eoeo Kamer maakt ruimte voor machtigingswet dsgpecept AVONTUUR IN KARINTHIË Van Onderen over verschil in lonen Achter het Nieuws zeer paraat AVRO's radio over Leuvens congres al vanaf vijf km ontheffing Stukken verbrand maar Mary Stewart TROUW/KWARTET WOENSDAG 21 NOVEMBER 1973 BINNENUAND/RlAMO EN TV Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De nieuwe serie voor televisie en radio 'Van Onderen' zet de VARA vanavond (Nederland 2, negen uur) in met het onderwerp in komensverschillen. Daaraan is de vraag verbonden: waarom verdient de een meer dan de ander en is dat rechtvaardig? In een film wordt ge toond wat het wil zeggen als iemand met een klein loon naar huis gaat. Zijn mogelijkheden zijn geringer wat betreft het wonen, doktershulp, on derwijs en ontspanning. In een twee de uitzending (19 december) zal wor- - i i den nagegaan welke mogelijkheden er 1B gereserveerd voor de behandeling van de machtigingswet zijn voor veranderingen. De radio be- Minister Boersma heeft de indiening Ongerustheid over iverkgelegenheid in Zuid-Holland1 Van onze parlementsredactie DEiN HAAG Voorzitter Vondeling van de Tweede Kamer heeft MARY PERKINS Evenals tijdens de jongste oorlog in het Midden-Oosten toont Achter het de'uihendinT^fö "dece^berf ml^wor- Bisteren meegedeeld, dat in het vergaderschema van de Kamer tijd s°°ï (n 'crièkciKl 'tonde geleidt de serie op 25 november en 9 december. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Donderdagavond zal de AVRO-radio in Trefpunt' (19.30 uur, Hilversum 2) aandacht besteden aan het Vlaamse congres voor commu nicatiewetenschappen, dat onlangs werd gehoüden aan de universiteit van Leuven. Onderwerp was amuse ment in de massamedia. Vragen wer den gesteld als: moet amusement ook informatief en educatief zijn? Tweehonderd deskundigen waren aan wezig. Interviews zijn opgenomen met: prof. J. M. Peters, hoogleraar te Leuven, prof. dr. L. Boone, hoogle raar te Leuven, en dr.Joan Hemels, van deze wet aangekondigd, nadat het niet was gelukt een centraal akkoord af te sluiten met het bedrijfsleven. Minister Lubbers heeft op zijn beurt meegedeeld, dat de regering een aan tal noodzakelijke maatregelen zal tref fen in verband met de oliecrisis en de mogelijke prijsstijgingen, die kunnen optreden. WD-fractieleider Wiegel zei gisteren wel mee te willen werken aan de be handeling van de machtigingswet, maar zijn voorwaarde was, dat de re- gering informatie verstrekte over de Juiste weg gevolgen van de oliecrisis voor de rijksbegroting, voor de werkgelegen heid, voor de positie van Rotterdam en een aantal bedrijfstakken. De WD wenst, dat de regering een alomvat tend beleidsplan presenteert. Een ge coördineerde aanpak op alle terreinen is nodig. De heer Wiegel liet in zijn verklaring merken, dat hij ontevreden is over de informatie over de proble men van vandaag. Intussen heeft dc Zuidhollandse raad voor de arbeidsmarkt rie ministers ge schreven, dat het onjuist is de gevol gen van de oliecrisis lijdzaam af te wachten totdat er voldoende gegevens bekend zijn. Het overleg tussen de overheid en het bedrijfsleven moet beginnen. weWnschappelijk mede-erker te Nij. ]\Jeer Vrjj yerVOCr Eddie Engels in Big Band voor militairen in het buitenland Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De trompettist Eddie Engels is door de NOS-radio afgevaar digd als Nederlands Vertegenwoordi ger in de Big Band. die vrijdagavond optreedt op het jaarlijks jazzconcert van de Europese Radio Unie. Dit jaar wordt het concert in de studio van de Noorse radio te Osto^gegeven. De Big Band is speciaal voor deze gelegen heid samengesteld uit jazzmusici uit dertien landen. Eeti rechtstreekse uit zending is vrijdag van 1957 tot 21.00 uur op Hilversum III. Van een verslaggever DEN HAAG —Nederlandse militai ren. die buiten ens land maar in Eu ropa gelegerd zijn kunnen vanaf 1 de cember vaker dan nu met vrij vervoer naar huis. Staatssecretaris Mommer- steeg heeft dit besloten na overleg met de militaire belangenverenigin gen. De nieuwe regeling houdt in dat dienstplichtigen dertien keer per jaar op rekening van het rijk van hun standplaats naar de Nederlandse grens kunnen rijden. Nu heeft een gehuwde dienstplichtige acht van dergelijke 'vrij-vervoertjes', de ongehuwde zeven. Gehuwde vrijwillig dienende militai ren kunnen per 1 december negen keer per jaar gebruik maken van vrij vervoer, nu is dat vier keer. De rege ling inzake vrij vervoer binnen Ne derland blijft onveranderd. De Vereniging van Dienstplichtige militairen beschouwt deze verhoging als een eerste stap naar de volledige gelijkschakeling met de in Nederland gelegerde dienstplichtigen. Deze kun nen 26 maal vrij reizen per jaar (dat is éénmaal per veertien dagen). Een extra probleem is, dat het instru mentarium op het vlak van de ar beidsvoorziening niet voldoende is om werkloosheid van enige omvang te bestrijden. De aanvullende werken hiervoor zijn te beperkt. Het effect van de olieboycot zal zich uitstrekken over een breed veld van het bedrijfs leven (in dis trie, transport en tuin bouw) vindt het verontrustend, strumentarium onvoldoende dringt er op aan op korte termijn de nodige maatregelen tegen de werk loosheid voor te bereiden. en -parate reactie. Er wordt blijk ge geven van een goed indelingsvermogen in de menselijke achtergronden. In drukwekkend waren de harde kreten van de door de kolonels monddood ge maakte arts en politicus Diamantopou- los. Ontroerend en geloofwaardig. Hij zei te hopen dat Nederlanders nooit zo iets hoeven mee te maken. Ook via een gesprek met Andreas Papandreus gaf Achter het Nieuws beter zicht op de feiten dan de spreekbuizen van de Junta, die alleen maar anarchisten op straat hebben gezien Zij maakten zich schuldig aan verdraaiing van de werkelijkheid op een manier die frap pant lijkt op de taktiek van ene Göb- bels. Het KRO-programma Bijbel en Homo filie zal ongetwijfeld veel hebben los gebroken. Naar vele kanten, wel te verslaan. Het moet min of meer be vrijdend hebben gewerkt voor mannen cn vrouwen die homoseksueel zijn en gebukt gaan onder een aan bijbeltek sten ontleende schuldenlast. Mensen De raad voor de arbeidsmarkt echter, die op grond van diezelfde et verontrustend, dat het in- bijbelteksten homofielen 'heftig afwe- itarium onvoldoende is en rpn(i teaemoettreden' zullen waar- ADVERTENTIE Wella hairspray in de long size bus. Zwart/grijze bus: voor normale versteviging. Groen/grijze bus: voor extra versteviging. 5,05 Horizontaal. 1. volmaaktheid, 2. watdr in N.Br.-muzieknoot-behoeftig, 3. half- voorzetsel-jongensnaara, 4. kasteel- stoomturbine (afk.)-loot, 5. wandver- siering-tweetal-voedsel, 6. paard-mu- zieknoot-rund, 7. schortje-baan voor balspel-water doorlatend, 8. meisjes naam-tijdrekening-bergplaats, 9. welge- vormd-drinkgerei. Verticaal: 1. tekengereedschap-ieder. 2. muggelarve-deel van een fornuis, 3. kPI'kO'JHIO'PI'Q vertragingstoestel-berg ln Thessaliü- UUC1 IteiAgdUgClB voorzetsel, 4. jongensnaam-pas, 5. go din van de tweedracht-duw-afnemend getij, 6. munt-op de wijze van-muziek noot, 7. aantal-bouwland-vernis, 8, go din van dc vrede-gekheid, 9. aandoe ning-voertuig. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Deputaten van de ge reformeerde kerken (vrijgemaakt) voor correspondentie met de hoge overheid hebben de minister van ver keer en waterstaat gevraagd, het mo gelijk te maken, dat kerkgangers die reeds op een afstand van vijf kilome ter van de kerk wonen, ontheffing van het zondagrijverbod ontvangen. Er zijn nogal wat kerkleden, die op geruime afstand van de kerk wonen, zodat de winter met zorg tegemoet moet worden gezien. Het wordt dan voor velen wel uitermate moeilijk rend tegemoettreden' zullen schijnltjk verzet aantekenen tegen de geest van het programma. Er is eigenlijk een scherp verschil van inzicht onder chrsitenen onder streept. Met name richtte men ztch te gen de wijze van waarop de EO het probleem heeft benaderd. Ds. Klamer sprak van een hanteren van eigen vooroordelen, waarmee tal van homo fielen de ellende zijn ingejaagd. Een ander zei dat één uitzending van de EO voldoende was, om naar bevrij ding hunkerende en gelovige homo fielen weer te laten instorten. Het zijn ernstige constateringen, die tot nadenken moeten stemmen. Zelfs met de beste bedoelingen bezield, kunnen wij anderen zo diep kwetsen, dat er ongelukken van komen. Com municatie is de allermoeilijkste bezig heid. Ik vermoed dat pater Lucas Grollenberg dit ook wel zal merken, na zijn verzuchting: 'lk wou dat christenen de bijbel niet meer het woord van God zouden noe men.' Ik ben bang dat onzer zijn ge hoor ook de kijkers veel mensen vol komen zijn dichtgeslagen en geen oor meer hebben gehad, voor waar pater Grollenberg ten diepste op wilde aan sturen: Jezus als de enige grond voor genade. TON HYDRA Moskou steunt Cabral MOSKOU (Reuter) De Russische president Nikolai Podgorny heeft de nieuwe republiek Guinee-Bissau steun toegezegd en aangedrongen op het vertrek van alle Portugese troepen uit het land. Hij sprak op een banket in het Kremlin ter ere van Luis Cabral, die tot premier van Guinee-Bissau is gekozen. De bevrijdingsbeweging PAI- GC riep op 24 september de onafhan kelijkheid uit. 15. Smidje Verholen was een plichts getrouw man, die de wetten nauwkeu rig in acht nam. Hij besloot daarom eerst eens even om inlichtingen te gaan vragen bij het gemeentehuis. Misschien wist burgemeester van Mui zenis er meer van. Stel je voor, zeg.een ventje van veertien jaar, die met een bundeltje goed op weg was in het holst van de nacht en die een slaapplaats zocht in een ruwe kist. Dat ventje kon wel eens van huls weggelopen zijn. Nee, nee, daar begon de smid zomaar niet aan. Bur gemeester Muizenis moest eerst maar FERDINAND eens informeren bij da hoofdstedelij ke politie te Gravendrecht of daar misschien een geval bekend was van een weggelopen ventje van veertien jaar.Zo peinzend over al deze alarmerende zaken liep smidje Verho len de trappen van het gemeentehuis op en in de vestibule liep hij als het ware onmiddellijk tegen de ijverige gemeentebode Kobus Reutelenbos op. Je komt als geroepen, Verholen,' zei Kobus. 'De Burgemeester heeft mij namelijk net gezegd, dat ik jou maar eens even moest gaan halen. Hij dij had wat belangrijks met je te besj ken, zei hij.' 'Nou, dat kon wel eens over een vermissingsgel gaan,' gokte de smid Hoho, Hi holen merkte Kobus op. 'Wat er j cies aan het handje is, dat weet niet, hoor. De burgemeester pil zijn zaken immers niet met een voudige gemeentebode te behande dc Afijn, je zult wel gauw merken m het over gaat.' Met deze woor klopte Kobus op de oude, eikenhou deur van des burgemeesters wei'1 mer. zo dc O ïjka de Radio vandaag voor veien wei uuciiuaic muciuj» nnn 1 J tweemaal per zondag naar het gebod COnCTGS l lK R33l QOOr Gods de kerkdiensten te bezoeken, al- (ADVERTENTIE) OPLOSSING VAN GISTEREN Hor. Vert. 1 1 marionet 2 2 akelig 3 3 rdder 4 4 ilex 5 5 oir 6 6 N.G. f 7 tentamen 8 12 Sn. 9 11 pat 10 10 Ella 11 9 pluim 12 8 saline dus deputaten. Ook vragen zij een algehele vrijstel ling voor predikanten, met dien ver stande dat zij moeten kunnen aanto nen, dat ze op weg zijn naar of van een kerkdienst, waarin ze moeten voorgaan. Zij wijzen erop, dat veel predikanten op dezelfde zondag behal ve in eigen gemeente ook nog in va cante gemeenten moeten voorgaan. Het gebruikmaken van openbaar ver voer Is meestal onmogelijk, terwijl het tweemaal heen en weer laten rij den van een taxi niet in overeenstem ming moet worden geacht met de be oogde benzinebesparing. Van een verslaggever AMSTERDAM Ondanks het bij een brand verloren gaan van veel stukken die voor het congres van de PPR, vrijdag en zaterdag in Utrecht, noodzakelijk zijn, gaat het congres door. Wel is het programma veran derd: staatssecretaris Van Huiten zal nu niet over milieuproblemen maar over de problemen van mogelijke olie- distributie en alternatieve energie bronnen spreken. De stukken ver brandden in het partijbureau te Am sterdam: de schade door die brand wordt op veertig mille geraamd. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 IS) AVt.show. met 7.45 VPRO: Deie dag on 8 00 Nws. 9.85 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10 00 (S) Radioweekblad. 11.00 Nws. 11.03 V.d. kleuters. 11.15 (S) Melodleenboeket: licht mui.progr. 11.85 (S) VARA-Dansork. an solisten. 12,00 Dordrecht Centraal. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 (S) Een middagje Stoomradio - progr. vol goede Jeugdherinneringen. 16.00 Nws. 16.03 (SWat van me drinken, schat? 17.00 (S) Lichte gramm.mui. 17.15 (S) Met de mus. mee. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag PP: 18.20 Ultz. v.d. A.R.P. VARA: 18.30 Tekst en muz.: cabaretprogr. EO: 19.00 Klankbord. 19.15 (S) WIJ hebben een woord v.d. wereld: geestel. liederen. 19.45 Bijbelstudie. 20.00 (S) Kerkorgelconc.: oude- en semi-klass. muz. 20.25 Het geslacht van Garderen (1). 21.00 EO-Metterdaad - progr. van Christel, hulpverlening. 21.07 De grote opdracht Het evangelie ln Belgie. 21.15 (5) Gramm.mui. 21.20 Avondslulting. TROS: 21.30 (S) Specia liteiten a la Carte: verzoekpl.progr. 22.20 Aktua. 22.30 Nws. 22.40 De tunnel der duls- ternis. 23.00 (S) In Pim Jacobs" Notenbar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-Soos, met 7.30 Nws; 7.41 Aktua; 8.30 Nws en 8.36-8.45 Gymn. v.d. hulsvr. 10.00 18) Kaboutertljd. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. vrouw. 11.30 Aktu- a. KRO- 11.45 Bejaardenprogr. 11.55 Med, 12 00 (S) van twaalf tot twee. met 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.: 12.30 Nws; 12.41- 12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar. 14.00 Huisbezoek. NOS: 14.10 Onder de groene lin de: oude liedjes en balladen. 14.30 (S) As- pekten v.d. kamermuz. 13.30 Nws. 15.33 Spie- kende rolnderh. 17.20 Overheldsvoorl.: Terza ke ultz. v.h. min van flnr.nclen. Onder werp: fiscalp oudedagsreserve. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 <S) Hier en nu. NOS: 18.00 Bopthema's en swlngsesslons: lazz uit de Jaren 1935-1955. 18.30 Nws. 18.41 Spiegel van Gr.-Brltt. 19.00 Openb. Kunstbe zit. RVU: 19.10 Radlovolksuniversltelt - Suri name: lnf. over een ontw.land met een eigen problematiek t.a.v. arbeidsverdeling en in tern. samenwerk. 19.30 Radlovolksunlversl- leit: Laten we het werk verdelen. Onderdeel vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdaga vond muz.magazine. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Steevast. (8.00 Nws: 8.02-8.05 Radiojournaal.) 9 00 Nws. 9.03 De negen-uur-ihow. 10.00 Nws. 10.03 (S) Ar- ge beldivltaminen. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. Radiojournaal. 12.08 (S) Zet "m op. Nws.) 14 00 Nws. 14.03 Hit-Visser: top 15.00 Nws 15.03 Cees van Zljtveld. Nws.) 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. Postbus 700: versoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet 19 00 Nws. 19.02 Popfantasie op Hilv. 20.00 Nws. 20.02 Vincent van Engelen. en 22.00 Nws.) 22.35 Med. 13.00 Nws. Metro's Midnight Music. 24.00 Nws. 0.01 lem Ruys en Joop van Thljn. (1.60 2 00 Meta de Vries. 4.00-7.00 Fellx Meur (Vanaf 2.00-7.00 elk heel uur weerber.) BELGIE 324 m NED. bl 12.00 Nws. 12 08 Lichte muz. (12.50 tenl. persoverz. 13.00 Nws, weerber., tc agenda.) 13.55 Beursber. 14.00 Nws. Schoolradio. 14.23 Intermezzo. 14.30 J uitz. 14.50 Lichte mus. 115.00 Nws.) Radloschoolkoren. 16.00 Nws cn beun 16.15 V.d. kinderen. 17.00 Nws en med. Lichte ork.muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.1 kenmoraal en -filosofie. 18.45 Sport. Taalwenken. 18.57 Lichte muz. 19.00 Ni act. 10.30 Lichte mus. (19.40 Keurig En 20.00 Country, Folk en Pop 21.00 ternws. 21.10 Troubadoursavond. 22.00 22.05 Licht progr. 23.00 Nws. 23.10 LI' progr. 23.40-23.45 Nw«. 41 -- 'Het geluid van de wind komt me goed van pas', fluisterde hij. 'Geen mens zal me nu horen.' Hij kuste me. 'Je goede naam blijft voorlopig onaan getast, preutse dame.' Ik pakte hem bij de revers van zijn jasje en trok hem dicht naar me toe. 'Let op jezelf. Alsjeblieft, let op je zelf.' 'Waarom zeg je dat?' 'Dat weet ik niet. Ik voel het nu een maal zo.' 'Maak je niet ongerust. Er kan niets met me gebeuren. En nu maak je dat je in bed komt.' En plotseling was ik alleen. Ik dacht dat ik in het ritselende gras even een nog sterker geritsel hoorde, maar toen was er niets meer. Ik draaide me om en zag dat Timothy me in zijn pyjama in de balkondeuren stond aan te staren. Een ogenblik dacht ik dat de wereld stil stond. De wind, de geluiden van de nacht, het bloed en de adem in mijn lichaam: het was of dit alles ver stomde. Ik kon geen woord uitbren gen. Ook hij bewoog zich niet, maar ofschoon ik wist dat Lewis geen la waai had gemaakt, was ik er van over tuigd dat hij hem gezien had. Ik denk dat we elkaar zo een halve minuut hebben staan aanstaren, maar voor mijn gevoel leek het een eeuwig heid. Hij mocht van niets weten: dat waren mijn instructies en juist de angst, die mij op het laatste ogenblik was besprongen, deed mij beseffen, dat iedere inmenging gevaarlijk kon zijn. Het beste was net te doen of hij niets gezien had, om dan maar te hopen dat hem de moed ontbrak het onder werp aan te snijden, voor ik er duide- lijk op gezinspeeld had. 'Hallo, kon je niet in alaap komen?' vroeg ik. Hij liep langzaam naar buiten en bleef op nog geen meter afstand stil staan. Het was nu zo licht geworden dat ik hem duidelijk kon zien. De uit drukking van zijn gezicht verried geen enkele gemoedstoestand, geen nieuwsgierigheid, geen ontsteltenis of zelfs maar verrassing. Ogenschijnlijk volslagen onverschillig keek hij mij aan. Het zag ernaar uit dat hij het spelletje ro zou spelen als ik hoopte. Toch ging ik juist door die onver schillige blik door de knieën. Jongens van zeventien jaar kijken namelijk meestal niet zo geïnteresseerd. Er had zich in zijn leven al genoeg achter zijn rug afgespeeld, nu moest daar maar eens een eind aan komen. Wat kon ik beter doen dan hem de waar heid vertellen. Ik kon hem toch im mers onmogelijk vragen wat hij nu dacht dat ik met Lee Elliott had ge sproken. Tenslotte had hij toch gezien dat wij elkaar kusten. En trouwens, mocht ik er in-slagen zijn eerste aan val af te slaan, dan zou hij er toch weer op terugkomen en spoedig zelf de waarheid achterhalen. Daarom kon hij het maar beter meteen van mij horen; Lewis zou me dat wel kunnen vergeven. En of we Timothy nu, of over enkele dagen ons vertrouwen schonken, dat bleef toch hetzelfde. Ik haalde een keer diep adem en leunde tegen de deurpost. 'Nu ben ik erbij', zei ik luchtig. 'Ik moet je nou wel eerlijk opbiechten dat ik gelogen heb omtrent Mr. Elli ott.' 'Gelogen? Tegen mij?' 'Ik ben bang van wel. Je herinnert je toch nog wel dat ik je zei dat hij als twee druppels water op mijn man leek?' 'Ja, natuurlijk.' De uitdrukking van zijn gezicht was nu langzamerhand minder onverschillig geworden. Ik meende te merken dat hij meteen be greep wat ik wilde zeggen. 'Je bedoelt dat hij werkelijk je man is', zei hij opgelucht cn niet zonder plezier. 'Je bedoelt dat die Elliott Je man in derdaad al die tijd hier in Oberhau- sen is geweest?' 'Juist. Meteen toen ik hem zag be greep ik dat hij liever niet herkend wilde worden Annalisa zei toen: 'Dit is Lee Elliott' en ik hield daarom maar mijn mond wat me verreweg het verstandigst leek.' 'Een schuilnaam? De oude vertrouwde Timothy was weer terug. Zelfs al was het nog niet volledig dag. toch zag ik zijn ogen twinkelen van opwinding. 'Heb ik je niet gezegd dat hij iets mysterieus had? Geen wonder dat jij er vanavond zo merkwaardig uitzag en dat je er niets voor voelde naar Stockholm te telegraferen!' Hij zweeg enige ogenblikken. 'Maar waarom?' 'Vraag me niet waarom, want dat heeft hij mij niet verteld. Alleen maar dat er iets is, dat zijn firma lie ver nog niet openbaar maakt. Daar dienen we dus rekening mee te hou den.' Even lachte ik. 'Zijn trots zal een ge duchte knauw gekregen hebben; hij was er zo zeker van dat niemand hem gehoord had.' •Eigenlijk heb ik ook niets gehoord. Ik was wakker geworden en kon daar na niet meer in slaap komen, vooral ook omdat ik het nogal warm had on der die dekdeken. Ik ben daarom op gestaan om de deuren wat verder open te zetten.' Hij voegde er kinder lijk aan toe: 'Ik was wel een beetje bang. Ik vroeg me af wat hij in vre desnaam hier uitvoerde. Juist wilde ik op hem af gaan en kijken of met jou alles in orde was, toen jullie naar buiten kwamen.' 'En je merkte dat het een prettig be zoek geweest moest zijn.' Ik lachte. 'Nou, bedankt dat je zo goed op me gepast hebt.Nu weet je alles. Tenminste net zo veel als ik weet Maar houd het voor je, dan ben je een engel. Ik mocht je eigenlijk niet vertellen wie hij werkelijk was.' 'Oké. Welterusten.' 'Welterusten.' En ik keerde terug naar mijn koude bed. TV vandaag NEDERLAND I TELEAC 10.00 Landbouw - les 4 (herh.) NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie VARA 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest en Intern. Agrarisch nieuws 19.05 Uitz. Stichting Socutera 20.00 Journaal PP 20.20 Uitz. v.d. P.P.R. (ADVERTENTIE) Gele koolschotel 1 gele kool 40 gram boter 1 ul 2 theelepels tomatenpuree zout ■tukjes aardappel Smelt de boter en doe er de aan rin gen gesneden ui in. Even licht frui- ten en dan de tomatenpuree erbij. Dan de gesneden kool toevoegen en de kool kleuren door deze regelmatig om te scheppen. Doe er wat water bij en laat do kool op een laag vuurtje gaar worden. Wanneer de kool half gaar is voeg dan de aan stukjes gesne den aardappel tod. Op smaak brengen met zout en goed opletten dat de zaak niet aanbrandt. Laat de kool niet al te gaar worden, anders zit er geen smaak meer aan en zijn bovendien de NOS 20.30 Staatsloterij 20.35 Geen plaats voor twee 21.30 Panoramiek 22.20 Studio Sport 22.45 Den Haag vandaag 22.55 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 NeddrPopzien NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Een lach en een traan 21.00 Van Onderen 21.25 Filmportret v.h. Kwintet Sonny Rollins IKOR KRO RKK 22.00 Kenmerk NOS 22.25 Journaal DUITSLAND I 10.06 Journaal. 10.05 Journaal van I vond. 10.25 Das Jahr. 10 55 Duits uit 0 West. 11.45 Poolse doe. 12.15 Akt. msp 12.50-11.00 Persovers. 13.15 Doe. prop Klnderprogr. 15.20 Doe. rep. 16.45 dj film. 17.30 Der Mann vore grossen F1W 19!l5 Rep.film. 20.00 Journaal en wi verdwenen. (Recept A. Schalkwijk-Borst vitaminen mevrouw Haarlem) Menutip: Gebakken lever, gele kool schotel, rijst, frambozenpuddlng. naai en weerber. 22.35 Medltatl DUITSLAND IX 11.00 Klass. conc. 12.50 Act. en mui Journaal. 13.25 Natuurfilm. 14.40 I Jeugdfilm. 15.40 Kinder- en Jeugdb 16.25 Gymn. voor kinderen. 16.35 .a noc_ prok, «t Leben. 21.00 Journaai. 21.15 Aspekt» Kort tv-spal; Alia kleinen Roschen aUeln. 22.50 Journaal. DUITSLAND III WDR 18.30 TV-cursus. 19.00 Zandmann. Progr. voor 6paans« werkn. in Duits} Handel en verkeer. 19.43 Nws uit 1» Westf. 19.55 Comm. 30.00 Journaal as ber. 20.15 Doe. serie. 31-00 Doe. film* Act.rubr. 22.05-23.10 TtlekriUk, t 8 di b< al

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6