Gemeenschap drempelvrees moet geen hebben Ondanks nieuwbouw toch woningnood Alleen in Rijnsoever is nog plaats I voor bouw van woningwetwoningen^ waarschuwing Prachtig namiddagconcert Groene Kerk Oegstgeest Corpschef Alphense politie benoemd tot commissaris Voordracht over Huizinga P' Ds. Van den Bergh nam afscheid van Katwijk Grof vuil Leiden Sport instuif in Vespohal TOCH .\V k% VRTF.T DlttSEiVG 4 DECEMBER 1973 STAD EN REGIO ufï Cl Enkele agenten, minister De Gaay Fortman, korpschef Van Voorden en burgemeester Gallas (v.l.n.r.) bekijken een scha kelbord in het nieuwe Alphense politiebureau. Min ister bij opening politiebureau Alphen: huisvesting terrain. De g 1 ontepolitie heeft nu de ruimte die haar toekomt. Voor de bewindsman het dundoek tot ontplooiing braeht. was er een bijeenkomst in het kerkelijk en gemeenschapscentrum 'de Bron', waar burgemeester Gallas veel genodigden welkom kon heten. Minister de Gaay Fortman vond het een verbazend goed idee dat de poli tic zaterdag open huis zou houden en jong en oud in de gelegenheid stelt het nieuwe politiebureau te komen bezichtigen 'De gemeenschap moet geen drempelvrees voor tie politie hebben', aldus de heer Gaay Fortman, die inging op de taak d;o de politie heeft en die zich uitstrekt van hand having van de rechtsorde tot aan hulpverlening. 'De politie is geen macht in dc staat maar moet zich ge dragen naar de wetten die voor ons allen zijn geschreven. Hulpverlening is zeker zo belangrijk, alleen niet zo spectaculair'. De minister zei onder meer dat de politie een goed harnas moet hebben tegen irritatie omdat van de andere kant weinig bereidheid wordt getoond het gezag te aanvaar den. De bewindsman ging in op het verzoek van de eerste kamer om ver groting van het politiecorps. Hij hoopte aan de wensen tegemoet te kunnen komen. Een grote moeilijk heid is de werving van politicmannen. Tot 1980 zal een groot aantal man schappen met functioneel ontslag de dienst verlaten en dat brengt extra moeilijkheden met zich mee. De drang van de burger om mee te wil len spreken, vond hij zonder meer verheugend. Hij was het ook eens met de stelling dat geweld niet onder alle omstandigheden kan worden verme den. Mr. de Gaay Fortman wees in dit verband ook op de spanningen in on ze maatschappij, waarin de politie het bijzonder moeilijk heeft Hij uitte de wens dat de Alphense politie zich hierdoor niet van de wijs zal laten brengen. ALPHEN De mededeling dat de hoofdinspecteur/corpschef H. W. van Voorden van de gemeentepolitie per 1 december j.l. is benoemd tot commis saris vond minister van binnenlandse zaken mr. W. F. de Gaay Fortman een passend slot van de openingstoe spraak ter gelegenheid van de officië le in gebruikneming van het nieuwe Alphense politiebureau. En dc vele genodigden waren dit vanzelfsprekend met de bewindsman eens en zorgden voor een geweldig aplaus. Hoewel In gewijden de promotie allang zagen aankomen, kwam het nu toch als een volslagen verrassing. En de dubbele hoogtij was dus voor de Alphense ge meentepolitie. Niet alleen is er nu een politiebureau officieel in ge bruik. maar het corps heeft weer een commissaris. Heel. maar dan ook heel vroeger had Alphen er een. Daarna moest de gemeente het doen met een hoofdinspecteur. De heer Van Voor den volgde vier jaar geleden hoofdin specteur N. Groothuijse op als corps- chef. Hij heeft er dank zij zijn erva ring als politieman veel aan toe bijge dragen dat Alphen zo'n mooi. effi ciënt politiebureau heeft. De medede ling over de benoeming werd gedaan tijdens de bijeenkomst in 'de bron' ter gelegenheid van het heugelijk ge beuren rond het nieuwe politiebu reau. LEIDEN Dc Amerikaanse schrijf ster geeft vrijdag 7 december een tweede voordracht over de Leidse his toricus Huizinga. De bijeenkomst heeft plaats bij de Gorlaeuslaborato- ria. Wassenaarseweg 76 en begint om acht uur. Het onderwerp van de le zing is: 'Can there be a Gothic style in literaturej' Steunpunt Begroting Katwijk heeft overschot van f'210.000 Van een onzer verslaggevers ivoorziene uitgaven is dan nog een bedrag van;, i Var KATWIJK De gemeentebegroting van Katwijk voor volgend jaar is sluitend. Voor uutuuiAiwc lu^a.tu uau «u uwuaè DJE 120.000 beschikbaar. Dit resultaat is verkregen zonder dat tot verhoging van belastingen is overgegaan of over financiële reserves be- hoefde te worden beschikt. B. en W. willen wel komen tot hef fing van reinigingsrechten, 'tot een matig bedrag'. De kosten van vuilaf voer zijn sterk gestegen. De begraaf- rechten moeten worden opgetrokken. Ook de hondenbelasting moet worden aangepast. De gemeente is begonnen met een bestudering van de mogelijk heden voor invoering van een onroe- rend-goedbelasting per 1 januari 1976. Deze belasting moet de straatbelas ting, de grondbelasting en de persone le belasting vervangen. Over nieuwe gastarieven zijn op het ogenblik besprekingen gaande tussen de Gasunie en vertegenwoordigers van de gasbedrijven. Er zijn ook bespre kingen over een concentratie van de waterproduktiebedrijven langs de Zuidhollandse kust. Binnenkort wordt een begin gemaakt met de uitbreiding van de Gemeente- werf. B. en W. zullen in het nieuwe begrotingsjaar met uitgewerkte plan nen komen voor een verbeterde huis vesting van de politie. Zij verwach ten dat de bouw van een nieuwe post voor de strandpolitie vóór het badsei zoen van 1974 gerealiseerd zal kunnen worden. Er is een negatief antwoord ontvan gen op het verzoek een uitbreiding te krijgen van de organieke sterkte van het Katwijkse politiekorps. Het brandweerkorps is geheel op sterkte. Verbetering van de huisves ting is urgent. B. en W. hopen de aan de Zuidstraat geprojecteerde nieuw bouw van de brandweergarage op kor te termijn te kunnen realiseren. Een verhoging van de personeelsvergoedin- gen zal worden vcorgesteld. Het bestuur van de stichting Gezond heidscentrum Katwijk heeft de ge meente gevraagd, rekening te houden met de bouw van nieuwe accommoda ties in Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn. Gestreefd wordt naar drie goed-geoutilleerde vestigingen, die het gehele bebouwde gebied van Katwijk bestrijken. De eerste kwam tot stand aan de Groen van Prinste- rerweg en deze kan nog worden ver groot, met het oog op Rijnsoever. De andere oentra komen waarschijnlijk ten zuiden van het uitwateringskanaal en ten westen van de provinciale weg en in de bebouwde kom van Katwijk aan den Rijn. voor de restauratie van bestaande panden en de bouw in oude stijl bin nen het gebied tussen de Louwestraat en de Baljuwstraat. Met de uitvoering van de plannen voor de prot.-chr. kleuterschool in Cleijn Duin wordt binnenkort een be gin gemaakt. In Molenwijk-Zuid wordt de kleuterschool tijdelijk onderge bracht in de basisschool. Met de bouw van de 12-klassige hervormde basis school in het gebied Rijnsoever is een begin gemaakt. Om de groei van het aantal leerlingen uit de nieuwe wij ken te kunnen opvangen is het nodig dat ingaande het cursusjaar 1974-1975 dit gebouw kan worden betrokken. Recreatiegebied B. en W. zullen binnenkort de ge meenteraad advies geven over de vraag, of bij het scholencomplex bij de Schimmelpenninckstraat twee af zonderlijke gymnastieklokalen moeten worden gebouwd of een sportzaal, be staande uit twee onafhankelijk van el kaar te gebruiken gymnastiekruimten. Het gemeentebestuur verwacht vol gend jaar een begin te kunnen maken met de uitvoering van het recreatiege bied in de Hoornest-Oost. B. en W. onderzoeken de mogelijkheid ook de jeugd meer bij het culturele leven ter plaatse te betrekken. Zij zijn van plan. de invoering van een CJP-tarief (cultureel jeugdpaspoort) bij verschil lende evenementen te bevorderen. De stichting van een dienstencentrum voor bejaarden is iets naderbij geko men. Het zal primair nog gezien moe ten worden als een opbouw-object. dat pas in een later stadium een meer de finitieve gestalte zal kunnen krijgen. Een uit de stichting Bejaardenwerk Katwijk gevormde werkgroep heeft een inventariserend rapport opgesteld over de aanwezige voorzieningen voor bejaarden en over de wensen op dit gebied. Óp woensdag 12 december en donder dag 13 behandelt de raad van Katwijk de begrotingen in het openbaar. De vergaderingen beginnen om half 3. Laatste grond Voor de minister het woord kreeg, re- laveerde burgemeester Gallas de poli- tiehistorie van Alphen. In 1968 had de politie veertig man in dienst, nu zijn het er zestig. Verschillende po gingen om een betere huisvesting te krijgen, mislukten tot in 1970 het ge bouwencomplex aan de Oudshoornse- weg kon worden gekocht. Sinds 1938 is de politie gehuisvest geweest in het souterrain van het gemeentehuis, wat een zorgelijke situatie was. Op 15 juni 1972 kon de bouw van een nieuw poli tiebureau worden aanbesteed. De tota le kosten bedragen rond de zes mil joen gulden. Op 15 augustus j.l. werd het politiebureau in gebruik geno men. 'De politie is nu verlost van de slechte ontoereikende huisvesting', al dus burgemeester Callas. Ook hij be steedde aandacht aan de veranderde gezagsverhoudingen. 'Het gezag moet op adequate wijze uitgeoefend kunnen worden als middel tot handhaving van de rechtsstaat. De discussie over een nieuwe politieorganisatie is in volle gang. Ik heb er geen behoefte aan hier verder op in te gaan. De po litie in Alphen is in ieder geval al ge reed en kan een steunpunt zijn bij een gewestelijk politiecorps', aldus mr. Gallas. Tot slot van de bijeen komst in 'de Bron' sprak commissaris van Voorden en ook hij toonde zich blij met het feit dat de benarde situa tie in het souterrain verleden tijd is. 'Wij kunnen nu op efficiënte wijze ten dienst staan van een snelgroeien de werk- en woongemeente'. In drie bussen gingen de genodigden vervol gens naar het nieuwe politiebureau, waar het Amsterdamse politiemuziek- gezelschap voor de muzikale noot zorgde. In de eerste acht maanden van dit jaar kwamen 173 woningen gereed. Over het gehele jaar zal het niet ver boven de 200 liggen. Maar met de bouw van 150 woningen kon een be gin worden gemaakt. De daling in de bouw vervult het gemeentebestuur met zorg, temeer, omdat zelfs wan neer op dit moment met het bouw- rijpmaken van het gebied Rijnsoever kan worden begonnen,- de eerste we ningen daar pas in de tweede helft van 1975 klaar zouden zijn. Het stre ven zal er dan ook op gericht moeten zijn, aldus B. en W., om zo snel mo gelijk tot uitvoering van de eerste fa se van de plannen in Rijnsoever te komen. In het bijzonder is dit van be lang voor de bouw van woningwetwo ningen. aangezien de gronden daar voor in de andere delen van Katwijk zijn uitgeput. Onder het kopje 'Sanering' merken B. en W. op, dat door het afstemmen van het centrumplan het centrale deel van Katwijk vooralsnog een geschon den aanblik zal bieden. Met gezamen lijke inspanning moet het mogelijk zijn, ook op dit punt snel tot resulta ten te komen, zo veegt het college daaraan optimistisch toe. B. en W. verwachten spoedig nadere voorstellen OEGSTGEEST In de Oegstgeestse 'Groene Kerk' concerteerde zondag middag onder auspiciën van K. en O. het 'Fine Arts Quartet' bestaande uit de heren Leonard Sorkin, Abram Loft, Bernard Zaslav en George Sor- pin, resp. eerste en tweede violist, alt violist en cellist. Allereerst moet ge zegd worden dat deze serie kamermu ziekconcerten door K. en O. te Oegst geest zowel wat betreft repertoire als niveau een bijzondere lof verdient: ook dit recital kon de toets van ver wende kritiek gemakkelijk doorstaan. Van hetgeen ik hier te horen kreeg zal ik mij de uitvoering van Mendels- sohns kwartet in f op. S0 stellig het langst herinneren: het behoort tot de belangrijkste werken van deze vroeg- romantische meester, produkt van een periode toen hij reeds door psychi sche en fysieke uitputting aan de rand van zijn creatieve mogelijkheden was aangeland. De nerveuze melan cholie van dit werk dat overigens zeer hoge eisen stelt, werd door dit ensem ble op volmaakte wijze gerealiseerd, op een manier die nauwelijks kon worden overtroffen. Dat deze wat oververfijnde. op expressieve details gerichte uitvoeringsstijl gerichte speelwijze in een Haydn-kwartet min der tot zijn recht moest komen bleek in Havdns kwartet op, 50 no. 4 in F, al moot gezegd worden dat ook hier met name in de latere delen veel te genieten viel. Een triomf werd Bartóks kwartet no. 5 uit 1935, een produkt van een van de vruchtbaarste periodes uit het leven van deze Hon gaarse meester. De zeer hoge techni sche eisen, die Bartók in zijn kwartet ten aan de uitvoerenden stelt, werden op magistrale wijze overwonnen. In het algemeen moet men zeggen, dat de 'Fine Arts Quartet' eerder aansluit bij de ietwat gesophistiqueerde stijl van bijv. het Nuovo Quartetto Italia- no dan bijv. bij het Tatrai-kwartet dat een ruigere toon prefereert. De grote geestdrift waarmee dit optre den werd ontvangen, kreeg een belo ning in een toegift en wel in de fina le. rondo, van Hayds kwartet i F. op. 74 nr. 2, meesterlijk verklankt zo- ADVERTENTIE) Geven en kriiaen van aouden sieraden is opwindend." Geven en krijgen van gouden sieraden is opwindend Raak er dus niet aan verslaafd! Forse houwproduktie deed aantal woningzoekenden (052) in Noordw ijk niet dalen Van onze correspondent NOORDWIJK In het afgelopen jaar was de woningproduktie ongeveer even groot als in dezelfde pe riode van 1971-1972. In totaal kwamen van oktober 1972 tot en met september jl. 156 woningen gereed, te weten 82 woningwetwoningen in het Duinpark. 16 premiehuurwoningen in het St. Jeroenpark, 12 pre miehuurwoningen in Boerenburg, 24 ongesubsidieerde koopwoningen in Boerenburg, 13 eigen woningen te Noordwijk aan Zee (onder meer in Sans Souci), 5 eigen woningen te Noordwijk-Binnen en 4 eigen woningen in het Langeveld. Verder zijn gereed gekomen 59 appar tementen (Seehorst en Residence Astrid) aan de Koningin Astrid Bou levard. Deze zijn echter voor de plaat selijke volkshuisvesting vrijwel zon der betekenis. Veel meer soulaas gaf het gereedkomen van het fraaie be jaardencentrum St. Jeroen. Als gevolg daarvan kwamen 43 woningen vrij en door opschuiving kwamen nog eens 12 woningen ter beschikking. Van dit kwantum werden 41 huizen gekocht of gehuurd door Noordwijkse gezin nen of alleenstaanden. 6 woningen gingen naar niet-Noordwijkers, 6 wo ningen werden betrokken door econo misch aan Noordwijk gebondenen. één woning kreeg de bestemming van dienstwoning en één huls was onbe woonbaar. Met Groot Hoogwaak en het nieuwe St. Jeroen ls dc mogelijkheid van een uitstekende huisvesting en verzorging van bejaarden ruimschoots op peil ge komen. Ook de mogelijkheid voor een aangepaste huisvesting van de nog zelfstandig wonende bejaarden nade ren een verzadigingspunt. Van de 233 bejaardenwoningen, is zelf reeds een aanzienlijk aantal aan niet-bejaarden toegewezen. B. en W. menen dan ook, dat bij het ontwikkelen van nieuwe plannen een nauwkeurig onderzoek naar de behoefte aan bejaardenwonin gen vooraf dient te gaan. Met de 82 woningwetwoningen ln Duinpark konden mede door vrij gekomen opschuifwoningen in to taal 159 gezinnen worden geholpen. De gemiddelde woningbezetting is 4.41. Op 1 oktober jl. waren nog in aan bouw: 51 premiekoophuizen in Duin- park deze zijn inmiddels voor een groot deel opgeleverd). 8 premiehuur woningen in Duinpark, 20 ongesubsi dieerde koopwoningen in Duinpark, en verspreid in de gemeente, nog eens 14 eigen woningen. Duinpark Onlangs ls men begonnen met de bouw van de 50 premiekoopwoningen van de Noordwijkse Aannemerscombi natie in Duinpark. Daarvoor hebben zich niet minder dan 408 gegadigden aangemeld. Op stapel staan voorts 38 woningwetwoningen voor bejaarden, alleenstaanden en gehandicapten. Ook wordt het aangepaste plan voor de 75 resterende woningwetwoningen in Duinpark voor inzending gereed ge maakt. Er wordt op gerekend, dat mei de bouw van dit complex ln het voor jaar van 1974 kan worden gestart. Tenslotte ligt het ln het voornemen medio 1974 een begin te maken met de bouw van een tweede serie van 51 premiekoopwoningen ln Duinpark. Men rekent weer op een zeer grote belangstelling om deze huizen te ko pen. De resterende woningen in Duinpark zullen alle in de ongesubsidieerde sec tor worden gebouwd. Voor het kopen van de bouwpercelen blijkt ruim inte resse te bestaan. Van de eerste 20 on gesubsidieerde koopwoningen werden er 11 aan Noordwijkers. twee aan oud-Noordwijkers en 2 aan mensen verkocht, die met een Noordwijkse waren getrouwd. Inmiddels ls het aantal woningzoeken den in Noordwijk weer opgelopen van 635 in 1972 tot 652 op dit moment. Van hen zijn er 76 Inwonend. 35 be wonen een zomerhuis, 25 zijn te klein behuisd, 26 beschikken over een slechte behuizing, 39 zijn niet-Noord wijkers doch wel aan Noordwijk eco nomisch gebondenen. van 15 is de huur opgezegd. 128 hebben andere re denen om op de lijst geplaatst te wor den en 308 zijn ongehuwden, die voor een huis in men. Krotopruiming In deze omvang van de woningnood speelt ook de krotontruiming (speci aal in het saneringsgebied 'Vrees wijk') maar er moet nog een groot aantal woningen worden verworven. Voor vrijwel alle bewoners van deze huizen zal vervangende woonruimte moeten worden gevonden. Ruime aandacht zal het gemeentebe stuur blijven schenken aan de verbe tering van oude woningen. Wat de woningen van de gemeente betreft zal die aandacht speciaal gericht zijn op het aanleggen van centrale verwar ming. Voorbeelden van reeds verbeterde wo ningcomplexen zijn die van de wo ningbouwvereniging 'Patrimonium' en 17 woningen aan de Zandvoortse- straat-Scheveningsestraat Op 1 okto ber jl. is men begonnen met het her stel van de 45 woningen aan de Van Leeuwenstraat en omgeving en met de aanleg van centrale verwarming in vijf woningwethuizen aan de Karei Doormanstraat. Brugsteeg. Wlelmakersteeg, Hogewoerd. Wa- tersteeg. Plantage, Utrechtse Veer. Veer straat. Donderdag rijn de volgende straten aan de beurt: Zijlsingel. Rijnkade. Oosterdwars straat. Munnikenstraat, van Galenstraat Waardstraat. Hermanstraat. Trompstraat, de HeemskerK- kstraat. Korte- Ruyterstraat. Evertsenstraat, straat. Oosterstraat, van Spc naerstraat. Tasmanstraat. Overrljn. Galgewa ter. Noordetnde en plein. Rembrandtstraat. Oude Varkenmarkt, Sltksteeg. Groenhazen- gracht, R1Jn- en Schlekade, Witte Singel. Groenhovenstraat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Gerrlt Doustraat, Vreewijkstraat. Hugo de Grootstraat. jauwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg, Doelen gracht. Nonnensteeg, Kolfmakerssteèg, Ze- gersteeg. 5e Blnnenvostgracht, Sterrenwacht. Kaiserstraat. Bakkersteeg. Molerïsteeg, Boi- sotkade. Kamperstecg, Conclëntiestraat. Vliet. Douzaslraal, St. Jacobshof, St. Jacobs- gracht. Jan van Houtkade. Hoefstraat. Raam- steeg. Garenmarkt. Steerrschuur. Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg,, Kloksteeg, Scheepmakersteeg. Houtstraat. Gerecht, Lofc- horststraat, Zonneveldstraat. PieterskerK- koorsteeg, Dlefsteeg, Berkendaelstraat. Pie- kort-nieui/c-uit-cfc-regio k ort-nieuws-u it-ö e-re^io kort-nieuvs-uit-de-iegio kort-n iouvs-uit-de-regio kort -nieuur.-ui t-d c-regio 3-0 heeft het •ens ,arb bui uit twe Arbi verl de s min. ven ste i dat weinig wensen overbleven. Een bijzonder woord van lof verdient de cellist wiens dynamische en inspire rende spel iheer nog dan dat van de soms ietwat te vrije primarius de ba sis van dit ensemble scheen te vor men. Alles tesamen een prachtig na- middagconeert zoals we er nog vele zouden wensen. Dr. J. van der Veen. KATWIJK AAN ZEE In een eivol le Nieuwe Kerk heeft ds. C. van den Bergh afscheid genomen van de her vormde gemeente van Katwijk aan Zee wegens vertrek naar Rotterdam- Zuid. Vóór de preek richtte ds. Van .den Bergh zich tot verschillende plaatselijke en regionale colleges, waarmee hij,' naar hij verzekerde, prettig had samengewerkt. Inzonder heid sprak hij woorden van waarde ring en dank tot ds. Bouman en ds. Kool en tot dé heren Flinterman en H. van Beelen, met wie hij in zijn werk veel contact had. De tekst voor de afscheidspreek was de nieuwtestamentische zegebede uit 2 Kor. 13 vers 13. Ds. Van den Bergh noemde dit woord een 'rijke formule ring'. Deze bede is zegenrijk en bevat alles voor tijd en eeuwigheid. Er wor den geen menselijke namen in ge noemd. Het gaat hier niet om een gunst van Paulus of de groet van een dominee. Het gaat hier om de troost in leven en sterven. Het heil is kort samengevat: Christus geheel toebeho ren. Paulus beveelt zijn gemeente de ze genade aan. Buiten deze genade is er een eeuwig omkomen. God is een God Die bemoeienis heeft met ons in de diepten van ons leven. Hij kan het kwade ten beste voor ons keren. In die liefde breidt God Zijn armen over ons uit. Na de preek sprak ds. C. Treure ds. Van den Bergh nog toe. Hij wenste hem in Rotterdam-Zuid een zegenrijke toekomst. LEIDEN Vandaag wordt grot vuil opge haald in de volgende straten: Zoeterwoudse- sincrel 'van Lammertschansweg tot Hoge Rijn dijk). v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat. T. Sicgenbcekstraat. Rooderïburgeretraat, ae Mey van Süreefkerkstraat, Cobetstraat, de aanmerking willen ko- Ridderstraat, Thorbeckestraat. Wasstraat. de Laat de Kanterstraat, Cronestetnkade, P. J. Blok.straat, Frulnlaan. de Gljselaarstraat. Kernstraat, Verdamstraat. Korevaarstraat. Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstraat, Kraalerstraat, 2e en 3e Havenstraat. Ie, 2e en 3e Gortestraat. Geregracht. Leverrdaal. HAZERSWOUDE Door overwinning op Donar 3 eerste herenteam van de Hazerswoud- se volleybalvereniging Haduard de positie aan de kop van de ranglijst niet weinig versterkt. Haduard leidt nu met vier punten voorsprong in de- tweede klas van de tweede klas van de Leidse afdeling van de NEVOBO. Haduard 2 versloeg GGV met 3-4. en handhaafde zijn positie in de midden-1 moot. Het eerste damesteam bleef aan kop van de tweede klas door de wedstrijd tegen NOVO 73 4 met 3-1 te winnen.. Haduard 2 won met 3-1 van LSW 2. HAZERSWOUDE Het eerste he renteam van de tafeltennisvereniging Avanti versloeg Bloemendaal met 7-3. Avanti 2 verloor met 4-6 van Delta Lloyd 3. Bij de dames verloor Avanti 1 met 7-3 bij Tempo Team 3., Avanti 3 kwam bij Reflex 1 tot een 5-' 5 stand. KATWIJK AAN ZEE De op-, brengst van de verkoopmiddag van de] vrouwenvereniging Fébe was 10.000. De financiële actie van de kerkvoogdij van de herv. gemeente heeft tot he den 349.544 opgebracht. KATWIJK —AAN ZEE De rouw kamer, die de kerkvoogdij in hetjkcr pand Zuidstraat 103 heeft doen inrich-1 Bij ten, is gereedgekomen. In de eerste reit plaats in deze kamer bedoeld voor be- woners van hoogbouwwoningen kleinbehuisden. Het gebouwtje bestaat uit een condoleantievertrek en een drietal ruimten die door gordijnen' kunnen worden afgesloten. KATWIJK AAN ZEE De heer D.' van Duyvenbode heeft de gemeente-" dienst verlaten wegens het bereiken^ van de pensioensgerechtigde leeftijd.- Hij was concierge van de gemeentelij-* ke sporthal Cleijn Duin. Er was op zijn verzoek geen officieel afscheid. VOORHOUT Raadsagenda 13 dec 7 uur, begrotingen, wijziging straatbe lasting, wijziging reinigingsrechten, wijziging opcenten personele belas ting, krediet aankoop banken, ver nieuwing scheiding langs de spoor baan- Churchill-laan, vernieuwing af- schoeiing langs vijveroevers. VOORHOUT B. en W. hebben de gemeenteraad nu een voostel gedaan- tot verhoging van de straatbelasting, met inbegrip van de rioolbelasting. Dat behelst: heffing gebouwde eigen-, dommen 29 procent (25), heffing on-', gebouwde eigendommen 14,5 procent. (10), rioolbelasting per aansluiting 75 50). Ten aanzien van de reini gingsrechten stellen B. en W. een ta rief van 45 40) voor. Het aantal opcenten op de hoofdsom van de per sonele belasting wordt gebracht van 268 op 295. VOORHOUT Voor de voltooiing van enige rustpunten in de gemeente achten B. en W. de aanschaf van tien banken gewenst. Ze kosten ƒ225 per stuk. VOORHOUT Om rede van ar-; beidsbesparing vindt het gemeentebe stuur het gewenst, de betuining aan de oevers van de vijvers, die steeds grotere kosten van onderhoud met zich brengt, in de loop van een aantal jaren te vervangen door een nauwe lijks onderhoud vergende beschoeiing zoals die is toegepast bij de visgele- genheid in de vijver aan de Vermeer straat. De nieuwe beschoeiing zal al dus B. en W. in meer dan één opzicht een verbetering zijn. WARMOND Ter gelegenheid van het afscheid van de heer P. J. Baas als secreataris van de gemeente War mond zal op donderdag 13 december van 8 tot 10 uur receptie worden ge houden in Het Trefpunt. Tot 9 uur is er gelegenheid, de heer Baas toe te spreken. TER AAR Raadsagenda 13 decem ber 8 uur. beroepschrift tegen weige ring bouwvergunning P. Servaas, on- derwijsvoorstellen. arondverkoop Pa penveer. voorbereiding bestemmings plan Aardam-West. SASSENHEIM Op dinsdag 11 dec. om 8 uur en donderdag 13 december om 2 uur komt de gemeenteraad van Sassenheim bijeen voor o.a. behande ling van de begroting 1974. Op de agenda staat verder onder meer; aan koop pand Zuiderstraat 126. beel len grot rugl Een bijv invc dat ven C. van prij pen ln Gee ge stol lijki nen met zola spr inv AA he' fee pengrachi NIEUW-VENNEP Zondag was de belangstelling voor de sportinstuif, ondanks hel winterse weer met ijs en sneeuw, weer groot. Zodat besloten is zondag voor de derde maal een sport instuif in de Vespohal te organise ren. Er is wel een wijziging in de or ganisatie. De jeugd zal van twee uur tot half vier terecht kunnen en zich vooral bezig kunnen houden met gymnastiek, terwijl nu ook aandacht zal worden geschonken aan de boks- sport. Van half vier tot vijf kunnen volwassenen boven zestien jaar in de sporthal terecht. Met name voor het beoefenen van onder andere volleybal en basketbalsport, dat terwijl ook dan de bokssport zal kunnen worden beoe fend. Tevens staat voor zondag zaal hockey op het programma. De sportle raar T. Marijt, die onlangs in Nieuw- Vennep is k'.men wonen, heeft zich met de leiding belast I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4