Wat vaders en moeders op school kunnen doen eoeo AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart T Autoloze zondag: minder bekeuringen 0SB0RM Sherry Helder betoog Vrouw onder bus TROUW/KWARTET MAANDAG 3 DECEMBER 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV _CL Hoe Hunrwn vr$ tie oiuï/rs hierbij zinvol en efficiënt inichdkêlrn Oudercommissies schieten ais paddestoelen uit de grond Van onz eondenvijsredactie DEN BOSCH In liet bijzonder onderwijs schieten de oudercommissies als paddestoelen uit de grond. Die ontwikkeling is niet veroorzaakt, misschien wel bevorderd door het voorstel van de rege ring om ook in het bijzonder onderwijs oudercommissies verplicht te stellen. Dc Tweede Kamer heeft het voorstel wat afgezwakt, omdat de confessione len bang waren dat anders de vrijheid van (in)richting van het onderwijs in gevaar zou komen. Volgens de nieuwe tekst moet het schoolbestuur ouders in de gelegenheid stellen een ouder commissie te vormen. Waarschijnlijk is het wetsvoorstel in deze vorm ook wel aanvaardbaar voor de Eerste Ka mer, die zoals bekend nog wat strenger kijkt naar grondwettelijke problemen. Hoe dat zij, zowel in rooms-katholieke als protestants-christelijke hoek raakt de oudercommissie steeds meer inge burgerd. Het schoolbestuur blijft be voegd gezag en zorgt vooral voor de bestuurlijke zaken van de school, of vaker nog van een hele verzameling scholen. De oudercommissie wordt dan het contactpunt tussen de ouders en de afzonderlijke school. Beginnen de oudercommissies zijn natuurlijk erg enthousiast. Toch kijken dc ouders nog wel eens onwennig om zich heen als ze de school betreden. Wat kun nen ze doen? Wat niet? Alleen school reisjes organiseren of ook helpen in de klas? Voor die onwennige ouders is er nu een schitterend handboek. Onder de titel 'Ouderkontakt' en voor de prijs van 25 heeft Malmberg in Den Bosch een driehonderd pagina's dikke ringband uitgegeven waarin bijzonder veel informatie over het doen en la ten van ouders in scholen is samen gebracht Deze ringband is samenge steld door het centrum onderwijs-ser- vice in Nijmegen en bevat ervaringen van vele scholen. De samenstellers gaan ervan uit dat ouders erg waardevol kunnen zijn in de school, en als ze eenmaal meedoen zelfs bijna onmisbaar. Maar toch kan het moeilijk zijn de ouders over dc streep te halen. Op dat punt worden talloze suggesties gedaan. MARY PERKINS W JIT Een van de tekeningen uit 'Ouderkontakt'. reparaties begeleiden van kinderen naar het zwembad hulp bij administratie huishoudelijke diensten publikaties in streekbladen klasse-avonden en schoolavonden aanleg schooltuin Activiteiten Om een indruk te geven van wat ou ders allemaal kunnen doen geven we hier een lijstje van mogelijke activi teiten. meehelpen met de schoolkrant assistentie bij handenarbeid hulp bij het maken van leermidde len opzetten en bemannen van docu mentatiecentrum klaarovers in het verkeer poppenkast timmeren gespreksgroepen over leerplan, sexuele voorlichting, godsdienstige vorming, cijfersysteem, enz. meedoen met onderwijs-projecten ADVERTENTIE Dick Scherpenzeel (50) overleden HILVERSUM In Hilversum is op 50-jarige leeftijd overleden de heer Dick Scherpenzeel, die veel bekend heid verwierf met zijn publikaties over het ontwikkelingsvraagstuk. Hij schreef verscheidene cahiers voor de NOVIB en specialiseerde zich met na me op ontwikkelingen in Afrika. Scherpenzeel behoorde met H. M. van Randwijk tot de eerste journalisten in Nederland die de aandacht vestigden op de samenhang tussen dc wereld handel en het ontwikkelingsvraagstuk. Ook het idee van Derde Wereld Win kels was van hem afkomstig. J *oor hém HlDALCrO "fier <Jia\v haar "Jbadschuim AMSTERDAM De autoloze zondag is over het algemeen rustig verlopen. Tot gisteravond tien uur werden door de Rotterdamse politie tien automobi listen betrapt; door de Haagse politic zeven en door de Amsterdamse der tien, onder wie drie buitenlanders. In heel Zeeland werd slechts één over treding van het rijverbod geconsta teerd. helpen bij het opzetten van ten toonstellingen ouders die iets over hun beroep vertellen begeleiding van lees-groepjes klaarzetten en bedienen van appa ratuur excursies, leer-wandelingen, school reisjes, schoolkampen. Prachtig. Maar wordt het dan geen rommel in de school? Zulke bezwaren zijn ook in de ring band terug te vinden. Onderwijzers die zeggen: het is maar een kleine groep die werkelijk geïnteresseerd is en in staat is iets te doen, dc rest kan beter weg blijven. Of een schoolhoofd die zegt: d?n krijg ik er nog een nieu we taak bij: het begeleiden van de ou ders. Of ouders die andere ouders zo op dringerig en praatziek vinden, dat ze bang zijn zulke lastpakken op hun kinderen los te laten. Het voordeel van de ringband is dat 'Ouderkontakt' zulke praktische pro blemen niet omzeilt, maar laat zien wat je daaraan kunt doen. Het onder wijscentrum in Nijmegen biedt geen panklare gerechten, maar wel handige recepten. Er zal wel eens iets aan branden. maar dat is natuurlijk geen reden om de keuken verder te mij den. ADVERTENTIE Hie Spanje kentkent Osborne sherry Calidad Superior De televisie introduceert veel praten de mensen in onze huiskamers. Het lukt echter lang niet iedereen, duide lijk te maken wat hij of zij meent te moeten zeggen. Nog zeldzamer is het dat de persoonlijkheid en de 'bood schap, echt boeien. Mevrouw Annie Romein-Verschoor, de nu 7 8-jarige schrijfster van zoveel cultuurhistori sche werken, behoort tot die uitzonde ringen. In haar gesprek met Ageeth Scherphuis heeft zij de problemen van het ouder worden en de mankementen van de bejaardenverzorging helder aan de orde gesteld en vanuit een moderne sociale uisie geanalyseerd. De wenselijkheden werden in haar betoog zo vanzelfsprekend, dat het onbegrij pelijk werd waarom dat gigantische sociaal-maatschappelijke apparaat ten behoeve van bejaarden nog zoveel te wensen overlaat. Aan deze leerzame Bellevue-uitzen- ding (want er zaten ook lessen in het ouder worden in verstopt) was een andere analyse voorafgegaan. De door lichting van de door premier Den Uyl zaterdag voor radio en televisie ge houden toespraak over onze economi sche problemen. In een extra pro gramma vergaarden redacteuren van de NOS-rubiek Den Haag Vandaag re acties op hetgeen de heer Den Uyl wel en niet had gezegd. Vrij algemeen was de indruk van poli tici en vertegenwoordigers van werk nemers en roerkgevers dat de minister president op verscheidene punten wel zoat duidelijker had kunnen zijn. Of er door de opmerkingen van onder- andere de heren Wiegel en Andriessen via de televisie zoveel meer duidelijk heid is aangedragen, mag worden be twijfeld. Ik denk dat geïnteresseerden beter zicht op de zaken krijgen ican- neer zij in de komende dagen hun krant zorgvuldig uitpluizen. Je moet per slot ook goed in de gaten houden, voor welke 'parochie' iemand zijn zeg je doet. Mijnheer Wiegel ziet het al leen al om die reden anders dan bij voorbeeld een vakbondsbestuurder. Het opvangen van de economische de pressie lijkt overigens voor de meeste sprekers een pure mannenzaak te zijn. Zij hebben het voortdurend over het aanhalen van de broekriem. De vrou wenbeweging mag deze eenzijdigheid wel rap doorbreken. Door de belangrijkheid van deze twee NOS-uitzendingm heb ik de Waal- drecht-aflevering niet van voor tot ach ter kunnen volgen. De enkele fragmen ten gaven niet de zekerheid dat ik op het dramatische vlak iets heel bijzon ders zou hebben gemist. In het middagprogramma was er zon dag even te genieten van het iceerzien van de Fabeltjeskrant. Misschien zul len veel kijkers spoedig gaan vragen om een dagelijkse terugkeer van de helden uit het dierenbos in plaats van één keer per week. Piet Bambergen en René van Voorcn hadden hun Mounties-show voor de AVRO opgebouwd rondom het ver schijnsel krant. Typerend voor de al eerder gesignaleerde tekorten aan vin dingrijkheid was, dat ze er zo weinig wisten uit te halen De leden van het Farce Majeur-team springen heel wat geraffineerder met de actualiteit om. Zij komen met vondsten waar je cis journalist soms u tegen zegt. 'Nixon - Bandenwipper', was er zaterdag één van. Sterke satire zat er onder andere in de audiëntie van de oliesjcik en het tintelende lied: 'Doe het voor het te laat is'. TON HYDRA APELDOORN De 72-jarige mevrouw E- Reder-Scheffer is gisteren in haar woonplaats Apeldoorn om het leven gekomen toen zij op een kruispunt met haar fiets plotseling overstak en werd aangereden door een bus. De vrouw werd tegen het wegdek gesmakt en kwam met haar hoofd tegen de stoeprand terecht. Zij was op slag dood. 51 Hij bleef staan voor zo'n zware mas sief houten deur, beslagen met ijzeren versieringen, die je overal in Oosten rijk tegenkomt Verborgen achter een steen zat een kleine drukknop. Ge luidloos gingen we omhoog. Het bleek een van die ultra moderne mechanie ken te zijn, waarvoor ik doodsbe nauwd ben. Al die knoppen en hen dels lijken mij welhaast even moei lijk te bedienen als een computer. Dat alles nam niet weg dat wij na on geveer drie seconden veilig en wel op de derde verdieping belandden. Ik had een grote, vrij mooie kamer, die ongeveer aan hel midden van de hoofdgang lag Hij was gebouwd in een vooruitstekend gedeelte van de oostelijke muur en de vensters boden een schitterend uitzicht over het dal. Ook bleek een van die hartveroveren- de peperbustorens, diehet kasteel zijn sprookjesachtige aanzien verleenden, van mijn kamer deel uit te maken Naast een groot vierkant gedeelte had de kamer een brede ronde uitstul ping, die alleraardigst gemeubileerd was met een kleine schrijftafel en twee stoelen. In die uitstulping zat ook een deur, die mischien toegang bood fot een balkon of waarschijnlij ker en zeker zo romantisch tot de kantelen. Juist was ik klaar met uitpakken of een klop op de deur kondigde Ti mothy aan. 'Grandioos is het hier, vind je niet? Maar ik moet wel zeggen dat het me een beetje benauwt Zou je het je kunnen veroorloven om thee te be stellen?' 'Ik denk van wel. alleen zou ik niet weten hoe. Misschien moet je op een klaroen blazen of met je zwaard op je schild slaan. Maar wacht even.als je rondkijkt zul je best ergens een lang geborduurd schellekoord zien hangen. Wanneer je daar aan trekt, begint er ergens ver weg in een gang een bel te luiden. Even later komt er dan vast een oude bediende binnen- schuifelen. 'Daar naast het bed staat een tele foon', zei Timothy. •Lieve help, ja. Dat is een teleurstel- ling. Enfin, ga je gang en bestel thee. Laat je het hier brengen? Ik zou zo graag eens even achter dat deurtje kijken'. De deur van de torenkamer zat niet op slot en leidde inderdaad naar de kantelen. Er liep een smal paadje dat mijn torentje verbond met een ander, gelegen op onjeveer veertig meter af stand, aan de zuidoostelijke hoek van het kasteel. Aan de ene zijde *'an het Sad stonden de kantelen, die een on- elemmerd uitzicht boden op de ri vier. Aan de andere zijde werd het begrensd door het steil aflopende dak. Het paadje mondde uit in een spiraal vormige trap, die zeer waarschijnlijk weer toegang bood tot de zich boven mij bevindende, kleinere kantelen. Het torentje dat bij mijn kamer be hoorde had een alleraardigst spits dak. Bovenop stond in plaats van een weerhaan een vliegende draak. De geelbruine kasteelmuren staken schil derachtig af tegen het rood van de da ken. Iedere torenspits was gekroond met een goudkleurige figuur hier een draak, daar een aardbol, wat ver der een vliegende zwaan. Ik leunde over de kantelen; de stenen waren warm van de middagzon. Er stond een heerlijke koele bries. Beneden me hoorde ik het water van de rivier stromen. 'De thee komt eraan', klonk Ti mothy's stem achter me. 'Wat een uit zicht heb je hier! Kun je het dorp zien?' 'Nee. maar die boerderijen daar zul len wel aan dc uiterste rand ervan liggen. Kijk, zie je links dat kleine witte chalet? Volgens mij moet daar onder het circus liggen. Ik herinner me het gezien te hebben op onze weg hier naartoe'. 'Hoever zitten we er vandaan, denk je?' 'Hemelsbreed iets meer dan een kilo meter, maar over de weg wie zal het zeggen. Is het geen verrukkelijk oord?' 'We hadden het niet beter kumen treffen. Je man is wél een fijnproe ver'. 'Zeg dat wel'. 'Hoe laat zou hij hier zijn?' 'Dat zou ik niet weten. Ze hebben me niets gezegd toen ik opbelde. Het is heel goed mogelij*- dat hij vanavond nog niet komt, hoewel hij mij gezwo ren heeft hier te zijn voor het circus weer opbreekt. Hopen doe ik het na- LOW IET JE tuurlijk wel'. Ik voegde er maar niet aan toe dat het ook mijn innigste wens was. De kans was nog altijd groot dat hij het circus tot in Joego slavië moest volgen. Dat vooruitzicht vervulde mij met angst. Misschien was dat helemaal niet nodig, maar ik kon het ook niet helpen. 'Ik zal straks nog even bellen', zei ik. 'Als hij on derweg is zullen ze me dat wel vertel len'. 'Hoe dan ook, nu mag ik hem tenmin ste kennen. Gelukkig maar, want het zou wel een beetje moeilijk geworden zijn'. 'Voor mij dan vooral', zei ik droog. 'Jullie twee laten je door niets van de wijs brengen: gewoon verschrikkelijk'. 'Ik kreeg de indruk dat hij zich op de eerste plaats niet van de wijs laat brengen'. 'Misschien heb je gelijk'. 'Ons volgend doel is dus als we de thee op hebben het circus? Hij keek op zijn horloge. 'We hebben een zee van tijd, het is pas drie uur. Nog voor het begin van het matinee kun nen we dat gesprek hebben'. Vanmorgen, toen wij in het kielzog van het circus naar Zechstein reden, hadden wc de hele zaak besproken. We waren tot de conclusie gekomen dat we er beter aan deden Herr Wag ner en Annalisa nog voor Lewis' te rugkeer van onze ontdekking op de hnogte te stellen. ('Omdat tenslotte', had Timothy opge merkt, 'Franz Wagner toch dood is, en hij heeft het misdrijf op zijn gewe ten, niet zij. Morgen trekt het circus over de Joegoslavische grens, en daar na gaan zij naar Hongarije. Willen we er dus werk van maken dan moeten we het meteen doen'.) 'Ja', antwoordde ik nu, 'tegen een uur of vier kunnen we bij ze zijn. O, wacht even, ik geloof dat de thee er aan komt Laat die engel eens gauw binnen'. Het bleek dezelfde bediende te zijn als straks. Hij had een groot serveer blad in zijn handen waarop een prachtig antiek zilveren theeservies stond. Op een Dresdener schaaltje la gen een paar bijzonder kleine, droge koekjes. (Wordt vervolgd) 25. Toen de heer Sol Davidson op zijn lijstje gevonden had wat hij zocht, zei hij: 'Wij erkende kooplieden in twee dehandse en ongeregelde goederen kennen elkaar natuurlijk allemaal. Daarom kleine vriend, kan ik je wel aan het adres helpen van een zéér be trouwbare, vakkundige en goed gesor teerde autosloper. Als die niet heeft wat jij zoekt, dan vind je het nergens. Loop dus maar hier de straat uit, ga de spoorlijn ovèr en wandel vervol gens rechts af hat grote hek door. Daar vind je dan het welbekende sloop- en afbraakbedrijf annex techni sche handelsmaatschappij van de fir- FERDINAND ma Forticar'. 'Haha, Vort-diekar!' lachte Kareltje Knetter. 'Een leuke naam. Hij klopt precies. Ik ga er da delijk heen. Dank u wel meneer David son!' En daar ging Kareltje alweer heen. Met gezwinde stap volgde hij de aangegeven weg en zo duurde het niet lang of hij kon de spoorlijn al over steken. Over de spoorlijn rechts be vond zich inderdaad een groot hek en er reed juist een afgeleefde vrachtau to door het hek, zodat Kareltje te recht dacht, dat-ie nu wel op de juiste plaats was aangeland. 'Die is ook voor de sloper', dacht Kareltje. 'We zijn er dus. Wel, laten we eens zien, dat we de baas te spreken krijgen'. Dat bleek werkelijk niet zo héél moeilijk te zijn, want op het volgende prentje zien wij genoemde Kareltje al in het I vale kantoortje staan van Frederik Vetspuyt. de eigenaar van de sloop- en technische handelmaatschappij i Forticar. 'Zo, zo zei Frederik Vet- spuyt. 'Tweedehandse onderdeeltjes in goede staat. Daarvoor ben je juist aan J het goede adres, want wat Forticar niet op de mestvaalt gooit, dat gaat nog jaren mee. En wat moet het dan j wezen?' En nauwelijks had Kareltje Knetter zijn rijtje onderdelen opge dreund of daar stortte Frederik zich j al met een onbegrijpelijke ijver op zijn lijsten van inventarisatie Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (Si Spitsuur. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 8.23 (S) Spitsuur - verv. 9.15 (S) Strijkork. 9.35 VVa- terst. 9.40 Schoolradio. 9.50 (S) Muz. voor luisteraars. 11.00 Nws. 11.02 (S) Mezzo-so praan en plano: klass.- en semi-klass. liede ren. NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maandag: luchtig tussen-de-mid- dag-magazine. 13.00 Nws. 13.11 Vandaag .«lit, morgen dat. 13.20 <S: VPRO-Maandag-muz. AVRO- 14.45 iS) Met het oog op luisteren, muz.progr. 15.35 (S) Voordracht. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Poplepel - kinde ren draalen hun eigen plaatjes. 18.30 (S) Mlkadoo klndermagazinc. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 (S) Jazz Spectrum. PP: 19.00 Uitz. v.d. B.P. NOS: 19.10 (S> Harm, en Fanf. in Ne- derl. on Eur. 18.30 Muzlbas - progr. over muz.onderw. aa,. de basis. 20.00 Komt l) maar act. progr. met gespr.. telef. reak- ties en lichte gramm muz. 21.45 Ultgebr. rep. 22.15 Voor blinden en slechtzienden. 22.25 Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) Hobbv- scoop - popul. progr. over electronlca. 23.10 fS) .NOS-Jazz - Jazz In aktle. 23.55-24.09 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.40 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie TELEAC 12.30 Landbouw - les 6 NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 19.30 Ziekenhuis NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Cannon - rijdend doelwit 21.10 WillekeEr was eens Vrouw Holle 22.00 Televizidr Magazine NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 In de soete Suiker- bol 19.10 Beverley Hillbillies 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Boerin in Frankrijk 21.15 Hier en Nu 21.55 Tussen salon en souterrain 22.45 Geestelijke liederen NOS 22.55 Journaal TELEAC 23.00 Ondernemer-les3 7.41 (U) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af; evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Plein publ.Maandagmorgen met mensen en muz. en 10.30 Nws. 11.00 (S) V.d. kleuters. 11 30 SZilverpraat. 11.55 Med. 12.00 (S) Klllma Hawaiians Show. 12 21 Voor boer en tuinder. 12.28 Med. t.b.v. land- tn tulnb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Mikro: aandacht v.h. Christel, organisatiele ven. 13.00 (S) Bandstand. 13.15 (S) Opera- conc. 14.05 Schoolradio. 14.30 Laterna Magl- ca: kaleldoscoop van muzikale vormen in de loop v.d. tijd. 15.00 Herv. mlddagdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: maandagmiddagma gazine met 16.30 (S) Hier en nu. 16.50 Pleis terplaats: toerisme en recreatie. 17.20 Over- heidsvoorl.: Sur. muz. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) NCRV Combo Corner. 18.19 Uitz. van D'66 18.30 Nws. 18.41 Toe licht. bij het nws. 18.48 (R) Met uw instem ming: kerkliederen met toelicht. 19.00 Filter: jongerenprogr. 19.30 (S) Literama: kron. over boeken, schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20 05 God als vraag: overdenk. 20.20 (S) Klass. pianoconc. 20.55 (S) Dichten ls luiste ren naar licht: gespr. 21 25 (S) Aeolian Strijkkwartet: mod. muz. 22.00 (S) De com ponist v d. maand- klankb. 23.00 Kerkgesch. als theolog. discipline. 23.35 (S) Sopraan en magnetofoonband. 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Vroeg op. 9.03 Uit de lucht gegrepen. 11.30 Vorzoekpl. 12.03 (S) Van twaalf tot twee, met 13.03 Raden maar. TROS: 14.03 Van twee tot drie op III. 15.03 Hugo van Gelderen Show, incl. de nationale tip- twintig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19 02 (S> Nederland-non-stop. 10.02 Radio journaal. 20.05 Take the 8-train. 21.02 De Negen-uur-show. 22.02 <S) Superclean Dre- amraachlne. 22.55 Med. 23.02 (S) Vanavond laat. r.02 Radiojournaal. 0.06 Droom-top-tlen. 1.02 Muz. met Meta. 2.02 Continu de nacht door. 5.02-7.00 Voor dag en dauw de mist ln. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Landb.- kron. 12.15 Lichte muz. (12.50 Buitenl. perso- verz. '3 00 Nws, act., weerber. en toneela genda.) 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws.) 16 00 Nws en beursber. 16.10 Lichte muz. 17.00 Nws en med. 17.10 Lichte ark - muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- desportber. 18.30 Protest, godsd. uitz. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lichte muz. 19.00 Nws, act. en med. 19.30 Lichte muz. 19.40 Keurig Fngels. 19.45 Openb. Kunstbe zit. 20 00 Licht muz.progr. (20.30 Boeken- kron.) 21.00 Splinternws. 21.05 Licht progr. 22.00 Nws. 22.05 Licht plafenprogr. 23.00 Nws. 23.10 Lichte platen. 23.40-23.45 Nws. DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.20 Die akt. Schaubude. 10.50 Doe. film. 11 30 Spelprogr. 12.15 Akt. magazine. 12.40 Persoverz. 12.50-13.20 Buitenl. rep. 16.15 Journaal. 16.20 Uitz. voor senioren. 17.05 KInderprogr. 17.55-18.00 Joumaai. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstras- se. 18.00 Televisieserie. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. i8.55 Die Sportschau der Nord- schau. 19.26 TV-serie. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.55-9.25 Schooltelevisie. 9.30-10.00 Se- samstrasse. 10.30-11.00 11.00-11.30 en 11.-.5- 12.15 Schooltelevisie. 18.00 Nws uit Noordr.- Westf. 18.05 KInderprogr. 18.15 Filmrep. 18.40 Hier und Heute. 19.20 TV-serle. 19.48 Progr.overz.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Gegevens, beelden en achtergr. 21.00 DUITSLAND II 17.00 Journaal. 17.10 TV-serie. 17.45 Act. en muz, 18.25 Tekenfilmserie. 19.00 Journaal. 19.30 Speelserie. 20.15 Reklamatlonen. 21.00 Jour naal. 21.15 Dance of the Vampires. Aansl.: Filmkrlt. 23.00 Journaal. DUITSLAND III WDR 9.30-10.30 Kleuterschoolserie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Talking of Bri tain. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Ita liaanse werkn. 19.15 Prisma v.h. westen. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Conc. 21.45 Act.progT. 22.05-22,35 Inf. progr. DUITSLAND III NDR 8.05 t.e.m. 12.10 en 16.30 t.e.m. 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Inf. progr. 19.00 Inf. progr. 19.30 Natuurfilm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15-22 30 Berliner Werkstatt. 21.30-22.30 Duitse literatuur. BELGIE NEDERLANDS 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Woudlopers. 18.30 Tekenfilm. 18.37 Nederl. les (11). 19.10 Sporttribune. 19.33 Zoeklicht. 19.38 Med. en weerber19.45 Journaal. 20.10 De Chapman Story. 22.10 Muz. van Purcell. 22.35 Jour naal. BELGIE FRANS 14.00, 14.30 en 15.00 Schooltelevisie: Sport. 19.45 Journaal en weerber. 20.15 To- neelsluk. 22,00 Wetensch. magazine. 22.45 Journaal. Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. patroon, 2. griekse letter, 3. water in België, 4 noors christenprediker, 5. plaats in N.H. 6. te kort schieten, 7. welpenleidster, 8. soepel, 9. keur 10 spijker. Oplossing van vrijdag Hor: 1. hel, 5. ros, 8. valabel, 10. eem, 12. Eire, 14. eer, 15. kit, 17. eek, 18. sesam, 20. sleep, 21. kamer 22. te gel, 24. ank, 26. rel, 27. TEE, 29. Igel, 31. mand, 32. postaal 33. sim, 34. pil. Vert: 2. ever, 3. lam, 4. kalis, 5. ree, 6. olie, 7. ale, 9. lek, 11. eenling, 13. Dambord-puzzel regelen, 15. keper, 16. takel, 18. set, 19. mal, 23. geste, 24. air, 25. kepi, 27. tali, 28. Ede, 30. lom, 31. map.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4