Centrale banken mogen weer vrij goud verkopen Philips: geen bijzondere gevaren door oliecrisis PTT komt met hypotheken Suiker Unie ziet van bod op CSM -enma verzekeringen Florissant Boeren niet de dupe van ander landbouwbeleid Pijpleiding VS- Alaska begin volgend jaar Massaal ontslag bij Oosterkamp in Coevorden EEG zal in'76 ƒ25,6 mrd kosten Al een gesprek gehad met uw verzekeringsadviseur? Uw gezin is het waard! I—voor een vertrouwd houvast- NEW YORK GEDRUKT L2(|TROUW/KWARTET DONDERDAG 15 NOVEMBER 1973 FINiANaëN EN ECONOMIE T17/DRL21 Marktnotering als eerste reactie sterk gedaald in een onzer verslaggevers ASHINGTON/AMSTERDAM Verenigde Staten en zes West- iropese landen hebben de twee- iige goudmarkt afgeschaft. Dit tekent, dat de centrale banken n de VS, Nederland, West- litsland, Engeland. Zwitserland, lgië en Italië voortaan weer ij zijn om goud op de vrije arkt te verkopen tegen de daar Idende prijs. Deze schommelt 90 dollar. De laatste vijf ir konden de centrale banken een aan elkaar verkopen en dat jen de officiële prijs. Deze is imenteel 42,22 dollar. presidenten van de centrale ban- D hebben het akkoord maandag oe- kt tijdens hun maandelijkse verga ring in BazeL Pas woensdagmorgen ieg echter deed dr. Arthur Burns, president van de Federal Reserve lard (overkoepelend orgaan van een- le banken in de VS) in Washing- mededeling van de beslissing. oorraad vraagd naar een reactie deelde de derlandsche Bank mee, dat zij 'des- wenst thans de vrijheid heeft om lid op de vrije markt te verkopen, orshands bestaat niet het voorne- n goud op de vrije markt aan le len (in zoverre in overeenstem- ïg met de desbetreffende bepalin- t in de statuten van het Internatio- e Monetaire Fonds).' Nederlandsche Bank beschikt over idvoorraden, die op de balans ver- ld staan voor een bedrag van ruim miljard gulden. De waardering het goud op de balans hangt sa il met de officiële waarde van de den. Een gulden staat gelijk met >5 gram fijn goud; goud wel te ver- an volgens de officiële prijs van i2 dollar. Zou de goudvoorraad van Nederlandsche Bank gewaardeerd den tegen de gangbare noteringen de vrije markt (meer dan twee al zo hoog als de officiële prijs), zou er geen 6,8 miljard staan, ar wel 15 k 16 miljard. Het is ech- zeer de vraag of de Bank tot deze waardering zal overgaan. Er is in er geval nog niet over gesproken. Federal Reserve-president Burns ft verklaard, dat later zou worden ien, wanneer, hoeveel en op welke ze de VS goud zouden gaan verko- Goud aankopen zal de VS niet en imin in te voorziene omstandighe- aldus Burns. (Wanneer de VS of centrale bank in een ander land in toekomst toch zouden besluiten ld aan te kopen, dan zou dat vol- is de regels van het IMF moeten leuren tegen de officiële koers van 12 dollar). winding wm Interieur van Fort Knox, waar de VS hun goudvoorraad bewaren. taat dat zeer noodzakelijke steun werd gegeven aan de reservevaluta's (dollar en pond sterling) terwijl tegelijker tijd de goudkoorts verminderde. Geen goud De afspraak heeft de laatste jaren echter veel aan betekenis ingeboet. Sinds augustus 1971 geven de VS n.l. geen goud meer af voor dollars, die buitenlandse centrale banken aanbie den. Zuid-Afrika, de grootste goudpro ducent van de wereld, beschouwde ds maatregel van 1968, waarbij de zeven landen overeenkwamen zelf geen pas gewonnen goud te kopen, als dwang om zijn goudvoorraden op de vrije markt te verkopen. De onmiddellijke reactie van Zuid-Afrika was de goud verkopen op te schorten en later klei nere hoeveelheden dan normaal te verkopen, zowel tegen de officiële prijs als op de vrije markt. Ook in Pretoria beschouwde men de tweeledi ge goudprijs als een tijdelijke maatre gel. In september jl. sprak minister van financiën Diederichs de verwach ting uit dat Zuid-Afrika dit jaar 2.7 miljoen dollar zou verdienen met de verkoop van goud, bijna twee keer zo veel als twee jaar geleden. Ook zei hij dat Zuid-Afrika zijn goudproduktie bijna helemaal heeft weten te verko pen. Reacties In een officiële verklaring op de op heffing van de gescheiden markten zegt Zuid-Afrika tevreden te zijn over de opheffing van de tweeledige goud- markt, maar opnieuw wijst het land er op dat de huidige officiële goud prijs niet in overeenstemming is met de werkelijkheid. Een rechtzetting van de situatie is thans dringend noodzakelijk geworden in het belang van het internationale geldstelsel, zu wordt gezegd. De Franse minister van financiën, Gi- scard d'Estaing, zei, dat de goudprijs niet wezenlijk zou veranderen, alleen doordat centrale banken de mogelijk heid opengesteld hebben, te kopen. Pas werkelijke verkoop zal een echte verlaging teweegbrengen. Frankrijk heeft overigens nooit aan do afspraak van 1968 deelgenomen. De Zwitserso centrale bank kondigde intussen aan geen plannen te hebben om ln de eerstkomende tijd goud te verkopen. De dollar was gisteren vrij vast ge stemd. Dit was in overeenstemming met het gebruikelijke patroon. Als goud goedkoper wordt, stijgt de dollar gewoonlijk. WASHINGTON De Amerikaanse minister van binnenlandse zaken, Ro gers Morton, is door Senaat en Huis van Afgevaardigden gemachtigd alle mogelijke vergunningen te verlenen voor de aanleg van een pijpleiding voor het vervoer van olie uit het ho ge noorden van Alaska naar de ver- bruikscentra in de Verenigde Staten. De leiding komt te liggen van de Noordelijke Helling van Alaska naar de haven van Valdez in het zuiden van de staat, een afstand van onge veer 1280 kilometer. Vanuit Valdez wordt de olie per tanker naar de Amerikaanse westkust vervoerd. De aanleg zal vermoedelijk pas volgend jaar beginnen en zal zeker drie jaar in beslag nemen. De kosten worden geraamd op 4,5 miljard dollar. Als de leiding klaar is zal ze twee miljoen vaten olie per dag kunnen verwerken. Dat komt overeen met tien procent van het Amerikaanse verbruik tegen het eind van de jaren zeventig. De buis wordt gefinancieerd door een consortium van zeven oliemaatschap pijen. waarvan de belangrijkste zijn British Petroleum. Atlantic Richfield en Exxon. Volgens de Amerikaanse minister van landbouw gaan steeds meer stemmen op om de voedselleveranties naar het Midden-Oosten in het licht van de Arabische olieboycot stop te zetten. Van enige daadwerkelijke inkrimping van de voedselleveranties is tot op heden echter geen sprake geweest, al dus de bewindsman. Goed ingelichte bronnen verklaarden evenwel, dat Amerikaanse functionarissen zeer on langs een studie hebben gemaakt van de mogelijkheden van een voedselboy- cot als tegenmaatregel voor de oliebo ycot. Zij hebben het idee echter weer laten varen, omdat de Arabische lan den te weinig voedsel uit de VS be trekken, zodat dit wapen niet effectief zal blijken. COEVORDEN De 55 personeelsle den van de radiatorenfabriek Ooster kamp in Coevorden hebben op staan de voet ontslag gekregen. Het bedrijf zit financieel volledig aan de grond. De vakbeweging houdt er rekening mee, dat de dagen die deze week zijn gewerkt, niet zullen kunnen worden uitbetaald. De heer K. Goudriaan, districtsbe stuurder van de Industriebond CNV, verklaarde desgevraagd dat de bonden gaan proberen om via de bedrijfsvere niging een voorschot voor dj gedu peerde werknemers te krijgen. Indien een bedrijf door faillissement of ande re oorzaken geen geld heeft om lonen uit te betalen, is de bedrijfsvereni ging garant voor doorbetaling van het loon gedurende de wettelijke opzeg termijn. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch a vond ver keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tuaaen haakjes de offlcièle slotkoers van overdag): Akio 61.30-82.80 (62.40). Hoogovens (65.10), Koninklijke Olie 93.30-95.00 gl (94.60). Philips 36.10 gb- 37.10 (36.70). Unilever 119.10-121.20 (120.00), KLM 75.00 (77.00). afschaffen van een aparte markt ir de levering tussen centrale ban- heeft grote opwinding veroor- kt op de belangrijke goudmarkten de wereld. In Londen werd de *10- ing officieel vastgesteld op 90,85 lar per troy ounce (31,1 gram), wijl dinsdag nóg 96,75 dollar was even. In Amsterdam werd door jfhout de prijs per kilo verlaagd 8.300/8.600-7.750/8.050. Tn rich noteerde het goud 86 tot 39 lar, waar de slotkoers dinsdag nog tot 94 dollar was. udhandelaren in Parijs dachten, de opheffing vermoedelijk alleen chologische invloed op de markt hebben. Men voorzag de inderdaad [etreden lagere koers, maar het ;t onwaarschijnlijk, aldus de hande- en, dat in de nabije toekomst ver- jen op de markt zullen worden ge- an. Een woordvoerder van de Duit centrale bank verklaarde, dat de indesbank niet van plan is grote eveelheden goud te verkopen. istorie tweeledige goudmarkt heeft be- tan sinds 17 maart 1968. Na weken n grote chaos rond het goud beslo- n de centrale banken van de VS en genoemde zes Europese landen en hun onderlinge ^oudtransacties ?en de geldende officiële prijs te la- n plaatshebben. Die was op dat mo- :nt (al sinds 1934) 35 dollar per nee, maar door twee dollardevalua- is het 42,22 dolllr geworden. Di ssen is de vrijè goudprijs echter cir- 90 dollar na in juni van dit jaar us even 13G dollar te zijn geweest, 't besluit tot instelling van een 'eeledige goudmarkt werd in 1968 gemeen beschouwd als een nood- aatregel. Het had als direct resul- Nettoivinst in derde kwartaal 31 pet hoger AMSTERDAM 'De oliecrisis beïnvloed ons tot op dit moment niet anders dan de rest van het Nederlandse bedrijfsleven. Wij hebben geen specifieke invalshoeken, waardoor wij verwachten dat wij in bijzondere mate zullen worden getroffen'. Aldus de heer P. C. Breek, lid van de raad van bestuur van Philips' Gloei lampenfabrieken, tijdens een toelich ting op de cijfers over het derde kwartaal en de eerste negen maanden van 1973. 'Natuurlijk kijkt ook Phi lips naar haar investeringen. Onze plannen hebben wij nog eens nauw keurig doorgenomen. Maar de nood zaak om op bepaalde gebieden extra maatregelen te nemen wegens de olie crisis is er thans niet'. Philips verwacht niet, dat op haar energierekening grote besparingen mogelijk zullen zijn, ook al wordt het personeel aangespoord tot zuinigheid. Wèl zal Philips de invloed gaan mer ken van de stijgende grondstoffenprij- zen. In dit verband kan worden ge dacht aan staal, non-ferro metalen, maar ook aan produkten van de petro chemische industrie De belangen van Philips in de Arabische landen zijn gering. 'Over het algemeen', zo zei de heer Breek,' vinden wij het gevaarlijk nu uitspraken te gaan doen wat de gevol gen van de energiecrisis voor de afzet van onze produkten zullen zijn. Iede re uitspraak ligt in het speculatieve vlak. De omzet van het concern is in het derde kwartaal met 12 pet. gestegen van ƒ4.679 miljoen tot ƒ5.428 mil joen. Deze stijging was iets geringer dan in de beide voorgaande kwarta len. De omzet in de eerste negen maanden van dit jaar was met ƒ15.750 miljoen 14 pet hoger dan in dezelfde periode van 1972 13.804 min.). Geraamd wordt, dat de omzet stijging voor het gehele jaar '73 zich rend de 11 pet zal bewegen. Wat het laatste kwartaal van het jaar betreft, de oktober-omzet lag goed op de plan ning. Er bestaat geen reden om aan (ADVERTENTIE) JTTERDAM Dc Suiker Unie ziet af van zijn bod op CSM. Dit heeft de Sui- lr Unie besloten, omdat 'het met CSM gevoerde overleg tot op heden niet heeft 'eid tot overeenstemming over een integratie van de Nederlandse suikcrin- istric.' 'Wel heeft CSM kenbaar gemaakt geheel afwijzend tc staan tegenover 'i bod van de Suiker Unie,' aldus Suiker Unie in een communiqué, de situatie waarin zowel Scholten Honig (KSH) als Suiker Unie een aanzien- belang in CSM hebben, blijft Suiker Unie streven naar een Integratie van Nederlandse suikerindustrie in overleg met alle betrokkenen, zo heeft Suiker rie laten weten. september maakte Suiker Unie bekend van plan te zijn een bod in contan- n uit te brengen op CSM. Gelijktijdig werd gezegd, dat met CSM en de vak* 'Menoverleg over dit voornemen zou worden gezocht. Een woordvoerder van CSM zei verheugd te zijn met de mededeling van Suiker Unie. 'WIJ weten 'et hoeveel aandelen CSM in het bezit van Suiker Unie en KSH zijn cn we 'enten rustig de verdere ontwikkelingen af,' zo zei bij. 'u zegsman van KSH toonde zich verbaasd over het bericht cn zei dat de «d van Bestuur zich beraadt over de nieuwe ontwikkeling. Eind deze week n ff V0,Sende week mag een mededeling van KSII worden verwacht, zei hij. 'P 16 november loopt het bod van KSII op CSM af. Het bod houdt ln 1000 pniergesteide 7,25 pet. converteerbare obligaties KSH plus 50 ln contanten aandeel CSM van 100. KSH maakte eerder bekend haar bod in ieder ge- gestand te zullen doen. Bij ondergetekenden Is betaalbaar van 15 november 1973 af ultke- ringsbewljs no. 18 der particlpa- tiebewijzen van 5, resp. 20 parti cipaties met DM 11,50, resp. DM 46,- tegen dagelijks vast te stellen koers. De mogelijkheid bestaat van de uitkering DM 7,30, resp. DM 29,20 te herbeleggen in participaties Unifonds, waarbij een korting van 3% op de afgitteprljs wordt ge geven. Hierbij dient In aanmer king te worden genomen dat: 1. het herbeleggingsaanbod van kracht is tot en met 31 januari 1974; 2. de op herbelegglngavoorwaar- den verkregen particlpatiebewij- zen In Nederland onderhevig zijn aan stempel Rubriek 2. Algemene Bank Nederland N.V. Labouchere Co. N.V., Amster dam. te nemen, dat het niveau van de ver kopen in de laatste twee maanden van het jaar lager zal zijn dan die van ok tober en dat de resultaten van het laatste kwartaal het bedrijfsresultaat van de eerste negen maanden ongun stig zal beïnvloeden. Het bedrijfsresultaat was in het derde kwartaal ƒ558, (v.j. 459) min, wat iets lager was dan in het tweede kwartaal (616 min.) De teruggang to.v. het tweede kwartaal moet o.a. worden toegeschreven aan de gesprei de vakanties en aan de invloed van de temperatuur (hittegolf), waardoor zich bepaalde inefficiencyvershcijnse- len voordeden in de produktie. Ver der waren er wat spanningen om de produktie harmonieus te laten klim men met de stijging van de omzetten. Niet altijd waren materialen en on derdelen op tijd, hetgeen wachturen tengevolge had. De nettowinst was over juli/septem ber met 19 min. 31 pet. hoger dan vorig jaar 151 min.) In de eerste negen maanden van het jaar steeg de winst met 41 pet van 416 min. tot 587 min. De nettowinst per gewoon aandeel nam in het derde kwartaal BRUSSEL De Europese Commissie in Brussel, het 'dagelijkse' bestuur' van de EEG, heeft een prognose ge maakt voor de begroting van de ko mende jaren. Hieruit blijkt, dat de EEG in 1976 ongeveer 25,57 miljard zal kosten. Ook in 1976 zal het Europese Land bouw Fonds, ondanks bezuinigingen die landbouwcommissaris Lardinois wil invoeren, nog het grootste deel van de begroting, n.l. 15,1 miljard opslokken. Andere grote posten zijn 2,9 miljard voor het Regionaal Ont wikkelingsfonds en 1,8 miljard voor het Sociaal Fonds. De Europese Commissie schat dat het bedrag, dat nodig zal zijn voor huis houdelijke uitgaven enz., zal oplopen van 1,3 miljard in 1974 tot bijna 1.7 miljard in 1976. De kosten voor onderzoek en investeringen zijn voor 1974 geraamd op 304 miljoen en zullen in 1976 gestegen zijn tot 325 miljoen. Voor een sociaal actieprogramma, waarvoor in 1974 nog niets op de be groting staat, hoopt de EEG-commis- sie in 1976 zo'n 1,26 miljard ter be schikking te hebben. Voor voedsel hulp zal in 1974 zo'n 470 miljoen, uitgegeven worden en in 1976 slechts 405 miljoen. AMSTERDAM De totale kleurentelevisiemarkt in West- Europa toont een zeer florissant beeld. ZO ziet het er momenteel naar uit, dat dit jaar in totaal door de gezamenlijke fabrikan ten 6 miljoen stuks zullen wor den verkocht, tegen vorig jaar 4,3 miljoen. Philips heeft in de ze verkopen een belangrijk aan deel. De totaio afzetmarkt voor zwart wit televisietoestellen in West- Europa wordt voor 1973 begroot op 8 miljoen stuks. Vorig jaar zetten de gezamenlijke produ centen met elkaar 8,5 miljoen zwart-wit toestellen om. toe van 1,11 tot 1,13 en in de eer ste negen maanden van 3,04 tot 3,37 (op basis van het aantal uitge geven gewone aandelen per uit sep tember j.l. Het ligt in het voornemen op 6 december a.s. een interimdivi dend aan te kondigen. De betaling van dit dividend zal nog dit jaar plaatsvinden. De liquide middelen van Philips bedroegen eind september ƒ1.0 (1,3) miljard. Van de gecontrac teerde kredietfaciliteiten ad 580 miljoen dollar werd nog geen gebruik gemaakt. Het aantal personeelsleden bedroeg eind september in totaal 394.700 (per 1 jan. 382.000), w.v. in Nederland 97.100 (per 1 jan. 97.300). Met name in Singapore. Hongkong, Taiwan en Brazilië werden meer men sen aangetrokken. Dit in verband met uitbreiding van produkties aldaar. Er werden geen produkties naar andere landen verlegd vanuit Nederland In ons land werd direct bij de produktie betrokken personeel uitgebreid en wel met 500 man in de eerste negen maanden. Het indirecte personeel ver minderde daarentegen met 700 man. De introduktie van de Philipsaande- len op diverse buitenlandse beurzen (o.a. Tokio) heeft de aandacht Fhi- lips en Air Liquide zijn, na inten sieve studies betreffende een mogelij ke uitbreiding van hun samenwerking op lasgebied, tot de conclusie geko men, dat geen bevredigende basis kan worden gevonden voor de vereiste in ternationale structuur van zo'n uitge breide samenwerking. De gezamenlij ke laselectrodenfabriek (FRESA)' in Chfilons zal echter op de oude voet worden voortgezet AMSTERDAM De inschrijving op de tweede 8^ pet obligatielening 1973 per 1974/1988 ten laste van de Amro- bank, groot nom. 75 miljoen, tegen de koers van 100 pet staat op 22 no vember a.s. open. De storting op de toegewezen obligaties dient op 17 de cember te geschieden. Zoals gemeld, wordt bij overtekening het recht voorbehouden het bedrag van de le ning te verhogen tot maximaal 125 miljoen. NED. FONDSEN IN NEW YORK Kou. Olie noteerde gisteren 137%-% (37%* Unilever 8 48%-% (48%-49>; Philips 3 13%-% (13%-%) en KLM 127% (28%). Opgaven duPont-Wulston. Rente gemiddeld een half proeent lager DEN HAAG De Rijkspostspaarbank van de PTT gaat vanaf van daag liypoliekeii verstrekken. Het publiek kan hiervoor terecht op een vijftigtal kantoren. Het is niet noodzakelijk dat men een giro rekening heeft. De rente op de hypotheken zal 8% procent bedragen. Daarmee zit de RPS ongeveer een half procent onder de rente, die enkele banken nu in re kening brengen (9»4 procent). Die la gere rente is mogelijk omdat de PTT kan werken met lagere kosten, aldus drs. C. J. Schotsman, hoofddirecteur Gelddiensten van de PTT. Hij ontken de dat de lagere rente van de RPS- hypotheken een middel is om een marktaandeel te veroveren. Er is ook op langere termijn geen reden om de rente te wijzigen, als de algemene ontwikkeling van de rentestand daar geen aanleiding toe geeft, zo zei drs. Schotsman. Enige tijd geleden kondigde de PTT aan dat zij via de integratie van de Rijkspostspaarbank cn de Postcheque- en Girodienst haar dienstenpakket zou uitbreiden. Men is nu reeds gekomen met het verstrekken van hypotheken, omdat daarvoor geen wettelijke be lemmeringen bestaan. Op den duur wil de PTT ook persoonlijke leningen gaan verstrekken. Dat zal echter nog geruime tijd op zich laten wachten, omdat hiervoor wel wetswijzigingen nodig zijn. De PTT heeft er voorlopig van afge zien de nieuwe dienstverlening met veel publiciteit te omringen. De reden is, dat nog niet alle postkantoren klaar zijn voor hun nieuwe taak. Volgens de Amro-bank komen de voorwaarden wel onverwacht, maar men is niet bang voor de concurren tie. De banken zijn ervan overtuigd, dat service voor hun klanten erg be langrijk is, aldus een woordvoerder van de op één na grootste Nederland se bank. De dienstverlening zal vaak de doorslag geven. Overigens ver wacht de Amro-bank geen plotselinge daling van de hypotheekrente door deze concurrentie. ADVERTENTIE Ir, Lardinois: 'Mits snelle aanpassing aan nieuwe richtlijnen' STRAATSBURG De boeren zullen het in hun inkomen merken indien zij niet de alternatieven willen aanvaarden die de Europese Commissie in haar memorandum over een herziening van de ge meenschappelijke landbouwpolitiek heeft aangegeven. Dit heeft oud minister Pierre Lardinois, in de Europese Commissie belast met landbouwaangelegenhèden, woénsdag "in liet Europese Parlement verklaard. 'Het offer dat wij de boeren vragen is worden gerealiseerd door de produk- betrekkelijk licht, vooropgesteld dat zij zich snel, en in voldoende mate, voegen naar de richtlijnen die de pro duktie van andere artikelen beogen te stimuleren', aldus ir. Lardinois. 'Doen zij die niet dan zullen de offers zwaarder zijn'. Ir. Lardinois heeft in een memoran dum voorstellen vervat die ten doel Bovll hebben de kosten van het gemeen- u»m r»r chem schappelijk landbouwbeleid (voor 1974 geraamd op ca. 4 miljard reken- eenheden, 14,5 miljard gulden) te .\,t Resource* verminderen met 1 miljard r.e. (ca. Sh«su uanads 3,5 miljard gulden), en het 'oerwoud' 1 van 200 basisverordeningen terug te brengen tot 35. Het is geenszins de bedoeling dat in deze periode van inflatie een vermin dering van de kosten van het gemeen schappelijk landbouwbeleid ten laste van de consument komt, aldus lr. Lar dinois. Vooropgesteld dat de boeren bereid zijn de produktie ter hand te nemen van artikelen waarvan thans geen overschot bestaat, zullen zij evenmin behoeven op te draaien voor de bezuiniging, die voornamelijk kan tie meer op de behoeften van de markt af te stemmen. Koersen in Montreal 12/11 2 28 24*4 27% 13/11 2.15 28»» 21% 5.62L 1ST'. DOW JONES INDEX tnduat. Sporen Utll. Obl. M»d« 12 nov. 987.65 181.37 94.64 73.03 664.9 13 nov. 891.03 179.09 93.9173.03 673.7 14 nov. 869.88 174.25 9244 72.88 679.5 Aaud. Obi. 12 nov. 19.250 17.610 1.861 305 1.265 13 nov. 20.310 14.860 1.809 384 1.154 14 nove. 22710 19.030 1.818 280 1.237 NEW YORK ACP Industrie Alroo Allied Chemical Alum. Co of Ara. American Hrands American Can Am Cyanamld Am Electr Power Am Metal Cltmai Am Motors Am Smelt C Hef Am Tel Tel Anaconda Arme» Steel Altant Richfield Rendu Bethl Steel Bueilig Burlington Ind Can Pacaflc Ry Celanese Chase Manhattan Chessle System Chrysler Cities Service CulKate Falmullve Cult Industries Commonw Edlaon Cuns Edison Cont Can Cunt Uit Curtiss Wright Curliss Wright A Dart Ind Deere and Co Duw Chemical Ou Pont (BI) 35% 27% 24% 24% 21", 21s, 103 100% 29 27% 17% 17% 31 29% 55 55% 50% 50 19% 17% 52% 54% 30% 30% 17% 17% 28 -28 21 21 23% 23% 45% 45% 17% 15% 22 22% 53% 51% 55% 53% 187% 162% Eastman Kudat 127% 124% Firs! Nat City 47% 46% Admiral Corp 12% 12% Allengheny Puw S 19:» 19% Akione 23% 24 Am Standard 15 15ex Arusted lod 41l9%ex 165% 43% 18% Fruehaul Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Pub) Utll Gen Tel Tel Gettv OU Gileite Gunnel Brothers Goodyear I and B 25'4 Gulf ml 23 Illinois Genital Ind. 23% Insilcn 9'4 Im Busln Mach 289% Intern Harvester 27% Int Nick of Can 34% Int Paper 45s, Int Tel A Tel 32% Llng.Lemco Vough Litton Ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Oep Stores McDonnell Pougla Mobil 01) Corp Nahlsco Nat Cash Register Nat Distillers Nat Cypsum Nat Sieel Nat Laad Ind 16 15% 27% 26% 17% 16% 64% 52% 42% 43% 89% 38 14% 14% 13% 13% 33% 33 13'i 12% Ultn 14% 14'4 Pac Gas and El 24% 23% Penn Central 5 4% Pepstco 81 79% Phelps Dodge 43% 45% Philip Morris 111 110% Philips Petr 67% 66% Procter A Gambl 100". 98% RCA 21% 20% Republic Steel 23% 23% Reynolds Ind 44% 42% Royal Dutch Pair 37% 37% Santa F6 Ind 28% 28% Sears Roebuck 88% $6% Shell Oil 58% 59% Southern 15% 15% Southern PacUlc 34% 34% Railway 35% 35% Sperry Rand 50 48% Stand Uil Calif 64% 61 Stand Oil Indiana 93% 93% Eiiun Corp 93% 94-% Sludebaker Worth 38% 37% Sun Oil 56% 56% Texas Gulf 30% 30% Teiaa Ins: 115% 113% Transamerica 10 10 Unilever Union Carbide 36% 34% Urn Royal 9% 9% United Aircraft 30% 28 United Brands 8% 8'4 US Steel 33% 33% West Union Tel 15% 15% Westiiighouse El 31% 31% woulworib 20% 20 Can BNwerlai Cello Chadbourn Gotb Chase Select Fd Columbia Gas Cumirico Cont Telaphona 4% 4% 15% 15% 1% 1% 9 88 9 85 28% 27% 36% 36% 20% 19% 47% 41% Int Bank for Rec 99%b99%b Int Klav Frag 84 83% lot Paper (3 4) 30% 50*% Kansas City Ind Kansas Power 21% 20% KLM 21% 27% Kroger 61% 85% Leasco 11% 11% Lame Star Cement 21% 20 Lehman 14% 14% Madison Fund Nat Can 9 8% NV Cenlr A 11 10% North Wast H 68% 65% N Aid Philips Co 22 21% OccidHMtal Petr 10% 10% Pacific Light 20% 20% Public Steel 18% 18 Standard Brands 49% 49% Statham Ind. 16% Tandy 22% 20% Union Electr 15'/. 15% United Curpa 8 7% United Gas 15% 15% western Bancorp 26% 27

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 21