Na overleg met anderen Guinee-Bissau erkennen Lanser: Eerst cijfers, dan pas praten gvïÈfl Gewapende mannen snuffelen in fabriek van Lips Viericant in defies Rond op de tong Andriessen: Alle programs op helling Koerswijziging PvdA-fractie van den burg Vervoer per schip GUINEE-BISSAU: Giro 1.884.800 Amsterdam Man verdacht van cafémoord aangehouden Van der Stoel Werkgroep zoekt contact met Christelijke Pers Dankbaarheid tonen Auto slipt: twee doden Waarom de vakbonden voorlopig aan hun eisen vasthouden: 'Voor laagste inkomens alle zeilen bij' Behandeling begroting verkeer uitgesteld Afwijkingen bij baby vaak goed te bestrijden K4 TROUW/KWARTET DONDERDAG 6 DECEMBER 1973 RLNiNENiLAiNID K5 (ADVERTENTIE) Van onze parlementsredactie DEN HAAG De regering moet op korte termijn met andere westerse regeringen overleg voeren, om tot gezamenlijke erkenning van de door de bevrijdingsbeweging PAIGC in de Portugese kolonie Guinee-Bissau uitge roepen republiek te komen. De Tweede Kamer nam gisteren met grote meerderheid een motie van deze strekking aan. I De motie was ingediend door het PvdA-Kamerlid Ter Beek en sluit pre I cies aan op het beleid dat minister Van der Stoel (buitenlandse zaken) in deze kwestie wil voeren. De motie betekende een koerswijzi- I ging van de PvdA-fractie. Herder had I het Kamerlid Ter Beek onmiddellijke erkenning door Nederland van de re publiek bepleit en hierover met een motie gedreigd. Een dergelijke motie I bleek in de Kamer geen kans te ma- I kan, omdat KVP en ARP er hun steun niet aan wilden geven. Zij wa ren het eens met de argumentering van minister Van der Stoel om niet direct tot erkenning over te gaan. De minister had daarvoor aangevoerd dat erkenning door Nederland alléén weinig effect zou hebben op de Portu gese koloniale politiek. Méér effect venvacht hij van een gezamenlijk op treden van gelijkgezinde westerse lan den. Voorzitter S. Bosgra van het Angola- comité, dat zich voor onmiddellijke erkenning inzet, betreurde de gang van zaken. 'Het is jammer dat de christelijke partijen een scherpere motie niet wilden steunen. Gegeven die situatie is de uitspraak die de Ka mer nu heeft gedaan nog het beste re sultaat,zei hij. Bakzeil Ook ten aanzien van eventuele maat regelen tegen Griekenland haalden de linkse regeringsfracties van PvdA en PPR bakzeil. Zij hadden eerst scheme maatregelen en bevriezing van de mi- I litaire contacten met Griekenland ge- j eist en daarover een motie ingediend. Deze motie werd door het PPR-Ka- merlid Waltmans gisteren ingetrok- l ken. omdat minister Van der Stoel had toegezegd de kwestie Griekenland de volgende weck in de NAVO-minis- terraad aan de crde te zullen stellen. De Kamer ging akkoord met de begro tingen voor buitenlandse zaken en ontwikkelingssamenwerking. Pogingen van onder meer de WD om enige posten op deze begroting te schrap pen. werden door de meerderheid af gewezen. Dat gold onder meer voor het bedrag dat is uitgetrokken voor de zogenaamde commissie-Claus en voor de 12,5 miljoen die voor bevrij dingsbewegingen in zuidelijk Afrika is uitgetrokken. Wachten 'Tijdens de debatten is duidelijk ge bleken, dat Nederland op korte ter mijn de republiek Guinee-Bissau niet zal erkennen', aldus de Dr. Eduardo Mondlane-stichting in een commen taar. 'Zowel minister Van der Stoel als de Tweede Kamer via de motie- Ter Beek spreken zich uit voor erken ning van Guinee-Bissau. Tot onze te leurstelling echter zal de feitelijke er kenning nog enige tijd op zich laten wachten. Ook op het punt van de hulp aan de bevrijdingsbewegingen zal voorlopig niets gebeuren. Welis waar werd deze hulp in princine aanvaard, maar zij wordt onnodig ver traagd, omdat de regering eerst wil zoeken naar multinationale kanalen om de 12Yt miljoen gulden over te dragen'. De Dr. Eduardo Mondlane-stdchtinig heeft nu besloten de sympathie in Ne derland voor deze nieuwe staat op een andere wijze te laten blijken. Voor 20 januari wil de Mondlane-stichting in (ADVERTENTIE) /a/z//Zccrzzo(a. 3 mogelijkheden contant-koop huurkoop huur m. kooprecht met garantie/service piano- en orgelhandel arnhemsestraat 8 amersfoort telefoon 03490-13877 Vervolg van pagina 1 De directeur van de Nationale organi satie voor het beroepsgoederenver- voer, de heer C. P. G. van Yperen, ziet geen heil in een overschakeling van het vervoer naar het water. 'Wij moeten niet aan paniekvoetbal doen'. Het totale wegvervoer - inclusief het busvervoer en de buitenlanders die hier tanken - consumeert aan diesel olie 0,93 procent van alle brandstof en 1.73 pet. van de totale verbuik van ru we olie in Nederland. Op het busver voer kan niet bezuinigd worden, even min op de levering aan buitenlan ders. Een overschakeling op het ver voer te water zal slechts 0,25 procent besparen, en, zo zegt de heer Van Ype ren, moeten 'we dergelijke kanonnen om deze muis te schieten' Wanneer de regering maatregelen gaat nemen, die het vervoer te water zullen stimuleren, zal dat, wat betreft de energiebesparing, geen zoden aan de dijk zetten. De heer Van Yperen betreurt het overigens, dat dergelijke maatregelen niet in het overleg, dat de regering met de binnenvaart en de wegvervoerders voert, besproken wor den. 'Met een aantal cijfers hadden wij dat kunnen aantonen, dat derge lijke maatregelen voor de energiebe sparing weinig uithalen'. De binnen vaart kan bovendien slechts een klein deel van het wegvervoer overnemen. Voor een sector als het koelvervoer heeft de binnenvaart geen materiaal, aldus de directeur van de wegvervoers- organisatie. Dr. S. Bosgra Nederland 100.000 gulden bijeen bren gen ter verbetering van het communi catie- en transportsysteem in Guinee- Bissau. Op die datum is het een jaar (ADVERTENTIE) ERKENNING GEWEIGERD! steun nu via MONDLANE-STICHTING KERKRADE De politie van Kerk- rade heeft gisteren de 21-jarige J. E. uit Heerlen aangehouden, die ervan wordt verdacht gisteren de 48-jarige bareigenaresse Virginia Lingeman in Kerkrade te hebben gewurgd. De man, die vorige maand bij zijn baas was ontslagen wegens verduistering van duizend gulden, zou haar hebben aan gevallen toen zij hem er opmerkzaam op maakte, dat hij nog schulden in de bar had staan. geleden, dat Cabral, de leider van de bevrijdingsbeweging PAIGC, werd vermoord. Voor het geld zullen aan Guinee-Bissau radio's, fietsen, rugzak ken en rubberboten worden aangebo den. De Mondlane-stichting heeft voor dit doel haar gironummer: 1884800 opengesteld. Vervolg van pagina 1 uitlatingen dat Nederland een meer pro-Arabisch standpunt had ingeno men. Namens PvdA, KVP, AR en D'66 had het PvdA-kameriid Piet Dankert forse kritiek geleverd op de woordvoerder. 'De kwestie Midden-Oosten is in de Nederlandse buitenlandse politiek een hoogst gevoelige zaak, waarin missla gen en misstappen ingrijpende gevol gen kunnen hebben. De woordvoerder van buitenlandse zaken kon weten dat elk van zijn woorden over het Midden- Oosten op een goudschaaltje zouden worden gewogen. Hij mocht geen mis verstanden wekkenn toch zijn die ont staan. Hoe is dat in vredesnaam mo gelijk?' zei hij. Hij wilde nog geen ontslagen eisen, zolang de oorzaak niet duidelijk was, maar drong wel aan op onmiddellijke maatregelen om herhaling van dit soort ongelukken te voorkomen. WD en CHU namen de gelegenheid nog eens te baat kritiek op het beleid van de minister zelf te spuien. Dr. Kruisinga noemde het beleid 'onvoor zichtig', de heer De Koster sprak over een slechte presentatie van het beleid, waarvan de schuld volgens hem niet op het ambtenarenapparaat kan wor den gegooid. op de demonstratieve bijeenkomst in de Arnhemse Stokvishal. Demonstratie tegen berechting Vellekoop Van een onzer verslaggevers ARNHEM De Vereniging van Dienstweigeraars houdt vandaag in Arnhem een grote demonstratieve bij eenkomst in verband met de berech ting van de dienstweigeraar Kees Vel lekoop die vanochtend voor de Arn hemse krijgsraad moet verschijnen. Kees Vellekoop staat terecht omdat zijn politieke gewetensbezwaren niet zijn erkend. De Vereniging van Dienstweigeraars tracht door de acties rond Kees Vellekoop te berèiken dat de wet gewetensbezwaarden militaire dienst ook politieke gewetensbezwaren gaat erkennen. Voor de krijgsraad zal onder meer het PPR-kamerlid Jurgens als getuige des kundige optreden. Hij zal ook spreken AMSTERDAM De werkgroep Evan gelische Pers heeft gisteren bekendge maakt, dat er overleg wordt gevoerd met het bestuur van de stichting De Christelijke Pers. De Werkgroep zegt een krant te willen gaan uitgeven met de signatuur van de Evangelische Om roep en daardoor de TROUW-Kwartet- bladen wel te willen opkopen. De heer W. A. Ftbbe, voorzitter van de Christelijke Pers. die Trouw-Kwar- tet uitgeeft l'eeft tegenover een radio verslaggever van 'Hier en Nu' (NCRV) verklaard, dat er geen sprake is van een aanbod, noch van onder handelingen. 'Het is niet meer ge weest dan een gesprek van twee van onze bestuursleden en twee mensen uit de E.O.-hoek. Wij hebben gezegd: vertelt u maar wat u op uw hart hebt, dan zullen wij de boodschap in ons bestuur overbrengen.' 'Als wij met iemand tot een verbin ding komen', aldus de heer Fibbe, gaat het om geld en om bedrijfsmid delen, maar voorop staat onze identi teit. Een krant is nu eenmaal meer dan een commerciële aangelegenheid. Dat is ons uitgangspunt bij de on derhandelingen met de Perscombina tie en dat zal ook in een eventueel gesprek met E.O-mensen als eerste punt ter tafel moeten komen.' De voorzitter van het bestuur van de BV. de Christelijke Pers zei zich heel goed te realiseren dat bij een dieper- gaand gesprek het ter discussie stel len van de eigen formule niet moge- lijk is zonder de medewerkers en het bestuur. 'En evenmin zonder onze le zers. Je kunt een geestelijk produkt als de krant toch is, niet zomaar ver- kopen en een andere tint gaan geven.' Pogingen te komen tot een nieuwe evangelische krant werden in verband gebracht met Jan Mastenbroek, hoofd voorlichtingsdienst van de gemeente Amsterdam en E.O.-voorman Rippen in Ede. Volgens secretaris Brandsma van de werkgroep wordt de groep waarschijn lijk nog dit jaar omgezet in een Stich ting Evangelisch dagblad. Met nadruk wordt gesteld dat de werkgroep de uitgave van een krant niet wil doen uitgaan van de E.O. Wel zal de signa- ti>' van het blad overeenkomen met de geestelijke instelling van deze om roep. DEN HAAG 'Alle partijprograms zullen óp de helling moeten. Dit betekent, dat ook het regeringsprogramma moet worden bijgesteld.' Dit heeft mr. An driessen, voorzitter van de KVP-Tweede-Kamerfractie, gisteravond gezegd in de politieke tv-uitzending van zijn partij. De heer Andriessen zei, dat als er minder geld beschikbaar komt. niet alles nagekomen kan worden wat in de programma's is beloofd. Door het bijstellen van de programs van de politieke partijen en van de regering draagt iedereen een steentje bij, aldus de KVP-fractievoorzitter. AMSTERDAM Wie dankbaar is voor alles wat pakjesavond hem of haar hebben gebracht, moet in de stemming zijn om tcat te doen voor mensen in de schaduw. Voor de duizend pa tiënten van 's Heerenloo' in Er- melo, die dringend een bezoe kers- en ontspanningscentrum behoeven. Door middel van de jaarlijkse Trouw-Kwartet-Sinter- klaasactie wordt darvoor geij verd. Wie nog niet tot de velen heeft behoord, die een gift heb ben overgemaakt, wel, dat kan nog steeds. We zijn de 30.000 gulden gepas seerd, er is 75.0000 gulden no dig! Giro: B V De Christelijke-Pers Postgiro 26.92.74, Gemeentegiro Amsterdam X 500, Nederland- sche Middenstandsbank NV Am sterdam, rekeningno. Chr. Pers: 69 73.60.763 Nachtportier neergeslagen Van een onzer verslaggevers DORDRECHT Twee gewapende mannen hebben in de brand- kastenfabriek van Lips aan de Merwedestraat de 53-jarige nachtpor tier B. J. Leferink met een hard voorwerp bewusteloos geslagen. De man kwam weer bij kennis toen de overvallers hem de fabriek doorsleepten. Hij werd bedreigd (vermoedelijk met een vuurwapen) en daarna in een hoek van de fabriek gekneveld. Van een verslaggever DOESBURG De 22-jarige A. Lu- nenberg uit Zevenaar en de 21-jarige mejuffrouw R. Verheij uit Doesburg zijn omgekomen, toen de personenau to waarin zij zaten op rijksweg 51 in Drempt bij Doesburg in een bocht slipte en tegen een auto botste. Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT De zwartgallige voorspellingen van economen over de gevolgen van de oliecrisis op onze economie (het aantal werklozen zou groeien tot tweehonderd duizend, forse prijsstijgingen en geen ruimte voor inkomensverbetering) lijkt tot nu toe op de vakbeweging weinig indruk te hebben gemaakt. Bestuurders van de industriebond NW wezen erop dat de olietoevoer naar Rotterdam niet is vermin derd en er dus ook voor de vakbeweging geen enkele aanleiding bestaat haar eisen met betrekking tot de loonontwikkeling in liet volgend jaar te wijzigen. De drie voorzitters van de vakcentrales, de heren Kok (NW), Spit (NKV) en Lan ser (CNV) kwamCn maandaga vond na een ruim drie-en-een half uur durend gesprek met de regering tot eenzelfde con clusie, namelijk: voorlopig handhaven van hun eisenpak ket dat wil zeggen per 1 janu ari een loonsverhoging van twee-en-een half procent en een volledige prijscompensa tie. met dien verstande dat de lagere inkomens iets meer krijgen gecompenseerd en de hogere iets minder. Het is natuurlijk te naief om te veronderstellen dat de vak beweging net zal doen of haar neus bloedt. De vraag wat dan wel de eigenlijke reden van de vakbeweging is. hebben we voorgelegd aan de heer J Lanser, voorzitter van het CNV. De heer Lanser: 'De olieboy cot zal stellig gevolgen heb ben voor onze economie. Hoe groot de schade zal zijn weet op het ogenblik niemand. Ook de regering heeft ons daarover weinig meegedeeld. Het had daarom van onze kant weinig zin op voorhand te zeggen dat we ons beleid zullen wijzigen. Want de vraag rijst dan ogen- blikkelijk: hoe en met hoeveel er moet worden bijgestuurd. Dat kan alleen op basis van harde gegevens en die zijn er althans op dit ogenblik niet. Als die cijfers er wèl zijn (volgende week, naar wordt verwacht) ziin we bereid over wijzigingen te praten. Tot zo lang kunnen we moeilijk an ders doen dan vasthouden aan ons eerder vastgestelde wen senpakket.' 'Overigens ben ik reëel genoeg om te veronderstellen dat dit pakket wel niet meer haalbaar zal zijn. Gelet op de geruchten die tot je komen is het wel licht zo. dat het de grootste moeite zal kosten volgend jaar met het inkomen reëel gelijk te blijven. Iedereen die sugge reert dat alles precies zal ver lopen zoals ze twee maanden geleden hebben gedacht, heeft ten ene mal»» voldoende in zicht in w «i er in werkelijk heid aan e hand is'. Vraag: Een belangrijk onder deel in het wensenpakket van de vakbeweging is, dat er vol gend jaar een stapje gezet wordt naar een rechtvaardiger inkomensverdeling. De werk gevers hebben al gesuggereerd dat de regering dit soort za ken beter achter wege kan la ten, omdat alle zeilen moeten worden bijgezet voor een ge zond ondernemingsklimaat. Verwacht u dat er lets van te recht zal kunnen komen als de regering straks een loonbe- leid zal moeten voorschrijven? De heer Lanser: 'Ik zou niet weten waarom niet. Als we een stapje terug moeten doen is het volkomen terecht dat de hogere inkomens de grootste stap nemen. De breedste schouders zullen de zwaarste lasten moeten dragen. Als ie mand met een hoger inkomen er twee procent op achteruit gaat. betekent het dat hij tw< 'e procent minder kan sparen, dus minder naar dc bank kan brengen om het te beleggen. Voor iemand m<»t een laag in komen betekent twee procent achteruitgang echter dat hij twee procent minder te beste den heeft. Dat is direct voel baar in het gezinsbudget. Alle zeilen zullen daarom moeten worden bijgezet om er voor te zorgen dat de laatste inkomens er reëel niet op ach teruitgaan en wellicht er nog een klein stukje op vooruit kunnen gaan. De regering heeft dat, dacht ik, goed van ons begrepen. Voor ons is het een belangrijke voorwaarde om mede verantwoordelijkheid te kunnen dragen voor het be leid dat volgend jaar zal wor den gevoerd'. Vraag: Iets extra's doen voor dc laagstbetaalden, bijvoor beeld een prijscompensatie ga randeren van minimaal 100 gulden per procent prijsstij ging, zoals het wensenpakket van dc vakbeweging vraagt, 'komt in sommige bedrijfstak ken, vooral die met relatief veel laagstbetaalden, hard aan. Voor de werkgevers was dit uiteindelijk een van de belang rijkste oorzaken om nee te zeggen tegen het ontwerp-Cen- traal Akkoord, ondanks de toezegging van de vakbewe ging dat voor bedrijven die die 160 gulden echt niet zou den kunnen betalen een lager minimum zou kunnen worden overeengekomen. Door de olie crisis is het bedrijfsleven on der nog zwaardere druk komen te staan. Kan deze nivellerings- eis, zij het wellicht aangepast aan de omstandigheden, in principe wel worden gehand haafd? De heer Lanser: 'Als de werk gevers met het argument ko men dat sommige ondernemin gen iets niet kunnen betalen en de werkgelegenheid in ge vaar komt. moet ik altijd den ken aan het begin van de ja ren zestig. Toen sprongen de CAO-onderhandelingen ook op het laatste moment af. omdat J. Lanser: geen inkomens nivellering maar een béte re inkomensverdeling de partijen het niet eens kon den worden over de afschaf fing van de gemeenteklasse- verschillen. Sommige bedrij ven zouden toen zóveel meer loon moeten gaan betalen dat zij dat niet meer op zouden kunnen brengen. Tot diep in de nacht hebben we toen naar een oplossing van het conflict gezocht en die uiteindelijk gevonden in een dispensatieregeling voor de bedrijven die het echt niet zouden kunnen betalen. Later bleek de zaak erg opge schroefd te zijn. Geen enkel bedrijf is als gevolg van onze eis op de fles gegaan en ook niemand heeft gevraagd voor dispensatie in aanmerking te willen komen. De vakbeweging is nuchter ge noeg om met dit soort situaties rekening te willen houden. Maar als dit soort argumenten worden gehanteerd, willen we eerst wel de stukken zien waaruit onomstotelijk blijkt dat een bepaald bedrijf aan toonbaar in moeilijkheden komt. Bezwaar Overigens heb ik bezwaar te gen het woord inkomensnivel lering. Het gaat ons om een betere inkomensverdeling. De beste inkomensverdeling zal wel nooit kunnen worden ge vonden want dat zou een maatschappij betekenen waar in iedereen tevreden is met zijn inkomen en niemand scheel kijkt naar het inkomen van zijn buurman. De bestaan de inkomensverschillen vinden wij te groot. Het gaat niet aan te zeggen dat er in Nederland niet zo gek veel topinkomens zijn, zoals ik in werkgevers kring nogal eens beluister. En dat een andere verdeling de bestaande verhoudingen over hoop gooit met alle gevaren van dien. Je kunt daarover wel eerst uitvoerig willen stu deren, zoals de werkgevers willen, maar ik zou wel eens willen weten welke criteria zij voor het inkomensbeleid han teren' Pas enige uren later werd de heer Le ferink gevonden door enkele vroeg opkomende werknemers die onder lei ding van dc tegenover de fabriek wo nende chef van de garage op onder zoek waren uitgegaan toen zij de por tier niet op zijn post hadden aange troffen. Omtrent het motief van de inbraak tasten zcwel de politie als de directie van Lips in het duister. Er wordt niets vermist. Inspecteur J. Swart, chef van de recherche zei gis teren de indruk te hebben dat het om toekomstige brandkastkrakers gaat, die eens wilden weten hoe een brand kast in elkaar zit. Volgens directeur A. H. W. Dille van Lips bestaat er geen reden voor ongerustheid bij de gebruikers ''an Lips brandkasten. Er zijn in onze fabriek geen zaken waar een volleerde brandkastkraker nog van zou kunnen leren. Nachtportier Leferink dacht om streeks een uur 's nachts onraad in de kantine te bespeuren. Hij stelde ccn onderzoek in maar dat leverde niets op. Hij keerde terug naar de portiers loge om daar iets te eten. Een uur la ter besloot hij nog eens te kijken. Toen hij in de brandkastenfabriek liep werd hij neergeslagen. Hij werd vastgebonden en op de betonnen vloer achtergelaten. Nadat hij ontdekt was door de zoekploeg trof men zowel op de plaats waar hij was neergeslagen als op de piek waar hij had gelegen bloedsporen aan afkomstig van de hoofdwond die hij had opgelopen. De heer Leferink werd naar een zieken huis overgebracht. Na behandeling kon hij naar huis. Raadsel Wat de mannen in de brandkastenfa briek zochten is een raadsel. Volgens directeur Lips is er geen sprake van dat zij bedrijfsgeheimen hebben kun nen bemachtigen. Eenvoudig omdat die er niet zijn. Volgens inspecteur Swart zou het om beginners gaan. Een meesterki aker zou geen interesse hebben in het leren kennen van een brandkast. DEN HAAG De Tweede Kamer is in tijdnood gekomen, wat het afhan delen van de departementale begrotin gen voor 1974 betreft. Daarom is be sloten het debat over de begroting van verkeer en waterstaat (en over de begrotingen van de PTT en het rijks wegenfonds) te verschuiven naar vol gend jaar (na het kerstreces). Ook de verdere afhandeling van het regeringsvoorstel over het afschaffen van het strafrechtelijk stakingsverbod voor ambtenaren, dat op de agenda stond, is tot volgend jaar uitgesteld. RITA 'Je hebt dus een goeie vliegen vanger gekocht? Is dat zo om te lachen?' Onderzoek aan VU Van een verslaggever UTRECHT Als kinderen in een ziekenhuis worden geboren en de baby's zorgvuldig medisch-technisch worden begeleid kan het aantal neu rologische afwijkingen tot een derde van het huidige aantal worden terug gebracht. De kosten van een dergelij ke begeleiding zullen niet al te hoog uitvallen. Bovendien zullen de kinde ren die tijdig kunnen worden gehol pen gespaard worden voor toekomsti ge kostbare behandelingen. Dit alles is gebleken bij vergelijking van kinderen die onder dergelijke controle "eboren zijn in het zieken huis van de Vrije Universiteit te Am sterdam en kinderen die in 'gewone' kraamklinieken en kraamafdelingen van ziekenhuizen zijn geboren, waar een specialistische medisch-technische begeleiding niet kan worden doorge voerd. Prof. dr. ir. J. H. van Bemmcl heeft op een persbijeenkomst van het me- disch-fysisch instituut van TNO (Toe gepast natuurwetenschappelijk onder zoek) een en ander over het vergelij kend onderzoek onthuld. Prof. Van Bemmel werkt namens het instituut aan een onderzoek-project in de verloskundige afdeling van het zie kenhuis van de VU. Daarbij worden de medisch-fysische gegevens van moeder en kind nauwkeurig bijgehou den en bestudeerd. Eventuele afwij kingen worden opgespoord en bestre den. Prof. Van Bemmel noemde dit een schoolvoorbeeld van een preven tief geneeskundig onderzoek. Hij meent dat het op grond van de bevin dingen zinvol is d: t vrouwen die voor de eerste keer moeten bevallen, dit doen in een kliniek onder zorgvuldige medische controle.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5