eoeo Spit (NKV) bepleit keihard aanpakken van prijsopdrijvers AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart Vanaf zondag ook 's nachts nieuws ANP Paard de dupe Bij oversteken gedood TROUT /KWARTET DONDERDAG 13 NOVEMBER 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K( Van onze radio- en tv-redactie. HILVERSUM In de nacht van zon dag op maandag zal radionieuwsdienst voor het eerst ook deel hebben aan de nachtuitzendingen op Hilversum III. Ieder uur zal er een korte nieuwsuit zending zijn. Het ANP en de NOS hebben overeenstemming bereikt over de voorwaarden. Dat betekent, dat redacteuren van het ANP de hele nacht aanwezig zullen zijn, daarvoor komt een personeelsuit breiding van twee man: een redacteur en een nieuwslezer. Financieel beteke nen de nachtuitzendingen va nnieuws een jaarlijks extra van 90.000 gulden Voor de parlementaire verslaggever houdt de nieuwe regeling in. dat wan neer de Kamerdebatten tot ver in de nacht doorgaan hij ook na één uur zijn berichten kwijt kan. De werkzaamheden van de radio nieuwsdienst in de nachtelijke uren betekenen een extra belasting bij het samenstellen van een radioprogram ma, dat iedere nacht door een andere omroep gebeurt en waarvan gedeelten al op de band staan. 'Nieuws kun je niet voorbereiden Je moet het direct uitzenden. Het is ar beidsintensiever'. aldus drs. D. Mal- lon. hoofdredacteur van de radio nieuwsdienst van h°t ANP. ADVERTENTIE MARY PERKINS Horizontaal 1. opbrengst 2. landbouwwerktuig-woonboot-driete- nige struis 3. hoofddeksel-niet dicht opeen staan de-plaats in Gelderland 4. wier-schuw (jagerstaal )-oude lengte maat 5. lichte bedwelming-Europeaan-deel van de bijbel 6. watergeest-opgeworpen hoogte 7. mand-boom-toespraak 8. nobel-uithangteken 9. een der jaargetijden-wandelplaats Verticaal 1. herstelbaar 2. insektenetend zoogdier-vreemde munt-lidwoord 3. doorweekt-plezier-voegwoord 4. grasland-verharde huid 5. eekhoorn (gew)-priem-pers. voor- naamw. 6. witte suiker-schop 7. muggelarve-water in Friesland-fami lielid 8. ongaarne-bestelling 9. kweek-bloembed 23456789 Oplossing van gisteren Hor. 1. staar. 5. Eli, 8. Arno, 9. aren, 10. pak, 11. ester, 12. menie. 13. mi, 16. A.M., 18. renet. 20. tenor, 22. gom, 24. edel, 23. Peri, 26. rek, 27. massa. Vert 1. sap, 2. tram. 3. anker, 4. Ao, 5. ert. 6. leem, 9. Ase, 11. Eiger, 14. kater. 15. leges. 17. mede, 18. rol. 19. tors. 21. nek. 23. Mia, 25. pa. 27. inrit. Brengt verlichting bii verkoudheid, griep en verstopte neus. Bestrijdt rheumatische pijnen, spit, stijve nek, spiervermoeidheid en (trainings) stijfheid in de spieren. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. EINDHOVEN De 75-jarige B. W Frederiks uit Eindhoven is in het Eindhovense St. Joseph ziekenhuis overleden Hij was eerder bij het over steken geschept door een personenau to. Commissie uit Ticeede Kamer: an onze sociaal-economL>che redactie NOORDWIJKERHOL T De voorzitter van het NKV, de heer Spit, meent dat de regering met spoed de prijscontrole moet ver sterken. Op het congres van de katholieke bond van personeel in agrarische, voedings- en genotiniddelenbedrijven (AYG). zei hij gisteren dat nu al wordt gepoogd misbruik te maken van de onze kerheden in de huidige moeilijke economische situatie. 'We moeten met alle kracht voorko men, dat de maatschappelijke gieren gaan profiteren van de huidige onze kerheden' zei de heer Spit, die de prijsopdrijvers 'de bunkerbouwers anno 1973'. noemde. Hij vindt dat ze keihard moeten worden aangepakt. Wat de heer Suit de laatste weken in het overleg met de werkgevers heeft meegemaakt, heeft hem elke illusie ontnomen dat er met hen op dit mo ment nog een constructief gespr°k mogelijk is. Juist nu er meer dan ooit behoefte is aan een gezamenlijk be leid van overheid, werkgevers en werknemers hebben de werkgevers 't laten afweten. Ze zijn naar zijn mening ontzettend benauwd om iets wezen lijks voor de economisch zwakkeren te doen, vooral als dat moet worden opgebracht door de hoger betaalden. Voor de heer Spit is een ding duide lijk: de werkgevers willen bevoorrech te posities in stand houden, die zelfs versterken en de afhankelijken afhan kelijk laten. In hun opstelling past helemaal geen centraal akkoord dat aansluit bij de opvattingen van de vakbeweging over spreiding van inko men en macht. Uitlokken? De heer Spit gelooft dat in de huidige situatie niemand behoefte heeft aan sociaal-economische conflicten. 'Maar als de werkgevers ze uitlokken, dan zullen de werknemers moeten staao voor hun opvattingen'. De NKV-voor- zitter gelooft ook dat de werkgevers gokken op een niet strijdvaardige houding van de werknemers. Hij gaat er vanuit dat ze dat weieens zou kun nen opbreken. De vorzitter van de AVG, de heer T. Bastiaanse, zei dat er iets levensgroot mis is met de praktijk rond fusies, re organisaties en sluitingen. 'Het gaat in feite domweg om het af danken van mensen teneinde harde fi nanciële en economische belangen vei lig te stellen. Ook blijken fusies en overnemingen vaak niet anders te zijn dan een verkapte en zeer winstgeven de handel in onroerend goed. De vak beweging zal zich hier harder tegenop moeten stellen', aldus de heer Basti aanse. 'Levensgrote kater' De AVG-voorzitter was aan de hand van een reeks fusies, reorganisaties en sluitingen in zijn bedrijfstak (zuivel, W. Spit, prijscontrole versterken vleeswarenbedrijven, bakkerijen en de suikerverwerkende industrie) bijzon der verbitterd over de manier waarop dat is gebeurd. Hij sprak over 'een levensgrote kater'. Ook noemde hij het opvallend hoe zorgeloos kortzich tig. hebzuchtig, onvoorbereid en auto ritair door de verantwoordelijke men sen te werk wordt gegaan. Er zal vol gens hem via het ondernemingsrecht moeten worden gezocht naar wegen waarlangs de onderneming aan alle betrokkenen, ook aan de maatschap pij. verantwoording aflegt. ADVERTENTIE In de eerste uitzending van NCRV- Springtrofee zaten voor mij wel zoveel attractieve kanten, dat ik benieuwd was naar de tweede ivedstrijd met een geheel andere opzet. Het leek inder daad bijzonder interessant te zullen ivorden en spannend. Helaas werd dat. nogal eens een spanning met schrik- effect. Ik kan mij voorstellen dat in heel wat huiskamers ergernis is ont staan omdat de paarden te vaak de dupe werden van onervarenheid bij de ruiters en een niet zo beste con ditie van het parcours. Op sommige plekken was de grond kennelijk niet goed opgebracht, zodat de dieren er steevast onderuit gingen. Ik heb niet gemerkt dat er door de wedstrijdlei ding werd ingegrepen. Net als de meeste kijkers ben ik een leek op liet gebied van de paarden sport. Ik zit er daarom misschien naast met de veronderstelling dat de belangen van de ruiters (namelijk het behalen van zoveel mogelijk punten wel zeer sterk prevaleerden boven het welzijn van de dieren. Zolang een des kundige mij van het tegendeel niet u-eet te overtuigen, meen ik dat in de Arnhemse Rijnhal soms onverant woordelijk werd gehandeld. Of dat door zenuwen of gebrek aan ervaring kwam, laat ik in het midden, maar goede propaganda voor de hippische sport was het bepaald niet. 'Van Geicest tot Gewest' richtte de be langstelling op een meervoudige op merkelijkheid: het piepkleine dorpje Driehuizen in de Schermerpolder, daar bloeit nog een pure gemeenschapszin. Als er wat klusjes tot algemeen nut op te knappen vallen, hoef je er maar met je vingers te knippen en de vrij willigers zijn al bezig. Het kerkbezoek liep terug, dat wel, maar die van Drie huizen zeiden: 'Wat is nou een dorp zonder kerk, nietwaar?' De kerk heeft een functie in het silhouet van het dorp en een gemeenschapshuis bezaten ze nog niet, dus u-aarom zou je het oude kerkje niet opknappen? En nu is het dan weer ontmoetingscentrum: voor de dotpskinderen als ze gymles krijgen van juf, voor de vaders en moeders bij de toneelrepetitie onder leiding van juf Met verbazing heb ik gekeken naar Marcel Moermans in Maastricht, een krokettenbakker, die in twaalf jaar tijd een Europese hartige-happen-m- dustrie uit de grond stampte De man praatte zonder een spier te vertrekken over miljoeneminvesteringen. Bij mij gaat het geld alleen maar op, maar bi] hem schijnt het net zo gemakkelijk te vermenigvuldigen als de ontelbare fri- kandellen, de warme ballen en loem pia's. Gerrit den Braber is weer op de buis en icel als leider van het NCRV-spel 'Waar of niet waar?' Hij heeft er slag van om de zaak te animeren. Aan het. spel zelf zal nog wel wat geknutseld moeten worden, met name bij de on dervraging door panelleden. Dat is te weinig speels. Spaanse priesters die als politieke zon daars in de Concordaatsgevangenis te recht komen, hebben het zo beroerd, dat zij kardinaal Alfrink hebben ge smeekt te proberen deze middeleeuw se wantoestand uit de wereld te laten helpen De paus noemt priesters die weggelopen zijn 'doornenkroon'. Zou hij een naam hebben voor de geeste lijken die vanwege een tractaat, in een gevangenis terechtkomen? TON HYDRA ADVERTENTIE LOWIETJE >oor hem HlDALGO- badschuim voor haar tniletpocder 36 'O ja. Tim. Jt hebt me nog altijd niet verteld waarom je met hem hier naar toe gereisd bent. Ah, daar heb ik mijn sok. Ga je gang, hoe ben je hier geko men? Ik bui een en al oor'. 'Het is volmaakt onbelangrijk hoe ik hier gekomen ben, noch waarom ik met Tim reis' antwoordde ik scherp, 'maar ik dacht dat de reden van mijn komst er wel duimendik bovenop lag. Lewis. 'Het is belangrijk, lieve Van. Ik zal je later wel vertellen waarom.Ik moet weten hoe je erachter gekomen bent dat ik hier in Oberhausen zat. Echt, je moet m? nu op dit ogenblik alles vertellen wat maar enigszins de moei te waard is. Nogmaals, later vertel ik wel waarom. Je bent natuurlijk hier gekomen omdat je wist dat ik hier was, maar hóe ben je dat te weten gekomen vraag ik me af'. 'Ik wist dat jij bij een circus was. en toen we in Wenen navraag deden waar of ze zich ophielden, vertelden ze ons dat het ingeluk in Oberhau sen gebeurd was. Wij dus naar Ober hausen. We dachten dat het circus in middels wel vertrokken zou zijn. maar in het dorp hadden ze ons dan altijd kuhnen vertellen wat de volgende standplaats was' Hij trok nu een dikke donkere trui aan. Toen zijr hoofd weer uit de hals tevoorschijn kwam aarzelde hij even en draaide zijn hoofd naar mij toe. Op voorzichtig vragende toon zei hij: 'Het filmjournaal?' 'Lieve hemel, hoe kun je dat zo vlug raden? Ja. Carmel Laey zat in de bioscoop en dacht op een gegeven mo ment jou to herkennen. Ze had graag dat iemand Timothy op zijn reis naar Wenen vergezelde en belde mij op. Ze dacht nameli'l; dat ik van plan was met een paar dagen ook naar Oosten rijk te reizen om me bij jou te voe gen'. 'Nu begrijp ;k het. Ik heb natuurlijk die camera'3 wel gezien, maar ik wist niet of ik gefilmd was. Uiteraard hoopte ik da' ik onherkenbaar zou zijn. Ik vermoed dat je zelf bent gaan 10. 'Dat is heel mooi gezegd, Bernard. Héél mooi', lachte smidje Verholen. 'Ik snap alleen niet, dat je voor de bestudering van al die hoogst belang wekkende zaken in een oud brikje moet gaan zitten: 'Ik ben tenminste maar wat blij, dat ik zelf van mijn oude wagentje af ben'. - 'Wat zeg je me nou?' riepen Thomas en Bernard als uit één mond. 'Heb je je oude au tootje niet meer? En we kwamen juist hier om er een aantrekkelijk bod op te doen. Wij kunnen betalen Verho len. Dat weet je. We hadden hem héél graag gehad. Voor het lidmaat schap van de B.O.A.L. begrijp jc' - Thomas viel ontdaan neer ik een gro- FERDINAND kijken?' Ik knikte. 'Zag je duidelijk dat ik het was?' 'Heel duidelijk, vond ik. Is dat erg?' Hij gaf geen antwoord. 'Dat jij me nou net gezien hebt Het is een van die dingen waarmee je geen rekening houdt'. Hij zweeg enige ogenblikken. 'Het is nooit bij mij opgekomen dat jij dat op zoveel honderd kilometer afstand te weten zou kunnen komen. Maar zo gauw ik je hier in Oberhau sen zag. begreep ik dat je het toch op een of andere manier achterhaald had. Die filmcamera's waren volgens mij de enige mogelijkheid. Weet je ook of het niet op de televisie is ge weest?' 'In Engeland niet. dat weet ik wel bijna zeker. Meestal kijk ik iedere avond naar het nieuws, maar ik heb nie.s gezien. Trouwens was het op de televisie geweest, dan zou men het mij zeker verteld hebben'. Ik ging rechtop zitten, met opgetrokken knie ën, en schikte de deken over mij heen. 'Wat heeft dat allemaal te betekenen. Lewis? Maandag nog heb ik een tele gram van ie uit Stockholm ontvangen. Heb je dat zelf \erstuurd?' 'Nee'. 'Dat veronderstelde ik al. En dan nog die brief; die kreeg ik afgelopen vrij dag. Ik neem aan dat iemand die voor je gepost heeft?' 'Ja'. 'Maar.Waarom juist uit Stock holm? Waarom niet gewoon uit We nen?' 'Ik moest iets ophelderen zonder dat men in de ga'en zou krijgen dat jij of ik erbij betrokken was. Het zou niet zo gemakkelijk geweest zijn om jou ervan af te houden met me mee te gaan. als ik gezegd had dat Wenen mijn reisdoel was. Maar toch', voeg de Lewis er enigszins verbitterd aan toe. 'toch zou hol verstandiger zijn ge weest als ik die paar extra leijgentjes achterwege gelaten had. temeer nu ik onvoorzichtig ben geweest mijzelf in het nieuws te brengen'. 'Je wilde me dus op een dwaalspoor brengen?' 'Inderdaad'. te stoel en Bernard legde troostend een van zijn zware handen o$ het reeds dun bèhaarde schedeldak van zijn kameraad. Ze keken allebei erg ontdaan, de twee jongelui, en smidje Verholen kreeg medelijden met hen. - 'Ach jongens, had me dat nou maar eerder gezegd', zei hij. 'Ik had jullie dat wagentje graag gegund, maar jul lie zijn net een dagje te laat, want gisteren heb ik er boer Knolïe geluk kig mee gemaakt!...' - Hou me vast....' zei de joviale Ber nard beteuterd. 'Nou moet ik t.ooh werkelijk even een zilte traan wegpik ken. Hij heeft er boer Knolle geluk kig mee gemaakt- De twee ijveh gg studenten keken elkaar zo ontdaai aan, dat smidje Verholen nog maa een ding bedenken kon. 'Luister eens heden', beloofde hij. 'Ik hoor zo hie en daar nog wel eens wat. De eerst keer dat ik een oud wagentje op d kop weet te tikken, kom ik het julli onmiddellijk zeggen, is dat goed?' Maar de twee diep teleurgestelde stu denten gaven geen antwoord. Sip vei heten zij de woning van J. J. F. Vei holen en nog sipper reden zij even la ter in hun super-de-luxe automobU huiswaarts. Ach ja, ....is voor studei ten het bezit van een héél oud autoo je niet véél aantrekkelijker 'Nu begrijp je misschien wat er in mij omging toen ik je op het film journaal zag', zei ik, en ik voelde me ongelukkig. 'Ik kon me maar niet in denken dat het helemaal mis was tus sen ons.Ik voelde me zo ongeluk kig, vooral ook omdat we op die af schuwelijke mic'dag elkaar zoveel naar het hoofd geslingerd hadden'. 'Dat is nu voorbij. We zullen er niet meer over praten'. Dat het werkelijk voorbij was, ja, dat er eigenlijk nooit iets tussen ons geweest was, hadden wij elkaar ongeveer een half uur gele den bewezen. 'Nee, goed. Ik hou erg veel van je, Lewis'. Hij maakte het soort geluid, waarmee een man vaak antwoordt op zo'n op merking een min of meer tevreden gebrom en stak toen zijn hand uit naar zijn jaszak om er zijn sigaretten en zijn aansteker uit te halen. Op nieuw ging hij naast me liggen. 'Zo dan. Ben ik nu netjes genoeg naar je zin? Nee. houd die deken zelf m3ar; kruip er maar lekker onder, schat: ik heb het. warm genoeg.nu begrijp ik het Jij zag dat journaal en kwam tot de conclusie dat ik, hoewel ik gezegd had dat ik naar Stockholm zou gaan, in Oostenrijk moest zitten; misschien heb je ook met de moge lijkheid rekening gehouden dat ik van Stockholm doorgestuurd was naar We nen. Maar toen je een bericht van mij ontving uit Stockholm dat gedateerd was op de dag. waarop ik volgens je heilige overtuiging in de buurt van Graz verbleef, besloot je deze kant uit te komen om zelf te constateren wat nu eigenlijk wél en wat niét waar was. Is het zo in zijn werk gegaan?' 'Min of meer. Dat Carmel Lacy mij vroeg met Tim mee te reizen heeft in zekere zin de doorslag gegeven. Het kwam net goed uit. Het was alsof ik naar Oostenrijk gedreven werd; als of het een soort lotsbeschikking was. Bo vendien w'ldc ik weten wat jij hier uitvoerde. Er was namelijk kennelijk iets aan dc hand'. (wordt vervolgd) Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 (S> V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Ra diojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen, met De groente man en 11.55 Beursber. 12.30 <S> Sportrevue. 13 00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 <S) Alert - op het vlak van muz. en maatsch. 13.50 (S) De wereld v.d. Opera: besch. over de opera Wozzeck. van Alban Berg. 15.00 (S> Bary-Nage: progr. van praten en platen. 15.25 (S) Met muz. op stap: licht muz.progr. voor ouderen. 16.00 Nws. 16.03 Radiojour naal. 16.05 <S) Aspecten - kunstrubr. 17.00 iS) Mobiel - beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uitz. v.d. R.K.P.N. IKOR: 18.30 Kleur - inf. en comm. over zaken van kerk en ?a- menlev. NCRV: 19 00 <S) Leger des Heils- kwartier. 19.15 De vrede bij U thuis. 19.35 De keik vandaag - nws en comm. 20 00 S) Prom.-Ork. en zangsolisten: amuscm.muz. 2125 Vraaggesprek. 21.55 (S> Kerkorgel- conc.: klass. en mod. muz. 22.20 Overdenk. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hior en Nu. 22.50 Taal om mee te leven. 23.10 Kunst erl vliegwerk. 23 15 IS) Stardust: licht muz.progr. 23.35 CS) Gltaresk. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7J.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijdo muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. s. 15 (S) Podium v.d. vrouw: maatsch.-inf. 9.20 (Si V.d. zieken. ÏOTOO Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) De compönist v.d. maand. 11.05 (S) Radio Kamerork.: klass. muz. 11.55 Med. 12.00 Volksmuz.; zingen met Cecilia. 12.15 (S) Kinderkoor en speelgroep: volks liedjes. 12.26 Med. t.bw. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Herv. mlddagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Zo zijn wij. vervreemd, vertrouwd: poezieprogr. 14 05 Schoolradio. 14.25 (S) De componist v.d. maand. 15.15 De Bijbel maakt nieuwsgierig: bijbelbespr. 15.30 Nws. 15 33 Vine. v. Gogh. 16 00 Een uur natuur, met 16.30 <S) Hier en nu. 17.00 Kindervisie progr. door. voor en met kinderen. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 17.58 (S) Koor en ork. v b. Gron. Slud.- muz.gezelsch. Bragi: mod. gewijde muz. NCRV: 18 30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. AVRO: 19.00 Trefpunt: disc.progr. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.03 Radiojournaal. 20.10 (S) Res. ork. met solist: klass. muz. 21.50 Het lot van hemofilie is de laatste jaren aanzienl. verbeterd. 22.05 >S) Pianorecital: mod. muz. 22.55 Muze zonder make-up- Eur. kleinkunst. 23.20 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23 50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. met o a verkeerslnf. (8.00 Nws.) KRO: 9 J Nws. 9.03 KRO-op-Drie Uit de lucht gegrt pen. (10,00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Vei zoekpl. 12 00 Nws 12.03 (Si Van twaalf t( twee. met 13.00 Nws en 13.03 Raden maa 14.00 Nws. 14.03 Theo Stokkink Show. (15.4 Nws.) NOS: 16.00 Nws. 16.03 Daverende dei tig. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet etei TROS: 19.00 Nws. 19.02 (S) Plaatvaria. 20.1 Nws. 20.02 (S) Poster. 21.00 Nws. 21.02 'S Sesjun: jazz en pop live. 22.00 Nws. 22.1 (S> Hugo van Geldcren Show. met Nede landstalige Top Tien en Kwlswljs. 22.55 Mei 23.00 Nws. 23.02 (S) T...S...T... Tros-Sport-Tijd - sport en muz. 24 00 N» 0.02 Aktua. 0.10 (S) Jazz-Sir. 1.00 Nws. 1.1 De Nachtwacht. NOS: 5.00 Vincent van Eng len. EO: 6.00-7.00 CS) Matinata: geva gramm.muz. BELG1E 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12 08 Llcb muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nw akt., weerbcr. en schouwburgprOgr. Aansl.: Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.1 Nws. 14.03 Oude hits. (15.00 Nws.) 16.00 NV en beursber. 16 10 Lichte muz. 17.00 Nws t med. 17 10 Voor oudere luisteraars. 17.1 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paai desportber. 18.30 Wegwijs wezen. 18.4 Sportmagazine. 18 55 Taalwenken. 18,5 Gramm.muz. 19.00 Nws en akt. 19,30 Intel mezzo. 19 35 Polit. ultz. 19.45 Lichte mu 20.00 Country- en Westernmuz. 20.30 Geval progr. 23.10 Licht muz.progr. (22.00 ei; Nws.) 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie 14.25-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 Koffiebar 19.25 Moeilijkheden met Alice NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Metterdaad-Tsjaad 21.00 Gospel-songs 21.15 Nader Bekeken 21.35 50 Jaar zingend evangeliseren: koor zang en interviews 22.00 Trans African Hovercraft (I) NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Zwijgen is goud 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 AU in the Family 21.00 De vergeten oorlog 21.45 Roerig Amsterdam (I) 22.35 Dick Cavett show NOS 23.15 Den Haag vandaag 23.25 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Der Kommissar. 11.25 Wetensch. comm. 11.35 Das Palenkind. 12.00 Act. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Jour naal. 16.20 Doe. progr. 17.05 Kinderprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10 30 Sesainstrasse. 18.00 Inf. progr 18.30. Act. 18.45 Zandmann 18 55 Nordschau-magazine. 19 26 Natuurfilm. 19.59 Progr.overz. WDR: 8 05-8.35 en 8.55-9.25 Schooltelevisie. 9.30-10.00 Sesamstrasse. 30.N0- 12.15 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.05 V d. kleuters. 18 15 Die Macht des Geldes. 18.40 Journaal. 19.20 D'.e Macht des Geldes.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Dlsc.- progr. 21.00 Mannix. 21.45 Cult, magazine. 22.30 Journaal, comm. en weeroverz. 22.50 Eurovisie: Intern. Cone. Hippique in Genevl 23.50 Journaal. DUITSLAND II 16.30 Aus Klndern werden Leute. 17.1 Journaal. 17.10 Doktor Dollttle. Aansl.: Mali zelmannchen. 17.45 Act. en muz. 18.25 Zwischen den Flugen. 19.00 Journaa 19.30 Muzikaal amusem.progr. 21.00 Joui naai. 21.15 Disc.progr. 22.00 Idem. 22.3 Journaal. DUITSLAND III WDR 9.30-10.30 Sesamstrasse. 17.30 Numert clausus - was tun?. 18 00 Sesamstrasse. 18.30 AdA - Recht ud Sozlales 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Turkt werkn. 19.15 Hierzulande Heetzutage. 19.' Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal weeroverz. 20.15 Der schlafende Tiger. 21.4 Act. 22.05-22.35 Voordracht. Aspergesalade 1 blik puntasperges 100 gr. walnoten 1 blikje mandarijnen kappertjes 150 gr. Jonge kaas worcestersaus 1 krop sla 1 doosje diepvries tuinboontjes peper, peterselie mousselinesaus paprikapoeder Toegegeven: dit is een nogal duur re cept. Maar de inzendster, mevrouw N den Hartog-Visser beveelt het ook aai voor eeta feestelijke dag! Maak eers de mousseliinesaus door dl slag room stijf te kloppen met een gelij ke hoeveelheid mayonnaise. Na» smaak wat citroensap toevoegen. D* tuinboontjes volgens de gebruiksaaa wijzing behandelen en laten afkoelea Was een paar mooie blaadjes sla laat ze uitlekken. De asperges in klei ne stukjes snijden en de kaas in kld ne blokjes. Vermeng de mandarijn tjes, asperges, noten, tuinboontjes ei de kaas met elkaar alsmede ongeveé de helft van de saus. Op smaak bren gen nrdt kappertjes, de worcestersau en de vers gemalen peper. Beklee< een schotel met blaadjes sla, doe er de salade op en bedek deze met d' rest van de saus. Garneren met papri kapoeder wat noten, mandarijntjes et toefjes peterselie. Mcnutip: Aspergesalade met toast aardappelpuree, spruitjes, kaasern quetten, fruit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6