Tiristen Democratisch Lppèl wil KVP, ARP n CHU op één lijst Al tien mille voor 'Ermelo' 'Sociaal beleid in EEG faalt' Den Uyl voelt voor andere autoloze dag dan de zondag kriekten over storm als politiek pressiemiddel rie visies op Bachs /eihnachtsoratorium Vorstanders Dollard-kanaal in actie' IV) Wijkcomité actief tegen Kamerlid W. Scholten (CHU) Trouw/Kwartet-Sinterklaasactie Protest tegen olieprijzen Huis stort in: vrouw komt om Steltschoenen in Tokio Kunstraad vraagt Stedelijk om adviescommissie Verkeer sinspecties zaterdag weer dicht IIW/KWAiRITET WOlENBDiAlG 2.1 NOVEMBER 1973 BWNiENLAND/KUNST T9/K11 een onzer verslaggevers nINGEN De alarmerende bc- In over do storm uit Groningen fen meer te maken met politieke [dan met de druk van wind en r. Deze gedachte leeft bij Rljks- ktaat. Voorstanders van het om- |en Doliard-kanaal zouden de i aangrijpen om dit kanaal, waar de aanleg volgens milieugroepen ïrueze gevolgen zou hebben, toch Jliseerd te krijgen. pi het waterschap Relderzljlvest (bij de recente stormen alarme rende berichten de wereld Ingestuurd. Er werd gezegd dat de sluizen bij Nieuw Statenzijl op het punt zouden hebben gestaan het te begeven. Voor standers van het kanaal hebben hier belang bij, omdat dit een reden zou zijn om zo snel mogelijk met de aan leg van het kanaal (en daarmee het overbodig worden van de gewraakte sluis) te beginnen. Volgens ir. J. C, Hoornenborg, hoofdingenieur-direc teur van rijkswaterstaat in Groningen is er in Nieuw Statenzijl helemaal niets aan de hand. 'Je zou haast zeg gen dat die alarmerende berichten wat al te toevallig in de kaart spelen van mensen die dat Dollard-kanaal willen.' Bij de storm van vorige week liet het waterschap allerlei waarschuwingen uitgaan. De situatie zou kritiek zijn. Rijkswaterstaat stuurde een ploeg van de firma Bosker uit Delfzijl en liet naar men zegt drie losse planken dekken vastzetten, die toch al op de nominatie stonden om te worden ge repareerd. Het waterschap ziet hierin- een bevestiging dat er toch heus wel iets aan de hand was en wijst boven dien op de bewering van de firma Bosker dat de sluisdeuren zouden zijn afgekeurd. De heer H. W. Kupers, hoofd van de dienstkring Groningen van rijkswaterstaat, wijst dit echter van de hand. Er is geen sprake van dat de sluisdeuren zijn afgekeurd of zelfs maar op korte termijn zullen worden afgekeurd. Bij de jongste storm, van deze week maandag, is de waterstand nog veel hoger geweest en de sluisdeuren gaven geen enkel te ken van zwakte. Ze bogen niet door, noch achterover, wat bewijst dat de constructie nog geheel intact (s. Opvallend is dpt de storm in zekere zin zijn vruchten al heeft opgeleverd. Het Oostgroningse VYD-kamerlid Scherpenhuizen zette minister Gruij- ters vorige week zo onder druk dat deze toezegde bij het nemen van een beslissing over de Dollard-werken ook met de stormberichten rekening te houden. iorstellen integratie partijen onze parlementsredactie ff HAiAG Het bestuursorgaan van bet Christen-Democratisch Appel (CDA) wil dat de KVP, P en CHU bij de volgende Tweede Kamer-verkiezingen met één gezamenlijke lijst uitkomen. Het uursorgaan doet dit voorstel in een ontwerp-resolutie, ondanks bet feit, dat de CHU in de prak- ie politiek oppositiepartij is. intwerp-resolutle van het CDA Is kelegd aan de besturen van KVP, 1 en CHU, die het stuk moeten geuren en doorsturen naar de jjraden van de drie partijen, die ||dag 15 december afzonderlijk ver- en. het vaak verschillend stemmen Tweede Kamer van de confessio- partijen en de oppositie van de ie van de CHU zegt de ontwerp- utie, dat er 'een verschil is in mentaLre benadering van het ge kabinet 'Dit verschil mag het van de politieke eenwording wezenlijk onderbreken. Een vol- e integratie is op dit moment r niet te verwezenlijken, rtussen doot het CDA aan do ren en de partijraden wel enkele grijke organisatorische voorstel- m de partijen in elkaar te schui- Zo moet de leiding van het CDA en opgedragen aan een algemeen ur, een dagelijks bestuur en een es. De taken en bevoegdheden de bestuursorganen van de be de partijen worden dan aan de ursorganen van het CDA overge- n. In afwachting van deze over- t wordt met ingang van 15 fe- reeds een bestuur ad interim en een dagelijks bestuur ad interim van het CDA ingesteld. Volgend voor jaar moeten de partijraden beslissen over de data, waarop de bevoegdheden van het CDA ingaan. Congres Het congres van het CDA krijgt de bevoegdheid het programma van aktie van het CDA vast te stellen, het poli tiek beleid te bespreken en de voor zitter en de secretaris van het CDA te kiezen. Naast de besturen en het con gres moet er nog een permanente pro gramadviescommissie in het leven worden geroepen. Deze commissie brengt adviezen uit over de hoofdlij nen van het beleid en over de uitvoe ring en de wijzigingen van het pro gram. Eén keer per jaar (voor 1 au- gustus) krijgt het CDA een beleidsad vies, waarin wordt vermeld welke on derdelen van het program moeten worden gewijzigd, welke zijn uitge voerd en welke door de feiten achter haald. Het congres bespreekt het ad vies van de commissie. Over de gezamenlijke CDA-lijst voor de volgende Kamerverkiezingen zal het CDA-bestuur (ad interim) vol- >e >r Adr. Hager na elkaar zijn drie platenmaatschappijen uitgekomen met ver- ïgen van het Weihnachtsoratorium van Joh. Seb. Bach. De visies jde drie dirigenten Eugen Jochum, Gerhard Schmidt-Gaden en )laus Harnoncourt zijn zo uiteenlopend, dat verwacht mag wor- dat aan alle heersende muzikale smaken tegemoet kan worden bmen. in voortreffelijke boek over Bach ift Hans Brandts Buys: 'Niets uit omgeving is ongeschonden be- gebleven. Geen kerk is meer in at waarin Bach haar heeft ge- Woonhuizen bestaan niet meer n niet meer te vinden. De orgels op Bach heeft gespeeld zijn geen alle meer in de oude toestand ard. Alleen de speeltafel van 's orgel in Arnstadt is bewaard iven, samen met tweederde van werk, het halve besef van zijn en een tiende van de klanksfeer zijn muziek'. Tot voor kort bleef aardering van het Weihnachtsora- m ver achter bij Bachs overige en. Schweitzer meende zelfs: t und Ton sind einander fremd'. lelijk nam men het Bach kwalijk hij geen oorspronkelijk werk ef, doch sommige delen ontleen- an vroeger werk. Men vergat )ij dat voor Bach wezenlijk geen ding bestond tussen kerkelijke ereldlljke werken en dat bewer- van eerder geschreven composi ta die tijd een normaal verschijn- )las. Bovendien is het aantal oor- ikelijke delen overwegend en on- ingen de wereldlijke delen een rking naar toonaard, klankkleur Alles op de Evangelietekst iR ft' gecomponeerd, evenals de be ing van de koralen. Het Weih- Moratorium is een cantatencyclus, ireven voor 'het feest der twaalf ten'. Uitgaande van Lukas 2 en heus 2 componeerde Bach de can- voor drie kerstdagen, oudejaars- nieuwjaarsdag, de eerste zondag leuwjaarsdag en Driekoningen. gen Jochum 'pa brengt een opname (670303 na 1-2*74 74,70) met 'Chor 71| Symphonie-Orchester des Bayeri- Rundfunks' o.l.v. Eugen Jo- en als solisten Elly Ameling, tte Fassbaender, Horst Lauben- en Herman Prey. Een grote be zetting met massale klankprodukties, breed en majestueus van opzet. Het vocale cn instrumentale apparaat is van grote kwaliteit en ook de solisten zijn van internationaal niveau. De Sinfonia waarmee de tweede canta te opent Is een voorbeeld van de in strumentale aanpak van Jochum, ui teraard met gebruikmaking van he dendaagse instrumenten die met name van de strijkers weker en zoetelijker klinken dan dé instrumen ten uit Bachs tijd. Vocaal legt Jochum het accent op de uitbeelding van de tekst in folie kleurrijkheid, geladenheid en uitbun digheid, nadrukkelijk en breed uitge sponnen. Het klankbeeld staat door zichtigheid en verfijning volledig in de weg, de koorgedeelten zijn over weldigend in hun massale opzet, de koralen worden qua tempo overwe gend getrokken en krijgen een drama tisch karakter. Het clavecimbel in hot continuo werkt op de duur Irriterend door de opdringerige klank. De da messolisten bewijzen in vergelijking met de andere opnamen noot voor noot dat Bach deze gekunsteldheid nooit voorgeschreven kan hebben. Als geheel een opname waarmee vole Bachminnaars gelukkig zullen zijn, doch tevens een historisch document, Historisch, omdat In do gehele muziek wereld het besef doordringt dat Bach geen 19e ecuws-romanticus was, doch een 18e eeuws-barokcomponist. Schmidt-Gaden Een stap in de goede richting doet Schmidt-Gaden (BASF 5921749 59.-) met het Tölzer Knabenchor, Collegi um Aureum en de soliten Theo Alt- meyer en Barry McDaniel. Een stap, moer niet, want de dirigent heeft met al zijn goede bedoelingen bij voortdu ring moeite de spanning vast te hou den. De barokke aanpak krijgt bij hem een saai karakter, het geheel maakt oen geforceerde en onnatuurlij ke, gekunstelde indruk. Daarbij komt Eugen Jochum: massaal dat de jongenssolisten niet voor hun taak berekend zijn. Harnoncourt Gelijktijdig met de uitgave van de 7e cassette in de cantateserie met de Cantates BWV 24 t/m 27 komt Tele- funken met het Weihnachtsoratorium (SKH 23 59,- compleet met volledi ge partituren). Nikolaus Harnoncourt geeft een uitvoering met Concestus Musicus, de Wiener Sëngerknaben, een jongenssopraan, de manlijke alt Paul Esswood, de tenor Kurt Equiluz en de bas Slegmund Nimsgern, die door de NCRV op 24 december uitgo- zonden zal worden. De visie van Harnoncourt is vloeiend vanuit de barokke geest, verhalend zonder opgelegde dramatiek, feestelijk en stralend. Accenten, tempi en klankkleur bezitten een verrassende vanzelfsprekendheid, de spanning is in iedere cantate voelbaar en hoor baar, de muziek ademt vrijuit en is levendig, geestrijk en transparant. De solisten vormen een ideaal onderdeel van dit geheel, de jongenssopraan heeft gouden vocale middelen. Con- centus Musicus is een perfect functio nerend instrumentaal apparaat, een ensemble dat zich in betrekkelijk kor te tijd volledig waar heeft gemaakt. Een vortolking vari waarlijk grote muzikale betekenis. Een Bach-inter- pretatie uit de tweede helft van de 20e eeuw en toch zo dicht bij Bach en zijn tijd. gend vóorjaar een concreet voorstel doen aan de partijen. Volgend najaar kunnen de partijraden hierover beslis sen. Statuten Vorder is het bestuur van het CDA van plan voor 1 mei 1974 ontwerpen van statuten en reglementen aan de drie partijbesturen voor te leggen. Vastgesteld is nu al, dat in de CDA- statuten o.m. de volgende bepalingen worden opgenomen: Het CDA aanvaardt het evangelie als richtsnoer voor het politiek hande len. Het CDA wil streven naar een maatschappij, waarin de bijbelse ge rechtigheid meer gestalte krijgt, de mens zijn vrijheid en verantwoorde lijkheid beter kan beleven en waarin het welzijn van allen wordt gediend Het legt de doeleinden vast in een po litiek werkprogram, waarmee het zich uitdrukkelijk richt tot het gehele Ne derlandse volk zonder onderscheid naar geloofsovertuiging of maatschap pelijke groepering. Ook vermelden de statuten nog, dat de leden van de ARP, CHU en KVP automatisch lid zijn van het CDA. Van een verslaggever AMERSFOORT 'Ik voel er zeil wel voor liet autorijden op een andere dag dan de zondag te verbieden. Daarmee zou mijns inzienf tevens de eerste aanzet kunnen worden gegeven naar een verschui ving van het particuliere naar het openbaar vervoer'. Dit zei minister-president Den Uyl op een verkiezingsbijeenkomst van de PvdA in verband met de vandaag te houden gemeenteraadsverkiezingen in Amersfoort. De premier wees er In dit verband bovendien op, dat op zon dag de auto doorgaans (voor recrea- DEN HAAG Het wijkcomité Witte Vrouwen uit Utrecht heeft gisteren de leden van de Tweede Kamer in een open brief gevraagd hun collega- Kamerlid W. Scholten (CHU) ertoe te bewegen af te zien van de huisuitzet ting van het gezin Wandosa vrijdag uit het pand M. H. Trompstraat 16 in Utrecht. Op hel Binnenhof werd rnr. Scholten opgewacht door demonstranten met pamfletten en borden. De teksten daarop 'Scholten zit goed, zijn huurders niet' en 'Scholten zet zieke huurder op straat, is dat nu christe lijk' lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. In mei 1971 heeft de heer Scholten door de kantonrechter de huurover eenkomst tussen hem en het gezin Wandosa laten ontbinden. De aanlei ding hiertoe was, aldus het wijkcomi té. het onregelmatig betalen van de huur door de familie Wandosa ten ge volge van ernstige familieproblemen en een slepend conflict over onder houd aan de woning, waarvan de kos ten voor rekening van de heer Schol ten als huisbaas kwamen. Hoewel de heer Scholten juridisch ge sproken in zijn recht staat, vindt het wijkcomité het uitzetten van het ge zin uit oogpunt van menselijkheid niet toelaatbaar, omdat de heer Wan dosa op 1 november uit het zieken huis is ontslagen na een niertrans plantatie en de gemeente Utrecht geen vervangende woning voor het ge zin heeft. De vervangende woonruimte, die is aangeboden, was niet geschikt, ómdat het hier flats betrof op de zesde en negende etage en deze gezien de ge ringe mobiliteit van de heer Wandosa daarom als onaanvaardbaar werden geweigerd. .AMSTERDAM Stand van binnengekomen giften 'Trouw- Kwartet-actie-Enmelo'1 10.000 gulden. Een gulle start aan de verre vooravond van Sinterklaas. Vele ontroerende en bemoedigende teksten komen voor op de girobiljetten: 'Voor 'sHeerenlóo §nel bou wen' 'Voor de kinderen in Er melo'*— 'Steun graag dit konink lijke werk'. *Vpor het bezoekers- en ontspanningscentrum'. 'Van on ze A.OAV.' 'Uit Kareis spaar pot Jaarlijks vraagt Tróuw-Kwartet aan zijn lezerskring om een goede tra ditie voort te zetten, om bij de uit gaven, dip men zich voorneemt te doen ter gelegenheid van het nati onale geeffeest op de vijfde decem ber, óók aan anderen metterdaad te denken. In dit geval de duizend patiënten van drie tot 83 jaar in de grote inrichting 'sHeerenloo - Loozenoord' in Ermelo, een van de grootste protestants-christelijke centra van ons land, waar jongeren en ouderen die anders Zijn, hun le venlang worden verpleegd. Stille, maar ongelooflijk zinvolle arbeid achter de schermen van de samen leving. Die duizend patiënten hebben voor een deel ouders, familieleden, die hen zo nu en dan komen bezoeken. 'sHeerenJoo heeft echter geen ont moetingscentrum voor de venvan- ten en ook geen ontspanningscen trum voor patiënten. Men wil dat snel bouwen, als aanbouw aan de lnrichtingskerk. Ouders en belang stellenden hebben zelf 75.000 gul den vopr dit doel bijeen gebracht. Particulier initiatief, dat staat naast de grote financiële inspan ningen, die dit centrum zich ge troost en nog troost ten aanzien van nieuwbouw van paviljoens en verbetering van behandellngsme- thodieken. Die 75.000 gulden zijn de hélft vaji het bedrag dat nodig ls voor een modern bezoekerscentrum met ter ras, dat op gezette tijden een re creatieplaats wordt voor hen, die daartoe geestelijk en lichamelijk in staat rijn. Er resteren dus ƒ75.000,-, daarvoor ls nu ƒ10.000,- aanwezig. Trouw-Kwartet vraagt om 65 mille in de komende we ken'. Een handreiking vele kleintjes maken dit gróte bedrag voor een gemeenschap in de schaduw. Doet U mee, doet uw school, uw vereniging, uw gezin mee? Actie Ermelo: Giften rijn welkom via postgiro 26.9274, gemeente-giro Amsterdam X 500, Nederlandse Middenstandsbank NV Amsterdam: 69.73.60.768 rekeningen van B.V. De Christelijke Pers, Amster dam. Ook India heeft te kampen met olieschaarstc, waardoor de prijzen met de dag stijgen en dat heeft in Calcutta al tot protestdemonstraties geleid. Gebrek aan olie kan tot gevolg hebben dat auto's door ossen moeten worden getrokken en dat kinderen In manden op het hoofd moeten worden gedragen. Dat wilden de betogers duidelijk laten zien. W. Spit: Europa van zakenman moet het Europa itin de gewone man u'orden Van onzè sociaal-economigcbe redactie UTRECHT 'Het Europa van de zakenman moet het Europa van de gewone man worden.' Deze opmerking maakte NKV-voorzitter W. Spit gisteren in Utrecht op een conferentie van de Europese Be weging in Nedetland hêtf sóriaal beleid in de EEG. De heer Spit constateerde dat de..so ciale oihstandighèd^n 'onvoldoende zijn en dat de EEG er met in ls ge slaagd de daadwerkelijke problemen op te lossen. Zo is er momenteel in hwr' m tieve doeleinden) door het gehele ge zin wordt gebruikt en op werkdagen niet. De heer Den Uyl zei, dat de olieboy cot zeker tot gevolg zal hebben, dat sociale maatregelen die beslag leggen op de nationale middelen minder snel tot stand kunnen komen, maar de consequenties van de olieboycot bete kenen ook een noodzakelijke training in het afstand nemen van dc veron derstelling, dat we onze planeet maar straffeloos kunnen leegplunderen, on ze woningen vol halen met apparaten en' steeds harder met de auto willen gaan rijden. Over de gebeurtenissen in Grieken land merkte de premier op, dat liet kabinet-Den Uyl alles in het werk zal stellen om het Griekse kolonelsbe wind onder druk te zetten om bij te dragen tot een groter 'moreel isole ment' van de Griekse leiders. Naar zijn mening zal het in het bewind geen verandering brengen, indien Griekenland uit de NATO zou worden gestoten. 'Dat zou alleen maar een verharding van het regime met zich meebrengen', aldus de heer Den Uyl. die verder beloofde 'niet te zullen rusten voordat in Griekenland de vrij heid is teruggekeerd voor een vrij volk.' m mi** en meer, terwijl andere gebieden een grote zuigkracht uitoefenen op ar beidskrachten, met het gevolg dat er meer dan zes miljoen buitenlandse werknemers in de EEG-landen werk zaam zijn. Er rijn volgens de heer Spit gebieden in de gemeenschap waar de samenbal ling van Industriële bedrijven de mens in de verdrukking brengt. Weer Van een verslaggever MAASTRICHT Door het instorten van een huls aan de Pastoor Moor manstraat in het 'Boscherveld' in Maastricht is de 55-Jarige bewoonster M. Becker omgekomen. Zij werd in haar bed bedolven onder het puin. Haar mart, die al was opge staan, bleef ongedeerd. Hij bevond zich in het achterste deel van het huis dat gedeeltelijk overeind bleef. Gisteren werd nog onderzocht wat de oorzaak van de instorting kon zijn. Een gasontploffing werd niet uitgeslo ten geacht Dete steltschoenen, die de respectabele hoogte van 51 centimeter hébben, zijn te koop in een schoenenzaak in de Japanse hoofdstad Tokio. Zc wegen vier kilo per stuk cn kosten 260 gul den. De schoenen rijn gemaakt van rundleder. andere gebieden hebben grote struc turele moeilijkheden en nog andere dreigen ontvolkt te worden .'Kijken we naar de bedrijfstakken dan rien we vele takken in penibele omstan digheden, terwijl in andere sectoren het aantal bedrijven door concentra ties en fusies atéeds kleiner wordt Do verbetering van de welvaart heeft niet ten dienste gestaan van de vermenselijking van de werksituatie. Zelfontplooiing en medezeggenschap staan veelal nog in de kinderscho enen', aldus de heer Spit, die hieraan toevoegde dat een gemeenschappelijk sociaal beleid niet heeft bestaan en dat het niet bestaat ook. Verdrag van Rome Als oorzaken voor het ontbreken van een sociaal beleid noemde hij het ver drag van Rome, dat uitgaat van het vrije spel der maatschappelijke krachten; de weerbarstigheid van de raad van ministers: de onwil van de werkgevers en de te geringe eensge zinde kracht van de vakbeweging. Een voorwaarde voor het van de grond krijgen van een sociaal beleid noemde hij het uitbouwen van de politieke democratie. Om alvast het goede voor beeld te tonen zou Nederland volgens hem de vertegenwoordigers in het Eu ropese parlement bij de volgende ver kiezingen rechtstreeks moeten laten kiezen, 'wanneer deze democratie er niet komt blijft het werken voor een sociale gemeenschap een friemelen in de marge', aldus de NKV-voorzltter. Het Europese sociaal beleid zal vooral gericht moeten zijn op betere sprei ding van de werkgelegenheid, verbete ring van arbeids- en levensomstan digheden, op het in de greep krijgen van de multinationale ondernemingen en op de democratisering van het eco nomische leven. Niveau Mr. C. van Veen, vice-voorzitter van het Verbond van Nederlandse Onder nemingen, zei dat harmonisatie van de sociale voorzieningen in de EEG- landen te gemakkelijk zou kunnen uitlopen op een optrekken van die voorzieningen naar het hoogste ni veau. Daarmee zou de concurrentiepo sitie van de EEG-landen in de wereld in gevaar kunnen komen. Volgens mr. Van Veen zal er in Eurcpees verband met name aandacht moeten worden besteed aan de bestrijding van de structurele werkloosheid. AMSTERDAM De Amsterdamse Kunstraad heeft zich op een verzoek om advies v?n de wethouder voor de Kunstzaken over de nota-Van Antwer pen over het aankoopbeleid van het Stedelijk Museum in zijn reactie be perkt tot het procedurevoorstel waar in de instelling van een adviescom missie ad-hoc wordt bepleit. Hoewel, naar de mening van dc raad de nota op verschillende punten een te weinig genuanceerd oordeel geeft over het btleid van het Stedelijk, vindt hij wel, dat het instellen van zo'n commissie krachtig móet worden aanbevolen. De raad vindt dat de noodzaak om tot een samenhangend beleid te komen op het gebied der beeldende kunsten, een duidelijke om schrijving vereist van de functie van het museum. Al neemt het Stedelijk op internatio naal niveau een zeer vooraanstaande plaats in, toch merkt de raad op dat, zowel bij aankopen alt bij exposities eerder sprake is geweest van de be vestiging van erkendé internationale stromingen, dan het signaleren van nieuwe richtingen. Ook dient te worden onderzocht of dc Commissie voor de aanwinsten niet te eenzijdig is samengesteld. De kunst raad heeft namelijk de indruk dat het aankoopbeleid zich teveel richt op het internationale aanbod. Daardoor is er een onjuiste verhouding ont staan tussen de bedragen die besteed worden aan het werk van buitenland se en dat van Nederlandse kunste naars. De raad erkent dat buitenland se aankopen dikwijls onvermijdelijk via de internationale kunsthandel moeten lopen, maar zou toch graag do mogelijkheden onderzocht rien of ook in het buitenland niet meer recht streeks van de kunstenaars gekocht zou kunnen worden. Hoewel <Jc raad veel waardering heeft voor de móriter wairop de directeur van het Stedelijk zijn taak vervult, vraagt hij zich toch af of de beleids bepaling door één persoon nog wol past In deze tijd. DEN HAAG Met ingang van 24 no vember zullen de kantoren van de rijksverkeersinspecties niet meer op zaterdag voor het publiek geopend zijn, zoals de afgelopen zaterdagen ln verband met de ontheffingen van het zondagrijverbod het geval ls geweest Het ministerie van verkeer en water staat heeft dit Elsteren meegedeeld. DEN HAAG Prof. dr. C. A. O. van Nieuwenhuijze is benoemd tot rector van het Institute of Social Studies in Den Haag. Prof. Van Nieuwenhuijze is sinds 1952 als hoogleraar sociologie aan het instituut verbonden. Als rec tor volgt hij prof. air. J. F. Glastra van Loon op. de huidige staatssecreta ris van justitie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11