Suriname volop n verkiezingsstrijd Eerst parkeerplaatsen dan auto terugdringen nuitgesproken doel: Lachmon tot elke prijs verslaan Vrijwel niemand durft zich aan prognose wagen 619e Staatsloterij Grootste Arubaanse partij wil niet los van Nederland Protest tegen discriminatie van huisartsen Milieugroepen rivierengebied demonstreren DAF-33 't volgend jaar uit produktie Goudvissen als jubiieumkado Zendingsexpositie in Bleiswijk Vragen over sociaal vestigingsbeleid Commissie 'Openheid' gaat akkoord met verzoeken van PPR, PSP en DS'70 Installatie 668 natuurverkenners Halve verlichting Familieberichten 3 OUff/KWATirrET DONDERDAG 15 NOVEMBER 1973 BEN'NENLiAND Kil eem 3 att len. i get een medewerker in Paramaribo e -_j iRA'MAiRIBO De verkiezingspropaganda voor de verkiezingen van de nieuwe Staten (het Suri- :ijk i onse parlement) op maandag 19 november is in volle gang zij het dat er minder activiteit is dan zijn nnaal. enuwi :a als gelijks vergaderen de grote politie- n dis n N i partijen in verschillende centra stad en land om hun politieke ian ,'estoo opwaar aan te prijzen. Aan de ene mderfct staat de Nationale Partij Kombi- i (een groep bestaande uit de grote creeolse partijen en de In- resische partij), aan de andere kant partij van Jagenmth Lachmon - de chtege voorzitter van het parlement de invloedrijkste politicus van het mand zegt het met zoveel woor- t i, maar de bedoeling is duidelijk: ~J chmon moet verslagen worden tot ThJ S1"00* deze vastberadenheid dat fl,n Creoolse blok zelfs ertoe is over- an stembusafspraken te maken een Hindoestaanse splintergroep, Hindoestaanse Politieke Partij, die •al in do landelijke districten een •edging voor Lachmons hegemonie r,|nnt t heeft er echter niet veel van dat chmon en de zijnen zich hier veel van [trekken. Ze hebben als regerings tij nog altijd het meest effectieve pagandawapen in handen. Het Bdijke gebruik in het land bestaat nelijk hieruit dat de regeringspar- de verkiezingspropaganda niet ut n beurs hoeft te betalen maar uit lands kas. Tot voor kort beperkte gebruik zich tot bijvoorbeeld het etten van extra openbaar vervoer r het uitdelen van stemkaarten, ipagandamateriaal en dergelijke partij-sympathisanten, systeem is nu geperfectioneerd ieder geval gelegaliseerd) in de m van uitbetalingen van de alge- ne kinderbijslag en ouderdomsuit- ingen. De ambtenaren bij de Socia- diensten werken dag en nacht om betalingen, waarvan een deel als irschot, nog voor de 19e november eed te hebben. de uitbetalingen in de distrioten vooral bij die aan de bosnegers is dan telkens een minister aanwezg hoogstpersoonljk de bedeelden te zen op de milde hand van de rege- komisch geheel, behalve dan imeer men zich afvraagt waar de m twintig miljoen Nederlandse dens, die met deze uitbetaling ge- eid zijn, vandaan gehaald zijn en ar ditzelfde bedrag dat aan het ein- van het kwartaal moet worden uit* aald, vandaan moet komen, elk geval is dit voorlopig een ag die niemand schijnt bezig te iden, zoda tdit stuk 'propaganda' jestoord voortgaat, wat overigens "van politieke bijbedoelingen, een gstnoodzakelijke maatregel is. el is. kosten van levensonderhoud stij- namelijk nog steeds zo onrustba- - in juli en augustus van dit alleen met meer dan zeven pro- - dat de grote groep die het zon- dat reeds moeilijk had, nu naar uiterste bestaansminimum is te- [gedrongen. ^berekenbaar danks dit alles durft vrijwel nie- nd een prognose te maken van de tiezingsuitslag. Vooral omdat er >e onbekende factoren meespelen, beter, tweo onberekenbare, name- de stembuskeuze van de ruim 000 bosnegers en de eventuele aan- ag van de hindoestaanse politieke rtij in de landelijke distrikten. j de bosnegers is elke voorspelling n slag in de lucht. De groep is ge- Lachmon: hegemonie bedreigd bundeld in twee partijen, van welke de grootste onder sterke-invloed staat van Lachonms VJELP. en de andere zelfstandig de verkiezingen ingaat met stembusafspraken met de Nationale Partij Korabinatie. Nog een factor die elke prognose moeilijk maakt is de uitgroei van het kiezerscorps door de verlaging van de kiesgerechtige leeftijd tot 21 jaar, waardoor het aantal kiesgerechtigden met circa 24.000 is toegenomen. Hoe groot de belangstelling voor deze nieuwe groep zal zijn, weet natuurlijk nog niemand. De communisten probe ren in elk geval uit deze jongeren hun kiezersreservoir aan te vullen. Hun propaganda richt zich dan ook voornamelijk tot deze groep, en toege geven moet worden, dat het propagan dawerk beslist niet onoordeelkundig wordt gedaan. Wie er bovendien van uitgaat, dat alle jongeren militant zijn, ziet weinig alternatieven. Bruma's Partij Nationalistische Repu bliek heeft door het samengaan met wat de communisten de 'burgerlijke partijen' noemen, heit imago van revo lutionair nagenoeg verloren. Elke pro- pagandavergadering van Bruma's kom- binatie draagt verder hiertoe bij, om dat er bindende afspraken gemaakt zijn om tijdens deze meetings geen contro versie punten zoals de onafhanke- lijkheid-nu, het principe van joint venture, nationalisatie e.d. aan te roe ren. Waar de communisten dat wèl doen, en onverbloemd ook, is het niet denkbeeldig dat de balans bij de jon geren straks in hun voordeel zal overslaan. Autoloze zondag (19) Als buitenlanders met eigen benzine, zonder onze energievoorrad en te ge bruiken, nog een heel klein beetje helpen een ander stukje van onze eko- nomie, in horecasector, museumbe- zoek etc. op gang te helper, begrijp ik niet waarom hen tegen ons in te nemen, door te zeggen: 'wij rijden niet, dan jullie ook niet'. Natuurlijk moet het tanken tijdens hun verblijf niet mogelijk zijn. Dit moet ze aan de grens duidelijk wor den gemaakt, evenals de wenselijk heid het rijgedrag in snelheid aan te passen, maar een absoluut rijverbod in verband met onze moeilijkheden, lijkt mij geen wijs besluit Arnhem E. Boerma De redactie behoudt zich het recht voor haar ter opname ln deze rubriek toegezonden me ningsuitingen verkort weer te geven. BI] pn- bllkatle wordt met de naam van de inzender ondertekend. Brieven kunnen worden ge stuurd aan bet secretariaat hoofdredactie Trouw/Kwartet, postbus 859, Amsterdam. Autoloze zondag (18) De heer Post is onverbiddelijk, wat de autoloze zondag ook voor predikan ten betreft. Mag ik hem vragen Gods Woord niiet zo te misbruiken? Bij de profeet Amos 5, 18 lees ik: 'Wee hun, die verlangen naar de Dag des Heren'. Als de heer Post de moeite zou willen nemen na te gaan wat de term 'de dag des Heren' bij deze pro feet en bij andere betekent dan zal n ps i iq\ ook hij tot de ontdekking moeten ko- L/i\ L»e JOny men dat hier bedoeld wordt de dag van Gods oordeel. Met de zondag heeft dit niets van doen. Amsterdam S. de Jong Dr. De Jong (2) Wij stemmen van harte en volledig in met het protest van dr. De Jong, inza ke de houding van minister Van der Stoel. Almen J. B. Ubbink C. A. Ubbink-Fclderhof (ADVERTENTIE) 14 november 1973 Eerste trekking Prijzen van 10,zijn gevallen op nummers eindigende op: 7 50,-r- zijn gevallen op nummers eindigende op: 58 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 94 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 411 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 760 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 806 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 087* 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 2523 Een prijs van 2.000,is gevallen op het nummer: 042877* 2.000,is gevallen op het nummer: 091815 2.000,is gevallen op het nummer: 065172 2.000,is gevallen op het nummer: 047595 2.000,is gevallen op het nummer: 034601 De prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: 072780 25.000,is gevallen op het nummer: 043502 Een extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie M op het nummer: 060700 En een troostprijs van ƒ1.000,op nummer: 060700 van elk van de andere series Een extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie H op het nummer: 002286 En een troostprijs van ƒ1.000,op nummer: 002286 van elk van de andere series ATTENTIE: op een met een gemerkt nummer is meer dan één prijs gevallen Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd De open brief van dr. De Jong is een teken aan de wand, een waarschu wing, die niet ernstig genoeg kan worden genomen. Het geweten kan niet worden verkwanseld. Hulde aan De Jong voor zijn moed en moge de voorzienigheid hem nog lang de ge zondheid geven om zijn werk te vol tooien. Schiedam P. Winter Dr. De Jong (4) Hoera voor dr. De Jong. Wij, die be wust de tweede wereldoorlog hebben meegemaakt, hebben wel voor hetere vuren gestaan. Als het nodig is, kun nen we heel wat luxe en comfort mis sen. Waarom zullen we ons dan laten ringeloren door een stelletje rijke oliesjeiks!! H.I. Ambacht M. Boele-De Vlaam Dr. De Jong (5) Toen ik las, dat dr. De Jong minister V.d. Stoel onoprechtheid verweet, moest ik meteen denken aan de kramp achtige pogingen van deze dr. De Jong o.a. voor Vara-tv de Amerikaan se oorlog tegen Indo-China goed te praten. Laat hij maar niet op de stoel van V.d. Stoel gaan zitten. Bij de par tij van Drees jr. is hij beter op z'n plaats. Amsterdam D. Veenstra Dzn. Euthanasie (3) De heer f. Bruijn stelt, dat naar zijn mening noch de mens zelf, noch een ander een einde mag maken aan le ven. Maar kan hij of een ander mij eens duidelijk maken: waarom niet? In situaties waarin euthanasie al dan niet toegepast zal worden is immers feitelijk geen sprake meer van leven: alleen nog maar van lijden of van ve geteren. Is het onder diie omstandig heden geen belediging voor Hem, die leven geeft werkelijk leven als dit bestaan zinloos wordt gerekt? Rotterdam L. v.d. Berge Drie van Breda Prof. Diepenhorst wil de drie van Breda weer vrijlaten, omdat 'van ver geldende gerechtigheid nu geen spra ke meer kan zijn'. Maar daar gaat het in het geheel niet om. Vergelding is een negatief motief, waaraan niemand behoefte heeft Het kernpunt is, dat de straf zo zwaar mogelijk moet zijn, gezien vanuit het motief van preven tie, zodat een mogelijke navolger zo intens mogelijk wordt afgeschrikt Breda E. Campert DEN HAAG Aruba wil straks, als de onafhankelijkheid van de Neder landse Antillen aan de orde is, geen deel uitmaken van een 'staatkundige eenheid Antillen'. Dit heeft de leider van de grootste politieke partij op Aruba, Betico Croes van de MEP, la ten weten aan de Antilliaanse kabi netsformateur Juancho Evertsz. De MEP (Movimiento Electoral di Pueblo) is een gloednieuwe partij, die bij de verkiezingen voor het Antilli aanse parlement in augustus van dit jaar onverwacht vijf zetels (vijf van de acht waarop Aruba recht heeft in de Antilliaanse staten) won onder de ïeus: 'Aruba los van Curagao'. Met deze vijf zetels in de staten hoort de MEP ook samen met de Curagaose NVP van Evertsz tot de grootste partijen van de Antillianen. Dc MEP ziet als de beste oplossing voor de toekomst een aparte status van Aruba binnen de Antillen met staatsrechtelijke banden met Neder land (dat wil dus zeggen: niet een volledige onafhankelijkheid. maar voor Aruba behoud van een band die tc vergelijken is met de thans be staande verhoudingen binnen het Ko ninkrijk). De MEP zal alles in het werk stellen om het thans bestaande Statuut met Nederland en Suriname te handhaven. Slechst één wijziging zou de MEP wil len toestaan namelijk dat Aruba als vierde partner binnen het Konink rijk wordt opgenomen, dus als ge lijke naast Nederland. Suriname en de Antillen-minus Aruba. Van een verslaggever UTRECHT Nu de begroting van volksgezondheid over enkele dagen in behandeling komt, ver hevigen de organisaties van huis artsen en medische studenten hun protesten tegen de financiering van de nieuwe huisartsenoplei ding. Die regeling houdt volgens het voor stel van de regering in dat afgestu deerde artsen die de eenjarige aanvul lende opleiding tot huisarts volgen, van het rijk 15.000 gulden kunnen le- nën om in hun levensonderhoud te voorzien. Dat is nogal een tegenstel ling met de voorwaarden voor hun collega's die zich tot specialist gaan bekwamen. Zij krijgen een salaris van 27 000 gulden. De Landelijke huisartsenvereniging vindt dat verschil discriminerend. Het Nederlands huisartsengenootschap heeft uitgesproken dat de eerste-lijns gezondheidszorg ernstig in gevaar kan komen als de arts-assistenten in oplei ding niet meer worden gehonoreerd. Dr. De Jong (1) Diep teleurgesteld over de trouweloze houding van Nederland en Europa, betuig ik mijn instemming met de open brief aan dr. De Jong. Schiedam C. J. v.d. Enden Reeks van gevaren Van een onzer verslaggevers ZALTBOMMELActiegroepen in het rivierengebied, gaan zaterdag per bus en per fiets massaal demonstreren tegen een reeks van gevaren die het water, het landschap en de mensen bedreigen. De actie gaat uit van de gezamenlijke milieugroepen Rivierengebied. Tijdens de tocht zullen pamfletten worden uitgereikt aan bewoners van de streek, waarin gewezen wordt op de bedreiging van het rivierenlandschap door de dijkverzwaringen, waardoor veel natuurschoon en oude dorpsker nen moeten verdwijnen. De rivieren gaan langzaam dood, door de enorme verontreiniging van de industrieën langs de Rijn en haar zijrivieren. Ri viervisserij is al lang onmogelijk. Door het toenemend aantal elektrci- teitscentrales langs de Rijn zal het water warmer worden. Door het te kort aan fossiele brandstoffen zullen de nieuwe centrales met kernenergie 'gestookt' worden, wat vooral als het snelle kweekractoren zijn (zoals die in het Duitse Kalkar wordt gebouwd), extra risico's meebrengt voor mensen in een wijde omgeving, aldus de pam fletten. De protesttocht door het ri vierengebied wordt vooral onderno men om de aandacht te vestigen op de ministersconferentie van de Rijn staten die op 4 en 5 december in Bonn wordt gehouden. De bustocht die zaterdag gehouden wordt begint om kwart voor negen in Wageningen en zal via Rh enen, Tiel, Geldeimalsen, Zaltbommel via Heere waarden, Wam el, Druten en Nijmegen naar Kalkar rijden, waar Duitsland en de Benelux-landen de snelle kweekre actor bouwen. Tegelijkertijd zal van uit Nijmegen een massale fietstocht naar Kalkar worden georganiseerd. Het secretariaat van de actiegroepen die aan de manifestatie meedoen is gevestigd bij Afctie Strohalm, Oude gracht 36 in Utrecht (telefoon 039- 314314). Van een verslaggever EINDHOVEN DAF zal in het voorjaar van 1974 de produktie van de DAF-33 stopzetten. Het werd vol gens de fabrikant steeds moeilijker de auto met 750 cc, de kleinste volauto- maat ter wereld, aan te passen aan de toenemende veiligheidseisen. Hierdoor werd de produktie steeds minder ren dabel; volgens DAF wil dit overigens niet zeggen dat de huidige DAF-33 onveilig is. De 33 werd aanvankelijk gemaakt in Eindhoven. De produktie vindt nu plaats in Born waar ook de modellen 44 en 66 worden gemaakt. Beide laat- sten hebben eenzelfde carrosserie. Het afwijkend model van de DAF-33 lever de veel extra werk op, wat een twee de argument was om de produktie stop te zetten. DEN HAAG Vijftig jaar bestaat firma Kuyer, winkel met alles-voor-uw-die- ren aan de Frederik Hendriklaan en daarom mochten gisteren kinderen tot veertien een gratis goudvisje komen halen. Driehonderd vissen verlieten de winkel met hun nieuwe eigenaartjes, die een briefje met handtekening van een der ouders moesten tonen om het jubileumgeschenk te kunnen krijgen. 'In verband met de dierenbescherming, begrijpt u wel,' zegt de heer A. van Gent, eigenaar van de winkel. 'Weet u trouwens dat in dit pand het kattebrood is 'uitgevonden'? De tegenwoordige directeur van een bekende dierenvoedselfa- briek verkocht hier vroeger onverpakte brokken hondenvoer, die hij door mid del van een grote zeef sorteerde. De restanten die in de zeef achterbleven ble ken prima ais kattenvoer te kunnen dienen. Aardig hé?' Adviesraad midden- en kleinbedrijf DELFT t)e Adviesraad voor het Midden en Kleinbedrijf heeft tijdens een vergadering op het Stadhuis haar vrees uitgesproken tegen een te snelle doorvoering van de maatregelen die in debeleidsnota Oude Stad, welke volgende week in de begrotingsbehan deling ter sprake komt, worden opge somd. De leden van de Ondernemers Federa tie Delft en vertegenwoordigers van de raadscommissie stadsontwikkeling vonden dat alle maatregelen 'die in de nota worden bepleit stapvoets moeten worden ingevoerd Dit betreft met na me het auto arm maken van de bin nenstad, waarmee volgens de advies raad eerst mag worden begonnen als voldoende parkeervoorzieningen zijn gerealiseerd op loopbare afstand van het centrum. Indien daarvoor niet ge zorgd wordt zou koopkracht afvloeiing naar die centra plaats vinden waar wel gemakkelijk te parkeren is. De adviesraad vond parkeergarages nu niet direct do meest geschikte oplos sing. Tot nog toe is gebleken dat de BLEISWLJK Memisa, Simavi, Unicef, het Zendingscentrum uit Baarn en de Bijbel Kiosk Vereniging houden vanavond, donderdag 15 no vember nog een tentoonstelling in ge bouw Shalom aan de Dorpsstraat in Bleiswijk. Op deze avond worden dia's vertoond van de zending en vindt men verschillende lectuur over de binnenlandse- en buitenlandse zen ding. bezettingsgraad van elders gebouwde parkeergarages niet al te royaal is. Bovendien ontsieren ze door hun lompheid vaak het beeld van de om- geving waarin ze staan. Het raadslid Notenboom (CPN) wees tijdens de vergadering op een plan van de bewoners in de omgeving van het Raam Rietveld. Zoals bekend is op die plaats een par keergarage geprojekteerd. De bewo ners hebben een alternatief uitge werkt met gelijke capaciteit van een parkeergarage op de begane grond (200 plaatsen). ROTTERDAM Heeft de gemeente raad van Rotterdam met het aanvaar den van het sociaal vestigingsbeleid •de grens van de gemeentelijke be voegdheden overschreden? Deze vraag legt het iid van provinciale staten, de heer G. J. Bakker (KV) voor aan het college van Ged. Staten. Tevens vraagt dit statenlid of er spra ke kan zijn van een handelen in strijd met het algemeen belang, nu de 1 werkgelegenheid in het Waterwegge- 1TI KPl'KPI bied, reeds getroffen door de olieboy cot en mischsien ook aangetast door de selectieve investeringsregeling dreigt te worden afgeremd. DEN HAAG De raadscommissie 'O* penheld' heeft gistermiddag eenstem mig besloten aan B. en W. te advise* ren in te gaan op het verzoek van de Haagse afdelingen van PPR en PSP om aan politieke partijen die niet in de gemeenteraad zijn vertegenwoor digd wel gratis alle raadsstukken toe te zenden. Tevens zal de commissie voorstellen om aan particulieren, die zich voor bepaalde raadsstukken interesseren de gelegenheid te bieden, die ten stad- huize of in het gemeentelijk informa tiecentrum af te kunnen halen. Wat de politieke partijen betreft, deze zullen alleen in aanmerking kunnen komen voor toezending van raadsstuk ken als zij daar zelf nadrukkelijk om vragen. Dit zal overigens, als B. en W. het goedvinden, ook gelden voor Haagse aktiegroepen. Verder heeft de commissie 'Openheid' (waarvan de ware naam eigenlijk is: commissie van onderzoek en advies inzake verdergaande democratisering van het gemeentelijk bestuur) gunstig gereageerd op het voorstel van de Haagse afdeling van DS '70 om voor de aanvang van elke raadsvergadering cedurende een half uur het publiek in de gelegenheid te stellen enkele opmerkingen te maken over de te be handelen raadsagenda. In Rijswijk ge beurt iets dergelijks al geruime tijd. De commissie wil er echter wel de na druk op leggen dat het 'spreekhalf- uurtje' een experimenteel karakter zal moeten dragen. Blijkt na verloop van tijd dat er moeilijkheden rijzen of dat het niet aanslaat bij de Haagse bevolking, dan zal ermee gestopt die nen te worden en zal men naar ande re mogelijkheden moeten zoeken. Voorlopig zal nu aan B. en W. wor den voorgesteld om in principe iedere spreker vijf minuten de gelegenheid te geven, zich over een bepaald agen dapunt uit te spreken. Deze sprekers dienen zich dan wel van te voren te melden, zodat de raad weet, wie het woord zullen nemen. DEN HAAG Wethouder Wilzen van onderwijs en kunstzaken instal- leeft op zaterdag 24 november om 14.00 uur 668 nieuwe Haagse natuur verkenners, in het Nederlands Con gresgebouw. De Haagse natuurverken ners worden gevormd door leerlingen van de 4e, 5e en 6e klassen van de la gere scholen in de stad. Gedurende een jaar kunnen belangstellende jon gelui deelnemen aan verschillende puzzeltochten door het Haagse groen. Bij die puzzelwandelingen moeten zij een aantal opdrachten uitvoeren. Voor die opdrachten worden punten gege ven. Degenen die in het afgelopen jaar de meeste opdrachten het best hebben uitgevoerd krijgen daarvoor uit handen van de Wethouder een hoofdprijs. De prijzen variëren van fototoestellen tot sport of spelmateri aal. De ongeveer 2.000 natuurverken ners in Den Haag krijgen na de prijs uitreiking een film te zien van de Franse komiek Louis de Funes, geti teld 'Zo gezegd, zo gedaan'. den' Haag - to een sleutelbedrijf op het Spui hebben inbrekers twee sleutelraachines en een groot aantal sleutels meegenomen. De waarde is 6000 de braakschade 50. Kennelijk vinden deze dieven het inbreken ver moeiend werk en zochten zij naar een gemakkelijker werkmethode. BERKEL AU gevolg van de olie crisis en de mogelijke schaarste aan energie brandt de straatverlichting in Berkel en Rodenrijs voortaan op de sterkte van de nachtverlichting, dat wil zeggen op halve kracht. Het elek triciteitsbedrijf Delfland heeft even wel besloten de verlichting op de doorgaande wegen, de Klapwijkseweg, de Noordeinseweg en de Rodenrijse- weg 's avonds op volle sterkte te laten branden. Geloof, hoop en liefde, deze drie, maar de meeste van deze is de liefde. (1 Cor. 13 13) Zo de Here wil, hopen onze geliefde Ouders, Groot ouders en Overgrootouders H. 3 i "Werve F. G. van Werven-v. d. Kamp op 26 november a.s. hun 65-jarig huwelijksfeest te ge denken. Gelegenheid tot feliciteren op 26 november 1973, na 14.30 uur, Daal en Bergselaan 52 (Huize "'Uitzicht"). Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Den Haag, 12 november 1973. Daal en Bergselaan 52. De Here heeft heden tot Zich genomen, Zijn ge liefd kind, onze lieve Tante, Nicht en Vriendin Cato Vink op de leeftijd van 87 jaar. Ook zij wandelde met God. Schiedam, 13 novembér 1973. Nunspeet: Fam. G. van Hoogdalen Oostvoorne: Fam. J. Koedijk-Maat Arnhem: Fam. C. van Minnen-Koedijk Hamburg: Fam. C. Koedijk-Vetter Leiderdorp: Fam. E. Koedijk-Kalkman Schiedam: Mej. J. J. Stam De overledene is opgebaard in de rouwkamer van „de Harg", Hargplein 100, Schiedam. Gele genheid tot bezoek vrijdagavond van 88.30 uur. De begrafenis zal plaats vinden zaterdagmorgen om 12.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Schiedam, aan de Laan van Spieringhoek, na de rouwdienst om 11.30 uur in „de Harg". DANKBETUIGING Voor uw blijk van belangstelling en medeleven, ondervonden na het overlijden van onze lieve huisgenote, onze Zuster, Schoon zuster en Tante Neeltje Janna. Verkade s-Gravcnhage, november 1973. Psalm 73 13 (berijmd). Heden nam de Heere van ons, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Schoon zuster en Tante Johanna Hariterveld-Toet weduwe van Johannes Harteveld in de ouderdom van 90 jaar. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Scheveningen, 13 november 1973. Correspondentie-adres: Korbootstraat 53. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 6.30-—7.30 uur in de rouwkamer, Van Boetzelaer* laan 292. De teraardebestelling zal plaatshebben zaterdag 17 november te 11.30 uur op de Algemene B^ graafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van de rouwkamer te 11 uur. Nog treurende over het ver lies van onze geliefde Moe der, ontsliep in de hope des eeuwigen levens na een kort stondig smartelijk lijden onze lieve zorgzame Vader. Groot- en Overgrootvader Pieter van der Plas weduwnaar van Johanna van der Bent. ln de gezegende ouderdom van bijna 91 Jaar. Katwijk: T. Ouwehand-v. d. Plas K. Ouwehand M. van Duljn-v. d. Plas J. van Dljk-v. d. Plas D. van Dijk T. v. d. Plas Wassenaar: II. v. d. Plas K. v. d. Plas- Itemmelzwaal Katwijk: C. de Groot-v. d. Plas H. C. de Groot D. P. v. d. Plas L. v. d. Plas-v. d. Plas klein- en achterkleinkinderen. Katwijk aan Zee. 14 november 1973, Koninginneweg 27. Gelegenheid tot condoleren 's middags van 3-5 en 's avonds van 7-9 uur. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 17 novem ber aj. des nam. 12.45 uur ln het Herv. Kerkelijk Cen trum, Voorstraat 74 te Kat wijk aan Zee. waarna de be grafenis zal plaatsvinden om streeks 1.30 uur op de nleu- Met grote dankbaarheid aan God dat we hem zo lang bi ons midden mochten hebben, maar met diepe droefheid goven wij kennis dat mijn geliefde Man en onze zorg zame Vader. Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Jan Kloos A. Kloos-v. d. Plas L. van Duljn-Kloos C. van Duljn C. Schaap-Kloos W. Schaap A. Remmelzwaal-Kloos G. Reraraelzwaal S. Kloos N. Kloos-Plug J. van Duljn-Kloos J. van Duljn P. Kloos G. Ktoos-Sneljders J. Kloos A. KIoos-Haasnoot D. Hoek-Kloos C. Hoek klein- en achterkleinkinderen. Katwijk aan Zee. 14 november 1973. Secr. Varkevlsserstraat 239. Gelegenheid tot condoleren 's middags van 3-5 uur en 's avonds van 7-9 uur. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 17 novem ber a.s. des nam. 2.15 uur in de zaal van de Bethelkerk, DuinruMtpleln 10 te Katwijk aan Zee. waarna de begra fenis zal plaats vinden om streeks 3 uur op de nieuwe begraafplaats 'Dulnrust' aan de Parklaan te Katwijk aan Zee,

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11