Nixon betaalt weinig inkomstenbelasting Bijna helft van olievoorraad Z.-Vietnam verloren gegaan Koppelbaas Corona zwaar mishandeld in gevangenis Proces tegen SS-ers Moskou verandert van taktiek tegen Joden Linkse partijen in Uruguay verboden Whitelaw benoemd tot minister van arbeid Familieberichten Yehudi Menuhin in Congresgebouw Politie controleert conditie autobanden Delftenaar maand na aanrijding overleden Arie Groenevelt als St. Nicolaas 'MARINUS A. POTTER' EEN SOHOOLBEDIENDE TROUW/KJWARTBT DINSDAG 4 DECEMBER 1973 Tb- STan e BEN die ge wordt Half miljoen dollar af getrokken WASHINGTON (AP, UPI) Het hoogtepunt van de controverse over door president Nixon (niet) betaalde inkomstenbelasting wordt gevormd door een bedrag van een half miljoen dollar. Dit zou hij van de door hem te betalen be lasting hebben afgetrokken in rail voor archieven uit ziin tijd als vice-presi dent Nixon verklaarde op een persconfe rentie dat een belastingdienst zijn boeken had nagegaan en geen bezwaar had gemaakt tegen de nogal forse be lastingaftrek over een periode van drie jaar. Deze aftrek betrof voor een deel ook hypothecaire rente en grond belasting. 'Als ze wel bezwaar zouden maken, zou ik de papieren graag te rugkrijgen en de verschuldigde belas ting alsnog betalen, omdat ik vind, dat ze meer dan een half miljoen dol lar waard zijn', aldus Nixon. De president betaalde klaarblijkelijk geen hoofdelijke belasting over het grootste deel van het geld, dat hij kreeg voor zijn bezittingen in San Clemente, die hij aan Robert Abpla- nalp verkocht Nixon heeft verklaard dat deze transactie hem geen winst heeft opgeleverd. 'De belastingdienst heeft na het onderzoek geen verande ringen aangebracht. Als dit wel zo was geweest dan had ik de belasting be taald', aldus Nixon. HAMBURG (DPA) In Hamburg is een proces begonnen tegen de ex-SS- ers Georg Michalsen (67) en Otto Hantke (66), die medeplichtig worden geacht aan de verdrijving van de jo den uit het 'Ghetto van Warschau' en de daarmee gepaard gaande moord op enkele duizenden joden. Bovendien zouden de verdachten tenminste 300.000 mensen naar het kamp Tre- blinka hebben gestuurd, waar ze ver volgens vermoord werden. Per jaar verdient de Amerikaanse president 200.000 dollar. Daar krijgt hij nog een belastingvrije onkosten vergoeding van 50.000 dollar bij. Uit de documenten, die deze week ver moedelijk door het Witte Huis gepu bliceerd zullen worden, zou blijken, dat Nixon in de afgelopen drie jaren in totaal slechts 6000 dollar aan in komstenbelasting heeft betaald. Aangenomen wordt dat ook bekend zal worden gemaakt dat Nixon en zijn vrouw hun huis in San Clemente aan de federale overheid ter beschikking zullen stellen, na hun dood. De fami lie Nixon zou al enige tijd geleden hebben besloten, de geschatte waarde van het huis een half miljoen dol lar ter beschikking te stellen. De speciale Watergate-aanklager Leon Jaworski, heeft nadrukkelijk ver klaard, volledig vertrouwen te hebben in zijn staf. zulks naar aanleiding van een verklaring van Ronald Ziegler, woordvoerder van Nixon, als zouden sommige medewerkers vooringenomen zijn en gegevens naar de pers laten 'doorlekken'. Desgevraagd zei hij een proces tegen Nixon te zullen aanspan nen als hij er van overtuigd is, dat de president gegevens achterhoudt, die van belang kunnen zijn voor het on derzoek. Materiaal, dat voor het Huis van afgevaardigden belangrijk genoeg is om de procedure tot het afzetten van Nixon in werking te stellen, zal aan het Huis worden doorgegeven. MONTEVIDEO (AP, Reuter. AFP) De regering van Uruguay heeft zater dag de communsitische en socialisti sche partijen in het land verboden en de verschijning van twee communis tische dagbladen stopgezet. Alle bezit tingen van de verboden partijen zijn in beslag genomen. Reeds verscheide ne maanden voert de regering van president Bordaberry een anti-commu nistische campagne. Alle wegen rond de Uruguyaanse hoofdstad werden afgezet, terwijl de politie de stad uitkamde en invallen deed in partijkantoren. Er zouden veel arrestaties zijn vericht. De regering zou een lijst hebben van tachtig marx isten, die opgesloten moeten worden. Zij zijn lid van de communstische par tij en dertien andere linkse organisa ties. LONDEN (Reuter)1 De Britse pre mier Edward Heath heeft gisteravond enkele wijzigingen in zijn kabinet be kend gemaakt, waarbij William Whi telaw tot gisteren bestuurder van Noord-Ierland minister voor de werkgelegenheid wordt. Whitelaw, die één van de bekwaam ste leden van de regering-Heath ge noemd wordt, zal in zijn nieuwe func tie verantwoordelijk zijn voor belang rijke vraagstukken van het anti-infla tieprogramma. Hij zal al zijn capaci teiten als onderhandelaar nodig heb ben, wil hij voorkomen dat Engeland een winter met talrijke stakingen te gemoet gaat Whitelaw wordt als be stuurder van Noord-Ierland opgevolgd door de leider ('chief whip') van de conservatieve fractie in het Lagerhuis. Francis Pym. Viet Cong schiet depots in brand MOSKOU (UPI) Benhamin Le- witsj, een vooraanstaande Joodse ge leerde, die van de Russische autoritei ten niet naar Israël mag emigreren, heeft verklaard dat de overheid tegen woordig nieuwe taktieken gebruikt om Joden, die naar Israël willen, te intimideren. Volgens Lewitsj wordt iedereen, die verzoekt om te emigreren, beschul digd van parasitisme. Iedereen die een uitreisvisum aanvraagt wordt au tomatisch uit zijn functie ontslagen en kan later dus gemakkelijk van pa rasitisme beschuldigd worden. Lewitsj kwam met zijn opmerkingen op voor het lot van de wetenschapsman Alek- sander Feldman, die wegens landlope rij tot drie en een half jaar gevange nis ls veroordeeld, nadat zijn emigra tieverzoek was afgewezen. SAIGON (Reuter, UPI. AP) Bijna de helft van de Zuidvietnamese olievoorraden voor burgerlij ke doeleinden zijn in vlammen opgegaan, nadat de Viet Cong met grote precisie mortieren en raket ten had afgevuurd op de grote opslagplaatsen van Shell, Caltex en Esso op 10 km van de hoofdstad Saigon. Een militaire woordvoerder verklaar de dat dit verlies de strijdkrachten uit eindelijk het meest zal treffen. Hij voegde er aan toe dat het leger ge woonlijk voor een of twee maanden reserves heeft. Daarom wilde hij de situatie niet kritiek noemen. De woordvoerder zei dat de verloren ge- gane voorraden voornamelijk waren opgeslagen voor burgerlijk gebruik, maar volgens andere bronnen was er ook vliegtuigbrandstof opgeslagen. SAN FRANCISCO (Reuter, UPI) Juan Corona, de vermeende moordenaar uit de 'boomgaard des doods', is gistermorgen ernstig gewond in zijn cel aan getroffen. Andere gevangenen zouden hem hebben mishandeld. Hij had 30 steekwonden in het gezicht, borst en buik. Artsen hebben zijn linkeroog moeten verwijderen. Zijn toestand is kritiek. De 38-jarige koppelbaas werd in januari in California veroordeeld wegens de moord op 25 Mexicaanse gastarbeiders, wier lichamen werden opgegraven in een perziken- en pruimenboomgaard. De zaak van de 'boomgaard des doods' werd de grootste massamoord, die ooit in een Amerikaanse rechtszaal werd behandeld. Corona heeft steeds volgehouden dat hij onschuldig is en is in beroep gegaan tegen zijn veroordeling. Waarom Corona werd aangevallen is nog niet bekend. Een week geleden werd in Massachusetts de gevangene, die bekend stond als de 'wurger van Boston', doodgestoken in zijn cel aangetroffen. Dc gevangenissen van California zijn berucht om de vele gewelddadigheden tussen gevangenen onderling en tegen bewakers. In de vier belangrijkste gevangenissen hebben dit jaar 150 steek partijen plaatsgevonden, waarvan 21 met dodelijke afloop. Militaire bronnen hebben verklaard dat de aanval een nieuw teken is dat de Viet Cong bezig is met het voorbe reiden van een offensief, dat tijdens het droge seizoen begin volgend jaar zal worden ontketend. De Zuidvietnamese strijdkrachten moes ten het al met minder olie (die via Singapore werd aangevoerd) stellen, vanwege de Arabische boycot-maatre gelen tegen de Verenigde Staten, de voornaamste bondgenoot van Zuid- Vietnam. Nu staan nog groter moei lijkheden voor de deur. Geheim Washington zou een geheime regeling hebben getroffen om te zorgen, dat de Zuidvietnamese strijdkrachten vol doende brandstof blijven ontvangen. Een probleem is nu evenwel, waar nieuwe voorraden opgeslagen moeten worden. De regering in Saigon is dan ook begonnen met bezuinigingsmaat regelen af te kondigen voor de bur gerlijke sector. Brandstof gaat op de bon. Op zaterda gen en zondagen mag in het geheel niet worden verkocht. De maximum snelheden op grote wegen worden be perkt. Straatverlichting wordt met de helft beperkt. Stadions en tennisba nen mogen na het intreden van de duisternis niet meer geopend zijn. Lichtreclames zijn verboden. De siesta voor ambtenaren wordt afgeschaft. Voortaan moeten zij van acht tot vijf uur werken en mogen zij niet tijdens de middagpauze van een uur naar huis. Oliemaatschappijen in Singapore heb ben ontkend dat zij de toevoer van olie naar Zuid-Vietnam hebben stop gezet. Een zegsman van Shell zei dat er nog geen verandering is gekomen in de bestaande overeenkomsten. Wel is de levering van brandstof aan het Amerikaanse leger stopgezet. Dit ge beurde twee weken geleden op last van de regering van Singapore. DEN HAAG Op vrijdagavond 14 december om 20.30 uur zal het Am sterdams Philharmonisch Orkest voor het eerst in de Prins Willem-Alexan- derzaal voor het Nederlands Congres gebouw optreden. De wereldberoemde violist Yehudi Menuhin zal als diri gent van de 3e symfonie van Schubert en als dirigent van én solist in het Vioolconcert van Beethoven optreden. Een ander aantrekkelijk onderdeel van het concert is het optreden van de componist Frank Martin, die zijn eigen compositie 'Polyptique' zal diri geren met als solist Yehudi Menuhin. BILBAO (UPI, AFP) In een kerk in Bilbao zijn ongeveer vijftig pries ters een hongerstaking begonnen uit sympathie met zes priesters die in Je gevangenis van amora gevangen zit ten. De hongerstakers hebben de bis schop van Bilbao om een onderhoud gevraagd, maar deze heeft geweigerd. De zes gevangenen in Zamora hebben overplaatsing naar een gewone gevan genis gevraagd, omdat zij nu aan gees telijke wreedheid bloot zluden staan DEN HAAG De Haagse verkeers politie heeft gedurende de afgelopen twee weken ongeveer tienduizend au to's gecontroleerd op da conditie van de banden. Acht politiemensen trof fen onder die tienduizend 254 auto's aan. waarvan de banden in slechte toestand waren. Dat is ongeveer even veel als bij een controle vorig jaar. Deze automobilisten kregen een waar- schuwingskaart mee. Binnenkort gaat de verkeerspolitie een zelfde actie voeren, maar dan worden automobilis ten die op zeer slechte banden rijden zonder pardon op de bon geslingerd. Bij die controles zal de verkeerspoli tie uiteraard ook op andere gebreken aan de voertuigen letten. DELFT De 59-jarige Delftenaar J. M. Logemann van de Tweemolentjes- kadc is ruim een maand nadat hij let sel opli.'p bij een ongeval in het St. Hippolvtusziekenhuis overleden. Hij was bij het oversteken van de Vrijen- banselaan gegrepen door dewagen van een automobilist uit Rijswijk en daarbij zwaar gewond geraakt LISSE Woensdag 5 december wordt in Lisre grof huisvuil opge haald: 's morgens in wijk 3 (dinsdag- wijk), wijk 5 (vrijdagwijk) en flats Meer en Duin; 's middags in wijk 4 (donderdagwijk). De voorzitter van de industriebond NW, de heer A. Groenevelt, opende gistermiddag als St. Nicolaas het kinderdagverblijf 't Hummeltje in Utrecht. Op de foto NW-voorzitter Kok, die ook even bij Sinterklaas moest komen. IN PLAATS VAN KAARTEN Op 21 december 1973 gedenken onze Ouders en Groot ouders N. v. Egmond A. v. Egmond-Hannoeschke hun 40-jarig huwelijk. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van Nico en Gerda Ine - Joop Nico Petra Gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 8 december a.s. van 16.3018.30 uur in het Dienstencentrum Smidstr. 16. Rijnsburg, 1 december. Smidstraat 60. Op 13 december a.s. hopen on ze geliefde Ouders, Groot- en Overgrootouders V. Imthorn H. Imtliorn-v. d. Plas de dag te gedenken waarop zl] 50 Jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, 'klein- en achterkleinkinderen. Katwijk a/d Rijn, Baron van Wassenaerlaan 4. Na een kortstondige ziekte Is in Jezus ontslapen, onze lie ve Zuster. Vriendin, Tante en Oud-tante Cornelia de Jong Leeuwarden: N. de Jong-de Jong H. de Jong Voorburg: M. de Jong 's-Gravenhage: A. van der Klis-de Jong G. van der Klis T. de Jong M. de Jong-Kruis Ch. J. de Jong-Veerman Vllssingen: M. J. Blok P. Blok en verdere familie De Heei li mijn Herder Zachi en kalm nam de Here tol Zich, onze lieve Moedei, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder Elisabeth Zandbergen weduwe van Dirk van der Vijver, ln de leeftijd van 80 jaar Leiden: A. van der Vijver P. J. van der Vijver- Kromhout Rijnsburg: D. van der Vijver G. A. van der Vijver- Snijder Valkenburg: T. van der Vijver J. H. van der Vijver- Kinkel Oegstgeest: C. van der Vijver G. van der Vijver-Baas J. C. Hoonaard M. Hoonaard-van Ee Klein- en achterkleinkinderen Llsse, 2 december 1973, ..Huize Rustoord", Rustoordlaan 1. Corr.-adres: JaVastraat 1, Oegstgeest. De overledene ls opgebaard ln de rouwkamer van ..Rust oord". De rouwdienst ls bepaald op woensdag 5 december a.s om 3.30 uur ln de aula van de Gereformeerde Begraaf plaats aan de Sandtlaan te Rijnsburg. waarna de be grafenis zal plaats vinden. Vertrek van Javastraat 1 om circa 3 uur. „De Heer is Diijn Herder" Heden is op 83-jarige leeftijd overleden onze lie ve Moeder en Oma Maria Margaretha Soeteman-Van Ingen weduwe van Cornelis Soeteman Loosduinen: T. van Dalen-Soeteman A. van Dalen Vlaardingen: Nico en Willy Loosduinen: Rita Cor Loosduinen, 1 december 1973. Nieuw eweg 15. Correspondenitie-adres: Nieuweweg 13b. De teraardebestelling zal plaatsvinden woensdag 5 december om 11 uur op de Hervormde Begraaf plaats, Willem-IIIstraat, Loosduinen. Vertrek vanaf het woonhuis om 10.45 uur. Liever geen bloemen Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in het Gem. Centrum, Willem-III- straat 38a, Loosduinen. God is getrouw Zijn plannen falen niet. Heden ging naar het Vaderhuis onze lieve Man, Vader, Behuwdvader en Grootvader Anne Meijer op de leeftijd van 70 jaar. Loosduinen: F. Meijer-Jelgersma Culemborg: Bergen op Zoom: Pretoria (Z.-Afr.): Kaapstad (Z.-Afr.): A. E. van Herksen-Meijer J. van Herksen A. B. Meijer W. Meijer-Dekker H. A. van Loosen-Meijer J. van Loosen P. M. R. Meijer en kleinkinderen Loosduinen, 2 december 1973. Duyvesteinstraat 10. Aan huis geen bezoek Geen bloemen De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum ..Waldeck", Tramstraat 84, Loosduinen. Bezoek dinsdag en woensdag van 78 uur n.m. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op donderdag 6 december a.s. om 1.30 uur in de Ontmoetingskerk, Louis Davidsstr. 2 door de Weleerwaarde heer ds. P. C. de Vries, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Al gemene Begraafplaats ..Westduin", Ockenburgh- straat. Loosduinen, ca. 2.30 uur. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Broer, Zwager en Oom Gerrit Bomliof op de leeftijd van 61 jaar. Uit aller naam: J. Bomhof 's-Gravenhage, 2 december 1973. Goudsbloemlaan 1. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 7 decem ber om 12.00 uur op de Algemene Begraafplaats „Bergklooster" te Zwolle. Diep bedroefd geven wij u kennis dat God na een moedig en geduldig gedragen lijden tot Zich heeft genomen onze lieve Zoon en Broer Egbert Alexander van Meeuwen op de leeftijd van bijna 23 jaar. C. van Meeuwen F. J. van Mccuwen-de Vries Frans Hans 's-Hertogenbosch, 1 december 1973. Vughterweg 17. De rouwdienst zal worden gehouden in de We- derkomstkerk, Rijnstraat 10 te 's-Hertogenbosch, op woensdag 5 december a.s. om half 2, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Pro testantse Begraafplaats te Orthea Vertrek van woonhuis om 1 uur. Ook na de begrafenis is er gelegenheid tot con doleren in de Wederkomstkerk. In Jezus ontslapen, onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Adriana Nomen weduwe van G. J. van Gils ln de ouderdom van 78 jaar. „Want door genade zijt gij behouden, door het geloof, en dat niet uit uzelf, het is een gave van God." Bergambacht: Ottoland: F. Bons-van Gils J. Bons J. Rietveld-van Gils A. L. Rietveld Kleinkinderen en achterkleinkind Ottoland, 3 december 1973. AIO. Gelegenheid tot condoleren: woensdagavond van 89 uur te Ottoland, AIO. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op donderdag 6 december om 13 uur vanuit het Dorpshuis te Ottoland. Psalm 68 2 (oude berijming), Heden overleed, in de Hope des Eeuwigen Lei vens, onze zeer geliefde en zorgzame Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Geetrui de Kreij weduwe van Jan Pieter van den Berg "1 jaar. A. v. d. Berg M. K. v. d. Berg-Bergsma A. Franken-v. d. Berg J. E. Franken P. v. d. Berg C. J. v. d. Berg-Stouthamer J. v. d. Berg A. v. d. Berg-v. Rossum T. Brune-v. d. Berg A. D. Brune G. v. Brederode-v. d. Berg P. N. v. Brederode J. P. v. d. Berg en echtgenote C. v. Haarlem-v. d. Berg D. v. Haarlem J. v. d. Berg Kleinkinderen en achterkleinkinderen 's-Gravenhage, 2 december 1973. Bejaardencentrum „Moerwijk", Twickelstraat 120. Correspondtie-adres: Ellekomstraat 21. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bejaardencentrum „Moerwijk". Bezoekuren aldaar van 14.0016.00 uur en van 18.30—19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden donderdag 6 december om 12.15 uur op „Oude Eik en Dui nen", Laan van Eik en Duinen 38 te 's-Graven hage. vangt jieles in de ouderdom van Ermelo (Gld.): Edmonds (USA): Rijswijk (Z.-H.): 's-Gravenhage: Portland (USA): 's-Gravenhage: Kent (USA): 's-Gravenhage: 's-Gravenhage: Dit is .van d( •trie 'overhe de vei een bi .aomis' ervoor leder worde tioner •daarvi dig n cJiemi van a dliepr In het vaste vertrouwen dat zij in leven en ster ven het eigendom van Jezus Christus is en dank baar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve, zorgzame Moeder en Oma Fijtje Boerefijn-de Haan weduwe van Martinus Boerefijn in de ouderdom van 89 jaar. De Lier: E. Boerefijn G. W. Boerefijn-v. d. Dool Pijnacker: A. Boerefijn E. Boerefijn-Mostert Joh. Boerefijn S. Boerefijn-Hovingh Leidsehendam: .1. Kijzerwaard-Boerefijn C. A. Kijzerwaard Klein- en achterkleinkinderen Leidsehendam, 2 december 1973. Verpleegtehuis „Prinsenhof". Gravin Juliana van Stolberglaan 1. Correspondentie-adres: Veursestraatweg 199, Leidsehendam. De overledene is opgebaard in het mortuarium van verpleegtehuis „Prinsenhof". De rouwdienst zal gehouden worden door ds. W. v. d. Meulen op, donderdag 6 december a.s. om 2 uur in „De Rank" achter de Geref. Kerk. Kerk- weg te Pijnacker, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden door bijzetting in het familiegraf op de Ned. Hervormde Begraafplaats, Konings hof te Pijnacker. Gelegenheid tot condoleren na afloop hiervan in het gebouw „De Rank". Op zondag 2 december is in vol vertrouwen op haar Here en Heiland ontslapen onze geliefde Schoondochter, Schoonzuster en Tante Hilly Klont echtgenote van Durandus Knol „Gewis is de Here aan deze plaats en dit is de poort des hemels" Genesis 28 16,17 (ged.) Groningen, december 1973. Groningen: G. Knol-Vonck Amsterdam: C. Dubbelman-Knol C. P. Dubbelman Sliedrecht: B. Tijsseling-Knol G. J. Tijsseling Groningen: W. J. Knol-Dominicus K. Knol Amstelveen: H. M. van Huizen-Knol S. van Huizen Neven en nichten Christelijke Middelbare Technische School IJzerwerf 23-25, Den Haag Telefoon 070—29.90.90. Vraagt met ingang van 1 januari 1974 Salaris vanaf 23 jaar en ouder bij aanvang 1.059,bruto; na 6 jaar 1.102,bruto; na 8 jaar 1.144,bruto; na 10 jaaï 1.187,bruto; exclusief de verhoging per 1 januari 1974. De vakantie-uitkering bedraagt minimaal 1.088,88 bruto per jaar. Opname in de Rijks pensioenregeling, gratis werkkleding, 5-daagse werkweek. Sollicitaties na telefonische afspraak bij de direkteur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12