eoeo NOS bezuinigt: kinderversjes en geen musical AVONTUUR IN KARINTHIË Kranenburg dient klacht in tegen regionale krant Rentenier opnieuw van geld beroofd Doorzagen over oliecrisis Mary Stewart TROUW/KWAjRTET WOENSDAG 5 DECEMBER 1973 BINNENLAND-RADIO/TV Precies één dag voor Sinterklaas komt uitgeverij De Fontein in De Bilt met een stapel nieuwe jeugdboeken aan, die we maar meteen aankondigen ten gerieve van degenen die op 't laatste nippertje nog cadeautjes moeten ko pen. Om te beginnen zes herdrukken van Bas Banning-avonturen. aan de wieg waarvan A. van Aardenburg staat. Het zijn: Bas Banning en de zweefman- nen. BB en de schatgravers, BB en de verdwenen Rembrandt, BB en de ge heime raket, BB en het Spaanse gal joen en BB en de rode hand. Goed uitziende paperbacks, vlot geïllus treerd, ongeveer 135 pag. dik, voor maar 4,90 per stuk. Tweemaal Rob Staalman: Rob Staal man en de valse lady. en RS en de ge stolen kompagnie. Auteur Ruard Lan- ser biedt opgroeiende jongens k rai- son van 8,90 per deel een voorproef je van een beetje hardgekookt genre. Voor meisjes, die de onuitroeibare soort roman-voor-oudere-meisjes aan hangen, zijn twee nieuwe verhalen van Karin Kramer geknipt: Katrien en haar franse avonturen en Een erfe nis voor Katrien. Per stuk 7.90. Ook kwamen twee nieuwe boeken uit over Juultje: Juultje en haar vlooienhond en Toch vakantie voor Juultje. Schrijfster Anneke Bloemen richt zich tot iets jongere meisjes. Prijs per stuk 5.90. Joan, geesteskind van Mo nique Thijssen. kenden we nog niet. Je komt haar tegen in: Joan, en Joan en het zomervolk. Alweer boeken, nèt onder die romans voor oudere meis jes. Prijs per stuk 5,90. Niet een boek uit een rijtje is De au gurkenkoning kan de pot op van Christine Nöstlinger. vertaald door Harriet FrSzer. Het ziet er ook koste lijk uit Prijs 9,75. Er sterft een vis teveel en Ver van huis zijn twee nieuwe boekjes voor kinderen van omstreeks acht jaar van Philip van Akroy: leuk om te zien, maar wel wat geforceerd leuk geschre ven. Prijs per stuk 5.90. Tenslotte twee delen in een nieuwe reeks: de Driesprong-reeks, met boeken van Dick Siegers, die snelen in en rondom een camping in Friesland met die naam: 'Spanning in de veepolder' en 'Veedieven aan het TJeukemeer'. 'Je hoeft niet altijd vér weg voor span ning! Prijs ner stuk 5.90. Alweer: niet duur. Trouwens, over het alge meen zijn de prijzen van, De Fontein verhoudingsgewijs niet hoog. Van o ze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanmidag kan de Nederlandse jeugd Sinterklaas In een speciaal programma met veel liedjes en gekke voorvallen van vier tot vijf uur op Nederland 1 op de televisie zien. 'Welk liedje zal ik zingen?' is de titel van het programma. Mies Bouwman zal zoals alle jaren gast vrouw zijn van de Sint. Zij komt echter in aanraking met allerlei moeilijke problemen. Zo weet men niet welke versjes ge zongen moeten worden. Ook mo gen er geen kaarsen en lampjes ontstoken worden van de brand wacht in de televisiestudio, wegens brandgevaar. Aan het programma wordt meegewerkt door veel kinde ren, onder andere van het kinder koor 'De Schellebellen' onder lei ding van Paula van Alphen en een combo onder leiding vin Harry Bannink. De teksten van de liedjes zijn van Harry Geelen. Er zal deze Sinterklaasdag dus geen echte musical zijn zoals de af gelopen jaren. De NOS heeft aan de schrijfster Mies Bouhuys, die altijd deze musicals leverde laten weten, dat dit in verband met de bezuinigingen niet kon. Mies Bou huys vindt het wel erg, dat een kinderprogramma voor bezuinigin gen moet vallen, terwijl er al zo weinig op dit gebied ls. Programma 'E 73' over energiecrisis HILVERSUM 'Europa en de ener giecrisis' is het onderwerp van het programma 'E 73' dat de NOS-televi- sie vanavond van 21.25 uur tot 21.50 uur op Nederland 1 uitzendt. Aan dacht wordt besteed aan de ministers conferentie in Brussel en aan de pro blematiek van de energiecrisis voor Europa in het algemeen. Er zijn ge sprekken te beluisteren met EEG- functionarissen. Het programma 'E 73' komt in de plaats van 'Panora- miek'. 'Kenmerk' over Venezuela HILVERSUM - In de rubriek 'Ken merk' wordt vanavond onder andere een eigen reportage uitgebracht over de verkiezingen in Venezuela, die zon dag gehouden zullen worden. 'Ken merk' is vanavond vroeg: om 19.30 uur op Nederland 2. Horizontaal 1. sortering 2. geurigheid- opgeld, 3. ik ontken (Lat.)-alvorens. 4. leed (Z.N.)-kreet-geheel de uwe (afk. Lat.). 5. lusthof-plaats in N.Br. 6. spelleiding-gemalen graan. 7. gevolg- riviertje op Sumatra. S. lied-vrucht. 9. onderrichten-komt van het varken. Van een verslaggever EINDHOVEN Generaal-majoor L. A. D. Kranenburg (territoriaal bevel hebber oost» heeft een klacht wegens belediging ingediend tegen het Eind- hovens Dagblad. Deze krant had op 25 oktober een ar tikel dat handelde over maatregelen waarop minister Vredeling zich be raadde nadat de generaal een verzoek van de bewindsman naast zich had neergelegd. Kranenburg valt nu vooral over een zinsnede in het artikel waarin ver meld wordt dat Vredeling het optre den van Kranenburg nogal 'laf' vond. omdat de generaal vlak voor zijn pen sioen staat en 'niets meer te verliezen heeft'. Op een vraag van Kranenburg aan de minister (om opheldering), heeft Vre deling geantwoord dat de opmerkin gen die hem in het Eindhovens Dag blad in de mond zijn gelegd, in wer kelijkheid op speculaties berusten en niet van hem afkomstig zijn. Daarna heeft generaal Kranenburg gemeend justitiële stappen te moeten onderne men. 1 2 r 4 S 6 7 8 9 2 i i 5 6 i 8 9 Verticaal: 1. snoekbaars-muzieknoot, 2. vreemde munt-nobel-lidwoord. 3. vis kuit (Z.N.)- landbouwwerktuig-lof. 4. gramschap-honingbij. 5. volkomen ont wikkeld insekt-plaats in Limburg. 6. kolfhamer-sappig. 7. insektenetend zoogdier-kippenioop-voorzetsel. 8. klinknageltje-waiering-water in Fries land. soort duif-opening van een fuik. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 2. psalm. 7. motet. 8. Eiger, 9. keten, 10. oei, 12. ros, 13. eis. 15. po rie. 17. toren, 19. Ee, 20. l.k. 21. ren te, 24. omega, 26. are. 27. nor, 29. rek, 30. etage, 32. akker, 33. ieder, 34. me ter. Vert.: 1. rodeao, 2. pek, 3. stere, 4. leest. 5. min, 6. menie. 10. opera, 11. Irene, 13. erker, 14. smaak, 16. iet, 18. olm, 22. erika, 23. entre, 24. orgie, 25. genet, 28. o.a. 30. Eem. 31. eer. NCRV-portret van jubilerende Olof HILVERSUM Begin januari zal de NCRV-televisie een portret uitzenden van de violist Theo Olof. Dit gebeurt ter gelegenheid van het feit dat Olof zijn veertigjarig jubileum viert. De NCRV houdt de agenda van Olof goed bij om hem op al zijn werkzaamheden te kunnen volgen, die hij de komende weken doet. Michel v.d. Plas presenteert tv over eigen boek HILVERSUM Michel van der Plas presenteert vanavond het KRO-televi- sieprogramma 'De kerk gaat uit', dat gaat over het pas verschenen gelijkna mige boek dat hijzelf samen met Jan Roes schreef. Dit boek bestrijkt een halve eeuw rooms-katholiek leven in Nederland. Foto's en tekst roepen herinneringen op aan gewoonten en gebruiken in de eerste helft van deze eeuw. Het is een beschrijving van de manier waarop de rooms-katholieké Nederlander zijn gelo~f toen beleefde. De uitzending is om 22.00 uur op Ne derland 2. IKOR-film over Tunesische gastarbeiders HILVERSUM Vrijdag aan het eind van het avondprogramma zendt de IKOR-televisie in plaats van de Ame rikaanse documentaire 'Tpekomst- shock' de film 'Geen koopwaar maar mensen' uit. De film van een Griekse regisseur is zojuist gereedgekomen. Hij handelt over Tunesische gastarbei ders. die naar Nederland gaan. Ze zijn met de camera gevolgd vanaf het mo ment dat ze aankwamen. Volgende week zullen mevrouw dr. Marga Klompé en dr. A. H. van den Heuvel in het IKOR-gespre op vrijdag op het probleem van de gastarbeiders ingaan. De film is ingelast omdat men vreest, dat de gastarbeiders de eerste klappen zullen opvangen bij de econo mische neergang in ons land. KOOG AAN DE ZAAN De 80-jari- ge rentenierend» veehouder L. Krijt is in de nacht van zondag op maandag in zijn woning in Koog aan de Zaan door een insluiper overvallen. De be jaarde man liep een bloedende hoofd wond op toen hij zich tegen de in dringer verweerde. Deze ging er van door met 50 gulden. De heer Krijt is op 29 september ook al op soortgelijke wijze overvallen. Hij staat in de buurt bekend als een bemiddeld man. Omdat hij indertijd zijn land en boerderij aan de gemeen te heeft verkocht. De rijkspolitie stelt echter met nadruk dat hij dat gald niet thuis heeft liggen maar op de bank. Over de energiecrisis worden u en ik van alle kanten doorgezaagd. Als het niet vooral om olie ging, zou je zeg gen: het komt me de neus uit'. Maar ook de actualiteitenrubrieken van ra dio en televisie zullen voorlopig nog wel doorgaan met praten over de pro blemen en het aanvoeren van steeds weer andere personen die daarover hun licht willen laten schijnen. Des te groter wordt natuurlijk de kans, dat men knoppen gaat omdraaien met het motief: ik geloof het nou wel. Al worden er dan geen problemen opgelost, toch is het een goed ding die actualiteitenrubrieken te blijven J volgen. Ook al zijn de bespiegelingen niet altijd even waardevol. Dat was voor mijn gevoel wel het geval met de dinsdagavonduitzending van Achter het Nieuivs. Rans Jacobs sprak met dr. Mansholt, burgemeester Thomassen van Rotterdam, met bestuurder P. Scheele van de Industriebond-NVV en NVV-voorzitter Wim Kok. Het lijkt mij niet overdreven de wens uit te spreken dat veel ministers, po litici en andere mensen op sleutelpo sities deze uitzending hebben gevolgd. Er werden hoogst belangrijke zaken goed op een rijtje gezet en tal van opmerkingen kregen het karakter van icaarschuwinqen die men niet in de wind mag slaan. Het moet wel heel erg aan het Euro- pese hart van dr. Mansholt vreten, dat tal van EEG-partners in deze energie crisis liever hun eigen ueg willen gaan. En, zoals hij zei, zelfs bereid zijn om te soebatten om olieDe leden- landen dreigen de weg van de ver deeldheid in te slaan in plaats van het pad dat naar een wezenlijk verenigd Europa leidt. Gemeenschappelijk op treden, gezamenlijk olie inkopen etc. zou Europa volgens de heer Mansholt veel sterker maken tegenover de Ara bische wereld. Hoewel Hans Jacobs dit onder idealistisch gepraat wilde rang schikken, hield de heer Mansholt staan de. dat de Europese Commissie wel degelijk handelend zou kunnen optre den. Maar ook hij is van mening, dat de huidige Europese ministerraad meer reden tot teleurstelling dan tot ootimisme geeft. Rotterdams burgemeester Thomassen ziet de rol van Nederland niet zo on dergeschikt, juist vanwege de wereld wijde betekenis, die de Maasstad heeft. Terecht zei hij te hopen, dat dit bij de komende debatten terdege zal worden beseft door de overheid. Zijn betoog werd gedragen door een aan zienlijke feitenkennis. Dat kan o.a. ook volgens NVV-voorzitter Kok niet gezegd worden van het huidige kabi net. Bij de recente gedachtenwisse- ling met de vakbeweging, bespeurde hij een teveel aan onzekerheden en vaagheden en een gebrek aan feiten kennis. Dat werkt natuurlijk door naar de basis van de samenleving, waar on zekerheden maar al te gauio met ge ruchten worden aangevuld. De icetenschappelijke rubriek Gamma van de KRO. droeg in een gesprek met deskundigen een uitermate som ber beeld aan van de rivier, die heet te behoren tot de loiigen van Neder land. Samengevat: 'nog effe en er ko men ziektekiemen uit uic kraan'. En daar moeten toe ook nog meer voor gaan betalen. Maar laten we niet uitsluitend buiten landse fabrieken de schuld geven van de verontreiniging van de Rijn, want ook wijzelf dragen aan de smeerboel bij. Hoe krankzinnig dit ook lijkt: het gebeurt vaak met van overheidswege aigegeven vergunningen. Overstappen op het drinken van wijn is een mogelijkheid. Maar hoelang houden we die wijn nog zuiver? Dat is een geheim waarover Gamma geen uitsluitsel kon geven. TON HYDRA Kerstnachtdtenst uit Laurenskerk HILVERSUM De kerkdienst in de kerstnacht zal ook dit jaar weer ge houden worden in de Grote of Sint Laurenskerk te Rotterdam. Voorgan ger is ds. A. J. Hoorn. Medewerking verleent de Laurenscantm ij onder lei ding van Barend Schuurman. Het wordt een dienst van schrift en tafel. 27. Wij laten Kareltje Knetter nu maar even aan zijn lot over en wer pen even een blik op de activiteiten van professor Tweesteen. Wij kunnen daarbij gemakkelijk vaststellen, dat de heersende woningnood geen probleem behoeft te zijn voor diegenen, die over een flinke hoeveelheid van dat merkwaardige soort lingerie beschik ken, dat men wel eens-pleegt te beti telen met het onbegrijpelijke woord 'slappe was'. Blijkbaar had dus ook professor Tweesteen wel wat slappe was,want de kundige makelaar Rot- husen was er in geslaagd een huis te vinden. Daarvoor had hij weliswaar FERDINAND bijna de gehele wereld in bevteging moeten zetten, maar tenslotte was hij er toch in geslaagd een riant en rus tig pandje op de kop te tikken. Voor veel goede woorden en veel geld had hij het betreffende perceeltje aan pro fessor Tweesteen verkocht en hij stond nu bij dit pandje. Met veel bre de gebaren en gladde lachjes legde hij de onnoemelijke voordelen uit, welke aan het bezit van dit bouwwerkje ver bonden waren. Maar de professor bleek niet erg onder de indruk te ko men van de dure woordep van de ge slepen zakenman. Rustig stopte hij zijn pij en zei: 'Je kletst me te veel, Rothusen. Het betreffende pand is inderdaad voor mijn doel ta melijk geschikt, maar voor de rest heeft het mij zoveel geld kost, dat ik echt niet veel zin heb nou ook nog mijn kostbare tijd te gaan verspillen met het luisteren naar jouw dure ge zwets. Ik heb betaald en daarmee is de zaak af. Hoepel maar gauw op Professor Tweesteen bleek dus een man te zijn, die korte metten met ma kelaars maken kon. Maar hij was ook een harde werker, want heus niet zo héél veel later had hij al een proviso- u risch laboratorium ingericht, alwaar hij enkele proefjes begon te doen met een zeer bijzonder benzinederivaat Radio vandaag HILVERSUM I VARA. 7,i»0 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (Sl Akt.show. met 7.45 VPRO: Deze dag en 8.00 Nws. 9 33 Waterst. 9.40 (S) Volksliede ren. 10.00 'S> Radioweekblad. 1100 Nws. 11.03 V.d. kleuters. 11.15 <S> Melodieer.'boe- 53 'Goedemiddag. Kan ik u misschien van dienst zijn?' Zijn Engels had slechts een zeer licht accent en hij had een zachte, vriendelijke stem. Zijn gezicht was fijn en hij droeg lange haren; hij liep enigszins mank. Zijn kleding vervaardigd van een mij vreemd yoerkomende stof was van «en merkwaardige ouderwetse snit. 'O. nee. dank u wel. het is niet mijn bedoeling iemand overlast te bezor gen. Ik weet dat u vandaag wat krap in uw personeel zit. Ik wilde alleen maar een boodschap aan Josef doorge ven de man die onze bagage naar boven heeft gebracht'. 'Ah. juist. Hij is naar de andere vleu gel gegaan. Als u met me meegaat, zal ik hem even roepen'. Terwijl we te rugliepen naar de hal, voegde de oude man eraan toe: 'Mijn vrouw had hem nodig, maar hij zal wel zo klaar zijn'. Toen werd het me duidelijk wie hij moest zijn. 'Neem me niet kwalijk, maar bent u misschien.Ik aarzel de, omdat ik niet precies wist hoe een Oostenrijkse graaf aangesproken dien de te worden. Hij neigde zijn hoofd met een hoffelijk gebaar, waarmee hij zowel een bevestiging van mijn veron derstelling als een lichte buiging wil de uitdrukken. 'Ik ben graaf Zech- stein, tot uw dienst'. We waren in de hal gekomen. Hij vervolgde zijn weg in de richting van een aan de andere kant gelegen ge beeldhouwde deur, waarop in gotische letters 'privé' stond. Ik liep echter niet verder. 'Als u mij dan.als u mij dan mis schien even te woord wil staan? Ei genlijk had ik u namelijk nodig. Ik zccht naar Josef om hem te vragen .een boodschap aan u over te brengen' 'Maar natuurlijk. Waarmee kan ik u van dienst zijn?' Ik aarzelde opnieuw .'Het is een tame lijk lang verhaal, en ik ben ook wel bereid u het allemaal te vertellen, maar uiteindelijk komt het hierop neer: is het mogelijk op het kasteel of in de buurt voor een of twee nach- ten aan een paard onderdak te ver schaffen. misschien in de stallen of, nog liever, ergens waar hij wat kan grazen. Al is het maar.al is het maar voor één nacht. Zou dat moge lijk zijn?' besloot ik enigszins onze ker. Hij scheen niet in het minst verrast. 'Maar dat is heel goed mogelijk. Het kasteel heeft eigen stallen; daar zal voor uw paard zeker een plaatsje te vinden zijn. Geeft u het maar door aan Josef. En wat betreft de wei, ook dat levert geen enkele moeilijkheid op. Buiten; op de berg, kan hij bijna overal naar hartelust grazen. We zit ten hier niet zo heel erg hoog, en in het bos zijn vele plaatsen te vinden waar prima gras greeit. Laat het alle maal maar aan Josef over. Zo gauw uw paard gebracht wordt, vraagt u maar aan hem of hij u wegwijs wil maken. Ik zal hem nu vast inlichten'. Ik had mijn mond al geopend om ver dere uitleg te geven, maar toen werd het me duidelijk dat die verdere uit leg noch gevraagd noch verwacht werd. Misschien had hij er geen be hoefte aan zich in de eigenaardighe den van zijn gasten te verdiepen, of misschien ook was hij nog te sterk vertrouwd met het verleden, toen ie dereen immers op een paard rondreis de. En het zou ook nog kunnen dat hij als graaf Zechstein persoonlijk nog nooit zulke verzoeken had afge handeld. Josef stond er. zoals later blijken zou, heel anders tegenover. Terwijl de graaf zich buigend en glimlachend opmaakte om weg te gaan, bedankte ik hem voor zijn me dewerking en liep naar buiten waar Timothy bij de wagen stond te wach ten. 'Neem me niet kwalijk dat ik je zo lang heb laten wachten maar ik heb geprobeerd onderdak voor mijn pa tiënt te vinden. We moeten toch met de mogelijkheid rekening houden dat het circus hem aan ons overdraagt. Ik heb de graaf zelf gesproken en het is in orde. Er is hier nog altijd een stal in gebruik en volgens zijn zeggen, kan hij buiten waar hij maar wil naar hartelust grazen. Toen ik het hem vroeg heeft hij zelfs niet met zijn ogen geknipperd. Ik heb sterk de in druk dat het hem niets zou verbazen, als zijn gasten te paard of in rijtuig jes op zijn kasteel arriveerden. Ik heb wel medelijden met Josef. want hij moet het maar weer opknappen. Ik vraag me af of hij nog kans krijgt om naar het circus te gaan. Rijd jij?' 'Ik heb jou langs die kronkelweg naar boven gereden', zei Timothy. 'Nu mag jij mij langs dezelfde kronkelweg naar beneden brengen. Ik wil straks niet alle eer voor mij alleen hebben. Overigens als jij denkt dat een rijruig er ooit in geslaagd is dit kasteel te bereiken, dan beschik je toch over aanzienlijk meer fantasie dan ik'. 'Een ding is me intussen wel duide lijk geworden', zei ik, 'als jij werke lijk serieus een baan bij de Spaanse Rijschool ambieert dan kun je je geen betere introductie denken. Stel je eens even vcor, je brengt ze hun lang ver miste Neapolitano Petra terug'. Hij glimlachte. 'Daar heb ik ook al aan gedacht'. 'Je bent het dus nog altijd van plan? Nou. dat gelukje gun ik je van harte. Maar laten we nu instappen en weg rijden. Ik betwijfel of hier ooit eer der een Lipizzaner hengst op stal heeft gestaan'. 'Hogeschoolsprongen boven de grond', merkte hij lachend op toen onze klei ne auto over het smalle bruggetje reed. 'Ik durf wedden dat de beroem de Neapolitano Petra nog nooit zo hoog in de bergen op stal heeft ge staan. Tussen twee haakjes, hoe wil je hem boven krijgen?' 'Jij bent nog jong en sterk', zei ik op gewekt, 'düs jij leidt hem aan de hand naar het kasteel. Neem me niet kwalijk dat je hem nog niet mag be rijden. maar dat kan nu nog niet'. 'Ik vermoedde al dat je zoiets voor mij in petto had', antwoordde Ti mothy, 'vooral toen je zei dat je het zonder mij niet kon stellen. Op die uitlating kun je natuurlijk steeds te rugvallen. Toch maar goed dat ik bij de thee nog zo'n Gugelhupf gegeten heb, vind je ook niet?' (Wordt vervolgd) dag. 13.25 (S) F.en middagje stoomradio progr. vol goede jeugdherinneringen. 16 0') Nws. 16.03 (Si De bamboesnijder en het maanmeisje. 17.10 S) VARA-Dansork. en so listen. 17.30 (S) Fragm uit de operette Der Zigeunerbaron van Joh. Strauss. 17.óa Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Din'gen v.d. dag PP: 18.20 Uitz. v.d. A.R P. VARA: 18.30 Sin terklaas ts Jarig. Piet en Sint beantwoorden vragen van kinderen uit kindertehuizen. EO: 19.00 Klankbord: act., inf. en comm. 19.15 (S) Wij hebben een woord v.d wereld: gees telijke liederen. 19.45 Bijbelstudie. 20.00 <S) Kerkorgelcnn'c.: klass. muz. 20.25 Het ge slacht van Garderen 12). 21.00 EO-Mettcr- daad - progr. van Christel, hulpverlening. 21.07 De grote opdracht. 21.15 (S) Gramm.- muz. 21.20 Avondsluiting. TROS: 21.30 <S) Specialiteiten ii la Carte: verzoekpl.progr. 22.20 Aktua. 22.30 Nws. 22 40 De tunnel der duistrnis (XXX). 23.00 (S) In Pim Jacobs' Notenbar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-Soos: ge- var. progr. met 7.30 Nws; 7.41-8.00 Aktua: 8.30 Nws en 8 36-8.45 Gymn. v.d. huisvr. 10.00 Kaboutertijd. 10.30 Nws 10.33 (S> V.d. vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaarden- progr. 11.55 Méd 12.00 <S) Van twaalf tot twee. met 12.26 Mbd. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo: 13 00-13.05 Raden maar 14 00 Huisbezoek. NOS: 14 10 Onder de groene linde: oud liedjes en balladen 14.30 <S) Aspekten v.d. kamermuz. 15.30 Nws. 16.33 Spiegel van Duitsland: inf. en muz. uit de BRD 16.00 Meer over minder: de stem v.d. sprekende minderh 17.20 Over- heidsvoorl Tekst en uitleg, drlewekel. rubr. van het mitt, van O. en W. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 (S) Hier en nu. NOS: 18.00 Bopthema's en swingsessjons: jazz uit de jaren 1935-1955. 18.30 Nws. 18,41 Spiegel van Gr. Brilt 19 00 Openb. Kunst- bez. 19.10 RVU: Chocoladeletters komen niet uit Spanje. Extra progr over arbeidsverdel. en grondstoffenproblematiek, geconcerïtr. rond de grondstof cacao. 19.30-19.50 RVU: Laten we het werk verdelen (10). 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woens dagavond ttiuz.magazine. 23.53-24.00 Ntfs. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Steevast. <8.02-8.05 Radiojour naal.) 9.03 De negen-uur-show. 10.03 (S) Ar beidsvitaminen: popul. verzoekpl.progr. 12.03- Radiojournaal. 12.06 (S) Zet 'm op. 14.03 Hit-Visser: top-pop. 15 03 Cees van Zijtveld. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Po9tbus 700: ver zoekpl.progr. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Pop fantasie op Hilv. III. 20.4)2 fVlncent van En gelen. 22.55 Med. 23.02 Metro's Midnight Mu sic. 0 02 Willem Ruis en Joop van Tijn. 2.02 Meta de Vries. 4.02-7.00 Felix Meurders. BELGIE 324 m NED. 12 00 Nws en med. 12.08 Lichte muz. 12.50 Buiter.! persoverz. 13.00 Nws, weerber. en schouwburgprogr.'s. Aansl. Lichte muz. 13.55 Beursber 14.00 Nws 14.03 Schoolradio. 14.23 Intermezzo. 14.30 V.d. Jeugd. 14.50 Me lodie Radio. (15.00 Nws.) 15.30 Radioschool- koren. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Inter mezzo. 16.15 V.d kinderen. 17.00 Nws en med 17.10 Lichte ork.muz. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.15 Le- kenmoraal en -filosofie. 18 45 Sportmagazine. 18 55 Taalwenken. 18.56 Gramm.muz 19.00 Nws en akt. 19.30 Lichte muz. (19.40 Keurig Engels i 20.00 Country. Folk en pop-muz. '51.00 Spünternws. 21.10 Troubadoursavond. 22 00 Nws. 22.05 Jan en alleman. 23.00 Nws. 23.10 Liedjesprogd. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I TELEAC 10.00 Landbouw-les 6 (herh.) NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 16.00 Welk liedje zal ik zingen: sinterklaas programma KRO 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Uitz. Stichting Socutera, 20.00 Journaal PP 20.20 K.V.P. NOS 20.30 Sarah 21.25 Panoramiek 21.50 Studio Sport 22.15 Den Haag vandaag 22.25 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Anna en de Koning van Siam IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal KRO 2020 Studio Vrij- verpozende inf. op het gebied van vrije-tijds- bestedmg en Zelf Doen KRO RKK 22.00 De kerk gaat uit: bladzijden uit het familiealbum van een halve eeuw kath. leven in Nederland NOS 22.30 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Herh. v.h. journaav van gisteravond. 10.25 Dagboek. 10.40 Duits uit Oost en West. 11.25 Zondagconc. 12.20 Akt. magazine. 12.50 Persoverz. 13.00-13.21) Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Muz.'progr. 17.05 Kinderprogr. 17.35 Kinderprogr. 17.55- 18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Kult.spiegel-Magazine. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-magazine. 19.2# Alarm 19.59 Progr.overz WDR: 8.05-8 20. 8.20-8.35 «n 8.55-9.25 Schooltelevisie. 9.30- 10.00 Sesamstrasse. 10 30-11.00 en 11.00-11.30 Schooltelevisie. 18.00 Nws uit Noordr.-Westl. 18 05 Kinderprogr. 18.15 Serieprogr. 18.40 Hier und Heute. 19.20 Serieprogr.) 2U.UO Journaal en weerber. 20.15 lm BrennpuRkt. 21.00 Amusem.progr. 21.45 Muz.progr. 22.30 Journaal, comm. en weerber. 22.50 Doe. progr. 23.50 Journaal. DUITSLAND II 16.20 Gymn. voor kinderen. 16.30 V.d. kleuters. 17.00 Journaal. 17.10 Jeugdserie. Aansl.: Malnzelmamichen. 17.45 Act. en 18.25 TV-serie. 19.00 Journaal. 19.30 Dans- festival. 20.15 Econ. rubr. 21.00 Journaal. 21.15 Cult, magazine 22.00 Llefdadigh. progr. 22.15 Kort TV-spel. 23.45 Jour naal. DUITSLAND III WDR 9.30-10.30 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. v.d, Spaanse werkn. 19.15 Handel en verkeer. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20 00 Journaal en weerber. 20.15 Doe. serie. 21.00 Doc. film. 21.45 Act. 22.05-23.05 Telekritlek. DUITSLAND III NDR 8.05 tem. 12.10 en 16.00 t.e.m. 17.30 Schooltelevisie. 18 00 Sesamstrasse. 18 30 Sklgymn. 19.00 Gezondh 19.30 Zelverdedlg. 19.45 Weekjour- Caramelbavarois 14 gram gelatine (7 blaadjes) 120 gram suil er 2 eetlepels water 3 dl. melk 2 eieren Vi liter slagroom 70 gram suiker De gelatine weken. Intussen de 120 gram suiker verwarmen in een gietij zeren pan tot de massa begint te schuimen. Deksel op de pan leggen en twee eetl. water erbij om te blussen. Dan de hete melk erbij en de caramel hierin onder goed roeren laten oplos- f sen. Dan de eidooiers uitroeren samen met 10 gram suiker en hiermee de ca ramel binden. De goed uitgeknepen gelatine toevoegen en de overgebleven 60 gram suiker erdoor roeren. De massa laten afkoelen. Intussen de puddingvorm met iets van het eiwit insmeren en de rest van het eiwit stijfkloppen, evenals de slagroom. Zo dra de caramelmassa geleiachtig be gint te worden deze luchtig vermen gen met eiwit en slagroom. In de puddingvorm gieten en na afkoeling lossen. Menutip: Osselapjes, spruitjes, aardap pelen, caramelbavarois.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6