Toneelbeeld van Pelléas werd tot zichtbare muziek amro-piersan fund Goede voorstelling van 'Een vleug van honing' i koeriers Aantjes Senaat op zondag bijeen Watergatewet te redden Sint: help 'Ermelo' Vliegen wordt 1 januari zes procent duurder Van der Hek (PvdA): prijsindexering niet meer te handhaven Geen reële vooruitgang inkomens van amro-piersonfond Open gesprek is oplossing voor crisis in de ARP' Japan neemt maatregelen Koning Feisal geeft politieke gevangenen hun vrijheid terug Bi TIROUW/iKWARTET 1MANDAG 3 DECEMBER 1973 KTJ3V ST /BINNENLAND/BUTTENlAiND HL3 (ADVERTENTIE) door R.N. Degens AMSTERDAM De enige ope ra die Claude Debussy schreef, Pelléas et Mélisaude (1902), gaat momenteel in enkele voor stellingen bij de Nederlandse Opera Stichting. De eerste werd vrijdagavond in de Amsterdam se Stadsschouwburg gegeven. Er volgen nog opvoeringen in Am sterdam op 3 en 6, in Schope ningen op 9 en in Rotterdam op 11 december. Maeterlincks drama 'Pelléas et Méli sande', dat het met diepe en soms duistere symboliek geladen verhaal vertelt van de pure liefde tussen Mé- lisande en Pelléas, met wiens oudere broer zij getrouwd is, heeft Debussy geïnspireerd tot een opera die vanaf de eerste opvoering een probleemstuk is geweest. Aan bewondering voor de muziek heeft het nooit ontbroken; met de toe gepaste spreek-zing-melodie, de subtiel wisselende klankkleuren en de verglij dende harmonieën heeft Debussy een frappante eenheid met de verdroom de. wat onwezenlijke, tekst bereikt Men kan dit stuk Deschouwen als een volmaakt muzikaal gedicht Moeilijk wordt het. wanneer het als een opera, in vijf bedrijven met vijf tien taferelen, moet worden gepresen teerd. Want er is nauwelijks van eni ge handeling sprake. Situaties, ver moedens, gedachten worden aange duid, er wordt meer gesuggereerd dan gedaan, ook al komt er als in een ech te opera een balconscène, en zelfs een moord, in voor. Edith Mathis als Mélisande en Alan Titus als Pelléas. Naar dat dramatische (uiterlijke) hoogtepunt wordt heel langzaam, in een grote adagio-beweging, toege speeld. In die bijna onbewogen bewe ging geven een melodische buiging, een accoerdwisseling, een subtiel sterkteverschil echter voortdurend de innerlijke onrust, de spanning, de on derhuids golvende emotionaliteit aan. De muziek is daarbij al zo 'veelzeg gend' maar laat tevens zóveel aan de fantasie over, dat een reële scènische verbeelding daarvan, de illusie eerder verstoort dan versterkt Dat probleem heeft regisseur Filippo Snajust, die voor deze voorstelling ook de decors en de costuums ont wierp, voor mij op een volkomen be vredigende wijze opgelost. Met won derlijk-tere pasteltinten, en met cn ongekend verfijnd gebruik van licht effecten schiep hij die helder-wazige toneelbeelden die tijdloos wat aankle ding betreft, naar mijn smaak zichtba re muziek zijn geworden. Dat hij een enkele keer, zoals in de sterfscène van Mélisande, een uitschieter naar de sentimentaliteit maakte, zij hem graag vergeven. Want het was in hoofdzaak zijn werk dat Debussy's geniale mu ziek ook als opera aanvaardbaar werd. Daarin had hij zijns gelijke niet ge vonden in de jonge Amerikaanse diri gent Dennis Russel Davis. Met het Rotterdams Philharmonisch Orkest slaagde deze er niet zo erg in, de schoonheden van deze partituur volle dig tot klinken te brengen. Maar hij had wel een goed contact met de vo cale solisten van wie vooral Edith Ma this als een vertederende Mélisan<le uitblonk. Alan Titus die de Pelléas vertolkte heeft zijn uiterlijk voor deze rol zeker mee. Hij heeft ook een fraaie stem, maar de poëtische verdroomdheid van deze figuur klonk te weinig in zijn wat nuchtere voordracht door. Donals Mclntyre was op het gevaar van ge- chargeerdheid af, een fel acterende en vocaal zeer sonore Golaud. Voor de al tijd uiterst hachelijke rol van grootva der Arkel was ook Ton Thissen met zijn wat flakkerende stem niet de ide ale zanger. De kleine partij van Gene- viève werd heel mooi gezongen door Cora Canne Meijer. En voor de kin- derrol (Yniold) had men Marco Ver mie, die het vocaal heel verdienstelijk deed. Vervolg van pagina 1. Kruisinga, 'lijkt mij als regering niet het antwoord van de Nederlandse par lementaire democratie op de huidige omstandigheden'. Ook de VVD-fractieleider, de heer H. Wiegel, had kritiek op de rede van premier Den Uyl. 'De minister-presi dent is ernstig in gebreke gebleven door niet in te gaan op de dreigende cijfers over de toenemende werkeloos heid, de stijging van de prijzen en de gaten, die in de begroting dreigen te vallen'. De WD-fractie wenst, dat de regering anderhalf miljoen gulden gaat bezuinigen, en wel op ontwikke lingshulp en op de begroting van CRM. De oppositieleider wilde ook matigen in het kader van de ambtenarensala rissen. De heer Wiegel vond tenslotte, dat de regering misbruik van de crisis zou maken om allerlei socialistische wen sen door te zetten. Ook mr. A. Andriessen (KVP) vond de rede van de minister-president 'vaag'. Reagerend op deze kritiek liet minister Boersma gisteren weten, dat het kabinet de cijfers en de maatrege len die getroffen moeten worden, over twee weken bekend zal maken De fractievoorzitter van de CPN in de Tweede Kamer, M. Bakker, heeft zich afgelopen zaterdag in Groningen fel gekeerd tegen een versobering. 'Ze praten over de sluiting van de gordij nen. maar ze bedoelen de sluiting van je loonzakje.' De voorzitter van de Verbond van Nederlandse Onderne mers, de heer Bartels, noemde, even- als de heer A. Schravemade van de Industriebond NW de toespraak van de minister-president 'vaag en onvol ledig'. De heer Bartels vroeg om rege ringsbijstand voor bedrijven, die door gebrek aan grondstoffen niet kunnen produceren. De VNO-voorzitter toonde zich zeer pessimistisch. De heer Bar tels noemde het door premier Den Uyl genoemde cijfer van 30 procent in de oliebeperking wat hoog; hij dacht zelf eerder aan 20 tot 25 pro cent UTRECHT Het Tweede Kamerlid Arie van der Hek (PvdA) beent dat het in de meeste cao's voorkomende systeem van prijsindexering niet meer is te handhaven in verband met de te verwachten 'gigantische prijsstijgin gen'. Hij rekent erop, dat de benzine prijs binnen een half jaar met 20 tot 50 procent zal stijgen en andere prij zen met 8 tot 16 procent een verdub beling vergeleken met dit jaar. Bij vermindering van het nationaal inko men is zo'n prijsindexering een onmo gelijk. instituut, zei de heer Van der Hek zaterdagmiddag in een vraagge sprek in de Vara-radiorubriek 'Dit is het begin.' De spiraalbeweging in lonen en prij zen hoeft volgens de heer Van der Hek niet op te treden als de regering de bevoegdheid krijgt in alle inko mens in te grijpen, ook die van de vrije beroepen. Als op die manier de prijs- en loonontwikkeling onder con trole kan worden gehouden, heeft de regering voor het eerst sinds jaren een instrument om de inflatiebe.we- ging in de hand te houden. Het zou een kabinetsportefeuille-kwestie kun nen worden, maar de heer Van der Hek zei aan het adres van ARP en KVP dat 'je wel geweldig veel lef moet hebben' om zo'n bevoegdheid af te wijzen. De heer Van der Hek, die aan aantal weken geleden als gevolg van de ener giecrisis een 'oorlogssituatie zonder schieten' voorspelde, gaf te kennen dat het streven om de lasten gelijk te verdelen een testcase voor het kabi net-Den Uyl wordt WASHINGTON (UPI, Reuter) De Amerikaanse senaat is giste ren voor het eerst in 112 jaar op een zondag bijeen gekomen om een wetsvoorstel voor de heivor- ming van Amerikaanse verkie zingscampagnes te redden. Een conservatieve Democraat, senator James Allen, was in zijn eentje een zogenaamde 'filibuster' tegen het voorstel begonnen, maar zijn collega's slaagden er gisteren niet in daaraan een einde te maken. Onder een filibuster wordt verstaan het zodanig rekken van een debat dat de stemming op de lange baan gescho ven moet worden. Senator Allen be heerste, dankzij de steun van enkele Republikeinen, het debat sinds vrij dagmorgen. Hij heeft de grootste be zwaren tegen het wetsvoorstel, dat de financiële schenkingen aan verkiezings campagnes voor het presidentschap en het Congres sterk aan banden legt. Progressieve senatoren beschuldigden het Witte Huis ervan de actie van se nator Alleen te steunen en deden een beroep op de senaat een einde te ma ken aan Aliens filibuster. Het wets voorstel om de financiering van ver kiezingen te hervormen wordt door progressieve senatoren gezien als een belangrijk middel om toekomstige Watergates te voorkomen. 'We kunnen de presidentsverkiezingen uit handen van de veilingmeester nemen en aan het volk teruggeven', verklaarde sena tor Edward Kennedy. Kennedy vond het daarom geen l> zwaar de senaat voor het eerst sinds de burgeroorlog op zondag bijeen te laten komen in een poging een einde te ma ken aan de filibuster, omdat het voor stel 'de belangrijkste actie is die het Congres kan ondernemen om ons te redden van Watergate'. De senaat ver gaderde voor het laatst op een zondag op 3 maart 1861, de dag voor Abra ham Lincoln president zou worden. De naderende burgeroorlog was toen onderwerp van gesprek. De Democratische fractieleider Mike Edward Kennedy Mansfield diende vrijdag een voorstel in het debat te bekorten, maar vol gens de senaatsregels moeten er twee dagen overheen gaan voordat over een dergelijk voorstel gestemd kan wor den. Daarom moesten de senatoren op zondag bijeenkomen. Volgens senator Walter Mondale was dit 'uiterst pas send, omdat 'ik geloof dat waarmee we ons bezig houden werkelijk het werk van God is'. Er waren echter zes stemmen tekort om een einde te ma ken aan de filibuster. DEN HAAG Minister Boersma (so ciale zaken) heeft er gisteren weinig twijfel over laten bestaan dat de inko mensstijging volgend jaar tot nul zal moeten worden gereduceerd. Waarne mers leiden dit af uit een reactie van de minister gisteren in het tv-pro- gramma 'Den Haag Vandaag' over de toespraak van premier Den Uyl. Let terlijk zei de heer Boersma: 'De men sen die denken dat er volgend jaar nog veel te verdienen zal zijn, hebben zich schromelijk vergist'. Die indruk wekte onder meer de dis trictsbestuurder van de Industriebond NW de heer Ab van Schravenmade. Hij zei dat er op dit moment geen en kele concrete aanwijzing is dat de olietoevoer naar Rotterdam daadwer kelijk is verminderd. Zelfs al zou er sprake zijn van een vermindering van 25 procent, dan zou dit voor ons land nog maar een vermindering beteke nen van 12&procent, omdat de inge voerde olie meer dan de helft wordt doorgevoerd, zo voegde hij daaraan toe. Hij zag daarom in tegenstelling tot de voorzitters van de vakcentrales van NKV en CNV - geen enkele aan leiding om de eisen van de vakbewe ging te wijzigen. De regering be spreekt vanavond de situatie met de vakcentrales. AMSTERDAM Sinterklaas, die in deze tijden van beper king het voorbeeld blijft geven door péard te rijden, heeft la ten weten, dat er geen enkele beperking geldt voor goede doe len. Daartoe rekent hij de Trouw-Kwartet-actie ten bate van de prot. christelijke inrich ting 's Heerenioo-Loozenoord in Ermelo, waar duizend jongeren en ouderen langdurig worden verpleegd. Op dit centrum heeft Trouw-Kwartet ter gelegenheid van z'n jaarlijkse Sinterklaasac tie de schijnwerper gericht Het gaat om een bedrag van 75.000,-. De lezerskring wordt verzocht dit geld, ten behoeve van de bouw van een bezoekers- en ontspanningscentrum voor de patiënten, bijeen te brengen. Er is door ouders en belangstel lenden reeds 75.000,- op tafel gelegd. Het gehele project kost 150.000,-. Sint zegt: 'Verras mij op m'n verjaardag met een giftenstroom. Laat de bijdragen als pepernoten naar Ermelo rol len Daarom: onderbreek op deze da gen de pakjesactiviteit, grijp naar uw giroboek. Giro De Christelijke Pers Am sterdam - postgiro: 26.92.74. Voor Amsterdam en omgeving: Amsterdam X 500. Voorts: Ne- derlandsche Middenstandsbank NV Amsterdam, rekeningnum mer Trouw-Kwartet: 69.73.60.768. Vermelding: 'Actie Ermelo'. Fen oo researchfaciliteiten en Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. ra |EI; lal [id ift thi taa on. bi door Ber Huising DEN BOSCH In het Casino in Den Bosch hebben wij zaterdag avond een goede voorstelling beleefd van Een Vleug van Honing (A Taste of Honey), met zuiver gespeelde ontroeringen, hevige ruzies, veel narigheid en vleugen humor en dat alles evenwichtig bijeengehouden in een juiste sfeer. Van een verslaggever LEEUWARDEN In het gesprek tussen ARP-fractievoorzitter mr. W. Aantjes en waarnemend-par tijvoorzitter drs. J. de Koning, zaterdag in Leeuwarden, met de kaderleden van de Friese ARP- Kamercentrale, bleek men una niem van mening dat men via een open gesprek tot een oplossing van de crisis in de partij moet komen. Dit zei mr. Aantjes zaterdag na afloop van het gesprek. Hij zei dat openhar tig, maar hard was gepraat over de vertrouwenscrisis binnen de ARP. De crisis, zo voegde hij hieraan toe. moet worden opgelost door een open ge sprek, waarbij men zich niet zal bezig houden met het zoeken naar een zon debok. Ook de voorzitter van de Friese Ka mercentrale. de heer W. de Boer uit Dokkum, oordeelde gunstig over het gesprek: 'De dingen zijn keihard ge zegd. Dat heeft gunstig gewerkt'. Mr. Aantjes noemde de vier oorzaken van de vertrouwenscrisis; de zetelver deling, de 'inbraak' in de ARP-fractie, het niet samen regeren met de CHU en het vertrek van mr. Biesheuvel'. Het gesprek met de afdelingen Drach ten en Heerenveen en het partijbe stuur, dat sprak van een oplossing der problemen via een open gesprek, is volgens de heren Aantjes en De Ko ning als een opluchting gekomen. Een datum voor dit gesprek is nog niet genoemd om op niemand druk uit te oefenen. Het gesprek was niet belegd vanwege de recente ortwikkelingen aldus beide heren. Het behoorde tot de bezoeken, die de ARP-fractievoorzitter en partij voorzitter brengen aan alle achttien statencentrales van de partij. Dit ge beurt in verband met de partijraad van 15 december. Friesland was de tiende in deze serie. 'Het heeft me hier echter meer zweet druppels gekost dan elders', aldus de heer Aantjes TOKIO De Japanse premier Tanaka van Japan heeft maatregelen aange kondigd om de produktie en distribu tie van de dagelijkse levensbehoeften te beschermen. Tanaka zei dit bij de opening van de nieuwe zitting van het parlement. Volgens Tanaka zouden er geen tekorten zijn, vooropgesteld, dat de bevolking niet hamstert of specu leert De laatste weken is in Japan op grote schaal gehamsterd. Een sombere sfeer van arme losgesla gen mensjes aan de zelfkant van Man chester. Met de warmte van het toch wel goed bedoelen. Shelagh Delaney heeft dat in 1958 le vensecht neergezet en de Theatre Workshop van Joan Littlewood maakte er op slag een succes van. Het werd, en wordt overal gespeeld hier in 1961 voor het eerst door de Haagse Comedie en Tony Richardson maakte er in 1962 een aandoenlijk mooie film van (met Rita Tushing- ham). Het Belgrade Theatre uit Co ventry speelt het deze maand in Ne derland voor Wikor. A Taste of Honey behoort tot de En gelse opleving van wat wel 'het goot- steen-realisme' is genoemd. Een simpel volksmeisje raakt zwanger, van een zeeman die weer vertrok, nadat haar moeder haar alleen liet op die armoe dige zolderkamer. Moeder ging, er weer eens met een vent vandoor. Een lief vriendje, homo, gaat nagenoeg vrouwelijk zorgen voor het meisje en het komende kindje. Maar moeder weer van haar man af, komt terug, en maakt een eind aan die vreemde idyl le. Ann Hasekamp is die moeder, eerst bijna komisch beklagenswaard en grieperig, maar als die jongere man een onderwereldfiguur haar wil hebben, bloeit zij koket, met een blon de pruik, weer jeugdig op. Zij is zelf zuchtig, flodderig, vulgair, los van ze den en cynisch, maar dat kan zij ook niet helpen. En bij vlagen wil.zij, tus sen de ruzies door, toch wel weer een helpende moeder zijn. Ann Hasekamp doet dat pakkend. Sacha Bulthuis is het onvolwassen, onevenwichtige, maar wel zuiver voe lende meisje, dat dapper vecht tegen de wanhoop, en vinnig zelfstandig doet, maar een beetje genegenheid, van wie dan ook, niet kan missen. Sa cha Bulthuis speelt haar doorleefd en aandoenlijk, met beheerste heftighe den en een gevoeligheid, die net niet sentimenteel wordt De scènes met haar moeder zijn pak kend gespannen, die met het vriendje zijn ontroerend. Dat komt dan ook, doordat Johan Ooms die zachtaardige, ook eenzame jongen zo zuiver, en be scheiden neerzet als een duidelijke homo maar niet te mie-ig. Henk Uterwijk is moeders vriend, een dronken praatjesmaker die door She- lah Delaney niet zo uitvoerig en inne mend is getekend en dus in het spel ook maar een type blijft. Ricardo Si- belo, speelt de zeeman, een neger, in de romantische bijna argeloze, lief desscènetjes, die dan toch een gevolg hebben. Ook deze rol staat niet zo sterk in het stuk Ondanks de botsingen en een vleug van tragiek, is het spel nauwelijks een drama. Het is een knap voor het toneel bewerkte schildering van het dagelijkse armoedige leven, dat wel gewoon zo door zal gaan als het doek valt. En het kan dan ook geen drama tische overdrijvingen hebben, niet naar de ruwe of sentimentele, trieste of komische kant. Regisseur Lo van Hensbergen heeft dat goed aangevoeld en in de hand gehouden. Hij zorgde ervoor dat alles zo 'echt' mogelijk was. De bijzonder goede vertaling van Josephine Soer, in de pure Nederlandse volkstaal, en het realistische decor van Eric Wij- nands zo'n zolderhok helemaal werkten mee aan de geloofwaardig heid. Zulke mensen in zulke omstan digheden bestaan, en wie dat wil, kan bij deze voorstelling met ze meeleven. KOEWEIT (AFP) De regering van Saoedl-Arabië heeft de afgelopen week 1800 politieke gevangenen voor het grootste deel communisten in vrij heid gesteld. Dit heeft het Koeweitse dagblad Al Siasse gemeld. Volgen sde- ze krant houdt de vrijlating mogelijk verband met het komende bezoek van koning Feisal aan de Sowjet-Unle. Bij die gelegenheid zouden de Sowjet- Unie en Saoedi-Arabië voor de eerste maal in hun geschiedenis diplomatie ke betrekkingen met elkaar aankno pen. Jite an leid lien jen Loi ie »en pro ien ie joh; 'P- personeel aangeboden Er/aren behanger biedt zich aan. Behangen a ƒ4,- per rol. Witwerk a ƒ2,- per meter. Schilderwerk uiterst voordelig, vrijblijvend prijs opgave. Tel. 070-987054. DATSUN AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-12921 onderhoud en reparatie Uw wasautomaat defect Bel en wij komen direct. Wij repareren alle merken onder garantie. F. Witgoed. Tel. 010-812423 en 070 - 649481. HL9 KUNSTGEBITTEN- REPARATIE, klaar terwijl u wacht Dag. beh. zat., van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand en dond. avond van 19- 19.30 Fa. v. Bergen Hene gouwen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 20794. zaken en hypotheken, verzekeringen WASSERIJ 'OZON' voor uw was, chemische reini ging, partijen, jassen over hemden, overalls, kleding, reparatie, stoppage, suède reiniging, enz. Vraagt in lichtingen. Tel. 22675. HL9 Bureau T.K.S. (tel. krediet-service) Bel maar op als u geld wilt lenen. Wij zorgen er graag voor, snel en zonder gezeur. Als het moet dezelfde dag. Lopende leningen elders geeft niet. Bergen (N.-H), Lindenlaan 6. telefoon 02208—5429; Rijswijk (Z.-H Haagweg 187, telefoon 070—99.22 97. HL11 CELD Snel. Tot f 25.000 of hoger. Aflossing in 12 tot 60 maanden. DE BRUYN EN VAN MEEL Rotterdam: Slinge 212, tel. 010 - 803967. Haarlem: Westerstraat 47, tel. 023 316773. HLll Hypotheken, event. 100 tot 125%. Normale hypotheek rente, vrijwillige of fertes, geen kosten Inl.: L. B. Higler, Soest Tel. 02155-16540. AMSTERDAM In verband met dc brandstofschaarste hebben de luchtvaart maatschappijen besloten de vliegtarieven per 1 januari met gemiddeld zes pro cent te verhogen. Het plan is ter goedkeuring aan de betrokken regeringen voorgelegd. De verhoging van brandstofkosten werkt ook door In de charterprljzen. Omdat deze niet zijn vastgelegd (vrije markt) zal de doorberekening hiervan van maat schappij tot maatschappij verschillen. Voor wat betreft de Ité-charters (charter vluchten op de lijndienst) binnen Europa hadden de Nederlandse luchtvaart maatschappijen al eerder besloten per 1 december een toeslag van 10 tot 25 gulden per vlucht te heffen. STANDING CREDIET 02265-1698 070-247238 U kunt voor PERSOONLIJ KE LENINGEN, financie ring of bedrijfskrediet De Vries bellen. Tel. 010- 852931 - 290514, Postbus 55050, R'dam. •HLll meubilair en huisraad BANKSTELLEN UIT EIGEN FABRIEK keuze uit grote sortering kwaliteitsstoffen, 5 jaar GA RANTIE op binnenwerk. Normale prijs 1400,- voor 795,-. D.E.M. Meubelfabriek. Toonzalen: Culemborg, fabriek. Houtweg 8. tel. 03450- 2602; Amsterdam-N., Zonneplein (Tuindurp-Oostzaan), tel. 020-315177; Den Haag. Weimarstraat 263. tel. 070- 600068; Eindhoven. Kruisstraat 84 t«-l 040 442207. Ge opend van 10.00 tot 17.00 uur ook /ai »p koopavonden tot 21.00 uur. HL12 Bankstellen zeer fraai uit gevoerd in diverse kleuren. 5 jaar garantie op binnen werk. Normale prijs ƒ1300.—, voor 695,—. Pa rian, Nieuwe Meerdijk 17, Badhoevedorp. Tel. 02968- 5817. Geopend dinsdag t.m. zaterdag van 10.00-17.00 uur, vrijdags tot 21.00 uur. HL12 Wie koopt van mij tegen sterk gereduceerde prijs: linnenuitzet, cassette en set kookpannen? Zéér goede merken. Brieven s.v.p. on der no. 5689. Bur. v.d. Blad. HL 12 Cassette kopen? Ga naar LUNIAC om de voor lichting om de vele ex clusieve modellen om de garantiezekerheid en om de bijzonder lage prijzen. LUNIAC B.V. importeur van en expert in Westduit- topfabrikaten cassettes en kookpannen. Oude Vest 33, Leiden, tel. 01710-46619. Tevens bekwame agent(e) gevraagd. HL12 OLIELAMPEN. Veel echte onderdelen bij BRABER, Waldorpstraat 516. Den Haag. Ook koopavond. Za- Te koop aangeb.: GAS HAARDEN. Div. merken, v.a. 165,Bilderdijkstr. 106, Den Haag. Ook 's avonds. HL12 Lessen en clubs Nu Dansles in RIJNS BURG! Gehuwden Pa ren Oudere jongelui en jongelui. Welkom op een van onze gezellige clubs. Donderdag 7 uur. Onze 2e klub donderdag 6 december 9 uur. Zaal Centraal N.Z. 73. Rijnsburg Evert Caste- lein. SINT ZOEKT EN VINDT voor mensen met honden: 4 lekkere kluiven 1.95; manden met afneembare- wasbare hoes v.a. 12.95; lo tions, voor de vachtverzor ging (geen hondenlucht); een nieuwe halsband, lijn of ketting; elektrische ton deuses, winterdekjes; bij Vlieland, Nieuwe Rijn 50 t.o. t Gangetje. HL 31 Iro fag KOELKASTEN op butagas en 220 V van 15 tot 100 li ter. Te zien bij BRABER. Waldorpstraat 516. Den Haag. Ook koopavond. Za terdag tot 4 uur. HL19 Verzamelingen terdag tot 4 uur. POSTZEGELVERZAME LINGEN te koop gevraagd: contante betaling; betaalt topprijzen voor o.a. Ne derland. Geen object te groot. Tel. 070321206 of 070-299583. HL26 ;en IOC ;en re{ Lei eer Th. voc SINT ZOEKT EN VINDT voor mensen met tuinen; druk-nevelspuit 26.85; vo- gelvoederhuisjes 33.95; grasmaaiers al v.a. 39.95; tuinmolens 14.50 en 36.75; gereedschaphanger 12.50; hegge- snoei- en graskant- scharen v.a. 7.20; gezellige buitenlantaarns v.a. 33.75 Vlieland, Nieuwe Rijn 50 t.o. 't Gangetje. HL31 SINT ZOEKT EN VINDT voor mensen met kamer planten; heksenketels v.a. 4.35; zonneschermpjes (ge zellig) 4.85; hangbloempot met muurhanger 7.45; fles- senspuit 2.75; kamerfontijn (vochtigheidsgraad) v.a. 59.50; boeken over kamer planten; bij Vlieland, Nieu we Rijn 50 t.o. 't Gangetje. HL31 SINT ZOEKT EN VINDT aquaria, kompleet met lichtkap TL. bodemvulling en techn. inrichting: 139. 25-163. 55-184.90 Vraag in lichting bij Vlieland. Nieu we Rijn 50 t.o. 't Gangetje. HL31 SINT EN PIET bezoeken u 5 dec. Zeer beschaafd optreden, 25,Tel. 070- 831598. HL31 SINT ZOEKT EN VINDT voor kinderen met hamster of cavia; voerbakjes 1.45; hamstermolens 22.5; drink- flesjes 2.95 en volop keus lekkere hapjes knabbelstok jes, liksteentjes of vitami ne. Vlieland, Nieuwe Rijn 50 t.o. 't Gangetje. HL31 HANG-LEGKASTEN, lin nenkasten, wandstijlmeube len. keukenkasten, keu kens, slaapkamers en bu reaus. Enorme sortering. Ultra modern. Niet duur. De Kastenspecialist. Hoogl. Kerkgracht 4749. Hoek- Nieuwstr. Tel. 01710-33078. HL31 LAAT NU UW GRASMA CHINE SLIJPEN EN NA ZIEN. Korte levertijd. Kip pengaas, harm, gaas, afr. palen en alles voor uw tuin en gazon. W. P. Hart- rijk, Nieuwe Beestenmarkt 7-11. Leiden. Telef. 26627. HL31 KABELSLOTEN verkopen wij in vele soorten van licht tot zwaar. Een hoes over de brommer, scooter of motor beschermt de kostbare tweewieler tegen het slechte weer. Twee vei lige Sint Nikolaas kadeaus. ONDERDELEN STRUIK, Hooigracht 44, Leiden. Tel. 22026. HL31 net lad sco Om Un bin Lr de str de scl sle bu (3: (2i

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8