eoeo Schotse speelt Natasja in 'Oorlog en Vrede' ilwi w «i dagpecept AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart Speciaal voor uw haar! Morag Hood: Houvast aan Tolstois karakters Ad Langebent in gesprek met de hoogste Shell-man Rita Kohnstamm in 'Spreekuur' Omroepen in 'slag' tegen oliecrisis KRO inventariseert openbaar vervoer TBOLW/KjWLVRTBT DINSDAG 4 DECEMBER 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K6| m (ADVERTENTIE) Wella hairsp.'ay in de long size bus. Zwart/grijze bus: voor normale versteviging. Groen/grijze bus: voor extra versteviging. 5,05 MARY PERKINS HEEMSKERK Vier woonwagens zijn in de nacht van zondag op maan dag in woonwagencentrum IJmond in vlammen opgegaan. Vijftien mensen werden dakloos. Zij zijn voorlopig on dergebracht in een barak van het ro de kruis. De kinderen zijn opgevan gen door andere woonwagenbewoners. De brandweer kwam zeer onder de in druk van de manhaftige pogingen van de kampbewoners om het vuur te be strijden. Horizontaal: 2. kerkzang, 7. kerkelijk zangstuk, 8. top in de Berner Alpen, 9. ketting, 10. utiroep, 12. paard, 13. vordering, 15. kleine huidopening, 17. hoog bouwwerk, 19. water in Fries land, 20. maanstand, 21. interest, 24. griekse letter. 26. vlaktemaat, 27. ge vangenis, 29. latwerk, 30. verdieping, 32 stuk bouwland, 33. elk, 34. lengte maat. Verticaal: 1. ruiterfeest, 2. kleverige stof, 3. inhoudsmaat, 4. schoenvorm, 5. laag, 6. kleurstof, 10. zangspel. 11. godin van de vrede, 13. hoekbal- kon, 14. guit, 16. een weinig, 18. boom, 22. dopheide, 23. tussen, 24. luidruch tig feest, Spaans paard, 28. onder an deren (afk.), 30. water in Utrecht, 31. lof. Oplossing van gisteren 1. model, 2. omega, 3. Demer, 4. Ege- de, 5. Laren, 6. falen, 7. akela, 8. le nig, 9. elite, 10. nagel. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanavond is ze weer te zien in de gretig bekeken serie 'Oorlog en Vrede' van BBC-makelij: Morag Hood, Schotse van geboorte. Ze was 26, toen Tolstois boek ver filmd werd, inmiddels is ze twee jaar ouder, net zo oud als Natasja aan het eind van het verhaal. Dat wil dus zeg gen, dat ze als 26-jarige de rol van Natasja speelt, die aan het begin pas dertien is. Dat is waarschijnlijk de oorzaak van het wat onnatuurlijke ge doe van het jonge meisje. Voor wie moeite heeft haar te plaat sen vanwege de moeilijke Russische namen: de weduwnaar Andrej Bol- konsky wil met haar trouwen, maar zijn vader de geleerde en ongemakke lijke vorst Bolkonsky, wil dat het paar een jaar bedenktijd neemt. Morag las 'Oorlog en Vrede' pas toen ze de rol had gekregen. Ze had veel houvast aan het boek omdat Tolstoi de karakters zo diepgaand onderzoekt, dat je altijd eigenschappen vindt waarmee je je als actrice kunt identi ficeren. Natasja bijvoorbeeld is in het begin een ontspannen en gelukkig meisje, maar naarmate ze ouder wordt, ont dek je ook dat ze eigenzinnig en een beetje egoïstisch is, op een charman te manier weet ze haar zin door te drijven. Vanavond is dat te zien wanneer ze een verhouding begint met een zekere Anatol Koeragin, om dat ze het wachten op Andrej moe wordt Kinderprogramma Deze rol was de eerste grote voor Mo rag, die al tien jaar bekend is met het medium televisie. Toen ze aan de uni versiteit van Glasgow Frans, Engels en economie studeerde, had ze een nieuwsprogramma voor kinderen voor de Schotse televisie. Ze bezocht geen toneelschool, maar tóen ze afge studeerd was aan de universiteit, kwam ze bij een toneelgezelschap als assistent toneelleidster. Dat betekende in de praktijk zelf decors schilderen en opzetten, organiseren en zeer zel den een rolletje spelen. Op deze manier ontkwam ze aan het grote probleem van veel toneelspelers in Engeland: werkloosheid. 'Je leert Teleac-cursus voor toekomstige raadsleden Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Teleac gaat een tele visiecursus verzorgen voor adspirant- raadsleden. De opnamen voor het on derdeel 'Hoe behandel ik een begro ting' zullen worden gemaakt in de Hilversumse raadszaal, als daar vanaf 10 december twee weken lang de be groting voor 1974 wcrdt behandeld. De TV-cursus voor raadsleden zal be staan uit elf delen, die volgend jaar vanaf maart, dus direct voor en na de gemeenteraadsverkiezingen, wekelijks zullen worden uitgezonden. ADVERTENTIE Noor hèm HlDALGO- aft°'sl,aw mor haar ^aja-geschenkdoos Morag Hood die in haar gewone doen maar weinig aan Natasja uit 'Oorlog en Vrede' doet den ken. een vak kennen en je raakt je vak kennis op die manier niet kwijt'. Haar- aandeel in de succesrijke serie 'Oorlog en Vrede', die het ook buiten Engeland geweldig 'doet', heeft Morag goed op het paard geholpen. Daarna kwamen de grote rollen voor toneel. Op het ogenblik speelt ze Julia in Shakespeares 'Romeo en Julia'. En wat wil een Britse toneelspeelster nog meer dan 'Shakespeare' spelen. HILVERSUM Vanavond (22.25 uur, Nederland 2) presenteert Ad Langebent een extra-aflevering van de KRO-televisïerubriek 'Interview', waarin hij wat langer praat met mr. G. A. Wagner, president-directeur van de Koninklijke Shell-groep, over de energievoorziening in de wereld nu en straks. Mr. Wagner (56) is voorzitter van het wereldolie-imperium, dat wordt ge vormd door de Engelse en Nederland se Shell. De koninklijke Shellgroep is de vierde onderneming ter wereld met 184.000 personeelsleden van wie achttienduizend in ons land. Buiten de Verenigde Staten is Shell de eerste onderneming ter wereld. Ad Lange bent zal met de hoogste employé van deze oliemacht de huidige energiecri sis bespreken en naar zijn visie op de toekomst vragen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In het KRO-pro- gramma 'Spreekuur" heeft Jacques van Kollenburg vanmiddag een ge sprek met Rita Kohnstamm, hoofdre- daktrice van het blad 'Ouders van Nu' en van het daaruit ontstane maand blad 'School'. Aanleiding tot dit ge sprek vormt de Sinterklaasviering, op 5 december, waarin de verhouding ou- ders-kinderen een grote rol speelt. Rita Kohnstamm (36), moeder van twee kinderen, heeft bijzonder veel ervaring op opvoedkundig terrein; de twee bladen, waarover zij de scepter zwaait, gelden als de vakbladen voor alles wat met kinderen te maken heeft. De actualiteitenrubrieken van NCRV en AVRO zijn maandagavond met man en macht de oliecrisis te lijf gegaan. Televizier zocht het met succes in een directe serviceverlening aan het pu bliek. Telefonisch binnengekomen vra gen werden langs allerlei wegen van een antwoord voorzien. Daartussen door informeerden AVRO-correspon- denten de kijkers over de situatie bij de olieproblemen betrokken landen. En ook daarin won de AVRO het van de 'Hier en Nu'-medewerkers, die uit de verschillende hoofdsteden veelal nieuws aanvoerden, dat al in de krant had gestaan. Al zeventien jaar woont meneer M. S. Rabbani, de consul van Koeweit, in ons land. Vier kinderen zijn hier ge boren, vertelde hij aan Wim Jansen in het NCRV-programma. Men kreeg de indruk' dat de Nederlands spreken de diplomaat het liefst zo vlug moge lijk weer olie zou willen laten leve ren, omdat hij het hier best naar zijn zin heeft. Consul Rabbani maakt overuren om van regeringszijde maar een paar be wijzen te krijgen van een beleid, zoals de Arabieren dat graag zouden willen zien. 'Kunt u mij één voorbeeld ge ven?', vroeg hij. De verslaggever had geen antwoord en mompelde dat hij nog iets anders wilde vragen. Een kans om de zaken scherp te stellen ging de mist in. De consul deed het voorkomen alsof Nederland vanwege officiële uitspra ken over de Palestijnen een olieboy cot heeft opgelopen. Waarom werd op deze versimpeling van de feiten niet slagvaardiger gereageerd? Uit de vele antwoorden uit de koker van AVRO's Televizier licht ik er een paar. Kernenergie kan ons niet een- twee-drie uit de brand helpen. Met het oog op protesten tegen centrales, zei dr. ir. li. Hoog, voorzitter van het Re actor Centrum Nederland, dat de ra diologische verontreiniging inmiddels is bedwongen- Uit de hoek van de eco nomisten kwam de opmerking dat de lonen te sterk zijn gestegen en dat de particuliere sector te ongezond is. Daar zal moeten worden gesnoeid. Van de NAM is de geruststellende me dedeling dat wij voor deze winter vol doende aardgas hebben. Er zit nog vol op in de grond, maar allerlei wetten en bepalingen houden een snelle ex- ploiratie tegen. Plezierig tikkerwerk bood de NCRV in de altijd weer aardige uitzending van Tweelcamp, de hersengymnastiek voor de middelbare scholieren. Opmerkelijk is het verschil in parate kennis bij de leerlingen. Ik vraag me af of deze wed strijd een indicatie zou kunnen geven omtrent de kwaliteit van de deelne mende instituten. Bij de ene school lijkt veel meer aan actuele ontwikke ling te worden gedaan dan bij een an dere school, die dan bijvoorbeeld weer uitblinkt in kennis van de klassieken. Ik tnnd het zo zoetjes aan een opgaaf worden om een aflevering van de boe rin in Frankrijk te blijven volgen. Het voorlezen van een aantal hoofdstukken via de radio zal misschien veel effec tiever (en beslist goedkoperzijn ge weest dan deze worst vol scenes, waar van je de zinnigheid dikwijls ontgaat. TON HYDRA 52 Ik was met Timothy de kamer bin nengegaan. 'O, dank u wel. Zoudt u het hier willen neerzetten, op de schrijftafel? Dank u wel. Moet u van daag al het werk alleen doen?' Hij glimlachte toen hij het blad neer zette. 'Het lijkt er veel op, madam, maar ik kan het heel gemakkelijk af. Vanmorgen zijn er een heleboel Ame rikanen. die hier een feest hebben ge geven, afgereisd. En nu bent u beiden onze enige gasten. Juist omdat het zo rustig is heeft een groot deel van het personeel vrij genomen. Er is een oir cus in het dorp en dat willen ze niet missen'. 'En het is een heel goed circus ook', zei Timothy. 'Wij hebben het gezien in Hohenwald'. 'O ja? Ik ga zelf om vijf uur. Vana vond kom ik dan weer de anderen af lossen. De meeste bedienden komen hier uit het dorp. Die slapen bijna al lemaal thuis'. Een uitroep van Timothy deed mij opschrikken. Hij was voor het raam gaan staan en staarde nu in noordelij ke richting. 'Maar wat is dat in vre desnaam? Kijk daar... boven die bo men ginds rookwolken. Zou dat een bosbrand zijn?' Ik keek over zijn schouder. In het noorden, boven het dal, recht tegeno ver het dorp, waren inderdaad zwarte rookwolken te zien. Ze waren duide lijk afkomstig van een brand. 'Er staan daar' in ieder geval geen huizen', zei ik. 'Ik vraag me af waar het vandaan komt. Zou het werkelijk een bosbrand kunnen zijn, eh.De ze laatste woorden waren gericht tot de bediende. 'Zegt u maar Josef, madam. Nee, dat (ADVERTENTIE) Nu spaarpunten bij léttlfiS zakdoeken is geen brand. Het is wat wij Die Feuerwehr noemen, de 'brandspuit' 'De 'brandspuit'?' 'Het heeft een heleboel namen, Der Flügelzug, 'de vliegende trein', andere mensen noemen het Der Feurige Elias. 'de vurige Elias', een bijnaam die in Salzkammergut voorkomt. Het is een bergtreintje'. 'Je bedoelt een trein, een echte trein?' vroeg Timothy. 'Daar op die hoogte? Dat is zeker driehonderd me ter'. 'Ja, het is hoog, maar dit is een speci ale bergtrein. Tegenwoordig gaan ze met kabelbanen en stoeltjesliften te gen de hellingen omhoog, dat is nu eenmaal de moderne tijd' Maar deze spoorweg is hier al misschien hon derd jaar geleden aangelegd. De trein klimt met behulp van een klein wiel omhoog, een tandwiel heet dat niet zo?' 'Ja. een tandwiel en een getande rail Wij noemen het een tandradbaan' Josef knikte. 'Juist een randradbaan. nu her.nner ik het me. Hij is erg in trek, vooral bij de Amerikanen'. Mij lachte. 'Dat komt omdat het zo ouder wets is. Hij begint ergens in het dal; een kilometer of vijf zes hier vandaan. Verderop ligt een meer en een of twee kleine hotelletjes. Zweibrunn am See heet het daar. Zomers kan het daar erg druk zijn'. 'Waar gaat die trein naartoe? De berg op?' vroeg ik. 'Ja, hij loopt naar de top. Die kun je van hieruit niet zien, maar wel vanuit de achterkamers. Vanuit uw kamer bijvoorbeeld, sir. Het treintje werkt zich langzaam naar het hoogste punt je. Bovenop is een klein Gasthaus. Daar kun je een verfrissing gebruiken. U kunt zich wel indenken wat voor een uitzicht je daar hebt. Je kunt langs de bergen tot in Joegoslavië en tot in Hongarije kijken. Als u hier een paar dagen blijft, madam, moet u dat uitstapje beslist eens maken. Het beste kunt u 's morgens vroeg gaan: de eerste trein gaat om zeven uur'. 'Dat zou ik graag eens doen', ant woordde ik. 'Maar om zeven uur 's morgens dat lukt me nooit. In ie der geval hartelijk bedankt, Josef (ADVERTENTIE) Nü spaarpunten bij fBflt|1J? zakdoeken 26. Ik heb ze in voorraad, hoor'. Ik heb ze allemaal in voorraad!' riep Frederik Verspuyt verheugd uit 'Ga maar gauw naar loods A. Daar zul je Bram Buikjes vinden mijn compag non. Hij zal die betreffende spulletje wel voor je uitzoeken en aan hem kun je dan ook betalen'. 'Graag, meneer Vetspuyt. Dank u wel, meneer Vetspuyt', zei Kareltje Knetter be leefd en eventjes later bevond hij zich reeds bij de genoemde loods A., alwaar een beminnelijk, doch uit de kluiten gewassen heerschap hem jovi- FERDINAND aal grijnzend tegemoet trad. 'Zo zozei dat heerschap. 'Jij moet dus een kruiskoppeling hebben. En een starterkransje. En een kooldrukla- gertje. Ja ja, dat ken natuurlijk wel. En van de kleinste maatjes mot Je ze hebbe. Alles zo om en nabij de twee inch dus. Nou, dat zal wel gaan, denk ik. Ik zeg maar zo, als Frederik Vetspuyt zegt, dat-ie de boel in voor raad heeft dan heeft ie de boel ook in voorraad. Frederik kletst er nooit om heen, zie je. Hij zuigt er geen punt aanEdoch de kleine Kareltje Knetter had niet veel oor voor de fraaie volzinnen van de breedsprake- rige heer Bram Buikjes, die inmiddeli weer was weggelopen om op zoek te gaan naar de betreffende motoronder deeltjes. Kareltje was namelijk in die pe aandacht verzonken voor de ver rukkelijke vormen van een héél oud autootje, dat bij loods A. stond opge steld. Het was een autootje om van te watertanden en er hing een bordje aan met het opschrift: Koopje! Speci aal voor liefhebbers! Tweecylinder Cnotsmobil Special Saloon. Bouwjaar 1902. Radio vandaag 'Nog iets van uw dienst, madam?' Nee, dank je wel. Ja toch, nog een ogenblike alsjeblieft Hebt u mis schien gehoord dat mijn man hier verwacht wordt, Mr. Lewis March?' 'Daar heb ik niets van gehoord, ma dam, en ik heb ook geen boodschap op het bureau zien liggen'. 'O, juist, dank je wel'. Toen hij de deur achter zich had ge sloten, draaide ik me om. Ontzet staarde Timothy naar het serveerblad 'Noemen ze dat thee?' 'Lieve help. het is net drie uur ge weest. Je wilt me toch niet vertellen dat je na die uitgebreide lunch alweer honger hebt?' 'Dat is al uren geleden. Zou hij al ver genoeg weg zijn? Dan loop ik namelijk even naar mijn ka mer om wat eetbaars te halen. Zo'n lekker Gugelhupf zul je toch beslist niet weigeren, nietwaar?' 'Eerlijk gezegd, nee, ik heb er best zin in. Waar is je kamer eigenlijk? Hiernaast?' 'Nee, aan de andere kant, een eindje verderop de gang in. De eenpersoons kamers zijn niet zo groot als deze; de mijne ziet uit op het binnenplein, maar hij mag er ook zijn. Je kunt vanuit het raam de bergtoppen nog net zien. Zou ik nu veilig naar mijn kamer kunnen lopen?' Voorzichtig sloot hij de deur achter zich. Ik ging zitten en begon thee in te schenken. Er was niemand in de hal. Tot grote hilariteit van Timothy weigerde ik met de lift naar beneden te gaan. Maar de afdaling langs het brede trappenhuis vergoedde ruimschoots het ongemak van het trappenlopen. Op iedere verdieping had ik een prachtig, en steeds wisselend uitzicht over het landschap. Tomothy stond al buiten bij de wagen. Ik ging echter niet meteen naar hem toe. maar liep eerst door de schemerige gang in de richting van de keuken. Toen ik bij de deur van de lift was gekomen had ik nog altijd geen glimp opgevangen van de man met de groene voorschoot noch van iemand anders. Voor mij strekte zich de kraakheldere gang uit. Ik liep tot de volgende hoek en bleef daar een ogenblik staan. Juist toen ik naar de hal wilde terug keren hoorde ik een deur opengaan. Het volgende ogenblik zag ik een ou de man. Hij bemerkte mijn aarzeling en kwam naderbij- (Wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S> Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morger/wijding. 9.00 (S) Semi-klass. en mod. muz met comm. <9.35-9.40 Waterst.). 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.20 (S en mono) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws: 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 <S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor Ieder een. met: De groenteman; Paria vous parle en 11.55 Beursber. Ovcrhcldsvoorl.12.30 Ui'z. v.d. landb. AVRO: 12.40 (S) Knippen licht: radloverkeersmagazine. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Wat deed hij hier?: mod. muz. EO: 14 00 Het woord der waarheid - kerrïbegr. uit do Bijbel. 14.15 IS) Over en weer, radiomagazine. 14.55 (S) Licht ensemble. 15.15 (S) Licht en uitzicht: gewijde muz. 16 00 Nws. 10.03 Klankbord: act., Inf. en comm. 16 10 (S) V.d. kinderen. 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel - beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Het kind In da echtscheiding, doe. se rie. 18.40 (S) Marirderskapel der Kon. Mari ne. 19.05 (S) Y'AU come: country en Wes; ternprogr. 19.40 <S) Vanavond: muz., vro* lijkh. en verstrooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radi ojournaal. 22.50 (S) Licht combo met zangso- TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Stratemakeropzee- show 19.25 Daar komen de schutters NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Onedin Lijn 21.10 2 voor 12 21.55 Achter het nieuws DE VRIJE GEDACHTE 22.45 Heksenvervolging in Nederland NOS 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Huisartsen les 4 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Voor Achten NOS 20.00 Journaal liste. 23.05 (S) Er floot een vogel in de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz, (7 30 Nwi; 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.38 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Zon In de schoorsteen: Sinterklaasprogr. (8.40 Negen heit de klok uit 1950; 9.40 Schoolradio: 10.30 Nws.) 11.55 Med. 12.00 (S) Van Twaalf tot twee, met 12.22 WIJ v.h, land; 12.26 Med. t.b.v. land- «n tufhb.; 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dins dag, met 15.30 Nws. 17.00 Overheldsvoorl.: AntiU. muz. vroeger en nu. III. 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Dansmuz. uit de 16e eeuw. 18.19 Uitz. v.d. P.P.R. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr.voorbesch. 19.00 (S) Zin ln muz.: amateurs geven de toon aan. 19.30 Wie ls HIJ toch woorddst ter voorber. op Kerstmis. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Kompon. en radio II. 2: Muz. en woorden: radiofon. montage. 21.15 (S) Fama Combina- toria, pastorale ecloge. 22.10 (S) Fluit en harp: mod. muz. 22.45 Strip: dinsdagavond- krant over boeken. 23.00 (S) A'dams Bach Ensemble: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.02 Eddy Becker. 9.03 (S) Plaatje! v.d. pep. 11.03 Tom Blom ln uw radio. 12.01 (S) OpvaU. vrol. gevar. visite. 14 03 rJ-"- Becker. 15.03 Drlo-Draal. 16.03 (S) Mix. NOS: 18.02 Joost mag rrlet eten. VARA: 19.02 Popreconstr 20.02 (S) Nashville. 21.03 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) Tom Blom in uw radio. 22.55 Med. 23.02 (S) Wachten oo middernacht. 0.02 (S) In de kleine uren. 2.01 (S) Willem van Beusekom - Kees van Maas dam. 5.02-7.00 Hans Hamburger. BELG1E 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Tulnb- .kron. 12.15 Lichte muz. (12.50 Buitenl. per- soverz. 13.00 Nws. act., weerber. en toneela genda.) 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.01 Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws en beursber. 16.10 Lichte muz. 17.00 Nws en med. 17.10 Voor oudere luisteraars. 17" Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 v.d. soldaten. 18.28 Paar- desportber. 18.30 Verkeerswenken. 18.41 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lichte mm 19.00 Nws en act. 19 80 Intermezzo. 19 35 Vakb kron. 19.45 Lichte muz. 20.00 De beter» Jeugdmuz. 21.00 Spünternws. 21.05 Licht» muz. 22.00 Nws. 22.05 Licht progr. 23.00 Nws. 23.10 Lichte platen. 23.40-23.45 Nws. KRO 20.20 Gamma 21.10 Oorlogen Vrede (10) 21.55 Waargebeurs 22.25 Interview1 NOS 22.55 Den Haag vandaag 23.05 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Herh. v.h. Journaal van gisteravond. 10.25 TV-spel. 11.55 Mtttle- rer Heckarraum. 12.05 Gegevens, beelden en achtergr. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Jour naal. 16.15 Journaal. 16.20 Filmrep. 17.05 Klnderprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 l)oc. progr. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-Magazlne. 19.26 Filmverhaal. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-8.50 en 8.55-9 25 Schooltelevisie. 9.30-10.00 Sesamstrasse. 10.30- 11.00. 11.00-11.30 en 11.45-12.15 Schooltelevi sie. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.05 Kln derprogr. 18.15 Showprogr. 18.40 Hier und Heute. 19.20 TVs-erie.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Amusem.progr. 21.00 TV-film. 22.40 Journaal, comm. en weerber, 23-06 Filmrep. DUITSLAND II 18.30 Uitz. voor oudere mensen. 17.00 Jour naal. 17.10 CiTcusprogr. Aansl.: Malnzelm- mannchen. 17.45 Act. en muz. 18.25 Follyfoot-Farm. 19.30 Serie-ultz. 21.1 Journaal. 21.15 Nws uit Oost en West. 22.00 CamerafUms. 22.50 Journaal. les. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus. 19.00 Zandmaim. 19 05 Progr. voor Griekse Werkn. 19.15 Almanak v.d. week. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Filmrep. 21.00 Doc. film. 21.45 Act. 22.05-22.35 Herh. TV-cursussen. 21.45 Act. 22.05-22.35 Herh. TV-cursussen. ADVERTENTIE Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In het KRO-televisie- programma 'Gamma' zal vanavond aandacht worden besteed aan de lan delijke poging tot inventarisering van het openbaar vervoer in ons land in verband met de autoloze zondag. Ver^ der bevat de wetenschappelijke ru briek 'Gamma' een reportage over het wijninstituut van de universiteit van Bordeaux. Varkenslapjes met cider 1000 gr. varkenslapjes (aan één stuk) 1 eetl. keukenstroop kruidnagels y4 1. appelsap (of appelclder) Week de varkenslappen als ze erg zout zijn een paar uur in koud water. Leg het vlees in een pan en giet er vers koud water bij, tot het vlees ls bedekt Breng het aan de kook en schuim het af. Zet intussen de oven heet. Haal het vlees uit het kooknat en snijd het zwoerd eraf. Snijd het vet met een scherp mesje kruiselings en besteek iedere ruit met een kruid nagel. Plaats het vlees dan in een bakpan en begiet het met de stroop. Schenk appelsap of cider rondom het vlees. Bak het vlees ongeveer dertig minuten in de oven en bedruip het regelmatig. Snijd het vlees in plakken en giet er de saus over. Menutip: Varkenslapjes met cider, aardappelpuree, rode kool, fruit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6