KNWU wijst compromis snel a fl FC Twente flonkert niet in duel tegen NEC: 2-0 5 dagen Ameland VRU CP RECHT0 3 dagen Twente CRM en NSF staan nu wat argwanend tegenover elkaar Overwinning Russisch elftal 'om Okker in ïalve finales v.a.T lij." WK kaarten gaan grif van de hand Weer geld voor FC Groningen Is de natuur zelf die het verschil maakt tussen een wilde havana en dè Wilde Havana van La Paz: oprecht, zonder a^ac opsmuk, 29 ct. Verontrusting Macht Goed bedoeld va. f 69." K, [IROiUW/KW AiRTET ZAITEMDlAiG 24 NOVEMBER 1973 SPORT T21/K21 Jaagse rechtbank doet volgende week uitspraak in zaak sponsor-reglement an onze speciale verslaggever EN HAAG Voor de jurist die gisteren in het kort geding tegen KNWU de Haagse rechtbank presideerde, mr. Lycklama, ligt er fl<komende dagen een fiks portie huiswerk te wachten. Van hem uHordt verwacht dat hij vóór vrijdagochtend 30 november 10 uur ïgwijs weet te worden in de complete wielerunie-winkel teneinde •n uitspraak te kunnen doen in de zaak Fedor den Hertog, Nanno irljakker, Roy Schuiten en sponsor Frisol tegen de KNWU hebben pigespannen. CiL ■tik eisende partij, vertegenwoordigd U"or de Amstelveense advocate A. teser vindt dat de KNWU met de roering van een nieuwe spcnsor- p-satregel inbreuk maakt op de alge- ei£ne maatschappelijke orde. In de gvaarding stelt de advocate onder ier dat de sponsormaatregel een perking naar leeftijd (red)' zeer ;rk ingrijpt in de rechten yan de i sponsorde amateurs. Immers een 3-1 ïateur die door sponsoring in staat yp irdt gesteld topsport te bedrijven zonder die faciliteiten zijn sport [[get meer beoefenen indien hij de ge elde leeftijdsgrens heeft bereikt oor 1974 26 jaar, voor 1975 en later jaar) stelt namens de eisende partij ver- r dat een aanzienlijk aantal renners wust heeft gekozen voor de top- ort naar aanleiding van de geldende glementen zonder professional te illen worden en thans wordt gecon- onteerd met het einde van hun ortcarrière. Eisers vinden verder dat ich het hoofdbestuur, noch de sport- mmissie hetzij afzonderlijk hetzij zamenlijk de bevoegdheid hebben n dergelijk ingrijpend besluit te ne en buiten de reglementen om en t een dergelijke maatregel tot de tsluitende bevoegdheid hoort van de gemene vergadering. Het ligt overi- ns niet in de lijn der verwachtin- lg^n dat de algemene vergadering een ider besluit zou nemen dan nu door it hoofdbestuur is genomen, et ondemocratische wielerbestel telt ïmers slechts een zestigtal leden et stemrecht. Een dergelijk lidmaat- hap moet steeds door het hoofdbe- - uur bekrachtigd worden .Het ligt et voor de hand dat de stemgerech- gde leden, die zelf door het hoofdbe- uur zijn benoemd, in een dergelijke ïlicate kwestie hetzelfde hoofdbe- uur massaal zullen laten vallen. De wielrenners hebben totaal geen zeg genschap. Zij worden beschouwd als werkende leden die geen stemrecht hebben. De verdediger van de KNWU belan gen, mr. J. Pruim stelde hier tegeno ver dat hij niet begreep waarom het hoofdbestuur en de sportcommissie in oktober *71 wel een zeer ingrijpende i maatregel konden nemen als het be perken van de mogelijkheid voor de renners van de ene naar de andere j sponsor over te gaan, en deze nieuwe maatregel naar zijn mening in i principe gelijk aan de voorafgaande I werd aangevochten. Mr. J. Pruim merkte voorts op dat het geen uitzondering meer is dat ge sponsorde renners zoveel bijeen weten te fietsen dat zij er niets meer voor voelen om over te stappen naar het professionalisme. 'De KNWU ziet het broodamateurisme, dat is ontstaan, als een hoogst bedenkelijk verschijnsel. Het sponsoren, het financieel steunen, wordt gezien als het verstrekken van een studietoelage. Op 24-jarige leeftijd moet een renner afgestudeerd zijn. Dan kan hij kiezen tussen het profes sionalisme, het verder gaan als onge- sponsorde amateur of het gesponsord worden door de club.' Hij voerde voorts aan deze maatregel een aanpassing van de'KNWU regle menten aan de bepalingen van de in ternationale amateur organisatie (de FIAC) inhoud die slechts clubsponse ring toestaat. Hij bestrijdt bovendien het argument van mevr. Leeser dat de sponsormaatregel het einde van de carrière voor de oudere amateurs in houdt omdat er mogelijkheden zijn om de sportloopbaan voort te zetten hetzij als professional hetzij als onge- sponsorde amateur hetzij als renner die via de club wordt gesponsord, welke laatste wijze van sponsoring De eisers aan de KNWU voor het gebouw van de Haagse rechtbank. V.l.n.r.: Piet Liebregts, Fedor den Hertog en Nanno Bakker. Rechts de oudste gesponsorde Nederlandse renner, Fred van Lachterop. niet aan leeftijd is gebonden. Mevr. Leeser: 'Dat is iets heel nieuws dat nog van de grond moet komen. De KNWU heeft geen echte over gangsfase gecreëerd, de KNWU had die maatregel veel eerder moeten afkondi gen.' De president zag hier kennelijk een mogelijkheid tot een compromis in getuige zijn aftasten van de mate van bereidwilligheid waarmee de par tijen met de overgangsregeling in stemden. Mr. Pruim liet echter weten dat een overgangsmaatregel als be doelt door mevr. Leeser voor hem on aanvaardbaar zou zijn.' Dat kost zeker vijf tot zes jaar en dat kan eenvoudig niet.' Ploegleider Piet Liebregts namens Frisol aanwezig zei na de pleidooien te hebben aangehoord ervan overtuigd te zijn dat de eisende partij dit ge ding winnen zal. Ik geloof dat er een overgangsperiode komt en mochten wij het eventueel toch verliezen dan spannen wij een geding aan tegen de overkoepelende organisatie de FIAC.' JOOP HOLTHAUSEN TORREON Een Russische se lectie heeft in de Mexicaanse plaats Torreon met 30 gewon nen van de plaatselijke eerstedi- visieclub. De Russen die een aantal van hun topspelers we gens verplichtingen in de diver se Europa Cup-toernooien thuis hebben moeten laten, ma ken op het ogenblik een toer- nee door Zuid Amerika. In Tor reon werd de winnende ploeg door de 25.000 toeschouwers met opvallend veel sympathie ontvangen. Ook tijdens de wed strijd werden de Russen voort durend aangemoedigd. In een verklaring over de dis kwalificatie van het nationale team zei trainer Alexei Paramo- now: 'Officieel weet de voetbal federatie van mijn land nog niet van de beslissing van de FIFA. Wc maken deze toernee om te laten zien dat we in de beste conditie zijn om ons te kwalificeren.' In de Russische kranten werd gisteren opnieuw een boekje open gedaan over de rol die sir Stanley Rous gespeeld zou heb ben in het conflict. Komsomols- kaja Prawda stelde: 'Het is moeilijk te zeggen of zogenaam de argumenten meer voortko men uit de bureaucratische con stellatie van de FIFA dan wel uit fundamenteel foute bedoe lingen van harde reactionairen.' Weinig inspiratie kort voor UEFA-Cup duel t egen Ipswich Town Programma Eredivisie r ENSCHEDE Voor het thuisfront van FC Twente geldt het zo lang zamerhand als een gegeven dat het aan de vooravond van UEFA-Cup ontmoetingen geen opwindend voetbal kan verwachten. De formatie van Spitz Kohn betreedt het veld in die confrontaties met slechts de intentie om te winnen. En omdat dat tegen het gehavende NEC ge lukte (2-0) was er tevredenheid. Meer niet OHANNESBURG (AP) De Neder- inder Tom Okker de Zuidafrikaan liff Drysdale en de Amerikanen Jim onnors en Arthur Ashe hebben zich eplaatst voor de halve finales van de pen Zuidafrikaanse kamioenschap- •rysdale won met 62, 62, 63 an zijn alndgenoot Byron Bertram, kker versloeg de Chileen Jaime Fil- ol met 7—5, 62, 67 en 6—3. onnors won met 63. 64. 64 van e Engelsman Mark Cox. In de halve male komt Okker uit tegen Connors. (ADVERTENTIE) Vergeet de muizenissen. Geniet van de rust en de ruimte. Op Ameland vindt u die volop. Volledig verzorgd, dus incL logies, maaltijden en reis: m van elk A JÊ station. Vertrek dagelijks t/m 14 juni 1974 (niet van 1 januari t/m 14 februari 1974). Alle informatie in dc brochure „Toeren met NS" op de stations. voordelig uit met NS -i nvvTfr FC Twente liet zich, zo leek het voor af, in z'n laatste test voor het UEFA Cup-duel tegen Ipswich Town geen betere opponent kunnen wensen dan NEC. De kwalitatieve opbrengst van de Nijmegenaren is dit seizoen uiterst schamel gebleken. De offensieve on macht, door het wegvallen van Van FRANKFURT (DPA) Ondanks het feit dat Engeland zich niet heeft we ten te plaatsen voor de eindronden van het toernooi om het wereldkampi oenschap voetbal, zijn alle 20.812 toe gangskaarten, die aan Groot Brittannië waren toegewezen uitverkocht. Dat bleek bij een eerste afrekening in het organisatiebureau van het wereldkam pioenschap in Frankfurt. Engeland had 14.268 kaarten gekre gen, Schotland 3760, Wales 1868 en Noord Ierland 916. Ook de 3820 toe gangsbewijzen die waren toegewezen aan Bulgarije, Joegoslavië, Ierland en Zuid Afrika zijn verkocht. In Brazilië zijn van de 20.046 kaarten nog maar enkele honderden te kqop. Een bij zonder grote vraag naar kaarten be staat er in Canada, Mexico, Israel, Ja pan en Australië. De loting voor het wereldkampioen schap voetbal zal op 5 januari vanuit Frankfurt direct op de televisie ko men. In de ochtend van de vijfde ja nuari zal het comité 'Wereldkampi oenschap' van de FIFA in Frankfurt bijeen komen om de zestien landen te plaatsen. De loting wordt 's avonds om acht uur gehouden in de concert zaal van Radio Frankfurt onder het toeziend oog van FIFA-voorzitter dir Sranley Rous. Voor de beslissingswedstrijd Zwede- nOostenrijk, die op 27 november in het kader van de voorronden voor het wereldkampioenschap voetbal in Gel- senkirchen wordt gespeeld, bestaat grote belangstelling. Men verwacht in Gelsenkirchen ten minste 50.000 toeschouwers. Uit Oos tenrijk komen twee extra-treinen, uit Zweden een. Verder zullen 200 auto bussen supporters aanvoeren uit OV5Sg TENRYK. Zweden en West-Duitsland. Op het vliegveld van Keulen zullen zeven charter vliegtuigen met 960 supporters landen, op de vlieghaven van Dusseldorp vier charters. Ook bij de pers bestaat grote belang stelling voor de beslissingswedstrijd. Er zijn meer dan 300 perskaarten aan gevraagd. Honderd daarvan gaan naar Zweden, uit Oostenrijk kwamen 61 aanvragen binnen. Verder werden perskaarten gevraagd door Oostduitse en Nederlandse kranten. Het Oosten rijkse elftal bevindt zich reeds in Gel senkirchen. Zweden arriveert morgen. Deinsen en Frandsen toch al geredu- ceeerd werd kort voor het bezoek aan Twente vergroot doordat ook de zieke Kronshorst niet beschikbaar bleek. Bovendien ontbrak de door een 'zweepslag' getroffen Frans Eggen- kamp op Megh de Jonghs appèl. Verwonderlijk was het daarom niet dat NEC ieder risico uitsloot. Met Priewe en Jan Peters in de meest vooruitgeschoven positie, wachtte het op kansen op uivallen. FC Twente botste door die Nijmeegde opvatting voortdurend op een overmacht aan verdedigers. En de in Enschede aan wezige Ipswich trainer Robson kon constateren hoeveel moeite het, nog altijd zonder Drost en Jeuring optre dende FC Twente kostte om een Nij meegse verdedigingsmuur te splijten. FC Twente liet zich te gemakkelijk tot simpel pressievoetbal verleiden en profiteerde daarbij niet van de onze kere momenten die NEC's doelman Eddy Sobczak in overvloed etaleerde. Variatie-arm bouwde Spitz Kohn's équipe zijn overwicht op maar ont beerde nadrukkelijk de rust op het middenveld. Daar had FC Twente het geduld op kunnen brengen om NEC weg te lokken voor eigen doel. Nu verzandden Twente's aanvallen met een hoge frequentie in de trechter (Kornelis-Gerritsen), die NEC voor eigen doel vormde. Verder dan enkele knappe schoten van Thijssen en Van der Vall kwam FC Twente niet. En dat terwijl het om energie te sparen voor de reis naar Ipswich een snelle beslissing wilde forceren. En al werkte NEC hard, was het toch eerder Twente's onvermogen dan de Nijmeegse kwaliteit dat de 0-0 stand GRONINGEN Dankzij de persoon lijke inzet van buréemeester H. Bui ter lijkt het voortbestaan van de voet balvereniging FC Groningen vrijwel verzekerd. De burgemeester heeft bij het be drijfsleven een willig oor gevonden om de schuldenlast van ongeveer één miljoen gulden, waarvan ruim de helft aan de gemeente Groningen, van de enige noordelijke eredivisieclub wat te verlichten. Hoeveel geld de industrie bereid is in de Groninger eredivisieclub te steken is nog niet bekend. Met de door het college van b. en w. in het vooruit zicht gestelde directe subsidie van 300.000 gulden en een verkapte subsi die van nog eens ruim 100.000 gulden denkt de burgemeester een gezondere financiële situatie bij de FC Gronin gen die al jaren met grote tekorten kampt te scheppen. De FC Groningen kan voor het nieu we seizoen rustig de spelerscontracten gaan verlengen', aldus burgemeester Buiter. die zich al geruime tijd daad werkelijk heeft beziggehouden met de financiële perikelen bij FC Gronin gen. zo lang in tact hield. Eén minuut voor rust pas. slaagde Twente erin z'n surplus aan voetbaltalent en ervaring met geluk in de score tot uitdrukking te brengen. Al vocht NEC de wijze waarop dat gebeurde zeer terecht fel aan. NEC protesteerde dat Johan Zuidema, de doelpuntenmaker, in bui tenspel positie verkeerde. Uit de vrije trap van Achterberg ketste het leer voor de voeten van Pahlplatz die me teen doorspeelde op de in de ruimte rennende Zuidema. die onberispelijk inschoot: 0-1. Scheidsrechter Coerver toonde zich niet ontvankelijk voor de Nijmeegse protesten. De FC Twente breidde de marge in de tweede helft uit tot 20, wat niet als een verrassing kwam omdat FC Twente het spel met allerminst impo nerend voetbal bleef controleren. Twintig minuten na de hervatting was het Willem de Vries die zich beheerst van zijn dekking ontdeed en de Nij meegse doelman Sobczak koelbloedig omspeelde:20. FC Twente—NEC 2-0 (1-0) 44: Zuidema 1-0, 65: De Vries 2-0. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 8.000. Heden: AJaxDe Graafschap (19.30) PSV—Sparta (20.00) AZ'67Roda JC (14.30) FeyenoordFC Gron. (19.30) Morgen: MMV—Go Ahead FC Utrecht—Telstar HaarlemFC Den Haag NACFC Amsterdam POUL ANNE MA Heden: Veendain—Willem II (19.30) FC VVV—Fortuna VI. (14.30) Den BoschEindhoven (20.00) Morgen: HeraclesFC Dordrecht Vitesse—SC Cambuur PECExcelsior SVV—Volendam SC AmersfoortHelmond Sp. Fortuna SCDe Volewijckers HeerenveenWageningen (ADVERTENTIE) Cigarros Autenticos. door HANS SCHMIT De Nederlandse sportwereld is ver baasd. teleurgesteld en zelfs veront waardigd. Dat is niet mis. Zeker ge zien het feit dat deze woorden uit de mond kwamen van NSF-voorzit- ter jhr. mr. Feith, een man die zich doorgaans in voorzichtiger termen uitdrukt. Maar zelfs daarmee was de maat nog niet vol: de Nederlandse sportwereld toonde zich, op de dins dag in Amsterdam gehouden algeme ne ledenvergadering van de Neder landse Sport Federatie, ook nog on gerust. De verbazing, teleurstelling en ver ontwaardiging heeft betrekking op de nog in te voeren lotto en de wij ze waarop de minister van CRM, mr. Van Doorn, wil gaan praten over de verdeling van de vrijkomende gel den. De verontrusting ontstond toen NSF-penningmeester Bakkenist uit rekende dat de vertraging in de uitvoering van de lotto (niet in april 1974, maar op zijn vroegst in september 1974 kan de lotto pas draaien) de sportwereld een bedrag van 5 miljoen gulden gaat kosten, zodat volgend jaar de subsidie van accommodaties van verenigingen en de bijdragen in de stichtingskosten van internationale wedstrijdaccom modaties maar moeten worden ge schrapt. Een wat opportunistisch verhaal, omdat er van wordt uitge gaan dat er over een nog niet be staande bron van inkomsten, de lot to. kan worden beschikt. Maar de bonden schrokken toch danig en drongen er unaniem bij het ministe rie van CRM op aan, gezien de zor gelijke financiële situatie, de lotto toch per 1 april in te voeren. Vanwaar die plotselinge verontrus ting? In september nog, na het uit komen van de begroting van CRM, zag dr. Wim van Zijll (algemeen se cretaris von de NSF) de toekomst 'vol vertrouwen en optimisme' tege moet. De begroting 'ademde een nieuwe geest' en nu ineens staat de sportwereld vrij scherp tegenover de instantie die die 'nieuwe geest' moet realiseren, het ministerie van CRM. Het lijkt een merkwaardige ontwik keling, maar het is geenszins een nadrukkelijke ommezwaai of een verrassende wending. Want het is geen geheim dat de hoogste ambte naren van CRM en de hoogste func tionarissen van de NSF al jaren in een soort gewapende vrede leven. Maar. en dat is belangrijker, aan het conflict liggen geld en macht, twee hechte pijlers in de Wiegel-filosofie die ons land dreigt te overrompelen, ten grondslag. En dan is het niet verrassend dat de broze fagade van 'lief-zijn-voor-elkaar' snel bezwijkt. Om de wat complexe materie wat overzichtelijker te maken, eerst een blik in de historie. Het geld kwam (en komt) uit de sporttoto, waarvan de exploitatie in handen van de sportwereld werd gelegd. Een deel van het geld komt direct ten goede aan de verenigingen die de formu lieren inzamelen (de zgn. voorinhou dingen). Het deel dat overblijft na aftrek van prijzen en kosten komt ten goede aan de georganiseerde sport en charitatieve instellingen, verenigd in het centraal overleg fondsenwerving (COF). Het geld werd verdeeld door de Nederlandse Sport Federatie, die eerst de eigen kosten inhield. Ter illustratie: voor 1974 worden de uitgaven van de NSF op 4.3 miljoen gulden geraamd, uit de toto moet hiervoor 3.2 mil joen komen. Tegen de verdeling van die gelden, wat immers een brok macht in houdt, rezen bezwaren. Er zou geen kritiek durven worden geuit, uit angst dat anders de buikriem zou worden aangehaald (KVP-kamerlid Wim du Chatinier). Vooral de klei nere bonden zouden hierdoor te vaak zwijgen. Ook de KNVB is niet geheel gelukkig met de situatie: het zijn immers vooral de voetbalvereni gingen waarop de toto draait, ter wijl bonden die weinig doen toch geld krijgen uit die toto. De NSF wilde wel aan die bezwaren tege moet komen: de totoverdelingscom- missie wordt benoemd door de le denvergadering en een financiële commissie, die ook door de leden wordt gekozen, houdt toezicht. Toch bleef er ruimte voor twijfels: het NSF-bestuur telt namen die gemak kelijk associaties met autoriteit op roepen. drs. Bakkenist, drs. Van der Ploeg, jhr. mr. Feith, brigade-gene raal Van Nass. En toen kwam de lotto. Het is dui delijk, dat CRM dat graag ook een vinger in de verdeling had willen hebben, die ontwikkeling hoopvol volgde. Maar het beeld dat zich via hoorzittingen en discussies opdrong, maakte duidelijk dat de sportwereld bij de lotto een belangrijke rol zou gaan spelen. Bij de behandeling in de tweede kamer had de sportwereld alle reden tot vreugde. De lotto en de toto, zo zei jhr. Feith de afgelo pen week, zal volgens de wet door een en dezelfde instelling worden georganiseerd, terwijl zowel uit de memorie van antwoord als uit de beraadslagingen bleek, dat deze in stelling de nationale sporttotalisator zou, zijn. Pogingen om tot een ande re verdeling, onder parlementaire controle, te komen (zoals de motie- Du Chatinier) strandden in de volksvertegenwoordiging. Het geld en de macht bleven dus in handen van de sportwereld, maar bevredigend was die situatie geens zins. Dat ongenoegen drukte de eer ste kamer uit via een motie van KVP-er mr. Kaulingfreks (werkzaam overigens als jurist voor de KNVB) die het vreemd vond dat een belan gengroep z'n eigen subsidie bepaal de. Minister Van Doom nu wilde, zoals dat heet. best in die gedachte treden. Hij zei op 14 september na een gesprek met de NSF: 'De ge dachten gaan uit naar een stichting, een sporttotalisator-nieuwe-stijl, waarvan het bestuur breed zou moe ten zijn samengesteld. Ik denk hier bij aan drie groepen: de huidige be langhebbenden (NSF en COF), de overheidsinstanties en niet-afhanke- lijke deskundigen, een soort kroon- leden'. Mr. van Doom zei hiermee aan te sluiten bij de motie Sport '70, omdat er zo sprake zou kunnen zijn van een beter gecoördineerd sportbeleid. En hij voegde hier aan toe voorlopig geen behoefte te heb ben te sleutelen aan de praktijk van de laatste jaren. De sportwereld had bezwaren, maar ging akkoord. Op 19 september zei Wim van Zijll ':Wij zien de noodzaak van een nieuw verdelingsmechanis me, wij zijn voor een aanpassing en een verbreding van het huidige me chanisme'. Niets leek een spoedige oplossing, en dus de invoering van de lotto, in de weg te staan. Totdat half oktober verrassend een 'brede- project-groep' in het leven werd ge roepen, waarin bijvoorbeeld vijftien kleine sportbonden zitten, de sport koepels, de KNVB maar ook de VNG. de vier grote gemeenten, de landelijke contactraad. De kamerle den Geurtsen en Van Schaik (indie ners van de gewijzigde wet op de kansspelen) stelden schriftelijke vra gen. De sportwereld ontstak in woe de. De schampere reacties laten zich raden: in plaats van een nationaal sportbeleid, zou er in de toekomst best sprake kunnen zijn van een ge nationaliseerd sportbeleid. Overigens, dit brede overleg is best goed bedoeld. Zegt Ineke Haas, ka merlid van de PvdA: 'Het is de be doeling van deze regering zoveel mogelijk mensen er bij te betrek ken. Dat geldt ook hier. En juist in verband met de ontwikkeling van de sport (de opkomst van de recreatie sport bijvoorbeeld en de daarbij aansluitende vraag of daarvoor nog plaats is bij de bestaande verenigin gen), bestaat de behoefte het sport beleid in de totaliteit van de maat schappij te bekijken'. Maar de in druk blijft bestaan dat die goede be doeling aangegrepen is om tevens de macht van de NSF te beperken. Een hoge ambtenaar van CRM heeft wel eens laten doorschemeren op die kans te wachten. En dan staat mi nister Van Doorn met al zijn goede bedoelingen toch wel op de tocht. De vraag dringt zich dan ook op of niet beter had kunnen worden door geborduurd op de suggestie van mi nister Van Doom van begin septem ber. De lotto had dan misschien eer der kunnen gaan draaien, terwijl in alle rust gelegenheid was geweest voor dat brede overleg. Bovendien was dan niet de schijn gewekt de sportwereld beentje te willen lich ten. Door de vrij willekeurige samenstel ling van de project-groep lijkt het bovendien alsof een verdeeldheid binnen de sportwereld wordt aange wakkerd. Dat nu echter is niet het geval. De Nederlandse Christelijke Sportunie bijvoorbeeld, die niet uit de toto-pot wil meedelen maar wel een claim vraagt uit de lotto, heeft bij de invoering van die lotto steeds aangedrongen op een andere wijze van verdelen NCSU-secretaris Gras- hoff: 'De verdeling is een dermate beleidszaak, dat wij vinden dat ook de koepels vertegenwoordi gdmoeten zijn. Ik ben echter bang nu er alle mogelijke instanties en orgataisaties van buiten de sport zijn bijgehaald. Het sportaandeel moet in handen van de sport blijven, hoewel daarbij een zeker overheidstoezicht niet bij voorbaat wordt afgewezen'. NSF (wat pedant, betweterig soms) en CRM (wat rancuneus, gefrus treerd soms) staan argwanend tegen over elkar. En in die sfeer is het spel van CRM tot nu toe weinig tak- tisch. (ADVERTENTIE) Drie dagen bijkomen in een streek die alles te bieden heeft. Volledig verzorgd, dus incL logies, maaltijden en reis: m 0*. 0* van c'k Vertrek dagelijks t/m 9 mei 1974. Alle informatie in de brochure „Toeren met NS" op de stations. voordelig uit met NS T

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 21