Marklin Tanchelijn zou ons aan 't denken moeten zetten gelduiolf? AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart Personalia DERK DE VRIES TROUW/KWARTET RUDAG 16 NOVEMBER 1973 BINNEN LAND/RADIO EN TV ADVERTENTIE treinen fijn bezit als u zonder auto zit! Televisiebewerking een aangrijpend stuk door ds. S. J. Popma De redactie kwam vrij onverwacht iuet liet idee, ook eens een theoloog, heet van de naald, te laten reageren op het televisiespel Tanchelijn van Harry Mulisch. Dit is voor mij een uitdaging die lokkend ist ook om de risico's die eraan verbonden zijn. Met het oog op die risico's begin ik me te verschansen. Jaren geleden heb ik het toneelstuk Tanchelijn gelezen: het deed me toen niet veel. De televisiebewer king, die ik woensdagavond op «ie beeldbuis zag. heb ik ervaren als een aangrijpend stuk. Ik mag me niet als tv-criticus opstel len en niemand behoeft zich iets aan te trekken van mijn oordeel dat het stuk gedragen werd vooral door het spel van Henk van Ulsen als Ever wachter. Verder weet ik ook wel. dat de kerk- en cultuurhistorici hier hun zegje dienen te zeggen, evenals andere deskundigen die met de naam weten schappers gesierd worden. We denken daarbij aan godsdienst-psychologen, sociologen en psychiaters die van vreemde religieuze verschijnselen ver stand hebben. Een beetje duur geformuleerd: het as pect-denken van de verschillende we tenschappen heeft hier op eigen ma nier recht van spreken. Ik denk bij voorbeeld aan het 'wonder', dat als genezing van hysterische verlamming vertaald kan worden. De kunstenaar Mulisch heeft het volste recht zich daar niets van aan Je trekken. Hij roept een eigen twaalfde eeuw op. Naar aanleiding van wat schaarse his torische gegevens roept hij een eigen wereld op en hij beweert niet, dat hiermee alles ol zelfs maar het meest typerende uit de kerk van het eind van de twaalfde eeuw is gezegd Verknoeid Mulisch heeft een verzwegen onder stelling, namelijk dat de boodschap van het evangelie van de opgestane Heiland eigenlijk al van de eerste christelijke tijden af verknoeid is door mensen die hun bestaan erdoor ondersteboven gegooid voelden. Bij de dichter Marja. in 'Nochtans een chris ten', komt het in deze vorm tevoor schijn: 'Nu liepen /e zich de benen uit het lijf om te redden wat er te redden viel'. Om een pausje te maken en patriarchjes om met Constantijn te onderhandelen en met zoveel ande ren. zodat de witgekalkte graven, dc Pilatussen en de Speidels, die don ders goed beter weten, 't voor het zeggen hebben. Tot het eind der tij den. Een eenzijdige kijk op de historie: we laten dat rusten. In elk geval duiken telkens de figuren op. die door de kerkhistoricus dr. J. Lindeboom ge noemd zijn 'stiefkinderen van het christendom'. Figuren en stromingen, vaak geleid door uiterst begaafde mensen, die grote massa's meesleur den in een fanatiek verzet tegen de kerk en de overheid die deze kerk steunde. Het is een schreeuw om zui verheid en om bevrijding van onder drukking, bedrog en gemeenheid. Het lijkt me nuttig, dat de tv deze proble matiek in de huiskamers brengt en daarmee om kritische aandaebt vraagt. Bij Mulisch speelt een meer moder ne vraagstelling een rol. Dat Tanche lijn ook de trekken heeft van Lou de Palingboer en van Hitler in de bun ker vlak voor zijn dood. lijkt me niet 20 belangrijk; persoonlijk zet ik er een vraagteken achter. De 'Christus- waan' van Tanchelijn kunnen we plaatsen in een ziektebeeld, evenals de schizofrene trekken die aan het eind bij Tanchelijn steeds duidelijker worden. Alles is gesitueerd in kat cisme, waar de vraag naar de geldig heid van het sacrament, door een on waardige priester bediend, een roJ gaat spelen. zal. Dan. als God bestaat, is de laatste ernst van de mens, van het menszijn verdwenen. Het doet denken aan. met alle ver schil. Sartresfiguur Goetz in 'De Dui vel en God'. Het vrijheidsfanatisme van Sartre komt bij Mulisch tevoor schijn als fanatiek zuiverheidsdrijven. Als God er is, zegt Evenvachter. ben ik geen mens, maar een bezoedeld be dorven ding, een knietjeskruiper, een Hiermee is het Evangelie, namelijk zachtjessluiper (Nietzsche). bevrijding van zonde uit genade, van a tot z van de tafel geveegd. Een hoogmoed komt die weigert zich te laten verlossen. We moeten dat niet in banale zin godslasterlijk noemen; het is immers goedkope genade en er is vooral de oerhoogmoed. als God te willen zijn. Dat is de moeite waard om over na te denken en niet zomaar naast ons neer te leggen. (ADVERTENTIE) Kernvraag De kernvraag komt tevoorschijn bij Everwachter. Everwachter gelooft niet in God. want, zegt hij, als God be staat bestaat er genade; de achterkant daarvan is de zonde. D.vv.z.: als God bestaat is de zuivere mens er niet, dan is er de bedrieger, die net als de jongen is. die de kippen van zijn buurman vermoordt, in de zekerheid dat zijn vader het toch wel betalen ADVERTENTIE Is een Derk de Vries roker een Ligt er maar aan hoe je dat bekijkt. Wie Derk de Vries rookt heeft zéker verstand van sigaren. Hij proeft, hij ruikt, echte kwaliteit, iemand gaat af op z'n eigen oordeel. Hij keurt kritisch en denkt dan: Waarom duurder als het met Derk de Vries voordeliger kan? Nou dan! een warme vriendschap waard! Zuivelbond - De Nederlandse landbou- attaché te Washington, ir W. M Dijkstra, wordt in april volgend jaar algemeen secretaris van de Kon. Ned. Zuivelbond FNZ, de organisatie van de coöperatieve zuivelindustrie. Hij volgt dr E. van de Wiel op. die dan met pensioen gaat. Als plaatsvervan gend algemeen secretaris wordt in april aangesteld drs H. Schelhaas, nu secretaris. Hoger Personeel - De ledenraad van de Nederlandse Centrale van Hoger Personeel heeft bij acclamatie tot voorzitter benoemd drs. H. van der Schalie, nu een der vice-voorzitters van de centrale. Dc heer Van der Schalie zal zijn be taalde functie op 1 januari voor twee jaar aanvaarden. Hij wordt de opvol ger van dr C. J. J. Ninck Blok, Hen drik van der Schalie (50) is nu secre taris van het centraal contact onder nemingsraden van alle Philipsvesti- gingen en voorzitter van de federatie van hoger Philipspersoneri. Ook is hij voorzitter van de onderhandelingsde legatie van de verenigingen van hoger personeel in de industrie. MARY PERKINS VOÉ T6- nó;VUAT At-SHIO Getrainde hoffelijkheid Ze zeggen dat mooie vrouwen schaars worden. Maar de journalist Willem Oltmans had bij de presentatie van zijn jongste boek een opmerkelijke schoonheid aan zijn zijde: Ratna Sari Dewi, de laatste echtgenote van wijlen president Soekarno. Dankzij de 'Be richten uit de Samenleving' van de VPRO konden we even genieten van haar uitstraling. Carel Enkelaar, één van de NOS-bazen, was er ook van ondersteboven. Willem mocht voor de H televisiecamera zijn theatertalenten demonstreren. Een melange van ge trainde hoffelijkheid en aanvalsdrift. Dit laatste natuurlijk gericht op zijn aartsvijand, mr. Luns, die hij 'crazy' noemde. Meidert Leerling bezocht voor de EO Tsjaad, een Afrikaanse republiek, waar door droogte en misoogst ge brek heerst. Een Engels-Nederlands echtpaar heeft uit eigen zak aan voed- seluitdeling gedaan en hoopt nu via het gironummer 300300 van deze om roep geld binnen te krijgen om met het werk te kunnen doorgaan. Eigen lijk een schandaal dut niet de grote machten hun enorme reserves onmid dellijk aanspraken. Van de Nederlan der dr. Boersma. directeur-generaal van FAO, de voedsel- en landbouwor ganisatie in Rome. kreeg Leerling te horen, dat het zonder die hulp ran de rijke landen volgend jaar in de Afri kaanse gebieden helemaal mis zal zijn. Hoeveel van dergelijke naar je keel en je geweten springende repor tages hebben we nu al gezien de laatste tijd? En wat hebben onze mil- joenenverslindende overkoepelende wereldorganisaties wezenlijk tot stand gebracht? Een E O-team was in het Amerikaanse Houston getuige van het optreden van een jonge Indiase goeroe. Hij heeit het Duiten Jarig Vrede Rijk uitgeroe pen. Al is het beslist niet de eerste keer dat zoiets gebeurt, veel mensen geloven dat het nu menens is en zien de met de glamour van de show business omringe jongeling als dé Ver losser. Interviewer Emerson Vermant noemde hem een soort anti-christ. Ds Glashouwer gewaagde in zijn nabe trachting van occultisme en magie. Maar zijn cr werkelijk geheime krach ten bij die ie dikke jongeman uit India in het geding. Occultisme is gericht op het persoonlijk verkrijgen van hogere lichamelijke en geestelijke ervaringen. Dit voltrekt zich tn het diepste geheim. De goeroe echter doet alles in het openbaar en dat bestaat hoofdzakelijk uit het hanteren ran bijbelteksten. Toen de Osmond Brothers kortgeleden in Leiden waren, werden veel meisjes hysterisch. De als flegmatisch bekend staande Britten maken het nog veel erger bij een optreden van bijvoor beeld The New Seekers. Maar niemand zal beweren, dat deze popartiesten zich met occulte praktijken bezighouden. Men mag mijns inziens geheime weten schappen niet verwarren met de mas- sa-psychologie die ook om zich heen grijpt in voetbalstadions, bij betogin gen en demagogische toespraken van dictators (denk aan Hitier). Veel meer dan het gebeuren, doen het de men sen die naar zo iemand luisteren zich zelf aan- Zij laten zich gaan, omdat zij dat zelf willen. Het VPRO-programma 'Roerig Am sterdam' valt niet tenvolle onder de rubriek dramaturgie, maar is als col lage in veel opzichten wel boeiend. De getoonde prenten, krantenknipsels en andere documenten zijn interessante bewijsstukken ran een bewogen tijd. maar brengen zelf geen beweging meer tot stand. De gespeelde tafere len, hoewel als typeringen soms fel en raak, vormden met elkaar niet het totaalbeeld van die tijd. Mies Bouhuys heeft zich consequent beperkt tot Am sterdam. Er waren echter destijds veel nationale en internationale aspecten in het geding die tot beter begrip van het gebeuren eigenlijk niet achterwe ge hadden mogen blijven. TON HYDRA 11. Nog diezelfde avond evenwel zou den de eerste schijven in beweging worden gezet van een héél vreemde geschiedenis, waarmee alle personen iets te maken zouden krijgen, die wij tot nu toe in deze historie hebben ontmoet. Die argeloze lieden konden dat natuurlijk niet weten, want zij waren allemaal maar héél gewone mensen. Zij waren geen gedachtenle- zers en zij hadden al evenmin aanleg voor helderziendheid. Geen wonder dus, dat zij onmogelijk op de hoogte konden zijn van het feit, dat er op dit FERDINAND ogenblik een héél zonderling manneke in de nachttrein zat, die de grote stad Gravendrecht naderde. Dat manneke zat in een gereserveerde coupé en had een ordeloze stapel geleerde paperas sen om zich heen gespreid. 'Oef, zuchtte hij. 'De bestudering van de hydroehemische labialiteit van het gravidisme valt niet mee, wanneer het denkritme gestoord wordt door het treinritme- Deze woorden mogen voorlopig nog onbegrijpelijk schijnen, zeker even onbegrijpelijk is het, dat een oplettend toeschouwer op dit late uur een ander klein manneke had kunnen zien.Dat andere kleine manne ke bleek bij wat nauwkeuriger to.ezien een jochie te zijn. Jets van een jaar of veertien. En dat kleine ventje was lopend op weg naar Rijkhuyzen. Hij droeg een bundeljte goed aan' een stok over de schouder en had een in gepakte doos onder de arm. Dwars door de donkere bossen liep dat{ ke reltje en hij was helemaal niet b'ang. Hij floot zelfs een vrolijk liedje'bij.... 1 Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn 7.2U <S> Dag met een gaatje, met 7.55 Verkeer- sinf.; 8.00 Nws, 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9.00 Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind* 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Hobo. klarinet en fagot: mod. muz. 10.00 <S) V.d. kleuters. 10.10 iged.S) Ar beidsvitaminen <11.00 Nws; 11.03-11.05 Radi ojournaal). 11.30 iS) Pianorecital: mod. muz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Toerismo toe rist inf. uit binnen- en buitenl Overheids- voor!.: 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS: 12.40 (SI Lichte gramm.muz. 12.50 Recht en slecht. 13 00 Nws. VARA: 1311 Dingen vd dag. NOS: 13.25 Spiegel van Belgic: muz. en nws van onze zuiderburen. 13.50 Intern. Spec trum: klass. en mod. muz. 14.30 Blik op de Derde Wereld - inf. progr. over ontw.samen werk. 14.45 Blik op Europa inf. progr. over de Eur. integratie. 13.00 Zoeklicht op Neder land rep en coram, uit alle delen v.h. land en veel muz. 16.00-16 02 Nws). HUMAN VERB.: IS 45 Laat je niks wijsmaken: Inf. progr. VPRO: 17.00 VPRO-vriJdag: rechtstr. progr. over een akt. onderwerp. 17.55 Med VPRO: 18.00 Nws. 18 11 Vandaag dit. mor gen dat. 18.20 VPRO-vrijdag: komm. en ana lyses. KRO: 19.00 <S) Uit het Operette al bum 19.30 Mens te zijn op aarde gelo vige viste op de mens en zijn bestaan 20.00 (Si In antw. op uw schrijven: verzoekpl- progr. 22.00 <S) Kursief. cabaretprogr. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hits. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II KRO 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 <S) Badinerie: klass. muz. (7.30 Nws; 7.41-7.50 Echo.)-8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v d. huisvr 8.45 Moeders wil is wet 9.40 Schoolradio. 10 00 <S) Aubade: klass. muz. (19 30-10.32 Nws.) 11.00 V.d zie ker.. 11.35 Med. 1200 (S> Van twaalf tot twee: KRO'S paiveprogr. met 12.22 Wij v.h. land: 12 26 Med. t.b.v. land- en tutnb.: 12 30 Nws: 12.41-12.50 Echo: 13 00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Inter lokaal op vrijdag: gevar. progr. met 15 30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over mis sie en zending. 17.10 Cameretten 1973: festi val voor amateurcabarotgroepen te Delft. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 19 00 (S) Licht ork. met solistert. 18.19 Uitz. v.d. P.V.d.A. 18,30 Nws. 18.41 Echo. 1850 Verkenning: nws. feiten en ach- tergr op soc -maatsch. terrein 18.58 Markt- bcr. i.s.m. KNBTB. VPRO: 19.00 (S) Nova Zmebla FM: leugens, venvarr, strijd en goed nws. 20 00 Nws. 20.05 Vandaag dit. morgen dat. 20.15 (S) Nova Zembla FM fverv NOS: 20.50 Den Haag vandaag^VA- RA: 21.00 (S) Radiophilh. Ork. met soliste: mod en klass. muz. In de pauze: ca. 21.45- 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III jijraood- sen thee en koffie. 9 00 Nws. 9 03 <S) Zomer se herinneringen. 10 00 Nws. 10.03 (S) Muzi kale fruitmand: verzoekpl. van en voor zie ken. NCRV: 11.00 Nws. 11.03 Zing, zing. zing! 12.00 Nws. 12 03 Bij Barend op de Holl. toer. 13.00 Nws. 13.03 (S) Popcorn. NOS: 14 00 Nws. 14.03 Meurders Methode. AVRO: 15 00 Nws. 15.03 Cees van Zijtveld 1. met o a. de Amenk hitparade. 16.00 Nws. 16.03 Cees van Zijtveld II: met o.a. de En gelse hitparade. 17.00 Nws. 17.03 Radiojour-, naai. 17.06 Postbus 700: verzoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet eten. 19 00 Nws. 19 02 Gevolmachtigd: verzoekpl. 20.00 Nws. 20 02 De heug en meug: Show. VPRO: 21.00 Nws. 21 02 VPRO-Vrijdagavond Show: gevar. lichte muz. en plaatbesprek. (22.00. 23.00, 24.00 en 1.00 Nws. 22.55 Med.) VARA 2.00 Alfred Lagarde. 5.00-7.00 (S) Willem van Beusekom - Kees van Alaas- dam. 37 'En wat dacht jc dat ik hier uitvoer de?' 'Dat weet ik niet. Toen ik dat meisje zag Annalisa zij was ook op de film moet je weten. 'Ja! Ja. ik voel wat je bedoelt'. Mijn veronderstelling scheen hem te amuseren. Hij blies een kringetje rook uit. dat langzaam omhoog zweef de. 'Je vertrouwt mij dus niet, hè?' 'Nee'. 'Dat is tenminste een eerlijk ant woord'. zei hij mild, en een tweede kringetje rook ging achter het eerste aan. 'Lewis'. bracht ik uit. 'Praat toch in 's hemelsnaam wat zoch- ter!' Lui rekte hij een arm uit en trok me naar zich toe. 'Toch moet je mij vertrouwen Je hoeft je echt niet ongerust te maken'. 'Of wel'. 'Je wilt zeggen dat dat afhankelijk is van het oogpunt waaruit je het be kijkt'. Hij scheen nu eerder ontspan nen dan geamuseerd. 'Blijf rustig lig gen. meisje, en houd jc kalm. We hebben niet veel tijd meer. en ik wil de rest ook nog horen' Ik gehoorzaamde 'Goed dan. maar vergeet niet dat jij mij ook nog meer dan één verklaring schuldig bent'. Ik vertelde hem. zo vlug als ik kon. alles wat er gebeurd was. 'Nadat je vana vond roet Annalisa bij ons was wegge gaan. wist ilr niet of ik Timothy nu de waarheid moest vertellen of niet. Toen dacht ik opeens dat het beter was daarmee te wachten tot ik jou ge sproken had. en wendde daarom tegen over Timothy een vergissing voor. Je maakte mv duidelijk dat ik je heel gauw zou terugzien; ik verwachtte dus half en half je in bet circus te ont moeten'. 'Ik ben pas later gekomen. Ik heb nog even naar de operatie gekeken'. 'Dat wist ik. Overal heb ik mijn spi onnen'. Ik meende een zeker inwen dig plezier bij hem te bespeuren. 'Wat is voor leuks aan?' 'Niets, hebben de broodjes gesmaakt?' 'Ja, nog wel bedankt. Timothy zal je er zijn leven lang om bewonderen; hij vindt dat je voor geen kleintje ver vaard bent. Waarom ben je eigenlijk niet geblevenV Je kon toch wel op je vingers natellen dat ik voortdurend naar je uitkeek'. 'Zolang we elkaar nog niet onder vier ogen gesproken hadden, vond ik het beter je t? ontlopen. Ik was trouwens ook bang dat ik je van streek zou ma ken. Overigens heb je een knap staal tje werk geleverd'. 'Arm paard. Herr Wagner was, geloof ik, van plan hem af te maken. Hij was van Frsnzi en presteerde niets meer. Maar Mi knapt nu wel weer op. Ik heb de indruk dat hij nu officieel van Annalisa is. Als dat zo is zal ze hem, terwillt van haar oom. een rus tige oude dag bezorgen. Tussen twee haakjes ik waa^chuw je wel dat je Annalisa aan Timothy dreigt te ver liezen'. 'Nou. dan hoop ik wel dat hij goed kan sehmten', antwoordde Lewis. 'Alle clowns en de helft van de mede werkers aai dat rodeo-nummer zijn op haar verliefd, om nog maar niet te spreken vin die Balog en de dwerg. En als je me nu vraagt 'Jij ook?' ver grijp ik me aan je'. 'Jij ook?' Kij sloeg zijn armen om me he.-n. en 'k vlijde mijn wang tegen zijn harige trui in de kromming van zijn schouder. Er heerste enige tijd een weldadige stilte. Als hij aan zijn sigaret trok hoorde ik het geknetter van de snel verbrandende tabak. 'Eigenlijk', zei ik op gedempte toon, 'eigenlijk kan het me helemaal niet meer schelen waarom je hier bent. Je bent nu bij me. en dat is alles wat ik wens. Maai. lieve Lewis, kan ik niet bij je blijven? Kunnen we nu gauw op vakantie? Wat je op liet ogenblik ook onder handen mag hebben, ben je er nog niet meer klaar?' 'Bijna. Ik moet eerst nog naar Wenen om verslag uit te brengen, en dan is het waarschijnlijk gebeurd'. 'Ga je morgeit naar Wenen?' 'Vandaag. Ja 'Je zult w«l liever alleen gaan. Als ik dan hier op je wacht nee, niet hier. ergens waar je Lewis March kan zijn en je komt. nadat je verslag hebt uitgebracht, daar naartoe, dan zouden we samen op vakantie kunnen gaan'. 'Zou kunnen. Maar wat doen we met de ion.gen?' 'Die kan bij Annalisa terecht', zei ik slaperig. 'Dat is een eerlijke ruil. Zeg Lewis, je ligt. toch niet met die smeri ge broek van daarstraks op het schone beci?' 'Lieve hemel, nee. Die van daarstraks had ik altijd aan als ik de stal uit mestte'. 'Daar zag hij wel naar uit', grinnikte ik. 'Heb je v/erkelijk de paarden ge roskamd?' 'Ja. Heb ik jc verteld dat een ervan me heeft gebeten? En dat doe ik alle maal voor Engeland.ik zou naast gevarengeld ook geld voor het vuile werk moeten krijgen'. Er viel een stilte. 'Nu is het mijn beurt, geloof ik. Luis ter. lieve Van. Eigenlijk zou ik beter mijn mond kunnen houden, maar na alles wat er gebeurd is heb je er wel recht op te weten wat er werkelijk aan de hand is. Ik vertel het je ook omdat ik weet dat ik je kan vertrou wen en omdat' ik hoorde hem la chen 'ik er toch gauw mee op houd. Bovendien heb ik er nog eens over nagedacht, en ik heb het gevoel dat ik jouw hulp nodig heb'. Hij rek te zijn andere arm uit en doofde zijn sigaret in de asbak, die op het nacht kastje stond Toen legde hij zijn hand achter zijn hoofd. 'Welnu, we hebben niet veel tijd meer; we willen allebei immers nog wel een paar uur slapen. Ik zal het daarom kort maken en je alleen de naakte feiten geven. De de tails zullen ,e vanzelf wel duidelijker worden als je eenmaal van de grote lijnen op de hoogte bent. Ik bedoel al die poespas over Stockholm, het tele gram. de bnef. de Lee Elliott-onzin en al die andere leugentjes. Het waar om hiervan zul jc wel begrijpen als ik je het he'e verhaal verteld heb'. Hij /.weeg even maar ging toen zacht jes verder. Zijn ogen waren gericht op het plafond, waartegen de donkere eikehouten balken zich door het eer ste ochtendlicht steeds scherper be gonnen af te tekenen. (wordt vervolgd) TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro 19.30 Wereld op wielen NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 De FBI: Op zoek naar Barbara 21.10 TROS-Sport 21.40 Music-All-In IKOR 22.50 Soldaat schaap herder NOS 23.30 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Met de muziek mee NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Twee onder een kap 20.45 De Commissaris: Een plek om je te warmen 2145 Koning Klant 22.35 Gesprek met de min-president NOS 22.45 Uit de Kunst 23.10 Journaai DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Ein gewisses Lacheln. 12 05 Bui tenl. rep 12 50 Persoverz. 13.00-13.20 Jour naal. 15 50 Journaal. 15 55 Filmrep. 16.40 Kinderprogr. 17.10 Filmrep. 17.55-18.00 Jour naal. (Reg. progr: NDR 18.00 Sportjournaal. 18.30 Act. 18 45 Zandmann. 18.55 Nordschau- magazine. 19 26 Okay SIR. 19.59 Progr.overz. wdr 8 20-11 20 Schooltelevisie. 18 00 Reg nws. 18 10 Okay SIR. 18 40 Journaal. 19.20 Novellen aus aller Welt.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Was der Himmel erlaubt 21.45 Verkeersfilm. 21.50 Inf. progr. 22 15 Journaal en weeroverz. 22.30 Sie hatten im Sommer kommen sollen. 23.30 Journaal. DUITSLAND II 10.30-11.00 Kleuterprogr. 16.30 Sport. 17 00 Journaal. 17.10 Kinderprogr. Aansl.: Maln- zelmnnnchen, 17.45 Act. en muz. 18.25 Vater der Klamotte. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenl. rep. 20.15 Aktenzelchen: RY uitgelost. 21.15 Journaal. 21.30 Die Toten bleiben jung. 23.15 Aktenzeichen. XY ungelost. 23.25 Journaal. DUITSLAND III WDR 18.00 Russische les. 18.30 Sklgymn. 19.00 Zandmann. 19 05 Voor Joegosl. werkn. 19.15 Landsforum. 19.45 Reg. nws. 19 55 Comm. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Disc.- progr. over collectieve kunst. 8.05 t.e.m. 12.10 Schooltelevisie. DUITSLAND III NDR 18.00 Sesamstrasse. 19 00 Ausbildung der Ausbilder. 19.30 Hawaii. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Doe. Pr°Sr- 21.00-21.46 Idem. BELGIE NEDERLANDS I 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.00 Schooltele visie. 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Tekenfilmserie. 18.15 Verkeersveiligh. 18.20 Volksuniversiteit. 18.50 Overz. v.d. progr.'s v.d. volgende week. 19.03 Kath.-godsd. uitz. 19.33 Zoe klicht. 19.40 Med. en weerber. 19 45 Jour naal. 20.10 Sam. 2100 Face a face 22.15 Ka- merconc. 22.45 Journaal. BELGIE NEDERLANDS II T.e.m. 18.50 Dezelfde progr.'s als eerste net. 19.03 Korte Jeugdfilm. 19.15 Doe. 19 40 Med en weerber 19.45 Journaal. 20.10 Sam (5). 21.00 Panorama. 21.45 Doe. progr. 22.45 Journaal. 'Niet omkijken, Simpkins, maar de baas is heel kwaad op je.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6