Bogewoning: 'Van 'outen geleerd' Krol: 'Buigen of barsten' IN DE GAZET Lambert: 'Ze mogen best zeggen dat ik te braaf speel' t+sport+kort Gelige dagen rond Oranje nog niet voorbij ij acted beschouwt eindtoernooi als hoogtepunt elgische selectie eelklaar Centrifugeer kreukvrij met de nieuwe Ruton wasautoi Zet 'm voortaan niet meer zo in z'n hemd. Braspenning drie weken geschorst *01 QW/K'WtAiRTET YRUDAG 16 NOVEMBER 1973 SPORT T19/K15 Knobel laten weten. Ik vind dat een prof-voetballer dit soort zaken niet voor zich moet houden. Dat frus treert.' Het is die complexe ontwikkeling, die Ruud Krol bezetener maakt dan ooit. Hij wil een derde grote teleurstelling dit seizoen voorkomen, daarom laat hij niets aan het toeval over. Prepa reert zich consciëntieus, stelt zich in op de tegenstander en houdt geen re kening met een eventuele eliminatie door de Belgen. Krol: 'Mocht het toch gebeuren dan betekent dat de grootste teleurstelling uit mijn sportieve loop baan. Dan zou ik dat als het falen van de jongeren in de ploeg beschouwen. Zo zie ik het namelijk. Mannen als Neeskens, Rep, Haan en ik komen misschien over vier jaar nog weer in aanmerking voor een wereldkampioen schap. Maar ouderen als Piet Keizer, en Wim van Hanegem niet. Ik be schouw het daarom als een belangrij ke opdracht aan ons om de ouderen de kans te geven te schitteren in een wereldtiteltoernooi: Krol onderkent toch de problemen en refereert nogmaals aan de situatie bij Ajax. 'Cruijff en Ajax zouden syno niem zijn. Een vermoeden dat beves tigd lijkt door het verlies tegen CSKA. Maar hoeveel wedstrijden heb ben we vorig jaar niet zonder Johan gespeeld. Het verschil is alleen dat er vorig jaar negen, tien spelers rond Cruijff speelden, die in topvorm wa ren. Nu zijn dat er slechts zes of ze ven. Dat is het. grote verschil. Ik ben ervan overtuigd, dat veel jongens zich vergist hebben in de seizoenaanloop. Na de trip naar Cadiz heb ik het zelf geveeld, die terugslag. Ik was duize lig. bleek bloedarmoede te hebben en het heeft me weken gekost voordat ik weer in vorm was. Gek was dat natuurlijk niet.' 'We hadden voor dat toernooi in Ca diz de interland Nederland-IJsland ge speeld. Onmiddellijk daarna reisden we naar Spanje, waar we drie dagen bleven en weer terug. Toen is er roof bouw gepleegd. Dat kan een full-prof zich niet veroorloven. De buitenwacht is wel eens geneigd anders te denken, maar er wordt tamelijk veel van ons gevraagd. Zowel psychisch als fysiek. Ik doe echt geen gekke dingen. Ik leef serieus en verzorg me goed. Vroe ger is dat anders geweest. Maar Mi- chels heeft me overtuigd van het nut van een versobering. Zoals Michels mij alle grondbeginselen van het be staan van een betaalde voetballer heeft bijgebracht. Hij heeft me leren incasseren, gezegd wat er van mij in het collectief wordt verwacht. Kovacs heeft me zelfvertrouwen gegeven door me een vaste plaats in de ploeg te ge ven. En door geintjes met me te ma ken me te ontspannen te benaderen. Dat ken hij als geen ander. Hij is het type van een bondscoach, in Frank rijk moeten ze, naar mijn idee erg tevreden met hem zijn.' Het is voor Ruud Krol een duidelijke zaak dat Nederland op diverse manie ren kan proberen de Belgen op te rol len. Hij maakt daar geen punt van. Zegt: 'Wat we doen is niet belangrijk als we maar doen wat we moeten doen om naar West Duitsland te ko men. Dat moet voorop staan. Dat ge geven moet het publiek ook accepte ren. Het zal geen mooie wedstrijd worden, dat lijkt me duidelijk. Een harde botsing wordt het zeker, maar daarom kan het wel fair blijven. Ik ben niet bang. Ik deel uit en ik incas seer. Ik probeer heer te blijven in het veld, maar dat lukt me alleen als mijn tegenstander daarin ook slaagt.' POUL ANNEMA Van onze sportredactie BRUSSEL In 'De Standaard' relati veerde Joris Jacobs gisteren het ge beuren van a.s. zondag in het Olym pisch Stadion. Hij vraagt zich af waar om iedereen zich nu zo druk zit te maken: gewoon om een voetbalwed strijd. En dat is dan aanleiding voor de trainers om zich ziveel mogelijk in raadsels uit te laten. Om zoveel moge lijk geheimzinnigheid te bewaren tot 'het uur H'. Een forse veeg uit de pan krijgt de Nederlandse pers. En dan vooral de niet met name genoemde Jan Win- traecken, Brussels correspondent voor een aantal provinciale bladen. Hij liet deze week Ajax-trainer George Knobel een aantal uitlatingen doen over en kele Belgische spelers. Daarbij .toonde Knobel zich uitstekend op de hoogte van het privé-leven van Raoul Lam bert. Knobel trok niet alleen de voet balcapaciteiten van Lambert in twijfel maar vond ook de ruimtè om de esca pades van Raoul Lambert buiten het veld uitvoerig te belichten. Knobel heeft zich intussen al gedistancieerd van het verhaal van Wintraecken, maar de Belgische pers neemt de Ne- derlanders juist dit soort geschrijf kwalijk. Joris Jacobs zegt: 'Bepaald één man ontketende een op geen enkele grond gebaseerde lastercampagne aangaande het privé-leven van Raoul Lambert en Pol van Himst. Het gaat is nog ie mand in staat het te vatten? het gaat om een partij voetbal. In schril konrast met de drukdoenerij rond de 'match van het jaar' staat de houding van de man in de straat. Het stadion zou niet uitverkocht zijn. In Neder land bekloeg men zich woensdag tij dens de persconferentie over gemis aan belangstelling in België. Tegen de achtergrond van overschatting, halve magie en vulgair gezwets rond deze kamp zou men bij het horen van dit nieuws bijna geneigd zijn uit te roe pen: hoe geruststellend!' n onze speciale verslaggever onze speciale verslaggever ST Toen anderhalf jaar ge in de 'combo Hogewoning' het ijkje Coler' achter de bestuurs- il van de sectie betaald voetbal drong, zetten de nieuwkomers Nederlands elftal centraal in beleid. Oranje moest zich ilificeren voor de eindronde het toernooi om het wereld- npioenschap in 1974. Voor het fvoetbal in Nederland inder- d een zaak van levensbelang, het Nederlands elftal staat ag ook het septet van Jaques [ewoning op een wissel naar toekomst. Maar voordat dit it bereikt kon worden heeft de ibo een symfonie van valse en moeten corrigeren. Oranje ef voortdurend onderwerp van tiek. Niet in de laatste plaats ir de beleidsbeslissingen van sectie. woelige dagen rond het Neder- ls elftal zijn hoe de wedstrijd de Belgen ook uitpakt nog niet voorbij. Na de eventuele ificatie zullen problemen uit het ije verleden opnieuw opdoemen, raoet (weer )een nieuwe premie- iling voor de spelers kojnen, de tie van de bondscoaqhes -Frantisek rhonc en Cor van der Hart zullen ieuw ter discussie staan, de totale ele.ding wordt een nóg grotere iitproef, de sponsoring schreeuwt een sluitende oplossing en Oranje f, nog steeds niet bij het voetbal- bek. Nederlands elftal vergt toch fukkelijker dan ooit zelfs een male aandacht. Niet alleen van de 'e voetbalwereld, óók van de toe- 'uwers. In dat kader was de uit deling van Ajax in het toernooi de Europa Cup voor landskampi- ;n het sectiebestuur bepaald niet «kom. Hogewoning: 'We hopen, de publieke belangstelling zich verlegt. Het clubchauvinisme zal ttwijfeld minderen, nu Ajax is fischakeld. Ik ben ervan overtuigd, zondag heel Nederland voor de zit. Iedereen is er nu eindelijk overtuigd, hoe belangrijk deze listrijd wel is'. DBCH Nederlands elftal heeft on- ks een serie goede resultaten steeds niet de gunst van het pu- verworven. Geen elftal wordt de tribunes zó kritisch begeleid de formatie van Fadrhonc. Good 's nog nauwelijks verworven, t In de laatste plaats zijn de spe- i daar zelf schuldig aan. De vriend- 'PPeüjke wedstrijden (tegen Span- isjechoslowakije, Polen, Oosten- zijn zeker geen recalme-campag- Jacques Hogewoning nes voor het vertegenwoordigend elf tal geworden. Hogewoning: 'We heb ben veel geleerd van de ervaringen in het verleden. Daarbij komt ook, dat de vriendschappelijke duels niet aan spreken. De spelers konden toch niet de intensie opbrengen die we moch ten verwachten. De motivatie en de ambitie bleken niet voldoende aanwe zig. Daarom moeten we dergelijke wedstrijden duidelijker doceren'. Waarna Hogewoning laat doorscheme ren, dat in plaats van een aantal vriendschappelijke duels het Neder lands elftal bij kwalificatie als voorbereiding op het wereldtoernooi op toernee wil. 'Je kunt beter een aantal wedstrijden in een korte perio de direct achter elkaar spelen. Dan ook kan je beter rekening houden met de diverse belangen voor wat de Europese bekertoernooien betreft'. Het sectie-bestuur heeft zich al bera den over wat er na de kwalificatie rond het Nederlands elftal moet ge beuren. Voor maandagavond al is er een gesprek met de organisatoren van het toernooi in West-Duitsland gepro grammeerd over de indeling en de plaats (Gelsenkirchen, Düsseldorf) waar Oranje straks voor de groeps wedstrijden moet aantreden. SPONSORING Maar er wachten nog dwingender za ken. De sponsoring vooral. De KNVB blijkt zich lelijk in de vingers te heb ben gesneden over de inmiddels be ruchte 65.000 gulden (bruto), die de spelers na kwalificatie kunnen incas seren. Hogewoning: 'We hebben de spelers toegezegd, dat over dat-onder werp via dezelfde procedure wordt ge sproken als de vorige keer'. Feit is evenwel, dat de verwachte animo voor het sponsoren van het elftal tot nog toe is uitgebleven. Hogewoning: 'Na tuurlijk hadden we meer verwacht dan de twee sponsors die nu achter het elftal staan. De opbrengsten rei ken nu niet verder dan 300.000 gul den. Dat is een teleurstelling. Als za kenmensen hadden we uiteraard lie ver gezien dat we er dik geld aan over zouden houden. Maar de spelers krijgen hun geld. Al zitten we met elk bedrag in de maag dat niet volle dig gedekt is'. Nu al wordt er driftig gespeculeerd over de positie vn Fadrhonc als eerste man van het Nederlands elftal. De op zet van het sectiebestuur om Cor van der Hart als eerste coach naar voren te schuiven, is mislukt. Vooral door de hardnekkigheid waarmee Fadrhonc zijn troon verdedigde. De situatie ont plofte rond de wedstrijd Noorwegen- Nederland. De door het sectie-bestuur binnen gehaalde Van der Hart moest (voorlopig?) een stap terug doen naar Jong Oranje en de UEFA- jeugd. Hogewoning: 'Ik heb een twee hoofdige leiding altijd zien zitten. Daar blijf ik nu nog steeds bij. Achter af is het alleen maar goed, dat de si tuatie ruim voor de wedstrijd Neder- land-België is opgelost. Ik heb er trouwens persoonlijk voor gezorgd, dat de rijen nu gesloten zijn! België-Nederland is in feite óók voor het sectie-bestuur 'nieuwe-stijl' van beslissende betekenis. Dan ook kan blijken of de affaire Cruijff (uiteinde lijk afgesloten met een vervroegde dispensatie voor de Barcelona-aanval- Ier) het geruchtmakende optreden van het sectie-bestuur waard is geble ken. Hogewoning: 'Ik dacht dat ieder een wel overtuigd was van het belang van de wedstrijd. Wij hebben als be stuur in ieder geval het klimaat voor een goede prestatie zo optimaal moge lijk willen maken. En dat is niet ge beurd, zoals gesuggereerd is, door de reglementen te negeren. Het bondsbe- stuur had de vrijheid om Cruijff voor 1 december dispensatie te verlenen. Van die vrijheid heeft ze gebruik ge maakt. Gezien de vorm, die Cruijff nu demonstreert, is dat een goede zet ge weest'. Volgens Hogewoning begint voor het Nederlandse voetbal zondagmiddag bij kwalificatie een 'nieuwe epoch'. 'We moeten dan heel duidelijk gaan leven voor dat Nederlands elftal. Dan kun nen we onmiddellijk met allerlei plannen komen. En daarbij staat voor op. dat we erg veel van het verleden geleerd hebben. Nederland is tenslot te kanshebber. Dat besef is duidelijk aanwezig. Ook bij de spelers. Als ik hier in Zeist de sfeer aanvoel, dan is die heel anders dan tijdens de voorbe reiding op andere wedstrijden Dat is een gunstig teken'. GERRIT DEN AMBTMAN Brugge-spits mag voetballen zoals hij wil IIST Op het vliegveld van Sofia was het, kort nadat CSKA Ajax t het Europa Cup-toernooi had gestoten, waar Ruud Krol een voor- blik op Nederland-België gebruikte om zijn teleurstelling over de schakeling te verdrijven. Dóar ook omzeilde hij het probleem van geschonden teen, die hem zoveel pijn had bezorgd en die hem zou innen hinderen in de voorbereiding op de zo gewichtige interland, et een kernachtig: 'Nu is het buigen of barsten, ik kan me geen rust eer permitteren want tegen de Belgen wil ik me op zijn best laten en', ontvouwde hij zijn plannen, ruim een week geleden. ud Krol, de 24-jarige Ajacied, leert. Een uitspraak bovendien, die igeeft welke betekenis Ruud Krol n de naderende kwalificatiewed- ijd hecht. Een waarde die vooral laald wordt door het doel van de rière die Ruud Krol voor ogen at. Hij: 'Je sportieve en financiële bities lopen vrijwel parallel. Het t hangt zo nauw samen met het an- dat je beide dingen niet los van aar kunt zien. Maar ik ben full- if en om die reden moet je de fi- iciële aspecten wel laten prevaleren, or mij is het duidelijk dat ik nog i keer een slag moet slaan. Niet dat ik zo nodig op mijn dertigste tweeëndertigste binnen moet zijn; wil alleen tijdens mijn loopbaan mijn toekomst zeker stellen. Dus i onze sportcorrespondent IISSEL Voor de Belgische coach mond Goethals is een belangrijk bleem opgelost. Het ziet er naar uit Goethals voor de wedstrijd tegen erland kan beschikken over zijn edige kern. Van Binst, Thissen en imeling, die allen op de ziekenlijst iden, trainden gisteren weer volop met de Belgische selectie. Goet- i en zijn mannen blijven tot zater- in Knokke. Op de dag voor de frontatie met Nederland reist de gische selectie naar Baarn, waar de ste voorbereidingen worden getrof- voor de interland. Nederlandse selectie van Fadrhonc ïnde gistermiddag in het geheim in KNVB-sportcentrum in Zeist tegen amateurelftal. Rob Reusenbrink id in Fadrhoncs selectie op de rech- pitsplaats. DEN HAAG (ANP) —De 22-jarige Henk Braspenning van FC Amster dam, die in de zondag gespeelde be- kerwddstrijd tegen Fortuna SC acht minuten voor het einde door scheids rechter De Bruin van het veld werd gestuurd wegens het rrappen van Ste vens, is door de tuchtcommissie van de KNVB uitgesloten voor drie achte reenvolgende binende wedstrijden. Bovendien werd hem een boete van 100 gulden opgelegd. Uitgesloten voor een wedstrijd, alsme de voor een wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, wer den Rene Hiddink (De Graafschap), Gerric Veerman (De Graafschap), T. Bremmer (PEC) B. Koekoek (PEC) Veerman moet bovendien een geld boete van 100 gulden betalen. Een lo pende voorwaardelijke schorsing van een wedstrijd van Barend Kist (Ajax) hem opgelegd op 18 oktober 1973 werd omgezet in een onvoorwaardelij ke. Zo verfomfaaid ziet een no-iron overhemd eruit als 't uit een gewone centrifuge komt Dus ben je wel gedwon gen het kletsnat op te hangen. Dat is knap lastig. Daarom brengt Ruton nu de Centriluxe wasautomaat met 'n kontinu regelbare centrifugesnel heid. Het toerental van de nieuw ontworpen permanent-magnetische motor is regelbaar van 120 tot 700 p/min. Hierdoor is het mogelijk' iedere textielsoort met de juiste snelheid te centrifugeren: wol, nylon, katoen, zijde, iedere tex tielsoort zijn eigen centrifugesnel heid. Bovendien is de Ruton Centriluxe een raswasser. Met 18 thermisch ge stuurde basisprogramma's, sop- verdunning na de hoofdwas, vijf spoelgangen, twee waterniveaus, drie trommelritmen, drie inspoelbakjes. RUToh Vraag uw handelaar de nieuwe Ruton brochure met de komplele koliek tie 1973/74 of vraag deze dolcumentatie aan bij Radoma B.V. Postbus 4002, Amtterdam. HANDBAL De hoofdklasse-wedstrijd tussen AMC-Nlloc en Slttardia. die voor zondag was vastgesteld, is in verband met de autoloze zondag verplaatst naar de zaterdagavond. De wedstrijd wordt gespeeld In Sporthal-Zuid. HANDBAL Het Nederlands dames- handbalteam zal alsnog deelnemen aatl het toernooi om het wereldkampioen schap, dat van 8 tot en met 16 december in vfer verschillende plaatsen ln Joegos lavië wordt gehouden. Nederland dat ln de voorronden werd uitgeschakeld, mag deelnemen omdat Guinee ls afgevallen. VOETBAL FC Den Haag speelt dinsda gavond 20 november ln het Zuiderpark een oefenwedstrijd tegen het Zweedse nationale elftal. TAFELTENNIS Nico van Slobbe heelt gisteren tijdens het tafeltennlstoernool om de open Hongaarse kampioenschappen ln Boedapest gewonnen van de Hongaar Fischer. TENNIS Elly Appel is ln de kwartfina les van het damesenkelspel van het toer nooi om de Dewarbekcr uitgeschakeld door de Engelse favoriete Virginia Wade, ZIJ verloor met 26. 26. het geld verdienen, waarmee ik iets kan beginnen als ik stop met voetbal len. Die plannen zijn nog niet zo con creet, dat ik nu precies kan zeggen waaraan ik denk.' Dat alles impliceert dat Ruud Krol zich intensief met het Nederlands elf tal bezig houdt cp dit moment. 'Met Ajax hebben we een kans gemist. En dat bedoel ik allereerst in sportief op zicht. We hebben ons jarenlang verzet tegen het imago, dat erover Ajax be stond. Ajax was het duo Cruijff-Kei zer. Dat beeld hadden we uit moeten wissen toen Cruijff vertrokken was. Omdat dat niet gelukt is. heeft dat oude idee aan kracht gewonnen en daarin moeten we ons, hoe moeilijk dat de meesten toch valt, schikken. Hadden we CSKA geklopt, dan had den we de buitenwacht getoond, dat Ajax meer is dan alleen maar Cruijff. De uitschakeling van Ajax heeft ons bovendien geld gekost. Tegenover Ajax zijn we nu in de eerste plaats verplicht kampioen van Nederland te worden, in de tweede plaats de natio nale beker te winnen en ik beschouw het als een derde taak om met het Nederlands elftal naar West Duitsland te komen.' Van onze specale verslaggever BRUGGE Het ontbreken van Raoul Lambert werd vorig jaar na de doelpuntloze remise in de 'Hel van Deurne' aangevoerd als de belangrijkste oorzaak van de geringe Belgische schotvaardig heid. Een dijbeenblessure hield hem buiten de équipe van Goet hals. Het was niet de enige keer dat de succesvolle aanvalsleider van de Belgische kampioen Club Brugge werkeloos toekeek. Nog diverse keren liet hij daarna ver stek gaan en tot kort voor de re turn tussen Nederland en België was het nog dubieus of Lambert kon spelen. In de laatste test tegen Noorwegen trad hij een halve wedstrijd op. maar meer hinkend dan lopend. Lambert is kwetsbaar. Lambert zelf: 'Ik blijk nog al korte, strak gespannen spieren te hebben. Daardoor vraagt het herstel van een blessure bij mij metis tal meer tijd dan bij een ander. Maar nu vóór Nederland-België voel ik me fit en ik denk dat dat goed voor onze ploeg zal zijn. Ik heb nu eenmaal de faam goed te kunnen spelen in het concept, dat de Belgen uitvoeren. De jongens ver trouwen op me. Daarom zeg ik iedere puntspeler is te vervangen, maar om dat ik Raoul Lambert heet, is het van psychisch grote waarde dat ik kan spelen'. De taak in het centrum van de aanval valt Lambert niet moeilijk. Ook om dat het Lambert niet ingewikkelder wordt gemaakt dan voor hem nodig is. Lambert: 'Ik kan bij mijn club en in de Belgische ploeg voetballen, zoals ik dat zelf wil. Ik hoef niet mee te verdedigen, want dat kan ik niet. Mijn belangrijkste opdracht is dat ik op mijn kans moet blijven wachten. En dat lukt me vrij goed. In de eer ste plaats natuurlijk omdat ik nogal snel ben. Die snelheid heeft men mij bij Club Brugge aangeleerd. Vroeger maakte ik grote passen en was ik ge makkelijk te achterhalen. Nu dribbel ik meer en kom vrij gemakkdlijk los van een tegenstander. Ik heb boven- (ADVERTENTIE) dien een zuiver en hard schot. Ik mik nooit, ik heb kennelijk een goed ge voel voor de goede richting. Bij een strafschop doe ik mijn ogen zelfs dicht en ram ik gewoon zo hard mo gelijk op doel'. AFHANKELIJK Tegen Noorwegen nog toonde hij hoe hard dat kan zijn. Toch ondervindt ook Lambert, hoewel hij met een ta melijk simpele opdracht speelt, hoe sterk hij afhankelijk is van het totaal van het team. Lambert: 'Het voetbal is de laatste jaren steeds harder ge worden. Dat komt door het geld. Ik heb dat aan mijzef gemerkt. Tot voor drie jaar speelde ik uitsluitend voor mijn plezier. Toen ben ik full-prof ge worden en todn ben ik me bewust ge worden wat het voor me betekent als we eens een keer verliezen of geen kampioen worden. Dat scheelt geld. Daarom heb ik het nooit erg gevon den om geforceerde genezingsprocedu res te ondergaan als ik geblesseerd was. Spelen betekent immers geld. Maar nu kom ik daar toch van terug. Ik denk aan later. Ik heb niets achter me en ik zal na mijn loopbaan terug moeten naar mijn ambacht. Dat bete kent dat ik mijn handen, mijn benen, kortom mijn lichaam nodig heb. Dat heb ik me nooit gtirealiseerd. Want toen ik een full-prof contract tekende dacht ik voor mijn leven binnen te zijn'. 'Dat is niet gebeurd. Daarom laat ik me nu ook alleen maar meer injecte ren om een genezing te bespoedigen, maar van een verdoving om de pijn te verdrijven moet ik niets meer we ten. Dan speel ik gewoon niet'. Door die wetenschap houdt Lambert zich evenwel niet in. Hij speelt vrij-uit. Lambert: 'Maar je bent als voorhoede- speler' altijd in het nadeel. Niet om dat ik nu zo langzamerhand wd ge wend ben geraakt aan twee bewakers in een wedstrijd, maar wel omdat wij eerst moeten incasseren voordat we uit kunnen spelen. Wij kunnen nau welijks iets terug doen en ik heb er ook geen behoefte aan. Per slot van rekening staat mijn tegenstander ook voor zijn brood te voetballen. Dan mogen ze wel eens zeggen dat ik te braaf voetbal (één keer heb ik een gele kaart gehad, omdat ik een wat te ruwe sliding op Van Moer gemaakt zou hebben'), maar ach laat ze maar. Ik voetbal nog steeds met plezier. ERKENNING De naar internationale erkenning snakkende Ruud Krol stipt het eind toernooi van het aanstaand wereld kampioenschap als een hoogtepunt in zijn loepbaan aan. Krol: 'Met Ajax hebben wij natuurlijk in de loop der jaren het één en ander meegemaakt. Dit wereldkampioenschap is evenwel heel wat anders. Het staat hoger aan geschreven dan een Europa Cup-finale omdat het door veel meer mensen ge volgd wordt.' Bovendien heb ik dat toernooi voor mijn eigen image nodig. Ik was uitge nodigd voor de wedstrijd tussen Euro pa en Zuid Amerika in Barcelona, Ajax heeft me enkele dagen, voordat Ruud Krol (rechts) samen met Johnny Rep iu gelukkiger Ajax-dagen. die wedstrijd gespeeld werd, verboden naar Barcelona te reizen. Dat is de tweede grote teleuerstelling van dit seizoen geweest. Het is één van de dingen, die ik juist van Ajax niet had .verwacht. Per slot van rekening heb ben Neeskens en ik ons jaren vol overgave voor Ajax gegeven. Nu je de kans krijgt om te spelen met de beste voetballers van de wereld, om internationale contacten te leggen wordt je daarvan weerhouden. Deze kritiek heb ik ook Ajax en trainer

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15