Jamin pakt uit voor pakjesavond.^ Jamiii „Precies!" Verkeer in Delft wordt op grote schaal omgeleid SfB Roos hoeft niet sebbix HART Schilder onder toezicht "V waardeloos materiaal verrassend materiaal Woontipsvoor kamerbewoners Familieberichten Taaivlinders, Taaipopjes, Speculaas, 20 in: BROOD Kent u soms mensen met een akelig lege vensterbank? Neem vaker bloemetje mee OPHEFFINGS UITVERKOOP MEDEWERKER HST BoeK SESPREKKEN Kï OVER DfP EREDIENST LITURGISCHE ORIËNTAT f 11.50 ASSISTENT-ACCOUNTANT GEROUTINEERDE TYPISTE TROUWyJCTlVRTET DONDERDAG 29 NOVEMBER 1973 Herstel van Kaak- en Warmoesbrug DELFT De hoognodige herstelwerkzaamheden aan de eeuwenoude Kaak en Warmoesbrug noodzaakt Delft tot grote verkeersomleidin- gen. Het belangrijkste is dat de Peperstraat voor alle gemotoriseerd verkeer wordt afgesloten. De stadsbus die door de werkzaamhe den niet meer door de Nieuwstraat kan rijden gaat dan in twee richtin gen door de Peperstraat en krijgt er daar een opstaphalte bij. Ook fietsers mogen in twee richtingen door deze straat rijden, terwijl auto's die moe ten laden en lossen ook zullen wor den toegelaten. Afsluiting van de Pe perstraat in het oude centrum en het aldaar gecreërde busverkeer houdt m dat men vanaf de Koornmarkt de Ou de Langendijk niet meer op mag. Ook hier moet de bus in twee richtingen rijden. Via een 'eiland' zullen de au to's nu vanaf de Koornmarkt oostzijde teruggestuurd worden via de Touw- brug naar de westzijde van de Koorn markt. Auto's komende vanaf de Hip- polytusbuurt via de Wijnhaven mo gen niet meer linksaf de Oude Lan gendijk op, maar worden ook Recht door de Koornmarkt opgestuurd. Verkeer vanaf de Voldersgracht zal gedurende het grootste deel van het werk linksaf de Markt op kunnen om zo toch de Oude Langendijk te berei ken. De laatste vijftig werkdagen zal dit niet meer mogelijk zijn. De omlei dingen zullen voor hen die van bui ten Delft komen, o.a. bij de Brassers- kade en de Westlandseweg aangege ven worden. De aangegeven omleiding leidt naar het centrum en de markt via de Koepoortbrug. Borden Met witte borden en zwarte pijlen wordt de volgroute verder aangege ven. De politie doet een dringend be roep op de burgerij om de verlichting van de omleidingsborden ongemoeid te laten. De maatregelen zullen alle op de autolcze zondag 9 december worden getroffen en maandag 10 de cember van kracht worden. De bus halte achter het stadhuis wordt ver plaatst naar de zijkant. Een deel van de bloemenmarkt op donderd-ag zal aan de Voorstraat (westzijde) achter de Oude Kerk worden gehouden. Op donderdag zal het voetgangersgebied aan de zuidzijde van de markt worden gehandhaafd opdat de Oude Langen dijk bereikbaar blijft. Via een folder, samengesteld door bu reau voorlichting, in overleg met de Ondernemers Federatie kan zich van 't een en ander op de hoogte stellen. De folder is o.a. verkrijgbaar bij de Delftse winkeliers, de politie, het VW en de afdeling vooflichtlng vart de gemeente in het stadhuis. Winke liers die nog belangstelling hebben voor de folder die op fifty fifty ba sis door gemeente en O.F.D. is gefi nancierd kunnen deze a 6,5 cent per exembplaar bestellen bij de heer J. van Riel, Lindelaan 4, Delft oor klachten tijdens de werkzaamheden welke 180 werkdagen gaan duren en ongeveer oktober volgend jaar gereed komen kan iedereen terecht in de di- rektiekeet aan de Hippolytusbuurt, hoek visbank. DEN HAAG Een 27-jarige Haagse schilder Petrus J. van B. heeft zich gedurende een jaar druk bezig gehou den met oplichten van tal van winke liers, door allerlei goederen te bestel len, die hij dan met cheques betaalde, die later ongedekt bleken. Bovendien had verdachte inbraak gepleegd in een winkel aan de Fred. Hendriklaan, waar een groot aantal elektrische ap paraten werden gestolen en in een winkel aan de Laan van Meerder- voort. waar voor een waarde van 81.000 aan suède- en nappajasjes werden gestolen. Verdachte leefde zeer royaal. Tijdens een inbraak, werd hij door de politie betrapt en zo kwa men de zaken aan het rollen waarbij bleek, dat minstens tachtig ongedekte cheques door hem waren uitgegeven. In verband met psychiatrische rappor ten, volstond de officier van Justitie met een eis van zes maanden gevange nisstraf waarvan twee maanden voor waardelijk. De rechtbank heeft uit spraak gedaan en verdachte veroor deeld tot drie maanden gevangenis straf waarvan twee maanden voor waardelijk en aftrek van de maand hechtenis in voorarrest doorgebracht. Verdachte komt onder psychiatrisch toezicht Verwarming gooit roet in dienst RAAMSDONK De kerkdienst in de Hervormde Kerk van Raams- donk kan zondag 2 december niet doorgaan. Niet omdat het zondags rijverbod de dienst parten speelt maar omdat de centrale verwar ming letterlijk en figuurlijk roet in het eten heeft gegooid. Het in terieur van de kerk is bedekt met een roetlaag, veroorzaakt door een defect in de verwarming. In plaats van twee wordt er nu maar één dienst gehouden om 10 uur. Verwacht wordt dat de herstel werkzaamheden aan de verwarming zo'n kleine maand gaat duren. Daarna zal een schoonmaakploeg het interieur roetvrij maken. leuke l dingen maken voor \weinig geld J een schat van ideeën in een nieuw boek van AB DE BROUWER Handenarbeid die veel voU doening geeft Een verweerd etuk hout kan tot een fel expressief werkstuk worden. Van scherven gekleurd glas maakt u de mooiste wandver sieringen. Een decoratief masker ontstaat uit strips, geknipt uit een oud conser- venblikje. Ook in restjes textiel, karton en wol, in kur ken en capsules, in afgedank te busjes en doosjes ontdekt u creatieve mogelijkheden. De voorbeelden in dit boek zullen u telkens nieuwe in spiratie verschaffen. Ze wor den op duidelijke wijze toe gelicht Een ideeënboek voor uzelf en uw kinderen. Voor gezellige uurtjes thuis en op school. Met meer dan 100 afbeeldin gen. Verschenen In de Top- 8erie en verkrijgbaar in de boekhandel. PRIJS f 15.90 ZOMER KEUNINQ W WAGENINGEN Peter Fuyt Goede ideeën van een binnenhuisarchitect Hoe u van een beperkte ruimte .:onder hoge kosten iet3 leuks kunt maken. Er zitten meer mogelijkheden In uw kamer dan u denktl Met tekeningen f 11,90. Verkrijgbaar in de boekhandel In samenwerking met het Bouwcentrum uitgegeven in de Casa-reeks van KLUWER ALGEMENE UITGAVEN WAGENINGEN Zo de Here wil, hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders J. Wijtsma en H. M. Wijtsma-Meijer op 13 december a.s. de dag te herdenken dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Gaarne stellen wij u in de gelegenheid hen hiermede te feliciteren op woensdag 12 december a.s. tussen 17.30 en 19.00 uur in het Ontmoetingscentrum, Boshuizerlaan 38b (hoek 5 Meilaan) te Leiden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Gerrit Kasteinstraat 39. Leiden. Met verslagenheid geven wij u kennis dat door een noodlottig ongeval van ons is heengegaan Riet Verhaar in de leeftijd van 45 jaar. Familie Verhaar. Oude Wetering, 27 november 1973 Correspondentie-adres: C. Zoet, Veerstraat 12, Oude Wetering. Tot haar intentie is er donderdagavond om 7.30 uur rozenkransgebed. Vrijdagavond 7.30 uur ge zongen avondmis in de R.K. kerk Jacobus de meerdere te Oude Wetering, waarna gelegenheid tot condoleren. Zaterdagmorgen om 10.30 uur is de uitvaartmis in bovengenoemde kerk. waarna bijzetting in het familiegraf op de begraafplaats St. Barbara, Brinkhorstlaan, Den Haag. Heden bereikte ons het droeve bericht dat plot seling is overleden Zuster Verhaai1 Alles wat zij voor de bejaarden gedaan heeft, zal lang in onze herinnering blijven. Het comité Bejaarden Oude-Wetering 28 november 1973. Met grote ontsteltenis vernamen wij het plotse ling overlijden door een noodlottig ongeval van onze wijkverpleegster Riet Verhaar en onze medewerkster Mevrouw Kroon-van Iperen Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar beide getroffen families. Hun heengaan laat bij ons een schrijnende lege plaats open, die moeilijk op dezelfde wijze kan worden ingenomen. Het bestuur van ..Het Groene Kruis", Oude Wetering en Omstreken Rustig en kalm is van ons heengegaan mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Barbara Euser-de Wit op de leeftijd van 73 jaar. Christus is voor mij gestorven, heeft gena voor mij verworven, ben van dood en zonden vrij. Gezang 38 Mede namens de familie: C. Euser A-zn. Zwijndrecht, 27 november 1973. Rotterdamseweg 192. Geen bezoek aan huis Geen bloemen De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Refaja-Ziekenhuis, Van der Steenhoven- plein 1 te Dordrecht Gelegenheid tot bezoek en condoleren aldaar, donderdagavond 29 november van 18.30 tot 19.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 30 novem ber a.s. om 12 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht. Hieraan zal vooraf gaan een dienst in de Bethel- kerk aan de Rotterdamseweg, welke zal aan vangen om 11.00 uur. Uit onze familiekring is weggenomen, onze ge liefde Schoonzuster en Tante Barbara Euser-de Wit echtgenote van Cornelis Euser A-zn. Zalig zijn de doden die in de Heere sterven. Familie Euser Zwijndrecht 27 november 1973. Het leven Christus hei sterven gewin. Heden ontsliep onze zeer geliefde Moeder en Grootmoeder Jacoba Wilhelmina van Nieuwenhuyzen weduwe van Ds. Domus Martinus Vermet, in de ouderdom van 88 jaar. Apeldoorn: R. Vermet Grosse Pointe: W. K. Vermet A. E. Vermet-Bale Aerdenhout: J. Vermet A. Vermet-de Ruiter Grosse Pointe: Dominick Albert Edward John Leidschendam, 27 november 1973, Schoorlaan 1. Correspondentie-adres: Westerduinweg 8, Aerdenhout. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 1 de cember a.s. om 12 uur op de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voorburg. Vertrek van Huize Schoorwijck te ca. 11.40 uur. io Speculaaspopje 2 stuks vanaf gg St.Nicolaasbonbons, 200 gram Chocolade letters melk 50 gram melk/puur, 100 gram melk/puur, 4 nn 200 gram 109 Jamin heeft weer een voorraad surprises en lekkernijen waar je„u" tegen zegt. Allemaal voor 5 december. Jawel, Jamin helpt Sint een handje! Als we alles zouden willen noemen, konden we wel één hele krant vullen, in plaats van een advertentie. Kom daarom liever zelf even kijken Sinterklaas, of anders stuurt u maar een van de Pieten! Chocoladehait zakje 400 gram 99 zakje 400 gram 99 300 gram 00 Eurprisezakken vanaf gg Hollebolle (melk) chocolade figuren verpakt in leuke kartonnen jasjes. Er zijn pinguins, olifanten, aardbeien, race-auto's, Pieten enz, vanaf 29 Roomboter- amandelletter 525 Boterletter 345 Roomboter- amandelstaaf 215 Boterstaaf Gevuldechocolade kikkers en muizen, 4stuksgg lllltMUMMM Op alle 1/1 literpakken ijs korting. Alle luxe soorten bonbons: zijn in leuk St.Nicolaas doosje verpakt. !C 0( 1 1 i e RE is af f Ï0( ft ihtb t kt mii Tot onze diepe droefheid nam God na een langdurig UJden tot Zich onze lieve zorgzame Man, Vader en Opa Cornelis Schaap in de ouderdom van 81 jaar. Katwijk aan Zee. 27 nov. 1973. Cattenstraat 13. Gelegenheid tot condoleren: donderdag 29 nov. a.s. 's- avonds van 7-9 uur en na de teraardebestelling in het Jeugdhuis. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 1 december a.s des nam. 1.15 uur In hei Jeugdhuis, Voorstraat 72 te Katwijk aan Zee. waarna de begrafenis zal plaatsvin den omstreeks 2 uur op de nieuwe begraafplaats ..Duin- rust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. De Heer is mijn herder, mij zal niets ontbreken. Psalm 23 In Jezus ontslapen mijn In nig geliefde Vrouw, onze zorgzame Moeder. Oma, Zus ter en Tanlc Lefie van tier Schans- Ni euwenhuizen in de leeftijd van 64 jaar. C. van der Schans Aat en Hermine Anja en Leen Jeanne en Bram Jan Kees en Ellen Lef je en John Joop Maarten en kleinkinderen. Liever geen bezoek. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis ..Leyenburg". Leynweg 273. Bezoekuren van 5-7 uur. De rouwdienst zal gehouden worden door de weleerw. heer ds. J. A. Peters, op vrijdag 30 november a.s. te 11 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats ..Westduin", Ockenburghstr Loosduinen, waarna de ter aardebestelling aldaar zal plaats hebben. Celegenheid tot condoleren na arioop van de teraarde bestelling in de ontvangka mer van de begraafplaats. Dr. J.J. BUSKES "VOOR HEIT Bijbels dagboek f 15.90 Sebbix medicinale shampoo heeft een dubbele werking: hoongezuiverde koolteerfracties maken een eind aan roos en de ontsmettende bestanddelen gaan nieuwe roos vorming tegen. Wetenschappelijke Sebbix dringt diep in de hoofdhuid en bestrijdt roos radicaal. Reeds na korte tijd wassen merkt u het al: roos verdwijnt! En roos komt ook niet terug als u voortaan elke week uw haar wast met werkzame, geurig schuimende Sebbix anti-roos shampoo. Met ga rantie op elke flacon. Er is ook een Sebbix citroen- en een kraldenahampoo. antl-POOS SnampOO Wij bieden in totaal enkele honderden boeken ter overname aan op het gebied van geschiedenis, binnen- en buiten landse letterkunde, bellettrie en jeugd literatuur. Schrijf naar: Antiquariaat „De Witte Merel", Postbus 455, Leiden. Anna Kliniek voor orthopaedie Mezenstraat 2 Leiden gevraagd voor eenvoudige archiefwerkzaamheden gedurende enige dagen of halve dagen per week. Bijzonder geschikt voor 65+-er. Sollicitaties te richten aan de econ. direkteur of persoonlijk bezoek na voorafgaande tel. afspraak (01710-50840, toestel 11). ©IRX/MARtCR Kinder Goochel Een origineel cadeautje Toverkunstjes dit kinderen zelf kunnen uitvoeren. Voor de truce ie gebruik gemaekt van eenvoudig* middelen, zoals lucifers, een «tukje draad, een zak doek, een glee, vingerhoedjes, kaarten en munten. Alle nummer» van het repertoire bezorgen de kin deren veel plezier op verjaarspartijtjes en bij andere gelegenheden boek met tekeningen f 6.70 VERKRIJGBAAR IN DE BOEKHANDEL r f*k HtOF. DU H. ION» Dit boek geeft een pracntlg zicht In de belangrijkste II' glsche vragen. Professor Jonker voert weloverwogen pleidooi vernieuwing en verlevendig van de protestantse eredler Verkrijgbaar I boekhan 7 1 XrUNlMI WA0ENIN ijsi Centraal Bureau voor Enkabé Levensmiddelenbedrijven - Rotterdam vraagt De werkzaamheden bestaan o.m. uit kontrole bij de aan gesloten groothandelsbedrijven en het samenstellen van jaarrapporten. Min. opleiding Praktijkdiploma Boekhouden. Leeftijd tot 25 jaar. voor o.m. het typen van jaarrapporten. Leeftijd tot 30 jaar. Wij bieden een prettige werkkring op een modern kantoor, een goede salariëring en vergoeding van reis- en studie^ kosten. Sollicitaties aan: Enkabé-Centralc - Heemraadssingel 190 - Rotterdam Tel.: 010-2513 40 I hef il J: >lge anl )t. wr: ito' edu «re: 100 ■r,d ilie -ret ied 4= a r

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 10