Voor het eerst in Leiden een voettocht met Kerst Gemeente teleurgesteld in woningbouwverenigingen Bollenkwekers moeten energie besparen Plaats jachthaven in Katwijk nog onzeker Mej. Veerman: Kerstmis is geen knusse aangelegenheid Zwembad gewenst in Voorschoten Gespreksavond over komeet Kohoutek Koornbeursbrug tijdelijk afgesloten Tarieven worden verhoogd Burgemeester Gallas in het zilver Bezwaren tegen dierenasyl in Hoornes Ds. Post beroepen Burgelijke stand Marktberichten k2 trouw/k.wt\ikltiet doxidewdiaig 6 december 1973 STAD en REGIO U door S.J. de Groot LEIDEN Over een paar weken maakt Leiden kennis met efcn ni euwe vorm van kerstviering, de voettocht. Het is niet de bedoeling daarvan^ de tradi»'onele viering in diskrediet te brengen: maar hij kan wel een middel zijn om het gebeuren te ontbolsteren uit zijn ro- KWdlijk mantiek. Mej. S. A. Veerman (belastingconsulente), een van de ini tiatiefneaners'Je kunt toch moeilijk volhouden dat kerstmis als een knusse aangelegenheid is bedoeld.' een Pax Christi-tocht in Naaldwijk. Aan de vooravond van kerst. Ze was toen zelfs leidster van een van de groepen. Bovendien ziet zij een voettocht als een mogelijkheid voor mensen die met kerst niet naar een kerkdienst gaan. Mej. Veerman heeft haar erva ringen als jeugdouderling van de ge reformeerde kerk in Leiden. Vier jaar is zij dat geweest. 'In die tijd heb ik uiteraard heel veel contacten met jongeren gehad. Ik kwam toen tot de ontdekking dat bijv. vaste clubs een beetje uit de tijd raken, voor een bepaalde categorie al thans. Ze willen minder gebonden zijn. Ze zoeken contact, maar daar moeten niet te veel organisatorische verplichtingen aan vast zitten. Leefgroep Er was nog iets. Dat betrof de Bijbel. Daar wordt uit gelezen en verteld, maar wat doe je er nu heel persoon lijk mee in je eigen leven en hoe functioneert die Bijbel in je mens-zijn met en voor anderen? Ik merkte, dat dit laatste er weieens bij inschiet. De Bijbel is dan wel geen onbekend boek. maar kan toch op die statische manier gemakkelijk zonder gevolgen blijven in je leven. Uit die gedachte is de bijbelstudie club 'Durf je 't aan' geresulteerd. Dat is gewoon een verzameling van geïnte resseerde jongelui. Ze heeft geen ker kelijke binding. De jcngeren komen uit verschillende kerken en er zijn er ook bij die geen kerkelijke achter grond hebben of bij wie die achter grond er niet meer is. De leeftijden variëren van 15 tot 22-23 jaar. Je zou kunnen zeggen dat we ons van studieclub tot leefgroep hebben ont wikkeld. We zijn op elkaar betrokken geraakt, wisselen ervaringen uit, ko men elkaar nabij in moeilijkheden, praten over de praktische consequen ties van het geloof. Het geloof is in die gesprekken belangrijker dan de kerk, ofschoon het zeker niet zo is, dat we van de kerk afpraten. Maar ze ontkomt niet aan een kritische instel ling. We zijn niet alleen maar pratend bij elkaar. De actie 'Kom over de brug' was een welkome gelegenheid iets te doen. We hebben gekampeerd in Woubrugge en op een camping en hebben van de zomer met een praat opdracht door de Wassenaarse duinen gewandeld. Dat ging over de vraag of gezag gevaarlijk is'. Voer mej. Veerman was deze voet tocht niet de eerste. Zelf heeft ze eni ge jaren geleden deelgenomen aan Wat was nou het bijzondere van die ervaring? 'Ik wist het natuurlijk al dat kerstmis in wezen geen knusse aangelegenheid is. Maar die avond werd ik er toch op bijzondere wijze bij bepaald. Je kunt het ook vieren als je het koud hebt en op een veilingkist moet zitten. Ik werd meer geconfronteerd met het ge beuren zelf. Los van de franje die wij eromheen gemaakt hebben. Die tocht van Jozef en Maria is echt niet zo'n prettige wandeling geweest. En waar ze werden ontvangen was het meer primitief en kil dan roman tisch. En die herders zijn zich naar geschrokken toen zij de boodschap kregen. Bovendien verlieten ze hun materiële bestaan om het kind te zien. Nee, de geschiedenis zelf geeft geen enkele aanleiding dat wij ons in onze knusheden opbergen. En het is, geloof ik, goed als je dat dcor gaat krijgen'. Jan Blok, 21 jaar, die als kok de we reldzeeën bevaart, valt haar bij. 'Vandaag zijn de etalages vol van Sin terklaas en morgen komt de kerst man ervoor in de plaats. Wij hebben het kerstfeest toch helemaal in de commerciële sfeer gedrukt. Het is maar eten en drinken. Ik erger me daar weieens aan. Je hoeft er hele maal niet verschrikkelijk vroom over te doen om dat een kwalijke zaak te vinden'. Aan wie een alternatief aanreikt voor onze loze kersttradities mag je op de man af (in dit geval de vrouw) vra gen wat voor hem (haar) het kerst feest persoonlijk betekent. Even aar zelt mej. Veerman, maar ze zoekt naar een eenvoudige en eerlijke for mulering. 'Het is de inzet van Gods genade voor mensen. Het begin van het lijden. Het is voor mij duidelijk dat God zijn zoon zendt om het kwaad weg te nemen. Het is wel een feest om er stil van te worden, maar het is beslist niet zoetsappig. Je kunt Beth lehem toch niet zien zonder het of fer van Golgotha'. Nu is het ook weer niet zo dat mej. Veerman de gezelligheid geheel en al wil opofferen aan een allesbeheersen de kerstascese. 'Je soberheid moet zinvol zijn. Het is in het algemeen toch al niet verant woord om zoveel geld uit te geven aan de versiering van het leven. Er zijn zoveel mensen op de wereld, die aan die welvaart van ons nooit toeko men. Je hebt je leven gekregen en dat betekent naar mijn besef dat je een deel van je geld en je tijd voor je medemens moet reserveren. Je moet er gewoon voor zorgen dat je door de grootte van het kerstpakket het zicht op de kern van de zaak niet verliest'. Bibbergeloof De deelnemers aan de voettocht wor den op de avond vcor kerst om 7 uur bij de Bevrijdingskerk aan de Montgo- merystraat in Zuid West verwacht. Er komen vijf verschillende routes. Wie 15 jaar is kan al mee. De leeftijd naar boven is onbeperkt. De tochten duren ongeveer een uur. Als de groe pen om half 9 in de kerk terug zijn Mej. Veerman; meer zicht op kern. mogen zij op muurkranten de kern woorden van de gesprekken schrijven. Is dat gebeurd, dan zal Sipke van der Land daar iets over zeggen. Op deze manier krijgen de deelnemers, die zo is althans de bedoeling per tien tal een gespreksleider (ster) hebben, hun eigen preek. Er is ook een samen zang en muziek. Na tien uur kan er in de bovenzaal van de kerk nog wat wor den nagepraat. Elke deelnemers krijgt van tevoren een stencil met wat uit gangspunten om in de gesprekken te ontwikkelen. Voor de inschrijving worden scholen, kringen van catechi santen en jeugdsociëteiten ingescha keld. 'Kerstmis een beetje licht?' is het the ma van de voettocht. Is dat niet wat mager? Een béétje en dan nog met een vraagteken. Mej. Veerman daarover; 'In geloofsza ken blazen jongeren niet zo hoog van de teren. Laatst duidde een jongere in een gesprek zijn geloof aan als een 'bibbergeloof'. Het is niet meer zo dat wij het weieens zullen zeggen wat kerst is en moet zijn. Als de jongeren van iets overtuigd zijn, dan is het wel van hun eigen onvermogen. Onvermo gen om recht te doen op deze wereld, om je geloof een plaats te geven in het leven van alledag, om tc weten hoe je als mens tussen andere mensen moet functioneren'. Bezemen De devaluatie van ons kerstfeest be staat voornamelijk hierin, dat wij het zo nodig moeten organiseren. Het kan door onze kóuwe drukte nauwelijks meer verwondering wekken. Ook de wandelaars van 24 december ontko men niet aan 'organisatie'. Mej. Veer man zegt het al: 'Je bent er voortdu rend mee bezig'. Er zijn mensen no dig cm deeltaken op zich te nemen. Een taak heeft zij al kunnen delege ren; het schoonmaken van de kerk na afloop. Een 'nette' dienst wordt het natuurlijk niet cn er zal heus wel wat op te ruimen zijn om de mensen die daar de volgende morgen zullen zitten geen ergenis te geven. De kerkeraad heeft zich als schoonmaakploeg aange boden. Dat vindt mej. Veerman een heel leuk aanbod. Je zou het een 'ei gentijdse' versie van het wegbereider zijn kunnen noemen. In het kerstverhaal heeft die figuur een wezenlijke functie. Een bezemen de kerkeraad mag zich daarvan een il lustratie weten. VOORSCHOTEN In het raadsver- slag van gisteren is door de veelheid 'van moties een motie, ingediend door 'de P.v.d.A. en gesteund door alle raadsleden inclusief de wethouders, ten onrechte niet vermeld. Over deze motie kwam geen stemming omdat het college van B. en W. bereid was de motie eveneens te steunen. In de motie sprak de raad van Voorschoten zich uit dat een zwembad alsnog ge wenst is en verzocht het college van B en W. de raad begin 1974 een nota voor te leggen inzake een aantal alter natieve mogelijkheden voor een zwembad, inclusief hun financiële consequenties, opdat de raad zich een gefundeerd oordeel kan vormen. Dokter Blaauwendraad 25 jaar in Koudekerk KOUDEKERK Dokter H. A. Blaau- wendraad is deze maand 25 jaar prak- tizerend arts in Koudekerk. Op zater dag 15 december van 11 uur tot half l wordt hem in De Ridderhof een re ceptie aangeboden. De arts heeft erop aangedrongen, de huldiging een be scheiden karakter te geven. Er is een comité van aanbeveling gevormd voor de aanbieding van een huldeblijk. LEIDEN De stichting Gesprekscen- trum Leiden organiseert dinsdag in het Praethuys (Vrouwenkerkkoor- straat) een gespreksavond met als on derwerp De Komeet Kohoutek, waaro ver Frank Israels van de Leidse Ster renwacht een inleiding zal geven. De komeet Kohoutek is genoemd naar zijn ontdekker en bezoekt op het ogenblik ons zonnestelsel. Naar ver wachting zal hij gedurende enige tijd zichtbaar zijn voor het blote oog. De gespreksavond begint om acht uur. LEIDEN Op maandag 10, dinsdag 11, donderdag 13 en vrijdag 14 decem ber wordt de Koornbeursbrug afgeslo ten voor alle verkeer. Alleen voetgan gers kunnen dan nog van deze brug gebruik maken. Deze afsluiting (in verband met restauratiewerkzaamhe den aan de opbouw van de brug) wordt zonodig volgens» het zelfde sche ma tijdens d.e daarop volgende week gecontinueerd. Het verkeer komende uit de Burgsteeg zal tijdelijk worden omgeleid over de Nieuwe Rijn, rich ting Hoogstraat. LEIDEN Een aantal gemeentelijke belastingen gaat volgend jaar omhoog. Wat de straatbelasting betreft wordt het tarief 29 procent van de op brengst voor gebouwde eigendommen en 14,5 procent voor ongebouwde ei gendommen. Rioolheffingen: 150 per aansluiting met zuivering en 75 zonder zuivering; reinigingsrechten: 40 per zelfstandige huishouding; op centen personele belasting 294. ALPHEN Op 13 december hoopt burgemeester Gallas te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in overheidsdienst trad. Om 2 uur is er in het gemeente huis een bijeenkomst ter viering van dit jubileum en van kwart over 4 tot 6 uur een personeelsbijeenkomst in De Bron. Open huis bij bollen la boratorinm LISSE Dc olieboycot en de wenselijke zuinigheid betreffende de energie voorziening houdt ook de gemoederen bezig in de bloemenwereld. De kwekers zullen zich dc komende tijd moeten beraden welke stappen zij kunnen nemen om een zo zuinig mogelijke brandstof-toepassing te kunnen realiseren. Een be tere isolatie van kassen door b.v. plastic te spannen? Wie zal het zeggen. Eén ding is zeker er wordt hard aan gedokterd. kort-niouvti-uit-.'lo-recio k ort-nicru v.'O-u i t-d e-rc£f io kort-nir-uv':;-uit-de-TG^io kort-niouv,r,-uit-de-ret'io kor t-rviouu. -u i t-do-regio KATWIJK Het recreatiegebied 'De Klakoven' levert regelmatig stof tot gesprek op. De gemeente kwam indertijd met een plan op de proppen voor een parkstrook ten oosten van de Parkstraat, maar een gesprek met afgevaardigden van dc wijkvereniging Hoornes deed het plan in de prullenbak verdwijnen. Rekening houdend met de toen geuite con crete bedenkingen is een ander plan ontwikkeld, dat opnieuw inspraak zal krijgen. Een belangrijke rol speelt het die renasyl in dit recreatiegebied. Men wil het zo gunstig^ mogelijk bouwen ten opzichte van de woningbouw, maar het is niet uitgesloten, aldus openbare werken, dat het asyl op eeu andore plaats in de gemeente zal komen. Geen toewijzing van woningwetwoningen meer Van een onzer verslaggevers LEIDEN De gemeente vindt liet onverantwoord om woningwetwoningen nog over te dragen aan plaatselijke woningbouwverenigingen. De reden hiervan is dat de verenigingen niet alle bereid zijn om tot een centraal beheersinstituut te komen. Vier verenigingen hebben daarmee wel ingestemd: De Goede Woning, de Protestants Christelijke Woningbouw vereniging, Ons Doel en De Tuinstad- wijk. Zij zijn op hun beurt echter te gen onmiddellijke toetreding van dc Gemeentelijke Woningstichting tot het op te richten centraal beheersin stituut. Dat is voor de gemeente aan leiding om ook deze corporaties uit te sluiten van het toewijzen van door de gemeente gebouwde woningwetwonin gen. Dat betekent dat een aantal com plexen, die tijdelijk in beheer bij de Gemeentelijke Woningstichting waren (in afwachting van de totstandkoming van de centrale onderhoudsdienst), te weten 161 flatwoningen aan de Leidse Invalsweg nabij het Legermuseum, 360 flatwoningen in het gebied Kweeklust, 365 woningen in comparti ment 1 van de Merenwijk en 244 flats ten oosten van de IJsselmeerlaan (Me renwijk) definitief in beheer en ex ploitatie bij de GWS zullen komen. Het totale woningbezit van de stich ting komt dan op 4400 (onderverdeeld in 700 vooroorlogse woningen, 3200 na oorlogse woningen en 500 woningen, die door het gemeentelijk grond- cn saneringsbedrijf verworven zijn). Dit bezit is door het grote aantal flatwo ningen tamelijk eenzijdig; de woning stichting zal dan ook in de toekomst een aantal eengezinshuizen worden toegewezen. De personeelsbezetting zal worden uitgebreid. De gemeente is teleurgesteld in de houding van de woningbouwverenigingen. De wens in de vorm van een raadsbesluit om tot een centraal beheersinstituut te ko men dateert al van april 1972. Op dat moment was bekend dat behalve de vier genoemde ook de woningbouw verenigingen De Eendracht en Ons Belang daar belangstelling voor had den. De Eensgezindheid en Werk manswoningen hielden zich van het begin af aan afzijdig. In overleg met de Nationale Woningraad de fede ratie van woningbouwverenigingen werd in februari van dit jaar be paald dat de woningbouwverenigingen vóór mei een besluit zouden moeten hebben genomen. De Gemeentelijke Woningstichting had toen al lang la ten blijken bereid te zijn om te parti ciperen in het centrale beheersinsti tuut; men wilde er het liefst meteen mee beginnen. De besluitvorming van de zes woningbouwverenigingen liep uit tot 28 mei; Ons Belang en De Eendracht, die inmiddels een nieuw bestuur hadden gekregen, vielen af. Ons Doel en De Tuinstadwijk gingen aarzelend akkoord. Met de Protestants Christelijke Woningbouwvereniging en De Goede Woning bleken zij ech ter tegen onmiddellijke toetreding van de GWS. Voor B. en W. is dit aanleiding overeenkomstig het raadsbesluit van april '72 om geen woningwetwo ningen aan welke woningbouwvereni ging dan ook toe te wijzen. 'De lange lijdensweg sterkt ons in de mening dat lang niet elke vereniging van har te bereid is het onderhoud, de renova tie en de nieuwbouw gezamenlijk aan te pakken en dat nog te veel een indi vidueel optreden wordt nagestreefd', schrijven zij de raad. Inmiddels heeft de woningbouwvereniging De Goede Woning zijn teleurstelling over de houding van de gemeente laten blij ken. Men vindt dat men recht heeft op het complex van 161 flatwoningen nabij het Legermuseum. De 'goeden' mogen niet onder de 'kwaden' lijden, aldus De Goede Woning, die in 1968 275 vooroorlogse woningen afstond aan de GWS en op grond daarvan recht meent te hebben op compensa tie. De gemeente is hiertoe niet be reid, omdat aan De Goede Woning na dien al 96 eengezinshuizen in het Morskwartier zijn overgedragen. Ove rigens blijft het woningbouwverenigin gen wel mogelijk om woningen te bouwen. Men moet dan zelf de grond verwerven, een architect benaderen en via B. en W. een bouwplan bij het ministerie indienen. Zoiets is recent gebeurd met 342 huizen in de Meren* wijk, die Ons Doel laat bouwen. Hel energie gebruik en de mogelijk heden voor beperking is één van de onderwerpen waarover zich men zou kunnen laten voorlichten in de week van 17 tot 21 december als het labora torium voor Bloembollenonderzoek de zgn. 'open-dagen' houdt. Tal van on derwerpen worden aangegrepen om het tot een interessant geheel te ma ken. De tentoonstelling wordt gehou den gelijktijdig met de jaarlijkse kerstshow van de Vereniging Proef tuin voor de Bloembollen Cultuur. In de grote vergaderzaal zullen vier slands enkel onderwerpen van het on derzoek tonen. Met name op het ge bied van de bestrijding van de stenge laaltjes, geelziek bij hyacinten, broei en van bolgewassen, gladiolen etc. Ook de plantenziektenkundige dienst zal met een stand vertegenwoordigd zijn. Hierin zal een groot aantal ziek- tenbeelden worden gedemonstreerd. De Proeftuin Rijnsburg zal broeiproe- ven met tulpen tonen. BEZUINIGEN Voor insiders en leek (oo deze laat- LEIDEIN Ds. G. C. Post, hervormd predikant te Leiden heeft een beroep gekregen van de hervormde gemeente te Woerden. Hoofd vraagt ontslag LEIDEN De heer J. M. Walhain, hoofd van de openbare school aan de Drie Octoberstraat, heeft het gemeen tebestuur eervol ontslag uit deze functie gevraagd. LEID LM Geboren: Michel L Z v L G M van Veen er. M W P Zevenhoven. Ida M d v H Nijgh en S M Pronk. Helene M d v C W LI cn N W van der Hoogl. Jan P z v P Ver- meijden cn M J P la Ha Marcel z v G J Nieuweiïhuys en M C Sinii. Overleden: H J Flanderhljn geb 25 dec 1891 man. F van den Hoven geb 4 Juli 1913 man. M Vermeulen geb 2 sep 1973 dochter. Gehuwd: P J M van Leent en M E Visser. P P Taverne en E P J Wllbertse. ste is weikom) tal van interessante onderwerpen. Het economisch gebruik van brandstof bij de bolbloementrek- kerij is echter ongetwijfeld het meest actueel. Volgons drs. Slootweg, tuin- bouw-consulent, kunnen de kwekers veel bezuinigen. De laatste jaren wa ren de loonkosten de voornaamste zorg, nu zal men tot een heroriënte ring komen gezien de stijging van de olieprijzen er de vermindering van energieverbruik. Maar tijdens het- open-huis van het laboratorium is de teelt-techniek en het kas-type. Dit laatste houdt ook al weer verband met de energ;e. De tentoonstelling zal zijn geopend op maNDAG 17 decem ber van 14 tot 17 uur, en op vrijdag 21 december van 9 tot 12 uur. Op de overige dager, van 9 tot 12, en 13.30 tot 17 uur. In alle stands zullen mede werkers aanwezig zijh om het getoon de mondeling toe telichten. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling. 4 december: aanvoer waspoen 115 ton; 6800 kg nero. Prijzen waspeen Al 980-1550, 2 260- 970. BI 11S0-1660, Cl 550-570. 2 470-530; boe renkool 45-54. schorseneren Al 90-120, BI 54- 84. Cl 8-16, 2 33-55. LEIDEN Groente- en fruitveiling, 5 de cember: appelen 34-38, aardappelen 25. an dijvie 121-132, kroten gekookt 65. boerenkool 39-57, rode kool 16-25. groene kool 42. prei 111-112, stoofsla 51. spruiten A 98-105, B 96- 102. champignons 210-270, uien 47-58. witlof 205-225. knolselderij 37-71. sla licht 11-26. sla zwaar 28-35. peterselie 19-29. selderij 24. pa prika's 31. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 4 december: Anjers rose, anne marie. alice 22- 30. rood. wit. esperence, arthur. carnaval. Ie reve. lena 26-37, charmeur 37-44, rozen gar- mette, carol, zorina 17-22. evergold. esther ofarlm. bellnda. motrea 25-40, sonia 42-52, ilona 70-96, baccara 77-91. Ilex Vertidlate 60- 95. lelies 60-1.50, gerbcra's 36-39, nerine 33- 39. geplozen chrysanten 22-27 p st., troschr- ysanten 100-155, trosanjers 230-235, freesia's 110-355 per bos KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 december Groenteveiling. Aanvoer waspeen 136 ton. Prijzen waspeen Al 1080-1*. A2 2S0 10. BI f20-1140. B2 490-670. Cl 510-610. C2 210-580. breekpecn 310-590, andijvie 104. rode kool 38. boerekool 31-44, groene knol 40 VISSER1JBERICHT KATWIJK AAN ZEE, 5 december Visserij- bericht. KW 81. 886. KW 44. 205. KW 85. 205 Prijzen: steurharing 104-110. Ijle steurharing 92 KATWIJK In overleg en samen werking met de beide Katwijkse wa tersportverenigingen zijn de mogelijk heden onderzocht om te komen tot de aanleg van een jachthaven. Er zijn twee plaatsen voor dit doel geschikt, namelijk een strook grond langs de zuidelijke oever van het Uit wateringskanaal. ten noorden van de Noordwijkenveg en de Berghaven. De Berghaven vergt vanwege de grote diepte relatief kostbare voorzieningen. De eerstgenoemde strook is van het hoogheemraadschap Rijnland en daar naast nog verpacht aan twee tuinders. Beide plannen zijn nog niet ver ge noeg ontwikkeld om de aanlegkosten te kunnen bepalen. Een tweede jachthaven namelijk in Hoornes-west, vormt een onderdeel van het gelijknamige recreatiegebied en is mede bedoeld om de nu in de 'zwaaikom' langdurig afgemeerde ple zierboten te kunnen afmeren. Gezien het I.leinc aantal ligplaatsen dat hier verwezenlijkt kan worden tegen rela tief hoge kosten, ligt het in de bedoe ling eerst de mogelijkheden voor dc stichting van een jachthaven ten be hoeve van de watersportverenigingen te onderzoeken. SASSENHEIM Het echtpaar Spaar- - garen. Hortus 2. is 50 jaar getrouwd. Hun hele huwelijk hebben bruid en* bruidegom in Sassenheim doorge bracht. Tot enkele jaren geleden woonden zij in de Hoekstraat. De heer Spaargaren werkte altijd in de bollen. Zijn vrije tijd besteedde hij deels bij de harmonie Crescendo, waar hij voornamelijk het slagwerk bediende. Meermalen viel hij in als tamboer-maitre. Bruid (72) en bruide gom (76) hebben twee zonen, drie dochters en elf kleinkinderen. Woens dag 19 december van 5 tot 6 is er re ceptie in Het Bruine Paard. NOORDWIJK Vrijdag 14 novem ber geven vijf muziekkorpsen uit Noordwijk en omgeving een uitvoe ring in de Nortgho-sporthal te Noord- wijk. Het zijn De Harpe Davids Noordwijkerhout. Wilhelmina Rijns burg, St. Jansfanfare Zoeterwoude, St. Matthias Warmond en Crescendo Noordwijk. NOORDWIJK Tijdens een vergade ring van de afdeling van de Hout- cn Bouwbond CNV kregen J. Plut en A. v.d. Wiel het goeden CNV-insigne hun 25 jarige lidmaatschap. NOORDWIJK Het is al meermalen voorgekomen (voornamelijk in de weekeinden en in hez algemeen in schoolvrije uren) dat nieuwe ruitjes van de Grote Kerk te Noordwijk stuk werden gegooid. Op elke ouder rust de plicht, de kinderen hiervan te weerhouden. NOORDWIJK De Noordwijkse po litie houdt vrijdag 14 en zaterdag 15 december kijkdag waarop men fietsen en brommers kan bezichtigen, 's Mid dags pussen 2 cn 5 uur bij het oude bureau aan de Voorstraat. RIJNSBURG De heer W. Star heeft zijn voorzitterschap van de Rijnsburgse groenteveiling neerge legd. Hij is 25 jaar bestuurslid ge- weewt, waarvan 20 jaar voorzitter. De heer G. van der Niet is zijn opvolger geworden. DE KAAG Op verzoek van de vol ledige jeugdraad is ds. Carstens voor zitter hiervan geworden. De heer A. Hulsbos is nu vice-voorzitter. DE KAAG Looft den Heer geeft op 13 december een uitvoering de Johanneskerk te Buitenkaag. In over leg met pastoor Van der Lugt is men ox'ereengekomen. de uitvoering van het koor in het kader van een zang- dienst te plaatsen. Solisten zijn Lize Los-Schoo sopraan. Vera Verrijden alt. Piet Maas tennr en w-.il) Schim mel bas. Muzikale begeleiding Jan Biemond. orgel, en Ada van der Bent. piano Algehele leiding: Louis van Wijngaarden. TER AAR Maandag 10 december om 8 uur wordt in het Dorpshuis een politieke bijeenkomst gehouden met als onderwerp; 'Progressieve samen werking op landelijk en plaatselijk ni veau'. Aanwezig zijn Tweede Kamerle den van PvdA, PPR en D 66. Men wil in Ter Aar komen tot een Progressief Akkoord. Inlichtingen bij J. Snelle- man. Dr. A. Schweitzerstraat 61 Ter Aar. Overigens zal ook de VVD aan de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar deelnemen. HAARLEMMERMEER B. en W. zijn bij de raad gekomen met een voorstel tot verhoging van de straat belasting en de reinigingsrechten. Dat brengt resp. 257.000 en 210.000 méér in het gemeentelijke laatje. ALPHEN Vrijdagavond half 11 draait in De Bron onder auspiciën van de Kulturele Raad de film 'Fami- lij Life'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3