'In Leidschendam moet het goed wonen zijn' Provincie akkoord met plan Noord-Hofland Alphense Maranathakerk meer geschikt maken voor eredienst Corso RijnSburg een belangrijk reclame-medium Avond met muziek en informatie Nachtverlichting in Oegstgeest Luidsprekers van ijsbaan ontvreemd Nieuwe Leidse Courant Bazaar Meer regionaal nieuws - pag. 14 Marktberichten ANWB komt auto's keuren in Leiden Visserij berichten TKOUT/KWARfTET DONDERDAG 13 NOVEMBER 1973 STAD EN REGIO Openbare werken niet openbaar A an onze correspondent OORSCHOTEN De vierde avond als voorbehandeling op de begroting 1974 lieeft wethouder •Koetser een one-man-sliow" gegeven, die er zijn mocht. Op zijn bekende spraak waitervailmanier gaf hij rechtstreekse antwoorden op de vele vragenZelfs de kritische mr. Goosens (D'66) was vol bewon dering, alhoewel hij hierbij toevoegde: 'Was het allemaal maar waar wat hij gezegd heeft.' Mr. Koetser heeft zich intensief inge werkt in de materie en zijn staf van tien man in de raadzaal assisteerde hem voortreffelijk. Het was zijn eer ste begrotingsbehandeling. Vorig jaar werd hij gespaard omdat toen net door hem de portefeuille van openba re werken was aangenomen na het af treden van Baron De Vos van Steen- wijk. Het staat vrijwel vast dat het ook de laatste begroting voor mr. Koetser is als wethouder; dat liet hij duidelijk blijken. Zijn dagelijkse werkzaamheden zijn niet meer *e combineren met het wethouderschap en de nieuwe verkiezingen zijn hem daarom welkom. Grote B 'Wanneer u mij vraagt wat is uw be leid, en ik moet denken aan een be leid met een grote 'B'. dan zeg 'k: 'Zo'n beleid heb ik niet', aldus wet houder Koetser. die daarna consta teerde dat er geen behoorlijk alterna tief kan zijn voor de ongeveer vier jaar geleden uitgebrachte structuurno ta. Deze nota ging uit van een wegen- stramien met als hoofdaders de zgn. Leidse Baan en Rijksweg 11. Beide wegen staan ter discussie en zo moet er gezocht worden naar mogelijkhe den voor aanpassing van de bestaande verkeersaders. Begin 1974 kan de ge meenteraad echter een structuurplan ter behandeling verwachten. Met de bestemmingsplannen zijn dit jaar goede vorderingen gemaakt. Van de Provinciale Planologische Commis sie is bericht ontvangen dat deze ak koord kan gaan met het ontwerpplan Noord-Hofland. Eindelijk zijn G.S. af gestapt van de mogelijke integratie met de toekomstige wijk Stevenshof- jespolder (Rijndijk) te Leiden. Thans RIJNSBURG De Hollandse land en tuinbouwprodukten hebben deze zomer bijzonder in de belangstelling gestaan, dankzij het Rijnsburgse corso dat zich ook dit jaar als een belang rijk evenement op het gebied van de vakreclame heeft gepresenteerd. Aldus voorzitter C. Leeuwenburg maandagavond toen hij de bijeen komst in de kantine van Flora, waar in de deelnemers aan het corso aan wezig waren, leidde. Doel van dit sa menzijn was de uitreiking van de prijzen. Als ik, aldus de voorzitter, de nog steeds toenemende sierteeltpro- duktie op de veilingen zie, heb ik al tijd weer bewondering voor hen, die deze aan de man en vrouw brengen. De vele tienduizenden waren enthou siast over wat ze te zien kregen. De voorzitter liet een woord van dank dan ook niet ontbreken. De voorzitter van Flora, de heer P. van Delft, reikte de fraaie prijzen uit. Hij liet dat steeds vergezeld gaan van een waarderend en een aanmoedigend woord. Zilveren jubileum Gemeentewerken bij kan in overleg met het wijkcomitê vaart gezet worden achter de realisa tie van o.a. het wijkwinkelcentrum. De verbindingsweg tussen Adegeest en Noord-Hofland kan binnenkort worden aangelegd. Voor het plan Bijdorp is de praat- prent gereed. De wethouder ziet niets in een openbaarmaking van dit plan voordat het goed door de raadsleden is bekeken. Vernèdepark De vorderingen met het Vernèdepark zijn minder spectaculair. Op advies van de gemeenteraad is o.a. de Natio nale Woningraad ingeschakeld. Er is een onderzoek geweest en verwacht mag worden dat spoedig bekend zal zijn of het Vernèdepark gerenoveerd of geamoveerd moet worden. Zowel bij herstel als bij afbraak zal er heel wat werk verzet moeten worden «n verband o.a. met rijkssubsidies voor dat met het werk begonnen kan wor den. De kartering van de gemeente is een dure zaak. maar volgens de wethouder is het noodzakelijk dat de dienst openbare werken de beschikking krijgt over platen van Voorschoten op een zeer grote schaal. Alle fracties hadden na deze uiteenzetting nog gro te twijfels over de noodzaak van de dure luchtkartering. Voorschoten heeft zijn grootste uitbreiding na 1945 gekregen, zodat alle tekeningen nog wel aanwezig zullen zijn. Die tekenin gen zijn er wel, aldus de wethouder, maar zij hebben niet allemaal dezelf de schaalverhouding. Geen flats Een woonmarktonderzoek is volgens KVP en PvdA dringend nodig. Er zijn in enige wijken kleine onderzoe ken geweest, o.a. in de Vlietwljk. Als algemeen gegeven staat wel vast dat er ook in Voorschoten een wens is om een flat te verruilen voor een een gezinswoning. Daarom zullen er '\.i het Bijdorp geen flats komen. Ter bescherming van de Welstands commissie, die kritiek te verduren kreeg van o.a. VVD en PCG merkte wethouder Koetser op dat het er op Franken (KVP) probeerde tot twee maal toe de grondpolitiek in de open baarheid te krijgen. Het gelukte hem niet. Dat de Knipmolen in de gelijknamige polder nog steeds niet hersteld is na de ernstige stormschade vorig jaar no vember vindt zijn oorzaak in een te kort aan molenbouwers. Het Ambachtshuis en het Baljuwhuis staan niet direct op instorten, maar er moet wel snel iets gebeuren omdat dit een ere-zaak geworden is voor de gemeente, volgens de wethouder. De Lindehoeve is berekend op een bezoek van driehonderd jongeren, zodat nie mand bezorgd behoeft te zijn over de grote toeloop van de laatste weken. ALPHEN De collecte die op de avond van de dankstond voor het ge was in de Hervormde Wijkgemeente II te Oudshoorn (Sionskerk) werd ge houden bracht 5500 op, wat neer komt op meer dan tien gulden per kerkganger. ALPHEN De muziekvereniging Ar- ti en Religioni die 65 jaar bestaat, geeft 22 november in De Goede Her derkerk een jubileumconcert. Het ge mengd koor Con Amore verleent me dewerking. ALPHEN Staatssecretaris Van Dam opent in de tweede helft van ja nuari officieel de service-flat voor be jaarden Driehoome in Ridderveld. De flat is al enige tijd bewoond. LEIDEN Zaterdagavond 17 novem ber organiseert de begeleidingscom missie van het Cultureel Jongeren Paspoort een muzikale en informatie ve avond, in het K&O.-gebouw, Oude Vest 45. De avond wordt opgeluisterd door de bekende troubadour Jan van Rhenen (20.00-22.00 uur) cn de nieuwe pop groep, Kaagconcourswinnaar Julius (vanaf 22.30 uur). Behalve muziek zijn er op deze avond, georganiseerd onder auspiciën van de Culturele Raad Leiden, informatie stands van K&O. de Schouwburg, Leidse musea, openbare bibliotheek, de tekenschool Henk Hollebeek en het CJP zelf. De Filmclub 16 zal een filmprogramma verzorgen en boven dien geeft de pottenbakster Clara Sik- king gelegenheid tot eigen kreativi- teit. Doel van de avond is informatie te geven over de vele mogelijkheden die het Cultureel Jongeren Paspoort biedt voor zowel houders als niet-houders. In de ruime pauzes is er gelegenheid vragen te stellen en iets te drinken aan de bar. Zo zal het interessant zijn, wat meer te weten te komen over de alternatieve tekenschool, die de Leidse kunstenaar Henk Hollebeek Gemeenteraadsfracties reageren op begroting Van onze redactie randgemeenten LEIDSCHENDAM De fracties uit de Leidschendamse gemeenteraad hebben traditiegetrouw hun de tekening soms anders uitziet dan commentaren op de onlangs gepresenteerde begroting voor 1974 schriftelijk ingediend. Onderwijs, ver in werkelijkheid. De commissieleden keer en woningbouw zijn de belangrijkste onderwerpen, die in de schriftelijke algemene beschouwingen aan de orde komen. namen dit antwoord niet erg serieus temeer daar o.a. mr. Begeer (WD) zich had afgevraagd wie toestemming had gegeven om in het oude dorps centrum een gebouw neer te zetten met witte betonbalkons. Afwijzend staat wethouder Koetser te gen openbare commissievergaderingen voor openbare werken. Juist bij open bare werken wil het college van B. en W. graag een advies hebben voordat de plannen geheel rond zijn. Vroegtij dige openbaarheid zou verwarring kunnen stichten. KVP en D'66 waren het hier helemaal niet mee eens. Ir. De protestants-christelijke en katho lieke fracties geven hun steun aan de voorgestelde tariefsverhogingen om het tekort van een half miljoen enigs zins aan te zuiveren. Wel dringen zij er op aan een verantwoorde keus te maken in het gebruik van de gelden, die door de invoering van de onroe rend goed-belasting binnen zullen ko men. De fracties pleiten voor inspraak van de overkoepelende organisaties op het gebied van jeugd- en bejaarden- werk bij de toepassing van de nieuwe subsidieregeling. Zij vinden boven dien de subsidies voor het bejaarden- werk te laag. De christen-democraten pleiten voor veelvuldiger snelheids controles in de Leidschendamse stra ten, terwijl de politie ook meer op straat te zien zou moeten zijn. De fracties zijn teleurgesteld over de tra ge gang van zaken bij dc realisering van het plan Duivenvoorde. De frac ties zeggen slechts medewerking toe als hun uitdrukkelijke wensen over woningtypen, huur- en aankoopprijzen LEIDEN Op 16 november viert de heer J. J. Schaft, opzichter B bij de afdeling Rioleringen van Gemeente werken zijn 25-jarig jubileum in ge meentedienst. De heer Schaft is zijn loopbaan 25 jaar geleden begonnen als metselaar. Het jubileum zal in be sloten kring worden gevierd. OEGSTGEEST Het gemeentebe stuur heeft ter beperking van het energieverbruik besloten de nachtver lichting reeds te doen ingaan op het moment dat de straatverlichting wordt ontstoken. De verlichting van het molentje bij de Lange Voort is uitgeschakeld. NIEUWE LEIDSE LUIDSPRE- club is de dupe geworden van vanda lisme. Ongeveer drie weken geleden hebben een paar jongelui op de Jhr. Gevers ijsbaan een tweetal luidspre kers van dc draden losgesneden en meegenomen. Een van de luidsprekers werd later door een gemeentewerk man teruggevonden in het struikge was langs de Gooweg, de andero is nog steeds zoek. Vólgens een dezer dagen bij de re cherche afgelegde verklaring van de jongelui hebben zij de luidspreker in de omgeving van de ijsbaan wegge gooid. Hoewel de bossen en landerijen daar zijn afgezocht, is de luidspreker nog niet terecht. Dit betekent voor de toch al benarde kas van de IJsclub een schadepost van enkele honderden guldens. Mocht iemand de luidspreker hebben gevonden of inlichtingen kunnen ver schaffen. dan wordt verzocht dit aan de recherche (te. 4646) of aan het be stuur van de Noordwijkse Ysclub te melden. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CM3ISTELIJKE PERS door J. H. Noomen ALPHEN De Geref. Maranathakerk aan de Raadhuisstraat dateert uit de tijd rondom de eeuwwisse ling en staat dus omstreeks vijfenzeventig jaar. De bouwkosten waren nog geen twintigduizend gulden, maar men had er dan ook niet veel méér dan wat men noemde een 'pijpenla'. De versiering bestond uit twee grote wandborden met de tien geboden op het ene en de geloofbelijdenis en het Onze Vader »n gouden letters op zwart op het andere bord. Er hingen ook kaarten met het op schrift: Men wordt verzocht het on voegzame spuwen na te laten. Dat komt: er waren toen nogal veel man nen die pruimden en zich niet ontza gen overtollig vocht uit de mond on der de banken te laten lopen. Voorin, achter de banken van de ambtsdragers waren enkele luifelban- ken en van dit soort waren er ook en kele achterin. Die werden gehuurd door de welgestelden. Er waren ook wat gratis plaatsen achterin voor de armen, het z.g. schapenhok. Zo ging dat nog een halve eeuw geleden. Toen was de naam gewoon: gereformeerde kerk aan de Raadhuisstraat. Later werd het Zuiderkerk en nog weer la ter Maranathakerk. Er is in de loop van de jaren enorm veel aan dit gebouw, althans wat het interieur betreft, veranderd. Er kwam een gaanderij (die men nu wel weer kan missen), waarvoor het orgel ver plaatst moest worden van achter naar voor in de kerk. Het interieur is in de loop van de jaren ook vrijwel ge heel vernieuwd, een nieuw orgel kwam er en het is dan ook beslist geen onaantrekkelijk geheel. Maar in het kader van de hedendaagse liturgi sche opvattingen ontbreekt er nog wel wat, namelijk een podium. Sommigen zeggen, dat er een onder waardering van de verkondiging plaatsvindt en overwaardering van de liturgie, maar men wil alleen de be diening van de sacramenten meer vi sueel maken en ook het liturgisch handelen vanaf dit podium terwijl de kansel dan voor de verkondiging be stemd blijft. Aan dit verlangen is bij de huidige fi nanciële mogelijkheden geen uitvoe ring te geven (de kosten zullen onge veer 10.000 moeten bedragen). Een aantal leden van de gemeente heeft zich er nu voorgespannen om het geld door een bazaar bij elkaar te brengen. Met de voorbereiding daarvan is men reeds geruime tijd bezig en a.s. vrij dag en zaterdag zal die bezaar worden gehouden in de zaal van de Salvatori- kerk. De mogelijkheid (en de opwekking daartoe) om giften voor het doel af te staan heeft reeds geresulteerd in een bedrag van ruim 1000. Er zal dus nog ongeveer negenduizend gulden bijeen moeten komen. Naast de bazaar is er ook een verlo ting georganiseerd. Het doel is de Ma ranathakerk nog meer geschikt te ma ken voor de eredienst. Overigens is de toekomst van deze kerk niet zo hoopgevend, dat men weer volle diensten kan gaan ver wachten. Want dit deel van de ge meente ondergaat wel in belangrijke mate wat men noemt een vergrijzing. Voor nieuwbouw, die jongeren aan trekt, zijn er in het oude gemeente- deel Aarlanderveen (want daartoe be hoorde de lage zijde, waar deze kerk staat, tot 1918), geen mogelijkheden. zijn gehonoreerd. De christen-demo craten achten meer voorlichting over doorstromingsregeling en huursubsi dies gewenst. De fracties achten het door B. en W. ten tonele voeren van de kinderdag verblijven onder het hoofdstuk 'gezin nen in de knel' enigszins bevreem dend. Zij vinden dat B. en W. op dit terrein geen blijk geven van een be leid. De ontwikkeling daarvan is een dringende noodzaak. Goed wonen De WD-fractie is van mening dat het in Leidschendam 'goed wonen' moet zijn en dat het beleid van de gemeen te gericht moet zijn op die factoren die de kwaliteit van de Leidschendam se samenleving bepalen: wonen, wer ken, leren, spelen, rusten en recreë ren. De WD-fractie is tegen het uit bouwen van de gemeente tot boven de 35.000 inwoners. Ook is zij tegenstan der van het ongeremd aantrekken van kantoren. Ook in deze fractie wordt het dekkingsplan aanvaard. Zij vraagt B. en W. het geïntroduceerde riool recht zodanig te hanteren, dat de in troductie van de onroerend goed-be lasting zo soepel mogelijk kan verlo pen. Ook vragen zij om een visie op de gezondheidszorg, vooral nu ook Zoetermeer met een eigen GGD gaat beginnen. De VVD vindt het wegennet in en om Leidschendam onvoldoende aan de ei sen aangepast. Er zal spoedig verlich ting in de noodsituatie moeten ko men. Ook vraagt de WD om een voor alle fracties aanvaardbare oplos sing van de sluizenkwestie. De fractie kan wel instemmen met een 'zwaarde re' verbinding over de Vliet in plaats van de smalle Wijkerbrug, maar wil ook een verbreding van de sluisbrug bij de Damhouderstraat. Doorgaand verkeer, dat niets in Leidschendam te zoeken heeft, moet zoveel mogelijk ge weerd worden. De VVD juicht het inrichten van een documentatiecentrum in de basisscho len toe. Wel wil zij dat haast gemaakt wordt met het leegkomen van een aantal lokalen, die dan voor andere doeleinden gebruikt kunnen worden. De WD kan zich tenslotte ook vere nigen met de instelling van een 'soci ale supermarkt', waarin de sociale dienstverlening wordt gecoördineerd. De nauwe contacten, die de gemeente lijke sociale dienst wil met de Inter kerkelijke Stichting voor Maatschap pelijke Dienstverlening, hebben de WD echter bevreemd. Idealisme Mevrouw Schilp tenslotte, die in haar eentje de fractie van de Onafhankelij- ken vormt, is het niet eens met de opvatting van B. en W., dat de burger door het verhogen van belastingen be wust gemaakt wordt van de scheve verhoudingen tussen de middelen aan de ene en de behoeften aan de andere kant. 'Het is verheugend dat het col lege nog van zoveel idealisme is ver vuld', zo zegt zij, 'maar we hebben toch de indruk dat de meeste mensen het alleen als een aanslag op de eigen beurs zien'. De Onafhankelijke fractie pleit voor de instelling van een speci ale commissie voor sociale zaken en volksgezondheid, omdat nu in feite al leen de betrokken wethouder de za ken op dit gebied regelt. Tot slot vindt mevrouw Schilp dat de markt- gelden best in één keer opgetrokken kunnen worden. Anders ontstaat een te oneerlijke concurrentiepositie voor de winkeliers van Leidsenhage. maak meer gebruik van onze uitgebreide service van plan is op te zetten. Jan van Rhenen treedt op met liedjes en sketches. De groep Caesar (ex- Bloodsucker) begint in de driemans formatie Julius, die zich vooral op de soft-rock toelegt, maar naderhand ook het wat steviger (dans)werk niet zal vergeten. Op de foto: de groep Caesar, v.In.r. Edwin van Schijndei (orgel), Rob Riel (zang, samba-bal, gitaar, dwars fluit), Eric van der Reijden (solo-gi taar, zang, elek. piano), Leo Zwart (bas-gitaar), en Hans van Mourik (drums). LEIDEN Groente en fruitveiling; Appeler/ 50, Peren 71 93. Aardappelen 18 23, Andijvie 97 104. Kroten 25. Kroten gekookt 65. Boe renkool 45 58, Rode kool 18 28, Witte kool 16, Prei 73 77. Stoofsla 50, Spruiten a 92 97, Spruiten B 8« 03, C 82 84. Champignons 280. Tomaten A 1040 1090, B 1140, C 790 840, CC 450, Uien 30 58, Witlof 235 240. Komkommers AA 93, A 86 91, B 73. C 51 61, D 35, E 29, Sla licht 24 31. Zwaar 34 53. Bleekselderij 15. Selderij 36, Paprika's 35 41. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 13 nov. 1973: Anjers Rose, Wit. Bsperence, Ali ce 31 42, Rood, ICeefer, Lena, Carnaval 37 46, Le Reve 51. Charmeur 53 58, Rosen Gar- nette. Carol, Zonina, Roswitha, Marimba. Ro- selania. Prominent, Carina 18 25, Belinda, Evergold, MOTREA 30 42. Ilona 66 84, Sonla 41 54, Esther Ofarim 27 30. Super Star 55. Lelies 36 50, Anthuriumbloemen 155 185, Ger- bera 43 44. Nerine 22 61. Geplozen chrijsan- len 24 46. p st, Troschrijsanten 80 185, Snij- groen 50 85, Freesia's 125 355, Irissen 250 315, per bos. LEIDEN-ALPHEN —De ANWB komt op donderdag 29 en vrijdag 30 november met een speciaal keurings team technokeuringen verrichten in de garage van de gemeentereinigings dienst aan de Noorderstraat 18. In Alphen doet men hetzelfde op woens dag 21, donderdag 22 en vrijdag 23 november in de garage van het nieu we politiebureau aan de Oudshoornse- weg. Dankzij de medewerking van een groot aantal instanties, zoals gemeen tebesturen en politie, is de ANWB in staat gesteld nu ook auto's te keuren in plaatsen waar geen technostation is gevestigd. Hiermee hoopt de bond te gemoet te komen aan de wens van ve le leden voor wie de afstand naar het dichtsbijzijnde technostation dikwijls grote problemen gaf. De ANWB heeft nu in ongeveer 50 gemeenten in Ne derland regelingen kunnen treffen die het de bond mogelijk maken om daar periodiek enkele dagen volledige tech nokeuringen te verrichten. Ook in Leiden zal men periodiek (eens .in twee of drie maanden) terugkeren. Afspraken voor deze keuringen kun nen worden gemaakt via het hoofd kantoor van de ANWB in Den Haag. SCHEVENINGEN 14 nov. Besommingen kustvlssers: SCH 68 1900. TH 24 1040. Note ringen per 40 kg; Wijting gestr 102 104. Wij ting dicht 96, Kabeljauw II 158 160, Kabel jauw III 120 124. Aanvoer 14 kisten kabel jauw. 12'wijting, l diversen. Verwachte aan voer voor donderdag ca. 5 kustvissers. IJMUIDEN 1400 kg tong, 13 kisten tarbot en griet. 8 kisten kabeljauw, 5 kisten wij ting, 3 kisten schar, 80 kisten schol en 6 kis ten diversen. Besommingen: KW 121 16,900, IJM 44 14.250. Per 1 kg ln guldens: tarbot 11.56-11.50, grote tong 10.70-10.48, grootmiddel tong 13.63-13.24. kleinmiddel tong 13.84-13.14, tong 1 a.T?- 9.70, tong II 11.97-11.08. Per 40 kgin guldens: schar 104-102. schol I 106-98. 2: 122-118. 3: 132-110, 4: 102-96. wij ting 3: 98-86: kabeljauw 1 en 2 186. kabel- lauw 3 137, kabeljauw 5 128-110, tarbot 322- 223, griet 204-134. krab 40. haai 70. ADVERTENTIE kort-ni cui.-c-ui t-d o-re^io kort-nieuv.'S-uit-de-regio kort-nieuv.'s-uit-öe-iegio kor t-n iouws-ui t-de-retfio kort-nieui/n-uit-d c-regio VALKENBURG Donderdag 15 r< vember wordt weer een verkoopm, dag -avond gehouden ten bate van li jeugdwerk van de Hervormde C„ meente. Ditmaal wordt dit gehouda in het Dorpshuis. Er is voor elk wils. De opening is donderdagmiddi om 15 uur. LEIDERDORP De Leiderdorps postduivenliefhebbersvereniging L Rijnklievers (opgericht 15 dec. 1948 ^a: organiseert ter gelegenheid van haa 25-jarig bestaan een tentoonstellin op 17 en 18 november in de Touwf brieken aan de Zijldijk. Op 17 noven ber van 19 tot 22 uur en op 18 no ,eI vember van 10 tot 17 uur. Er is oo een tombola en 's middags een grot verloting met mooie prijzen. VOORHOUT De raad krijgt et voorstel te behandelen tot gedeelteli ke verplaatsing en tot vergroting va het volkstuincomplex. 'Elstgeest' heel 113 een 60-tal tuinen aan de Dinsdag! 8,1 Wetering. Zeventien tuinen moete vervallen voor een beplanting, waai door een minder fraai uitzicht word1,1 weggenomen, maar er komen er 3 ?e bij, een winst dus van 19. De huur z^Is 15 per jaar gaan bedragen. ici VOORHOUT B. en W. willen fa e men tot oprichting van een openbat ie kleuterschool. Naar verwachting zu rij len in augustus volgend jaar 22 kind »i ren zo'n school bezoeken. In bijzondi m re gevallen kan de Kroon het vereist *1 leerlingental lager stellen, maar ni- lager dan 20. B. en W. willen daarto een beroep op de Kroon doen. LISSE Op een ledenvergaderin ev van Lisser Boys deelde voorzitter H el gen mee, dat de vereniging 200 ia meer aan huur moet gaan betalen i ia verband met de kosten van verniei s wing van de trainingsverlichting. Dlrol heer K. Stapel werd tot bestuursli ee gekozen. >n LISSE Raadsagenda (heden, 1 ul nov. 8 uur): medewerking bandreco ij der geref. lag. school, onderwijsve goedingen, verkoop grond aan P. Rentinck, idem aan Th. C. Melmai aan- en verkoop grond van en aan Hi e baho, aankoop en pachtvrijmake K gronden voor reconstructie Loostei weg-Zuid en Spekkelaan, aankoop Hi ra renweg 120 van J. Reeuwijk, aankoo ia grond voor reconstructie kruispur ij Tulpenstraat-Kanaalstraat, aankoo o grond van F. den Butter, beroei ie schrift H. C. J. Cozijn tegen weigios ring bouwvergunning. in LISSE De ARP te Lisse wil voo o de verkiezingen van volgend jaar si ar menwerken met de CHU. Over de sj ra menstelling van de kandidatenlijser wordt nu met de CHU contact opgior nomen. Tijdens de ledenvergaderin pc kwam ook de plaatselijke woningbou bs ter sprake. Er was een vraag of oo a woningen met betaalbare huur voon alleenstaanden kunnen worden gi d bouwd. De suggestie werd gedaan oi a over de plannen Berkhout en Lande rt lijk Gebied een hearing te organisaer ren. e LISSE Ds. Verleur, predikant va bi de Geref. Kerk Vrijgemaakt, hoop a wegens emeritering op 30 decembe afscheid te nemen. Op 15 decembe van 6 uur tot half 8 wordt hem Rehoboth een receptie aangeboden. SASSENHEIM Op een ledenverg: j| dering van de afdeling Sassenheir c van de CHU werd besloten de contr butie te verhogen van 12 tot 2 E per jaar. De CHU ter plaatse ziea" geen aanleiding om bij de verkieziri, gen van volgend jaar met een CDr lijst uit te komen. Dat zal de KVP te plaatse op een brief worden geani woord. HILLEGOM Het echtpaar Huis j man-Blokker, wonende in Parkwijk, i j 20 november zestig jaar getrouwe Het gezin Huisman woonde 34 jaar ii de Talmastraat. De bruidegom is 5 jaar lid geweest van de afdeling Hille gom van de Chr. Landarbeidersbond waarvoor hij 13 jaar de contributi ophaalde. Een halve eeuw was hij i dienst bij de kwekerij en hande Gebrs. Van Zanten. Het echtpaai kreeg 11 kinderen, van wie er nu 3 zijn overleden. Dochter Corry woon in Nieuw-Zeeland en is deze zome over gewepst. Dinsdag is er een ba scheiden viering in de recreatiezaa van Parkwijk. HILLEGOM De afdeling Hillegon van het Nut heeft 135 leden, zo bleek op de jaarvergadering. De contributie werd aangepast. Zaterdag 24 novera- ber voert de toneelgroep de thrillei 'Er is een moord gebeurd' op. HILLEGOM De belangstelling vooi de woning-voorlichtingsavond van .le Stichting Leget was groot. De over grote meerderheid van de leden koos voor het bouwtype Besseling. Op maandag 19 november om 8 uur is ei weer een vergadering in Sistermans. waarin o.a. architect Besseling uit Zwaag aanwezig zal zijn. De leden kunnen daar hun wensen naar voren brengen. Men wil zo spoedig mogelijk tot een afgerond plan komen. HILLEGOM De ARP zal voor de gemeenteraadsverkiezingen met een eigen lijst uitkomen. Zij is bereid in CCP-verband te blijven samenwerken. Tot 24 november kunnen bü Hoekstra, Singel 31, namen van kandi daten worden gedeponeerd. Op een op 24 januari volgend jaar te houden le denvergadering zal de volgorde wor den vastgesteld. BOLLENSTREEK Het Laboratori um voor Bloembollenonderzoek te Lisse is een stichting geworden. De heer J. N. Fit is voorzitter. KATWIJK De bazar voor het steunfonds van de Open Hof te Kat wijk aan den Rijn heeft 11.000 op gebracht. KATWIJK Wij vermelden nog eens de naam en het adres van onze nieuwe medewerker in Katwijk: N. J. van Kesteren, Wassenaarseweg 9. Wie berichten heeft kan zich met hem in verbinding stellen. Andere medewer kers zijn de heer M. Langmuur, Bar. van Wassenaerlaan 32 Katwijk aan den Rijn en de heer E. van Wensveen Langeveldstraat 74. Ook zij nemen graag berichten in ontvangst RIJNSBURG Wij als redactie van de NLC zoeken in Rijnsburg nog steeds naar iemand die de heer L. J. Goudriaan wil assisteren bij zijn werk als correspondent. Het correspondent schap houdt in het verzorgen van be richten en verslagjes over plaatselijke gebeurtenissen. Leuk werk! Wij kun nen ons niet voorstellen dat er in Rijnsburg niemand te vinden is die daar wat voor voelt U kunt de heer Goudriaan bellen: 12768. Of de redac tie in Leiden: 20388 (na 9 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4