4 I Pompen EEG-landen zouden Nederland heimelijk olie willen leveren Bezig bedrijf [ederland vraagt ook teun voor boeren in tndere' arme streken Waardebepaling diamant wordt nauwkeuriger oldoende reserves zijn nog beschikbaar - 'Rotterdam niet uitgehongerd' I' mam Den Uyl: geen speculatieve olievoorraden Door boycot neemt behoefte aan opslagruimte toe slachtpluimvee Sombere toekomst DOW JONES INDEX New York zeer vast luw/'klwairïet dolxiderdlvg 22 november 1973 FLXANCIëX EN ECONOMIE T17/DRL17 BP: GEEN CRISIS IN \ANB0D VAN OLIE een onzer verslaggevers 1ERDAM Het overschot aan aardolieprodukten en de it voortvloeiende lage prijzen behoren tot het verleden. Dit jkent echter niet, dat er een crisis is in het aanbod. Er zijn vol- nde bekende reserves beschikbaar van op conventionele wijze rinnen olie om te kunnen voldoen aan de te voorziene vraag tot het eind van de jaren 70. eei de heer A. F. Down, directeur British Petroleum tijdens een bijeenkomst in verband met de jductie van de aandelen aan de 3 van Amsterdam. Volgens de Down is er wel een wijziging in vraagpatroon te verwachten, taiede rekening houdend zullen rechijnlijk nieuwe vondsten vol- lde zijn om onze behoefte tot aan eind van deze eeuw te overbrug- ontwikkelen van niet-conventione- liebronnen, bijv. olie uit teerzand eisteen, zal veel tijd vergen. Wan- deze olie in de tachtiger en sntiger jaren in belangrijke hoe heden geproduceerd zal moeten Jen, moet thans al een begin wor- gemaakt met de zeer omvangrijke Steringen, die nodig zullen zijn voor. korte tot middellange termijn is ichter, aldus de heer Down, geen anging voor op conventionele wij- ewonnen olie als een belangrijke [giebron. 'Wij moeten daarom on- indingrijkheid concentreren op de (ekking en de ontwikkeling daar- zowel te land als ter zee. Dat zal t enorme investeringen met zich (gen. die enige jaren nodig heb- voor zij vruchten afwerpen. In (verband wees de heer Down op I "Forties Field' in de Noordzee. Iwerd in 1970 ontdekt, maar zal produktie opleveren vóór 1975. kosten zullen dan meer dan 400 oen Pond hebben bedragen. ipitaaluitgaven r de zeven belangrijkste oliemaat- ippijen in de wereld wordt ge- od. dat hun totale jaarlijkse kapi- kitgaven gemiddeld meer dan 30 hrd dollar zullen bedragen in de ende tien jaar. De huidige schaar- In aanbod is dan ook gedeeltelijk brzaakt door het feit, dat de win- van de olie-industrie m de -afge- m 15 jaar onvoldoende zijn ge- st om een redelijke investerings- :entage toe te laten. I betalen nu de prijs voor de on- raardering van onze olie geduren- leze periode'. Ter illustratie zei de Down, ddt om de winning van vat olie per dag uit de Noordzee lelijk te maken een investering ongeveer 2500 dollar nodig is. transport van één van olie in het den van de jaren '70 uit het Mjd- Oosten vereist ca. 1400 dollar, ter- de winning van één vat olie per -•"-'"v." AMSTERDAM British Petroleum is niet van plan haar raffinagecapaci- telt elders uit te breiden om zo het aandeel van haar raffinaderij in Rot terdam, verreweg de grootste van BP, te kunnen overnemen. 'Wij geloven bepaald niet, dat Rotterdam zal wor den uitgehongerd wat de olie-aanvoer betreft,' aldus de heer Down. 'Het ge zonde verstand zal ongetwijfeld weer de overhand krijgen.' De olievoorraden bij de raffinaderij van BP in Rotterdam zijn momenteel aan de hoge kant, zoals altijd voor de aanvang van de winter. Dat is derhal ve een normale situatie. De aanvoer is evenwel niet normaal. Het is dan ook van meer belang, hoe de voorra den er in februari/maart van het vol gende jaar voor zullen staan. :1]f dag uit teerzand of leisteen neerkomt op een investering van 5000 dollar of meer. Als dan, aldus de heer Down, naar de winsten van de zeven belangrijkste oliemaatschappijen wordt gekeken, be haald met hun belangrijkste activi teiten buiten Noord- en Zuid-Ameri- ka, dan blijkt dat zij in 1962 53 dol larcent verdienden op ieder vat olie. In 1972 was dit nog maar 28 dollar cent, en rekening houdende met de inflatie slechts 18 dollarcent. Sprekend over de winning, van olie in de Noorzee en in Alaska, waar BP tezamen met haar Amerikaanse partner Sohio ongeveer de helft van de bewezen reserves (ter grootte van Yt van de Amerikaanse reserves)' be zit, hoopt Down wat Alaska betreft dat'hïerin het voorjaar van 1974 met de aanleg van de Frans Alaska pijplei ding kan worden begonnen. De olie stroom zal hierna vermoedelijk in de herfst van '77 op gang kunnen komen. Naar schatting zal de vervoerscapaci teit Van de pijpleiding in 1978 een 600.000 vaten (van 159 liter) per dag bedragen. Omstreeks 1980 zal dit 2 miljoen vaten kunnen zijn. Noordzee Wat de Noordzee aangaat heeft BP plannen voor'2 S 3 nieuwe boringen W? w. ,'v- fe DEN HAAG Minister-president Den Uyl meent dat er geen aanwijzin gen zijn voor de veronderstelling als zou gesproken kunnen worden van het aanhouden van speculatieve olie voorraden door de olie-maatschappij en. De mutaties van die voorraden zijn de regering van week tot week bekend, zo zei hij woensdagmiddag in de Eerste Kamer. Naar de mening van de minister-pre sident moet gerekend worden op een blijvende beperking van de olie-aan voer. Hij sprak de verwachting uit dat de vermindering lager zal zijn dan de huidige 25 procent-beperking. Bundeling van het onderzoek en ver dere stimulering van alternatieve energiebronnen noemde hij noodzake lijk. In antwoord op vragen vanuit de kamer zei de heer Den Uyl het 'niet uit te sluiten' dat het vraagstuk van het vrije verkeer van olie binnen de gemeenschap wordt voorgelegd aan het Europese hof in Luxemburg. Van één onzer verslaggevers ROTTERDAM Door de olieboycot zal de behoefte aan opslagruimte toe nemen. De oliemaatschappijen zullen proberen 'de olie daarvandaan te ha len waar men misschien vroeger niet kocht en die olie moet worden opge slagen'. Dat zegt de heer M. Cook, president directeur van het opslagbe- drijf van Paktank, in een vraagge sprek met het personeelsblad van het concern. Hij meent dat de oliemaat schappijen zijn geschrokken van de gevolgen van de olieboyoot en zich voor de toekomst veilig willen stellen. Hierop wijst volgens Cook ook de stap van de EEG dat de oliemaat schappijen voorraden voor 90 dagen moeten aanleggen in plaats van voor 65 dagen. Deze maatregel, die volgena jaar van kracht wordt, betekent voor Noordwest-Europa voor 10 dagen een extra opslagbehoefte van 10 tot 15 miljoen ton. De heer Cook ziet geen nadelige gevolgen van de olieboycot voor zijn bedrijf. De jaarcijfers over 1973 zullen door de olie-situatie niet nadelig worden beïnvloed. De opslag ruimte van Paktank is bijna geheel verhuurd voor kortere en langere ter mijnen. In de toekomst zouden zich voor bedrijven als Paktank alleen pro blemen kunnen voordoen als vraag en aanbod elkaar in evenwicht gaan hou den. Een situatie die naar het oordeel van de heer Cook vrijwel zeker niet zal worden bereikt. Een boortoren in de sneeuw bij Prudhoe Bay in Alaska. BP en Sohio Vervolg van pagina 1 zijn eigenaar van ineer dan de helft van de in Prudhoe Bay aange toonde oliereserves. iri het Nederlandse deel in 1974. Ge raamd wordt, dat de Noordzee tot 1980 goed zal zijn voor een oliepro- duktie van omstreeks 2 miljoen vaten per dag en nadien 3 miljoen vaten of wellicht meer. .De Alaska- en Noordzee-projecten noemde de heer Down van grote bete kenis. Zij zijn wat ontwikkeling be treft erg kostbaar, maar potentieel zeer rijk. Voor de financiering ervan is onlangs dcor BP iets minder dan de helft van haar aandeel in de con cessies voor de kunst van Abu Dhabi aan een Japanse consortium verkocht, wat 780 miljoen dollar opleverde. Ver der is voor de Noordzee een lening gesloten van 370 miljoen iet alleen in berggebieden ji een onzer verslaggevers [USSEL Nederland wil ook EEG-9teun voor boeren in 'andere' He streken dat heuvelgebieden. Ons land ging gisteren akkoord steun voor bergboeren met melkvee, op voorwaarde dat ook I regeling wordt getroffen voor noodlijdende landbouwers in an te onvruchtbare streken. Ten voordele van beleggers Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Diamant maakt de laatste jaren steeds meer opgang als beleggingsobject naast de traditionele beleggingen als effecten en obligaties, vast goed en goud. Valuta-onrust, koersschommelingen aan de beurzen en (bijna) oorlogen in de wereld hebben de vraag naar diamant voor belegging sterk doen stijgen. I Gemeenschaps-ministers werden j gisteren in de vroege ochtend 5 over de subsidieregeling, die Ikomt op 160 per koe voor berg- ren met minder dan 10 runderen. '0(totale kosten van de regeling, die z'n vroègst in *1975 van kracht til, bedragen 1,1 miljard. Over Ét financiering is nog geen akkoord w ïkt. overeenstemming werd mogelijk B t de Britse minister Godbcr 'om' V De regering in Londen was aan- w :elijk van mening dat melkvee- Iers van de reegling moesten wor- [uitgesloten, om de Europese A cproduktie niet nog verder aan te H igelen. In de voorstellen zijn nu igheidskleppen' ingebouwd die dit B ten voorkomen. Op basis van het W stel dat nu is aangenomen zal op r 900.000 van de 2 miljoen koeien rme gebieden een subsidie worden ^•even. Deze 900.000 zorgen voor een loudingsgewijs zeer bescheiden B van de melkproduktie. (Boven- B wordt deze melk doorgaans tot verwerkt/. Op de overige 1,1 mil- B runderen wordt in tegenstel- tot wat o.a. Nederland had voor- M Bid géén steun gegeven. Deze W en zorgen voor een veel groter van de melkproduktie. rfM ens de bijeenkomst is ook gepraat üj de bezuinigingsplannen voor de bouw van EEG-commissaris Lardi- Hij was redelijk te spreken over Reacties, maar wel is duidelijk dat en aantal forse bezwaren tegen de linigingsvoorstellen bestaan. Voor- Frankrijk (maar ook Duitsland) zich er moeilijk mee verenigen. iereninkomens stegen frigens blijkt uit het gisteren gepu nterde jaarverslag over de land- lw in de EEG dat 1972 een bijzon- I goed jaar was voor de boereninko- ps. De sterkste stijging heeft zich in Ierland voorgedaan, namelijk met 26 pet per arbeidskracht. In de overi ge lidstaten was de stijging 10 tot 15 pet. Het laagst waren de percentages in Denemarken en Italië namelijk 7 en 9 procent. Een van de factoren die tot deze ont wikkeling heeft bijgedragen is de stij ging van Je producentenprijzen, die aanzienlijk groter geweest is dan de stijging van de kosten van produktie- factoren als bijvoorbeeld arbeid. Een andere belangrijke factor die tot de stijging var. de landbouwinkomens bijdraagt is de voortdurende en ver snelde vermindering van het aantal arbeidskrachten in de landbouw, waardoor structuurverbetering in de hand wordt gewerkt. De commissie verwacht dat de landbouwbevolking in 1973 minder snel zal afnemen, door de aanzienlijke stijging van landbou- inkomens. Bovendien verwacht ze voor dit jaar opnieuw een belangrijke stijging van deze inkomens in dezelf de orde van grootte ongeveer als in 1972. Vier verzekeringsmij'en gaan samenwerken AMSTERDAM Vier belangrijke verzekeringsmaatschappijen Win- terthur ZwitserlandNorwich Union (Engeland) CNA-Insurance (VS) en Chiyoda (Japan) hebben weder zijdse samenwerkingsovereenkomsten afgesloten. Alle vier groepen behoren tot de grootste verzekeraars in hun markt. De samenwerking zal een we reldwijde en alle branches omvatten de service mogelijkmaken, aldus Win- terthur verzekeringen. De overeen komsten voorzien ook in een uitwisse ling van technische en commerciële gegevens. Het probleem was tot dusverre, dat de belegger afhankelijk was van een nu eenmaal ook met menselijk falen belaste deskundige die voor hem de expertise verricht. Een risico uiter aard. De Britse Diamond Selection, in de Benelux vertegenwoordigd door Alexandra in Den Haag, ze/ï, een systeem te hebben waarmede .#e met een waas van onbekendheid omhulde risico's worden uitgebannen. Met be hulp van speciale optische en elektro nische apparatuur wordt bij Diamond Selection van de edelstenen een cij fermatige definitie gegeven, waarmede de kwaliteitsaspecten scherp worden vastgelegd. De juiste waarden wordt daardoor exact bepaald. Op deze wijze hoopt men een eerlijke en objectieve voorlichting van het pu bliek te bewerkstelligen en mede te helpen een einde te maken aan de Gordiaanse knoop van waardebepaling van diamant, waarvan heden ten dage sprake is. Dit ten nadele van de be leggers in diamant. Het is niet uitgesloten, dat de metho de van waardebepaling, die nu nog uitsluitend in Engeland wordt ver richt voor Diamond Selection ook el ders in de wereld zal worden toege past. In samenwerking met de lokale diamanthandel is het open onderzoek van laboratoria momenteel in studie, ook in ons land. de grote wegen op overheidsvoorschrift wordt. Een Shell-woordvoerder onderstreept oierigens het gevaar en de strafbaar heid van het hamsteren van olie en benzine. Shell en Esso hebben ook de leveran ties aan de chemische industrie be perkt en wèl met 15 procent. Het gaat voral om nafta, waarvoor olie de grondstof is. Uit nafta worden o.a. plastics en kunstvezels gefabriceerd. De grote oliemaatschappijen onder strepen dat de chemische industrie, niet meer kan rekenen op een onon derbroken levering van grondstoffen, zolang het Arabische olie-embargo voortduurt. De Nederlandse chemi sche industrie gebruikte vorig jaar naar schatting 8 pro$>nt van de be schikbare olie in Nederland. Er wer ken 90.000 mensen en de totaalomzet was in 1972 10,3 miljard gulden. Twee belangrijke giganten in Nederland zijn DSM en Akzo (met Enka-Glanz- stoff). ZEIST De heer J. N. Verkuil, da gelijks bestuurslid van het Produkt- schap voor Pluimvee en eieren, is ernstig ongerust over de situatie waarin de Nederlandse pluimveehou derij verkeert en met name de slacht- sector. 'Als het zo doorgaat lopen we volkomen vast en dan zullen we niet als indertijd op de eiermarkt een stuk terrein moeten prijsgeven', zei hij op de openbare vergadering van het schap in Zeist. De pluimveehouderij heeft de laatste tijd al met veel moei lijkheden te kampen en daar komen nu ook nog problemen met de brand- stofvoorziening bij. Volgens de heer Verkuil hebben die een kostprijsver- mijn. Produktschap-voorzitter J. Mel- lema noemde al die somberheid ge rechtvaardigd. Arabisch front stort in. menen diplomaten Van een onzer verslaggever AMSTERDAM Gisteravond deden zicli twee ontwikkelingen voor die de olie-situatie voor Nederland wellicht wat minder som ber maken. Uit Londen is bericht dat de EEG-landen regelingen hebben getroffen om de gevolgen van de olieboycot te verlichten. Hieraan wordt echter geen enkele ruchtbaarheid gegeven om de Arabische landen niet in het harnas te jagen. Het persbureau Associated Press bericht verder uit Algiers dat het front van de olieproducerende landen inéén zou storten. Het citeert 'westerse diplomaten'. Irak en Libië stellen zich om uiteenlo pende redenen al niet meer achter de Arabische beslissing op om de olie als wapen te gebruiken. Een derde olie producerend land. Algerije, zal waar schijnlijk binnenkort dit voorbeeld volgen, omdat het behoefte heeft aan buitenlandse valuta inenen de diplo maten. De zegslieden zeggen verder dat er aanwijzingen zijn dat de Saoe- di-Arabische autoriteiten in diploma tieke gesprekken de bereidheid heb ben getoond om hun contacten met de Verenigde Staten en andere wes terse landen waaronder Nederland te verbeteren. Saoedi-Arabië is tot nu toe een van de landen geweest die er het meest op heeft aangedrongen dat de olieboycot wordt gekoppeld aan de eis dat de ontvangende landen druk uitoefenen op Israël om de bezette gebieden op te geven. In strijd De mogelijke geheime overeenkomst van de EEG-landen zou volkomen in strijd zijn met de uitkomsten van de OESO-vergadering in Parijs. De lan den van de Organisatie voor Economi sche Samenwerking en Ontwikkelin gen waartoe ook de EEG-landen behoren kwamen daar weer niet over de brug met steunmaatregelen voor Nederland. De voorzitter van de vergadering de Nederlander L. G. Wansink, zei op een persconferentie dat de oliecom missie van de OESO heeft besloten het 'Internationale Industriële Advie sorgaan' van de 15 grootste oliemaat schappijen niet weer tot leven te wek ken omdat dit door deArabische olie- exporterende landen wordt beschouwd als een 'vijandige daad.' Wordt de groep weer geactiveerd dan betekent dat een automatisch delen van het gehele olieaanbod door de le den van de OESO en dus ook Neder land. Enkele westeuropese landen, waaronder Frankrijk, zijn sterk ge kant tegen een automatisch delen van de olie-aanvoer met Nederland. Ook in Londen is echter verklaard dat men geen olie aan Nederland zal leveren. De Britse maatschappijen zijn door de Arabische landen met re presailles bedreigd als zij olie of pro- dukten gingen sturen naar de twee geboycotte landen, Nederland en de VS, zo werd gezegd. Wansink zei dat de commissie 'geen confrontatie' wenst met de olieproducerende lan den. Hij wilde niet schatten wat de econo mische gevolgen zijn van de beper king van de Arabische olieleveranties voor de lidstaten van de OESO. WEU-resolutie De assemblee van de West Europese Unie bestaande uit zeven West Eu ropese landen heeft alle lidstaten wèl opgeroepen elke lidstaat te hulp te komen die heeft te lijden onder de huidige moeilijkheden met de olie voorziening. Hieraan wordt echter weinig waarde gehecht ook al niet omdat de resolutie van de assemblee géén bindende kracht heeft Ook wordt Nederland niet met name ge noemd. De Unie bestaat uit Engeland, plus de zes oorspronkelijke landen van de Europese Economische Ge meenschap: Frankrijk, West Duits land, Italië en de Benelux landen. Koeweit: naasting Het parlement van Koeweit eist in meerderheid de volledige naasting van de olie-industrie en op zijn minst van de Amerikaanse aandelen. De meerderheid van afgevaardigden in het parlement van Koeweit vindt een voorgestelde naasting van 60 procent het was 25 procent niet ver gaand genoeg. Zij is van mening dat Koeweit het voorbeeld van Irak en Algerije moet volgen en de hele olie industrie moet nationaliseren. Tot nu toe heeft de regering van Koeweit in haar onderhandelingen met de buiten landse oliemaatschappijen een meer derheidsaandeel van 51 procent be dongen. Een reeks afgevaardigden drong ook aan op naasting van alle Britse olie-aandelen. De Zwitserse regering heeft woensdag drie autoloze zondagen met ingang van aanstaande zondag ingevoerd om benzine te sparen. Het verbod geldt ook voor privé-vliegtuigen en op ben zine varende boten. Voor particuliere automobilisten geldt het zondagse rij verbod van zondagmorgen drie uur tot drie uur maandagmorgen. De Scandinavische luchtvaartmaat schappij SAS heeft met ingang van woensdag in verband met de huidige olie-crisis de dagelijkse vluchten van Stockholm naar New York gestaakt. Een woordvoerder van de SAS in Ko penhagen zei dat de maatschappij al haar vluchten met 10 procent zal moe ten inkrimpen als de olievoorraden, in het bijzonder die van kerosine voor straalvliegtuigen nog kleiner worden. Pan American Transworld Airlines (TWA) British Airways en British Caledonian gaan ook brand stof bezuinigen en wel door het be perken van een aantal vluchten tus sen Londen en New York. NED. FONDSEN' IN NEW YOBK Kon. Olie noteerde gisteren S 35%-36 (36-1*); Unilever J 47%-48 <48%-49V«); Philips 3 13%- 13=s <13>i-%) en KLM $24% .24). Opgaven duPont-Wulston. AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer- u sen tot stand (tussen haakjes de offlclöle S0*"1 slotkoers van overdag). ""m ludust. hitvicn lllll. obi. Mod* 19 nov. 862.66 171.50 91.55 72.90 680.6 20 nov. 844 90 167.60 90.01 72.96 683.7 21 nov. 854.98 171.19 90.81 72.95 681.4 Aanfl. Ubi. lei. li. L 19 nov. 16.700 14.510 1.825 197 1.403 20 nov. 23.960 19.910 1.836 162 1.451 21 nov. 24.260 18.650 1.842 920 607 Koersen in Montreal Dum Tar A Chem Husky AKZO 57.5057.80 (57,40), Hoogovens Nat. Olss <60.40 gl), Kon. Olie 89 00-89.70 (90.30 gl). Mass Ferguson Philips 36.00-36 20 gl (36.10 gl). Unilever Nat. Reaources 119.00-119.50 (119.40), KLM (67.50). Shell Canada 20/11 2.05 22% 20V« 5.56L m; 21/11 2.10 22% 27»,4 NEW YORK AU F Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can vm uvanainid Am Klectr Power Am Meial Climax Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel 3t% 34% 26% ató 21121*5 23% 21", 431j 44', 7% 8 19% 20»i 4641. 48'; 4'4 Resultaat Nederhorst zal achterblijven GOUDA De exploitatieresultaten van Verenigde Bedrijven Nederhost (Nederhorst United) over 1973 zullen, naar het zich thans laat aanzien, ach terblijven bij dc prognose. Als belangrijkste oorzaken hiervan, noemt de raad van bestuur het niet behalen van de geprognotiseerde om zet door enige in Nederland opereren de divisies (dit als gevolg van de con juncturele verslechtering), enkele te genvallers bij het uitvoeren van wer ken in het buitenland en een sterke stijging van het renteniveau in de tweede helft van het jaar. Ook de ont wikkelingen op de valutamarkten heb ben het eindresultaat nadelig beïn vloed. Als gevolg van verbeterde re sultaten van niet-geconsolideerde deel nemingen en van bijzondere baten zal de winst per aandeel, naar verwach ting, op hetzelfde niveau liggen als die over 1972. De raad van bestuur spreekt deze verwachting uit onder voorbehoud van thans nog niet voor zienbare omstandigheden. Ph. Verhagen Metman gaat weg bij EMS SCHEVENINGEN De heer Ph. Verhagen Metman, directeur van de Exploitatie Maatschappij Schevenin- gen (EMS) heeft de wens te kennen gegeven om van zijn functie ontheven te worden teneinde de gelegenheid te hebben naar een andere functie om te zien. Hij acht de tijd hiervoor geko men nu de verkoop van de Haagse EMS-bezittingen haar beslag heeft ge kregen. De commissarissen hebben de wens van de heer Verhagen Metman inge willigd en zijn met hem overeengeko men zijn dienstverband per 31 decem ber 1973 te beëindigen. De heer Verha gen Metman was. nadat de heer R. Zwolsman commissaris geworden was, de enige directeur van de EMS. Meneba en Koudijs rond ROTTERDAM De onderhandelin gen tussen Meelfabrieken der Neder landse Bakkerij (Meneba) en Verenig de Mengvoederfabrieken Koudijs over een volledige fusie zijn met succes be ëindigd. Meneba zal een bod uitbren gen op de nog niet in haar bezit zijn de aandelen-certificaten Koudijs ter hoogte van 750 achtergestelde con verteerbare obligaties Meneba per aandeelcertificaat van ƒ500 nominaal Koudijs. Het fusiebericht zal begin december verschijnen. Dit wordt gecombineerd met een prospectus, waarin Meneba de uitgifte van een claimemissie aan kondigt van maximaal 24 min. ach tergestelde converteerbare obligaties. De voorwaarden van deze lening zul len mede in overleg met Koudijs nader worden vastgesteld. Het ge plaatste aandelenkapitaal van Koudijs bedraagt 12.5 min. Hiervan heeft Meneba 43.5 pet. in handen. Woens dag bedroeg de beurskoers voor Koud us 705. i ('Kil Pacufic KT Celaneae Chaae Manhattan CheaMC Svslem Chrv,ler Citlea Service Culxate Paltnnllve Colt Induatrie* Uummonu Kdiaun Cons Edlkun Cntti Cao, Ci.nl <ïil Uurtiks WrtRhl Curiioa wrtvhl A Dart ind Diere and Co Duw Chemical Du Punt (El) 17'.* 174* 30' j 30% 5354'i 49'i 49s; 18H 1S7. 51'*. 50'i 30»» 31 15"« 15', 28'i 28 'i •20f* 20'i 22',i 23 43'* 45 1314 14% 21% IS'* 17% 32 54% 53 52% 159»,* 2%ex Eaatniau Kodak 122% 124 Firal Nat City 46 «4 4 f Admiral Corp 10% 10% AllenKheny Pow S 16»* 18 Akxnna 23% 20% Am Standard 18% 13 Am»ted Ind 16% 36 Balt A Ohio 44 43% Bavuk Cigara 10% 14»% Can Breweriaa 4% 4% Cello 15% 15% Chadtiuurn (iotb 1% 1 Chaae Select Kd •43 Columbia Gaa 26»/. 26% Cuminco 56% 36 Cunt Telephone 17% 18 luul Corp 43% 46% Gen Electric and B 22% 23'. 25'j 26% 3.1 34" 45% 47% 30% 30% Lltix l-emco VuuKh l.lttun Itid 7 Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta 15 15»,* May Dep Storea 26% 26% McDonnell PiiUKli 16 16% Mohll 01) Curp 51% 52% Nat Caeh Heelster 33% 34% Nat Dtktlllara Nat CypautB Nat Stae) Nat Laad Ind tnt Bank tur Ree Int Ha» Fran Int Paper .(I 4) Kan»aa Cttv In Kanaa» Power KI.M Leaaco Lone Mar Cement I ehman 13% 13% 12% 12% 32% 32% 11»,* 12' 99%b99%b 61% 84 45% 4T% 132%ex 20% 20% 24 24'i 64% 65% 10% 11 17% 17% 14 14% olm 13% 13% l'ac Gaa and El 22% 23 Peurt Central 4 4 I'epKlCO 77% 77% "help» Undue 41% 42 Philip Morrl» 112111% Philip* Pair 62 V, 63 Procter A Gamhl 98 87».* KCA 19% 20 Republic Steel 22% 23", Hevimlda Ind 42% 43% Koyal Dutch Petr - 35% Sar.ta Fê Ind 27'. 28'* Sear, Roebuck 83% 86 Shell on 57»; 57% 15% 15% Southern Pacific 31% 32-"'» Kailwa? 33% 35% sperrv Kind 46% 47% Stand oil Calif 61% 61% Stand Oil Indiana 92% •0% Exxon Corp 89 88»* Studehaker Wurtb 15% 34% Sun Oil 51 51% Texan Gulf 38% 28% fexa* Ina. 112% 115% Tranaamertca 16 Unilever 48 Onion Cat hide 34 34% t'nl Koyal 8% 9 United Aircraft 26 26% United Btaude 7% 7% US Steal 32% 33% Weal llnloo Tal 14% 14% I Weatlnuhuuae El 32% 32% 1 w ,,nl north 1» 11 Nat Can 6'.» 8'i NY Uentr A a 7% North Weal H •4% 65% N Am Philip* Co 20% 21 occidental Pair 6% 8% Pacific l.lKht 20% 20% Public Steel 18% 18 Standard Branda 48% 48% Statham Ind. 13% 14% landy 16% 21 Union Elactr 15 14% United Corp» 7% 7% United Gat 15 11 western Bancorp 26% 26»,

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17