HILI WEIGERT UITSTEL 3ositie van imateurteam ersterkt IJshockey bloe it weer in Den Bosch In terland-record van Beckenbauer tegen Spanje lege van 1-3 op Schotland )I)R verslaat "al'jongarije: 0-1 Overwinningen van Tom Okker en Ashe FC Twente speelt op zaterdag tegen Feyenoord 619e Staatsloterij I/DU KlW KTO AiRTET DONiDERIMG 22 NOVEMBER 1973 SPORT T13/K13 1UCH-M0SK0U (Reuter. UPI, ss) De Chileense voetbalbond eft geweigerd in te gaan op het ver- ek van de Russische bond om c'.c dstrijd tussen beide landen, die gis- avond in het stadion van Santiago d moeten worden gespeeld voorlo- uit te stellen. Zoals bekend wei- ■t Rusland in het stadion van Santi- te voetballen, omdat dit na de atsgreep tegen wijlen president Al- de is ingericht als concentratie- mp voor politieke gevangenen. Sowjet-Unie had om uitstel van de dstrijd (die als inzet een plaats in eindronde van het toernooi om het reldkampioenschap heeft) gevraagd, een gesprek mogelijk te maken er een (andere) plaats waar zou nnen worden gespeeld. In een tele- am aan de FIFA (internationale etbal-federatie) heeft de Chileense ind gisteren laten weten alleen be te zijn gisteravond te spelen, maar dat de Russen tot verliezers moeten worden uitgeroepen als zij die avond niet in het stadion in Santiago zouden aantreden. Chili zou zich dan voor de eindronde hebben geplaatst. De FIFA heeft gisteren laten weten dat een bemiddelingspoging van de Joegoslavische voetbaibond is mislukt. De vertegenwoordiger van de Joego slavische bond, Mihaljo Andrejevic, had gevraagd om een spoedzitting van het uitvoerend comité van de FIFA. Zo'n verzoek moet echter door min stens elf leden aan de FIFA worden gericht en, zo zei de FIFA, de tijd was te kort om zo'n spoedzitting te realiseren. Een definitieve beslissing zal op 5 januari worden genomen. Wanneer het organisatie-comité van de eindronde bijeenkomt in Frank fort. In feite lijkt Rusland hierdoor uitgeschakeld, want eerder had Stan ley Rous, de Engelse voorzitter van de FIFA, gezegd dat Rusland gistera vond in Santiago moest spelen. An ders zou Rusland uit het toernooi worden genomen. Stanley Rous wordt inmiddels het mikpunt van de Russische kritiek. Gisteren werd hij beschuldigd van ei genzinnigheid en werd hij gezien als de man achter een complot om Rus land uit en Engeland (reeds uitge schakeld) weer in de eindronde te krijgen. Joeri Jegorov van het persbu reau Tass schreef gisteren: 'Het is heel duidelijk waarom Rous de Sow jet-Unie heeft gediskwalificeerd. Hij hoopt dat andere Oosteuropese landen zich terugtrekken, zodat de weg vrij komt voor Engeland.' De FIFA-presi- dent zou volgens Tass ook zijn boekje te buiten zijn gegaan bij de beslissen de wedstrijd tussen Engeland en Po len, toen Engeland (Polen stond met 01 Voor) een strafschop kreeg. Tass meent dat dit een gevolg was van eer der door Rous op de arbiter uitgeoe fende druk. Jegorov schrijft ook dat Rous wel de gelijk bekend was met het feit dat het stadion in Santiago was veranderd 'in een concentratie-kamp, een plaats waar Chileense patriotten werden ge marteld en vermoord.' En: 'Het is nauwelijks aannemelijk dat hij doof en blind is en geen Britse kranten heeft gelezen, waarin verslagen ston den over de hartverscheurende tafere len die zich in het stadion hebben af gespeeld.' Jegorov memoreert verder dat Rous indertijd wel heeft aange drongen op verplaatsing van de wed strijd Noord-Ierland-Bulgarije (van Belfast naar Sheffield, Engeland), op dat de ontmoeting onder normale, vreedzame omstandigheden kon wor den gespeeld. 'Waarom' zo vraagt Je gorov zich af', volgt hij in het geval- Santiago een andere lijn?'. Stanley Rous iUNFERMLINE (ANP) De Nederlandse amateurs hebben hun po- jtie in groep 1 van het toernooi om het Europese voetbalkampioen- pap voor landenteams door een zege op Schotland wel opnieuw ver- prkt, doch nog niet vrijwel onaantastbaar gemaakt. Voor nog geen 50 toeschouwers zegevierde het Oranjeteam in een uitermate grauw ifermline met 3-1. ploeg van Arie de Vroet, die in ontmoetingen ongeslagen is ge- jven, heeft op 13 maart in de slot- Istrijd voor de voorronden aan een jkspel tegen wie zal het weten ge- :g om zich voor de kwartfinales te itsen. Zeer waarschijnlijk kunnen Nederlanders zich zelfs dan een nederlaag permitteren zonder worden uitgeschakeld. 'Ik geloof 31 voldoende is', zei een uiter- ïte verheugde De Vroet in de regen Dunfermline. 'Je plaats in het ïdtoernooi heb je toch wel voor ze- itig procent in handen.' snelle treffer van Theo Hansen hoop op een ruime zege. Oranje 51 vervolgens sterk terug. Debutant geïnfiup -Martens maakte te veel fouten, en h#vendien speelde hij eenmaal ge- k mepdijk terug, waardoor doelman dipby Hoogenboom die die nog juist lding kon brengen, aan een enkel [rd geraakt. Sietze Boiten, sterk bij Wallen over de grond, was heel idelijk de mindere bij duels in de :ht. 'We hebben inderdaad aanvan- hjk verkeerd gespeeld', gaf De joet ruiterlijk toe. 'Evenals de AmsPhotten speelden we op kracht. En van kracht tegen kracht bleken zij ons kritisi baas. In de rust heb ik dan ook ge- P insL van i OEDAPEST (Reuter) Het voetbal- "«[tal van de DDR, dat zich heeft ge- t' latst voor de eindronde van het 1 ;rnooi om het wereldkampioen- hap, heeft gisteravond in Boedapest n vriendschappelijke wedstrijd te- ;c n Hongarije met 01 gewonnen, ■t enige doelpunt werd in de eerste lft gemaakt door Lauck. Er waren J.000 toeschouwers in het Nep-sta- Maai on. I van p0ien heeft zich gjsteren tst -voor de kwartfinales van het irnooi om het Europees kampioen schap voor landenploegen onder 23 har. De Polen speelde in Warschau ve et 0—0 gelijk tegen West-Duitsland, ldoende voor kwalificatie. Ipswich Town, tegenstander van ^Twente in de derde ronde van de A-Cup, heeft gisteren op eigen rrejn met 13 verloren van Bir- geen ngham City. Het was een wedstrijd m b de vierde ronde van het toernooi •apit n de League Cup. staat op aal re bes< aan luj iren' acht zegd dat ons sterke punt is dat wij beter voetballen. De Schotten waren keihard, wel fair, onze spelers gingen er niet in en er heerste een grote nervositeit. In de tweede helft liep het beter. Toen gingen we voetballen en controleerden we de wedstrijd. De verdediging, op papier het sterkste deel van de ploeg, -gaf vreemd genoeg de meeste zorgen. De aanval daarente gen, waarvan minder werd verwacht, kwam tot een aantal zeer goede com binaties. Cees Karstens, de tweede de butant heerste op het middenveld en bood zich steeds weer aan bij de op bouw van de aanval. De Vroet 2elf was evenwel niet geheel tevreden over de kleine Noordwijker. 'Hij wil graag kort spelen', betoogde de bonds coach, 'omdat hij geen lange pass heeft. Daarom gaat hij lopen met de bal. In de tweede helft vond ik hem veel beter.' Bevrediging schonk het tweede tref fen met de Schotten lang niet volle dig. Een aanmerkelijk beter Neder lands elftal verzuimde de kans te grij pen om duidelijk afstand van de te genstander te nemen. Als goed excuus mag Oranje daar tegen aanvoeren 'dat de ploeg na rust bij schoten van Ad van den Broek tot twee maal toe en Janssen beslist geen geluk heeft gehad. Fraai was de openingstreffer van de Limburger Theo Hansen. Een voorzet van de sterk opgekomen Koos van Dullemen bereikte Ad van den Broek, die het verrassingselement in de aan val bracht door de bal met een lichte hoofdbeweging door te spelen naar Hansen, die onhoudbaar voor doelman Wilson inkopte. De Nederlanders mis ten daarna het vertrouwen in eigen kracht. Voor een belangrijk deel was het aan de doelmatige spelwijze van aanvoerder Thimo Meerstens en Cees Karsten te danken dat Oranje daarna niet werd overspeeld. Verder dan een volkomen onnodige tegentreffer van Matassa kwamen de Schotten niet. Zoals gezegd heerste Nederland na ARIE DE VROET rust. Maar toch lang met zo volledig als De Vroet deed- voorkomen. Nadat de stand snel op 31 was gebracht, werd Oranje aanvankelijk nog terug gedrongen. Rudy Janssen tekende in de derde minuut na de hervatting voor de tweede Nederlandse treffer, nadat Costello wilde terug spelen. Doelman Wilson dook volkomen over het beslist niet harde schot heen. Aan knap samenspel dankte even later het derde doelpunt zijn ontstaan. Hansen zette de aanval in. Janssen nam de bal over en liet hem overwachts lig gen voor Van den Broek, die met een gericht schot scoorde. Toen de invallende duisternis zich in het even kille als stille stadion van FC Dunfermline Athletics steeds dui delijker ging aankondigen kreeg Ne derland de wedstrijd pas volkomen in handen. Vanuit de achterste linie trachtte Oranje openingen te vinden in de Schotse defensie. 'Ik had Bobby Hoogenboom opdracht gegeven de bal uit te werpen en niet te schieten', lichtte de Vroet toe, 'ik heb er niets aan als de bal na een verre hoge trap bij een tegenstander komt en dat ge beurt acht van de tien keer. Kijk maar eens hoeveel kopduels Ad van den Broek heeft gewonnen, geen een en daarom heb ik veel liever dat de medespeler op korte afstand in het spel wordt betrokken. We hebben ge tracht de bal in de ploeg te houden door een opbouw vanuit de achterhoe de om te komen met een tegenstoot als de pass kon worden gegeven.' Die opzet lukte maar zeer tendele. Toen de Schotten zagen dat hun te genstanders superieur werden weiger den ze veelal uit de verdediging te komen. Ook als de Nederlanders zich terugtrokken tot ver op de eigen helft. Schotland-Nederland 1-3 (1-1). 10. Hansen 0- 1. 25. Matassa 1-1, 48. Janssen 1-2, 52. Van de Broek 1-3. Scheidsrechter Espersen (Den). Toeschouwers 250. Schorland: Wilson; McGowan (Bowiei. Ma tassa (J. Wilson). O'Neil, Thomson; Borland. Murray. Molaren; Wylie, Costello en Mo- noughton. Nederland; Bob Hoogenboom (De Spartaan), Van Dullemen (RVC), Sietze Boiten (Munten dam). Maup Martens (DRL), Harry van Buti- ren (Hermes DVS), Jan Koppendraaier (DWV). Cees Karstens N oordwijk Thiino Meertens (EmmenRudi Jansen (Heer), Ad van den Broek (RKC) en Theo Hansen (Ven- tas). Stand in groep 1: Nederland 3 3 Frankrijk 2 1 Schotland 2 0 Nog te spelen: FrankrijkSchotland erl Ne der 1 an dFr ankri j k 7—1 3—2 JOHANNESBURG (Reuter, UPI) Tom Okker, die als derde is geplaatst voor de open tenniskampioenschappen van Zuid-Afrika, heeft gisteren de kwartfinales bereikt* Hij versloeg in Johannesburg de Engelsman Gerald Battrick in vier sets: 63 36 61 63. De Amerikaanse neger Arthur Ashe, die na jaren te zijn geweigerd in Zuid-Afrika dit keer wel een visum heeft gekregen, bereikte eveneens de kwartfinales. De als vierde geplaatste Ashe won met 64 64 61 van de Australiër Barry Phillips-Moore. De als -eerste geplaatste Spanjaard Manuel Orantes leed een verrassende nederlaag tegen de 21-jarige Zuidafri kaan Byron Bertram. ENSCHEDE (ANP) In verband met de autoloze zondag zal de compe- titiewestrijd voor de ere-divisie tus sen FC Twente en Feyenoord reeds zaterdagavond 15 december gespeeld worden. De ontmoeting begint in het Diekman-stadion om 19.30 uur. Het bestuur van de Enschedese voetbal stichting rekent erop dat het thuisspe- len op zondag voorlopig als onmoge lijk moet worden beschouwd. Dit om dat de vervoersproblemen voor een regio-club als FC Twente op dit mo ment te groot 2ijn. De wedstrijd tussen Ipswich Town en FC Twente, in het toernooi om de UEFA-Cup zal woensdag 28 november op het aanvankelijk geplande tijdstip van 19.30 uur beginnen. In verband met ae energiecrisis in Engeland, met als uitvloeisel daarvan een regerings verbod dat er geen lichtvvedstrijden gespeeld mochten worden, bestonden er plannen de ontmoeting naar de middaguren te verschuiven. De return die veertien dagen later, 12 december, in Enschede plaats heeft, begint nor maal 20.00 uur. De Belgische club Standaard Luik heeft gisteravond in Bordeaux een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen Girondine Bordeaux met 2-1 ge wonnen. Standard Luik is de volgen de tegenstander van Feyenoord in het UEFA-Cup toernooi. De eerste divisiewedstrijd Heeren- veen-FC Den Bosch wordt normaal op zondag gespeeld. Het bestuur van Heerenveen zag vanwege een vermin derd aantal toeschouwers geen heil meer in het spélen op zaterdag. De Rotterdamse eredivisieclub Spar ta heeft gisteravond in een vriend schappelijke wedstrijd met 22 tegen gelijk gespeelde tegen de Admira Wien, de vroegere club van Willy Kreuz. Bij rust stond het 01 door een doelpunt van Cerzy. waarna Swoja- nowski na rust voor 02 zorgde. Michielsen verkleinde de achterstand, Walbeek maakte voor 2.000 toeschou wers de gelijkmaker. Tonny de Groot, tram er en soms speler: 'Pub liek reageert enthousia st' GEMEEN De cijfers van 6porttoto tuten van het afgelopen weekeinde Deelnemers 484.534, Bruto inleg: 102 714; Prijzenbedrag 446.448.02 le. 3e prijs en de premie elk 116.612,- „E!r: 3 winnaars, die elk bruto 8.870.60 ontvangen. 2e prijs- 176 win- die elk per kolom 662.50 ontvan- prijs 1.908 winnaars, die elk per 61.10 ontvangen. De premie rdt rta het verstrijken van de reclame mijn woensdag 12 december 1973 loting toegewezen aan een van de le Ijswinnaars. 'HAKEN .In Emmen zijn de partijen or de -eerste ronde van het Danlon- laaktoernooi gespeeld. De uitslagen: d. Giessen (Ned)-Ruth Cordoso 01; Carla Bruinenberg (Ned>- nnelore Weichert (W-Dld) 0.5-0.5; Mi- >ka Lazarevic (Joeg)-Vlasta Kalchbren- (Joeg) 0.5-0.5 Eva Karakas (Hong)- Timmer (Ned) afg. HAKEN Na de derde ronde van de naakvierkamp in het literaire café in nsterdam is de stand: 1. Donner II/, en "6 2 Timman I en 1 afg 3 Ree 1. 4 sonko '-i en 2 afg. De deelnemers ont- ooten elkaar vier keer ln dit toernooi. •ETBAL Voor de jeugdcompetitie be- ild voetbal heeft FC Den Bosch met •2 gewonnen van Vitesse. 'ETBAL De Eindhovense eredivisie- tb PSV heeft in Brugge een vriend- happelijke wedstrijd tegen de Belgische mpioen Club Brugge met 76 verloren or Brugge scoorden Ruud Geels (6) en ban Devnndt. voor PSV Willy van der tylerr (3) René van de Kerkhof (2) en nt Schmidt-Hanscn. •ETBAL Als scheidsrechters bij de ;EA Cup wedstrijden tussen' Standaard en Feyenoord zijn aangewezen Lo rit) en Schulenburg (Wdld). Arie Gemert leidt het duel Setubal-Leeds Hibernians Voor Nederland-Hongarije "ng Oranje) zijn aangewezen Matthew- 'Eng'i en Ohmscn (Wdld) Voorts het duel Nederland-Frankrijk (13 amateur) onder leiding van de User Dubach. West Duitsland-Engeland Hfde dag. zelfde toernooi) heeft de N'e Uander Henk Pijper als scheidsrechter U.EYBAL Het bestuur van DTS in protest ingediend bij de NeVo- aanleiding van een incident tij- is de zaterdag in Grootebroek gespeel- 'opper in de eerste divisie A tegen n '69. Bij de stand 15-14 voor DTS in vierde set en een voordelige sctscore 1 2-1 constateerde de tweede schelds- fbter een nelfout van hel DTS-blok en de service aan Zaan '69 De Zaan- oters zegevierden daarna in deze vier- set en wonnen ook de vijfde Het be- |ur van DTS is van mening da! de beidsrcchter de spelregels toutief heeft interpreteerd. Van onze ijshockeymedewerker DEN BOSCH Volkomen onver wacht eigenlijk wordt er dit sei zoen opnieuw ijshockey in Den Bosch bedreven. Want na al enke le jaren te zijn bedreigd met een faillissement werd in maart van dit jaar definitief de Bossche club begraven. Een beroep op finan ciële steun bij de gemeente werd niet gehonoreerd de plaatselij ke overheid bleek geen enkel ver trouwen in de besteding van de geclaimde gemeenschapsgelden te hebben. Er was tóen geen enkele reden om tq vermoeden dat er nog een alternatie ve oplossing gevonden zou worden. Vertelt Tonny de Groot: 'de oude stichting hield gewoon op te bestaan. Dat hield in feite in dat het ijshockey hier kapot was. Er werd geen enkel initiatief genomen om een uitweg te vinden. Ik zag het niet meer zitten. Vandaar dat ik ernstig overwoog het aanbod van Eindhoven om déér trai ner te worden te accepteren. Toen ik dat aan de bond vertelde, werd ik er nog eens op geattendeerd hóe jammer het eigenlijk zou zijn als alle eerder gepleegde investeringen werden opge geven Samen met Van Ree-kom onze ploegleider, ben ik vanaf dat moment aan het werk gegaan om alsnog iets van de bond te krijgen'. Inmiddels is Tonny de Goot trainer, en af cn toe speler van een splinter nieuwe club. Hij vertelt de verdere gang van zaken: 'We ondervonden veel begrip bij de verschillende be trokkenen. De gemeente was bereid tot steun, de baandirectie was direct 'in', de bond stond achter ons initia tief. Maar alles op voorwaarde dat er puur amateurisme zou worden bedre ven. Dat was toevallig ook onze voor waarde. zodat wat dat betreft geen probleem kon ontstaan. In betrekke lijk korte tijd hadden we het voor el kaar. Vervolgens zijn we de jongens gaan aflopen, of ook zij trek hadden. Dat bleek mee te vallen, ondanks het feit dat er nu geld bij moet. Wat ou dere spelers als Hans van den Boom gard. Wil van Domemlen en Hans Koekkoek vertrokken weliswaar maar dat vond ik niet zó erg. Want met die jongens had ik jarenlang gespeeld en om dan trainer van ze te worden vraagt om conflicten. Al met al is er een eerste team overgebleven dat in leeftijd varieert van 16 tot 22 jaar. Erg jong, en daarom werd veronder steld dat we het door de bond beloof de tweede divisieschap niet zouden kunnen waarmaken. Ik wist dat dót wel kon. Onze huidige tweede plaats bewijst dat. Het gekke is, dat het pu bliek er enthousiast op reageert. Er komen nu al meer mensen dan toen we nog, in de eerste divisie speelden. We geven veel vrijkaarten weg aan scholen en bedrijven, maar ook veel van die mensen komen terug. Een gunstig teken, dat ons optimistisch stemt ten aanzien van de toekomst. Het nieuwe Den Bosch plukt de vruchten van het beleid van het oude Den Bosch. Dat klinkt vreemd maar Tony de Groot legt het uit: 'De ge voerde politiek op financieel, organi satorisch en sportief vlak is vaak een lachertje geweest. Men wilde méér dan de financiële middelen toestonden. Maar één ding leverde rendement op: de aandacht die cr door de jaren heen aan de jeugd is besteed. Dat is altijd goed geweest en daar profiteren we nu van. De jeugd breekt nu ook veel sneller door. Er zijn in de tweede di visie weinig ploegen die technisch te gen ons opwegen. In fysiek opzicht zijn we duidelijk in het nadeel. Dat werk je alleen weg als je leert klap pen te incasseren. Dat kunnen we ons nu permitteren. Er is geen moeten meer aanwezig. Resultat blijft belang rijk. maar is niet langer het enige criterium. We denken op de langere termijn. Van daar dat ik onder vrij wel alle omstandigheden met drie de fensies en drie aanvalslijnen blijf spe len. Ook tegen sterkere ploegen. Want alleen in dergelijke duels doen de jonge jongens routine op'. Tot nog toe stelde De Groot zichzelf slechts op in een wedstrijd. Tegen Amsterdam. 'Ik dacht in die belangrij ke wedstrijd de ploeg te kunnen hel pen. Want ik ben nog altijd een van de besten'. Dat optreden zal toch waarschijnlijk niet meer herhaald worden. 'Want', zo zegt de Groot, 'als ik mee wil doen verwaarloos ik het coachen. Die combinatie kan eenvou dig niet, is gebleken. Vroeger met die oudere jongens en met twee lijnen wist je ook zonder coach in de bank wanneer je van het ijs moest stappen. Dat voelen die jonge spelers niet aan. Die gaan steeds door tot ze bekaf zijn. En dat kan niet. Vandaar dat ik het nooit meer doe..Nou nooit.laat ik zeggen alleen in noodgevallen. Het is soms wel hard om toe te kijken. Zoals de situatie zich nu in Den Bosch ontwikkelt kan volgens De Groot als voorbeld voor het hele Ne derlandse ijshockey dienen. Hij acht 't onmogelijk op den duur door te gaan uit het buitenland talent op te kopen. Hij zegt: 'Er komt een kentering daar ben ik van overtuigd. Ik geloof in het succes van onze onderneming en ons succes zal overal als voorbeeld gesteld worden. Binnenkort is de tijd aange broken dat Nederlandse talenten de importspelers van de baan spelen. Nu pas komen de jochies op die al vroeg, als pakweg tienjarige met ijshockey geconfronteerd werden. En dat is het toch'. Het blijft alleen de vraag of Den Bosch zijn talenten kan behouden, of het geen kweekvijver voor meer kapi taalkrachtige clubs wordt. De eerste symptomen daarvan zijn al zichtbaar. Het door het oude Den Bosch naar voren gebrachte talent Johnny Dielis sen liet zich door het Haagse Raak wegkopen. Zegt De Groot: 'Ik weet niet af dan een geval een tendens in troduceerde. Dielisscn had de laatste rotte jaren van I^n Bosch meege maakt. Was het zat. En kreeg toen een aan bod van Raak. Maar zó goed is dat nu ook weer niet. Ik kan me voorstellen dat je voor 250,- per week aan 'transfer' gaat denken, maar zoveel verdient hij daar bij lange na niet. Ik heb trouwens de indruk dat het hem ook niet zo goed bevalt, dat daargela ten. Wij kunnen de spelers geen geld bieden. Maar wel iets anders. Een goede baan bijvoorbeeld. We beschik ken over voldoende relaties om daar voor te zorgen. Hebben we al gedaan óók.' De onlangs bekend gemaakte selektie voor het Nederlands team bevat vier originele Nederlanders. De overige spelers zijn opnieuw uit Canada over gekomen contingent Nederlandse Ca nadezen gerecruteerd. Tony de Groot is er niet bij. Hij zegt: 'De ambitie is een beetje verdwenen. Ik kan het me niet meer veroorloven drie weken voor een we reldkampioenschap uit te trekken. Af gezien dan nog van de vraag of ik nog wel het niveau voor het Nederlands team heb'. En tenslotte: 'Ik weet dat de huidige bondscoach er geen enkel bezwaar tegen zou hebben om met ech te Nederlanders een nationaal team te formeren. De Bond eist echter van hem dat hij resultaten oogst. En dat betekent: handhaven in de vorig sei zoen bereikte B-poule. Vandaar dat de bondscoach een beroep heeft gedaan op de talrijke Nederlandse Canadezen. Maar eigenlijk is het toch te gek, dat het zó moet gaan. Rcuelux-compctitfe: ThialfLuik 79. Til burg—Smokc Eaters 12—3, HVS—Raak 3—7, LuikRaak 6—3. Smoke EatersThialf 95, Brussel—Nijmegen 6—4. Tilburg—HYS 11—7. Smoke EatersLuik 35. BrusselRaak 04. MUNCHEN Frans Beckenbauer zal zaterdag in Stuttgart tijdens de wedstrijd West-Duitsiand-Spanje een nationaal interland-record gaan vestigen. Het wordt zijn 73e optreden voor het nationale elftal. Uwe Seeler bracht het tot 72, een aantal dat Beckenbauer vorige week woensdag in de wedstrijd in en tegen Schotland evenaarde. 'Kaiser Franz' speelde zijn eerste wedstrijd voor West-Duits land in 1965 op 26 september te gen Zweden in Stockholm. De overwinning van 2-1 legde de basis voor de latere deelname van Duits land aan de eindronden van het toernooi om het wereldkampioen- het niet met veel doelpunten ver wende Italiaanse voetbal een op merkelijk hoge score. Bonlnsegna bereikte de 'acht' door zondag te gen Foggia niet minder dan vier keer te scoren. Naaste belagers van de Inter-aanvaller op de topscorer» lijst zijn Glgi Riva (Cagliari), An- tonello Cuccureddu (Juventus) en Paolino Pulici (Torino) met allen vier treffers in vijf wedstrijden. In West-Duitsland staan Gerd Müller en Jupp Heynckes (Borussia Mönchengladbach) samen op de eerste plaats van de topscorerslijst met 14 doelpunten in tien duels. Jubileum DUSSELDORF Naast Franz Beckenbauer. die zaterdag in de wedstrijd tegen Spanje een Duits interlandrecord gaat vestigen (73), zal ook Gerd Müller een jubileum vieren. Het wordt de vijftigste in terland van de 'Bomber der Nati on'. De 28-jarige Müller heeft zowel met zijn club Bayern München als met het nationale team vrijwel al les bereikt wat er te bereiken is. Slecht een wereldkampioenschap ontbreekt Met 62 doelpunten in 49 interlands bezit Müller een wereld- drecord. Puskas, die in 89 wedstrij den 86 keer raak schoot, was bij zijn 49e wedstrijd nog niet aan het door Müller bereikte aantal toe. Franz Beckenbauer schap in Engeland (196G). Becken bauer (28) hoopt dat hij de hon derd interlands zal volmaken. Miljoen Record 2 MILAAN Roberto Boninsegna, de ster-aanvaller van Intcrnaziona- le. heeft een nieuw Italiaans re cord gevestigd. In de eerste vijf competitieduels scoorde hij niet minder dan acht keer en dat is in LONDEN De transferbedragen in Engeland blijven de pan uitrij zen. Zo is West Ham United be reid meer dan een miljoen gulden te betalen voor de 24-jarige Gra ham Paddon, middenvelder van Norwich City. Vier jaar terug kocht Norwich Paddon voor ruim 150.000 gulden. Het is niet zeker of de verkoop doorgaat, want eerst moet Pat Holland (middenvelder van West Ham) akkoord gaan met zijn ruil naar Norwich als tege moetkoming in de transfersom. (ADVERTENTIE) 21 november 1973 Derde trekking Prijzen van 25,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 8 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 26 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 04 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 07 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 87 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 15 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 910 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 021 f 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 340 f 2.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 6546 Een prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: De prijs van 10.000,is gevallen op het nummer: 25.000,is gevallen op het nummer: 50.000,is gevallen op het nummer: 100.000,is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 250.000,is gevallen in de serie C op het nummer: En een troostprijs van 4.000,op nummer van elk-van de andere series. Een extra prijs van 500.000,is gevallen in de serie V op het nummer: En een troostprijs van 5.000,— op nummer van elk van de andere series. 072445 068907* 024071 031717 080459 076212 023954 039130 052611 001342 001342 008162 008162 ATTENTIE: op een met een gemerkt nummer is meer dan prijs gevallen. Stand: Tilburg Raak HYS Nijmegen 9—16 Luik 9—16 Brussel 9—12 Smnkc E 11—10 Thialf JOHN LINSE

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13