Kiezers laten Lachmon vallen een krent? KVP en ARP ook in senaat welwillend jegens ploeg Den Uyl Dp stroom al 3 a 4 procent bezuinigd Winkels straks verplicht dicht van 18-22 uur litieke aardverschuiving in Suriname Begin januari nieuw ontwerp Sherry Woningbouw Vluchtelingen tienduizenden doden in Chili DERK DE VRIES Kind vlakbij huis verdronken h'ls weer verslechtert zeker tien procent besparing nodig Horeca wil op zondag dicht „Argenta" Super Lux: de lamp met 30% meer licht op tafel W/KWARTET WOENSDAG 21 NOVEMBER 1973 BINNENLAND T3/X5 wij 11 een medewerker in Paramaribo len 11RAMARIBO Hoewel gisteravond laat de exacte einduitslag van de hebt tenverkiezing in Suriname nog niet bekend was dit mede veroorzaakt Pj)r het feit dat bij de stembureaus de telling enige uren is stopgezet om personeel rust te gunnen hebben de voorlopige resultaten een aard- ir ÜJschuiving te zien gegeven in de politieke verhoudingen in het rijksdeel. zei r "vo Creools-Javaanse oppositiegroep :n rêfiale Partij Kombinatie (NPK) volgens de prognoses 22 van de tels veroverd en is daarmee als er v innaar uit de verkiezingen te- thulifliijn gekomen. De Creoolse re- [spartij van premier dr. Jules PNP, heeft geen enkele zetel te veroveren en is daarmee van olitieke toneel weggevaagd, ter- andere regeringspartij, de staanse vooruitstrevende hervor- ndeifc>artij (VHP) van Jaggernath de e ion de overige 17 zetels heeft bai ;en. In de afgelopen regering- jnsat had de VHP na de afsplit- do van dr. Hirasingh zestien zetels Staten. Hjf' ser, uijv 3asti 'erri nog niet alle stemmen zijn ge- kunnen er nog verschuivingen len. Politieke kringen in Para- .0 achten het niet onmogelijk, n a' j een verdeling van de restzetels Dorn rhouding 23 voor de NPK en 16 de VHP zal worden, lurinaamse Statenvoorzitter en van de VHP, J. Lachmon, zei en naar aanleiding van de ver- l gsuitslagen, dat het volk heeft 1 en dat zijn partij zich daarbij Jril gt. 'Het is', aldus de heer Lach- 'een democratische uitspraak'. 'Iprak de hoop uit, dat ook alle <e verliezers zich bij de uitslag neerleggen, maar later op de ei hij een hertelling aan te vra- 1 roor hei kiesdistrict Suriname gebied rond Paramaribo), tslagen hiervan zijn nog steeds bekend. De lijstaanvoerder van baajlnnende NPK, Henk Arron, ver- toe dat het kiezerskorps duidelijk U®1 leleid van de regering Sedney Delainon heeft afgewezen. 'De kiezers ons in onze verwachtingen eleurgesteld'. (ADVERTENTIE) e Spanje kent,kent Osborne sherry Calidad Superior 'ié lem ,]g Tan pagina 1 rdA-fractie had ook ernstige aan- ngen op de voor de PvdA zo be- ijke grondpolitiek. Het Kamerlid Vink bepleitte een nog sterkere e voor de gemeente bij de aan- van gronden voor stadsuitbrei- led Hij meende dat minister Gruy- nbatop dit punt nog lang met ver ge- het fu icht :er« gaat. •nbs Camerlid Tolman (CHU) noemde ïoro woningbouwbeleid aarzelend en Jachtig. Hij vreesde een belang- vo vermindering van de werkgele- eid in de bouw en diende daarom motie in voor extra bouwpro- fJma's om grotere werkloosheid in luwsector te voorkomen. gitjes Jt fractieleider Aantjes meende e woningnood beter opgelost kan en door een betere woonruimle- ilist ®ng door middel van de door- iiing in plaats van het steeds ho- ipvoeren van het nieuwbouwpro- ma. Om die doorstroming te be- iren bepleitte de heer Aantjes 4 nelle invoering van een doorstro- 8 ssubsidie en van wettelijke maat- tr en die gedwongen doorstroming "lijk maken. Evenals de KVP it de AR woordvoerder grote be- :n naar voren tegen het vaststel en maxima van de huurverho- in geliberaliseerde gebieden, de huren in principe vrij zijn Jakt. De heer Aantjes constateer- 1 at deze liberalisatie goed heeft rkt en nergens tot ontsporingen geleid. Overigens vond hij wel met toekomstige uitbreidingen het geliberaliseerde ^gebied voor lig moet worden omgesprongen, heer Aantjes zei tenslotte dat worden bekeken of het departe- van volkshuisvesting en ruimte- ordening wel in zijn huidige i moet blijven bestaan. De VHP voerde in de verkiezingscam pagne een strijd tegen de onafhanke lijkheid van Suriname op korte ter mijn. De NPK daarentegen sprak zich niet zo duidelijk uit, maar bleek geen voorstander van het uitstellen van de onafhankelijkheid op lange termijn: de onafhankelijkheid is niet meer te stuiten. Nederland heeft laten weten, dat het de onafhankelijkheid van de Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het aantal do den dat in Chili is gevallen sinds de omverwerping van president Salvador Allende, moet tusen de 30.000 en 50.000 bedragen. Eit verklaart een groep Chilenen, die door tussenkomst van de Nederlandse ambassade in Santiago het land heeft kunnen verlaten. Een aantal van hen is pas sinds kort in Nederland en heeft de ontwikkelingen sinds de coup van het leger van 11 september dus geruime tijd kunnen volgen. De vluchtelingen baseren hun schat tingen op officiële berichten niet uit Santiago, maar uit de provincie. De militaire goeverneurs van de door de junta ingestelde militaire districten hebben, aldus de vluchtelingen, tot taak leiders en leden van de Unidad Popular en vakbondsleden te liquide ren. De krijgsraden in de provincie zijn eerder gaan functioneren dan in Santiago en officieel staat vast dat in een aantal districten gedurende vij fenveertig dagen 200 doodvonnissen per dag zijn uitgesproken en uitge voerd. De vluchtelingen kunnen geen exactere schatting geven omdat de be richten uit een aantal districten niet te verifiëren waren. De naakte lijken die men dagelijks in grcten getale in de rivieren aantreft, worden door de junta niet bij het 'of ficiële' lage dodental gerekend omdat het hier volgens de junta nog steeds om mensen gaat, die 'tijdens de putch' zijn omgekomen. Van de beruchte Ley de la Fuga', een wet die algemeen in Spaanssprekende landen geldt en die bepaalt dat onge acht het misdrijf, waar iemand van verdacht wordt, hij mag worden dood geschoten, wanneer hij probeert te ontvluchten, wordt als volgt gebruik gemaakt: tegen de gevangenen wordt gezegd dat de junta hen vrijlaat. Wanneer zij dan niets vermoedend de gevangenis verlaten, worden zij 'op de vlucht' doodgeschoten. Het infanterieregiment-Buin waarvan manschappen en officieren tegen de putsch waren, is tijdens de coup in de kazerne geconsigneerd geweest. Om wonenden van de kazerne hebben verklaard dat het regiment na de putsch in nachtelijke fusillades in zijn geheel is geliquideeéd. beide rijksdelen Suriname en de Ne derlandse Antillen al in 1975 als een feit zou willen zien. Een van de nieuwe geizhten in het parlement is dat van de dichter-schrij- ver Robin Ravales, die onder het pseudoniem Dobru grote populariteit geniet in links-nationalistische krin gen in Suriname. Hij is lid van de pnr van mr. Bruma. Een algehele ver gelijking met de verkiezingsuitslagen van 1969 is niet mogelijk, omdat de Nationale Oartij Surinae en de Partij Nationale Republiek toen gescheiden optrokken. De Kaum Tani Indonesia en de Progressieve Surinaamse Partij, die nu samen met de NPS en de PNR de NPK vormen, hadden zich toen aangesloten bij de PNP van dr. Jules Sedney. De zetelverdeling voor de NPK is waarschijnlijk als volgt: NPS: 14 zetels, PNR: 4, PSV (r.k.): 3 en de KTPI: 1 zetel. Voorzover de uitslagen in de distric ten bekend zijn, blijkt de NPK de ze tel in Para en Brokoppndo te hebben behouden en in Coronie die van de PNP te hebben overgenomen. De VHP handhaafde zich in Nickerie, Sa- ramacca en Commewijne. De uitslagen van het grootste district Suriname en van de districten Boven- en Beneden- Marowijne in Oost-Suriname zijn nog niet binnen. Ook in Paramaribo be haalde de NPK een grote overwin ning. In totaa' stemden hier 21.044 Surinamers op deze partij. Opkomst fADVERTENTIE Is een Derk de Vries roker Integendeel. Hij is een man die de goede dingen van het leven waardeert. Een man met gevoel voor kwaliteit. Hij weet de fijne smaak en goede geur van Derk de Vries op prijs te stellen. En hy voor Derk de Vries sigaren minder betaalt, komt hem goed uit. een warme vriendschap waar dl Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Staatssecretaris Haze- kamp (economische zaken) blijft er voorlopig bij dat een verplichte win kelsluiting alleen zou moeten gelden tussen 18 en 22 uur. Daarna zal het iedere winkelier vrij moeten staan, of hij zijn winkel opent of sluit. De staatssecretaris zei gisteren in de Tweede Kamer nogal verbaasd te zijn ver de kritiek van de middenstandsor ganisaties en de twijfels van sommige Kamerleden. Hij kon zich eenvoudig niet voorstellen dat deze maatregel er toe zal leiden dat de winkels 's avonds na tien uur in groten getale open zullen gaan. De enkele winkel die dit wel doet heeft daar alle reden toe. Dat geldt bijvoorbeeld voor zaken die vlak bij de uitgaanscentra zijn ge legen. Het heeft weinig zin die be drijfjes een extra verdienste onmoge lijk te maken, aldus drs. Hazekamp. Begin januari hoopt de staatssecreta ris het ontwerp-winkelsluitingswet ge reed te hebben. Hij stelt zich voor dat daarin in grote lijnen wordt voor geschreven dat een winkel 55 uur per week geopend zal mogei. zijn. Welke uren dat zullen zijn, behoudens de Van een verslaggever NOORDSCHARWOUDE De drieja rige Erik Martin is verdronken in een Achterburggracht bij zijn ouderlijk huis. Het kind werd sinds maandag vermist; gisteren werd zijn lichaampje gevonden. De VHP kreeg er 9005, ruim 1500 meer dan in 1969. De opkomst in Su riname was 67 procent, maar in de districten over het algemeen hoger. De zetelverdeling voor Paramaribo (tien zetels in de Staten) is nu zeven voor de NPK en drie voor de VHP In 1969 was dit drie voor de NPS, 1 voor de PNR, 3 voor de PNP en 3 voor de VHP. Gistermiddag trokken veel aanhangers van de NPS en de PNR zingend en dansend door de straten van Parama ribo. De vele jongeren in de feestelij ke stoet riepen: 'Weg met Bobo' (Bo bo is een scheldwoord voor premier Jules Sedney). Gisteravond laat waren de stemmen geteld van 189 van de 230 stembu reaus. De uitslag was: (voor de lande lijke lijst, 12 zetels) NPK 58.155, VHP 43.788, PNP 3.483, VVP 1.105, HPP 3.085, AG 618, BEP 2.800, DVF 637 en DUS 338 Het Surinaamse ochtenblad 'De vrije stem' meent, dat de verkiezingsuitslag voor de Surinaamse Staten een scher pe raciale polarisatie toont. De krant schrijft dat door deze etnische polari satie de verdeling van de zetels in een nieuwe regering een kwestie van touwtrekken zal worden tussen de NPK en de VHP. Het dagblad 'De ware tijd', schrijft dat de oorzaken van het ten onder gaan van de PNP van Sedney van Sedney duidelijk zijn: 'het bewind is teveel betrokken geweest bij schanda len, die juist de PNP zo krachtig ver oordeelde in het vorige bewind van de NPS, die nu in d'ï NPK zit. Mr. H. van Riel, fractieleider van de VVD, tijdens zijn redevoering. Van Hulst: bij formatie dialoog om hals gebracht Van onze parlementsredactie DEN HAAG Ook in de Eer9te Kamer wordt liet kabinet Den Uyl door de fracties van KVP en ARP kritisch maar welwillend tegemoetgetreden. Oud-premier De Jong thans fractieleider van de KVP in de senaat zei gisteren bij de algemene beschouwingen in de Eerste Kamer, zich te kunnen vinden in veel wat het kabinet wil en AR-fractieleider prof. Albeda kondigde aan, de waar mogelijk te willen steunen. regering Woordvoerder Broeksz (PvdA) van zijn kant getuigde dat het kabinet niet teveel of onnodig van 'Keerpunt '72' mag afwijken. Oud-premier De Jong drukte Den Uyl op het hart, geen tweedracht in eigen kabinet te zaaien door een partijdige houding aan te nemen. De Jong waarschuwde Den Uyl ervoor, niet lichtvaardig de kabinetskwestie te stellen. 'Een extra parlementair kabinet behoort dit machtsmiddel (behalve in bijzonder belangrijke gevallen) niet te gebrui ken', aldus De Jong. Prof. Albeda zei dat de formatie van het kabinet geen toonbeeld van schoonheid is geweest, maar nu het kabinet er is meende hij dat het de moeite waard is geweest. 'Dit was niet wat we hebben verwacht of het kabi net waar we naar uitzagen, maar mo gelijk wel het kabinet waarmee wij de weg kunnen inslaan die we wensen te gaan'. Albeda voerde aan dat de chris ten democratie zijn bondgenoten eer der links dan rechts moet zoeken. Bo vendien zag hij de WD nog niet als een toekomstige kern van een alterna tieve coalitie. Verlies WD-senator Van Riel oppositielei der in de senaat beperkte zich er voornamelijk toe, KVP en ARP bij de volgende verkiezingen te beginnen in Amersfoort groot verlies te voorspellen. Hij zei dat verlies te be treuren, maar nu het te verwachten valt, is het volgens Van Riel de plicht van de VVD, te proberen, kiezers uit deze partijen naar zich toe te trekken. 'De dames en heren zijn in een dwangpositie, als het ware in handen van hun vijanden gevallen. Hun han delen wordt door de angst voor hun tegenstanders beheerst', aldus Van Riel. Hij zei dat beide partijen bezig zijn, geheel tegen hun eigen belang in, de polarisatie te bevorderen. Hij schatte de uitkomst van dit alles voor het kabinet slecht. KVP en ARP zul len na een slechte afloop van komen de verkiezingen in het kabinet op es sentiële punten niet voor de PvdA kunnen terugwijken. Hun keus wordt volgens Van Riel: op korte ter mijn verkiezingen met vermoedelijk veel schade, of verkiezingen over drie of vier jaar met hun ondergang. 'Daarover zullen de meningen en de betrokken partijen sterk verschillen en daarin ligt de basis voor de val van het kabinet', aldus Van Riel. Verder viel hij het optreden van mi nister Boersma tijdens de formatie scherp aan. Van Riel zei dat het niet in een goede functionering van ons huidige parlementaire stelsel past, zich na de verkiezing tot Tweede Ka merlid lijnrecht op te stellen tegeno ver de eigen lijstaanvoerder, 'aller minst wanneer men zelf als minister met die lijstaanvoerder nauw samen werkte'. Hoewel Van Riel aannam dat Boersma als persoon door gewetens motieven werd geleid, had hij tegen deze handelwijze staatkundige bezwa ren. Toen Van Riel er bij zei, dat Ie minister achter de rug van Biesheuvel om zou hebben gehandeld, interrum peerde Boersma hem en verweet hem dat hij alleen op kranteberichten was afgegaan. AR-fractielcider Albeda zei later zelf, de stap van Boersma te beschouwen als 'de sleutel voor de oplossing van de crisis', als 'een ongewone stap in een ongewone situatie'. 'De staatkun dige bezwaren van Van Riel begreep Albeda niet. Hij meende dat Van Riel gebrekkig geïnformeerd was. Groot leider Broeksz wijdde een flink stuk van zijn rede aan een furieuze aanval cp de WD, met name op Van Riel cn Wiegel. Hij verweet Wiegel, de kleine zelfstandigen en middenstanders te mobiliseren ten behoeve van het grootkapitaal. Van Riel werd in de tang genomen wegens hetgeen hij on langs in Vlaanderen in een openbare bijeenkomst had gezegd over de con fessionelen ('Zij verdubbelen de erfe nis van Romme, Beel en Colijn onder het sluwe hoongelach van Den Uyl --n de zijnen'). Broeksz maakte zich vro lijk over het feit dat Van Riel Wiegel als een groot leider had afgeschilderd, ovj onzer verslaggeefsters SUEM Dank zij de besparingen op elektriciteit, die de Nederlandse bevol- Vo|6 de laatste veertien dagen vrijwillig heeft doorgevoerd (minder licht aan in luiskmaar ook minder verlichting langs de wegen en in winkelstraten en etalages) te op het ogenblik een besparing van drie a vier procent merkbaar op bet totale iriciteitsverbruik in ons land. fel men bij de elektrici* rijven in eerste instan- bet ontevreden is over de- bijwillige besparing, denkt h toch wel, dat er de ko- pde tijd nog aanzienlijk bespaard zal moeten 'Wanneer het weer de Jende weken slechter gaat vooral wanneer het gaat vriezen, zullen we zeker zo'n tien procent moeten be sparen op het elektriciteits verbruik', aldus ir. W. H. van Krimpen van de Samenwer kende Elektriciteits-Produktie- beJrijven in Arnhem. Wanneer het gaat vriezen komt er minder aardgas be schikbaar voor de electrici- teitscentrales, die gewoonlijk bijna allemaal op aardgas wer ken. 'Er zal dan echt veel sterker bespaard moeten wor den dan nu gebeurt, want met al die vrijwillige, kleine be sparingen komen we in het to taal heus niet boven de zes procent uit. En we moeten de komende weken werkelijk wel tien procent halen. Wanneer het een echt strenge winter met veel vorst zou worden, zouden we nog meer dan tien procent moeten besparen', al dus ir. Van Krimpen. KNMI Heel belangrijk voor de mate, waarin bespaard moet worden is het weer van de komende tijd. Helaas is het nog niet mogelijk dat er weersvoorspel lingen voor een heel seizoen tegelijk komen. 'Wij werken nauw samen met het KNMI; dat deden we trou wens altijd al. We krijgen van het KNMI een weersvoorspel ling voor een paar dagen en op grond daarvan rekenen we samen uit hoeveel elektriciteit er de komende dagen gebruikt zal worden. Men kan ons op het ogenblik jammergenoeg nog niet helpen aan voorspel lingen op lange termijn', zegt de heer Van Krimpen. Om tot de benodigde bespa ring van tien procent te ko men, is het niet genoeg, wat er ni- gebeurt. 'We moetep vooral de medewerking krij gen van de kantoren en de be drijven, die volgens mij nog wel wat meer op licht kunnen bezuinigen. Zij zijn namelijk de grote verbruikers, wier be zuinigingen meer gewicht in de schaal leggen dan die van particulieren. Natuurlijk kun nen particulieren ook bezuini gen: minder licht gebruiken, minder verwarming (dan kan er des te meer aardgas ge bruikt worden voor de elektri sche centrales) minder radio en tv gebruiken en de wasma chine wat minder laten draai en', meent ir. Van Krimpen. Een tv-loze avond zou een aar dige besparing opleveren. 'O- ver deze mogelijkheid is al eens gedacht, maar het is nog maar bij overwegen gebleven', cegt ir. Van Krimpen. als 'iemand die boven ons allen uit steekt, wiens woord voor ,ons wet is omdat wij in hem geloven'. Broeksz vond dit alles wartaal, tenzij het de bedoeling van Van Riel zou zijn ge weest Wiegel onmogelijk te maken. De fractieleider van de CHU, prof. Van Hulst had de formatie van het kabinet 'een treurspel' genoemd. Ter wijl een formatie model moet staan voor de samenwerking in maatschap pelijke verbanden, werd de dialoog om hals gebracht. Hij meende dat wan neer Den Uyl in de oppositie was ge weest, deze 'dit gesjacher met mensen en meningen' vernietigend zou heb ben gekritiseerd. Prof. Van Hulst zei dat voor zijn fractie het eigen pro gramma norm zou zijn bij de beoorde ling van het beleid. In voetbaltermen sprekend waar schuwde Van Hulst Den Uyl ervoor dat nog zal moeten blijken of zijn ploeg in de eredivisie thuishoort. Hij meende dat aanvoerder Den Uyl enke le van zijn medespelers ervan zal moeten overtuigen dat zij niet straffe loos tegenstanders tegen de schenen kunnen schoppen. KVP-woordvoerder De Jong waarschuwde het kabinet dat band tussen de christen democraten ten onderling sterker is dan de band tussen de christen-democraten en de linkse drie. Hij raadde Den Uyl aan, de CHU tegemoet te treden met de band tussen de christen democragan in zijn gedachten. Onder de indruk van de oliecrisis hebben de meeste sprekers in de senaat veel gezegd over het buitenlandse beleid. Van Riel ver weet Van der Stoel een rommelig be leid. Broeksz vond het beschamend te zien, hoe sinds de olieboycot 'domi nees veranderden in kortzichtige kooplieden, 'die de regring verweten, ongenuanceerd haar standpunt te heb ben geuit. Hij noemde deze houding scheihei- lig, maar uit democratisch oogpunt ook gevaarlijk. Prof. Van Hulst bracht een onderscheid aan tussen po litiek en diplomatie en hij zette bij de diplomatie vraagtekens. 'In de di plomatie moet de politiek zodanig vertaald worden dat goede betrekkin gen zoveel mogelijk gehandhaafd blij ven', aldus pror. Van Hulst. Hij gispte de regering wegens haar houding je gens Zuid-Afrika. Hoewel een Zuid afrikaans minister hier niet welkom was, bezochten drie Nederlandse mi nisters wel een receptie van de Zuid- afrikaanse ambassade. Hij stelde het buitenlands beleid van de regering Brandt ten voorbeeld die een geleide lijke ontwikkeling in IZuid-Afrika voorstaat en de dialoog wil handha ven. Geen moralisme Prof. Albeda meende dat moralisme in het buitenlands beleid ongewenst is, maar dat een ethische inspiratie toch onontbeerlijk is. Die inspiratie moet echter volgens prof. Albeda meer blijken uit het eigen beleid dan uit een vloed van woorden over ande ren. Tenslotte: ook in de senaat bleef het weglaten van de bede uit de troonre de niet onbesproken. De Jong be treurde dit ernstig. Prof. Albeda zei dat het kabinet zich in de reacties moet hebben vergist. Hij deelde mee dat zijn fractie zich voelt aangespro ken door de alternatieve formulering voor een bede in de troonrede die door prof. Verkuyl is voorgesteld. Hij wenste het kabinet 'Gods zegen' toe, nu het wordt geconfronteerd met de 'moeilijkste na-oorlogse periode'. verplichte sluiting van 18 tot 22 uur kunnen >de ondernemers dan zelf uit maken. Controle zal plaatsvinden door middel \fan een door b. en w. goedge keurd biljet op de winkelruit waarop duidelijk'^de openingsuren zijn aange geven. Staatssecretaris Hazekamp: 55 uur per week geopend Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Veel 'Jioreca-bedrijven overwegen hun zaak op zondag te sluiten. Staatssecretaris Hazekamp eco nomische zaken heeflt dit gisteren in de Tweede Kamer meegedeeld. De staatssecretaris baseert zijn ver^ wachting op een vrijwillige en schrif telijke enquête die het; horecabedrijf onder zijn leden heeft gehouden. Na de eerste autovrije zondag overwoog zes procent de zaak te sluiten, na de tweede zondag was dit aafltal al uitge groeid tot vijftig procent. Uit de enquête blijkt ook «dat de auto vrije zondag de omzet foijs heeft ge drukt: met vijftig procent op de eer ste zondag en met zestig procent op de tweede zondag. Voor sommige be drijven betekent de zondag omzet on geveer veertig procent van} de week- omzet De heer Hazekamp kon db Kamer geen uitsluitsel geven of hy de ge troffen horeca-bedrijven wel of niet financieel te hulp zal konien. Hij heeft de kwestie ingebracht i». de de partementale werkgroep, die die moei lijkheden van de oliecrisis bestudeert Hij wees erop dat de horecsisector niet de enige bedrijfstak is die door de autovrije zondag wordt gedupeerd. Benzinestations, autoverhuurbedrijven en sommige recreatieterreinen onder vinden er ook de nadelen van» Hij herinnerde er nog eens aan, dal het kabinet de horecabedrijven in zoverre tegemoet is gekomen dat er op d|p ko mende feestdagen wel auto mag »wor- den gereden. Bovendien zullen dé ho recabedrijven nu ook ontheffing (krij gen om op zondag maaltijden tebe zorgen. Bezien zal worden of ook (het horecapersoneel van de auto gebruik mag maken. De fracties van de WD en DS'70 b4e- ken duidelijk teleurgesteld door deze opstelling van de staatssecretaris. De heer Portheine (WD) diende een\ motie in waarin de regering wordt ge vraagd zich te bezinnen op verdere maatregelen om aan 'de soms catastro fale gevolgen voor de getroffen be drijfstakken. c.q. activiteiten, tege moet te komen. 'De heer Berger (DS'70) zei 'bedroefd' te zijn. (ADVERTENTIE) voor dezelfde stroomkosten RITA 'Ik zag, dat het pas gelakt was. Daarom heb ik mijn schoenen uitgetrokken, maar

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5