Borussia Dortmund zit volstrekt aan de grond FC Twente controleert ,in Alleen Honved neemt afstand Wereldbeker nu tocl voor Independiente Slechts kleine fout beslist duel in voordeel van Ipswich Town Van Doorn 'Kritiek van NSF niet terecht' Cambuur wil Ove Kindvall din Twente beste ploeg tot op heden in het UEFA-toernooi TROUW/KWARTET DONDERDAG 29 NOVEMBER 1973 SPORT T13/KÏJW IPSWICH Nog nooit eigenlijk heeft FC Twente in de afgelopen jaren de gelegenheid gevonden om zijn snelgroeiende kwaliteiten te testen tegen puur Engels voetbal. Daarom misschien zag FC Twente toch enigszins op tegen de confrontatie met Ipswich Town, dat dit seizoen in zowel Engels als Europees verband zulke opzienbarende dingen heeft verricht. Ten onrechte die angst, blijkt achteraf. FC Twente verloor weliswaar, maar hield het verschil zo minimaal (1-0) dat het voldoende perspectief behoudt voor de thuiswedstrijd over twee weken. ten (van links naar rechts) keert FC Twente het gevaar echter. Twente doet er echter wél goed aan beducht te blijven voor Ipswich' kracht. Per slot van rekening hielden de Engelsen ook Real Madrid in Span je op 00, nadat thuis met 10 was gewonnen. FC Twente toonde overi gens in Ipswich aan dat het niet onder hoeft te doen voor de Britten. Het speelde beheerst, ontregelde Ipswich' spel op zeer simpele wijze en verzeker de zich daardoor van een toch wel riante uitgangspositie. Het was duidelijk waarnaar FC Twen te in die openingsfase snakte. Het wil de rust in zijn spel brengen, omdat het wist hoe gevaarlijk Ipswich Town zou zijn als het mocht voetballen zo als het wenste te spelen. FC Twente zocht daarom naar een overwicht aan manschappen op het middenveld, om de bal in eigen ploeg te houden. Zon der ook dat te overdrijven. Kohn: 'La- zio Rome is wat dat betreft een waar schuwing geweest. Die ploeg is heel puur defensief gaan voetballen, maar ging wel met 40 de boot in'. FC Twente wilde dus duidelijk meer, stelde zich in om offensief bedreigin gen uit te stralen. Wat niet lukte. Omdat de plotseling wel ingrijpend veranderde terreinomstandigheden (het veld was met een forse sneeuw laag bedekt) zo nadrukkelijk in het nadeel waren van een ploeg die met precisie-voetbal wenste te regeren. Er volgde een aanpassingsperiode, waarin Ipswich enkele van zijn sterkste wa pens mocht uitstallen. De onberekenbaarheid van David AMSTERDAM In de eerste se rie wedstrijden van de derde ron de van het UEFA Cup-toernooi hebben de thuisspelende vereni gingen gisteren nauwelijks vol doende afstand kunnen nemen van hun tegenstanders om de re turnwedstrijden (op 12 decem ber) met groot optimisme tege moet te kunnen zien. Met uitzondering van het Hongaarse Honved, dat tegen het Poolse Ruch Chorzow tot een voordelige 2-0 marge kwam, (dezelfde score bereikte dins dagavond ook Dynamo Kiev reeds te gen VFB Stuttgart), bleef het verschil in de overige vijf duels van gister avond tot maximaal één treffer be perkt. Naast IpswichFC Twente werd het ook bij NiceFC Köln en Leeds UnitedVitoria Setubal 1-0, bereikte Fortuna DUsseldorf tegen Lo- komotiv Leipzig een 2-1 winst en hield Tottenham Hotspur in Rusland Dyna mo Tiflis zelfs op 1-1. De overwinning van Nice op FC Köln kwam pas ver in de tweede helft tot stand. In de 71ste minuut scoorde Eriksson voor de Franse club van Dick van Dijk het enige doelpunt. Er wa ren 20.000 toeschouwers. Ook in Leeds duurde het tot ver in de tweede helft voordat het enige doelpunt viel. In de 70ste minuut schoot Cherry de United tegen het Portugese Vitoria Setubal'naar de 1-0 overwinning. In Leeds 25.000 toeschou wers. De 10 overwinning was voor Leeds United overigens een in meerdere op zichten teleurstellend resultaat. Vooral ook omdat de Britten gedurende meer dan de helft van de speeltijd een numeriek overwicht hadden. Vijf mi nuten voor de rust werd de Portugees Vincente uit het veld gestuurd. Dat gebeurde na een grove overtreding te gen Leeds-verdediger Yorath. Een diepterecord wat toeschouwers voor de wedstrijden van deze achtste finales betreft viel in Boedapest te no teren, waar voor het duel tusen Hon ved en het Poolse Ruch Chorzow slechts 4000 toeschouwers belangstel ling bleken te hebben. Honved won de wedstrijd na een 1-0 ruststand met 2-0 en dankt dit aan twee treffers van Pusztai (30ste en 68ste minuut). Heel wat meer toeschouwers waren er gistermiddag in Tiflis. Dynamo Tiflis kwam er voor de 50.000 man sterke schare tegen Tottenham Hotspur ech ter niet verder dan 1-1. In de eerste helft namen de Britten door een 20- meter schot van Ralph Coates in de 25ste minuut de leiding. Tegen de ver houding in, want Dynamo, dat OFK Belgrado in de tweede ronde met een totaalscore van 8-1 kansloos had gela ten, controleerde tot op dat ogenblik de strijd volledig. Slecht afwerken van de aanvallen was er echter de oorzaak van dat de ope ningstreffer niet van Dynamo-zijde kwam. Het duurde ook na Coates tref fer erg lang voordat de ploeg uit Tiflis naast Tottenham kon komen. In de 23ste minuut van de tweede helft maakte Asatiani gelijk. Aan dit doel punt was een fout van verdediger Mike England vooraf gegaan. In Dusseldorf gisteravond ook veel publiek. Veertigduizend toeschouwers zagen er het bezoekende Lokomotiv Leipzig in de veertigste minuut van de eerste helft uit een strafschop de lei ding nemen. Voor de Oostduitsers scoorde Matoul. Na de wisseling kwam Fortuna Dusseldorf sterk terug. Brei in de 59ste minuut en Herzog in de 67ste minuut bogen de 01 achter stand in een 21 overwinning om. Johnston en de kracht van Whymark in de luchtgevechten. Eerst was het René Notten die beheerst moest op ruimen toen Johnson de bal voor een onbeschermd doel bracht en kort daarop assisteerde de lat doelman Schrijvers bij zo'n gevaarlijke kop stoot van Whymark. FC Twente, zo leek het toen, zou inderdaad door de hel moeten, die het vreesde. Hoe. zo vroeg het Twentse legioen zich toen ook al af. moest de formatie van Spitz Kohn erin slagen deze fu rieuze Britten af te stoppen. Ipswich miste dan wel zijn bekwame doelman Best. Zat zonder libero Hunter en de geblesseerde Harper en Lambert, maar hield voldoende kracht over om FC Twente onder druk te zetten. Toch bleek ook toen weer, wat de waarde is geweest van FC Twentes nu al enkele jaren durende jacht langs de internationale velden. Zoveel routi ne heeft FC Twente vergaard en zo sterk is de kwalitatieve expansie ge weest, dat de ploeg overeind bleef. Zelfs kans zag om gevaarlijk te wor den. Het was geen toeval dat de nauwelijks in het internationale voetbal bedreven Dieter Schwemmle tekortschoot. Hij miste de rust en het overzicht om zich in te passen in de tijd vragende combinaties die FC Twente zo zorg vuldig opbouwde. Het was FC Twen tes kracht die Ipswich dwong heel eenzijdig aan te vallen. In alle situa ties trachtten de Britten het hoofd van de atletische Whymark te bereiken. En de problemen die daaruit voort vloeiden, ontwarden de oostelijken ta melijk gemakkelijk. Die ontwikkeling voedde FC Twentes zelfverzekerdheid uiteraard. René Not ten bleek niet alleen een uiterst secu re verdediger, hij speelde ook offen sief op een niet te verwaarlozen wijze. Kick van der Vall, Frans Thijssen en Eddie Achterberg toonden een com pleetheid als linie en voorin maakte Theo Pahlplatz zijn in één wedstrijd bij Ipswich-trainer Robson verzamelde faam als spelbepaler waar. FC Twente was zelfs, toen Frans Thijssen het vol ledig vrije doel met een slimme boog- bal belaagde, dicht bij een treffer. Natuurlijk stelde Ipswich Town zich toen niet op als een ongevaarlijke en tamme équipe. Het demonstreerde vooral zijn slagvaardigheid in de ploeg. Woods was levensgevaarlijk, eiste van Piet Schrijvers enkele for midabele reddingen, maar verried daarbij tegelijkertijd dat Ipswich af hankelijk was van de individuele klas se van zijn spitsen. Collectief kon Ips wich geen grote indruk maken. Achter in telde het Inval iteit, dat zonder meer. De jonge Beattie maakte geen fouten, de flankverdedigers Hammond en Mills acteerden solide, alleen kre gen de Engelsen op het middenveld geen kansen om te schakelen, om over te gaan tot een massaal offensief. Daarom hield FC Twente op een sim peler manier stand dan het aanvanke lijk verwachtte. Het verschil in spelopvatting werd eigenlijk nog het beste getypeerd door enkele momenten in de eerste minu ten van de tweede helft. Toen name lijk Piet Schrijvers falikant misstomp- te bij een hoge voorzet en de bal bij Achterberg kwam, permitteerde die zelfde Achterberg het zich om in eigen strafschopgebied temidden van een overwicht aan tegenstanders een com binatie met Theo Pahlplatz op te zet ten. Toen Hamilton de bal één minuut later aan Dieter Schwemmle verspeel de, en de frêle Duitser tusen drie ver dedigers in nauwelijks gevaarlijk kon worden, slaagden de Ipswich-verdedi- gers er niet in de bal in de ploeg te houden. FC Twente was niet in paniek te bren gen, terwijl Ipswich zonder zonder dat FC Twente aandrong, al uit zijn even wicht raakte. Voor manager Robson moet dit FC Twente een openbaring zijn geweest. Hij onderkende de kracht van de ploeg, toen hij in Nederland de wed strijd tegen NEC bekeek. Hij herhaal de in de dagen vóór de ontmoeting dat FC Twente geen slechte ploeg kón zijn. Maar dat alles toch met een superieure ondertoon. Hij had op een snelle tref fer gehoopt. Hij moest evenwel lang wachten. Hij probeerde voldoende, vooral om de aanvalskracht in de ploeg te vergroten. Hij wisselde Hamilton uit voor Gate en hij stuurde Collard voor Viljoen op de grasmat. Zonder noe menswaardig effect evenwel. Dit Ips wich Town miste het kwalitatieve sur plus. waarop het misschien had gere kend. Het kon zich geen uitgespeelde kansen verwerven met gepolijst voet bal. En daarom schakelde het uit pure armoede over op wanhoopsvoetbal. Dat had tien minuten voor het einde dan toch resultaat, al had Ipswich daar bij niet over geluk te klagen. In een Van onze sportredactie AMSTERDAM De Duitse voetbal club Borussia Dortmund staat voor een bankroet. De club die in 1966 trots winnaaar werd van de Europa Cup voor bekerwinnaars moet nu zo een beetje alle bezittingen verkopen om uit de schulden te raken. Op de jaarvergadering waren slechts 33 van de aanwezige 226 leden voor aanneming van het financieel jaar verslag. De nood van de ondertussen al in de Regionalliga spelende club is zo groot dat verkoop van het ei gen sportpark (waarde 1,3 miljoen) en verkoop van prominente spelers Borussia niet meer van een bankroet kunnen redden. De voorzitter van Borussia, dr Wal ter Kliemt die sinds 1968 aan het hoofd van Borussia Dortmund staat, trok uit het wantrouwen van de le den zijn conclusie. Hij besloot af te treden. Tot de buitengewone leden vergadering van 5 januari zal hij echter nog in functie blijven. Vast staat al wel dat de 25-Jarigc aanvoer der Theo Bücker voor 150.000 gul den aan MSV Duisburg verkocht zal worden. Ook Borst BertI, de best be taalde speler van Borussia, zal voor een andere vereniging gaan spelen. EC schade (1) Het uitschakelen van Real Madrid heeft Ipswich Town aan boetes en bijkomende bedragen meer dan 7000 gulden gekost. De UEFA veroordeel de de club namelijk tot een boete van 3000 gulden, aangezien de scheidsrechter na de wedstrijd (vol gens zijn mededeling) geraakt was door 'iets' dat van de tribune werd geworpen. Ipswich ging in beroep omdat op het veld niets was gevon den dat van de tribune gegooid zou kunnen zijn. De UEFA verwierp het beroep van Ipswich echter en deelde mee dat ook de kosten van het beroep voor rekening van de club komen. Totale schade daardoor: 7000 gulden. EC schade (2) Beter verging het Dundee United uit Schotland. De club werd uitge schakeld door FC Twente. In de eer ste wedstrijd in Dundee werd een der grensrechters door een woeden de supporter aangevallen. De UEFA meende dat dit incident geheel op zichzelf stond en dat de rest van het gebeuren in goede sportieve geest was verlopen. Oorspronkelijk was Dundee United veroordeeld tot bijna 9000 gulden, daarvan is nu bijna 4500 gulden overgebleven. Liedholm De Zweed Niels Liedholm is be noemd tot trainer van het Italiaanse AS Roma. Hij volgt Manlio Scopigno op die eerder deze week zij ontslag nam. Scopigno nam zijn ontslag om dat boven hem een algemeen mana ger was aangesteld. Maar ook de slechte resultaten van Roma in de competitie hebben een rol gespeeld bij Scopigno's besluit. AS Roma won van de eerste zes wedstrijden er slechts twee, de overige wedstrijden gingen verloren. Zijn opvolger Niels Liedholm Is geen onbekende in Ita lië. Liedhom die een succesvol Zweeds International was, heeft eni ge Jaren van zijn carrière in Italië doorgebracht. Verkoop en inkoop Bayern München heeft al na vijf maanden besloten Bernd Gersdorff terug te verkopen aan Eintracht Braunschweig. De 27-jarige Gers dorff mocht voor 275.000 marken weer vertrekken naar zijn oude club die op het moment lijstaanvoerder is in de noordelijke Regionalliga. Dunfermline Athletic uit Schotland heeft de doelman van het Noorse elftal, Gelr Karlsson gekocht. Karls- son (25) zal zaterdag al zijn debuut maken voor Dunfermline. Uit Denemarken vertrekt weer een speler naar West Duitsland. Werdcr Bremen heeft de 23-jarige Paul Erik Thygesen van BK Kopenhagen ge kocht. Thygesen heeft driemaal ge speeld ln het Deense nationale elf tal. Patzke De voormalige Wesfduitse internati onal Bernd Patzke mag weer in zijn land spelen. Patzke die betrokken was bij het beruchte Bundcsliga- schandaal, kreeg een schorsing die afgelopen dinsdag is geëindigd. Patz ke speelde sinds zijn schorsing - evenals de door Ajax gecontracteerde Arno Steffenhagen - voor het Zuid- afrikaanse Hellenio Kaapstad. Deze club is wel bereid Patzke te verko pen aan München 1860, maar vraagt daarvoor 126.000 gulden. München I860 wil echter niet meer dan 50.000 gulden bieden. Napoli De fans van Napoii, verrassend leider in de Italiaanse competitie, zitten niet zo met de huidige ener giecrisis. En hoewel er aanstaande zondag in Italië een rijverbod geldt, hebben toch zo'n 20.000 supporters uit de stad die je éénmaal gezien moet hebben alvorens de ogen defi nitief te sluiten, besloten hun club te steunen in het duel tegen Lazlo uit Rome. Om de 220 kilometer «e overbruggen zijn er vijf normale en drie speciale treinen ingelegd. Ver der gaan er twee HJnvliegtuigen, een chartervliegtuig, 300 bussen en 50 fans hebben besloten op de fiets naar Rome te gaan. Wereldtitel Het Franse sportdagblad l'Equipe heeft een plan gelanceerd om de competitie om het wereldkampioen schap voor clubs eens goed van de grond te doen komen. L'Equipe dal jaren geleden ook met het plan voor de huidige 'Europa Cup toernooien kwam stelt nu voor jaarlijks in één stad een toernooi te organiseren tus sen de kampioenen van Europa, Afri ka, Zuid-Amerika en Noord en Mid den Amerika. L'Equipe komt met dit voorstel omdat de huidige strijd om de wereldbeker weinig bevredi gend verloopt. De krant haalt daar- Winst in Rome op Juventus (0-1 ROME (Reuter) Independiente heeft gisteren in Rome met 1-0 gewonne Ja van het Italiaanse Juventus in de strijd om de wereldbeker, het officieuse w<25 reldkampioenschap voetbal voor clubs. Juventus nam de plaats in van Aja^ dat niet bereid was gevonden weer om deze beker te spelen. Driemaal is Independiente met een nederlaag teruggekeerd uit de strijd oi t de wereldbeker. In 1964 werden de Argentijnen verslagen door International (0-1, 2-0, 1-0 na verlenging), in 1965 toonden de Mllanczen zich opnieuw dB sterksten (3-0, 0-0) en vorig seizoen werden de Argentijnen teruggewezen dooi t Ajax (1-1, 3-0). Nu dus gelukte het Independiente bij de vierde keer eindelij ?e; het begeerde kleinood te veroveren door de plaatsvervanger van Europa Cu J I-winnaar Ajax, het Italiaanse Juventus met 1-0 te verslaan. Het winnendi' doelpunt werd in de 80ste minuut gescoord door Bocchini. Er waren in Rom'j® 25.000 toeschouwers die het koude weer hadden getrotseerd om deze ontmo U ting bij te wonen. i Juventus had in de 47e minuut een schitterende kans op de zege laten liggc toen Cuccreddu een strafschop hoog over schoot. De overwinning kwam c Argentijnen wel toe in deze zeer matige gespeelde ontmoeting. De wercl beker gaat weer terug naar Zuid-Amerika. Voor de laatste maal werd hij do< een Zuidamerikaanse club gewonnen in 1971. Nacional Montevideo vcrsloi x toen het Griekse Panathinaikos, dat ln dat Jaar eveneens Ajax verving. VELIBOR VASOVIC bij aan dat Ajax al twee keer hééft geweigerd te spelen waardoor de waarde van de wereldbeker ernstig gedaald is. Vasovic Ex-AJacied Velibor Vasovic heeft zijn ontslag genomen als manager van het Joegoslavische Partizan Bel grado. Vasovic is in Belgrado lang het mikpunt geweest van verschil lende akties. Zo raakte hij betrok ken bij een omkopingsschandaal waarbij Partizan acht punten in de competitie verspeelde. Later werd echter bekend dat tegen Vasovic geen straf maatregelen genomen zou den kunnen worden. Behalve deze zaken verwijt'men Velibor Vasovic dat hij gepobeerd heeft Partizan een soort 'Ajax-voetbal' bij te brengen. Dat mislukte echter helemaal en de club zegt nu dat juist dat de oor zaak ervan is dat -Partizan op het ogenblik zo een slechte plaats in neemt op de ranglijst. DEN HAAG (ANP). Minister Van» Doorn van Cultuur, Recreatie eq Maatschappelijk werk heeft de kritiek van de Nederlandse Sport Federate (NSF) naar aanleiding van de wet oij toto en lotto die volgend jaar vaq kracht zal worden, niet terecht en onj- begrijpelijk genoemd. De bewindsman voert namelijk gewoon een motie vas de Eerste Kamer uit. Het hoof d var de afdeling Sportzaken van het minis terie, drs Jan van Gorsel, lichtte des gevraagd toe. dat het bestuur van dl NSF er blijkbaar moeite mee hcefj zijn taak met anderen te delen. 'Net zo min als de collectrices van dl staatsloterij bepalen hoe de opbrengsf wordt verdeeld, net zo min dient dl NSF dit te doen'. Dat de verdelinï van de toto-gelden in het verledel veel kritiek opriep,is daar volgen! drs. Van Gorsel ook wel een aanwi» zing voor. H'j wees nog op de orf macht van de sportbonden, die bij dij NSF zijn aangesloten, om inzicht il of invloed op de verdeling van de tcf to-gelden te krijgen, een bedrag dal jaarlijks toch zo'n dertien miljoej gulden beloopt. 'Hierin begon verandering te komeH toen het eerste kamerlid mr J. J. Dl Kaulingfreks (KVP) een motie zal aangenomen. Daarbij had hij een b^f toog afgestoken, dat getuigde kennis van zaken. De heer Kaulina freks kon over deze kennis beschiW] ken, daar hij ook juridisch adviseuj van de Koninklijke Nederlandse Voel bal Bond (KNVB) is. Trouwens, ml nister Van Doorn heeft in september het bestuur van de NSF ook al laten! weten, dat cr gewerkt werd aan mogdf lijkheden voor meer inzicht en coiï trole op de besteding van de totogel den cn voor een betere verdeling var de gelden, iets, waarop in de beidl kamers der Staten Generaal was aangedrongen'. 'Niet terecht :s de kritiek van de NSjj als ze stelt, dat de regering het part! culier initiatief het recht ontzegt zelf te bepalen hoe men door eigen irf spanning verkregen financiën wensj te besteden', aldus de bewindsman1 'Daarbij wordt voorbijgegaan aan hel feit, dat de wetgever de totalisatoj een monopolipositie toekent voor toto, en dat de Eerste en Tweede l mer aandringen op veranderingen'. Bij de eigen inspanning van de NSB plaatste de minister een groot vraan teken'. 'Van de bruto-opbrengst worcf al 15 procent ingehouden door de ver enigingen, waarmee de 'eigen inspadjj ning' wordt vergoed. Bovendien wor<ff tachtig procent van het totogeld do<l de voetbalclubs bijeengebracht, tel wijl onder andere de KNVB met zijr 900.000 leden, andere opvattingen dal die van de NSF huldigt over de vef deling van de toto-en-of lottogcldcnl De wet op toto en lotto zal niet vo<| medio '74 in werking kunnen tredej Hot voorbereiden en maken van (T nodige vergunningen en van de .henj mee verband houdende koninkujw besluiten vergen nog geruime tijfl Ook wacht de minister nog op advié van de projectgroep toto-lotto ovl een nieuw systeem voor de verdeling van de gelden. In de projectgroep zitten vijf van zes bestuursleden, die de NSF hee voorgedragen. Zij vertegenwoordige niet alleen de NSF maar ook het cei traal overleg fonds en werving (COF en de sporttotalisator. Daarnaast zi ten in de groep 17 personen van boi den, koepels gemeenten en instantie Deze hebben bij of na behandelin van het wetsontwerp toto en lotto hu onvrede uitgesproken over de verdi ling van de gelden en over de wijzi waarop die verdeling tot stand komt, Onbegrijpelijk vindt minister Va Doorn de kritiek van de NSF, di zegt te streven naar een national sportbeleid in coördinatie met rijl provincies en gemeenten. Een eerst voorwaarde daartoe is toch zeker, di de verschillende geldstromen va e 5 overheid en toto en lotto in een inst ,rer tuut op elkaar kunnen worden afg an stemd, aldus minister Van Doorn. Fng 1' LEEUWARDEN (ANP) De eer: divisieclub SC Cambuur wil in de kt mende transferperiode proberen Zweedse international en oud-Feyei oorder Ove Kindvall aan te trekker Kindvall speelt momenteel b Norrköping. Trainer Leo Beenhakker van SC Cambuur woonde dinsdag! n5r vond in Gelsenkirchen de wedstrij Zweden-Oostenrijk bij. Voorts heel SC Cambuur zijn zinnen gezet o twee niet met de naam genoemde i België spelende Nederlanders. gir doodonschuldige situatie immers kreeg Willem de Vries de bal voor het doel. Hij gleed weg en bood Woods een niet te missen kans. Woods knalde evenwel op de paal en het terugket- sende leer werd door De Vries ver speeld. Whymark kon toen de bal een voudig in een verlaten doel schieten: 10. FC Twente accepteerde ook die tegenslag als een normale gebeurte nis. Het liet er met door ontred deren en durfde het zelfs aan ijfi dici fase om Ipswich aan te pakken,, Dat! lukte echter niet meer. Ipswich Town—FC Twente 1—0 (0—0) 80. Whymark 1—0. Scheidsrechter Jursa <Tsj sl). Toeschouwers: 19.000 Ipswich Town: Slvell: Hammond, Keely. Beattie. Mills: Hamilton (Gates), Viljoen,. Collard), Morris: Johnson, Whymark, Yoods.j FC Twente: Schrijvers: Notten. Do Vries,: Van Ierssel, Oranen: Thijssen, Van der Vall. Achterberg; Schwemmle. Zuidema. Pahl platz. POUL ANNEMA Van onze speciale verslaggever IPSWICH Bobbie Robson, de ma nager van .Ipswich Town, verheelde zijn waardering voor FC Twente niet. Hij maakte er geen geheim van, dat de vergelijkingen die hij met Ipswich' eerdere tegenstanders, Real Madrid en Lazio Roma, duidelijk in Twentes voordeel, uitvielen. Tobson: 'Dit is de beste ploeg die ik ln het UEFA Cup toernooi heb gezien. Dat betekent niet dat ik angst heb voor de tweede wed strijd in Enschede. Als we Hunter en Lambert erbij hebben, zijn we zeker tien procent sterker. Bovendien ben ik blij dat het 1-0 geworden is en geen 2-1. Want dan was het moeilijk geworden. Dit FC Twente speelt to taal-voetbal, zoals ik dat zelden heb gezien. Notten vond ik de beste man bij. de Enschedeërs en Pahlplatz liet opnieuw een erg sterke indruk op me achter. Wat deze ploeg ook in de de fensie presteert, tekent wiet alleen het zelfvertrouwen, maar ook de grote klasse'. FC Twente Was tevreden, omdat het resultaat toch duidelijk mogelijkhe den voor de thuiswedstrijd achterliet. Spitz Kohn: 'Het was onze bedoeling om hier met 0-0 vandaan te komen. Daarop hebben we lange'tijd riante uitzichten gehad. Taktisch heeft ieder een zijn opdracht perfect uitgevoerd. We hebben een beetje pech gehad met dat doelpunt. Ik zeg niet dat we er al zijn op dit moment; het zal nog moeilijk genoeg worden.' Willem de Vries over het doelpunt dat hij indirect veroorzaakte: 'Ik wil de de bal wegtrappen, maar het leer kwam wat vreemd aanhuppelen. Toen werd ik iets onzeker, ook omdat er een speler van Ipswich op me af kwam. Maar toen ik weggleed, was het voorbij. Triest is het wel.' Ipswich heeft FC Twente niet geïmpo neerd. Al zei Kicj van der Vall: 'Ips wich speelt in feite wat on-Engels. Niet slecht, alleen als je hun speel ruimte beperkt, krijgen ze het erg moeilijk. Mijn directe tegenstander Viljoen, die zo'n grote naam had. heb ik de hele wedstrijd niet gezien.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12