Breuk tussen wethouders en raad in Voorschoten Groenarmoede van Katwijk prijs voor ligging aan zee Uitbreiding gemeentehuis Zoeterwoude noodzakeliik Struktuurplancommi ssie Bollenstreek voorbarig Zoeterwoudse Burenhulp heeft gebrek aan auto's Uitbreiding Leidse Buitenschool kost half milj. gulden Schadebedrijf Jongman naar Sassenheim Rijnland gaat schone Kaag coördineren Nieuwe Leidse Courant Sportraad Ter Aar wil gymnastiekzaal 'Samen Onderweg' in nieuw gebouw Manége Katwijk op andere plek GEMEENTELIJKE KREDIETBANK LEIDEN GEZINSKREDIETEN EN PERSOONLIJKE LENINGEN TOT MAXIMAAL f 5000,- Eerste paal voor zwembad Noordwijk Gymzaal doelwit van vernieling Vietnam-collecte bracht ƒ15.000 op Visserijberichten TROI W 'KW ARTET WOENSDAG 5 DECEMBER 1973 STAD EN" REGIO U 1 I D en D'66 stemmen tesen algemene begroting, Van onze correspondent VOORSCHOTEN De grootste fractie (VVD) en de kleinste fractie (D'66) in de Voorschotense gemeenteraad stemden eensgezind tegen de begroting voor de algemene dienst voor het jaar 1974. Mr. Begeer (VVD) noemde de begro ting een onhaalbare zaak en vond dat ieder lid van zijn fractie aan zichzelf verplicht zou zijn om tegen te stem men. Het enige lid van de WD-frac- tie dat wel voorstemde was wethouder Koetser. De burgemeester volstond met te constateren dat de begroting aangenomen was met 12 vóór en 7 te gen en hamerde daarna de vergade ring af. De gemeentebodes kwamen te laat met het reeds klaar gezette 'natje en droogje', want er was geen raads lid en zeker ook geen wethoudei meer, die nog behoefte had aan een afzakkertje, omdat tijdens de begro tingsbehandeling de stemming danig gezakt was en de raad zich duidelijk afzette tegen het College van B. en W. en in het bijzonder tegen de vier wethouders omdat de burgemeester vorige maal reeds enige vegen uit de pan gekregen had en thans niet deel nam aan de discussies met uitzonde ring van enige vragen die tot zijn por tefeuille behoorden. Moties Er lagen nog al wat moties en amen dementen op de tafel van B. en W. Aan het begin van de vergadering deelden de wethouders mede dat vrij wel alle moties ontraden of onaan vaardbaar zouden zijn. Na erg veel ge praat bleven er 16 moties over, waar onder de WD-motie over het scholen complex Noord-Hofland. Wethouder Esselaar (KVP) verklaarde nadrukke lijk dat de voorgestelde werkzaamhe den aan het scholencomplex verricht moeten worden en vond de WD-mo- tic daarom onaanvaardbaar. 'Wat ne- doelt u met onaanvaardbaar', vroeg drs. Mennema (PvdA). 'Dat betekent dat ik geen gevolg aan de motie tot ZOETERWOUDE De werkgroep Burenhulp heeft voor haar diensten een groot gebrek aan autovervoer overdag. Dat geldt met name voor "net vervoer van invaliden naar de invali- densoos van het Rode Kruis in Leid- schendam. Dit is de eerste vrijdag van de maand, steeds om 10 uur heen en om 16 uur terug. Ook voor ander ver voer is er te weinig aanbod. Als men overdag de beschikking heeft ever een auto dan wordt men verzocht zich te melden. Dat kan geschieden bij mevr. Westenbroek. Burg. Doyerstraat 17 tel. 2334. Zij volgt mevr. Hartloper op. die wegens andere werkzaamheden niet meer beschikbaar is. Het tel. nummer 1157 vervalt hiermede. De andere twee contactpersonen zijn; mevr. Elderhorst, Kerklaan 11. tel. 1855 en mevr. v. d. Ham. Zuidhof 10, tel. 1688. Op de laatst gehouden ver gadering waren ook twee leden van de Burenhulp Zoetenvoude-Rijndijk aanwezig. Besloten werd een stichting op te richten welke het gehele woon gebied van de gemeente bestrijkt. stopzetten van de voorbereidingen zal geven. Ik leg de motie naast mij neer', aldus wethouder Esselaar. De motie werd met 15 stemmen voor aan genomen en alleen de vier wethou ders waren tegen. De motie van de PCG en KVP om een brandweerkazerne te bouwen m-»t een uiterste aanneemsom van f 500.000 noemde wethouder Koetser (VVD) onaanvaardbaar. De motie werd aangenomen met 13 stemmen vóór en 6 tegen (4 wethouders en 2 D'66). Er was op dat moment al voor minstens twee wethouders aanleiding om op te stappen. De raad maakte net echter nog veel mooier en nam nog een motie aan over het Schooladvies- werk (KVP-PCG), verkeerslichten Ka- rel Doormanlaan niet aanbrengen (VVD). volkstuingrond reserveren 'PCG-KVP). Samenwerkingsopbouw stimuleren (KVP-PCG), luchtkarte- ring uitstellen (PCG-KVP) en drie moties over de woningbouw (alle KATWIJK De kosten van uitbrei ding van Je Leidse Buitenschool aan de Duinoordweg te Katwijk aan Zee met enkele lokalen en een eetzaal en keuken worden nu op een half mil joen gulden geraamd, zo hebben B. en W. van Katwijk de gemeenteraad mee gedeeld. Eind 1970 stelde de raad een krediet van 350.000 beschikbaar. In mei 1971 onthielden Ged. Staten hun goedkeuring aan dit besluit. B. en W. vroegen de minister van binnenlandse zaken, aan de uitbreiding de hoogste urgentie te geven en de gemeente een vaste geldlening van 350.000 toe te kennen. Dit verzoek heeft nog geen resultaat gehad. Nu heeft het schoolbestuur opnieuw gevraagd, gelden voor de uitbreiding te mogen ontvangen. Ged. Staten zul len dan opnieuw aan deze kredietver lening hun goedkeuring moeten hech ten. OEGSTGEEST Als gevolg van huisvestingsproblemen van Jongman B.V. te Oegstgeest, en door een afene- mend schadeaanbod een landelijke tendens zal na een fusie tussen Kamsteeg Schadeservice te Sassen heim en Jongman B.V. laatstgenoemd bedrijf per 1 januari a.s. met perso neel van beide bedrijven in de voor malige plaatwerkerij en spuiterij van Kamsteeg Schadeservice te Sassen heim starten. De afvloeiing van enkele personeelsle den is als gevolg van deze fusie ech ter niet te vermijden, aldus de firma Jongman. Met de vakbonden wordt nog overleg gepleegd over een rege ling. fracties). Me: het aannemen van de moties over de woningbouw verklaar de de gemeenteraad op de eerste plaats te gaan bouwen voor de eigen inwoners en pas daarna eventueel voor de Haagse en Leidse agglomera tie. Het plan Bijdorp moet vrijwel ge heel bestaan uit goedkope huurwonin gen of koopwoningen in de premiesec tor. Bij al deze moties stemden de vier wethouders steeds tegen zodat er alle aanleiding was te veronderstellen dat het college met portefeuilles zou gaan wapperen. Inspraak Nieuw gebouw onmogelijk Van onze correspondent ZOETERWOUDE Alle fracties van de gemeenteraad blijken de ruimtenood binnen het huidige gemeentehuis te onderkennen. Men is echter nogal geschrokken van het bedrag van 500.000 dat door het college noodzakelijk wordt geacht voor de uitbreiding van het raad huis en het bijbehorend parkeerterrein, Er zijn door de fracties sug gesties gedaan welke als alternatieven kunnen dienen. Mr. Goosens (D'66) diende op het laatste moment nog een motie :n, waarin gevraagd werd om 'Inspraak- voorbereiding bij de samenstelling van de gemeentebegroting'. Mr. Goos- sens vond dit belangrijk omdat dan voorkomen gaat worden dat een be leid on een investeringsschema van B. en W. door de raad weggeveegd kan worden. Alle fracties vonden het een goede motie en die werd dan ook met 15 tegen 4 (wethouders) aangenomen. De vergadering werd diverse malen geschorst. De mededeling van D'66 aan het begin van de vergadering dat er foutieve consequenties getrokken waren uit de rede van de fractie vori ge week over opheffing, was allang weer vergeten. D'66 blijft bestaan en laat het aan de kiezers over of deze fractie volgend jaar nog zal bestaan. Mochten de kiezers echter vinden dat D'66 weg moet, dan zullen de beide leden van D'66 de volgende periode niet meer aanwezig zijn. De raad kniktP begrijnend DE KAAG In het Kaagboekje van de Kon. Watersportvereniging De Kaag wordt meegedeeld, dat de schoonmaakactie voor de plassen in de komende jaren zal worden gecoör dineerd vanuit het Hoogheemraad schap Rijnland, het aangewezen or gaan voor beheersing van de water kwaliteit. De akties werden tot op he den zoveel mogelijk gevoerd vanuit de gemeente Warmond. Zoveel mogelijk zal aansluiting worden gezocht bij landelijke schoonmaakacties De wa tersportvereniging De Kaag is bereid, hieraan medewerking te verlenen. Verder is vanuit de gemeente War mond een regeling getroffen voor ver zameling en afvoer van vuil van dag- recreanten. Vanwege de gemeente Warmond worden gratis plastic zak ken verstrcki voor het verzamelen van huisvuil. De afgesloten zakken kunnen in \erschillende depots wor den achtergelaten m Het algen ochtendblad vcor élk protestants Christelijk gezin m Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS De heer Engelkes, die woordvoerder was van de christelijke partijen, stel de voor om de afd. openbare werken en/of de politiepost over te brengen naar een ander pand dat eigendom van de gemeente is. De dan vrijko mende verdieping lijkt voldoende om het ruimteprobleem op te kunnen los sen. B. en W. achten dit alleen voor de politiepost gewenst. De contacten tussen het personeel van de secretaris en die van openbare werken zijn zeer frequent. Wanneer het personeel in twee gebouwen ondergebracht zou worden gaat dit ten koste van de effi ciency. Bovendien zullen de kosten van het verbouwen van het enige mo gelijke daan-oor in aanmerking ko mende pand, eveneens zeer hoog zijn. Winkelcentrum De heer J. van Diemen was voorstan der van nieuwbouw in het hart van het derp. Dat zou dan in de plaats moeten komen van het daar gedachte winkelcentrum. Een representatief ge meentehuis zou op die plaats, met de historische kerk, de kern een waardig aanzien kunnen geven. Het college deelt deze mening niet. Het is van mening dat de bouw van een nieuw gemeentehuis tot de onmogelijkheden behoort. De lasten zullen veel te hoog zijn terwijl anderzijds deze plaats ge reserveerd dient te blijven voor win kelvoorzieningen. TER AAR Voorzitter A. J. Groen veld bepleidt tijdens de algemene ver gadering van de Sportraad de medi sche keuring. In het jaan-erslag wordt melding gemaakt van 251 personen die zijn gekeurd, waarvan er 232 di- rekt werden goed bevonden. Twee werden afgekeurd en voor de overi gen golden goed keuringen voor een half jaar en een jaar. Dé keuringskosten worden steeds ho ger. Voorzitler T. A. Hijdra van de IJsclub ondersteunde het pleidooi voor een hogere financiële bijdrage. De contributie werd tol 12,50 per keurend deelnemer verhoogd. De sportraad beijvert zich voor de tot standkoming van een sportzaal met een multi-funktioneel karakter. Door het ontbreken van goede accommoda tie voor het basisonderwijs in Aar- dam-west zal zo'n gebouw de oplos sing van veei problemen betekenen. LEIDERDORP De chr. onderwijsgemeenschap 'Samen Onderweg' betrekt volgende week vrijdag haar nieuwe ge bouw aan het Van Alphenplein 1 in Leiderdorp. Het is een gebouw van acht lokalen en een gemeenschapsruimte, waarvan het basisonderwijs zes lokalen in gebruik zal nemen en het kleuteronderwijs twee. De school is begonnen in het gebouw aan de Houtkamp en bij het begin van dit schooljaar bood de nieuwe openbare schooi in de wijk Buiten hof haar een tijdelijk onderdak. Hoofd van de school is de heer Stolk. Per 1 januari zullen er vier leerkrachten aan de basisschool verbonden zijn. De kleuterschool krijgt dan een tweede leidster. De opening van de school wordt verricht door mevrouw J. F. Pels- de Moed, vice-voorzitster van de Prot.-chr. Schoolvereniging in Leiderdorp. In die bijeenkomst wordt ook afscheid genomen van de voorzitter van de vereniging, de heer T. van Ingen Schenau, en is er gelegenheid kennis te maken met zijn opvolger, dr. A. P. Morgenstern. Experiment op zuidelijk deel boulevard KATWIJK Een Katwijks gemeenteraadslid heeft bij B. en W. een klacht gedeponeerd over de boom- armoede in het zeedorp. Vroeger was dat wel heel anders. Toen stond Katwijk vol met bomen, zo herin nert hij zich spijtig. B. en W. geven de kaalheid wel toe, maar zij ontkennen de volle rijkdom van voor heen. In feite was alleen in de Voorstraat en in mindere mate in de Zuidstraat sprake van een gesloten bomenrij. Met name in de jaren dertig is een groot aantal bomen gerooid, deels op verzoek van bewoners (overlast!) deels tengevolge van reconstructie werkzaamheden, deols wegens ziekte. Met het versloren van de beslotenheid van de bomenrijen, waren de overblij vende exemplaren gedoemd af te ster ven. Overigens zijn pogingen tot nieu we aanplant in die jaren mislukt. Naast de loch al slechte klimatologi sche omstandigheden zijn nieuwe fac toren opgetreden, die ook niet bevor derlijk voor bomengroei zijn. Met na me het intensieve verkeer uitlaat gassen. parkeren tot zelfs op de trot toirs en de aanwezigheid van vele leidingen en kabels in toch smalle straten reduceren de mogelijkheden voor bomengroei binnen ca. 500 m uit de kust. Ook andere kustgemeenten blijken met hcizeltde euvel te kampen tc heb ben. Waar mogelijk wordt op plaat sen. met enige beschutting, getracht in deze zóne bomen of struiken tot groei te brengén, hoewel diverse po gingen niet het gewenste resultaat hebben opgeleverd, b.v. op de begraaf plaats 'Duinrust', Secr. Varkevisser- straat (ton wensten van de School straat), Hoomeslaan (nieuwe poging ten westen van de Schaepmanstraat), Tijmstraat en Duinstraat. Het aanbrengen van beplantingen vóórdat de bebouwing wordt gereali seerd sluit op bezwaren (b.v. bouw- rijpmaken en bouwactiviteiten). Zo mogelijk wordt op gedeelten, waar géén bouwactiviteiten plaatsvinden, reeds een beplanting aangebracht. Dit is b.v. geschied in het plan Mo- lenblok-Zuid bij de waterpartij. Ook worden reeds bomen in de gemeente lijke kwekerij voorgekweekt opdat in nieuwe wijken voor of ten tijde van KATWIJK B. en W. hebben afge zien van het recreatiegebied Noord duinen voor het stichten van een ma nége. Als andere vestigingsplaats wordt genoemd een gebied in het noordelijk deel van de gemeente. Stichting van de manége in zuid is onaanvaardbaai in verband met de aanwezigheid van de waterwingebie den. het gereedkomen van woningen bo men van enig formaat kunnen worden geplant. Reeds sinds twee jaren groei en er in Je kwekerij ca. 1500 bomen voor Rijnsoever en voor andere wij ken ca. 100. Toerisme Een ander raadslid heeft B. en W. in het kader van het begrotingsonder- zoek gevraagd, of zij bereid zijn het zuidelijke deel van de Boulevard meer te betrekken in de toeristische sfeer van de rest van de Boulevard, bijv. door hel plaatsen van bloembak ken en door een betere voorlichting, zonder het karakter van het Zeehospi- tjum te verwaarlozen. Het karakter van de Boulevard ten zuiden van de Seinpoststraat is door de ligging duidelijk anders dan de BOLLENSTREEK Tijdens de vergadering van het intergemeente lijk samenwerkingsorgaan Bollenstreek werd bij het onderwerp struktuurschetsen en plannen de mening naar voren gebracht dat men eerst voor eigen gemeente met schetsen en plannen moet komen om daarna pas met elkaar rond de tafel te gaan zitten. De heer H. A Smith (Lisse) wilde de zaak omdraaien en eerst vanuit het orgaan de grote lijnen en plannen vaststellen voor alle gemeenten uit de Bollenstreek. Wethouder Huigsloot (Voorhout) zei dat dit aspect van het samenwerkingsorgaan juist zo essen tieel is en dat men de kwestie geza menlijk moet aanpakken. Burgemees ter Bonnike (Noordwijk) vond het wal moeilijk, omdal hij ook veel te maken heefl met de plannen van buurgemeente Katwijk. Besloten werd dat elke gemeente het dagelijks be stuur de uitgangspunten en eventuele struktuurplanner doet toekomen. Het DB. zal de plannen inventariseren in overleg met een bureau en zien hoe één en ander verder kan worden gere geld. Het Aoorstel om te komen tot vorming van een commissie struk- tuurplan- bollenstreek werd voorbarig genoemd. Gesproken werd over de subsidiëring van de Vereniging Gezondsheidszorg Bollenstreek. De heer Alkemade uit fADVERTENTIE -om uit te knippen- ^4- De bank die SOCIAAL (gericht is, kostendekkend werkt ZONDER WINST STREVEN en die U gaarne van advies dient bij een eventuele krediet verstrekking. Kredietverstrekking is mogelijk aan alle inwoners van de regio Leiden. Looptijd ten hoogste vier jaar. ALL-in tarieven zonder verder bijkomende kosten. Enige voorbeelden: Lening: f 600.- f 1200.- f1350,- f2400,- f4800,- Looptijd: 1 jaar 1 jaar 1 Vi jaar 2 jaar 2 jaar Totaal te U ontvangt betelen leners- netto in vergoeding: handen: f 46,- f 89.20 f 140.25 f 286!90 f 441.- f 554.- f 1110.80 f 1209,75 f2113.10 f 4359.- Af te lossen per maand met: f 50,- f 100.- f 75,- f 100,- f200,- Aanvraagformulieren worden op verzoek gaarne toegezonden. Verzoeken te richten aan het kantoor van de bank, Stadhuis Leiden, telefoon 01710 - 20270. Naast de normale kantoortijden is de bank tevens elke donderdagavond tot half acht geopend. NOORDWIJK Dinsdag half vier zal de eerste paal worden geslagen voor het zwembadcomplex van de NV Sport- fondsenbad Noordwijk. Het bad is een ontwerp van het architectenbureau Saarberg cn Van der Scheer te Haarlem. Er zal op een totale oppervlakte van ca. 4,5 ha aan de Nieuwe Zeeweg een komblbad worden gebouwd met een overdekt cn een onoverdekt gedeelte. Er komt ook een sauna. Ligwelden zullen uiteraard niet ontbreken. Dc totale kosten worden geraamd op ongeveer acht miljoen gulden. kort-nicuvs-uit-do-re&io korfc-nieuvs-u it-de-rc^io kor t-nieuTO -u i t- d e -ie io kort -n iouws-ui t-d e -regio kor t-nieuv/r.-ui t-do-re£io rest van de Boulevard, antwoorden B. cn W. De hoge zeereep onttrekt de zee goeddeels aan het gezicht van de wandelaars. Verlaging van de zeereep is meermalen overwogen, doch stuit op waterstaatkundige bezwaren. An derzijds voorkomt deze vrijwel geslo ten rug het bezwaar van stuifzand- overlast, zoals zich dat elders op de Boulevard voordoet. Verfraaiing met bloembakken zou in derdaad de toeristische sfeer verho gen, doch de kans dat de bloemen zo dicht bij zee levensvatbaarheid heb ben is niet groot. Nochtans zal vol gend badseizoen op kleine schaal wor den geëxperimenteerd. Verbetering van de straatverlichting ligt niet in het voornemen aangezien deze vol doende wordt geacht cn overigens in het badseizoen weinig invloed heeft op de sfeer van de Boulevard. Noordwijk noemde de administratie van het overkoepelende orgaan niet al te best en wees erop dat de admini stratie in Noordwijk 'in "de soep is ge-, lopen'. De heer Smith (Lisse) vond één en ander sterk overtrokken, maar betwijfelde of Noordwijk aan het overkoepelende orgaan wel de juiste gegevens had verstrekt. Drs. Berends (Lisse) wilde de mogelijkheid openen om vanuit het samenwerkingsorgaan subsidiëring aar. te bevelen, mits alle kruisverenigingen meedoen. De heer Smith wilde dat het woordje 'mits' zou vervallen, hetgeen geschiedde. Bij de rondvraag vroeg de heer Smits het D.B. om met de spoorwegen te gaan praten, inzake het openen van stations in de bollenstreek. Dit met het oog op het steeds groter worden de aantal forensen. KATWIJK De afgelopen weken werden tal van vernielingen toege bracht aan het gymnastieklokaal aan de Van Lierestraat. De deur van de kleedkamer hing uit de scharnieren, er werden ballen gestolen, enz. Eén en ander wordt veroorzaakt door het ontbreken '-an toezicht, hetgeen weer voortvloeide uit het feit dat dc vak leerkracht, die in het gymnastieklo kaal werkte, elders een benoeming aanvaardde en het niet mogelijk bleek terstond ee~ opvolger aan te stellen. Gedurende de overbruggingsperiode wordt door de onderwijzers van de scholen gymnastieklfs gegeven. Ook wo-dt in deze periode 'oezicht uitge oefend door verscheiden^ personen, wat in de praktijk niet zo doeltref fend blijkt ie zijn. Als scholen gé^n gebruik maken van de accommodatie wordt de zaal verhuurd aan verenigin gen. B. en W. gaan ervan uit dat de gym zalen ook een funktie moeten hebben in het kader van de vrijetijdsbeste ding. Bij verhuur worden wel voor waarden gesleld betreffende de ver antwoordelijkheid. Theoretisch is de laalste gebruiker aansprakelijk voor schade aan de inventaris. Het beheer van de gemeentelijke gymnastiekloka len berust oij B. en W. In antwoord op viagen van raadsleden zegt het college dat, wanneer van on regelmatigheden melding wordt ge maakt, het praktisch onmogelijk is de daders te achterhalen. NIEUWVEEN Nadat het Nieuw- veense Jongerenkoor enkele maanden verstek moest laten gaan wegens het vertrek van dirigent H. Herman, heeft de heer Jac. v. d. Vlist uit Nieuwkoop zich bereid verklaard de leiding van deze zanggroep op zich te nemen. Aanstaande woensdagavond om half acht zal de eerste wekelijkse repetitie weer worden gehouden in de Nico- laasschool waar nieuwe leden ook van harte welkom zijn. SASSENHEIM De heer J. W. Aarts te Ilil'egom wil de bij de wo ning Menneweg 107 staande loods als sportschool gaan gebruiken. B. en W. willen de rust voor de omgeving vol doende gewaarborgd zien. Daarom mag de loods niet op zondag worden gebruikt en in de week zal het ge bruik aan bepaalde tijden worden ge bonden. In de kantine mogen alleen alcoholvrije dranken worden ver strekt. De heer Aarts wil wél gebruik op zondag en verstrekking van zwak- alcoholische dranken. B. en W. blij ven bij hun standpunt en stellen de raad voor, het beroepschrift van Aarts ongegrond te verklaren. DE KAAG Het R.K. kerkbestuur heeft van de Dekenale Financiële Commissie machtiging gekregen grond om niet over te dragen aan ne dorpsraad van De Kaag. Het perceel ligt op de hoek van de Leidsemeer- straat-Hoofdweg. Op deze plaats mag een gymnastieklokaal-sporthal worden gebouwd. KATWIJK B. en W. van Katwijk hebben de raad meegedeeld, dat in het plan Rijnsoever rekening is ge houden met een school voor havo atheneum inclusief sportaccommoda ties. KATWIJK Nu het plan 't Heen is vastgesteld, kan na goedkeurimig door Ged. Staten de verwerving van gronden voor een definitief sportvel dencomplex ter hand worden geno men, aldus B. en W. in hun nota bij de begroting. KATWIJK B. en W. zijn van me ning, dat het karakter van de Vuur baak als historisch bouwwerk zich er tegen verzet, de toren ten dele te be stemmen als radiovend- en ontvang station (tbv de afdeling Katwijk van de Veron.) Bovendien zou het ge bruik ervan in de zomermaanden er door bemoeilijkt worden. Een betere mogelijkheid bestaat bij de toren van de Visserijschool. KATWIJK Met de invoering van de '-erordemng jeugdwerksubsidie is, naar het oordeel van B. en W., tege moetgekomen aan de financiële moei lijkheden van vrijwel alle verenigin gen. Dat dit voor een aantal niet geldt, schrijven B. en W. onder meer toe aan de door deze verentgingen in stelde eisen, waardoor hun budget wordt overschreden. KATWIJK Op de vraag van een raadslid of B. en W. bereid zijn de sa menwerking tussen de schoolbesturen in Katwijk aan Zee te stimuleren, heeft het college geantwoord, dat de bereidheid moet komen van het schoolbestuur. B. en W. willen hier toe geen aanzet geven, maar willen, als daarom gevraagd wordt, graag een bemiddelende rol spelen. NOORDWIJK In verband met moeilijkheden bij het uitdrukken van de brandweer is uitbreiding van de garage dringend noodzakelijk. Aan ar- chitektenbureau Van Maanen in Noordwijk is opdracht verleend tot het maken van een ontwerp. Voor re alisering van een nieuwe brandweer garage moeten nog wat panden in de Zuidstraat worden ontruimd en aange kocht. LEIDEN De collecte voor het zie- kenhuisprojekt van het Medisch Co mité Nederland-Vietnam. die van 19 tot en met 24 november in Leiden werd .gehouden, is een groot succes geworden. De totale opbrengst van de ze huis-aan-huis en straatcollecte is 14.804.62. In dit bedrag zijn tevens de giften begrepen, die verschillende mensen in Leiden in de collecteweek rechtstreeks aan het MCNV overmaak ten voor het ziekenhuis. De opbrengst wordt zonder aftrek van onkosten overgemaakt op het gironummer van het Medisch Comité Nederland-Viet nam cn zal worden besteed voor de bouw en inrichting van het eerste bo vengrondse ziekenhuis in de bevrijde gebieden van Zuid-Vietnam. D< totale kosten van dit Nederlandse ziek«^nuis- project Binh Vien Ha-Lan behagen 2 500.000. Ter Aarse muzikanten kregen onderscheiding TER AAR De muziekvereniging 'Arti et Religioni' heeft ter gelegen heid van hei twintigjarig bestaan van de drumband en het vijfjarig bestaan van het majorettenkorps een grote feestavond gehouden in het Parochie huis te Langeraar. De tambourmaitres kregen een herin neringsvaantje Er kwamen ook nog onderscheidingen uit de bus van de R.K.Muziekbond in Nederland. De he ren W. H. Pieterse (instrukteur van de drumband) en N. J. Pieterse (tam- bourmaitre) kregen de zilveren speld, omdat zij twintig jaar lid zijn. De he ren A. J. Wassenburg en A. van Dam (50 jaar lid) en P. J. v d Vlugt (45 jaar lid) ften gouden speld met sma ragd. SCHEVEN1NGEN 4 dec. Besommingen kustvissers; SCH 12 1760, SCH 37 2020. SCH 43 930. SCH 48 1300. SCH 64 473, TH 10 200. TH 24 1970. TH 26 1640. TH 36 1500, TH 42 925. Besommingen spanvlssers: TX 32 en TX

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4