Secretaresse van Nixon weer voor de rechter Frans weekblad kreeg afluisterschandaal op eigen redactie bezorgd Israëlische krijgsgevangenen in Egypte werden gemarteld Israël verhoogt paraatheid leger 'Breznjnew werd afgeluisterd' Sacharow en andere dissidenten hielden betoging in Moskou Frankrijk neemt scherpe maatregelen tegen inflatie Granaat ontploft in Israëlische bus Onrust over gevangenen in Syrië groeit Radio Liberty-man geeft inlichtingen aan de Sowjet-Unie NAVO-raad pleit bij IJsland en VS DANS OM HET GOUDEN KALF rROrW/KT VRTET DONDERDAG 6 DECEMBER 1973 BUITENLAND T7/K9 President bezit nu een miljoen WtASHEVGTOJN7 (UPI, Reuter) Rose Mary Woods, Nixon's persoonlijke secretaresse, is woensdag onverwacht opnieuw voor de rechtbank verschenen om een verklaring af te leggen over het gat van achttien minuten in één van de geluidsbanden met gesprekken van Nixon over het Watergate-afluis- #cli andaal Miss Woods, die al twee keer eerder voor rechter John Sirica verscheen, verklaarde, dat ze geen verdere inlich tingen kon geven, die het raadsel van het uitgeveegde bandje kunnen oplos sen. In haar eerste getuigenverklaring, op acht november, repte Woods niet over de verdwenen achttien minuten. Op 26 november, toen het Witte Huis in middels het defect bekend had ge maakt, zei zij dat ze misschien vier of vijf minuten van de band had wegge vaagd. Rechter Sirica wilde vooral weten welke relaties er bestonden tussen de advocaten van het Witte Huis en Rose Mary Woods. 'Laat ons deze zaak tot op de bodem uitzoeken', zo zei Sirica. Charles Rhyne, een functionaris van justitie, zei vorige week, dat Nixons secretaresse door advocaten van het Witte Huis was bijgestaan bij haar vorige getuigenissen. Advocaten zou den haar verscheidene uren 'begeleid' hebben. De band met het gat bevat een ge sprek van president Nixon met de toenmalige chef van zijn staf H. R. Haldeman op 20 juni 1972. Dat was drie dagen na de inbraak in het Wa- tergate-gebouw. Haldeman's opvolger Alexander Haig verklaarde gisteren voor de rechtbank dat Nixon 'zeer verstoord' was toen hij op 15 november hoorde, dat er achttien minuten van het gesprek met Haldeman niet op de band stond. Vol gens Haig had Nixon de opdracht ge geven alle pogingen in het werk te stellen om de band te repareren. Miljoen Sinds Nixon president is heeft hij zijn vermogen verdrievoudigd. Het be draagt nu ongeveer één miljoen dol lar, zo hebben zijn juridische advi seurs aan republikeinse congresleden verteld. Senator John Tower zei, dat uit de verstrekte gegevens duidelijk was gebleken, dat Nixon niets ille gaals, niets onregelmatigs of immo reels had gedaan. Het jaarsalaris van de president is 200.000 dollar. De ge gevens over de belastingzaken van Nixon zullen deze week openbaar wor den gemaakt. Een juridisch adviseur van de miljo nair Howard Hughes heeft dinsdag 100.000 dollar overgedragen aan de se naatscommissie voor Watergate. Het geld is hetzelfde, dat Hughes vier jaar geleden gaf aan een persoonlijke vriend van Nixon. Het geld is later teruggegeven aan Hughes in dezelfde vorm en coupures als waarin het was afgegeven. De Watergate-commissie wil met name onderzoeken waarom het bedrag nooit is overgedragen aan het comité voor de herverkiezing van de president. Dajan: niet terug naar grenzen van 1967 TEL AVTV, CAIRO (UPI, AP, Reuter) Israël heeft zijn troepen aan beide fronten in de hoogste staat van paraatheid gebracht in verband met toenemende spanningen langs de bestandslijnen. Een hoge officier in Tel Aviv ver klaarde. dat dit alarm verband hield met het grote aantal bestandsschen dingen van de afgelopen drie dagen. Er vielen woensdag in totaal twee do den en zes gewonden aan Israëlische zijde. De doden vielen toen een jeep op een mijn reed. In de nacht van dinsdag op woensdag kwam het tot uitgebreide vuurgevechten in het ge bied van Suez. Daarbij werden in to taal vijf Israëli's gewond. Israël ver loor tot nu toe in totaal vijf soldaten sinds het bestand van 24 oktober. Een woordvoerder van de troepen van de Verenigde Naties in het Midden- Oosten bevestigde, dat het aantal schermutselingen langs het Israëlisch- Egyptisch front de afgelopen dagen hoger lag dan voorheen, Egypte meld- de woensdag, dat het een Israëlische Phantom-jager had neergeschoten. Dat is door Israël tegengesproken. Egypte heeft het opperbevel van de VN-troepen laten weten, dat het nog geen beslissing heeft genomen over de hervatting van de onderhandelin gen met Israël over nieuwe bestands lijnen. In Cairo wordt daaruit afge leid, dat Egypte niet met het gesprek wil beginnen voordat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Kis singer in Cairo is. Hij wordt daar ver wacht op 13 december. Minister Dajan De Israëlische minister van defensie Mosje Dajan heeft zich krachtig ge keerd tegen het idee om op de weste lijke Jordaanoever een Palestijnse staat te vestigen. 'Dat zou het begin van de vernietiging van Israël zijn,' zei Dajan op een bijeenkomst van de top van zijn Arbeiderspartij. Volgens hem moet Israël bereid zijn om op de komende vredesconferentie in Genève compromissen te sluiten. Wij moeten grondgebied willen af staan, anders raken wij geïsoleerd in de wereld. Maar dat betekent niet vrede tegen elke prijs. 'Ik geloof niet dat één van ons wil voorstellen weer terug te keren naar de grenzen van voor 1967', zei minister Dajan. Mocht zijn partij akkoord gaan met een Pa lestijnse staat op de westelijke oever, dan zal Dajan zich terugtrekken, zo liet hij weten. De rede van de minister van defensie kwam na de oproep van vice-premier Yigal Allon aan alle ministers om af te treden. Premier Golda Meir zou dan de handen vrij' hebben om haar ministersploeg 'te reorganiseren. Dat zou het vertrouwen van het volk in de regerende Arbeiderspartij kunnen herstellen, aldus Allon. Hij riep zijn partijgenoten op om zich voor eens en altijd te ontdoen van 'persoonlijk- heidscultussen'. Volgens partijkringen biedt dit initiatief van Allon de moge lijkheid om opnieuw druk uit te oefe nen op Dajan. Er is veel kritiek op Dajan sinds het voor Israël zo onge lukkige begin van de oktober-oorlog. De populariteit van de minister is sterk gedaald. Syrië Syrië heeft ontkend dat Syrische sol daten Israëlische krijgsgevangenen hebben gedood. In een verklaring aan I het Rode Kruis, dat dergelijke be- ischuldigingen deel uitmaken van een 'Israëlische haatcampagne die eigen misdaden moet verbergen.' Syrië wil, dat het Rode Kruis onmiddellijk een onderzoek instelt naar de 'Israëlische schendingen' van de conventie van Genève. Het Rode Kruis had Syrië verzocht om namen van Israëlische krijgsgevangenen te overhandigen. De premier van Malta Dom Mintoff heeft om Britse tussenkomst gevraagd toen maandag twee Israëlische mari ne-schepen tijdens een storm in de territoriale wateren van Malta terecht kwamen. Dit meldden diplomatieke kringen in Malta gisteren. Dom Min toff heeft Israël om opheldering ge vraagd en heeft gedreigd met opzeg ging van diplomatieke betrekkingen. Dajan De republikeinse senator Jacob Javits uit New York verklaarde woensdag op een persconferentie, dat de benoe ming van Gerald Ford tot vice-presi dent de mogelijkheid, dat de republi keinse afgevaardigden om het aftre den van Nixon zullen vragen 'dichter bij brengt'. Na de benoeming van Ford 'ontstaat er een nieuwe situatie met betrekking tot elke oproep aan de president om af te treden in het belang van het land'. Hij herinnerde er aan, dat verschillende vooraan staande republikeinen hun afkeuring hebben uitgesproken over de manier, waarop hun partijgenoot Nixon Wa tergate afhandelt. WASHINGTON (AP) Volgens de Washington Post zijn door de Ameri kanen in Moskou gedurende enige ja ren de telefoongesprekken afgeluis terd die door hoge Sowjet-functiona- rissen werden gevoerd als zij in hun auto's reden. In 1971 werd aan dit gebruik een eind gemaakt, nadat er een en ander over was bekendgemaakt door de ru- briekschrijver van de Post, Jack An derson. De krant zou diit hebben ver nomen van personen die vroeger tot de Amerikaanse Inlichtingendienst hadden behoord. Tot de afgeluisterden behoorden partij leider Leonid Rreznjew, president Ni kolai Podgorny en premier Aleksej Kosygin, aldus de krant. Het afluiste ren (in het kader van een project dat 'Gamma Gupy' werd genoemd) zou zijn uitgevoerd door de CIA en lever de waardevolle inlichtingen op. MOSKOU (UPI, DPA) De Russi sche atoomgeleerde Andrej D. Sacha row en een twintigtal andere Russi sche dissidenten hebben op het Poesj- kinplein in Moskou hun jaarlijkse be toging ter. gelegenheid van de 'Dag van de Sowjet-grondwet' gehouden. De stille betoging van vijf minuten werd voor het eerst niet door de politie af gebroken, hoewel een groot aantal agenten ter plaatse was. De jaarlijkse betoging wil de aandacht vestigen op naar de mening van de dissidenten het in gebreke blijven door de Russische staat bij het in de praktijk toepassen van de grondwets artikelen over de rechten van de mens. In lichte sneeuwval en bij een tem peratuur van drie graden onder nul namen Sacharow én de anderen (over wegend jonge mannen en vrouwen) hun bontmutsen af en stonden in stil protest voor het standbeeld van de negentiende-eeuwse schrijver Aleksan- der Poesjkin. In tegenstelling met vo rig jaar werden deze keer geen flits lichtfoto's van de groep gemaakt. Toen Esearo, tekenaar en administrateur van Canard Enchainé dinsdagochtend vroeg het bureau van dit weekblad binnenkwam, ontdekte hij vijf 'werklieden', die gaatjes in muren en vloeren boorden, zo genaamd voor de centrale verwarming. Die werkte echter al drie dagen. Esearo, die blijkbaar een politic- complot op het spoor kwam, toont de gaten in de muur bij de kamer van de directie. PARIJS ('UPI, Reuter) De Fransen zijn gisteren opgeschrikt door een afluisterschandaal dat doet denken aan het Amerikaanse Watergate. Slachtoffer is de redactie van het links satyrische week blad 'Le Canard Enchaïne' (De getekende eend). Geheime agenten zouden gepoogd heb ben redactielokalen van het weekblad uit te rusten met de nieuwste afluis terapparatuur. Het blad heeft zelf een belangrijke rol gespeeld bij het in de openbaarheid brengen van een steeds groeiende dreiging voor het privé-le- ven van de Fransen: het afluisteren op grote schaal door hun regeringsau toriteiten'. Onder de vierkolomskop 'Watergate bij de Canard' vertelt het weekblad hoe een lid van de redactie, de poli tiek tekenaar André Esearo. maandag avond bij toeval de afluisteroperatie ontdekte, 's Avond laat passeerde hij het nieuwe kantoor van de redactie en zag tot z'n verbazing licht branden in het nog lege gebouw. Voor het kantoor surveilleerden twee agenten met walkie-talkie's. Esearo ging naar boven en ontdekte drie werklieden die bezig waren met het boren van gaten in de muren en de vloer. Op de vloer lagen rollen draad, dozen en twee zenders. Toen Esearo vroeg wat ze aan het doen waren, kreeg hij als antwoord dat men bezig was met de centrale verwarming. Esearo, die wist dat de verwarming al drie dagen in werking was, vroeg belangstellend naar hun opdrachtgever. Die konden ze zich niet herinneren. Toen Esearo er daarna fijntjes op wees dat de ver warming al brandde, namen de man nen een dreigende houding aan. Escarlo verliet het gebouw om hulp te halen en hoorde uit de walkie tal kie van één van de buiiten geposte geüniformeerde agenten de medede ling: 'Volg de man diie naar buiten komt. We kappen er mee. Iedere man voor zichzelf'. Toen Esearo, versterkt met collega's terugkwam waren de mannen verdwe nen en de geboorde gaten haastig op nieuw gestopt De Franse polite ontkende onmiddel lijk van iets op de hoogte te zijn toen naar een reactie werd gevraagd. Er was op dat uur van de dag geen politie in de buurt geweest en dus moest de redacteur zich vergissen. Het weekblad heeft inmiddels een klacht ingediend bij het ministerie van justitie. UITNODIGING De Canar Enchainé maakt er geen geheim van waar volgens hen de schuldige moet worden gezocht. 'Oh Marcellïn (de minister van binnen landse zaken), quelle Watergaffe' roept het blad uit. Hoofdredacteur André Ribaud schrijft in een com mentaar: 'Als ze niet kunnen regeren luisteren ze maar af'. Hij nodigt Franse senatoren uit naar de bewijzen van het afluisteren te komen kijken. De Franse senaat staat op het punt een debat over het afluisteren in Frankrijk te beginnen. Nog vorige week schrapte de senaat 45 miljoen francs van de begroting van binnen landse zaken voor het bestrijden van 'ondergrondse activiteiten'. Uit een senaatsonderzoek was namelijk geble ken dat de regering per dag ongeveer vijfduizend gesprekken illegaal afluis tert. De ontdekking bij het weekblad is daarom niet meer dan het topje van een ijsberg. Sinds Watergate verschij nen er in de Franse pers steeds nieu we onthullingen over afluisterpraktij ken van verschillende regeringsautori teiten in Frankrijk. Niet minder dan vijf instanties hebben een officiël 'recht' op afluisteren van telefoonge sprekken. In Parijs wordt daarbij ge bruik gemaakt van afluisterlijnen die al tijdens de Tweede Wereldoorlog door de Duitse Gestapo werden aan gebracht. De Canard, die dit jaar honderd jaar bestaat, speelde twee jaar geleden een grote rol bij het onthullen van de be lastingfraude door premier Chaban- Delmas, die als gevolg daarvan uit het politieke leven verdween. In juni pu bliceerde het weekblad vijf documen ten waaruit bleek dat de Franse rege ring zich bezig hield met afluisteren op grote schaal. Strijdkrachten van Warschaupact sterker in Centraal Europa BRUSSEL (DPA) De chefs van de generale staven van de NAVO-strijd- krachten hebben in Brussel vastge steld dat de Sowjet-Unie en de andere lid-staten van het Warschaupact in de afgelopen jaren hun strijdkrachten in Centraal Europa, ondanks de onder handelingen in Wenen over troepen- afbouw. kwalitatief en kwantitatief verbeterden. Volgens welingelichte kringen tonen de nieuwste gegevens van de inlich tingendiensten aan dat de Warschau- pact-legers in Centraal Europa over 18.000 tanks beschikken, tegenover de NAVO maar iets meer dan 6755. Vol gens de Franse geheime dienst hebben de Warschaupact-landen him pantser- troepen in Centraal Europa in drie jaar bijna met ongeveer 8700 tanks versterkt. De NAVO-gegevens tonen voorts aan dat het Warschaupact het aantal van zijn op West-Europa gerichte raketten voor de korte afstand van 400 heeft gebracht op 600. PARIJS (UPI) Aan de vooravond van een 24-uursstaking, die een groot deel van het openbare leven in Frank rijk zal stilleggen, heeft minister van financiën Giscard d'Estaing scherpe anti-inflatiemaatregelen aangekondigd. De maatregelen zijn niet alleen be doeld om de inflatie te bestrijden, die momenteel op jaarbasis 11 pet. be draagt. Doel is ook een recessie te voorkomen. De aangekondigde maatregelen houden in: kredietrestricties om de consumtie- ve uitgaven te beperken, een vermin dering van de overheidsuitgaven, ver snelde inning van inkomsten- en een scherpere controle op prijzen en win sten. Giscard verklaarde, dat 'we moeilijke tijden tegemoet gaan. Een economische stagnatie en een wereld-oliecrisis die Frankrijk niet voorbijgaat zijn naar zijn mening op handen. Giscard deed een beroep op vakbonden en werkne mers hun looneisen te matigen. TEL AVIV (UPI, Reuter) Zestien personen werden gewond bij een gra naatontploffing in een bus bij de bad plaats Netanja, ten noorden van Tel Aviv. Bij de ontploffing werden vijf Arabieren gewond. Eén van hen was er zeer ernstig aan toe. Volgens een arts is het waarschijnlijk, dat hij de bom bij zich had. De veiligheidsdienst heeft in Hebron een jonge Arabier gearresteerd, die heeft toegegeven dinsdag een granaat in een straat in Jeruzalem te hebben gegooid. Daarbij liepen achttien mensen verwondingen op. JERUZALEM Alle Israëlische krijgsgevangenen, die uit Egypte te ruggekeerd zijn, blijken door van de hoogste tot de laagste rang ge marteld te zijn. De berichten hiero ver, die aanvankelijk in Israël alleen maar van mond tot mond werden doorgegeven, zijn nu ook in de pers verschenen. Toen de krijgsgevange nen nog niet waren teruggekeerd, probeerde de Israëlische regering een eind aan deze geruchten te ma ken door één krijgsgevangene voor tie televisie te brengen, die vertelde, hoe voortreffelijk hij behandeld was. Later kregen dc krijgsgevange nen een spreekverbod door de over heid opgelegd. Maar nu zijn er te veel bijzonderheden bekend gewor den, dat de Israëlische pers er nog over kan zwijgen. Het bewijsmateriaal zal zowel aan het Internationale Rode Kruis als aan de Verenigde Naties worden overhandigd zonder veel hoop overi gens dat door die organisaties pro test zal worden aangetekend. De bijzonderheden die in de afgelo pen dagen bekend zijn geworden, hebben vooral een politieke beteke nis gekregen, omdat cr reeds enkele malen zeer emotionele demonstraties hebben plaatsgevonden door dc fa milies en vrienden van vermiste mi litairen, die naar men aanneemt nog in Syrische krijgsgevangen schap zijn. Zoals bekend, weigert dc Syrische regering de namen van de Israëli sche krijgsgevangenen bekend le maken en vertegenwoordigers van het Internationale Rode Kruis toe gang tot hen te verlenen, waardoor de onzekerheid over deze militairen van dag tol dag groter wordt. Het enige, wat tot dusver over de door Syrië gevangen Israëli's bekend was, is dat op zeker vier verschillende plaatsen in totaal 28 van hen wer den vermoord, na eerst te zijn ont kleed, en dat vertegenwoordigers van de Wereldraad van Kerken twee gevangen Israëlische officieren in le vende lijve hebben mogen zien. De Syrische regering heeft aangekon digd dat zij ook in de toekomst niets over do Israëlische krijgsge vangenen bekend zal maken, zolang Israël de bezette gebieden niet ont ruimd beeft. Eerste Egypte Aangezien Israël geen bewijsmateri aal heeft over de Syrische behande ling van dc krijgsgevangenen be halve de niet erg hoopgevende erva ringen van vroeger en behalve het bewijs van de moord op de 28 ge vangenen wordt de klacht inzake martelingen in eerste Instantie al leen tegen Egypte gericht. Boven dien beschuldigt Israël de Egyptena- ren van het vermoorden van enkele tientallen krijgsgevangenen, vooral piloten. Het bewijs acht men, dat deze gevangenen wel op de Egypti sche televisie of op persfoto's wer den gezien, maar niet naar Israël te ruggekeerd zijn. Men gelooft dat een aantal van hen is gestorven tijd.ens de ondervragingen, die met marte lingen gepaard gingen. De I9-jarigc David Senesh (neef van Hannah Senesh, die tijdens de twee de wereldoorlog als parachutiste bo ven Hongarije werd gedropt om de partizanenstrijd te activeren en ver volgens door dc nazi's gevangen ge nomen en geëxecuteerd werd) ver telde dat hij op de tweede oorlogs dag gevangen werd genomen met 37 anderen van zijn bunker aan het Su- ezkanaal (één was gesneuveld). Hij en zijn kameraden werden, met tele foondraad geboeid, op een vrachtwa gen gelegd, waar ze op de grond moesten gaan liggen en voortdurend bespuwd, getrapt en geslagen wer den door de Egyptische soldaten. 'Iedere keer, als ik mijn hoofd pro beerde op te heffen, werd ik met een vuistslag neergeslagen, maar niet voordat iedereen zijn kans had gegrepen om me te bespuwen. Het speeksel droop van mijn gezicht'. Bij de verschillende posten, waar de gevangenen langs kwamen, op weg naar de eerste ondervraging, werden ze voortdurend door groepjes solda ten aangevallen. David zelf werd be wusteloos geslagen met de kolf van een geweer. Een gevangene had lang haar. Hij werd bij zijn haar gegre pen en zijn hoofd werd naar achte ren gegooid tegen de grond en ver volgens naar voren op zijn kin, enz. enz. Verhoren Maar volgens David Senesh begon nen de martelingen pas goed in de gevangenschap, waar het slaan en knuppelen aan de orde van de dag was. De gevangenen werden gedwon gen zich In rioolwater te wassen, in hele kleine geïsoleerde cellen opge sloten en iedere keer weer onder vraagd, waarbij ze dan onafgebroken geslagen werden. Een tanksoldaat werd aan het spit geregen; zoals de Egyptenaren het noemden. Hij werd met zijn hoofd aan zijn hielen vast gebonden, als een ring over een stok gelegd en rondgedraaid, terwijl van alle kanten op hem losgeslagen werd. De slechte behandeling hield drie dagen voor hun vrijlating ineens op. Toen kregen de gevangenen schone kleren, frisdranken en cigarettcn en een arts kwam hun wonden verzor gen. Even later bleek de reden: een gedelegeerde van het Internationale Rode Kruis kwam hen opzoeken. Vele van de teruggekeerde gevange nen zijn zo toegetakeld, dat zij nog steeds medische verzorging nodig hebben. Ze hebben inwendige ver wondingen opgelopen of zweren op hun lichaam. Een aantal van hen is in shocktoestand en niet in staat om een normaal gesprek te voeren. Toespraak De hoogste Israëlische officier, die de Egyptenaren gevangen hadden genomen, luitenant-kolonel Assaf Yagoeri, vertelde dat hij na weken van eenzame opsluiting, die slechts onderbroken werd door ondervragin gen, gepaard gaande met martelin gen, op een dag naar een onbekende bestemming gebracht werd. Toen zijn blinddoek voor zijn ogen ge haald was, merkte hij dat hij in een zaai was met andere Israëlische ge vangenen. Iemand riep: 'Geeft acht', waarop hoge Egyptische officieren de zaal binnenkwamen, waaronder de minis ter van defensie Ismail en de staf chef Saad Eddin Shazli. Ismail zei zoiets als: 'Ik ben de Egyptische mi nister van oorlog. Ik kom u goed nieuws brengen. U staat op het punt vrijgelaten te worden. U zult in groepen naar uw land terugkeren. Maar voordat u naar huis terug keert, wil ik u een paar dingen uit leggen. Wij begonnen deze oorlog, omdat de Sinaï ons land is. Het werd ons met veel bloedvergieten ontnomen en het zal weer in ons be zit komen met veel bloedvergieten. U kunt uw commandanten medede len, dat wij een natie zijn van onge veer 40 miljoen mensen. En iedere dag worden er ongeveer tienduizend Egyptenaren geboren. Hetwelk bete kent dat wij 10.000 man per dag kunnen verliezen zonder dat ons aantal vermindert'. Na deze speech liep de minister- op Yagoeri af en schudde hem de hand, waarbij de te levisiecamera's snorden. Daarop wuifde hij zijn mede-officieren weg en zei onder vier ogen tegen Yagoe ri, dat hij zijn excuses aanbood voor de martelingen, die deze had onder gaan. 'Maar u moet begrijpen dat de oorlog nu eenmaal ook zijn lelijke kanten heeft'. Yagoeri antwoordde: 'Alles wat uw officieren hebben ge daan en ik ben er zeker van dat u weet hoe de Israëlische gevange nen worden gemarteld en vernederd en hoe zelfs gewonde mannen wreed werden geslagen kan noch begre pen noch vergeven worden'. Waarop Ismail antwoordde: 'U moet weten, dat wij u ten zeerste respecteren in de eerste plaats omdat u een offi cier bent en bovendien omdat u 'sterk en trots bent geweest tijdens de martelingen'. MOSKOU (UPI) Een vroegere me dewerker van de door de Amerikanen gefinancierde Radio Liberty in Mün- chen, Y. M. Marin, is volgens het Rus sische regeringsblad Izwestia terugge keerd naar de Sowjet-Unie om het pu bliek in dat land in te lichten over de 'subversieve activiteiten' van dit radiostation. BRUSSEL (AP) De Noordatlantische raad in Brussel heeft woensdag een be roep gedaan op de Verenigde Staten en IJsland te verzekeren dat de NAVO kan blijven rekenen op het gebruik van de luchtmachtbasis Keflavik op IJsland, een basis die van groot belang wordt geacht voor het volgen van Sow- jet-onderzeeërs en andere oorlogssche pen in de Noordatlantische Oceaan. (ADVERTENTIE) Deze week in Hervormd Nederland o.a.: De dans om het gouden wel- vaartskalf Van Onderen is niet zo machteloos Ernesto Cardenal: Meditatie heeft mij radicaal gemaakt De theologie van Berkhof Zelfmoordenaar slachtoffer van onze maatschappelijke afvalrace Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer Hervormd Nederland. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: GIRONUMMER: Abonnementsprijs 19,per halfjaar; 38,— per jaar. Abon nementen kunnen elk ogenblik ingaan. Bon ingevuld in BLOKLET- TERS in envelop (zonder postzegel) verzenden aan: Hervormd Nederland. Antw.nummcr 1176, Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9