n Hot House werd professionele jazzclub 'Veilig milieu bewerkstelligen' Voor Leiden andere wijze van financiering nodig Wijkcollectief voor Plan Noord opgericht Ds. Geursen komt naar Leiderdorp Agenda Leiden Deken Van Noort neemt pastorale zorg op zich in Antoniusparochie URiOUW/KlWAflVEHr DLNSDiAG 4 DECEMBER 1973 STAD EN REGIO E3' Van een onzer verslaggevers LEIDEN 'Is voor tuinbouw of bollenteelt bodemverandering noodzakelijk dan komt in plaats hiervan plaatsing elders op direct geschikte - grond in aanmerking'. Dit is een van de plandoelen, die de Provinciale Planologische Dienst van Zuid-Holland in een discussienota voorstelt. - Na een lunch in Oudt Leijden stappen commissaris der Koningin mr. Vrolijk en burgemeester Vis in de bus om in de Merenwijk twee 'eerste palen' te slaan. De baggerschoenen (links) staan al gereed. Van een onzer verslaggevers LEIDEN 'Zo n bezoek als dat vandaag leidt je tot de vraag of het huidige financieringssysteem wel voldoet voor gemeenten, zoals Leiden, waar de zaak-structureel fout zit. Je zou tot een andere aanpak, met veel variabeler mogelijkheden moeten komen. lAl is zoiets makkelijker gezegd dan gedaan'. Tot die conclusie is de commissaris van de koningin in de provincie Zuid Holland, mr. M. Vrolijk, gekomen na een 'dagje Leiden' het verplichte peri odieke werkbezoek dat hij gisteren in gezelschap van zijn echtgenote en de griffier van de provincie, mr. P. Zeg waard, aan de Sleutelstad bracht. Hij vergaderde met het college van B. en W. terwijl zijn echtgenote en me vrouw Vis de mytylschool aan de Blauwe Vogelweg en de toeleverings bedrijven in de Waard bekeken; hij lunchte in Out Leyden, maakte een rondrit in de Meernwijk, sloeg daar enkele eerste palen, bracht een bezoek aan de Groenoordhal, het complex van de voetbalvereniging Lugdunum, aan de opgeknapte delen van Leiden- Noord en de Kooi en tenslotte aan de brandweerkazerne aan de Langebrug, waar hij kon constateren, dat de brandweer dringend om nieuwe ac commodatie verlegen zit. Tenslotte werd 's avonds de gemeenteraad op hem losgelaten, die hem bij voortdu ring aansprak met 'mijnheer commis saris.' Uiteraard kon mr. Vrolijk geen con crete toezeggingen of beloften doen, zoals hij herhaaldelijk benadrukte. Hij vertelde Van Aken (PvdA) dat er van de zijde van gedeputeerde staten een toenemende belangstelling bestaat voor regionale economie en de gele genheid en aan Leeuwenburgh (prot. chr.) dat het nog een grote vraag is wanneer de wet selectieve investe ringsheffing in werking treedt, een onzekerheid die nog groter wordt door de huidige oliecrisis. neiging om de provincie meer werk te geven' (opvallend gezien in het licht van het streven naar gewestvorming) en stelde dat monumentenzorg een zaak van het rijk is. Ook zei hij: 'Ik heb de indruk dat we voor een princi piële zaak staan: moet men de huisves ting bevorderen of 't bezwaren van al lerlei respectabele huizen?' En: 'Wij kunnen als GS voor monumentenzorg geen ander beleid voeren dan voor andere taken van de gemeente.' Maar toch wilde hij nog wel even exact we ten, wanneer de raad besloten heeft de poort te laten restaureren. Ooster man noemde ook de tragiek van de Pieterskerk, die sinds een half jaar geheel gesloten is. 'Ik meen dat dat te ver gaat.' De commissaris: 'Er zijn kerken die wel gerestaureerd zijn, maar ook gesloten. De kerken hebben kennelijk behoefte aan modernere ac commodatie voor hun taak. Ik vraag me af of wij het ons kimmen permit teren om alle fraaie kerken van Ne derland zo te restaureren, dat ze in ieder geval het bezichtigen waard zijn.' Burgemeester De raad bracht nog tal van punten aan de orde, maar moest het vrijwel zonder uitzondering doen met de toe zegging dat de commissaris het een en ander zou doorgeven aan de be treffende gedeputeerde. 'U moet be grijpen. dit is een oriëntatiebezoek'. Van Dam (PvdA) stelde deze pikante vraag: krijgt de raad inspraak bij de herbenoeming van burgemeester Vis, al zei hij het niet zo concreet als hier is weergegeven. Mr. Vrolijk antwoordde dat dat vol gens de huidige wettelijke regelingen niet verplicht is, 'maar ik weet na tuurlijk niet hoe die over vier jaar (wanneer de herbenoeming van mr. Vis aan de orde is) zullen zijn. De herbenoeming is overigens geen ha- merstuk'. En van wethouder Leijten nog de me dedeling dat hij van een ambtenaar van zijn afdeling had gehoord, dat die weer van een ambtenaar van het ministerie had gehoord, dat Leiden per 1 januari op maandag en dinsdag mag gaan markten. 'Met één restrictie; de schapenmarkt moet naar de maan dag. Maar je moet niet alles willen hebben,' aldus de heer Leijten. Het bezoek van de commissaris werd in be sloten kring 's avonds laat besloten met een borrel, een hapje en wat dies meer zij. De plandoelen moeten de principiële richting aangeven van een nog vast te stellen streekplan voor het gebied Zuid-Holland West (de Leidse en Haagse agglomeratie). Bovengenoemd plandoel heeft als motief, dat 'ten be hoeve van de tuinbouw en bollenteelt vaak gronden worden verstoord door verwisseling van boven- en onder grond (omspuiten)'. Hij is gestoeld op de algemene uitgangspunten van de nota, dat 'een veilig en gezond leefmi lieu moet worden bewerkstelligd, ver dere aantasting ervan moet worden tegengegaan en het principe, dat in geval van onvermijdelijke aantasting de vervuiler betaalt (hetgeen ook leidt tot de stelling, dat b.v. bij de aanleg van een weg geluidwerende voorzieningen deel uitmaken van de totale kosten van die aanleg). Geluid Andere plandoelen, die de PPD in de recent Uitgebrachte nota poneert zijn o.a. de volgende: Geluid- en trillingsoverlast dient voorkomen en bestreden te worden, in de eerste plaats aan de bron (b.v. door middel van anti-geluidswallen langs wegen). Dit kan mede in be stemmingsplannen worden geregeld. Overigens merkt de PPD in dit ver band op dat de vliegvelden Zestienho ven, Schiphol, Ypenburg en Valken burg geen geluidshinder van beteke nis veroorzaken. Bescherming tegen overstromings gevaar door in standhouding van wa terkeringen en beschermende maatre gelen voor waterstaatswerken in oor logstijd is noodzakelijk. De PPD merkt op dat het instand houden van de huidige kustverdediging tot gevolg heeft dat recreatieve belangen niet ten volle gehonoreerd kunnen wor den. Compartimenteringsdijken moe ten landschappelijk worden ingepast. Het is zaak goede bodemeigen schappen zoveel mogelijk in stand te houden met name daar waar zich eco logisch belangrijke bodemovergangen (gradiënten) voordoen. Veelvuldig wordt thans niet bij deze bodemeigen schappen (zoals bodemsoort, draag- ADVERTENTIE Officieel Datsun dealer voor Leiden e.o. Herengracht 79, tel. 33861-20987 Roelofarendsveen e.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866. kracht, geschiktheid voor diverse doel einden) aangesloten. Dit kan ecologi sche (een voorbeeld daarvan is de verstedelijking evenwijdig aan de kust op waardevolle gradiënten), en ook fi nanciële en landschappelijke bezwaren opleveren. In de toekomst kunnen ontgron dingen ten behoeve van zandwinning slechts bij hoge uitzondering worden toegestaan. De financiering van recre atie-objecten zal in de toekomst onaf hankelijk van de zandwinning moeten geschieden. Zandwinprojecten in uitvoering met een recreatieve functie dienen te worden afgemaakt. Voor zover con tractueel mogelijk moet getracht wor den de diepte terug te brengen. De PPD noemt daarbij de stagnatie in de uitvoering van de zandputten ten oos ten van Voorschoten en het Kaagge- bied als gevolg van een geringe zand- behoefte. De uitvoering van recreatie objecten komt daardoor in het ge drang, terwijl de grote diepte (tot 30 m) een zeer radicale onttrekking bete kent aan mogelijke andere toekomsti ge bestemmingen. LEIDEN Vorige week is opgericht een 'Wijkkollektief Plan Noord', waarvan het de bedoeling is dat het uitgroeit tot een samenwerkingsver band van alle instanties die op het ge bied van sociale, culturele en recrea tieve zaken in Plan Noord werkzaam zijn. De partners willen tot een geza menlijke visie op Plan Noord komen, waarmee bedoeld wordt een totaalplan voor de opbouw van de gehele wijk. Tot het Wijkcollectief zijn toegetre den: wijkcomité Plan Noord, buurt vereniging Groenoord, de stichting De Zevensprong, clubhuis De Boei, de werkgroep Van Hogendorpstraat e.o., de Onderwijsgroep Leiden-noord. de twee huiswerkgroepen, ondenvijzers, enkele oudercomité's van scholen, wo ningbouwvereniging Ons Belang, de bewonerscommissie Van Hogendorp straat e o.. de commissie Sociale As pecten bij rénovatie Plan Noord, de stichting Dienstencentrum, het Juri disch Adviesbureau en de Kampgroep van studenten t.b.v. Plan Noord. An dere mogelijke partners hebben te kennen gegeven lid te willen worden, maar zij konden de oprichtingsverga dering niet bijwonen. Er is een stuur groep gevormd, die zo sel mogelijk de werkzaamheden op gang zal bren gen. Het voorlopige adres van Wijk kollektief Plan Noord is clubhuis De Zevensprong, Bernhardkade 35. LEIDEN De Leidse Postduiven vereniging 'De Snelvlieger' organi seert op zaterdag 8 en zondag 9 de cember haar jaarlijkse tentoonstelling. De tentoonstelling vindt plaats in 'De Kleine Burcht' tegenover het stad huis. Zaterdag vanaf zeven uur 's avonds, zondag van tien uur 's mor gens tot vier uur 's middags. Het storten van vast huisvuil en industrieel afval kan niet langer wor den toegestaan. Hergebruik en recy cling dient plaats te vinden en dat geldt ook voor grof puin. Verbran ding is alleen toegestaan indien her gebruikt niet mogelijk is en moei dienstbaar aan energie-opwekking worden gemaakt. Water Het oppervlakte- en grondwater moet geschikt zijn voor land- en tuin bouw; drinkwaterbereiding en als zwemwater. Dit laatste geldt ook voor de zee. De lozing van ongezuiverd af valwater, ook op zee. moet op de korst mogelijk termijn beëindigd zijn. De PPD stelt dat in Zuid-Hol land West de waterkwaliteit op enke le uitzonderingen na onvoldoende is. Het water in Rijnland is matig tot slecht. De kwaliteit van het zeewater laat veel te wensen over o.a. bij de monding van het uitwateringskanaal bij Katwijk. Het natuurbehoud en -beheer heeft in het plangebied een hoge prio riteit. Aantasting van bestaande gebie den is uitgesloten. Daarnaast zal in de toekomst meer aandacht worden ge schonken aan natuurbouw, waarvoor o.m. in aanmerking konion de weide gebieden van Midden-Delfland, die ten zuiden van de Oude Rijn en dc weidegebieden in dc Bollenstreek. De te beschermen of beschermde cultuur- en natuurhistorische monu menten moeten afhankelijk van hun specifieke aard en verschijningsvorm in beginsel de aanknopingspunten vormen voor een nieuw type land schap (zoals molens, stads- en dorps gezichten, silhouetten, dijken en be plantingen). Dc totstandkoming van een land schap bij Wassenaar is gewenst. Dit gebied omvat bossen en weiden (de Raaphorst, Duivenvoordse, Veenzijdse en Papenwegse polders) en duinen. Dit is het tweede deel van een serie artikelen, die wij plaatsen naar aan leiding van de door de Provinciale Planologische Dienst uitgebrachte dis cussienota Plandoelen Streekplan Zuid-IIolIand West. Het eerste publi ceerden wij vorige week vrijdag. LEIDERDORP Ds. J. Geursen te Goes heeft het beroep van de her vormde gemeente te Leiderdorp, dat in de vacature van dr. A. Geense op hem werd uitgebracht, aangenomen. Ds. Geursen is 38 jaar oud, is gehuwd cn heeft twee kinderen. Hij studeerde theologie in Amsterdam. Na vicaris in Lisse te zijn geweest, werd hij predi kant te Driel. Sinds augustus 1968 is hij een van de herv. predikanten in Goes. Zijn vrouw is een dochter van dr. Scheers (overleden) die vroeger geruime tijd predikant in Alphen aan den Rijn is geweest. Zijlpoort Oosterman (D'66) bracht op zijn ei gen geroerde wijze de staat van de Zijlpoort onder de aandacht van de commissaris, en wel zodanig dat de latste op een gegeven moment uit riep: 'Maar wat is er dan met de Zijlpoort aan de hand", waarop Amptmeyer (PSP)] eenvoudig repli ceerde: 'Nou die stort in.'- Oosterman had daarvoor gewezen op het besluit dat al in 1969 door de raad is genomen en dat een paar ton beschikbaar stelde voor de restauratie. De GS hebben dat besluit nog steed3 niet goedgekeurd. Inmiddels zou res tauratie nu 't dubbele kosten. Ooster man: 'De achteruitgang van deze stad is hand over hand toegenomen. Dat hoor je steeds van buitenstaanders. Het ergste vind ik nog dat wij niet weten of GS een beleid voeren ten aanzien van monumenten.' Zijn betoog werd nog eens onder streept door Leeuwenburg, die een spraakzame bui had en bovendien de suggestie deed om de aanpak van mo numentenzorg meer doelgericht, d.w.z. meer op bepaalde wijken als straten van de stad te structureren. Mr. Vrolijk constateerde vervolgens bij de Leidse raad 'een opvallende ADVERTENTIE Zolder aan Rapenburg ontving al vele prominente muzikanten uit binnen- en buitenland door Jan Hoekema LEIDEN 'Drie trappen op, en je bent in een andere wereld'. Een geliefde uitspraak van Frank Enkhuizen, bestuurslid van de Stichting Hot House, èen van de weinige jazzclubs die Leiden rijk is. Met Hot House gaat het de goede richting uit, al een paar jaar. Mijlpaal in financieel opzicht was dat de gemeente onlangs besloten heeft sub sidie te verlenen, zodat ook van die kant erkenning is gekomen. De activiteiten van Hot House staan meestal weggedoken in de kleine re geltjes van de agenda, maar dat neemt niet weg dat er in de Loop der jaren op Rapenburg 24 op jazz-gebied heel wat gepresenteerd is, en de op gaande lijn zit er nog steeds in. Grote namen uit binnen- en buitenland heb ben Hot House aangedaan, en zullen dat wellicht blijven doen; wijlen Ben Webster, Mal Waldron, Theo Loeven- die, Kees Hazevoet, Harry Verbeke en ga zo maar door. Het is nu al zover dat Hot House in het Nederlandse jazzbestel een tamelijk grote plaats in neemt, zoals blijkt uit de officiële lijst van 'gerenommeerde' jazzclubs, opgesteld door de 'vakvereniging', de BIM (Beroepsvereniging van Improvi serende Musici). Vijftig gulden dat op onze bont-afdeling een klant door een nerts is gebeten - hij was woest op z'n lage prijs HAARLEMMERSTRAAT 114-120 TEGENOVER DONKERSTEEG Hoe is dat allemaal zo gekomen in het verder zo jazz-arme Leiden? 'Jazz zat en zit altijd een beetje in de ver drukking en toen we in 1969 begonnen was hier in Leiden niets te doen. Je had de Folk Beat Club, maar die is jammerlijk overleden. Recentelijk hebben we Ben Walenkamp met zijn 'Twee Spiegels' erbij gekregen, daar zijn grote namen geweest als Dexter Gordon en Ben Webster, maar de fre quentie is verminderd van elke zon dag tot één keer per twee maanden'. Voor het ontstaan van Hot House moeten we terug naar de artistieke onderafdeling (SIA) van de studen- 'Migllst'TWlS ÏP het PO- bouw waar nog steeds de concerten •'^ntsvinden (Rapenburg 24. elke vrij dagavond). Vanaf 1968 waren een ••••ar mensen al van plan 'iets met 'Z7. te gaan doen', en dat plan werd initiatief van het SIA bestuur en cn paar Leidse muzikanten (student o- niet-student) gerealiseerd. Dnt eer- 1:10 iaar droeg een duidelijk ovnori. menteel karakter. Sindsdien ze zijn dus nu in cht vijfde seizoen is er -••ake geweest van epn verdergaande •—ofessionalisering. 'We hadden oen ->i*ikapitaal van vijftig Bidden, d" musici (toen meestal amateurs uit iden en omgeving) kregen sec ho norarium, hoogstens drank en reiskos tenvergoeding, we hadden geen ge luidsinstallatie, alleen een rot verster ker en twee microfoons, en we hieven geen entreegeld'. Dit laatste om niet bij voorbaat een drempel op te wer pen tussen jazzmuziek en de potentië le bezoeker. Die bezoekers bestonden in het eerste jaar voornamelijk uit Augustijnen en andere studenten, want veel publiciteit werd er niet ge maakt. zeker niet in dc Leidse kran ten. Succes 'Maar het werd meteen een succes', herinnert Frank zich. 'Zo hadden we een avond met Rob Agerbeek dat de zolder werkelijk uitpuilde, en de pu- blieksbezetting was in het algemeen goed. Nu nog steeds trouwens, op dc piek van dc avond honderd man. en over de hele avond zo'n honderdvijf tig'. Aanleiding tot dit gesprek was de ge meente-subsidie. Hoe zat het toen met de financiën? 'Je kunl het geloven of niet, we draaiden alleen van de bar. Pas in 1970 kregen we subsidie van het Augustinus bestuur, en kwamen er donateurs. In 1971 kwamen LAK (Leids Academisch Kunstcentrum) en LUF (Leids Universiteitsfonds) over de brug, en van de 1500 gulden van het LUF konden we in januari 1972 versterker en speakers kopen, die hoognodig waren'. Parallel aan deze ontwikkeling was hot stagende peil van de ten gehore "ehr-aohte muziek. Theo Loevendie. i - "au Ootterom en Chris Hinze on der meer. 'Van dat laatste concert herinnor ik me nog dat het in de be nedenzaal van Augustinus zo vol was, dat op een gegeven moment pas nieu we mensen naar binnen konden, als er een half flauwgevallen naar buiten kwam'. Subsidie En zo kreeg Hot House langzamer hand de professionele vorm die het nu heeft. De musici kregen wat meer betaald, de dranknrijzen gingen iets omhoog, publiciteit word ruim ge maakt en het bczoekersbestand spreid- Hot House, gezien door een- tuba: met dc jaren steeg de kwaliteit. de zich. 'Het aantal studenten is in de loop der jaren langzaam afgenomen, en dat is alleen maar goed. We heb ben met Hot House uiteraard altijd naar openheid gestreefd, want we be seffen dat drie trappen oplopen in een studentenvereniging altijd nog een bepaalde drempel vormt' Dit laatste punt mede in verband met wat Augustinus als vereniging nastreeft; een gemengde vorm van openheid en beslotenheid. Hot House is trouwens in maart 1971 een onafhankelijke Stichting geworden. Andere histori sche datum; februari 1972. toen beslo ten is entree te gaan heffen. 'In het begin hebben we natuurlijk een heel voorzichtig beleid gevoerd en ons geen bokkesprongen veroorloofd. Lie ver een iets 'minder* orkest dan be- rocpsiongens. omdat we ons financieel weinig konden permitteren'. Mede daarom werd er enlree geheven 2- of f 2.50. afhankelijk van het karak ter van de avond, voor Augustijnen. CJP en LAK-leden minder). Maar ook om de kans op gemeente-subsidie te verhogen, en dat is nu mede door de openheid gelukt. 'Het is niet veel, maar we zijn er erg blij mee. We heb ben nu in elk geval een bepaalde ze kerheid dat we in de boeken staan'. Plaatopname De artistieke opgang blijkt wel uit nog wat namen: Han Bennink, Carl Schulze, Green River Jazzband. Wim Overgaauw, Piet Noordijk en zelfs een plaatopname van Mal Waldron. 'Een mooi voorbeeld van de gemoedelijke gang van zaken is. dat bij die gelegen heid een lid-fotograaf van Augustinus de plaatopname een kwartiertje heeft onderbroken, omdat hij voor zijn foto toestel een stekker nodig had, en cr toen maar een uittrok'. De plaat komt overigens binnenkort uit. en is het zo veelste bewijs van de volwassenheid van Hot House. 'We hebben nu wel een aardig vast beleid, we krijgen tra ditiegetrouw elk jaar de winnaars van de Wessel Ilcken-prijs (de grootste jazzprijs van Nederland) en van het Loosdrechtse jazz-concours'. Verder brengen we in ons programma elke laatste vrijdag van de maand oudestijl jazz, en dc andere vrijdagavonden af wisselend modern en avantgarde'. Wat heeft nu het succes van Hot House, waar zo onderhand alle belang rijke Nederlandse jazz-musici ge weest zijn, bepaald? 'Die balken, de zolder, de gezellige en ongedwongen sfeer ook voor degenen die optre den het publiek, de totaal indruk eigenlijk. Verder de lage entree (min der dan de helft dan gebruikelijk) cn het groeie programma natuurlijk. Toch had de improvisatie van het begin iets geweldig leuks. Musici die voor bijna drie keer onder verschillende namen lieten optreden'. Nog wensen? 'Nou, laat iedereen zoveel mogelijk komen op de vrijdagavonden vanaf tien uur, en laat de jazz nu eindelijk eens ook financieel geaccep teerd worden'. DINSDAG 4 DECEMBER Driftstraat 49. 10.30 tot 11 30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. WOENSDAG 5 DECEMBER Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur socia le raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 6 DECEMBER Stadhuis. 6 tot S uur. spreekuur sociale raadsvrouw. VRIJDAG 7 DECEMBER Rapenburg 24. 22 uur: Jazz-zolder Hot House.- Louk Dikkers muziekgroepje. Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met 'Stof«, nesten'. ZATERDAG S DECEMBER -m Oegstgeest-RIjnlands Lyceum. S.13 uur: kaba-^ ret Don Quishócking met 'Zand in je bad*- pak'. Gehoorzaal: Residentie-Orkest, met Barry Medaniel bariton, werken van Mozart, Mah ler en Honegger. Veslerstraat 40, S.30 uur: Imperium mi 'Stofnesten'. APOTHEKEN REGIO LEIDEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 30 nov. tot 7 dec. door de apotheek Kok. Rapenburg 9 Leiden, de apotheek Voorschoten en dc apotheek Van Brecst Smallenburg tc Leiderdorp. Tevens op zaterdag tot 6 uur nam. door de Ocgstgecs-. ter apotheek Wilhclmlnapark 8 aldaar. TENTOONSTELLINGEN LAK-foyer. Levendaal 150, derde verdieping: tentoonstelling LAK, edelsmeedkunst, slera-.. den en objekten, tot 20 december. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3 Leiden, schilderijen van Hulb van Vugt, Karei Wig- gers en Kees Hak. grafiek van Sees Vlag.,] keramiek van Anke Blankevoort en poppen van Maud Muller Massis. Tto 31 december, dinsdag tot en met zat. van 10 tot 17.30 uur- donderdag tot 21 uur. FILMS IN LEIDEN TOT EN MET 6 DECEM BER CAMERA: Vlucht 502 antwoordt niet... 14_ jaar. Dag 19.00 uur en 21.15 uur, do, vr ena - ma. 14.20, Kin'dermatinee, Tarzan, koning van het oerwoud, za cn wo 14.30 uur zo--. 14.00 uur en 16.15. Nachtv Y and Zee' vr za 23.30 uur 18 J. LIDO The Getewalj 18 j dag 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zo 14.30, 18.45. 19.00 en 21.15 uur. Op 5 dcc 's middags en 's avonds onf 19.00 STUDIO Cabaret 18 jr tilden zie Udo. LUXOR Maagdelijke heks, 18 jr dag 2.30 19.00 en 21.15. zo 16 45 extra wo 5 dcc 14.30 en 19.00 uur. TRIANON Macbeth 18 jr. dag 14.30, 19.00 en 21.15 uur en zo 14.15, 16.15. 19.00 en 21.15 REX Bloed jonge masseuzes 18 jr. tijden zie ARCHITEKTEN-lnlormatlecentrum Rijnland Donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting in" Leids Volkshuls Apothckersdijk 33. tel. af- spraak noodzakelijk, tel. 01710-26385 op alle." werkdagen lussen 2 en 5 uur. Juridisch adviesbureau Leiden, dinsdag." woensdag, donderdag en vrijdag van 10 tot 13 uur. bovendien donderdagavond van 19-21 uur. In Noord in het gebouw De Zeven sprong aan de Beatrlcstraat op vrijdag van*-1 19 lot 21 uur. Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden: Kantoor Haarlemmerstraat 73-b. Lei den. tel. 30360. Openingstijden dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur: woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en donderdagavond van 19 tol 21. uur. a Stihiing Gezinsverzorging Lelden: Gezinsver zorging. hulp aan bejaarden en chronisch zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45. tel. 49441. Dienstencentrum: Noordelndsplein 2b, tel. 40483, algemene informatie dagelijks van 9-10 Aclic Moeders voor Moeders: Opgave zr. E. Janssen-Niemeyer. Hufdijck 32 üegslgeest." iel. 01710-53652. Release, hulpverleningsdienst. Nieuwe Rijn,.] tel. 24555, ma t.m. vrij 20-22 uur en dl t.m. za 14-17 uur (behalve vrijdags). LEIDEN Met ingang van 1 januari zal de deken van Leiden, dr. L. A. G. van Noort. ook de direct-pastorale zorg voor de Antoniusparochie op zich nemen, in samenwerking met pa ter H. van Eeuwijk. Er ontstaat in Zuid-West n.l. een vacature, nu in plaats van de overleden pastoor Jos Kragtwijk van de 'Meerburg'-parochie een beroep is uitgebracht op pastoor J. M. Schlalmann. In beide kerken is dit weekend tij- r dens alle diensten aandacht gevraagd. 1 niet alleen voor deze benoemingen. maar vooral voor de achtergrond: n.l. - de onmogelijkheid om openvallende plaatsen te vervullen met frisse nieu- we krachten. Het bisdom Rotterdam deed voor dc Meerburg-parochie n.l. een dringend appèl op de interne solidariteit van - het dekenaat Leiden, om de vacature op te lossen met dc thans aanwezige priesters. De golf van ambtsverlating is voorbij. - Maar nu blijkt, dat ook het natuurlij- 1 ke 'verloop wegens overlijden en emeritaat niet kan worden opgevan- gen. Het is dus hoognodig, alle aan- dacht te geven aan de toerusting van een actief leken-kader, dat de pastora- le taak ook direct mee kan dragen. Deken Van Noort wordt ingeleid door mgr. dr. C. Braun in alle weekend- diensten van 19-20 januari. Pastoor Schlatmann wordt als pastoor van de Meerburg geïnstalleerd op vrijdag 11 januari tijdens een Eucharistieviering in de avond door deken Van Noort. Zuid-Holland Rest in do toekomst

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3