Arabische topconferentie begint op militante toon Macht Athene bij militaire politie 'Praag maakt de Europese ontspanning onmogelijk' Dissident Amalrik naar 'poolgebied' verbannen Brandt Sjichanowitsj in inrichting Gizikis zou slechts stroman zijn Deel van band f 'per ongeluk' j» schoon geveegd* Paters getuigei van folteringen in Mozambique Pachman: ontneming staatsburgerschap onwettig TROUW/KWARTET DINSDAG 27 NO\ EMBER 1973 BUITENLAND T7/7Kt MOSKOU (Reuter, AP, UPI) De dissidente Russische historicus en schrijver Andrej Amalrik moet zijn vrijheidsstraf van drie jaar in ballingschap doorbrengen in de oostelijke provincie Magadan, gele gen aan de Zee van Ochotsk bij de Poolcirkel, wat het klimaat betreft één van de onmogelijkste gebieden van de Sowjefc-Unic, waar weinig mensen wonen. De 35-jarige Amal rik had al drie jaar in een werk kamp gezeten, toen in mei zijn straftijd om was. Vanwege dezelfde overtreding ('het in discrediet brengen van de Sowjet-Unic') werl hij toen nog eens tot drie jaar veroordeeld. Omdat Amairiks gezondheidstoestand nogal te wen sen overliet, besloot een hof van appèl onlangs, hem niet naar een werkkamp maar 'in ballingschap' te sturen, aldus dissidente kringen in Moskou. Amalrik, schrijver van 'Haait de Sowjet-Unie 1984?' en 'Niet begeer de reis naar Siberië', was na zijn tweede veroordeling 117 dagen in hongerstaking, tot hem met geweld voedsel werd toegediend. Het in 'Interne ballingschap' sturen houdt in dat veroordeeelden naar afgele gen streken worden gedeporteerd, waar zij lichamelijk werk moeten verrichten. Volgens dr. Pavel Lit- winow (een kleinzoon van Stalins minister van buitenlandse zaken Maxim Litwinow), die met Amal rik een telefoongesprek heeft ge voerd, zal de vrouw van de schrij ver hem in ballingschap vergezel len. Inrichting Gisteren heeft een rechtbank in Amalrik Moskou besloten, dat de politieke dissident de 41-jarige dr. Joeri Sji chanowitsj naar een psychiatrische inrichting moet worden gezonden, omdat hij 'geestelijk niet in staat is terecht te staan wegens anti- Sowjet-aktiviteiten'. Het besluit werd genomen in een besloten zit ting in een buitenwijk van Mos kou. Sjichanowitsje was zelf niet in de zaal aanwezig, toen een be slissing over zijn toekomst werd genomen. De verdediger van Sjichanowitsj, Jelena Pznikowa, merkte tijdens de zitting op dat zij geen toestem ming had gekregen om de beklaag de in de Fefortowo-gevangenis in Moskou te bezoeken. Zij vroeg de rechtbank, de beklaagde tot de zit ting toe te laten en verzocht om verdaging, zodat zij overleg met hem zou kunnen plegen. Beide verzoeken werden afgewezen. Sji chanowitsj was tot 1968 lector in de wiskunde aan de staatsuniversi teit van Moskou. In dat jaar teken de hij een brief, waarin vrijlating werd geëist van een collega, die in een psychiatrische kliniek was op geborgen. Sjichanowitsj werd in september 1972 gearresteerd omdat hij er van verdacht werd, het ondergrondse tijdschrift de 'Kroniek van de hui dige gebeurtenissen' te hebben ver spreid. In dissidente kringen heeft men op openbare behandeling van de beschuldiging tegen Sjichano witsj geijverd, omdat men wist, dat hij niet was bezweken onder de 'ondervraging* door de geheime politie. De gisteren door de rechtbank genomen beslissing wordt dan ook in verband gebracht met het feit, dat Sjichanowitsj zichzelf niet wilde belasten. Feldman In Kiew is de 26-jarige ingenieur Aleksander Feldman, een electro- nenspecialist, tot drie en een half jaar dwangarbeid veroordeeld. Vol gens joodse zegslieden in Washing ton is hij het slachtoffer van een nieuwe golf arrestaties en proces sen in de Sowjet-Unie. Feldman werd vorig jaar in oktober gearres teerd, nadat hij een dienst in een synagoge had bijgewoond. Hij werd beschuldigd van straatschen derij, omdat hij een vrouw zou hebben aangevallen. In zijn flat werden hebreeuwse boeken en an dere literatuur gevonden. Van Feldman was bekend, dat hij naar Israël wilde emigreren. Ioannides, die bekend staat als verte genwoordiger van de 'harde lijn' en voorstander van strikte handhaving van wet en orde, is buiten de publici teit gebleven en oefent zijn macht achter de schermen uit. Hij is ook de man, die ex-president Georgias Papa- dopoelos persoonlijk gearresteerd zou hebben. Om een mogelijke tegenactie te voorkomen stuurde hij ook de op perbevelhebber van de strijdkrachten. Dimitrios Zagorianakos en de bevel hebbers van leger en luchtmacht de laan uit. In totaal zijn tenminste 13 hoge officie ren ontslagen, die het niet met de jongste staatsgreep eens waren. Som migen hebben nog geprobeerd, tegen bevelen te geven toen de actie begon. Ioannides zou zich tegen Papadopoe- los hebben gekeerd omdat hij gekant was tegen diens zgn. liberalisatiepoli- tiek en tegen het gebruik van tanks tegen protesterende studenten. Hij meent dat het leger ten onrechte als gevolg van dit optreden bij het volk in discrediet is geraakt. Ioannides heeft zich opvallend krach tig tot de Griekse uitgevers gewend. Hij liet weten dat zij - hoewel de cen suur doo rhet leger is opgeheven- goed moeten uitkijken dat zij de bepa lingen voor de pers op grond, van de staat van beleg (die nog steeds van kracht is) niet overtreden. Van ver kiezingen kan slechts sprake zijn als een partijsysteem kan worden uitge dacht, 'waarmee te werken is'. Om dit te bereiken moet een nieuwe grondwet worden opgesteld, hetgeen tijd zal vergen. De nieuwe junta acht de door Papadopoelos ingevoerde grondwet onbruikbaar, omdat zij de president onbeperkte macht geeft. Met een dergelijke wet zouden de mi litaire leiders geen enkele niet-militai- re politicus kunnen overhalen, met hen samen te werken voor het herstel van de democratie in Griekenland. De nieuwe leiders deden gisteren hun eerste pogingen tot verzoening te ko men met de politici. Het huisarrest van ex-premier Kanellopoelos en twee leiders van de Centrum-partij, Georgis Mavros en Joannis Zigdis, werd opge heven. Inmiddels zijn de troepen en tanks uit Athene en Saloniki terugge trokken. 'De toestand in beide steden Voor het begin van de topconferentie hielden president Boumedienne van Algerije, president Sadat van Egypte en koning Feisal van Saoedi-Arabië een onderling topgesprek. ALGIERS (UPI, Reuter, AP) Leiders van de Arabische wereld zijn gitsteren .een topconifereirtie be gonnen om een nieuwe strategie tegen Israël te ontwerpen. Gastheer-president Boumedienne drong aan op een nieuwe gevechtsronde. ATHENE (AP, Reuter, UPI) Hoewel de Griekse generaal Phaedon Gizikis door de militaire leiders in zijn land naar voren is geschoven als president, ligt de werkelijke macht in handen van generaal Dimitrios Ioannides, comman dant van de invloedrijke militaire politie, aldus verluidt in welingelichte krin gen in Athene. 'Wij moeten reële maatregelen nemen voor de komende strijd, die beslissend zal zijn,' zei Boumedienne. De strijd moet volgens hem voortgezet worden 'tot aan de bevrijding van de bezette Arabische gebieden en tot het Pales tijnse volk zijn rechten als natie heeft herkregen'. Hij riep Europa op zijn betrekkingen met de Arabische we reld te herzien en dan niet alleen om dat deze zijn energie levert, maar 'omdat het gaat om een grote mensen gemeenschap, die recht heeft op leven en die staat op haar waardigheid en soevereiniteit'. Mahmoua Riad, secretaris-generaal van de Arabische Liga, vroeg om 'vol ledige militaire, economische en poli tieke mobilisatie'. In schril contrast met deze militante toon stond een te legram uit het Kremlin, waarin Pod- gorni en Kosygin Russische steun toe zegden aan de Arabieren, maar tevens aandrongen op het vestigen van een ADVERTENTIE is weer normaal en de mensen zijn weer aan het werk gegaan. Het nieu we kabinet onder leiding van premier Adamantios Androetsopoelos kwam gisteren voor het eerst bijeen om de sociaal-economische toestand te be spreken. Lichtgewichten Waarnemers zijn van mening dat dit kabinet uit politieke lichtgewichten bestaat en binnen niet al te lange tijd zal worden vervangen door belangrij ke politici, die meer in tel zijn bij de bevolking. Deze opvatting zou worden gesteund door het feit dat de nieuwe president nog geen ministers heeft aangewezen voor belangrijke porte feuilles als binnenlandse zaken, on- dterwijs en economische beleidsvor ming. Van de zijde van de Atheense politie is vernomen dat op zeer korte termijn ongeveer 300 mensen vrijgelaten zul len worden, die gearresteerd werden in verband met de studentenonlusten in de hoofdstad. Driedubbele Bagley In De man zonder verleden verliest Robert Boyd Grant bij een auto ongeluk zijn geheugen. Weer aan 't werk, krijgt hij steeds sterkere vermoedens over zijn ware identiteit Op dood spoor speelt zich af in één van de dunst bevolkte gebieden ter wereld. Waar - te midden van een dramatisch en gruwelijk decor - geheim agent Alan Stewart een 'simpel karwei' moet klaren En De gouden kiel verhaalt van een SS-konvooi, dat - toen de geallieerden in Italië landden - nog snel een schat in veiligheid trachtte tc brengen. Jaren later gaan drie man daarnaar op jacht. Maar zij blijken niet de enigen te zijn 736 bladzijden superieure spanning en avontuur in de Desmond Bagley Omnibus. Voor f 21,50 bij elke boekhandel. Een uitgave van Elsevier* duurzame vrede in het Midden-Oos ten. Het telegram werd niet voorgele zen tijdens de eerste zitting, die ge wijd was aan openingstoespraken,, een verslag van Riad en beraad van 90 mi nuten achter gesloten deuren. Tot aan de opening hebben Arabische ministers van buitenlandse zaken, ge werkt aan een agenda, aan het opstel len van vier werkdocumenten en aan een communiqué, dat aan de buiten wereld zal worden verstrekt. Volgens conferentiebronnen is het belangrijk ste punt op de agenda de steun aan het Egyptische besluit om met Israël aan vredesbesprekingen deel te ne men. Omdat de twee aanhangers van een harde koers, Libië en Irak, de conferentie boycotten, zal Egypte deze steun waarschijnlijk wel krijgen. Een ander belangrijk punt is het ge bruik van olie als een wapen tegen westerse landen om Amerika en West- Europa te dwingen tot druk op Israël de bezette gebieden te ontruimen. Door enkele Arabische gedelegeerden wordt druk uitgeoefend de olieboycot uit te breiden tot Zuid-Afrika, Rhode- sië en Portugal. Dit als waardering van de steun die Afrikaanse landen aan de Arabieren geven. Veertien Arabische koningen, presi denten en prinsen, plus Jordaanse en Palestijnse vertegenwoordigers wonen de conferentie bij. Koning Hoessein van Jordanië heeft het hoofd van zijn kabinet gestuurd om een confrontatie te vermijden met Palestijnse leiders, die hem het recht ontzeggen namens de Palestijnen in Jordanië te spreken. Ondanks Jordaanse bezwaren is in Al giers de Palestijnse bevrijdingsorgani satie de status van officiële vertegen woordiger van de Palestijnen gegeven. Egyptische en Israëlische militaire on derhandelaars, wier besprekingen over de;posities van hun legers aan het Sü- ezfront diep in het slop zouden zitten, hebben gisteren 'goede besprekingen' gevoerd, zo hebben VN-functionaris- sen meegedeeld. 'Het was een goede bijeenkomst', verklaarde VN-comman- dant Brisio Siilasvuo. Verder pompien- taar wilde hij niet geven. De twee partijen zullen morgen hun overleg voortzetten. Uit VN-bron is vernomen dat de Is raëlische en Egyptische generaals ge detailleerde kaarten van de zone langs het Suez-kanaal hebben bestudeerd. Er werd geen uitleg gegeven voor het feit dat er vandaag niet vergaderd wordt, maar waarnemers vermoeden dat er grote moeilijkheden zijn, die diepgaande ruggespraak vereisen. Uit het feit echter dat er een nieuwe ver gadering is uitgeschreven, kan worden' opgemaakt dat er enige vooruitgang is geboektIsraëljsche functionarissen hadden eerder te kennen gegeven dat debesprekingen zouden worden ge staakt als; er gistèren geen vooruit gang, zou zijn geboekt. Volgèrisofficiële, functionarissen ston den'dé besprekingen op instorten, na dat1,Cairo een Israëlisch voorstel had afgewezen, waarbij het Egyptische le ger op 'de oostelijke Suez-eever uitge dund zou worden ip ruil voor een Is raëlische terugtrekking van de weste lijke oever. Israëlische persberichten zeiden dat Cairo vast bleef houden aan zwaar bewapende aanwezigheid op de oostelijke oever, in plaats van de door Israël voorgestelde lichte troe penmacht De "Israëlische en Egyptische gene raals glimlachten vriendelijk en schudden elkaar beleefd de hand, toen zij 'gisteren aan hun negende bespre king-begonnen in de tent aan de weg Cairo-Suez bij kiloineterpaal 101. Een VN-woordvoerder maakte tijdens het overleg bekend dat de twee partijen ook zouden spreken over de bevoorra ding van de stad Suez en het Egypti sche derde leger*' die beide door Israël omsingeld zijn, en over het opsporen van veripiste soldaten. Krij gsgevangencn Het 'verdwijnen' van door Egypte ge vangen genomen Israëli's wordt hoog opgenomen in Israël. Minister van de fensie Mosje Dajan herhaalde gisteren zijn uitspraak dat enkele Israëlische krijgsgevangenen zijn, gestorven of vermoord, nadat ze buit gemaakt wa- rqnfdÓQi1 de Egyptenaren. Hij zei dat zijnvrégéring alles in het werk zal stellen öniiets te' weten te komen over de vermiste soldaten en om de lichamen'-van de dode krijgsgevange nen terug te krijgen. Enkele Israëli- 'sóhei: soldaten,'die via persfoto's waren gezien in Egyptische gevangenschap, zijh niét uitgeleverd door Egypte tij- dèns de uitwisseling van krijgsgevan genen.' Egypte heeft gisteren Israël de licha men van 21'Israëlische soldaten over handigd,-die waren gedood bij de ge vechten rond Suez, zo heeft een Egyp tische- officier meegedeeld. Inmiddels he,eft IsraëlJapan er for meel ,van beschuldigd te zijn gezwicht voor Arabische druk. Japan kondigde verledeil week een koerswijziging van zijn Midden-OostenpoLitiek aan. Het veranderde van een neutrale in een .pro-Arabische houding, kennëlijk on der druk v«pj het Arabische oliewa- pën. Israël- sprak de hoop uit dat Ja pan'haar nieuwe standpunt nog eens zal wijzigen. RBl Vervolg van voorpagina f— Rose Mary Woods, Nixons persoonlij ke secretaresse, heeft de schuld zich genomen voor het wegvegen v 18 minuten gesprek Het ging per ofl geluk. Toen zij dit aan Nixon vertel de, had hij gezegd dat het 'niet eq was, want de bewuste band behoord! niet tot de banden, die het Witp Huis had opgeëist,' aldus Woods. Volgens de uitleg van het Witte Hui was het 'gat' van 18 minuten pas lafl ontdekt, omdat 'door de dubbelzinnig! taal van het dwangbevel' aanvankelijn verondersteld werd dat het bandj niet opgeëist werd. Het betreft ea gesprek tussen Nixon en zijn assisted Haldeman op 20 juni 1972, drie dagej na de Watergate-inbraak. Het Witl Huis dacht dat een ander gesprek d die dag, tussen Nixon en zijn assl tent Ehrlichman, gevraagd was. j Bij het begin van de ondervragi™ van mevrouw Woods werd haar »p haar grondwettelijke rechten gewezej dat zij niets hoefde te zeggen en di zij eerst overleg kon plegen met hajIT advocaat alvorens te antwoorden. Djóe was slechts de tweede keer dat eaee getuige op deze wijze werd gewaag schuwd. De eerste getuige was B(P^ Haldeman. |ta« JAWORSKI Inmiddels heeft het Witte Huis kantoor van Watergate-aanklager worski beschuldigd van het uitlekki van informatie. Eén van deze gevall» werd 'verbijsterend' genoemd, was de eerste openlijke kritiek op worski. Eén lek betrof het bericht het weekblad Time van deze we» dat Jaworski een onderzoek inst» naar een bijdrage van 100.000 dol] van de bond van zeelieden aan Nixoj verkiezingskas. Time berichtte dat toen de bond kas van Nixon spekte het een zelfj bedrag van 100.000 dollar leende een bank m New York. 'Er zou g( banklening nodig zijn geweest als geld bij elkaar was gebracht door willige bijdragen van leden, voorgeschreven is door de schreef Time Nixon sprak gisteren deze bond vj zeelieden toe in pseudo-zeemansta Tegen de zeelieden zei Nixon dat l) niet 'van het schip (van staat) zj springen', hoewel de affaire-Waterga een 'ruwe zee' had veroorzaakt. 'Hi ruw de zee ook mag zijn, ik zal nij zeeziek worden', zei de president. 'Hl is de plicht van de kapitein het schj de haven binnen te loodsen. Ik kanl verzkeren dat u zich er geen zorg» over hoeft te maken dat ik zeeziek 1 worden of van het schip zal spring»* Ik blijf op de brug staan, tot ik de haven binnen heb gebracht'. De voorzitter van de bond, Paul Hal had Nixon geïntroduceerd als 'ei grote maritieme president' (tijdens oorlog heeft Nixon bij de marine g diend). Hall was de enige van de I bestuursleden van de valtbondsfedej tie AFL-CIO. die in oktober stemj tegen een motie waarin om het aft- den van Nixon werd gevraagd. MADRID (Reuter), De twee Spa.) se missionarissen, die na hun vrij ting zijn uitgewezen uit Mozambiqu hebben na terugkeer in Spanje klaard dat hun medegevangenen ge terd werden. Tevens bevestigden dat ze beschikken over bewijsmat aal, voor vier massamoorden in gebied van Nucumbura in de pro3 cie Tete in Mozambique. De paters, Martin Hernandez en fonso Valverdi! Leon van de Orde de paters van Burgos, zaten sinds nuari 1972 gevangen in de Mozamj kaanse hoofdstad Lourenco Marqir op verdenking van samenwerking 1 het Frelimo, de Afrikaanse bev dingsbeweging. Ze zijn vrijgelaten der een algemene amnestie. Van een medewerker SOLINüEX De Tsjechoslowaakse schaakgrootmeester Ludek Pachman zal zich verzetten tegen het be sluit van de regering van Tsjechoslowakije om hem het staatsburgerschap van dat land te ontnemen. Hij zal een klacht indienen bij de commissie voor de rechten van de mens van de Verenigde Naties. Ludek Pachman, die in ballingschap in het Westduitse Solingen woont, is door het Tsjechoslowaakse ministerie van binnenlandse zaken uit zijn bur gerrechten gezet, wegens 'activiteiten, die de belangen van de republiek in het buitenland schaden.' Pachman was één van de belangrijkste aanhangers van de hervormingspolitiek van Alexander Doebtsjek. die in 1968 tol de 'Praagse lente' leidde. In april 1969 werd hij gearresteerd en enkele maanden gevangen gehouden. Na zijn eerste vrijlating is hij nog tweemaal voor kortere tijd opgesloten. Toen hij vervolgens vroeg zijn land te mogen verlaten moest hij maandenlang wach ten op toestemming. Nu zijn hem zijn burgerrechten ontnomen, een maatre gel die tot voor enkele jaren onge bruikelijk was in de Oosteuropese lan den. laten, moeite om uit hun staatsbur gerschap te worden gezet en ze zijn zelfs bereid om he* geld. dat.de staat hiervoor vraagt, te betalen. Ik heb dat voornemen nooit gehad, ik wilde Tsje- choslowaaks staatsburger blijven en mij heeft de staat de 'ontheffing' zon der vergoeding verleend. Maar ik blijf in deze kwestie niet passief. De stap van het Praagse ministerie van bin nenlandse zaken is niet alleen in strijd met de geldige Tsjechoslowaak se wetten, maar ook de verklaring van de rechten van de mens. In het najaar van 1967 ontnam het Novotny- regime het staatsburgerschap aan do schrijver Ladislaw Mnacko. Een paar maanden later kreeg hij het terug, omdat deze maatregel door een recht bank of het parlement genomen had moeten worden. Dat is in mijn geval ook niet gebeurd.' Wij vroegen Pachman hoe hij deze stap van Praag beoordeelt. 'Yoor mij HUiCn6l8NJ is dit iets tragikomisch. Sinds jaren doen duizenden Tsjechen en Slowa- ken, die Tsjechoslowakije hebben ver- Pachman wordt ervan beschuldigd met zijn activiteiten de belangen van Tsjechoslowakije in het buitenland te hebben geschaad. Hij kan het daar mee niet eens zijn. 'Op grond van deze beschuldiging ben ik in 1969 al veroordeeld. Het gaat om de beruchte paragraaf 112 van het wetboek. Daar is sprake van versprei ding van onjuiste berichten en belas teringen. Ik kan daarover alleen maar zeggen, dat er met geen woord gerept wordt van een verbod om politieke meningen en overtuigingen in het openbaar te uiten. Dat is het enige wat ik heb gedaan en daarom is het pure huichelarij om deze paragraaf te gen mij te gebruiken.' Gelijk met Pachman is Jan Sling, de zoon van de in 1952 terechtgestelde hoge partijfunctionaris Sling, van het staatsburgerschap beroofd. Deze stap pen lijken een onderdeel van een campagne tegen andersdenkenden, die momenteel weer krachtiger wordt. Zo zullen enkele intellectuelen, zoals de schrijver Ludvik Vaculik, vermoede lijk terecht moeten staan. Pachman deelt dat vermoeden. 'Er zijn vele aanwijzingen, dat de po- litie-terreur in Tsjechoslowakije de laatste weken aanzienlijk is toegeno men. Zo kreeg Vaculik bijvoorbeeld het ultimatum om binnen 24 uur het land te verlaten. Anders kon hij op een proces rekenen. Vaculik bleef in Tsjechoslowakije en moet nu met de bekende kernfysicus Frantisek Ja- nouch terecht staan op grond van be schuldigingen, waarvoor men mij ook heeft vervolgd. Ik wil daaraan alleen maar toevoegen, dat bij de talrijke ontmoetingen, die ik de laatste tijd had, bijvoorbeeld met studenten, de maatregelen van de Praagse regering op groot onbegrip stoten. Terecht wij zen honderden mensen in het Westen er op, dat op deze wijze de pogingen om tot ontspanning te komen in Eu ropa getorpedeerd worden. Want er kan geen werkelijke ontspanning zijn als in eigen land mensen vanwege hun politieke of godsdienstige over tuiging vervolgd, veroordeeld en be nadeeld worden. Dat is in Tsjechoslo wakije sinds enkele jaren het geval. De laatste maatregelen van de rege ring van Hoesak vormen het bewijs dat Praag geen ernst maakt met de ontspannings- en vredespolitiek. En dat niet alleen tot schade van het ei gen volk. maar van heel Europa:' Vervolg van pagina 1 we in deze kwestie geen eenheid men, zullen we bij andere kwesties ook niet toe in staat zijn.' Solidariteit Volgens Brandt is de tijd nu gekom J om de wereld ervan te overtuigen de Europese solidariteit geen fictie en dat anderen er beter aan dol zich van nu af rekenschap te gev. van de groeiende eenheid van de u meenschap. De kanselier heeft Pom dou voorgesteld dat de EG nog v< K haar (voor midden december voorge i0 men) topconferentie in KopenhagF zich beraden zal over de energiecris Dit beraad kan worden gehouden aansluiting op de conferentie van I ministers van buitenlandse zaken, op 3 en 4 december in Brussel op lr1 programma staat. Pompidou zou Brandt hebben ver" kerd dat 'de Frans-Duitse samenw-' king de essentiële basis voor Eurc ri is en dat de solidariteit die hiei groeit, betrekking heeft op het enerj probleem'. President Pompidou heeft Brandt jg- de hoogte gebracht van de inhoud de besprekingen die hij zaterdag he gevoerd met de Libische leider, ko nel Moammer Khaddaffi. De beide 1 ders spraken verder over het Middcj Oosten in verband met de oliecrisis Volgens de woordvoerder zouden b de leiders ook hebben gesproken oL de verschillende energiebronn waaruit hun landen zouden kunnLj putten. Frankrijk, dat een installs ,g voor het verrijken van uranium L grond van het Franse gasdiffusie-p e, cédé in Europa wil propageren, z volgens Pompidou interesse hebt voor deelname aan een Brits-Duits-I derlands programma voor kernen» gie. Ludek Pachman 'j

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8