Veemarkt komt naar Leiden n Rijk zal zich moeten houden aan provinciale richtlijnen Grond niet verkopen, wel in erfpacht uitgeven k Buitenkagers krijgen vrije overvaart met pont vil Subsidies voor Waalse kerk en de Lodewijk Sluitende begroting in Hillegom HORLOGES Leden-jubilarissen bij het NVV Leiden Müieuoolitie in Wassenaar Afv/eerverbod plezierboten Nieuwe Leidse Courant Kerstboom brandt ook dit jaar Agenda Leiden Visserij berichten S [ROUW KWARTET VRIJDAG 7 DECEMBER 197 STAD EN' REGIO U Ministerie geeft toestemming voor maandag en dinsdag te 1 al- ie. aren met wij nsen ont- r ze om is ge- zijn. de Tot de ons leur., spij- on- ont- leur. ge- veel; Het dat niet niet pen- lijk- toor- deu- p te een be- i tot kon- ad- toe. elen' naar slot onze 1. G. dié aan gew. A van ems- jk. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het ministerie van binnenlandse zaken heeft Leiden toestemming gegeven om met ingang van volgend jaar op maandag en dinsdag te gaan (vee)markten. De Groenoordlial en liet terrein er om heen zal daarvoor gebruikt worden. De huidige vrijdagse vee markt komt te vervallen. Dat betekent dat Leiden volgend jaar in de concurrentieslag met Utrecht zal moeten. Want deze gemeente kreeg al eerder toestemming om op maandag en dinsdag veemarkt te hou den. Het zal erom gaan de gunst van de veehandelaren, die nu de Rotter damse veemarkt bezoeken, te verwer ven. Deze markt is per 1 januari van het volgend jaar opgeheven, omdat hij o.a. verkeerstechnisch in Rotter dam te veel problemen oplevert. Runderhal Leiden verkeert in een gunstige uit gangspositie. De Zuid-Hollandse Bond van Veehandelaren verklaarde her haalde malen, ook recent nog, dat LEIDEN Met de gedeeltelijke res tauratie van de Waalse kerk aan de Breestraat, die bestaat in herstel van de toren, van de dakvlakken en van de goten, is 'n bedrag van bijna 150.000 gemoeid, zo hebben B. en W. de raad meegedeeld. De kerkcraad van de Waalse Gemeente heeft ook de ge meente om subsidie gevraagd. B. en W. stellen een bijdrage van 30 pro cent voor, dat is 44.508. De bouw kundige toestand van de kerk is zo slecht, dat ter voorkoming van ver der verval, al een begin met de werk zaamheden moest worden gemaakt. Het rijk subsidieert met 50 procent, de provincie met 10. Ook is een bijdrage gevraagd in de kosten van herstel van de Lodewijks- kerk aan het Steenschuur en de boer derijen aan de Vlietweg 7 en 80. Het betreft in hoofdzaak herstel van stormschade, die in april van dit jaar aan de daken werd toegebracht. Ook in deze gevallen wil de gemeente met 30 procent subsidiëren, rosp. 2250, 6313 en 4500. Tenslotte stellen B. en W. voor, de subsidie in de kosten van restauratie van het pand Steenschuur 11 te ver hogen met 8199. 1IILLEGOM Met moeite zijn B. en W. erin geslaagd, een sluitende begro ting voor 1974 te maken. Dat betekent wel een aantal beperkingen in het in vesteringsprogramma. Het gemeente bestuur zal zich gaan beraden over in terne bezuinigingsmaatregelen. Voor nieuwe wensen is vooralsnog geen ruimte. Tussen de meerjarenbegroting voor 1974 en de nu aangeboden begro ting is een nadelig verschil ontstaan van 235.234. Woensdag 12 december komt de raad bijeen voor het houden van de alge mene begrotingsbeschouwingen, dins dag 18 december om 9 uur *s morgens wordt de begrotingsbehandeling voort gezet. (ADVERTENTIE) De beste Wereldmerken hebben wij voor U. Seiko, Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Citizen, AWE-Ancre. Voor 37,50 heeft u bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en watenverend. Een gouden 17 st. Anker dames horloge voor slechts 79,50. Eigen atelier, dus le klas vak-service. UW HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 men verre de voorkeur aan Leiden geeft. Daar staat overigens tegenover, dat Utrecht een betere accommodatie heeft. Leiden heeft namelijk nog geen toestemming van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gekregen om een overdekte runderhal op het terrein bij <le Groenoordhal te bouwen. De gemeenteraad heeft hiervoor een kre diet van ruim een miljoen gulden be schikbaar gesteld, maar de provincie eist, dat Leiden op maandag en dins dag een monopoliepositie voor wat be treft het houden van een veemarkt krijgt toegewezen. Het ministerie is daartoe niet bereid, gezien de toe stemming, die ook Utrecht gekregen heeft om te markten. Mocht Leiden straks echter een grotere toevoer krij gen, dan bestaat de kans, dat de mo nopoliepositie in de praktijk toch ont staat. Het lijkt voor de hand te lig gen. dat de provincie het krediet voor de bouw van een runderhal dan als nog zal goedkeuren. Voorlopig zullen de koeien en schapen voor een deel echter in de kou moeten afwachten wat er over hun lot wordt beslist. Als Leiden de concurrentieslag wint en volgens de directie van de Groen oordhal is de kans daarop zeer groot dan kan Utrecht altijd nog uitwij ken naar de donderdag, hetgeen een wens is van de veehandel. Schapenmarkt Overigens heeft het ministerie als eis gesteld, dat de schapenmarkt in Lei den niet op dinsdag, maar op maan dag zal worden gehouden. Dit om con-, currentie met de markt van Purmer- end te voorkomen. B. en W. beraden zich vandaag over de mededelingen van de minister. Een bloeiende markt dat kan van de huidige vrijdagse markt niet gezegd worden is be langrijk, omdat daarmee het forse jaar lijkse exploitatietekort van de Groen oordhal. dat voor rekening van de gemeente komt, kan worden terugge bracht. Wanneer 'Rotterdam' naar Leiden komt, is de kans daarop aan wezig. In Leidse binnenstad LEIDEN De afdeling Leiden van de Bouwbond NVV huldigde een aan tal leden wegens langdurig lidmaat schap. Insignes gingen naar: A. Beek man, Chr. Bossaert, N. Dorrepaal, A. Dubbeldam. M. Dubbeldam, I. Hen- sen, H. v. d. Horst, J. v.d. Kaay, A. Kooien, M. Kouters, B. Kromhout. L. v. d. Leek, J. v. d. Luit, II. Mieog, D. Munnik, J. Pracht en J. van West- broek voor 25-jarig lidmaatschap; H. Blom, en H. van Staden voor 40-jarig lidmaatschap: J. 't Hart en K.'Stikke- lorum voor 50-jarig; Th. v. d. Water voor 60-jarig; B. van Leeuwen en J. van der Linden voor 65-jarig; W. van Zijp voor 70-jarig lidmaatschap. In plaats daarvan zal de grond wel in erfpacht kunnen worden uitgegeven. Een systeem dat onder andere in Rot terdam wordt toegepast en waar in Leiden met name de PvdA zich warm voor heeft gemaakt. Grond in erf pacht uitgeven wil zeggen: de ge meente verkoopt de grond niet, maar geeft de grond ter beschikking .oor een nader te bepalen periode, aan het einde waarvan de gemeente de =rrond kan tetugvorderen. Bij' het aangaan van een dergelijk contract wordt de grondprijs vastgesteld alsmede de ca non, d.i. de prijs die de pachter peri odiek moet betalen. Het nadeel van WASSENAAR In antwoord op een vraag of burgemeester en wethouders de instelling van 'milieupolitie' over wegen antwoordt het college, dat te gen bepaalde excesses op dit gebied alleen kan worden opgetreden na wij ziging van dc politieverordening. Deze wijziging is in voorbereiding. Na vast stelling kan de aanstelling overwogen worden van een opsporingsambtenaar, die op dit terrein werkzaam zal kun nen zijn (controle op autowrakken, loslopende honden, huisvuil etc.). HAARLEMMERMEER De ruim zeshonderd inwoners van Buitenkaag zullen met ingang van 1 januari vrije overtocht krijgen met de pont. Tot nu toe moesten ze, om te worden overgezet, betalen. Dc gemeenteraad van Haarlem mermeer besloot in te gaan op het verzoek van dc vereniging Dorpsgemeen schap De Kaag en een bijdrage te geven van 25,per inwoner van Buiten kaag per jaar. een dergelijk systeem is dat de ge meente een bedrag dat de grond bij directe verkoop zou opleveren, ont gaat. Daar staat tegenover dat de grond op langere termijn meer kan opbrengen, terwijl de gemeente bo vendien meer invloed kan hebben op wat er mee gebeurt. Gefrustreerd Van de noodzaak van het volgen van het erfpachtsysteem is de gehele raad wel overtuigd; men viel gisteravond langdurig over de redactie van de ar tikelen waarin het geregeld wordt. De discussie, die Cornelissen (KVP) op een gegeven moment deed uitroepen dat er 'gefrustreerde theoretici' aan het werk waren. Het meningsverschil ging over de vraag wie de grondwaar de moet vaststellen. B. en W. aldus de wethouders Kret en Elsgeest met de gemeentewet figuurlijk in de hand. De gemeenteraad, vond Amptmeijer (PSP). De gemeente Leiden, probeer- Chr. Mannenkoor en Caroline van Hemert geven kerstconcert LEIDEN Dinsdag 18 december om 20.00 uur hoopt het Rijnlands Christe lijk Mannenkoor in de Stadsgehoor zaal te Leiden een Kerstconcert te ge ven. Soliste is de bekende altzangeres Caroline v. Hemert. Verdere vocale medewerking wordt verleend door de uit 70 personen bestaande COV Exul- tate Deo uit Voorschoten. Instrumenta le begeleiding is in handen van Han Kapaan, hobo. Hans Roos, fluit, Addie de Jong. piano/orgel. Het geheel staat onder leiding van Sander van Marion. Het programma is zeer afwisselend sa mengesteld. waarbij ook de zaaal ruimschoots in de gelegenheid wordt gesteld deel te nemen gezien het feit, dat er drie liederen voor sa menzang zijn ingepast. ■VOORDWIJK De politic heeft een 19-jarige Katwijker aangehouden, die ervan verdacht wordt muziekcassettes te hebben ontvreemd. De raad ging akkoord met hiervoor een crediet met een maximum van 14.500,- beschikbaar te stellen. De pont wordt geëxploiteerd door de ge meente Alkemade, waarin het eiland De Kaag ligt. Toen het voorstel giste ren tijdens de raadsvergadering ter sprake kwam, maakte KVP-cr F. Brouwer van de gelegenheid gebruik ook een pleidooi te houden voor een busverbinding, omdat in Buitenkaag geen enkele vorm is van openbaar vervoer. Burgemeester C. van Stam kon hier echter verder niet op in gaan, omdat het niets te maken had met het betreffende voorstel. Een cre diet werd gevoteerd voor uitbreiding van een aantal scholen. Hieronder is ook de openbare kleuterschool De Parkieten te Lisserbroek. De tweeklas- sige kleuterschool werd in 1972 door een groot aantal kinderen bezocht, dat met ingang van 1 aug. jl. een tweede leidster naast de hoofdleidster moest worden aangesteld. De accommodatie is echter niet toereikend om de derde groep kleuters te huisvesten, zodat er nu een verplaatsbaar leslokaal wordt neergezet. De verplaatsingskosten be dragen 12.200,-. Langdurig hield de raad zich bezig met de invoering van een onroerend goed-belasting, die n de plaats zal komen van de grondbe lasting, de personele belasting en -'e straatbelasting. Deze nieuwe belasting WASSENAAR In hun memorie van antwoord bij de begrotingen voor 1974 delen burgemeester en wethou ders, in antwoord op vragen van le den van de raad mede, dat zij beslo ten hebben n.i r"'oop van hel water- sportseizocn 1973 een afmeervérbod voor pleziervaartuigen in te stellen op daarvoor in aanmerking komende plaatsen in de Zijlwatering en het Ha- verkanaal. Binnenkort zullen bordjes worden geplaats. Raadsleden van de V.V.D. hadden opgemerkt, dat op vele daarvoor niet geëigende plaatsen mo torboten liggen afgemeerd en ge vraagd of dat met toestemming van burgemeester ef wethouders gebeurt. Uit de visafslag in Scheveningen verdwenen tussen mei en december ruim duizend vis-kisten met een tota le waarde van 30.000. moet uiterlijk per 1 januari 1979 zijn ingevoerd. Raadslid P. M. Lanser (CPN) was tegen het voorstel. Aan het begin van de vergadering her dacht de raad oud-wethouder G. J. Jongelie, die vorige week plotseling op 66-jarige leeftijd overleed. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Dit fraaie dier zal volgend jaar op maandag en dinsdag heel wat collega's op deze plek het terrein bij de Groenoordhal kunnen ontmoeten. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De gezamenlijke raadscommissies van Stadsontwikkeling, Economische Zaken en Finan ciën zijn gisteravond in grote lijnen akkoord gegaan met een ingrijpend besluit: in de toekomst zal in de binnenstad gemeentegrond niet meer verkocht worden, tenzij ze bestemd is voor woningwet- bouw. de Waal (PvdA) als compromis. On aanvaardbaar, luidde het antwoord van Kret en Elsgeest op beide voor stellen. De meerderheid van de com missie was het daarmee eens. De rechtskundige commissie spreekt vol gende week het laatste woord er over uit. De discussies liepen zo lang uit, dat wethouder Kret door de commis sie Economische Zaken niet gehoord kon worden over het beleid dat hij voert bij de onderhandelingen met be drijven die zich in Leiden willen ves tigen. De commissie staat argwanend tegenover dat beleid. De heer Kret zal nu op 10 januari een uitleg komen geven. ROTTERDAM De Noorse kerst boom voor het stadhuis zal ook dit jaar. de energiecrisis ten spijt, zijn lichtjes laten branden. Elke Rotter dammer kan van het aansteken van de lampjes getuige zijn op maandag 17 december. Traditiegetrouw wordt dan van 19.30 tot 20 uuur in de hal van het stadhuis een bijeenkomst ge houden, waar de burgemeester van Oslo de verlichting aansteekt en waar kerstmuziek en kerstliederen te horen zijn. Gratis teogangskaartjes kunnen bij de bodenkamer, kamer 8, op de benedenverdieping van het stadhuis worden afgehaald. ADVERTENTIE *UT0 Officieel Datsun dealer voor Leiden e.o. Herengracht 79, tel. 33861-20987 Roelofarendsveen e.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866. Prorincie steunt groei gedachte ran Alphen an een medewerker ALPHEN AAN DEN RIJN "Er bestaat inderdaad verschil tussen dc provinciale zienswijze omtrent de uitgroei van Alphen en de zienswijze van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening." Dit schrijven Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in hun antwoord op schriftelijke vragen van liet Alpheuse statenlid drs. H. van Steenis (PSP). Omdat er nogal wat verwarring was ontstaan over het al dan niet sterk moeten groeien van Alphen, stelde de PSP'er half oktober de vraag of er in derdaad sprake was van verschillen in opvatting tussen het rijk en de pro vincie en aan welk standpunt het meeste gewicht moet worden toege kend. Blijkens de beantwoording van GS moet het provinciale beleid in be ginsel ook richtinggevend zijn voor het rijk, omdat het vormgeven aan het regionale ontwikkelingsbeleid in eerste instantie een taak van de pro- v.ncie is. GS zeggen nog dat het verschil van inzicht, dat gaat over de uitgroei van Alphen in relatie tot die van Gouda, al in de tijd van de vaststelling van het streekplan Rijn en Gouwe een rol heeft gespeeld. In de Tweede Nota over de ruimtelijke ordening wordt G>uda 100.000 inwoners toebedeeld en Alphen 50.000, terwijl het streekplan Rijn en Gouwe aan deze gemeenten elk 70.000 inwoners toedenkt. Alphen heeft thans ruim 4.000 inwoners. Als alle gemeentelijke uitbreidingsplan nen zouden worden gerealiseerd (Rid- derveld II en Kerk en Zanen,) komt men overigens ver boven die 70.000 uit. Min of meer als geheugensteuntje hebben GS bij de beantwoording van de vragen desgevraagd een brief over handigd, waarin zij B. en ,W. van Al phen uit de doeken doen hoe het pro vinciale bestuur over de groei denkt. 'Alphen biedt de in Zuid Holland overigens schaarse mogelijkheid om in stedelijk milieu aantrekkelijke wo ningen te bouwen', aldus GS. Het is volgens hen daarom ook uit een oog punt van het tegengaan van de 'subur banisatie' van belang de mogelijkhe den in Alphen goed te benutten. De harmonische ontwikkeling van Alphen maakt daarom een snelle aanpak van de zuidelijke uitbreidingen (Kerk en Zanen) zodig. Oppassen Enkele maanden na deze brief (van eind juli dit jaar) zijn er meer en Hobbyisten meer stemmen te beluisteren geweest in Alphen, dat opgepast zal moeten worden met die groei 'over de spoor lijn'. Zelfs een vurig voorstander van de groei, wethouder J. C. Duin van ruimtelijke ordening en stadsontwik keling, heeft bij verschillende gele genheden laten weten, dat niet koste wat het kost gebouwd zal gaan wor den. Ook de vier 'progressieve' partijen, die bezig zijn met het samenstellen van concept-programma's voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen, schrijven hierover duidelijke taal (van zeer voorzichtig tot helemaal geen woningbouw en industrievesti ging). Niettemin schrijven GS in Juli dat zij er zich van bewust zijn, dat Alpheh bij het tot ontwikkeling brengen van Kerk en Zanen afhankelijk is van en kele belangrijke factoren, met name het op t'jd tot stand komen van ver eiste infrastructuur en een voldoende groei van de plaatselijke werkgelegen heid. Het provinciebestuur is van me ning, dat Alphen een gunstig vesti gingsklimaat biedt. Nauw verbonden met dat vestigings klimaat en de vraag of en hoe Alphen moet groeien, is de aanleg ofwel ver betering van een aantal belangrijke wegen. Misschien nog deze maand zul len de plannen voor zowel rijksweg 6 (ten noorden van Alphen) als rijks weg 11 (onder de gemeente door) ter inzage komen te liggen. Volgens gedeputeerde Dr. R. Eijsink zullen harde discussies ontstaan. Tij dens een lezing voor de Vereniging van industriële Ondernemingen in Alphen en Omstreken deed hij een beroep op de plaatselijke ondernemers de vakbeweging ervan te doordringen dat aanleg van de wegen dringend noodzakelijk is voor de werkgelegen heid/Hij zei het te betreuren dat de hele planologie in handen dreigt te komen van hobbyisten. Met name noemde hij de werkgroep Milieube heer van de Leidse Universiteit, die volgens hem uitgaat van verkeerde cijfers. De heer Eijsink verklaarde het een noodzaak te vindert dat rijksweg 11 wordt doorgetrokken tot Utrecht en niet ophoudt met het verbindingsstuk tussen Rijksweg 4 (Amsterdam-Den Haag) en Rijksweg 44 (Amsterdam Den Haag via Wassenaar). Deze rijks weg moet er helemaal komen, anders wordt de ontwikkeling van Alphen ge temporiseerd. 'En een halve ontwikke ling is geen ontwikkeling', aldus de gedeputeerde V. ort -n i oiv./G -u i t-ci o-rc£ io E ort -n ieu v.c, -u i t-d e-rc£ i o kor t-niouir:;-u i t-d e -ie io kort-n iouwn-uit-de-regi© kort-r.iou.w; -u i t-do-regio VRIJDAG 7 DECEMBER Rapenburg 24. 22 uur: Jazz-zolder Hol House. Louk Djkkers niuziekgroepjc. Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met 'Stof- nestep'. ZATERDAG 8 DECEMBER LAK-theater. Levendaal 150. 8.15 uur: Leiden Intern'. Sludens' Club Antilliaanse folklorist!- «che groep Nijmegen met haar eerste toneel stuk Di kon?' iHoe komt het?!. Thema van het stuk: de gebeurtenissen van 30 mei 1809. OegMgeest-Rijnlands Lyceum. 8.15 uur; kaba- ret Don Quishocking met 'Zand in je bad- p;,k' Gehoorzaal: Residentieorkest, met Barry Medanicl bariton, werker, van Mozatt. Mah ler en Honegger. Vcstcrstraat 40. 8 30 uur: Imperium mei 'Stofnesten'. APOTHEKEN REGIO LEIDEN Dc avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden wordt waarge nomen van vrijdag 30 nov. tot 7 dec. door dc apotheek Kok. Rapenburg 9 Leiden, de apotheek Voorschoten en de apotheek Van Rrcest Smallenburg Ie Leiderdorp. Tevens op zaterdag tot fi uur nam. door de Oegstgees- ter apotheek Wilhelmlnapark 8 aldaar. FILMS TOT 13 DECEMBER: Camera: 'The Valachl Paper' 14 j Dag. 19M EN 21.30 uur. Do, vr. ma en di 14 30 uur Kindermatinee: Winfietou tegen de witte buf fel za en wo 14.30, zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. 'Ktute' vr en 7a 24 uur; 18 j. Lido: Getaway'. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. "Zo'14.30.. 16.45. 19 en 21.15 uur. studio: L'heritier (Imperium van een Play boy i 14- j. Tijden zie Lido Luxor: De stalen arm'. 18 j Dag. 14.30, 1» en 21.15: zo 16 43 en 19 uur. Trianon: 'De Schranspartlj'. 18 j. dag. 14.30. 18 en 21.15 uur en zo 14.15. 16.15. 19 en 21.15 uur. Rex'Prime Cut'. 14 j Tijden zie Trianon. BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van II 15-12 uur. 14 14.45 en van 18 45-19 45 uur Kraamafdeling: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten) 15-16. en van 18.45-19 45 uur Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. K: riderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. le klasse de gehele dag. Annaklinieki dag 13 30-14 30 uur en 18-19 Bezoekuren Diacbnessenhuis le klas: dagelijks van 11-12 uur. van 13 1514 uur en van 18 45-19 3(1 uur 2e klas dagelijks van 13.15-14 uur en van IS 43-19 30 uur. 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18 45-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14-19 uur. Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt. elke dag 15-16 uur en van 18 30-20 uur: voor de kinderafdelin* gen elke dag 15-16 uur en van 18 30-19 uur. gende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag tui. vrijdag 18.30-18 45 uur en za- lerdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernsligp. patlënlen doorlopend bezoek wordt toegestaan. kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarlen verstrekken ALPHËN AAN DEN RIJN Rij noord: le en 2e klasse 10.30-11. 14-14.45 e 18-19 uur. 3e klasse 14-14 45 en 18-19 uur 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14 45 Kraamafdeling 16-17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15.30 uur. ALPHEN De Stichting Molenvier gang Aarlanderveen moest in 1972 aan onderhoud van molens met toebe horen, aanmerkelijk meer uitgeven dan was geraamd, namelijk 26.450.58, bijna 10.000 meer dan de begroting liet zien. Ook de vergoe ding aan de Poider aan de Westzijde - te Aarlanderveen, voor het bedienen van de molens, vergde ruim 4000 meer. ALPHEN Vanavond, vrijdag, om half 8 wordt in het gebouw Nabij een rayonvergadering gehouden door het Chr. Nationaal Vakverbond. De aange sloten organisaties krijgen dan gele genheid zich uit te spreken over het pre-advies van dc verbondsraad inzake de versterking van de christelijke vak beweging en het plan voor een zware federatie van de vakcentrales CNV, NKV en NVV. KATWIJK AAN DEN RIJN Tot tweede organist van de Open Hof kerk, Rijnstraat 18 Katwijk aan den Rijn, is de heer Simon van Rijn, Drie- plassenweg 15 Katwijk aan Zee, be noemd. NIEUWVEEN Raadsagenda (11 december 8 uur), verkoop bouwgrond in Sehoterveld-Zuid, geldlening voor de aanleg van een basisriolering in c'.e bebouwde kom, garanties voor lenin gen voor de bouw van een eigen wo ning aan de door B. en W. aan te wij zen gegadigden, onderwijsvoorzienin gen. NIEUWVEEN De N.V. Lugdunum in Ter Aar wil een hoogspanningssta tion bouwen in Schoterveld-Zuid, bij de fietsenstalling van de te bouwen bejaardenwoningen. OEGSTGEEST Het bestuur van de afdeling Oegstgeest van de PvdA is als volgt samengesteld: J. A. van Ben- - ten voorzitter. C. H. van Alderwegen tweede voorzitter, M. Haasnoot secre taris, Chr. Zweistra penningmeester. O. C. van Belle, G. van Benthem van den Bergh, H. F. Medendorp en mevr. B. Prins-Braam. Het secretariaat is ge- vestigd: Celebesstraat 26. LISSE De ledenwerf-aktie van de VVV, met als hoofdprijs een gratis reis naar Londen, sluit 31 december. Op de ledenvergadering van 25 janua ri wordt de uitslag bekendgemaakt. ABBENES De verbouw van de ou de Chr. school tot dorpshuis zal op 2 januari beginnen. Men hoopt dan be gin april klaar te zijn. ALPHEN In Alphen zoekt de re dactie van deze krant iemand die be reid is plaatselijk nieuws aan ons door te geven (een correspondent dus). Wie belangstelling heeft, gelieve dit spoedig te laten weten. Redactie: Steenstraat 37 Leiden. Telefoon 20388. ALPHEN De bouw van 151 ter rasflats aan de Lupinesingel begint 6 december met het slaan van de eerste paal door burgemeester Gallas. De bouwer is Eurowoningen. KATWIJK AAN DEN RIJN Van- daag zullen er kinderpostzegels ver kocht worden in het gebouw van de Raiffeisenbank aan de Rijnstraat. NIEUW-VENNEP De gemeente verwacht, dat met ingang van het sci- zoen 1974-1975 het in aanleg zijnde sqortveldencomplex aan de Zuidcr- dreef in gebruik kan worden geno men Tuinbouworganisaties onder één dak LISSE Achter hel laboratorium voor bloembollen-onderzoek aan de Heerenweg in Lisse wordt een barak eebouwd waarin een aantal organisa ties op het gebied van de tuinbouw ouderdak zuilen vinden. Zo komt het regionale consulentschap Lisse van het ministerie van landbouw en visse rij. het Consulentschap Algemene Dienst Bloembollenteelt, de afdeling streekonderzoek van het Landbouw Economisch Instituut en de Stichting Uitvoering Landbouwmaatregelen. Zij. zijn nu elders ondergebracht in on dermeer Lisse en Hillegom waar men gebrekkig is gehuksvest. Ondanks dal het nieuwe gebouw, dat over enkele' maanden in gebruik komt nog niet ideaal is, wordt het toch een verbete ring genoemd. Vooral het feit dat spe cialisten od velerlei gebied worden verenigd onder één dank wordt belan grijk genoemd voor een nog betere sa menwerking. Zo zal men o.a. meer ge gevens en ennis kunnen uitwisselen. SCHEVENINGEN 6 dec. Besommingen kustvissers. SCH 12 4355. SCH 19 4290, SCH 23 1300. SCH 32 6130. SCH 43 2810. SCH 64 4350. SCH 65 1990, SCH 66 3770. SCH 67 1745. SCH 6S 3640. SCH 73 1200. SCH 93 3170, TH 10 2920, TH 21 2960, TH 24 2045, TH 26 2325. TH 36 2600, TH 42 1740. Besommingen span- vissers, UK 89 cn UK 123 11175, UK 141 en UK 271 10480, TX 29 en UK 218 9650. IJM 205 en 1JM 221 8443, IJM 207 ere IJM 209 10130, WR 32 en KW 167 12140. Noteringen per 40 kg: Schol kl 80 95. Wljling 64 75, Wij ting dicht 44 55, Schar 62.50 75. Bot 34 49. Kabeljauw m 86 92. I 80 82. II 70 80. III 75 78.50. Per 100 kg: Kabeljauw gr 200 248. Aanvoer garnalen 750 kg. Prijs per kg: han- delgarnalen 375. Aanvoer 1055 kisten kabel jauw. 13 schol. 310 wijting. 115 schar. 20 bos. Verwachte aanvoer voor vrijdag ca. 10 kustvissers AANVOER IJMUIDEN 6 december 2.450 kg tong. 1» kisten tarbot en griet. 1.661 kisten kabel jauw. 444 kisten koolvls. 171 kisten schelvis. 340 kisten wijting. 219 kisten schol. 50 kisten schar. 182 kisten varia. Prijzen per kilogram: gr. tong 8.66-8.56. gr. m. tong 10.12-9.75. kl. m. tong 10.16-9.20. tong 1 9.82-9.45, 11 S.63-8.OS; tarbot 9.97-9.56 Per stuk haal 144. Per 40 kilogram.- leng 77- 71: w. koolvls I 90-83, III 84; steenbolk 53-51, kuit 80-73. bot 58-45. haal 70-31. poon 65. tarbot 284-200, griet 200-104: kabeljauw I 108- 70, tl 116-72: zwkoolvls II 74-69, III 80-73. IV 78-70; schelvis 1 92-88. II 90gS0. III 92-79. IV 77-67; schol I 92-78. II 98-79, III 90-82. IV 88-78: wijting II 67-49. 111 79 47; schar 92-56. hammen 292-224; heek 1 258. II 204, III 232. lom 61. krab 45. BESOMMINGEN VAN DONDERDAG Der tien solovissers en veertien spannen. ZK 10 f 130. 44 150; HD 3 8.510, 14 2.140: WR 51 3 670 66 5.060: IJM 23 1.560. 57 71.670: KW 1C6 27.500. 178 530; G021 19.800 ZL 6 1 980 VE 25 1.980. Spanvissers: acht Urkers UK 15 en 215 10.300, 17 en 96 7.780 23 en 48 5.730 54 en 208 2.320 56 en 245 6.370 135 en 145 4.300. 163 en 242 7.430. 196 en 234 4 280. VD 9 en 19 13.200. 46 en 115 6.090 VD 89 en WR l 8.220: IJM 15 en UK 200 9 810; KW 33 «n 180 7.180; EB 28 en UK 148 11.020.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3