Profs nog niet in trek Krappe zege van Flamingo's toch niet voldoende Brazilië bezorgd na uitschakeling Gerson Ondanks nederlaag lof voor FC Twente Nieuwe schaatsorganisatie WISO heeft bij start in Alkmaar veel tegen Verlies honkbalteam Cambuur: vandaag gesprek Kindvall Go Ahead berispt wegens opstellen van Maiwald Heeft u al een NS-gezinskaart? Aderen Moeder betalen-de kinderen* gratis mee! Wimbledon trekt prijzengeld op Amateur voetbal reeds afgelast J6 TROUW/KWARTET Mir J DAG 30 NOVEMBER 1973 Van onze speciale verslaggever ALKMAAR Het ürofessionele schaatsen heeft gisteravond Widens SPORT T15/K17 (ADVERTENTIE) ALKMAAR Het professionele schaatsen heeft gisteravond tijdens het eerste optreden onder de nieuwe vlag, die van de WISO, niet die flitsende start gemaakt, als de organisatoren hadden gehoopt. Het aantal toeschouwers bleef duidelijk onder de als noodzakelijk aange duide grens van vierduizend en sportief lijken de gouden dagen ook tot het verleden te behoren. Ard Schenk, de vlagdrager van de profs en lange tijd de man waarom het al dan niet slagen van de nieuwe organisatie draaide, ging door gebrek aan voorbereiding op een voor hem onwaarschijnlijke manier af en zijn nederlagen zijn waarschijn- lijkt ook symptomatisch voor het feit, dat de sport die er eens in slaagde de massa gedurende twee dagen in uitverkochte stadions of aan de buis te boeien, zijn greep op diezelfde massa heeft verloren. De grote belangstelling voor het eer ste professionele gebeuren van de WI SO bleef dus achterwege. Ondanks de optimistische uitlatingen van het WI- SO-bestuur en ook kunstijsbaandirec- teur Piet Flens, die overigens zakelijk van de publieke belangstelling niet af hankelijk is. 'Wij hebben,' zei hij, 'ge lukkig een normale huurovereen komst voor deze twee dagen met de WISO afgesloten, onafhankelijk van de recette. Een huur, die overigens aanmerkelijk hoger ligt dan de ver goeding die wij van de KNSB zouden hebben gevraagd.' Flens had meer be langstelling verwacht dan de ongeveer tweeduizend betalende geïnteresseer den, die zich rond het ovaal hadden verzameld. Flens: 'Ik had meer be langstelling verwacht omdat Noord- Holland ergens nog altijd de baker mat van de schaatssport is.' De WISO vierduizend toeschou wers per wedstrijddag zijn noodzake lijk om de directe kosten te dekken, los van de vergoedingen aan de rij ders had het gisteravond bij de première niet meezitten. Allereerst was er de gladheid die in de uren voor de strijd de rit naar de baan tot een ware glijpartij maakte. De WISO stelde mede daarom het begin van de strijd een kwartier uit. 'Dit scheelt,' zei Flens, 'ook inderdaad in de be langstelling.' Maar los hiervan: ook daarvóór was die belangstelling al la ger geweest dan de aanvankelijk opge geven tweeduizend 'in de voorver koop'. Directeur Flens: 'Dat getal was een zo zuiver mogelijke schatting. Bij de afrekening bleek, dat dit aantal niet helemaal was gehaald, omdat er voor de tweede dag ook meer kaarten waren verkocht dan voor de eerste. De vrijdag ligt blijkbaar gemakkelij ker.' De WISO had bij de première in Alk- SANTA CLARA (ANP) Het Ne derlandse honkbal negental heeft in Santa Clara (Cuba) in een wedstrijd voor het wereldkampioenschap voor amateurs met 9-0 verloren van Cuba. Porto Rico won in zeven innings met 10-1 van de Nederlandse Antillen. LEEUWARDEN (ANP) Rieks Spiegelaar, de manager van de eerste divisie-club SC Cambuur, heeft van morgen een gesprek met de Zweedse international en ex-Feyenoorder Ove Kindvall, die momenteel uitkomt voor FC Norrköping. Kindvall zou veel voor een terugkeer naar Nederland voelen, evenals zijn vrouw. De eerste contacten tussen Cambuur en de inmiddels 30-jarige Zweed wer den gelegd door trainer Leo Beenhak ker, na afloop van de wedstrijd Zwe- den-Oostenrijk, dinsdag in Gelsenkir- chen. SC Cambuur heeft voorts inte resse in Bram van Kerkhof (ex-Vites- se), nu spelend voor Gent (Bel). TENNIS De Nederlandse tenniskampi oen Jan Hordijk ls uitgeschakeld ln het toernooi om de Australische tennistltels op verharde banen. Hij verloor in Sydne in de derde ronde van de Au straliër Ross Case met 6-4, 5-7, 1-5 en 1- 8 VOETBAL BIJ monde van de heer Fok ke Remmers, voorzitter van de 6ect1e za- terdag-amateurvoetbal, heeft de KNVB bekend gemaakt dat zaterdag eersteklas sers met ingang van het seizoen 1974-1875 reisvergoeding gaan krijgen. Echter vla een glijdende schaal, aanvangend met veertig cent per kilometer. Jaanljks loopt dit met een dubbeltje terug. In het seizoen 1978-1979 wordt weer met de gel delijke reiskostenvergoeding gestopt. SCHAKEN De Joegoslavische Vlasta Kalchbrenner heeft evenals in 1971 het Danlon schaaktoernooi gewonnen. Zij verzamelde 5,5 punt. Eva Karakas (Hong) had nog op gelijke voet kunnen komen, maar dan had de Hongaarse in de zevende en laatste ronde moeten win nen van Hannelore Weichert. Eva Kara kas heeft er alles aan gedaan. Zij zat tien uur onafgebroken aan het bord en besteedde daarna nog eens ruim twee uur aan een analyse voordat zij het re mise-aanbod van Weichert aanvaardde. Zevende en laatste ronde: Milunka Laza- revlc (Joeg)-Rflth Cardoso <Braz> 1-0. Rie Timmer "(Ned)-Ada v. d. Giessen (Ned) 1-0, Hanwelore Weichert (W.Dld)- Eva Karakas (Hong) 0,5-0.5, Vlasta Kalchbrenner (Joeg)-Carla Bruinenberg (Ned) 1-0. Eindstand: 1. Kalchbrenner 5,5 pnt, 2. Karakas 5, 3. Lazarevlc 4,5, 4. Weichert 3,5, 5-6. Bruinenberg en Tim mer belden 3, 7. Cardoso 2,5, 8. v. d. Giessen 1. maar nog méér tegen. Het ondanks het geslaagde slotevenement van de voormalige proforganisatie ISSL in Den Haag nog steeds met veel twijfels omgeven professionele schaatsgebeu- ren bijvoorbeeld. Een nogal wankel gebeuren, waarvan bijvoorbeeld sprin ter Erhard Keller (met Ard Schenk één van de oude grootheden uit het amateurtijdperk) ronduit zegt: 'Er staat in Alkmaar veel op het spel. Sla gen wij er als profs niet in, het ge heel aannemelijk te maken, dan ziet het er niet best uit Het is een zaak van leven of dood.' En dan ook een zeker niet in het voordeel van de 2ilch sterk idealistisch opstellende bestuursgroep van de WI SO werkend verwchijnsel: de terug gang die het schaatsen als sport het afgelopen jaar heeft ondervonden bij de splitsing tussen profs en amateurs. Een stap terug, zowel sportief (kwali tatief mindere prestaties) als wat de belangstelling betreft. Een zaak die zich al eerder nadrukkelijk manifes- teere in de opstelling van de Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond voor dit seizoen, waar de verwachtingen niet al te hoog gespannen zijn en de be grotingen dan ook flink zijn gesnoeid. De geringe publieke belangstelling in Alkmaar en de daarmee samenhangen de tegenvallende recette, leidden on danks een nog wat onduidelijke finan ciële positie van de WISO nog niet tot een absolute noodpositie. WISO-se- cretaris H. J. van Marle: 'De omstan digheden werken natuurlijk niet in ons voordeel Het genoemde gemiddel de van vierduizend toeschouwers per wedstrijddag kan daarbij natuurlijk nog altijd worden gehaald, of moge lijk door andere in Den Haag en Eindhoven geplande wedstrijden wor den goedgemaakt'. De toekomst voor de WISO ziet er na het eerste optreden in ieder geval nog even onzeker uit als voor dit gebeuren in Alkmaar. Want naast de teleurstel lend matige bezetting van de tribunes officieel luidde het dat er nog zo'n 3.500 man zou zijn, een onwaarschijn lijk hoge schatting waren de ook voor een seizoenpremière weinig over tuigende resultaten, die in ieder geval niet duiden op een zeer consciëntieuze voorbereiding van de professional. Schenk, nauwelijks voorbereid, ver speelde op de 500 meter al 0,3 sec. op winnaar Tveter en werd op de 5.000 meter vervolgens op meer dan een halve baan gereden door diezelfde Tveter. Een voor een man als Schenk moeilijk te verkopen zaak, wanneer hij althans het geloof in de WISO niet bijvoorbaat al wil ondermijnen. Bij de allrounders is er na twee af standen dan ook de niet geheel on verwachte situatie, dat de Noren een dominerende positie in het klassement innemen. Met Björn Tveter voorop en vervolgens Willy Olsen en Roar Grön- vold. Slechts Kees Verkerk heeft zich tussen de Noren kunnen nestelen. Hij reed met 41,79 een sterke 500 meter en deelde met Grönvold in 7.43.08 de eerste plaats op de 5.000 meter. Ver kerk: 'Ik heb me de afgelopen maan den in Noorwegen zeer serieus op het seizoen voorbereid.' En trainer Piet Zwanenburg: 'Kees is conditioneel één van de besten op dit moment met Tve ter en Bols.' DEN HAAG (ANP) De tuchtcom- missie betaald voetbal heeft het be- stuur van Go Ahead berispt omdat het Matthias Maiwald heeft laten meespelen in een z.g. nederlaagwed strijd hoewel hij daartoe niet gerech tigd was. De tuchtcommissie sprak verder de volgende straffen uit: WILLEM II: Swaans, een wedstrijd geschorst als mede boete van honderd gulden. FC DORDRECHT: De Keizer geschorst voor twee wedstrijden en een boete van honderd gulden. Roeland voor een wedstrijd geschorst en een boete van honderd gulden. DE VOLEWIJC- KERS: Ten Cate geschorst voor twee wedstrijden. SC AMERSFOORT: v. Kooij een wedstrijd geschorst. FC DEN HAAG: De Graaf voor een wed strijd geschorst. PEC: Berheijen voor twee wedstrijden geschorst. 'Deze blessure is einde loopbaan' RIO DE JANEIRO (SIO) Brazilië zit in zak en as door het bericht dat middenvelder Gerson zo zwaar gebles seerd is aan zijn enkel dat hij waar schijnlijk niet zal kunnen spelen in de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap. In Brazilië vreest men nu dat de kansen op pro longatie van de titel ernstig in het ge drang komen. De Brazilianen werden wereldkampioen in 1958, 1962 en 1970. De 33-jarige Gerson, die evenals de le- i gendarische Didi in 1958 het spel van de nationale formatie bepaalt, ver klaarde na zijn blessure: 'Ik geloof dat met deze blessure het einde van I mijn internationale loopbaan is geko men. Voor mij is het vliegtuig naar Duitsland reeds vertrokken. Ik kan niet mee.' Gerson die reeds wegens een blessure had ontbroken bij de trip die de Bra ziliaanse selectie kortgeleden door Eu ropa heeft gemaakt, had sinds drie weken de training hervat Bij een oe fenwedstrijd werd hij echter opnieuw zeer ernstig aan de rechterenkel ge blesseerd. Brazilië zal nu, na het ver trek van Pele en Tostao, ook deze derde tegenslag moeten verwerken. Men hoopt nu dat Pele op zijn besluit zal terugkomen en zich nog eenmaal beschikbaar zal stellen voor de natio nale ploeg. Dan zal hij niet als t.v.- commentator naar Duitsland reizen, maar weer als 'Koning Pele'. Tóch dik het overwegen waard. Zo'n kaart kost maar f 50.-. Daar krijgt u een héél jaar voorckcl voor. Plus één dag gratis reizen voor 't gezin. Haal de folder aan 't loket. cLw.z. alle kinderen t/m 19 jaar. voordelig uit met NS Daily Express: '1-0 is niet genoeg' IPSWICH (ANP) Als een rode lijn door de Engelse kranten van gisteren loopt een zeker pessimisme over de kansen van Ipswich in de tweede wedstrijd tegen FC Twente. Daaraan evenwijdig gaat een nauwelijks verholen respect voor de Nederlandse club, die heeft aangetoond dat het voetibal in Nederland niet alleen een reputatie verdient door Ajax en Feyenoord. Jan Bols (links) en Kees Verkerk in actie tijdens de 500 meter. Teleurstellend was het debuut van Van Dijk als professional .Van Dijk, door amateur-trainer Pfrommer nauwelijks meer hoog gewaardeerd, bezet zelfs achter Schenk de achtste en laatste plaats. Vooral zijn sprint was uiterma te slecht: 43,78. Bij de sprinters voert de Fin Leo Linkovesie na de 500 en 1.000 meter het klassement aan. Linkovesie was met Hasse Boerjes de enige die op de 500 meter onder de veertig seconden bleef (tijden respectievelijk 39,64 en 39,73) en eindigde op de 1.000 meter achter Erhard Keiler als tweede. Kei ler, die op de 500 meter met 40,09 te leurstelde ('De afgelopen week heb ik tijdens de training al enkele keren achter elkaar 39,5 gereden') zegevier de op de 1.000 meter in 1.22.50. Lin kovesie eindigde op 1.23.35 en behield daardoor in het klassement 0,025 punt van zijn voorsprong over. De Zweed Boerjes bezette met bijna een half punt achterstand de derde plaats. 500 meier sprinters: 1. Leo Lirücovesie (Fin) 39.64 sec. (nieuw baanrecord) 2. Hasse Boer jes (Zwe) 39.73 3. Erhard Keiler (Wdl) 40.09 4. Seppo Haeninen (Fin) 40.90 5. Neil Blatchford (VS) 40.91 6. Ivar Eriksen (Noor) 41.17 7. Ove Keontg (Zwe) 41.23 8. Greg Lyman (VS) 41.83. 1000 meter sprinters: 1. Keiler 1.22,50: 2. Llnkovesl 1.23.35, 3. Eriksen 1.23.53, 4. Boer jes 1.24,14. 5. Haonninen 1.24.90, 6. Koenig 1.25.83. 7. Blatchford 1.27,70, 8. Lyman 1.27.S3. Stand na de eerste dag: 1. Llnkovesl 81.315 pnt., 2. Keiler 81.340, 3. Boerjes 81.800. 4. Eriksen 82.935. 5. Haenninen 83.350, 6. Koenig 84.145, 7. Blatchford 84.760, 8. Lyman 85.745. 500 meter all-rounders: 1. Bjoern Tveter (Noor) 41.23 sec. 2. Willy Olsen (Noor) 41,34 3. Ard Schenk (Ned) 41.59 4. Kees Verrkerk (Ned) 41.78 5. Jan Bols (Ned) 41.83 0. Johnny Hoeglin (Zwe) 42.12 7. Roar Groen- void (Noor) 42.58 8. Japple van Dijk (Ned) 43.78. 5000 meter all-rounders: 1. Groenvold en Verkerk 7.43,08; 3. Tveter 7.46,22; 4. Van Dijk 7.48.95; 5. Olsen 7.50.00; 6. Hoeglin 7.50.10; 7. Bols 7.50.88 8. Schenk 8.04.59. Stand na de eerste dag; 1. Tveter 87.852 pnt; 2. Verkerk 88.098. 3. Olsen 88.340; 4. Groen vold 88.888; 5. Bols 88.918; 6. Hoeglin 89.130; 7. Schenk 90.049; 8. Van Dijk 90.675. PETER ONVLEE LONDEN (Reuter) De orga nisatoren van Wimbledon, het belangrijkste tennistoernooi in de wereld, hebben bekendge maakt, dat het prijzengeld met honderd procent zal worden verhoogd. In geld omgerekend betekent dat een stijging van 332.000 gulden naar 654.000 gul den. Hiermee wordt Wimbledon het hoogst gedoteerde toernooi. De winnaar ln het heren-enkel spel ontvangt ongeveer 63.500 gulden. In het dames-enkelspel ligt 44.000 gulden te wachten op de winnares. De entreeprij zen worden met ongeveer zestig procent verhoogd. Zonder uitzondering wordt met lof ge sproken over de manier waarop Twen te na een stormachtig offensief van Ipswich het initiatief overnam en zich kansen schiep. Dit waren de meest markante stukken uit de Engelse bla den van donderdag: Donald Saunders in de Daily Telegraph onder de kop: 'Bekwame Nederlanders verslagen door doelpunt van Whymark': 'De hoop van Ipswich zich te plaatsen voor de kwartfinales leeft nog. Tien minuten voor tijd maakte Whymark het doelpunt dat de strijd besliste, die gedurende lange periode door vaardi ge Nederlanders was beheerst. Ips wich begreep het eerst dat de verdedi gers het moeilijk zouden hebben op dit veld, maar na het eerste kwartier toonde Twente aanvallend sterk te kunnen spelen.' In The Sun schrijft Frank Clough on der de kop 'Whymark stond op de goede plaats: 'Ipswich heeft nog slechts een bevroren vinger om zich vast te kunnen houden aan de richel die naar de kwartfinales van de UE- FA-Cup voert. De ploeg zal al zijn de fensieve kwaliteiten nodig hebben om Van onze speciale verslaggever HAARLEM Flamingo's heeft gisteravond een benauwde 85-84 over winning op de Israëlische kampioensploeg Maccabi behaald. De over winning cüe echter gerust als onvoldoende kan worden beschouwd om de halve finales van het toernooi om de Europa Cup basketbal te bereiken. Er is echter als enige belangrijke punt de overwinning die Flamingo's na een schijnbaar hopeloze achterstand bij rust (50-32) al behaalde. Nog maar twee weken geleden reken de vrijwel niemand in Haarlem op het topgevecht dat zich gisteravond ontspon. Is-ael immers was in de oor log in het Midden Oosten verwikkeld geraakt en had de FIBA (internatio nale basketbalfederatie) verzocht geen wedstrijden voor Israëlische ploegen in het toernooi om de Europa Cup vast te stellen. Er kwam evenwel een bestand in de oorlog met de Arabie ren en Israel wilde zo snel mogelijk de sportieve verplichtingen op andere fronten nakomen. Vandaar ook de me dedeling dat de duels tegen het Haar lemse Flamingo's in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup wel doorgang konden vinden. Niet eens zo een geweldige klap voor Flamingo's. De Haarlemmers hadden zich bij de loting al ingesteld op de komst van een van de werkelijke top- ploegen in het Europa Cup-toernooi. Via die ploeg kon in ieder geval een eervolle plaats in. de halve finales eventueel veroverd worden. Twee sei zoenen geleden bereikte Flamingo's de halve finales dankzij het feit, dat Bulgarije het nationale team alle voorrang gaf en zijn kampioensploeg uit het toernooi om de Europese be ker terugtrok. Zo'n toch wel onbevre digende gang van zaken, wilde Fla mingo's dit jaar niet Daarom toch wel een zucht van verlichting, toen bekend werd dat Maccabi-Tei Aviv toch zou komen. Op dat moment realiseerden de Haar lemmers zich echter ook weer de pro blemen die zouden gaan ontstaan. Im mers, sponsor Levi's mag dan Jaar lijks een aardig bedrag fourneren, ge noeg is het niet om daar ook nog een uitwedstrijd van in Tel Aviv te bekos tigen. Een korte berekening leverde op dat in dat project een slordige twintigduizend gulden ging zitten. Het op peil houden immers van een eerste team met Nederlandse topspe- lers en redelijke Amerikanen slokt het merendeel van de bijdragen die de spijkerbroekenfirma uitreikt voor Flamingo's op. Een restj van het angstvallig geheim gehouden sponsor bedrag ga-t op aan de begeleiding van een jeugdteam. Daarom werd er de afgelopen dagen naarstig gezocht naar een tweede sponsor, die zou willen opdraaien voor de kosten van reis en verblijf in Tel Aviv. Eigenlijk een unieke, hoe wel te voorziene zaak in het Neder landse basketbal. Trouwens, bij een andere club ook al noodzakelijk, maar niet levensvatbaar gebleken. Toen Blue Stars (indertijd gesponsord door Leonard Lang, Fiatdealer) twee jaar geleden in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars terecht kwam, moest de Amsterdamse club zich terugtrekken omdat het geld niet aanwezig bleek en er geen nieuwe bronnen aangeboord konden worden. Flamingo's slaagde daar nu wel in, omdat zoals Levi's publiciteitsman Martin Fijneman al eerder in deze krant heeft gezegd hij voldoende con tacten heeft met andere bedrijven, om als Levi's zich zou terugtrekken van de Haarlemse vereniging, een goede bijdrage te leveren bij het zoeken naar een nieuwe sponsor. Terug naar het duel van gisteravond, naar de teleurstelling voor Flamingo's dus. Want dat Maccabi een moeilijk te bevechten tegenstander is, was be kend. Dat de Israëliërs echter zo wei nig moeite hadden om in de eerste helft naar een veilige 50-32 voor sprong te spelen, had zelfs de meest pessimistische Haarlemmer niet dur ven verwachten. 'Ter verdediging' van Flamingo's kan dan nog aangevoerd worden, dat de ploeg al enkele weken volledig uit vorm ls. De nederlagen in de competitie bij Punch en RZ heb ben daar veel toe ibijgedragen. Fla mingo's is zekerheid kwijt, mist lef. Goed, dan hoef je nog niet volstrekt afgeslacht te worden, maar als daar nog bij komt dat de schotvaardighedd helemaal zoek is, blijf Je nergens. Dié schotvaardigheid bij Flamingo's was gisteravond volledig zoek. En zo zag men in de eerste minuten de bui ei genlijk al hangen. Binnen vier minu ten gingen niet minder dan zeven schoten mis. En zo een percentage kun je je niet veroorloven tegen een ploeg, die lijkt met de ogen dicht nog te kunnen scoren. Doordat misserabe- le begin keek Flamingo's na zes minu ten al tegen een hopeloze 16-5 achter stand aan. Een marge die lang ge handhaafd bleef, want het schieten van de Haarlemse ploeg werd er iets maar niet veel beter op. En onder de basket was Maccabi's Michael Pleas (om msar een voorbeeld te noemen, want daar toonde Maccabi met zijn Flamingo's Leibowiz aanmerkelijk korte ploeg de geweldi ge sprongkracht aan) een formidabele heerser. Het duurde dan ook tot zo'n acht minuten in de tweede helft, voor Flamingo's eindelijk weer eens wat terug kon doen. Voor eindelijk ook de drieduizend toeschouwers op de tribune zich achter de Haarlemmers schaarde. Toen trok ook de eindelijk ingezette Walter Ombre Flamingo's omhoog uit het moeras. De Haarlem mers kropen langzaam terug. En voor' het eerst sinds de 5e minuut raakte Flamingo's zelfs minder dan tien pun ten achter de Israëliërs: 58-67. Walter Ombre, hij kwam in de ploeg voor de dure Barry Leibowitz, de grote held van Flamingo's tot nu toe. Een Leibowitz die zelf in Israël heeft ge speeld en duidelijk té bekend was. Hij werd gedurende de eerste helft goed afgedekt, drukte wel zijn stempel op het Haarlemse spel, maar was niet de grote redder. Dat werd zijn vervanger Walter Ombre. Zijn inbreng zette de hal op stelten. Flamingo's kroop zo in de tweede helft toch nog onverwacht naderbij: van 64-69, terug naar 71-79 en toen 77-81, 81-81. Als Flamingo's dót in de eerste periode had kunnen opbrengen, had het duel in Haarlem een ondersteuning kunnen betekenen voor de Europa Cup-strijd. Nu moet de 85-84 winst als onvoldoende worden be- shcouwd. RUUD VERDONCK zich deze bekwame Nederlandse part timers van het lijf te kunnen houden ln de tweede wedstrijd. Het uitgangs punt is net als tegen Real Madrid, maar ik geloof dat het Twentse pro bleem heel wat moeilijker zal zijn op te lossen. De Hollanders hebben im mers in de eerste wedstrijd al zoveel gepresteerd dat ook een overwinning voor hen mogelijk zou zijn geweest. Een gunstig vooruitzicht is echter dat Ipswich in de krachtmeting die nog op deze eerste goede wedstrijd volgt weer over zijn nu geblesseerde David Best en Mick Lambert en de geschor ste Alan Hunter zal kunnen beschik ken. Het was opmerkelijk hoe Twente na het furieuze openings-offensief van Ipswich terugkwam met weldoordacht voetbal. De Nederlandse ploeg was echter net zo min productief als Ips wich voor rust.' In de Daily Express werden FC Twen te en Vitoria Setubal onder een kop 'Europese ijsbrekers' gevangen. Wat Twente betreft, schreef David Miller: 'Ipswich mag blij zijn dat in de baga ge voor de uitwedstrijd tenminste een voorsprong van één doelpunt zit Juist toen het er op ging lijken dat Twente het tactische doelpuntloze ge lijkspel, zo gebruikelijk in Europees voetbal, zou bereiken, kreeg Ipswich de Nederlanders op de knieën met een vloeiende en snelle aanval. De omstandigheden waren zeer ongun stig, desondanks was het een boeiende wedstrijd tussen twee ploegen van ge lijke sterkte. Ik vraag mij af of één doelpunt een voldoende basis zal zijn om in de volgende ronde te komen.6 Brian Scovill schreef in de Daily Mail onder de kop: 'Hollanders frustreren Ipswich': 'Ipswich heeft dezelfde frus tratie moeten doorstaan tegen FC Twente als Engeland op Wembley te gen Polen. Opnieuw stond er een elf tal op het veld dat zijn spel voortref felijk had georganiseerd. Twente raak te vrijwel nimmer in paniek onder de druk en slaagde er bij vlagen ln de bal uitzonderlijk lang in zijn bezit te houden. Het was geen uitzondering dat de bal twintig keer heen en weer werd geschoven zonder dat een tegen stander maar zelfs een kans kreeg hem te onderscheppen. Gezien de toe stand van het veld was het een gewel dige wedstrijd en opnieuw werd aan getoond dat er iets mis is met het En gelse voetbaL Te veel van onze spe lers missen de persoonlijke vakbe kwaamheid, die op dit moment zo typerend is voor talrijke continentale voetballers.' 'Ipswich kreeg pas laat een vaste voet aan de grond,' is de kop in de Guardi an boven de tekst van David Lacey. 'Ipswich heeft een kleine voorsprong kunnen nemen en dat was meer dan waarop gerekend kon worden gezien het beeld van de wedstrijd. Ipswich begon goed, maar zakte weg en moest toestaan dat de Nederlanders herhaal delijk een vaste greep op het duel kregen. De manier waarop zij zich aan weer en veld aanpasten en de bal nauwkeurig ln de ploeg hielden was opmerkelijk. Twente kreeg ook de beste scoringskansen en Ipswich had letterlijk en figuurlijk moeite om op de been te blijven.' Nigel Clark zegt in de Daily Mirror onder de kop: 'Trevor was on the mark' (Whymark stond op de goede plaats): 'Trevor Whymark vier doelpunten tegen Lazio en pas op het laatste moment fit genoeg bevonden om woensdagavond te spelen heeft er voor gezorgd dat Ipswich nog enige hoop mag koesteren. Twente was sterk genoeg om terug te komen na de explosieve start van Ipswich en had na een half uur de wedstrijd on der controle. Ipswich werd gedwongen tot kick and rush voetbal en had daarmee tien minuten voor het einde nog succes ock.' DEN HAAG )anp) De KNVB heeft alle amateurwedstrijden die voor za terdag en zondag waren vastgesteld in verband met de gesteldheid van de terreinen afgelast. Hetzelfde geldt voor alle afdelingen. Tevens zijn alle wedstrijden voor de jeugdrelftallen in het betaalde voetbal afgelast. Het be taalde voetbal gaat voorlopig nog nor maal door.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17