmeldingen reac ties daarop zijn. Uit een onlangs uit gegeven rapport blijkt dat de NCRV niet buiten haar boekje was gegaan wat betreft de reclame voor de eigen organisatie, dit in tegenstelling tot enkele andere omroeporganisaties. De minister heeft immers een limiet ge steld ten aanzien van het aantal minu ten dat aan deze reclame mag wor den besteed. Uit het luxe uitgevoerde jaarverslag blijkt dat de meeste NCRV-leden zich bevinden in de leeftijdsgroep van 51 jaar en ouder. De percentages zien er als volgt uit: 20-34 jaar elf procent, 35 tot 50 jaar twaalf procent, 51 tot 65 jaar veertien procent en 65plussers veertien procent. Bij de ledenwerving zal zeer grote aandacht besteed werden aan jongere leeftijdsgroepen. Tenslotte zij vermeld dat voorzitter dr. Mr. J. Ozinga in zijn voorwoord 1972 bestempelt als een goed jaar, terwijl in het verslag van de sectetaris gesproken wordt over 'een gezonde organisatie.' Aan de verbreding van de achtergrond informatie omtrent de Arabische we reld en de olie heeft de VPRO een be langrijke bijdrage geleverd. Rudolf Kiers ging daardoor met een filmteam naar de stad-staat Koeweit en het re sultaat van zijn verkenningen werd een zoioel boeiende als waardevolle documentaireBoeiend omdat hij zo veel ongeioone en frappante zaken te zien geeft en waardevol vanwege een interessante verbinding met het den ken van de moderne Arabier. Het miniatuur staat je Koeweit is uiter aard niet maatstaf gevend voor alle Arabische landen voor wat betreft de economische opbloei en de ivelvaart van de burgers persoonlijk. Maar de emir schijnt verhoudingsgewijs wel te beschikken over het grootste aantal uitgekookte zakenlieden. Zij hebben niet alleen zeer veel van het Westen al afgekeken, maar buiten de kennis ook geweldig geraffineerd uit. Tóch lijkt de film van Rudolf Kiers ook aan te tonen, hoezeer die lucra tieve Arabieren het Westen nodig heb ben. Beelden van de modernisering, opnamen van de inrichting van wo ningen, paleizen en bedrijven, bevatten mijwei uitsluitend geïmproviseerde verworvenheden. Typisch Arabische stukken vielen hoegenaamd niet waar te nemen. Misschien kunnen alleen de tapijten tot de Arabische cultuur wor-||| den gerekend. ™5u De emir van Koeweit verschafte ons ook nog een les in lang leven. Men ziet hem zijn 74 jaren niet aan. Dat komt omdat hij aldoor melk drinkt, zegt htj en in hoofdzaak zich voedt met dadels, wit vlees en gebakken vis. Verder gaat hij om ongeveer 8 uur naar bed, staat meestal om 3 uur 's nachts op en zwemt veel in zee. Het recept is natuurlijk na te volgen, maar dan mis je de achthonderd miljoen die hij per jaar incasseert. Kiers trof in de jonge, knappe zaken man een interessant prototype van de Arabieren die het moderne weten te verenigen met het traditionele dat zij altijd in zich om zullen blijven dra gen. Sprekend over een nuttiger be steding van de gigantische geldmidde len, voorspelde hij dat Koeweit het niet zozeer zal zoeken in op het Wes ten lijkende produktieprocessen, maar in de rol van financier voor de we reldeconomie. Dat lijkt nieuw, maar manipuleren met geld is een eeuwen oude functie van veel Arabieren die buiten hun eigen land het geluk gin gen zoeken. Oügeweten zorgde de EO voor een absolute tegenhanger. In 'Nader Be keken' werd een Duits filmpje ver toond over Rusland dat de olieboycot benut om het Westen zonder oorlog in de nijptang te krijgen. Dr. Broek- meijer gaf daarna als zijn oordeel, dat we inderdaad rijp worden gemaakt voor een Russische machtsgreep. Als redmiddel gaf hij aan, het toepassen van de boycot op de leverantie van granen en machines aan Rusland en de Arabische wereld. Hoewel hij tevoren had gezegd, dat de olieboycot indruist tegen alle tracta- ten en menselijke rechten. De heer Broekmeijer gaf voorts de raad pal te staan en niet in paniek te raken, maar misschien heeft hij zelf aardig wat kijkers de stuipen op het lijf ge jaagd. Er staat tegenover 'de Rus' echt nog wel iets meer dat hem te genhoudt dan een waarschuwende Ne derlandse vinger. TON HYDRA 29. Zoals wij ons uit vorige verhalen misschien nog wel herinneren, was de villa van de Van Everdingetjes gele gen in dat deel van het dorp, dat ;n de volksmond 'de goudhoek' werd ge noemd. In de goudhoek stonden al leen maar knotsen van villa's en er woonden alleen maar kreunend rijke mensen. Eer. tikkeltje geïmponeerd door al deze rijkdom liep smidje Ver holen dus op de voordeur van huize Everdinge af en voorzichtig belde hij aan. Eventjes later week de deur voorzichtig een eindje open en net FERDINAND hoogmoedige gelaat van een dienaar werd zichtbaar. Deze zelfbewuste fi guur bekeek de smid eens even en vroeg toen: 'Enwaarbij het Jat bekende toontje aansloeg, dat zelfbe wuste bediendes zo'duidelijk onder scheidt van de mindere man. "t Is in dit huis nie* de gewoonte de familie onaangediend nog lastig te vallen, als de duisternis reeds is ingetreden,' voegde hij er aan toe. Breng mij dan toch maar even bij Thomas van Ever dinge,' antwoordde de smid koeltjes. 'Ik ben één van zijn vrienden en heb een dringende boodschap hem.' 'Dan moet U het zelf m weten,' zuchtte de bediende. 'Ik niet voor de gevolgen in en ik w er ook geen verantwoording voor dragen.' Met waardige tred lei hij de smid vervolgens door derige gangen van het grote huis klopte op een deur en kondigde komst van een zekere smidje Vei len aan. 'Treedt U binnen,' zei hij schaafd. Daar staat de heer Thoi van Everdinge senior Radio vandaag Humanistisch Verbond over zedelijkheidswet UTRECHT Beelden uit de Barend Servet-show en uit de speelfilm Blue Movie zullen zondagavond (Ned. I 22.20 uur) dienen als illustratiemate riaal in een televisieprogramma van het Humanistisch Verbond over de Nederlandse zedelijkheidswetgeving. Aan het woord komen o.a. VPRO's hoofd televisiedienst Arie Kleiwegt en Wim Verstappen van Scorpio films. 55 Hoewel Annalisa haar gezicht prach tig had opgemaakt, waren nog altijd die vermoeide trekken zichtbaar. Zij had er steeds bij gezeten en zwijgend ons gesprek aangehoord- Zij sloeg nu haar ogen op en zei heel rustig: Ik wist het.' Haar vader sprong op. 'Jij wist het?' Zij knikte. 'Sinds twee dagen.' 'Sinds twee dagtn' Je bedoelt dat je het niet van com Franzl gehoord hebt.' 'Nee, ik heb het gemerkt toen Vanes sa zondagavond het dier opereerde. Daarvoor had zij de kist met instru menten nodig. Toen ik na afloop de instrumenten schoonmaakte vond ik dit. Ze beurde de instrumentenklst van de bank, opende deze, haalde het boven ste schap eraf, zodat de plaats zicht baar werd, waar men gewoonlijk wat paperassen bewaart recepten, fol ders over nieuwe geneesmiddelen e.n dergelijke. Nadat ze een paar van de papieren had weggehaald, kwam er een bundeltje kranteknipsels tevoor schijn. Ik kon ze natuurlijk niet Ie- zen maar wel zag ik steeds de naam Neapolitano Petra en foto's van de Ï2£i ln al,IerIei standen. Timothy vertelde me later dat ze alle betrek king hadden op de verdwijning van de hengst. Annalisa spreidde de knip sels voor ons op tafel uit. met het ge- openlegt" 'Cma"d dle haar kaart™ [Dit heb ik gevonden.' zei ze. ze gooide als laatste eeu foto over de andere heen Hij was geel en aan de kanten gerafeld. Het was een opname van een wit paa-d voor een staldeur v,aora«a|' ee" n^an stond lB uniform van de Spaanse Rijschool. Toen Herr Vl'agner hem wilde pak- ril u'?rp 'e haar ,aatste tmct °P ta- "T bruine tube 'Kol is- i Vtijdens de operatie al vluchtig had opgemerkt. Ik pakte de tube 'Wat is dit? Ik heb S?i®die avond Zlen l'ggen. Ik dacht dat het een of ander zalfje was. Je wilt me toch niet vertellen dat het dat het een haarverfmiddel is?' Ze knikte apathisch en wendde zich vervolgens tot haar vader. 'Papa Hij nam er geen notitie van. Hij schudde zijn hoofd boven de knipsels en scheen diep onder de indruk. 'Franzl,' stamelde hij. 'Dus het is waarAl die tijd. Arme Franzl.' Zachtjes zei ik tegen Annalisa: 'Waar om maken jullie je zorgen? Jullie konden niets doen. In ieder geval nul len wij vertellen dat jullie tot van middag van niets geweten hebben. Zelfs al had je gewild, dan nog /ou het onmogelijk geweest zijn voor van daag iets te ondernemen.' 'Dat weet ik Maar het is niet dit' met een gebaar naar de knipsels 'wat mij hindert.' Ze richtte haar ogen naar haar vader en ik zag dat deze vol tranen stonden. 'Toen oom Franzl daar te sterven lag, moet hij geprobeerd hebben het mij te vertel len. Hij heeft zijn naam genoemd steeds en steeds weer, en hij had het over de 'Lippizzaner', maar ik dacht natuurlijk dat hij Maestoso Le- da bedoelde Ik dacht dat hij bang was dat Leda zich aan het vuur zou verwonden. Hij was maar bij vlag.ïn te verstaan; hij had het over Wenen, en over de 'Lippizzaner' en zelfs over zijn tuigen nu weet ik dat hij vertelde dat hij van plan was Neapoli- tano Petra naar Wenen terug te bren gen, zelfs zijn zadel en zijn hoofdstel. 'Neapolitano Petra's Sattel', zei hij, *n wij dachten dat hij over een 'Napoli- taans zadel' sprak. Daar snapten we niets van, we hebben hier immers niet zo'n ding. Maar dat moet hij be doeld hebben. Het is het zadel dat .k gebruik voer Maestoso Leda.' Een traan rolde over de zwart geschmink te oogleden. 'We hebben het niet ver staan en nij probeerde alles op ie biechten, om het zo weerzo weer zij struikelde over haar eigen woor den. 'Goed te maken, vulde ik aan. Haar vader klopte haar bemoedigend op haar hand. 'Pieker maar niet, mijn Liesl, wij zullen het nu goedmaken.' Hij voegde er nog een paar woorden in het Duits aan toe. Ze knikte en droogde haar tranen. Voor de zoveel ste maal keek Herr Wagner op zijn horloge. 'Ik moet nu gaan. Als u wilt blijven om straks nog het een en an der te bepraten Ik schudde mijn hoofd. 'Dat is niet nodig, geloof ik, tenzij u erop zou staan. Als u dat goedvindt nemen we het paard nu meteen mee. We zien dan vanzelf wel welke problemen zich voordoen. He* er.ige waar ik werkelijk mee inzit, is de vraag, wat we moeten doen als de rechtmatige eigenaar hem nu niet terug wil hebben.' 'Dan neem ik hem,' zei Timothy prompt. 'En als jij nu je baantje eens niet krijgt, wat dan? Hem naar Engeland verschepen? Wat zou je moeder daar wel van zeggen?' Hij glimlachte en trok zijn gezicht in een grimas, als wilde hij duidelijk maken hoezeer hij zich de laatste da gen van moeders rokken bevrijd ge voeld had. Herr Wagner was opgestaan. 'Zij zul len hem zeker terugnemen. Daar hoef je niet bang voor te zijn. Hun heng sten leven gemiddeld zo een jaar of dertig en zelfs na hun dood worden ze nog niet vergeten. Zijn naam blijft altijd boven zijn stal staan en er ligt altijd vers hooi op hem te wachten. Maar nu moet ik gaan, het is de hoog ste tijd. Alleen wil ik even nog wat zeggen over de vergoeding. We mogen niet van u verwachten dat u de on kosten uit uw eigen zak betaalt. Die zijn voor onze rekening. Om maar een voorbeeld te noemen: de reservering van een paardebox in de trein van hier naar Köflach, waar u moet uit stappen als u naar Piber gaat En er zijn ongetwijfeld nog meer onkosten. U moet me daarvan nauwkeurig op de hoogte houden.' Ik wilde iets terugzeggen, maar hij maakte een gebaar als wilde hij van geen antwoord weten. 'U moet mij toestaan, althans déze bijdrage te leveren. Het zal de eeuwi ge rust van mijn neef Franzl ten goe de komen.' 'Goed dan,' antwoordde ik, 'ik zal zeg gen wat de onkosten zijn die ik ge maakt heb.' Hij viste in zijn binnenzak en haalde er een kaartje uit tevoorschijn. 'Hier is mijn adres, het meest vaste adres dat ik heb: onze winterverblijven bij Innsbruck. En misschien wilt u ook uw adres hier achterlaten? En nu dan nog uw honorarium voor de operatie- tie Maar daar wilde ik niets van weten, en hij deed geen verdere pogingen om mij te overreden. Hij bedankte me nog eens uitvoerig voor de aange boden bemiddeling en verliet toen ip- gelucht de wagen. (wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 slnf.: 8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 0.00 Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? - pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO; 9.40 Inl. tot muz.begrip. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S plus Ml Ar beidsvitaminen. (11,00 Nws; 11.03-11.05 Radi ojournaal). 11.30 (S) Horlepiep: Indrukken v.h. 28e Fetes Intern, de la Vigne te Dijon. 11 55 Beursber. NOS: 12.00 Toerismo: toerist inf. uit binnen- en bultenl. Overheidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS: 12.40 (S) Lichte gramm muz. 12.50 Recht en slecht. 13.uo Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Spiegel van Belgie - muz. en nws van onze zuiderburen. 13.50 Intern. Spectrum: mod. en klass. muz. 14.30 Blik op de Derde Wereld: Lnf. progr. over ontw.samenwerk 14 45 Blik op Europa: inf. progr. Over de Eur. integratie. 15.00 Zoeklicht op Neder land: rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00-16.02 Nws) Human Verb.. 16.45 Laat Je niks wijsmaken, lnf. progr. VPRO: 17.00 VPRO-Vrijdag: rechtstr. progr. over een akt. onderw. 17.55 Med. VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit. mor- gen dat. PP; 18.20 Uitz. v.d. K.V.P. VPRO: 18.30 VPRO-Vrijdag (verv.): komm. en analy ses. KRO: 19.00 (S) Springplank: jonge ar tiesten wagen des prong. 19.30 Mens te ziin op aarde: gelovige visie op de mens en zijn bestaan. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22.00 (S) Wie niet kijken wil cabaretprogr. 22.25 Overweging 22.30 NWS. 22.40 (S) Hits. 23.55-24.00 HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S> Badlnerie: klass. muz. (7.30 Nws: 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass. en mod. muz. met 10.30 Nws. 11.00 Ge bakjes en een beter leven. 11.55 Med. 12 00 (S) Van twaalf tot twee, met 12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuiTib.; 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar -14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Inter lokaal op vrijdag, met 15.30 Nws. 17.00 Zon der grenzen: rubr. oveir missie en zending. 17.10 Cameretten 1973: fragm. uit het festival voor amateurcabaretgroepen. 17.30 Nws. 17.32 Echo, KRO: 18.09 (S) Licht ork. met solisten. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws. feiten en achtergr. op soc.-maatsch. teirrein. 18.58 Marktber. VPRO: 19.00 (S) No va Zembla FM; leugens, verwarring, strijd en goed nws. (20.00 Nws; 20,05-20.15 Van daag dit. morgen dat.) NOS: 20.50 Den Haag vandaag. VARA: 21.00 R'dams Filh. .Ork. en solisten: klass. en mod. muz. In de pauze: ca. 21 50-22.09 Lezing. 22.49 (S) Staalkaart 23.35 (S) Muz. van Nederlanders. 23.55-24.09 Nws. HILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospelsound: muz. v mensen. 8.02 (S) Tussen thee en koffie. (S) De muzikale fruitmand: verzoekpl, en voor zieken. NCRV: 11.03 Zing, zingl 12.04 Bij Barend: op de Holl. 13.03 (S) Popcorn. NOS: 14.03 Meurden thode. VARA: 15.02 Pop in Nederland, 15.03 Hoe het begon. 16.03 Tieners»; 17.03 Gitaargrocpen. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.01 volmachtigd: verzoekpl. 20.02 Heug er show. VPRO: 21.02 VPRO-Vrijdagavond gevar. lichte muz. en plaatbespr. Med.) 7.00 Einde uitz. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 I bond. 12.15 Lichte muz. 12.50 Buitenll. p verz. 13.00 Nws, akt., weerber. en scb burgprogr.'s. Aansl.: Lichte muz. Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Lichte (15.00 Nws.) 16.00 Nws en beursber. Lichte muz. 17.00 Nws en med. 17.10 li ork.muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 desportber. 18.30 Wegwijs wezen. Sportmagazlne. 18.55 Taalwenken. Gramm.muz. 19.00 Nws en akt. 19.30 li muz. 19.40 Keurig Engels. 19.45 Boefcb 20.00 Gevar. progr (21.00 Splinternws. Nws.) 23.00 Nws. 23.10 Jazzprogr. 23.40. Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Eddy Go Roundshow NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Muzikale show v.d. BBC rond Nana Mouskouri 21.10 Ted en de meester kwissers 22.40 Kerkorgelconcert en zang NOS 22.50 Uit de Kunst 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Wat een familie' 19.30 Arthur NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Alles of niets 21.15 Hec Ramsey IKOR 22.50 Toekomst Shock - Amerikaanse film- doe. over een aantal geestelijke technische en sociale ver schijnselen NOS 23.40 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Herb. v.h. Journaal van gisteravond. 10.25 Amerlk. speelfilm uit 1956. 12.40 Filmrep. 12.50 Persoverz. 13.00- 13.20 Journaal. 15.50 Journaal. 15.55 Film- rep. 16.40 Kinderprogr. 17.10 Kinderprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportoverz. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-maga- zlne. 19.26 TV-serie. 18.40 Hier und Heute. 19.20 TV-spel.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Comedie. 21.95 Politleprogr. 21.40 Rep. uit Bonn. 22.05 Journaal en weerber. 22.20 TV-spel. 23.50 Journaal. DUITSLAND II 10.30-11.00 V.d. kleuters. 16.30 Sportprogr, 17.00 Journaal. 17.10 Sprookjes-tekentrucfilm. Aansl.: Malnzelmannchen. 17.45 Act. en muz. 18.25 TV-serie. 19.00 Journaal. 19.30 Bul tenl. rep. 20.15 TV-serie. 21.05 TV-serie. 21.15 Journaal. 21.30 Italiaanse speelfilm uit 1970. 23.25 Journaal. DUITSLAND III WDR 18.00 Herh. TV-cursussen. 18.30 Sklgymn. 19.00 Zandmann. 19.05 Joegosl. werkn. in Duitsland. 19.15 Landsforum. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Landsforum. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Dlsc.-progr. DUITSLAND III NDR 8,05 t.e.m. 12.10 Schooltelevisie. 18.00-18.30 Sesamstrasse. 19.00 Ausbll der Ausbilder. 19.30 Filmrep. 20.00 Joui en weerber. 20.15 Doe. progr. 21.00 Filmclub. BELGIE NEDERLANDS 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Comedy Cs 18.20 English for Business (6). 18.50 Pro m verz. 19.03 Protest.-godsd. uitz. 19.33 klicht. 19.38 Med. en weerber. 19.45 naai. 20.10 Sam (8). 21.00 Panorama. Journaal. 21.55 La Victoria. 23.25-23.5S menvatt. rep. v.d. Belgische Kampioe Biljart - kader 47.1 te Mechelen. BELGIE FRANS 17,40 Schooltelevisie. 18.10 Kleuterprogr. 18.30 Het uitgaa ven. 19.00 L'lllustre Maurin. 19.30 Waai! gazine. 19.45 Journaal en weerber. Weerber. 20.15 Tips voor weggebrul 20.20 Rep. 22.00 Les rues de San Frani 1! Aansl.: Journaal. Kabeljauw met prei en kaas 1000 gram kabeljauwfilet 300 gram prei 50 gram boter 50 gram bloem Parmezaanse kaas paneermeel ei, sherry bloem, kerrie klontje boter De in stukken gesneden filet in 2^ dl. water' net gaarkoken, waaraan 1 dl. niet-zoete sherry en wat zout is toegevoegd. De vis laten uitlekken. In het kookvocht de gewassen en in stukjes gesneden prei aan de kook brengen. Ook de prei laten uitlekken. Smelt de boter, roer er de bloem doorheen en doe er dan 4% dl. vis- vocht bij (is er te weinig, dan bijvul len met water). Doe er een eetlepel Parmezaanse kaas doorheen ,een mes punt kerrie en de prei. Even weer aan de kook laten komen. Een vuur vaste schotel invetten met een klontje boter en bestrooien met paneermeel en Parmezaanse kaas. De bodem ver- der bedekken met saus, daarop stukken vis en dan de rest van saus. De oppervlakte zo glad mogj1 strijken en een ei loskloppen en mee de saus bedekken. Dan weer laagje paneermeel en wat Parmez se kaas erover. Hier en daar klontje boter en een half uur in warme oven zetten. (Recept van Dekker, Amsterdam))] Menutip: kabeljauw met prei en aardappelkrokctjes, andljviesla knoflook, koffie. z N. ki tv

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6