^resident Sadat n lastig parket Ook Sowjet-Unie vreest olie-crisis Chinezen halen dit jaar record-graanoogst binnen Leuvense studenten willen geen diplomaat van Vorster als docent )oor aanvallen van president Khaddaffi Dry Kissinger rug in Amerika Dankzij ontginning, bevloeiïng en voorzitter Mao 'VS heeft geen vredesplan' NAVO niet eens met Sow jet-plan pCW/KIWIMtfTEfT Z VTERDiAG 17 NOVEMBER 1973 BUITENLAND T7/K9 jiRO, BEIROET. TEL AVIV (Reuter, AFP, UPI, AP, DPA) Terwijl de uitwisseling van krijgs- na mgenen tussen Egypte en Israël goed op gang is gekomen, evenals de evacuatie van de gewonden 1 Suez en de bevoorrading van het Egyptische derde leger, dreigt de tweede fase van liet Egyptisch- 'w ëlisclie bestandsakkoord grote moeilijkheden op te leveren. 5HINGTON (AP, UPI. Reuter)1 nry Kissinger, de Amerikaanse ster van buitenlandse zaken, is ren teruggekeerd in de Verenigde en na een reis, die hem door het len-Oosten, China, Japan en Zuid- a bracht. Washington maakte functionaris- l?' bekend dat Kissinger gelooft dat bezoek aan China ertoe geleid ,i t dat de twee landen binnenkort issadeurs gaan uitwisselen, zonder jAmerika hoeft te breken met Tai- De minister kreeg verder in Pe- de indruk dat de Chinezen zich a' «n maakten over het effect van 1 trgate op de Amerikaanse buiten- 1 se politiek, end jaar zomer zal Nixon een be- aan Moskou brengen, zo zeiden inctionarissen. Het alarm van de rikaanse strijdkrachten tijdens de ,1!m het Midden-Oosten had niet ^^fen bekend mogen worden. Het bedoeld als een waarschuwing de Russen. Toen Kissinger de ijdige bekendmaking van het i hoorde, had hij uitgeroepen: h te goedheid', aldus de functiona- ha ,f! nnedy ziek •id geJHINGTON (AP) De 12-jarige ird Kennedy, zoon van senator KAJedy, heeft beenkanker en zijn zal waarschijnlijk geamputeerd en worden, zo heeft de Kennedy* ie meegedeeld. Beenkanker is Hfcrij zeldzame ziekte, die zich vrij- Uitsluitend openbaart bij jonge hi tussen de 10 en 20 jaar. Been kan dodelijk verlopen, maar n vele gevallen bekend van sun- le bestrijding door chirurgisch pen of bestraling'. voerders IHEN (AP) De politie heeft sn twee verdachten in de ont- igszaak van de 22-jarige Evelyne aangehouden. Eerder gaf een ontvoerder zich vrijwillig over e politie. Voor de vrijlating van i was drie miljoen mark betaald, eld is ook terug. voering JN (Reuter) Graaf Luigi de Montelera, de 27-jarige zoon sen Italiaanse vermouth-magnaat, tvoerd. Hij verdween woensdag- ld na een tennispartij. De fa- Rossi heeft een telefoongesprek waarin losgeld werd geëist. ?uses >0RIA (UPI) De Zuidafri- premier John Vorster heeft fesië zijn verontschuldigingen boden voor een artikel in de Daily Mail. Het blad had ge ven dat Rhadesië veel olie luid-Afrika krijgt en meende dat Zuid-Afrika zelf olieproblemen het druk op Rhodesië moest uit- len om met Engeland in het rei- e komen. In die tweede fase moeten beide par tijen 'besprekingen voeren over terug keer naar de bestandslinies van 22 ok tober', die niemand kent en waarover dus grote meningsverschillen bestaan. De voorstellen, die Israël hierover al eerder deed, nl. de wederzijdse terug trekking van Israëlische troepen van de westelijke kanaal en van Egypti sche troepen van de oostelijke kanaal oever zijn al door Egypte van 'de hand gewezen. President Sadat ds trouwens in een moeilijke positie ten opzichte van zijn Arabische bondgenoten, die met het grootste wantrouwen zijn tot dusvier uiterst gematigde politiek hebben ge volgd. President Khaddaffi van Libië heeft zich donderdag in een uiterst venijnig telegram tot Sadat gewend, 'als Arabisch burger van Noord-Afri- ka, die de gevoelens van miljoenen Arabische burgers vertolkt' Khaddaffi viel volgens het Libische staatspersbureau ARNA 'met ongeken de heftigheid* het bestandsakkoord aaneen zei dat hij 'bijzonder razend' was over hetgeen gebeurd was bij kj- lometerpaal 101 aan de weg Cario-Su- ez, waar Egyptische en Israëlische of ficieren elkaar hebbén ontmoet en nog steeds ontmoeten. De Libisch? leider zei er niet van te kunnen sla pen 'of misschien slaap ik wel en is het alleen een verschrikkelijke en merkwaardige nachtmerrie, die ik meemaak'. 'Als wij hebben gevochten om onze waardigheid te herstellen, dan hebben we die waardigheid bij kilometerpaal 101 verloren.' Afgezien van het feit, dat Sadat in zijn eentje de beslissingen had geno men om de oorlog te beginnen en een staakt-het-vuren in acht te nemey, hetwelk een schending was van de grondwet van de federatie van Arabi sche republieken tussen Egypte, Libië en Syrië, was het nu zo dat er een eind was gekomen aan de gevechten. Dit kan volgens Khaddaffi slechts lei den tot twee dingen: óf een afstaan fstraffen INNESBURG (Reuter)' Ker- oppositieleiders en kranten in LAfrika hebben een beroep ge- op de Zuidafrikaan.se regering onderzoek in te stellen naar het iselen van inwoners van Namibië. !t voormalige mandaatgebied zou- inheemse rechtbanken lijfstraffen :gen. De Zuidafrikaanse regering tot dusverre niet gereageerd. md ANGELES (Reuter. UPI) In houten gebouw, dat gelegen is in verouderde wijk nabij het cen- van Los Angeles, is gistermor- een brand uitgebroken, die zo om zich heen greep, dat verschei- mensen uit het raam sprongen, ijn zeker 24 mensen om het leven men. 49 anderen raakten gewend, neeste doden werden in hun slaap itergate •HINGTON (UPI) President o zal zich vandaag een uur lang hverpen aan vragen van redac- hi Orlanda. Florida, zo heeft Witte Huis bekend gemaakt. De ident zal vragen over elk onder- beantwoorden, maar de meeste e" zullen ongetwijfeld over Wa- 'te gaan. ili-set HAAG (ANP) Amnesty In- 'tional heeft een informatieset sa- Besteld, waarin lijsten zitten met en adressen van Chileense au- 'eten en met namen van een aan- 3» tevangenen. 'Men kan dan aan de bteiten schrijven en informeren het lot van deze en andere ge- lonen', aldus Amnesty. Op verzoek de set gratis worden toegezonden. lianen De JANEIRO (AP) De maze- dreigen een primitieve indianen- m de jungle van het Amazone- uit te roeien, zo heeft de Bra- j"ise krant Jornal do Brasil be- r v gemaakt. De mazelen, die vrij- |.nie' voorkwam onder deze stam, ^'dde zich nadat blanken waren v gedrongen in het gebied om te 11. Rn aan de aanleg van een omstre- noofdweg. van grondgebied aan de vijand (Is raël), dat hij in 1948 of in 1973 heeft bezet, óf een terugtrekking van de vij and, d.w.z. een gedeeltelijke terugtrek king van de vijand, die natuurlijk aan bepaalde voorwaarden gebonden zijn. 'Beide dingen zijn een feit geworden, zelfs als u het niet aanvaardt. En na tuurlijk zult u het geen van beide aanvaarden. Maar toch zijn ze een vol dongen feit geworden'. Arabische waarden Volgens Khaddaffi is door deze stand van zaken bij kilometerpaal 101 een eind gekomen aan alle Aarabische waarden. Maar ze kunnen daar ook weer opgevat worden. 'U zult groter zijn, meneer de president, als u ons in een oorlog zal leiden, desnoods met zwaarden, waarbij we desnoods moe ten leven in de bergen, in de bossen en in de open velden zonder olie, zon der elektriciteit, zonder steden en zonder amusement, zonder politiek, maar wel met waardigheid, met moed, met de religie en met het Arabisme. Zelfs al zou het hele land vallen en de gebouwen ineenstorten, zal de eer dan niet vallen'. Volgens de Libische leider 'hebben we in deze oorlog nieuw land verlo ren, maar hebben we ook zware ver liezen aan de vijand toegebracht, wat betreft leven en materiaal. Voor de eerste maal namen we de beslissing om in het offensief te gaan en voch ten we moedig. Maar we accepteerden het staakt-het-vuren en stelden daar door de vijand in de gelegenheid zijn verliezen aan wapens en manschappen weer op te vullen. Wij erkenden daar mee Israël in principe en wij accep teerden directe onderhandelingen die natuurlijk tot vrede met Israël zullen leiden'. Khaddaffie besloot zijn vernietigende telegram, dat door ARNA werd gepu bliceerd, maar door de Egyptische pers en nieuwsmedia werd doodgezwe- Poolse soldaten maken zich gereed voor het vertrek naar het Midden- Oosten. Haastig wordt een insigne op een mouw genaaid. gen, met de wens: 'Ik hoop meneer de president dat de waarde van al dat, de waarde van oorlog en de waarde van tienduizenden martelaren, de waarde van de deelname van de gehe le Arabische natie aan de strijd, de waarde van de zege en de waarde van de wapens, de waarde van mannen en tenslotte de waarde van het leven zelf, dat u al die waarden zult erken nen'. En hij eindigde zijn telegram met de opmerking, dat hij (Khaddaf fi) door zou gaan zijn vertrouwen in Sadat te blijven stellen, hij en het he le Libische volk zouden achter Sadat blijven staan, ook wanneer anderen Sadat in de steek zouden laten'. Dubbelzinnig: Khaddaffi lichtte deze dubbelzinnige woorden toe door te zeggen dat hij Sadat steunt wat betreft diens politie ke bewegingsvrijheid, maar hem kriti seert omdat hij de diplomatieke be trekkingen met de VS heeft hersteld. Khaddaffi's telegram werpt volgens de Libanese pers een zware schaduw over de Arabische topconferentie, die op 26 november in Algiers gaat begin nen over de voortzetting van de strijd. Irak en verschillende Palestijn se guerrilla-organisaties steunen Khaddaffi's kritiek ten volle, evenals Algerije en in mindere mate Syrië. Daardoor zal Sadats bewegingsvrijheid tijdens de onderhandelingen met Israël beperkt worden. Anderzijds zit de Israëlische regering ook in lastig parket, met de verkiezin gen op 31 december in het vooruit zicht en de heftige kritiek die er alom in het land is over de geringe paraatheid van de Israëlische strijd krachten en de wijze, waarop de oor log is verlopen. De uit het kabinet ge treden minister van justitie Yaakow Schapiro. die al eerder felle kritiek heeft geleverd op de minister van de fensie Dajan, heeft er gisteren nog een schepje bovenop gegooid door te zeggen, dat Golda Meir, Mosje Dajan en Israël Gallili, die voor een belangrijk deel het Israëlische beleid ten aanzien van de bezette Arabische gebieden hebben bepaald, nu niet de geschikte personen zijn om vrede met de Arabieren te sluiten, aangezien zij zich altijd verzet hebben tegen grote territoriale concessies door Israël. Schapiro, die tot voor kort nog een naaste vertrouweling van Golda Meir was. heeft met deze uitspraak blijk gegeven hoe verdeeld de Arbeiders partij is en hoe verbitterd de stem ming in Israël. Van een onzer verslaggevers LEUVEN Op de katholieke univer siteit Leuven is een harde strijd aan de gang tegen de benoeming van de cultureel attaché van de Zuidafrikaan se ambassade in Brussel, tot docent Afrikaanse taal- en letterkunde. Zeventien van de eenentwintig stu denten die aanvankelijk het vak wilde volgen, weigeren de colleges van de Zuidafrikaan te bezoeken. Zij wensen geen vertegenwoordiger van het apart heidsregime, die betaald wordt door Zuid-Afrika, als docent. De studenten zijn nu bezig via pamfletten, akties en discussiebijeenkomsten bijval te vin den in België en Nederland voor hun protest. De boycot Outspan (BOA) heeft al toegezegd vla informatie de strijd van de studenten te zullen steu nen. De cultureel attaché van de Zuidafri kaanse ambassade is de heer Francois Spies. Hij is door de faculteit Ger maanse Filologie aangetrokken voor het keuzevak Afrikaanse taal- en let terkunde 'omdat hij zo goedkoop is'. Het Belgische weekblad 'Knack' ver onderstelde vorige week dat Spies door de verantwoordelijke hooglera ren niet zozeer is aangetrokken 'uit reactionaire overtuiging maar wel uit een adembenemend politiek onbewust- zijn'. Niet alleen doceert Spies gratis aan de Leuvense universiteit, de Zuid afrikaanse ambassade is tevens uiterst gul met het schenken van literatuur- en geschiedenisboeken zo signale ren de studenten die zijn colleges boycotten. Zo circuleert op dit ogenblik het bock 'De Geskiedenis van Suid-Afrika' op de Leuvense universiteit, waar op ver schillende bladzijden te zien is 'hoe een stralend stamhoofd vol dankbaar heid de hand drukt van de blanke meester*. Ook wordt er argeloos ge rept over de 'veglustlge Bantoes' en de 'sogenaamde slagting van Sharpe- ville'. Historici aan de Leuvense universiteit hebben inmiddels gewezen op het ver draaien en vooral verzwijgen van be langrijke gebeurtenissen in de Zuid afrikaanse geschiedenis. Spies zelf ziet als belangrijkste taak 'de promotie van de Zuidafrikaanse kuituur, doce ren is daartoe een middel', zegt hij. De cultureel attaché Spies vertelde aanvankelijk dat hij, als reactie op de heftige protesten op de Leuvense uni versiteit, aan de dekaan en de rector zou voorstellen z'n docentschap niet te aanvaarden. Achteraf blijkt hij dat niet te hebben gedaan, is hij althans tot de conclusie gekomen dat er nie mand anders te vinden was. AFRIKAANS Het vak Afrikaanse taal- en letterkun de is Jaren geleden op het college- rooster geplaatst van de faculteit Ger maanse filologie. Dit jaar is plotseling door de ZuidafrikaÉnse ambassade de heer Spies naar voren geschoven. 'Omdat de universiteit er voordeel bij heeft een gratis docent te hebben', ging de Akademieraad gretig akkoord met z'n benoeming. Inmiddels heeft de Akademieraad laten weten: Een maal benoemd blijft benoemd. Van een onzer redacteuren MOSKOU Hoewel de Russische pers uitvoerig over de oliecrisis in de 'kapitalistische' wereld schrijft, staat de Sowjet-Unie ook zelf voor een energieprobleem, dat volgens westerse experts zo ernstig is dat dit belangrijke politieke en economische gevolgen kan hebben. Dit heeft Robert G. Kaiser, correspon dent van de International Herald Tri bune gisteren zijn krant bericht. Kaiser meldt dat ofschoon de Sowjet- Unie zelf enorme oliereserves en door Charles Smith HONG KONG - De graan oogst van China zal dit jaar het record van 250 miljoen ton van 1971 overtreffen, aldus een functionaris van het mini sterie van landbouw. Deze nieuwe record-oogst zal. als ze1 inderdaad komt, de voorspellingen van landbouw-economen binnen en buiten China logenstraffeh. Zij had den naar aanleiding van de ernstige droogte en overstromingen in ver schillende Chinese streken een povere graanproduktie voorspeld. Het succes is te danken aan partijlei der Mao Tse-toeng'. zo zei Tsjang, Tsji-jei, hoofd van de afdeling land bouw van het departement voor bos bouw en landbouw. 'De belangrijkste oorzaak is de succesvolle kritiek op de desastreuze politieke lijn, die werd, verdedigd door Lin Piao (de voorma lige minister van defensie, die in 1971 bij een vliegtuigongeval omkwam) en de trouw van het goede landbouwbe leid van voorzitter Mao', zo zei hij ons in een vraaggesprek in Peking Er zijn ook nog andere factoren op te noemen. Na de natuurrampen, die vo rig jaar een produktiedaling van vder- procent veroorzaakten, zijn er in ver schillende gebieden ontginningspro gramma's begonnen, zo vertelde Tjsang. Met verschillende methoden is het areaal cultuurgrond aanzienlijk uitgebreid. Tsjang vertelde niet hoe veel. 'Ik heb geen cijfers meegeno men', zei hij. Projecten om de waterhuishouding en de bevloeiïng te verbeteren worden volgens hem op grote schaal uitge voerd. In gebieden met een tekort aan water zijn duizenden bronnen aange boord. De opbrengst per oppervlakte kon worden vergroot door een intensiever gebruik van groeimiddelen en insecti ciden, en betere zaden. Daardoor kon ook op meer veldep voor de tweede of derde maal geoogst worden. Meer mankracht kwam ter beschikking door het zogenaamde jongeren buitenpro gramma. In het kader van dit project worden jaarlijks honderdduizenden jongeren uit de steden naar het platte land gezonden. De meesten van hen -hebben een middelbare school-oplei- ding. Verder is de landbouwmechani satie. die in China nog beperkt is, aanmerkelijk toegenomen, aldus Tsjang. De grootste terreinwinst werd der door uitbreiding van het aantal pompstations. Het aantal tractoren en andere landbouwmachines is ook be hoorlijk uitgebreid, maar ook hiero ver kon hij geen cijfers verstrekken. Propaganda Een andere belangrijke factor was volgens Tsjang de verbetering in de leiding van het platteland. Die was bereikt door een vertrouwenwekkende uitleg van het beleid van het ministe rie en een voortdurende propaganda campagne om het enthousiasme van de bevolking op peil te houden. 'Record-oogst of niet, Tsjang gaf toe, MIHVHI dat de produktie gelijke tred behaald met irrigatie, in het bijzon- heeft kunnen gehouden met de bevol kingsgroei, die de laatste twee jaar ze ker dertig miljoen heeft bedragen. 'Het is waar, dat de bevolkingsgroei het laatste jaar waarschijnlijk groter is geweest dan de produktie-groei'. zei Tsjang. 'En wij maken ons natuurlijk zorgen over de groei van de bevol king. Maar dat is op dit moment geen werkelijk hoofdprobleem. Wij hebben genoeg voedsel en wij zijn zelf in staat om onze reserves uit te breiden'. Volgens hem is de huidige reserve meer dan veertig miljoen ton. Toch importeert China nog steeds grote hoeveelheden graan. Dit jaar kocht het voor 700 miljoen dollar tarwe en voor honderd miljoen dollar maïs, terwijl het al voor 400 miljoen dollar aan tarwe voor volgend jaar heeft be steld. Desgevraagd gaf Tsjang hier voor drie redenen: 'Ten eerste voeren we in om duurde re granen, zoals rijst, te kunnen uit voeren. Ten tweede willen wij de be volking meer soorten aanbieden en in de derde plaats kunnen wij hierdoor onze reserves opbouwen'. Tsjang, die al twintig jaar bij het mi nisterie van landbouw werkt, toonde zich optimistisch over China's graan produktie in de toekomst. Er kunnen nog op grote schaal verbeteringen in de produktie worden doorgevoerd en het areaal landbouwgrond kan nog worden uitgebreid, meent hij. Charles Smith is correspondent van het persbureau Reuter in Hong Kong. aardgasvoorraden in de grond heeft zitten Moskou tegen 1980 een van de belangrijkste olieafnemers van de Arabische landen zal zijn. Volgens Kaiser heeft de Sowjet-Unia een vermoedelijke reserve van 5 mil jard ton olie en wellicht nog veel meer in Siberië en ten noorden van de poolcirkel. Maar pas omstreeks 1985 tot 1990 zal de Sowjet-Unie in staat zijn de eigen aardoliebehoefte uit eigen voorraden te dekken. Tot die tijd zal de Sowjet-Unie een toenemend gebrek krijgen aan aardo- lieprodukten en ook daarna hangt het van de ontwikkelingen in de komende jaren af of Moskou in staat zal zijn energiebronnen in voldoende mate aan te boren. Als oorzaken van de Russische ener- gieschaarste noemt Kaiser het feit dat de Sowjet-Unie in 1980 minstens 500 miljoen ton olie nodig zal hebben en tegen die tijd slechts 430 miljoen ton zal kunnen produceren. Dit zijn de cijfers voor binnenlands aardoliever. bruik en dit betekent een tekort van 70 miljoen ton olie per jaar. Maar daarnaast is de Sowjet-Unie om economische en politieke redenen ge dwongen aardolieprodukten naar het buitenland te exporteren. Kaiser schrijft, dat Moskou tweederde van zijn aardolie naar de Oosteuropese landen uitvoert. Deze landen zijn en blijven daarmee afhankelijk van de Sowjet-Unie en het Kremlin zal deze hefboom niet uit handen willen ge ven. Als tweede reden voor de export- dwang noemt Kaiser de grote behoefte die de Sowjet-Unie heeft aan harde westerse valuta om daarmee de irn- port te bekostigen van westerse tech nologie en machines, welks aanschaf in de komende jaren volgens de plan nen aanzienlijk moet worden uitge breid. Kaiser schrijft dat Moskou on geveer een derde deel van zijn ex porten naar het Westen stuurt en dat de Sowjet-Unie in 1971 30 procent van zijn harde valuta heeft verworven uit de uitvoer van aardolie en aardgas naar het westen. Kaiser bericht dat hij uit bronnen in Moskou heeft vernomen dat in een aantal leidende kringen in de Sowjet- unie groot ongenoegen is gewekt door de noodzaak aardolieprodukten te ex porteren om harde valuta in handen te krijgen. Volgens Kaiser is hieruit ook te verklaren dat Moskou onlangs een groot oliecontract met Japan heeft afgezegd. Japan was een jaarlijkse le verantie toegezegd van 40 miljoen ton aardolie in ruil voor de Ja panse financiering van een pijpleiding van Siberië naar de Stille oceaankust. Later kreeg Japan te horen dat jaar lijks slechts 'tot' 25 miljoen ton olie kon worden geleverd, waardoor het pijpleidingproject voor Tokio te duur is geworden. Buitenlandse contracten zijn voor de Sowjet-Unie echter van groot belang om ook de bouw van meer aardolie- raffinaderijen te bevorderen om daar mee de oliereserves te kunnen exploi teren, aldus Kaiser. Hij vertelt dat de Russische minister van olieiindustrie V. D. Sjasjin heeft gezegd dat aardo liewinning meer dan verdubbeld moet worden om te kunnen voorzien in de behoefte tegen 1980. Kaiser meldt voorts dat de Russische aardolieindus trie er niet in geslaagd is de produk- tiecijfers te halen van het lopende vijfjarenplan. Daarom waren in de cember deze produktiedoelen reeds omlaaggeschroefd en is de Sowjet- Unie nu hard bezig de winning van steenkool op te voeren. De Russische binnenlandse behoefte aan aardolieprodukten zal, zo wordt verwacht, in de komende jaren boven dien veel groter worden omdat Mos kou bezig is met grootscheepse plan nen voor het uitbreiden van het wa genpark. Er zijn reeds contacten ge sloten 'met westerse automobielcon cerns voor de bouw van auto- en vrachtwagenfabrieken. Daarmee zou moeten worden tegemoetgekomen aan de groeiende pressie van de Russische consument. Dit betekent echter dat de behoefte aan produkten als benzine in de ko mende jaren sterk gaat toenemen. Het gevolg van dit alles is dat de Sowjet-Unie in de komende periode sterk afhankelijk blijft van aardoliele veranties uit het Midden-Oosten en is het volgens Kaiser waarschijnlijk dat Moskou 'het voordelig zal achten een belangrijke klant van de Arabieren te worden'. BRUSSEL 'Er bestaat geen Ameri kaans vredesplan voor het Midden- Oosten'. De Amerikaanse onderminis ter van buitenlandse zaken Sisco heeft dit in de NAVO-raad in Brussel na drukkelijk verklaard. 'Het is fout te denken dat de Ameri kanen panklare plannen hebben voor de vrede en precies weten wat er nu verder tijdens de vredesonderhande lingen tussen Israël en Egypte precies moet gebeuren', zei gisteren een inge wijde op het NAVO-hoofdkwartier. Sis co heeft in de NAVO-raad benadrukt dat stap voor stap bekeken zal moeten worden wat de mogelijkheden zijn. 'Israël moet voorbereid worden op het doen van grote concessies'. Van een onzer verslaggevers BRUSSEL De gisteren bekend ge worden voorstellen die Rusland bij de onderhandelingen in Wenen over we derzijdse troepenvermindering heeft ingediend, zijn voor de NAVO niet ac ceptabel. Het hoofdkwartier van de NAVO heeft dit gisteren bekendge maakt. De NAVO beschouwt de Russische voorstellen wel als een gunstig teken dat Rusland snel tot zaken wil komen en het overleg niet door procedure- kwesties wil vertragen. Het NAVO- hoofdkwartier gaat er van uit dat Rusland deze voorstellen, die al eer der waren ingediend, nu speciaal heeft laten uitlekken in Wenen met het oog op de publieke opinie. ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9