BASF: mogelijk komt heroriëntering produktie n Betaal Promessen Olie uit Leisteen zou door nieuw procédé concurrerend worden Eurodollars mede oorzaak inflatie Bezig bedriff Computerindustrie Jn EEG moet samen Amsterdams Belegging Depot. Een vermogen aan know-how. 4 Is gevolg van toenemende grondstofjenschaarste )ollar onveranderd Forse daling in New York OUW/kWARTEÏ DINSDAG 27 NOVEMBER 1973 FINANCIEN'ECQNOMIE ÏPNOUS13/DHL13 an een onzer redacteuren LMSTERDAM Mocht de olieboycot voortduren, dan is het niet onmogelijk dat tengevolge van een penemende schaarste aan grondstoffen een heroriëntering zal moeten plaatsvinden. Met name wordt laarbij gedacht aan een versterking van de activiteiten op het gebied van speciale kunststoffen ten aste van de massa-kunststoffen. Lldus dr. Roiff Magener, lid van de raad van bestuur van de Badische Anilin- Soda-Fabrik (BASF) n een uitspraak over de gevolgen van de oliecrisis, die ook de Duitse chemische industrie bedreigt. Maar iok behoort een omschakeling op het gebied van de grondstoffenvoorziening tot de mogelijkheden. Het aatste zou dan echter wel gepaard gaan met wijzigingen in de produktiemethoden. ADVERTENTIE de BASF wordt over een en ander omenteel intensief nagedacht. Ge- kkig, zo zei dr. Magener, beschikt chemie over een research-potentieel, •at haar in staat stelt zich los te aken van de afhankelijkheid van en- de grondstoffen en bepaalde produk- »n door andere chemische produkten i vervangen. Ir wordt in de Bondsrepubliek welis- 'aar momenteel gewerkt aan een pro- fcdé voor het vloeibaar maken van de [eenkool (de BASF bezit nog een ko nmijn), doch grote verwachtingen loeten hiervan niet worden gekoes- trd. Temeer niet daarom, omdat dit rocédé 5 maal zo duur uitkomt als ie prijs van ruwe olie. Zo kost het ngeveer 2 miljard gulden om 4 mil- oen ton steenkool per jaar op deze lij ze om te zetten. tieen zekerheid tat de leveranties van olie en grond- toffen door de oliemaatschappijen angaat, bestaat er geen enkele zeker- leid voor de periode na 1 januari, zo perkte dr. Magener op. Er vinden venwel besprekingen plaats en ge- joopt wordt, dat de inspanningen oor een geregelde verzorging van het jedrijf succes zullen hebben. Momen- eel draait de BASF voor 20 pet op uit Nederland afkomstig) aardgas en 'oor 80 pet op ruwe olie. Van deze patste hoeveelheid komt de helft van luiten de Arabische landen. )it Rusland en de andere Oosteurope- e landen komt geen ruwe olie naar iet bedrijf. De meeste op ruwe olie [ebaseerde grondstoffen betrekt de 1ASF uit ons land. Zou men deze zelf rillen produceren, dan zou een raffi- aeecapaciteit nodig zijn van 25 mil- ben ton. Us een onmiddellijk gevolg van de Jliecrisis zag dr. Magener een prijs- (tijging voor tal van produkten. In (it verband wees hij erop, dat voor en aantal uit ruwe olie gemaakte irodukten de prijzen al met 300 tot (00 pet omhoog zijn gegaan. En de si- uatie verandert nog van week tot reek. "let gaat er nu maar om, of de veel igere prijzen die de BASF moet be ien voor haar grondstoffen aan de _ianten mogen worden doorberekend. aan Als dat het geval is, komt echter di- ict weer het probleem naar voren ie de vraag naar de produkten zich ider deze omstandigheden zal ont- ;elen. Stgl •e Vertroebeld was dr. Magener de mening vjjoegedaan, dat de uitwerking van de Miecrisis op de resultaten van het lo pende jaar nog niet valt te overzien. Hij achtte het echter niet uitgesloten, dat het beeld van de eerste tien maanden van dit jaar, waarin de za ken zich bevredigend ontwikkelden, nog wel eens zou kunnen worden ver troebeld. Het eventuele terugbrengen van de produktie van de grote instal laties zou nl. wel eens een negatieve invloed op de winst kunnen hebben. Reden ook, waarom hij geen enkele uitspraak wilde doen op de verwach tingen ten aanzien van een eventueel dividend over het lopende jaar. Met ingang van 6 december zullen op de beurs van Amsterdam worden ver handeld aandelen aan toonder van nom. DM 50, 100, 200, 500 en 1000, di videndgerechtigd over 1973, in de BASF. De eerste koers zal worden vastgesteld op basis van de notering van de aandelen aan de beurs van Frankfort d.d. 6 december. De slotno- tering van één aandeel ad nom. DM 50 bedroeg gisteren in Frankfort DM 114, overeenkomende met omstreeks ƒ120. Er bestaan ook plannen voor introduktie van de aandelen aan de beurs van Londen en in Wall Street, naast die beurzen in het buitenland, waar reeds notering plaatsvindt. Van het aandelenkapitaal van de BASF (groot DM 1526 min) bevindt zich 2 pet in Nederlands bezit. Achtergrond van de introduktie aan de beurs van Amsterdam is o.a., dat de BASF een internationaal werkend concern is en dat belangrijke zaken met Nederland worden gedaan (omzet in '72 in ons land behaald ca. 250 min). De certi ficaten van aandelen, die tot nog toe aan de beurs werden genoteerd, zul len verdwijnen. Het ligt op het ogenblik niet in de bedoeling bepaalde acquisities (in Ne derland) door te voeren en deze met aandelen te betalen. De vooruitzichten van de BASF lijken voor 1974 minder gunstig dan voor 1973. Er moet nl. re kening mee worden gehouden, dat de stabilisatiemaatregelen van de Duitse regering een verzwakkende uit werking op de conjunctuur zullen hebben. De investeringen zullen bo ven die van 1973 liggen, d.w.z. boven de DM 1,2 miljard, waarin begrepen DM 250 miljoen voor milieuhygiëni sche maatregelen. Medio 1975 zal in belangrijke mate zijn voldaan aan de voornaamste eisen op het gebied van milieubescherming. Wat de doeleinden aangaat, die de BASF thans met voorrang nastreeft zei dr. Magener, dat daartoe behoren: 1. een stijging van het rendement op het totale vermogen en 2- een verbe tering van de financiële structuur, alsmede een verhoging van de finan ciële wendbaarheid. Installatie voor de produktie van acetyleen bij de BASF in Ludwigs- hafen. (ADVERTENTIE) flwa ran een onzer verslaggevers ||RUSSEL Computerbedrijven met een jaarlijkse omzet van onge- eer 1,6 miljard gulden, die vijf tot acht procent van de wereldmarkt Jezitten, zijn levensvatbaar. Dit is gebleken uit de studie die op ver- foek van de Europese Commissie werd uitgevoerd. fcij een geslaagde fusie van de Euro- ■pfese bedrijven, die tot een verdubbe ling van de produktie zou leiden, zul- de kosten per eenheid met onge- eer vijftig procent dalen, maar nog lltijd aanzienlijk hoger liggen dan de broduktiekosten van IBM, de Ameri kaanse computergigant, die zestig pro tent van de wereldmarkt voor compu ters in handen heeft. Gezien het grote belang van de com- ^^uterindustrie voor de Europese eco- ^Bomie en samenleving (het jaarlijkse ^^ebruik neemt jaarlijks met twintig frocent toe) heeft de Europese Com- n €nissie onlangs de grote lijnen uitge- ,et tippdd voor het beleid dat de Euro- iumese computerindustrie een eigen htii 'aats moet geven op de wereldmarkt. t te)e vier grootste Europese maatschap- ivul b'en, ICL, CU. Siemens en Philips, er lemen samen slechts zes procent van V(K e wereldmarkt voor hun rekening. TolPuitslancl en Frankrijk verlenen hun lanrfiationale computerindustrie van 1967 g ot 1975 e®n financiële steun van resp. 23 miljoen en 966 miljoen gulden 'N erwijl Engeland ICL van 1968 tot 976 bijspringt met 521 miljoen gul- ,99 en. ïsttindanks dat zal het voor deze bedrij- f en onmogelijk zijn afzonderlijk het oofd boven water te houden, gezien vo e enorme kosten die de veeleisende technologische ontwikkeling de ko- t.o. tiende tien tot vijftien jaar met zich »1 meebrengen. N let is voor de Europese computerin- ;t ustrie dan ook van levensbelang dat je e verschillende bedrijven onmiddel- g - ibe AMSTERDAM De Nederlandsche Jank heeft maandag volgens wissel- lakeiaars circa 71 min. Deense kro- Jen moeten verkopen om te voorko- t rfnen dat deze munteenheid door het ,1 ilafond zou stoten, d )it komt overeen met een geschatte 1); egenwaarde van 32 raln. De dollar is'gedroeg zich maandag rustig met nor- d^nale omzetten. Het slot kwam precies elijk met het slot van vrijdag op I 2.7550-75. Eerder op de dag was ge- n'g 'andeld tegen 2.7640. lijk beginnen met een samenwerking op beperkte schaal, die uiteindelijk moet lelden tot een volledige hergroe pering, aldus de Europese Commissie. Termijn (aan toonder) Inlichtingen bij alle vestigingen van de De Banque de Paris et des Pays-Bas N.V. is een bank bij uitstek voor handel en industrie met vestigingen te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Maastricht, Utrecht, Haarlem, Heerlen, Roermond, Breda, Arnhem enVenlo. Nieuw Noordzee-belang Holland Sea Search DEN HAAG Holland Sea Search heeft een 10 pct.-belang genomen in de Holland Sea Search Group IV. De ze groep heeft een belang verkregen in de Mobil-concessie, die de blokken P 6, P 8 en S 2 van het Nederlandse deel van het continentaal plat van de Noordzee omvat. Mobil sloeg in 1968- 1969 twee putten in blok P 6 waarvan in een aardgas werd gevonden. In de andere blokken werd nog niet ge boord. De groep zal een 50 pet. belang verkrijgen indien in alle drie blokken een put zal worden geslagen en er daarvoor tenminste 4.75 min. dollar zal worden uitgegeven. Deze regeling moet worden goedgekeurd door het Ministerie van Economische Zaken. Holland Sea Search IV bestaat behal ve uit de Nederlandse maatschappij uit de Amerikaanse vennootschappen Invent Inc., Abode Holland, Kewanee Oil Newmont Mining en St. Joe Mine rals Corp., de Engelse Sunlite Oil, en Tanks North Sea en de Canadese Can Del Oil. Aandeelhouders van Holland Sea Search zullen afzien van hun recht van voorkeur bij een op handen zijnde emisse. Deze emissie betekent een verdrievoudiging van het aantal aandelen. Kappa: 15 pet. dividend OUDE PEKELA Papier en Karton Holding Kappa gaat aan de in januari 1974 te houden jaarvergadering voor stellen voor het boekjaar 1972-1973 een dividend vast te stellen van 15 pet., waarvan al 1.25 pet. als egalisa tiedividend is uitgekeerd. De rest zal 30 november betaalbaar zijn. KNP: 6 miljoen Eerbeek Papier MAASTRICHT De fusie tussen Ko ninklijke Nederlandse Papierfabrie ken en Verenigde Papierfabrieken Eerbeek is rond. KNP zal voor de aandelen van Papierfabrieken Eerbeek circa 6 min. in contanten betalen. Het ligt in de bedoeling, om, gezien het specifiek profluktenpakket van VPE (vouwdozenkarton), de nieuwe aanwinst als zelfstandige eenheid in het KNP-concern op te nemen. KNP is een der grootste Europese witpa- pierfabrikanten. De bruto-omzet be droeg vorig jaar 350 min. en de net towinst 15,3 min. Per eind 1972 had het concern 3721 mensen in dienst. Verenigde Papierfabrieken Eerbeek boekte in 1972 een winst van ruim 0,2 min. bij een omzet van 39.5 min. Het personeelsbestand bedraagt ruim 300 man. Nederlandse mij. krijgt rechten Ghanees erts DEN HAAG De in Den Haag ge vestigde Caemi International heeft de exclusieve verkooprechten voor de ge hele wereld verkregen voor mangaan- erts uit Ghana. De desbetreffende overeenkomst tussen de Ghanese rege ring en de maatschappij is vrijdag in Den Haag getekend. Mangaanerts is naast cacao goud, diamanten en Ghana. De voornaamste verschepings- Na' Glas haven voor het erts is Takoradi Har- J?Begou""" bour, in het westen van het land. sheii canada Skol gaat Cola in Limburg verkopen BREDA Skol Brouwerijen (onder deel van het Britse Allied Breweries) zal per 1 januari de licentierechten verwerven voor het bottelen en ver handelen van de Coca-CoIa-produkten in de provincie Limburg, Hiertoe zal Skol alle aandelen overnemen in de bottelmaatschappij Vujanti in Horst. Vujanti omvat de gecombineerde pro duktie- en handelsactiviteiten van de firma's Vullinghs in Horst, Janssen in Venlo en Timmermans in Heijen. Het bedrijf zal haar activiteiten op de be staande voet voortzetten binnen de frisdrankendochter van Skol, Fris dranken Industrie Nederland in Don gen. EFFECTENKOEBSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In hel telefonisch avond- verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand 'tussen haakjes de officiële slolkoers van uveidag). Akzo 48.90-49.70 (50.70), Koogovens (57.80) Kon. Olie 83.00gb-84.20 184.0). NED FONDSEN IN NEW YORK Unilever 8 43%-44 (45%-46%): Philips Kon. Olie noteerde gisteren S 32-32% '34%- 12%-12% (12%-13) en KLM 21% (23%). Opgave du Pont-Wulston. Koersen in Montreal 22/11 23/11 Bovis 2.15 2.20 23', 23 20% 5.36L 19% Het ABD beschikt over een uitge balanceerde aandelenportefeuilie. Internationaal gespreid. Professioneel en dynamisch beheerd. Doel: vermogensgroei op wat langere termijn, met bovendien een ABD (koers rond de f 170.-) zjjn officieel ter beurze genoteerd, dus elke dag verhandelbaar. Wilt u meer informatiebel of schrijf dan naar ABD, Keizersgracht 706, Amsterdam. redelijk rendement. Participaties Telefoon 020-67661. Amerika als nieuwe wereldleverancier LONDEN De Amerikaanse oliemaatschappij Occidental Petroleum meent een betaalbare en aanvaardbare methode te hebben gevonden om aardolie te winnen uit de oliehoudende leisteenvoorkomens in de Verenigde Staten. Als de maatschappij gelijk heeft, zou Amerika als olieleverancier de Arabische landen kunnen voorbijstreven. aandrijving. Benzinerantsoenering wil de VS zo lang mogelijk uitstellen in verband met de slechte ervaringen hiermee tijdens de tweede wereldoor log toen er een levendige zwarte han del ontstond. Het is deze zwarte handel, die de Bel gische overheid veel zorgen baart. In specteurs en controleurs, van de 'eco nomische inspectie' zijn speciaal op pad gestuurd om de zwarte handel te President-directeur dr. Armand Ham mer verklaarde in een Interview met de Londense Times, dat een proefpro ject in de staat Colorado momenteel 25 tot 30 vaten ruwe olie per dag le vert tegen een produktieprijs van een dollar per vat 17 per kubieke me ter). Toen Arabische olie nog in Ameri kaanse havens werd aangevoerd, wer den daar, inclusief transport, prijzen van drie tot vier dollar per vat be taald. Volgens Hammer zouden uit de Ame rikaanse Rocky Mountains bij een ver koopprijs van vier dollar, met zijn proces bijna tweeduizend miljard va ten olie kunnen worden gewonnen. Ter vergelijking: de totale olievoorra den in de bodem van Saoedi Arabië worden geschat op honderdvijftig mil jard vaten. Tot nog toe was winning van olie uit het Amerikaanse leisteen begroot op produktiekosten in de orde van vijf tot zes dollar per vat, plus een schade aan het landschap die door velen on aanvaardbaar werd geacht. Per dui zend vaten (160 kubieke meter) zou vijfhonderd ton leisteen moeten wor den ontgonnen en naar fabrieken ge transporteerd waar bij hoge tempera tuur de olie eruit zou worden gehaald. Holte het door Occidental beproefde proces laat dit ter plaatse gebeuren. In de leisteenafzetting wordt een holte ge maakt, en die wordt gevuld met een mengsel van aardgas en lucht dat tot ontploffing wordt gebracht. Door de hoge temperatuur scheidt de olie zich uit het gesteente af en kan als een plasje uit de bodem van de holte wor den opgepompt, aldus dr. Hammer te genover de Times. De op de proef- plaats gewonnen olie zou van goede kwaliteit zijn, met een zwavelgehalte beneden een procent. De directeur van Occidental legde er de nadruk op dat ontginning op grote schaal binnen drie tot vijf jaar, inves teringen zou vergen die niet alleen zijn maatschappij niet kan opbrengen, maar die de verzamelde oliemaat schappijen nog te machtig zouden zijn. Hoewel nog bewezen moet worden dat het Occidental-proces ook op andere plaatsen werkt en op grote schaal bruikbaar is, filosofeert de Times in een uitgebreid hoofdartikel al over de politieke gevolgen van gegarandeerde Amerikaanse olieleveranties voor de westelijke industrielanden en Japan: 'het Amerikaanse leiderschap, dat leek af te brokkelen, zou nog twee ge neraties leven in het vooruitzicht heb ben.' Het blad concludeert dat de nieuwe vondst de dreiging van het Arabische oliewapen op dit moment niet ver mindert. Maar 'het is niet in het be lang van de Arabische landen, met hun beheersing van de olievoorzie ning zo te manipuleren dat zij een enorme internationale investering in leisteen-olie zouden afdwingen'. Rantsoenkaarten In Engeland zullen vanaf donderdag rantsoenkaarten voor benzine worden uitgereikt, zo heeft de minister van handel en industrie, Peter Walker, bekend gemaakt. Hij legde er echter de nadruk op, dat het nog niet nood zakelijk was om rantsoenering van benzine in te voeren. President Nixon heeft in de nacht van zondag op maandag tijdens een rede voor de televisie een verbod uit gevaardigd op de verkoop van benzine op zaterdagavond en de gehele zon dag. Hij kondigde voorts beperkingen af voor het gebruik van olie voor ver warming van woningen, kantoren en fabrieken, dit alles ter bestrijding van de energiecrisis in de VS. De president heeft verder gelast, dat reclame en sierverlichting, met inbe grip van kerstverlichting buitenshuis verboden zullen zijn. Voor personen auto's zal een maximum snelheid gelden van 80 km per uur en voor in terlokale bussen en vrachtauto's een maximum van 88 km per uur. Ook zal minder brandstof beschikbaar zijn voor verkeersvliegtuigen met straal- bestrijden. Hoe zwaar de regering tilt aan het probleem van de zwarte markt blijkt uit het feit dat de minis ter zelf het publiek heeft gevraagd officiële facturen te vragen en niet te betalen als te hoge prijzen worden be rekend. De bewindsman wil ook, dat het publiek klachten indient bij zijn ministerie als het met prijsopdrijving te maken krijgt. België zal binnenkort weer nieuwe energiebesparende maatregelen ne men. Er zijn besluiten aangekondigd om de verlichting van openbare ge bouwen en lichtreclames te beperken en de stroomsterkte van het electrici- teitsnet met 5 procent te verminde ren. Drs. I au Roij in proefschrift: Van een onzer verslaggevers TILBURG De Eurodollarmarkt is mede verantwoordelijk voor de wereldinflatie in de jaren zestig en het begin van de jaren zeventig. De Eurodollar heeft voor de banken de mogelijkheid tot kredietver lening vergroot. Eind 1971 bedroeg deze vergroting voor West-Europa minimaal 36 miljard dollar en maximaal 126 miljard. Tot deze conclusies komt drs. G. P. L. van Roij in een proefschrift, waarop hij donderdag in Tilburg hoopt te promoveren. Zijn conclusies worden nog versterkt door de grote betekenis van de kredietverlening tussen de banken onderling. Daardoor namelijk wordt de mogelijkheid om de door de Eurodollarmarkt vergrote kredietcapa citeit te gebruiken, groter. De Eurodollarmarkt, zo memoreert Van Roii, is ontstaan aan het einde van de jaren vijftig, toen Londense banken begonnen te accepteren, dat cliënten dollarrekeningen openden in piaats van uitsluitend pondenrekenin gen. Met de verkregen dollars finan cierden de Londense banken de inter nationale handel want door een ver bod van de Britse regering was dat nog maar in beperkte mate mogelijk met Ponden. De hoeveelheid dollars, die op deze manier in Europa gingen circuleren groeide zeer snel: van 10 miljard dol lar in 1963 tot 96 miljard, eind 1972. Geleidelijk aan zijn ook voor andere muntsoorten markten buiten het ei gen land ontstaan, met name voor Ponden, marken, guldens. Belgische en Zwitserse francs. De omvang van deze markt was eind 1972 ruim 35 miljard dollar. Ondermijning Intussen, zo betoogt Van Roij, waren eind 1971 de dollarreserves van de centrale banken buiten de VS aange groeid tot 14 miljard dollar, ook een gevolg van de Eurodollarmarkt. Daar mee heeft deze markt waarschijnlijk een bijdrage geleverd aan de onder mijning van de dollar. Drs. Van Roij schrijft, dat de groei van de Euro dollarmarkt niet is ont staan door het Amerikaanse betalings balanstekort. Omgekeerd is het wel zo. dat toen de dollarmarkt eenmaal een bepaalde betekenis had gekregen, zij de Amerikaanse tekorten vergroot te. Een bepaalde vorm van kapitaalex port uit de VS is door het bestaan van de Eurodollarmarkt bevorderd. Het bestaan van de Eurodollarmarkt betekent volgens de promovendus, dat de monetaire autoriteiten te maken hebben met een sterke internationale beweging van het kapitaal. Om onge wenste bewegingen tegen te gaan, moet er ean grote mate van overeen stemming zijn in het monetaire beleid van de betreffende landen. NEW YORK ACF Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brand* American Can Am Cyanamfd Am Eleclr Power Am Xleial Climax Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Sieel Allan'. Richfield 23/11 26/11 41% 40% 12% 13% 44% 41% 62% 60% 33% 32% 26% 26% 21% 21% 23% 23% 44% 43% 24% 21% 20% 1S% ■100 94% Bendix 28% 28% Bethl. Steel 28% 27% Boeing 15% 14% Burlington ind. 25% 25% Can Pacallc Ry Celanese Cha&e Manhattan Chessle System Chrysler Cilles Service Colgate Palmnllva Colt Industries Comtnonw Edisoc Cons Edison Cont. Can Cont. Uil Curtlss Wright Curtlss Wright A Dart Ind. Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) 1S% 17% 30% 28%e 54% 54 50% 19% 51% 49% 30% 28% 14% 14% 28% 28% 20% 20 22% 44% 14% 22 20% 17% 18% 54% 52%e 50% 48% 161 157 12% 115 Eastman Kodak First Nat City 45% 13% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Getty Oil Gilette Cimbel Brothers Goodyear 1 and B Gulf Oil Illinois Central Ind. Instlco Int Busin Mach Intern Harvester Int Nick of Can Ini Paper Int Tel Tel 22% 21% 63 61% 25', 24% 52% 49% 17% 17% 25% 23% 146 133 40 38% - 16 23% 22% 20% 21 %o 20 19% 8% 7% 272% 266 26% 24% 33% 33% 46% 45% 30% 30'. Llng-Lemco Vough 10% 9% Litton Ind 7% 7% Lockheed Aircraft 5% 5 Marcor 21% 20% Martin Marietta 15% 14% May Dep Stores 2«% 27 McDonnell Dougla 18% 13% Mobil Oil Corp 52 50% Nabisco 41% 40% Nal Cash Reglste; 34% 32% Nat Distillers 1.1% 13 Nat Cypsum 12% 11% Nat Steel 31% 30% Nal Lead Ind 12% 11% Pac Gas and El Penn Central Pepsico Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter Gam hl 23% 23% 3% 3'. 77 72% 42% 41% 111 107% 65% 62 96% 95% RCA 19% 18% Republic Steel 24%21%o Reynolds Ind 43% 42% Royal Dutch Petr 34% 32 Santa F6 Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sperry' Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana 9t% Exxon Corp 89% Studehaker Worlh 35% Sun Oil 53 28% "it 13% 33% 3 80% 32% 32% Texas Gulf 28% 27 Texas Inst 118% 115% Transamenca 9% 9% Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brandt US Steel 23% 26% 7% 7 33 82% DOW JONES INDEX lndust. Sporen Ullll. Obi. ftlods 21 nov. 854.68 171.19 90.81 72.95 681.4 23 nov. 854.00 172.90 91.13 72.90 67.91 26 nov. 824.95 169.72 89.83 73,04 67.60 Aand. Obi. Tot. H. L. 21 nov. 24 260 18.650 1.842 920 607 23 nov. 11.470 10.750 1.770 695 714 26 nov. 19.830 16.150 1.819 133 1.533 Admiral Corp. 10% 9% Allengheny Pow S 18% 18% Akrona 21% 11% Am Standard 13% 35% Amtted Ind. 36 21% Can Breweries Cello Chadbourn Goth Chase Select Fd Columbia Gas Cominco Cont. Telephone 26% 26% 38 36% 18% 18% Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger 12% 20 19% 23% 21% 66% 66% Leasco 11 U Lone Star Cement 17% 16%e Lehman 14% 14% Madison Fund 9% 9 West Union Tel 14% 14 Wesilnghnuse El 34 32% Wonlworlh lg% 18% Nat Can NY Centr A North West R N Am Philips Cc Occidental Petr Standard Brands Statham Ind. Tandy Union Electr United Corps United Gas Western Bancorp 49% 48% 14% 12% 1»% 18% IS 14% 7% 7% 15% 14%e 26% 26%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13