Golda Meir geeft druk van VS toe waarschuwing Grieks regime laat dagblad verzegelen De ruimte in Rome Olie Mengele leeft nog, maar waar? Betrekkingen Egypte-Lïbië op dieptepunt Arabische deelname vredesconferentie is nog niet zeker Pionier 10 bekijkt gestreepte planeet Rouw om dood Ben Goerion het weer Dooi op komst weerrapporten .''r Papoea-Nieuw Guinea nu onder zelfbestuur ROIJW/KWAJRjTET MAIASNDAG 3 DECEMBER 1973 BUTTENL VND/BKXEXL AND T3/K7 CAIRO, TEL AVIV, BEIROET, AMMAN (Reuter, UPI, AFP, AP) Israëls premier Golda Meir heeft voor de eerste maal toegegeven dat er ernstige me ningsverschillen tussen haar regering en de Amerikaanse regering bestaan. Tegelijkertijd zei ze eveneens voor het eerst dat de houding van de Ara bische staten ten opzichte van Israël sinds 1967 duidelijk is veranderd. 'De Arabische bereidheid met ons te onderhandelen wijst op een wezenlij ke verandering in het oude Arabische standpunt, dat alle contacten met Is raël en elke erkenneing van Israël uitsloot', aldus Golda Meir in een in terview voor de Israëlische radio. Eer der had zij gezegd dat de Arabische topconferentie niet de minste bereid heid had laten zien van Arabische kant om een echte vrede met Israël te sluiten, omdat in de resoluties alleen maar dreigementen en ultimatums aan het adres van Israël waren geuit en niet de wens om met Israël in vre de te willen leven. Over de betrekkingen met de VS zei Golda Meir, dat Amerika Israëls 'grootste vriend' is. 'Maar ik kan zeer moeilijke discussies met Washington voorzien en ik ben bereid om u een geheim te onthullen: er zijn al vele daarvan geweest'. Zij verklaarde dat Israël alleen internationale garanties voor zijn veiligheid zal aanvaarden als een aanvulling voor verdedigbare grenzen. 'Ik zal niet zeggen dat alles wat we in het verleden hebben ge zegd, tot de laatste letter gehandhaafd moet worden. Maar het principe blijft: God verhoede dat de dag komt, dat iemand anders ons moet verdedi gen'. Volgens de premier was de staat van paraatheid van Israël voor de ok- tober-oorlog 'een tragedie; dat is geen geheim'. En ze beloofde dat alles openbaar gemaakt zal worden over 'de fatale vergissing bij de waardering van de inlichtingen, d'ie we hadden gekregen' inzake de Egyptische en Syrische aanvalsplannen. delaar, generaal Yariv, voor de radio weer. Hij zei dat het punt van het scheiden van de troepen aan het Suez- front als eerste op de agenda van de vredesbesprekingen zou kunnen ko men. Egypte en Israël hebben vrijwel gelijk luidende mededelingen verstrekt over het mislukken van de bestands besprekingen. De Egyptische eis dat Israël zich terugtrok op de (volgens Israël denkbeeldige en niet bestaan de) bestandslijnen van 22 oktober werd door Israël afgewezen. Israël wees de Egyptische eis af om zich in eerste instantie tot voorbij de strate gische passen in de Sinai terug te trekken en in tweede instantie tot de lijn El Arish in liet noorden van de Sinai tot Ras Mohammed in het zuid en, waarbij de helft van de Sinai zou worden prijsgegeven, zonder dat Egypte daar een concessie zijnerzijds tegenover stelde. Egypte wees weer het Israëlische voorstel af, dat de Is raëli's zich tot ongeveer 30 km ten oosten van het Suezkanaal zouden te rugtrekken, in ruil voor uitdunning van de Egyptische troepen aan de oos telijke oever en het terughalen van de Egyptische offensieve wapens daar. Toen Egypte daarop opnieuw voorstel de om tot de bestandslijnen van 22 oktober terug te keren en Israël wei gerde, werd het overleg door Egypte afgebroken. Er wordt nu druk diplo matiek overleg gevoerd tussen de be trokken partijen met de VS om tot een oplossing te komen. Bij dat over leg zijn ook de VN ingeschakeld. Concessies Twijfels Uit de opmerkingen van Golda Meir bleek volgens waarnemers dat Israël onder zware Amerikaanse druk nu al bereid is een veel soepeler houding in te nemen ten aanzien van concessies aan de Arabieren. Golda Meir kondig de aan dat Israël in ieder geval niet de oorlog zal hervatten. Volgens Golda Meir hoeft het afbre ken van de bestandsbesprekingen met Egypte helemaal niet te verhinderen dat de voorgestelde vredesconferentie van Genève doorgaat. Eenzelfde me ning gaf de Israëlische top-onderhan- Egypte en Syrië hebben laten weten dat zij 'ernstige twijfels' koesteren of de vredesconferentie nog zal door gaan. In beide landen werd verklaard dat men diep teleurgesteld was over de 'onverzoenlijke Israëlische hou ding' en over het feit, dat Israël bij voortduring het bestand schendt en de resoluties van de VN naast zich neerlegt Koning Hoessein van Jordanië heeft in het parlement gezegd dat hij pas een besluit zal nemen, of Jordanië aan de vredesconferentie meedoet, na- ATHENE (Reuter, UiPI, AP) De nieuwe militaire heersers in Griekenland hebben een Grieks dagblad laten ontruimen en verze gelen. Het nieuwe regime heeft herhaaldelijk verklaard dat sinds de val van Papadopoulos de censuur is opgeheven. Het getroffen dagblad had de nieuwe machthebbers verzocht terug te keren naar het parlementaire stelsel. dat hij opheldering heeft gekregen van de andere Arabische landen over de vraag, wie de Palestijnen aan de conferentietafel zal vertegenwoordi gen. Op de Arabische topconferentie van Algiers werd besloten dat de Pa lestijnse Bevrijdingsorgafiisatie (PLO) als de enige vertegenwoordigster van het Palestijnse volk aanvaard wordt. Hoessein daarentegen eist dat de wes telijke Jordaanoever en Jeruzalem aan hem worden teruggegeven, waarna de Palestijnen daar door middel van een volksstemming onder toezicht van de VN kunnen zeggen, welk bewind zij uiteindelijk prefereren. President Houari Boumedienne van Algerije heeft als tweede Arabische staatshoofd gezegd dat Jordanië geen recht heeft op de westelijke Jordaan oever, omdat die 'zonder twijfel Pales tijns is en niemand daarover kan twisten, of die Palestijns of Jordaans is'. Eerder had president Bourguiba van Tunesië ongeveer hetzelfde gezegd, waarna Jordanië de diplomatieke be trekkingen met Tunesië verbrak. Boumedienne zei in een ander inter view dat hij niet verwacht dat IsraJ zich uit alle bezette gebieden zal te rugtrekken, maar dat daarover geen compromis mogelijk is, zelfs als er view dat hij niet verwacht dat Israël lische oorlog uitbreekt. De Arabische topconferentie was overeengekomen dat totale Israëlische ontruiming van de bezette gebieden, inclusief Jeruza lem, alsmede het herstel van de rech ten van het Palestijnse volk, de mini male voorwaarden voor vrede en een regeling met Israël zijn. Over de vre desconferentie zelf was door de Arabi sche leiders niet gesproken, aldus Boumedienne. Libië De betrekkingen tussen Egypte en Li bië. die toch al gespannen waren, zijn nog slechter geworden, nadat Libië zijn diplomatieke vertegenwoordiging in Cairo praktisch geheel heeft geslo ten. Volgens diplomatieke kringen zijn slechts twee Libische functiona rissen in Cairo achtergebleven. De Li bische president Khaddaffi heeft zich in de afgelopen weken herhaaldelijk zeer kritisch over president Sadat uit gelaten. De twee landen zouden op 1 september een unie aangaan, maar die is op aandrang van Egypte vertraagd. Het is niet bekend of nu ook Egypte zijn diplomatieke vertegenwoordigers uit Tripoli terug zal trekken. Khad daffi is boos op Sadat, omdat deze met koning Feisal van Saoudie-Arabië in zee is gegaan en omdat Khaddaffi niet werd ingelicht over het uitbre ken van de oorlog en over het staken daarvan. Het bestand werd door Khaddaffi openlijk als een vernede ring voor de Arabieren bestempeld. De eerste autoloze zondag in Italië roemde Colosseum in Rome. gaf iveer de ruimte om te spelen, zoals voor dit meisje voor het be- CAIRO. TEL AVIV. DAMASCUS, AM MAN (Reuter. UPI. AFP, AP) Terwijl Egypte, Syrië en Jordanië in het weekeind verklaarden dat hun deelname aan de vredesconferentie* die op 18 december in Genève moet begin nen, nog helemaal niet vaststaat, heeft Israël meegedeeld dat het graag de bestandsbesprekingen bij kilome- terpaal 101 wil hervatten. De Israëlische minister van defensie Dajan heeft gisteren gezegd, dat de Is raëlische onderhandelingsdelegatie 'duidelijke richtlijnen van de regering heeft ontvangen' en bereid is. bij her vatting van de bestandsbesprekingen, kennis te nemen van de Egyptische voorstellen tot scheiding van de troe pen aan het Suez-front. Politieke waarnemers maken uit deze verkla ring op dat er aanwijzing is dat er toch wel weer beweging zal komen in de vastgelopen bestandsonderhandelin gen. Maar de Egyptische pers heeft gemeld dat de oorlog ieder ogenblik opnieuw kan uitbreken, als de VS en de Sow- jet-Unie er niet in slagen Israël te dwingen de resoluties van de Veilig heidsraad zonder verder talmen uit te voeren. Er hebben zich zowel aan het Suez- front als aan het front met Syrië weer beschietingen afgespeeld, maar vol gens de VN is het aantal bestands schendingen minder geworden dan in de eerste dagen van de vorige week. Tenslotte heeft generaal Yariv. de Is raëlische top-onderhandelaar bij het be- standsoverleg met Egypte, aangeduid, dat de Egyptische blokkade van Bab el-Mandeb is opgeheven. (ADVERTENTIE) Volgens journalisten drongen zaterdag avond agenten in burger het gebouw van het conservatieve dagblad Vrady- ni binnen met de mededeling dat zij 'een onplezierige opdracht' moesten uitvoeren. Zij zeiden te handelen in opdracht van hun chef, generaal Ioan- nides (die wordt beschouwd als de sterke man van het nieuwe bewind). De agenten zetten de persen stil en sloten de deuren af. Een reden voor hun actie gaven zij niet. In de laatste edities van Vradyni stond een hoofdartikel op de voorpa gina waarin milde kritiek werd geuit op de eerste politieke verklaring van het regime. Het commentaar werd vergezeld door een interview met een oud-lid van de vroegere junta, die kri tiek en lof had op de regering. Op pa-, gina 7 stond een artikel onder de kop 'De onbereikbare forten', waarin de drie huizen van Papadopoulos werden beschreven met hun uitgebreide be veiligingen, zoals radar, patrouilles van kikvorsmannen en ondergrondse ontsnappingstunnels. Het nieuwe bewind heeft herhaalde lijk verklaard dat met Papadopoulos ook de censuur is verdwenen, maar desondanks zijn de hoofdredacteuren tweemaal bij de militairen ontboden om te horen wat zij moesten schrij ven. Sinds de tweede bijeenkomst van donderdag brengen de kranten geen economische of politibke artikelen over binnenlandse onderwerpen, be halve stukken waarin officiële verkla ringen worden uiteengezet. MONTAIN VIEW, Californië (UPI, AP) De Amerikaanse ruimtesonde Pionier 10 seint beelden van de pla neet Jupiter naar de aarde die meer details vertonen dan telescopen van hier uit ooit kunnen waarnemen. In het dichte wolkendek met zijn grij ze, oranje en roodbruine banen zijn op de beeldschermen in het grondsta- tion structuren zientbaar die de astro nomen bijzonder interessant vinden. De beelden worden opgebouwd uit honderdduizenden lichtvlekjes waar van de intensiteit stuk voor stuk en in vrij langzaam tempo wordt overge seind. De te overbruggen afstand be draagt meer dan achthonderd miljoen kilometer. Van de overige meetinstrumenten le verde die voor het magnetisch veld de grootste verrassing, door zaterdag elf uur lang bijna een nulwaarde te regi streren. Men vermoedt dat het veld onder invloed van de zon uitdijt en inkrimpt. Zaterdagmiddag vloog Pio nier 10 voor de tweede maal het veld binnen. Vanmiddag moet de sonde zijn kleinste afstand tot de reuzepla neet bereiken, ongeveer 130.000 kilo meter. Veel kranten hadden bezwaren tegen de eerste verklaring van het nieuwe regime, die zei dat verkiezingen zul len worden gehouden 'als het land daarvoor rijp is'. Het ontbreken van een tijdschema was de belangrijkste kritiek. In zijn hoofdartikel zei Vradyni: 'De regering heeft gezegd dat het belangrijker is voor het volk om te weten waar het staat, dan waar het naar toe gaat, Mogen we het daar mee oneens zijn. Het is net zo belang rijk te weten waar het heen geleid wordt'. Geven en krijgen van gouden sieraden is opwindend. Raak er dus niet aan verslaafd! TEL AVIV (AP, Reuter) Meer dan 200.000 Israëli's, velen met tranen in de ogen, defileerden gisteren langs de baar in een hal van het parlement, waar het stoffelijk overschot van Da vid Ben Goerion lag opgebaard. De architect van de staat Israël en de eerste premier daarvan overleed zater dag op 87-jarLge leeftijd in het zieken huis. Tel Hashomeer bij Tel Aviv. Twaalf dagen tevoren had hij een her senbloeding gehad. Volgens de radio stierf Ben Goerion omringd door zijn naaste familie. Men gelooft, dat hij een paar weken geleden zwaar ge schokt was, toen hij hoorde dat één van zijn kleinzoons tijdens de oktoberoor- lok gewond was geraakt. Ben Goerion zal vandaag ter aarde worden besteld in Sde Boker in de Negev, de kibboets waar hij jarenlang heeft gewoond en waar ook zijn vrouw Paula ligt begraven. Er was geen massale uitbarsting van verdriet in Israël, dat zich nog steeds niet hersteld heeft van de schok van de oktoberoorlog. Bovendien had Ben Goerion zich al geruime tijd uit het openbare leven teruggetrokken. Maar vele ouderen vroegen zich wel af, of niet het heengaan van 'B.G.' zoals 'De Oude' door zijn volk werd genaamd, een symbool was voor het aanbreken van een nieuw tijdperk. Vrienden van Ben Goerion hebben ge zegd, dat hij slechts één wens had voor na zijn dood: dat de begrafenis eenvoudig zou zijn, zonder al te grote lofzangen en eerbetuigingen. Zijn do cumenten en papieren zullen worden overgedragen aan de Ben Goerion- stichting, die eigenaresse is van het Negev-college, waarvan Ben Goerion tien jaar geleden één van de stichters was. Zijn twee verdiepingen tellend huis in Tel Aviv en zijn boeken heeft hij aan de staat nagelaten. Verwacht wordt dat van zijn huis een museum wordt gemaakt. Vanuit de hele wereld zijn uitingen van rouwbeklag bij de Israëlische rege ring binnengekomen. De Franse presi dent Pompidou, die de vriendschappe lijke betrekkingen met de Arabieren verder uitbouwde, schreef in een tele gram: 'Het verlies van David Ben Goerion is dat van een man, die bo- van de politieke stellingname van re geringen uit, het lot van uw land be paald heeft. Tussen generaal de Gaul le en hem bestond een relatie van achting en begrip'. Van onze weerkundige medewerker Het afgelopen weekend tvas voor de recordjagers een waar festival van la ge temperaturen. Op normale waarne mingshoogten (iy2 meter) werd in de nacht van zaterdag op zondag op de vliegbasis Volkel -18 graden gemeten. Vlak boven de sneeuio was het daar -22 graden. Een etmaal eerder ging de vliegbasis Leeuwarden met de Friese recordprijs strijken: -20 graden vlak boven de sneeuw. Op l1/* meter was het daar toen al -14 graden geworden. Op verschillende stations toerden, ge let op de kalender, recordlage mini mum temperaturen gemeten. In elk ge val voor deze eeuw, maar veelal ook sedert het begin van de waarneming i n 1850. Het vroege sneeuwwintertje van 1965 leverde op de 22e november in Eelde geen lagere waarde dan -13,3 graad Celsius op, en tijdens d" strenge kou van eind. november-begin december 1921 vonden wij als uitersten 12 tot 14 graden onder nul. De grootste sneeuwhoogte in ons land werd giste ren gemeld uit noord-oost-Groningen: plaatselijk 22 centimeter. Op de Leme- lerberg lag met 10 tot 15 centimeter sneeuw juist wat te weinig voor echt skieën: skilópen was wel mogelijk. Overal in het Duitse, Oostenrijkse en Zwitserse bergland zijn de omstandig heden zeer goed voor de wintersport: in het skigebied van Winterberg in Sauerland ligt 60 centimeter sneeuw, in Davos 40 centimeter, hoogerop meer dan 1 meter, Wendelstein 1832 meter 1.20 meter en op de Zugspitze bijna 3 meter sneeuw. Tot in noord-west-Engeland en zuid- Frankrijk ligt sneeuw. Vooral Joego slavië kreeg de volle laag van de win ter: Zagreb -18, Ljubljana -20 graden Celsius op normale u-aarnemingshoog- ten, in Titograd en Serajevo ligt resp. 20 en 23 centimeter sneeuw. Zelfs yK>2c ANP/KNMI Weerrapporten van gisteravond 19 uur. mex. neer- temp. slag Thessaloniki in noord-Griekenland had 0 graden Celsius. Het kaudst was het zondagmorgen in het noo-rd-Finse Kevo en de noord- Zweedse posten Pajala en Naimakka: -32 graden. Inmiddels is er dooi op komst. Tussen een storm-depressie van 980 mb. bij de westkust van Noorwegen en een naar het zuiden wegzakkend hogedruk-ge- bied van 1034 mb. boven Ierland en zuid-Engeland, voeren westelijke win den zachtere oceaanlucht naar het Noordzeegebied. Dit gaat gepaard met sneeuw overgaand in regen. In de loop van vandaag wordt het al +6 graden aan onze kusten en 0 tot +4 graden in het binnenland. dooi f-rt L, rfff fa? AfbL, ANP/KNMI Amsterdam geheel bew —2 0 De Bilt geheel bew —3 0 Deelen zwaar bew —4 0 Eelde sneeuw —3 0.1 Eindhoven mist —7 0 Den Helder geh bew 3 0 Luchth R'dam geh bew 2 0 Twente geheel bew 3 0 Vlissingen licht bew 2 0.1 Zuid-Limburg mist —9 0 Aberdeen zwaar bew 4 O Athene zwaar bew 15 0 Barcelona licht bew 8 2 Berlijn sneeuw —3 0.1 Bordeaux onbew 0 0 Frankfort zwaar bew —5 0 Genève licht bew —5 0 Helsinki zwaar bew —10 0 Innsbruck onbew —8 0.3 Kopenhagen sneeuw —3 0.1 Lissabon licht bew 17 1 Locarno onbew 2 0 Londen zwaar bew 3 0 Luxemburg onbew —6 0 Madrid onbew 9 0 Malaga zwaar bew 19 0 Mallorca half bew 13 3 München mist —12 0.3 Nice sneeuw 10 0.1 Oslo sneeuw —6 0.1 Parijs onbew —1 0 Rome motregen 5 3 Split geheel bew 2 0 Stockholm geheel bew —7 0.3 Wenen licht bew —5 0 ZUrich licht bew —9 0 Casa Blanca half bew 19 0 Las Palmas geheel bew 21 0 New York half bew Tunis zwaar bew 20 0 Ben Goerion Vervolg van pagina 1. sproken worden over een 'voortgezet gebruik van het öliewapen.' Dit deel de de olieminister van Koeweit nee. Premier Messmer van Frankrijk heeft een nieuw oliebeleid voorgesteld bui ten de grote oliemaatschappijen om. Producenten en consumenten zouden regelrechte overeenkomsten moeten aangaan, zo verklaarde Messmer op een Gaullistische bijeenkomst. Zijns inziens willen de olieproducerende landen niet alleen hun olie verkopen, maar ook industrialiseren. Dat zou kunnen leiden tot directe afspraken tussen de olielanden en de landen die olie verbruiken. Ook Frankrijk is overigens niet ont komen aan een beperking in het ge bruik. In een televisierede kondigde Messmer een maximumsnelheid van 120 km op autosnelwegen en 90 km voor de andere wegen aan. Een zon dagsrijverbod wordt nog niet overwo gen. Wel gaan de lichtreclames om tien uur uit. Televisie-uitzendingen eindigen uiterlijk om elf uur. Nixon President Nixon zal vandaag de instel ling van een regeringsbureau voor al le energievraagstukken bekendmaken. Daarmee komt een einde aan de onbe vredigende toestand dat de afgelopen weken een aantal regeringsinstellin gen naast elkaar zich met het energie probleem bezighielden. William Si mon, onderminister van financiën, krijgt de leiding van het nieuwe bu reau. Nixon wil nog niet aan distributie van de benzine, hoewel in regerings kringen openlijk is toegegeven dat zijn economische adviseurs dat wel willen. De president zou eind deze maand een beslissing willen nemen. Gisteren was de eerste zondag, waarop de meeste benzinepompen in de VS dicht bleven. Veertien Amerikaanse senatoren waar onder McGovern en Humphrey, heb ben er bij Nixon op aangedrongen te voorkomen, dat oliemaatschappijen buitensporige winsten maken als ge volg van de crisis. Een andere senator wil de belastingaftrek afschaffen die Amerikaanse olieconcerns als compen satie krijgen, wanneer ze ook al in de Arabische landen belasting betalen. RIO DE JANEIRO (UPI, Reuter, AFP) Voor de zoveelste maal hebben in het afgelopen weekein de berichten de ronde gedaan dat de verblijfplaats is ontdekt van de voortvluchtige Duitse oorlogsmis dadiger Joseph Mengele, maar voor de zoveelste maal blijken deze berichten ongegrond te zijn. Ditmaal werd de geruchtenstroom in gezet door het Braziliaanse persbu reau Jornal de Brasil, dat vrijdag meldde dat een oude planter van Duitse afkomst was doodgeslagen in het afgelegen dorp Pedro Juan Cabal- lero aan de grens van Brazilië met Paraguay. Het slachtoffer was een man tussen de 63 en de 70 jaar, een zekere Albert Frederiff. Volgens het bericht vermoedde de politie al jaren dat Frederiff in werkelijkheid Menge le was, de 'dokter', die macabere expe rimenten uitvoerdde op Joden in het concentratiekamp Auschwitz tijdens de tweede wereldoorlog. AI spoedig begonnen de berichten on derling te verschillen. Volgens net ene bericht zou Frederiff zijn doodge schoten door een Israëlische comman do, die Mengele eindelijk had opge spoord. Andere berichten spraken slechts van drie gemaskerde mannen, terwijl weer andere berichten zeiden dat drie mannen het huis van Frede riff waren binnengedrongen en de man daar hadden doodgeslagen terwijl zijn vrouw en kinderen gedwongen toe moesten kijken. Het dorp Pedro Juan Caballero ligt in Paraguay en wordt slechts door een straat gescheiden van het tweeling dorp Ponta Pora, dat op Braziliaans grondgebied ligt. Reeds lang gaan de geruchten dat Mengele zich ophoudt in deze tweeling-dorpen. De Poolse commissie voor oorlogsmisdaden be weerde verleden maand dat Mengele leeft in Pedro Juan Caballero. De be woners van de twee dorpen berichten reeds verscheidene jaren de aanwezig heid van een 'vreemde Duitse man', die zelden zijn huis verlaat. Volgens een krantenbericht placht Frederiff reünies te houden met ande re Duitsers en op die feestjes werden marsliederen gezongen. Als Frederiff zich op straat vertoonde, maakte hij gebruik van een elegante wandelstok. Hij zag er steeds schuw uit en keek de mensen nooit in de ogen. Altijd werd hij vergezeld door een lijfwacht, aldus de dorpsbewoners. Verzinsel De berichten dat Frederiff in feite Mengele zou zijn werden onmiddellijk tegengesproken door Simon Wieseu- thal, directeur van het joodse docu mentatiecentrum in Wenen. Hij noemde het bericht een 'compleet ver zinsel'. De naam Frederiff was niet één van de elf valse namen, waarvan Mengele zich bedient, aldus Wiesen- thal. Hij zei echter dat Mengele nog steeds in leven is, maar niet in de tweelingdorpen langs de grens. Wiesenthal zegt dat hij het spoor van Mengele reeds jaren volgt. In een in terview eerder dit jaar, verklaarde de nazi-jager: 'De politie van Paraguay blijft zeggen dat zij niets van Menge- le's verblijfplaats weet, omdat hij 'n een zogenaamde verboden militaire zone in Paraguay leeft, waar zelfs de politie officieel geen toegang heeft'. Mengele verdween na de oorlog. In 1958 werd hij door Israëlische gehei me dienst gevonden in Argentinië, maar Mengele week daarna uit naar Paraguay. Uitleveringsverzoeken zijn steeds geweigerd. Tegenspraak Aan de stroom berichten over Frede- riff-Mengele zijn nog twee nieuwe toe te voegen. Een politie-agent in Pedro Juan Caballero heeft verklaard dat Frederiff een paar weken geleden in het ziekenhuis is overleden. De rege ring van de provincie, waarin het dorp ligt, heeft echter bekend ge maakt dat Frederiff een maand gele den een natuurlijke dood gestorven is op zijn eigen koffieplantage. PORT MORESBY (UPI) Papoea- Nieuw Guinea is zaterdag zonder veel ceremonieel vertoon een zelfbesturend gebied geworden. De Australische gouverneur Les Johson werd beëdigd als de ambassadeur van Australië in Papoea. Australië oefende sinds het eind van de vorige eeuw het bestuur uit over de voormalige Britse kolonie Papoea. Het andere deel van het gebied, de vroe gere Duitse kolonie Nieuw-Guinea, werd in 1949 door de Verenigde Naties als mandaat-gebied toegewezen aan Australië. HOOG WATER 4 november Vlissingen 8.12-20.54: Haring vlietslulzen 9.44-22.19; Rotterdam 10.34-23 32 Scheveningen 9.13-21.47; lJmuiden 10.02-22.3« Den Helder 0.38-12.44; Harlingen 3.06-15.29: Dèlfzijl 3.17-18.12. 'Weet je niets beters dan: Laat het snel door de koeien opdrinken?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7