Vee! blasfemie in Tanchelijn' eoeo uw lijn pssS? AVONTUUR IN KARINTHIË dagpecepl Mary Stewart Spel van Mulisch vanavond op scherm r H n 'T 6 7 1 9 10 z jr R t J 20~ P P r t r LM E t Recordvlucht Wilde Ganzen Aankomst sint zaterdag op tv Teleaccursus over bijstandswet H. Algra weg bij de wereldomroep Huwelijk prinses Anne op televisie Karaktervolle vrouw TROUW/KWARTET WOENSDAG 14 NOVEMBER 1973 BINNENLAND T4/K6 door Ton Hydra Ongetwijfeld sullen veel kijkers de televisievoorstelling van het door Harry Mulisch in 1958 geschreven spel Tanchelijn ervaren als een aaneenschakeling van Godslasteringen. Wie zich daaraan niet wenst bloot te stellen weet nu wat hem vanavond op Nederland 1 te wachten staat. Het Is de kroniek van een "ketter* die in het begin van de twaalfde eeuw rond Antwerpen een bizarre cultus op gang bracht Aanvankelijk trok Tan chelijn door Vlaanderen en Zeeland als een strenge moralist en vroege "protestant* tegen de roomse kerk. Maar de sexueel zwaar gefrustreerde zoon van een monnik verviel zelf tot beestachtige uitspattingen. Opgezweept door volgelingen liet Tan chelijn zich uitroepen tot God. Tij dens een brutale, maskerade verloofde deze voorganger van Lou de Paling boer zich met de beeltenis van de Ma donna. Ook nam hij de vrijheid dage lijks met meerdere vrouwen ontucht te plegen. Mulisch beweert, dat zijn debuut als toneelschrijver geen historisch stuk is; niettemin ontleende hij de gege vens aan een brief uit 1112 waarin de Utrechtse Kanunniken de aartsbis schop van Keulen smeekten maatrege- ADVERTENTIE) len te nemen tegen Tanchelijn, die zij de voorloper van de anti-christ noem den. Vóór de uitzending verschijnt Harry Mulisch even in beeld om te vertellen dat men niet de echte, maar 'zijn eigen twaalfde eeuw* te zien krijgt Enorme anachronismen moeten dit onderstrepen. De personages heb ben het over middeleeuwse situatie's en ze zijn er ook naar gekleed. Maar je ziet ze bezig op een Amsterdams fabriekscomplex vol ijzeren trappen, schroothopen en een oude tankauto als decor. Bovendien hoor je scheeps toeters en het lawaai van straalvlieg tuigen Mulisch heeft zijn ketter een kerk willen verschaffen, tot de transen ge vuld met godslasteringen. Niet om aan de kaak te stelen of te waarschu wen tegen iets, maar om theater te maken. En er wordt soms suggestief theater gemaakt, echter het gebeurt al te zeer als een verlustiging in een ba nale, blasfemische verbeeldingswereld MARY PERKINS •fete Y»6fcK£LMC IS- Jerome Reehuis als Tanchelijn' maar niemand realiseert een meta morphose. Wat domineert is de een zijdige benadering van Mulisch, die misschien voor a-religieuse pubers vermakelijk kan zijn, maar die voor andere mensen op veel punten du bieus en kwetsend s. Dat de schrijver hier vijftien jaar la ter nog helemaal achter staat, geeft te denken. Ik kan mij voorts niet aan de indruk onttrekken dat de voor uitzen ding verantwoordelijke NOS-functio- narissen zich onvoldoende hebben ge realiseerd hoe hard dit zwelgen in pseudo-gods dienstige pornografie in veel gezinnen er tegen aan moet klap pen. Vertekening Im" HlKLGO 'X>. .parfum de toilette De schrijver moest zijn stuk wel on historisch noemen omdat hij zich daarmee een vrijbrief wilde verschaf fen voor een vertekening. Zijn 'mid deleeuwen' zijn finaal zwart; en er is geen ruimte voor de goede mens en dus evenmin voor het weerwoord dat ook toen wel degelijk werd gehoord. De toeschouwer voelt zich niet ver plaatst naar die tijd, en de figuren blijven toneelspelers van de twintig ste eeuw. Vaktechnisch leveren ze min of meer geslaagde prestaties, Reportage in 'Kenmerk' over Spaanse priesters HILVERSUM In 'Kenmerk' vana vond om vijf over tien op Nederland 2 een reportage over de zes Spaanse priesters die in een speciale gevange nis voor geestelijken in Zanora in hongerstaking zijn gegaan. Verder be steedt Kenmerk aandacht aan een op roep van de pastorale raad in Roer- mond en is er een gesprek met Wolf gang Baeck over de functie van actie groepen bij stadssaneringen. Kruiswoord-puzzel T~ T~ !3 t IS ren 17 19 23 TT TT Horizontaal 1. oogziekte, 5. hogepries ter te Silo, 8. rivier in Italië, 9. palm boom, 10. kledingstuk, 11. organische verbinding, 12. kleurstof, 13. muziek noot, 16. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 18. soort appel, 20. zangstem, 22. kleefstof. 24. nobel. 25. bescherm geest, 26. latwerk, 27. groot aantal. Verticaal: 1. vruchtenat, 2. vervoer middel, '3. wijnmaat, 4. jaar (afk. Lat.), 5. peulvrucht. 6. grondsoort. 7. inrij, 9. noorse god, 11. top in de Ber- ner Alpen, 14 huisdier. 15. schrijfkos- ten, 17. honingdrank, 18. cylindervor- mig voorwerp, 19. romp, 21. deel van de hals, 23. meisjesnaam, 25. familie lid. OPLOSSING VAN GISTEREN: 1. toom-noot, 2. riem-mier; 3. oker roek; 4. meel-leem; 5. peer-reep; 6. egel-leeg; 7. teer-reet. Trompet Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De Wilde Ganzen hebben binnen twee weken driehon derdduizend gulden bijeengevlogen voor de slachtoffers van de hongers nood in Ethiopië. Bij de Wilde Gan zen noemt men dit een recordvlucht: nog nooit is zoveel bij elkaar gebracht op de oproepen, die via radio (en te genwoordig de televisie) worden ge daan tot hulpverlening. De oproep was zondag 28 oktober, ter wijl NCRVs Hier en Nu een dag la ter op het gironummer wees. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Zaterdagmiddag om één uur zullen de Nederlandse kinde ren de aankomst van Sint Nicolaas op de televisie kunnen zien (Nederland 1). De Sint en zijn knechten hebben dit jaar de haven van Hoorn als aan legplaats gekozen. Zij maken gebruik van het stoomschip de Pieter Boele, terwijl verscheidene zwarte pieten de tocht per waterski zullen begeleiden. Traditiegetrouw haalt Mies Bouwman het gezelschap binnen. Zij doet dit voor de achtste maaL De uitzending duurt tot twee uur. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In januari 1974 ;al Teleac een cursus uitzenden over de algemene bijstandswet Er zijn zes les programma's, die in somenwerking met het ministerie van CRM zijn ge maakt Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De heer H. Algra te Leeuwarden heeft op zijn verzoek eer vol ontslag gekregen als voorzitter en lid van het bestuur van de Stichting Radio Nederland Wereldomroep. De heer Algra, hoofdredacteur van het Friesch Dagblad, heeft dit ontslag gevraagd in verband met zijn leeftijd. Hij is 77 jaar. Wie zijn opvolger wordt is nog niet bekend. Plaatsver vangend voorzitter is drs. H. A. Kort hals. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vandaag tussen de middag zal Nederland getuige kunnen zijn van de huwelijksvoltrekking tus sen prinses Anne en kapitein Mark Philips (12.25 tot 13.45 uur op Neder land 1). Eurovisie zorgt voor een rechtstreekse reportage. Nederland is een van de zestien lan den die de reportage overnemen. Men verwacht dat zo'n vijfhonderd miljoen kijkers getuige zullen zijn van het hu welijk. De BBC-radio zendt de plech tigheid in veertig talen naar 140 lan den. Verslaggevers voor Nederland zijn: Joop van Zijl en George Noord- hof. Wie veel mensen, ook op de televisie, zo onbevangen mogelijk observeert, ontwikkelt daarmee een apart aanvoe lingsvermogen. Het vertelt je iets over hoe en wat die mensen zijn. Sommigen wekken vertrouwen, anderen dwingen respect af en er zitten er ook tussen, die wantrouwen oproepen. Mevrouw Golda Meir moet zich als premier van Israël uiteraard vaak bedienen van om zichtige taal, maar dat verhindert niet dat zij als een karaktervolle vrouw naar voren komt. Achtenswaardig ook op de wijze waarop zij in de open baarheid treedt en journalisten de ge legenheid geeft hun werk te doen. Dit tcou ik even kwijt na het interview te hebben gevolgd, dat Ben Eikerbout met deze dodelijk vermoeide regerings leidster had. Buiten het Londense ge bouw, waarin zij vertoefde, werd het Arabisch fanatisme aangeblazen. Pales- tijnen, die zelf in Engeland geen cen tje pijn van die oorlog hebben onder vonden, gingen zover, mevrouw Meir op een bord als 'Lady Hitier' te dis kwalificeren. De Israëlische premier noemde het een afschuwelijke zaak dat een paar men sen, die olie bezitten, de wereld kun nen dicteren en de verkoop van hun produkt afhankelijk kunnen stellen van het al dan niet bevriend zijn met Israël. Soms kom ik tot de gedachte dat dit in feite niet strookt met de werkelijke geest van de Arabieren. Hebt u zich wel eens gerealiseerd waar en wanneer Joden in Europa het minst te lijden hadden van onder drukking en vervolging? Dat was in Spanje, toen daar tussen pakweg 800 en 1000 de Moren de baas waren. Minister Boersma van Sociale Zaken en NVV-voorzitter Wim Kok spraken in Achter het Nieuws over loon, een- traal-akkoord en de rand-problemen. De minister noemde het torpederen van dat akkoord door de werkgevers spijtig en niet verstandig. Evenals anderen is hij van mening dat dit kwaad bloed moet zetten. Daarbij vroeg hij als het ware de werkgevers toch te beseffen dat ze in ons land een constructief opererende vakver eniging bezitten. NVV-voorzitter Kok is snel geioend geraakt aan het optreden voor de televisie. Hij praat rustig en drukt zich vlot uit. Of de man in de straat het allemaal kan volgen, waag ik te betioijfelen, want evenals de media bedient ook hij zich van de taal van de intellectuelen. En die vormen een minderheidsgroep in de samenleving. Misschien ga ik nog eens een lijstje van lastige en modewoorden aanleg gen. Invalshoek i? er zo een. De kij ker hoort die term gebruiken door psychiaters en maatschappelijk wer kers. Maar wat heeft die hoek nou met mijn loon te maken, zal hij zich afvragen. Misschien moeten we allemaal wat meer gaan letten op de vereenvoudi ging. In dat opzicht is dat Vara-pro- gramma met die onmogelijke lange naam van de zoenende juffrouw, leer zaam. Eerst het elementaire begrij pelijk maken, en dan gaan we de rest rcat vlugger snappen. De televisie zou nog zoveel meer en op speelser wijze educatief werkzaam kunnen zijn. Na tuurlijk zonder de klant het gevoel te geven, dat hem iets wordt geleerd. TON HYDRA OP WACKTL WW» Hiep A_ - WA6ALD16T13D e AAN *T WOORD- LOWIETJE SMIDJE VERHOLEN COPYRIGHT S1UDIO AVAN 9.Toen de duisternis die avond was ingevallen de de stilte nederdaalde over het dorp, schoof er rustig en voornaam een grote dure auto naar de dorpskom. In de auto waren de twee zo rijkelijk met aardse goederen gezegende studenten B. Buckmans en Th. van Everdinge gezeten. Dat zij op weg waren naar de woning van smid- je Verholen bleek wel duidelijk, want niet veel later zien wij ze de gezellige woonkamer van de smid binnenlopen. De forse heer Buckmans hief zijn hand in een joviale groet en zei: 'Goedenavond, waarde Verholen! Mo gen wij even een klein babbeltje met FERDINAND je komen maken? Ik wou namelijk héél even je gewaardeerde aandacht vragen voor het laatste geniale be denkseltje, dat ontsproten is aan het intelligente brein van mijn grote vriend Thomas. Hij wil namelijk dat wij lid worden van de B.O.A.L.!' - 'De B.O.A.L.?' vroeg smidje Verholen verbaasd. 'De B.O.A.L.?' Wat is dat voor iets? Een soort beroepsvoetbal club?' - 'Welnee, legde Thomas toen ujt. 'De B.O.A.L.', dat is de Bond van Oude Auto Liefhebbers. Je kunt daar lid van worden, als je een oorspronke lijk wagentje inbrengt, dat nog loopt en dat minstens dertig jaar oud is Leuk he?' - 'Werkelijk buitengewoon leuk', zed Smidje Verholen een tikj< plagend. 'En nou zijn jullie van oor deel, dat de B.O.A.L. een grootse taal heeft'. - 'Inderdaad,' beaamde Beraad met een zéér ernstig gelaat 'Snap ji dan niet Verholen, van hoe groot cul tuur-historiscli belang deze bond kaï worden voor alle mensen, die een stu die willen gaan maken van de autq zijn ontstaan en zijn ontwikkelin ,zijn techniek en niet in het mini van de plaats die hij inneemt in hd maatschappelijk en economisch levei an deze tijd?' Radio vandaag j-i..ïsi 35 Maar hoe moe ik ook was, toen ik tenslotte in bed lag kon ik de slaap niet vatten; ik was erg rusteloos. Ik liep op mijn blote voeten naar de open balkondeuren en ging de veran da op om ceai luchtje te scheppen. Ook Timothy's deuren, die vlak naast de mijne lagen, waren open, maar het licht op zijn kamer was al uit. In de verte liet de torenklok een lialf uur weerklinken. Van dichterbij hoorde ik iets dat op een echo leek, als verroer de een koe zich in zijn slaap. Het was een verrukkelijk koele en heldere nacht De sterren schenen vlak boven de bergtoppen te staan, als waren zij door de man verlichte pluk jes sneeuw. Zelfs op dit uur kon je de zacht glooiende weiden onderscheiden en de nu zilverkleurige dennenbossen. Je kunt de natuur alleen al aan zijn geur herkennen. Onmiddellijk onder de veranda de klaver en het pas ge maaide hooi; daarachter de dennebo- men en de koele geur van snel stro mend water; vage etensluchten uit de keuken en van het Gasthof; en dan niet te vergeten de landelijke geur van varkens en koeien. Het wasl stil, vreemdzaam en liefelijk. Iedereen zou in deze atmosfeer slapen als een roo6. Ik liep over de planken vloer, waarop ik reeds hee' zwakjes de ochtendauw voeide, terug naar mijn bed. De enige bedekking bestond uit een lichte en warme dekdeken, die echter, als je hem over je kin trok de voeten bloot liet Met het gezicht naar het raam kroop ik ineen, schikte de deken zo goed mogelijk over me heen, en be gon aan Lewis te denken. Ik vermoed dat ik nog niet sliep ik zal gesluimerd hebben toen een zwak geluid dat van buiten kwam, me plotseling weer klaarwak ker maakte. Ik bewoog me niet maar spitste mijn oren. Ik hoorde niets. Toch was ik er zeker van dat iemand of iets dat geluid moest hebben ver oorzaakt Plotseling deed een hand de gordijnen uiteen. Geruisloos trad hij uit het duister tevoorschijn en glipte als een geest langs de gordijnen de kamer in. Ik zat rechtop in mijn bed en terwijl ik met mijn handen in de deken kneep, draaide hij zich al om en sloot de balkondeuren. Met een kort klikje vielen ze dicht Hij was bij de deuren blijven staan, de ogen kalm op mij gericht, als was hij bereid te luiste ren. "Goed dan, Mr. Elliott', zed ik, 'Ik ben wakker. Wat voert u naar mij toe? Kon u de weg naar Annalisa's woon wagen niet meer vindein of hield San- dor Balog misschien de wacht?' Hij liep naar het bed toe. Zelfs op de planken vloar waren zijn voetstappen niet te horen, zo geruisloos bewoog hij zich voort 'Ik ge'oof dat ik op het goede adres ben'. 'Waarom denkt u dat, Mr. Lee Elliott. Na alles wal er gebeurd is, hebt u niet het minste recht hiei als een ka ter die op roof uit is binnen te slui pen, en dan nog op de koop toe een hartelijke ontvangst te verwachten'. 'O, nou, als we over rechten gaan pra ten. zei Lewis, terwijl hij op de rand van het bed ging zitten en zijn schoenen begon uit te doen. 'En nu, zei ik, 'verwacht ik het een en ander van je te horen. Wat voer je hier uit en in welke verhouding sta Je tot Annaiisa?' 'Laten we de rollen maar omdraaien', zei Lewis. 'Het is aan mij vragen te stellen. Op de eerste plaats, wat doe je hier en wie is die jongen?' 'Praat een beetje zachter, hij slaapt hiernaast'. 'Dat weet :k. Toen ik er langs kwam, heb ik even naar binnen gekeken. Hij sliep als eon roos'. 'Handig van hem. Maar je weet wie hij is; ik heb het je verteld, het is Ti mothy Lacy. Kun je je Carmel nog herinneren? Ik weet zeker dat je haar we'eens ontn-oe* hebt. Zij gaf ons met ons trouwen die afschuwelijke karaf. 'O, ja, dat vette vrouwspersoon, nu weet ik het weer. Ze kon zo overdre ven lief en aardig doen, maar een ogenblik late; ging je over de tong. Moet jij overigens die vervloekte de ken helemaai voor je alleen hebben? Ik begin het koud te krijgen'. 'Dan kun je beter je Meren maar weer aan trekken. Tim of Frau Weber kunnen maar beter niet horen dat je hier bent, laat staan je zo aantreffen. 'Ik geloof dat je gelijk hebt Een zon dig leven LeMen lijkt mij uitermate vermoedend', zei Lewis rustig, terwijl hij rechtop ging zitten en naar zijn broek zocht. 'Maar waarom doen wij dan hieraan mee. Toen ik jou vanavond daar zag staan, dacht ik dat ik van mijn stokje ging. Nog even, en ik had het uitge schreeuwd'. 'Dat weet ik. Daarom gaf ik jou een teken je mond te houden. Ik moet zeggen dat je het er erg goed hebt af gebracht. Heeft de jongen er niets van gemerkt"? 'Nee, dat niet, maar hij vond wel dat ik gek keek'. 'Dat deed je ook. Het was net of je een geestverschijning zag*. 'Maar die zag ik ook. Zoiets enerverends heb ik nog nooit meegemaakt Een moment heb ik nog gedacht dat ik me vergis te, dat het een soort dubbelganger van je was. Maar die Meren, Lewis, waar had je die vandaan gehaald? Ze waren zonder meer afschuwelijk. 'Vond je?' Hij scheen er zelf wel mee in zijn sch'k. 'Wil je in alle ernst be weren dat je je een ogenblik afvroeg of ik het nu werkelijk was of niet?' 'Ja inderdaad'. 'Nu vervloekt, ik ben mijn sok kwijt ik hoop dat ik je nu dan overtuigd heb.' 'O ja, dat heb je. Je bent nog altijd dezelfde, oude Lewis, met dezelfde ou de streken. Aan die streken herken ik je direct, waar ter wereld je ook mag zitten'. Hij glimlachte. 'Nou, als je daar dan zo zeker van bentwaar is verdorie die sok toch? Kan ik het licht niet even aansteken?' 'Nee. Ik kan er onmogelijk mee ak koord gaan dat je het bed met mij deelt ook al ben je duizend maal mijn man. Als ze me met jou in bed aan treffen, is het meteen met goede naam gedaan. Ik moet ook aan Tim denken'. (wordt vervolgd) HILVERSUM I WOENSDAG 14 NOV. VOOR 18 UUR VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgyran. 20 (S) Akt.show. (VPRO: 7.45 Deze dag: 8.00- 8.11 Nws). 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radioweekblad. 11.00 Nws. 1103 V.d. kleuters. 11.15 (S) Melodieenboekei: licht muz.progr. 12.00 Winschoten - Centraal: gespr. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 (S) Een middagje Stoomradio - progr. vol goede Jeugdherinneringen. 16.00 Nws. 16.03 (S) Bestaat u wel. mister Johns? 16.zo (S) Melodieën Expres. 16.50 (S) VARA-dans- ork. en solisten. 17.20 (S) Uit het muz.al- bum van Paul Godwin. 17.55 Med. VARA: IS.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP- 18.20 Uitz. v.d. V.V.D. 18.30 (S) Strate- maicersopzee Wezen: gespr. over de Strate- makeropzeeshow. EO: 19.00 Klankbord: act., inf. en comm. 19.15 CS) WIJ hebben een woord v.d. wereld: gewijde muz. en -liede ren. 19.45 Bijbelstudie en lnf. 20.15 <S» Woensdagavond - Finale: gevar. progr. TROS: 21.30 (S) Specialiteiten a la Carle: verzoekpl.progr. 22.20 Aktua. 22-30 Nw«. 22.40 De tunnel der duisternis. 23.00 (S) in Pim Jacobs' Notenbar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-Soos: go- var. progr. met 7.30 Nws, 7.41-8.00 Aktua: 8.30 Nws en 8.36-8.45 Gymn. v.d. hul«vr< 10.00 (S) Kaboutertijd. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaar- denprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Huisbe zoek. NOS: 14.10 Vonken onder de as: Ne- derl. volksverhalen en volksgebr. 14.30 (S> Aspekten v.d. kamermuz. 15.30 Nws. 15-33 Spiegel van Duitsl.: inf. en muz. uit de BRD. 16.00 Meer over minder: de stem v.d. spre kende mlnderh. 17.20 Overheidsvoorl.: tekst en uitleg, driewekel. rubr. van min. van O. en W. Vandaag: gespr. over de herstruct. v.h. wetensch. onderw. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 (S) Hier en nu. NOS: 18.00 Jazz uit het Hist. Arch. 18.30 Nws. 18.41 Spiegel van Gr.-Britt. 19.00 Openb. Kunstbezit. »9.10 R.V.U.: Polit. vor ming in Nederl. (2). 19.30 R.V.U.: Uien we het werk verdelen: progr 7 In do serie van 12 over ontw.samenwerk. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 Inzet wervlngs- camp. Openb. Kunstbezit door Z.K.H. Prins Claus. 20.10 (S) Woensdagavondmuz.magazl- ne. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Steevast. (8.00 Nws: 8.02-8.05 Radiojournaal.) 9.00 Nws. 0.03 Ne gen-uur-show. 10.00 Nws. 10.03 (S) Arbeids vitaminen: pop. verzoekpl.progr. <11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Radiojournaal. 12.05 (S) Zet 'm op. (13.00 Nws.) 14.00 Nws. 14.03 Radiojournaal. 17.06 Postbus 700: verzoekpl .progr. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag rriet eten 19.00 Nws. 19.02 Popfantasie op Hllv. III 20.00 Nws. 20.02 Vincent van Engelen. (21.0 en 22.00 Nws.) 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.0 Metro's Midnight Music. 24.00 Nws. 0.02 V'" ders, BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws en med. 12.08 Lichte muz. 12-5< Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, akt., weerber en schouwburgprogr.'s. Aansl.: lichte mut 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio 14.23 Intermezzo. 14.30 V.d. Jeugd. 14.5 Lichte muz, (15.00 Nws.) 1530 Radio-school koren. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Inter mezzo. 16.15 V.d. kinderen. 17.00 Nws ei med. 17.10 Lichte ork.muz. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. solaten. 18.15 Leken moraal en -filosofie. 18.45 Sportmagazin» 18.55 Taalwenkon. 18.57 Gramm.muz. 19.01 Nws en akt. 19.30 Lichte mu Engels. 19.45 Mlsslerubr. 20.0 en popmuz. 21.00 Spllnternws. doursavond. 22.00 Nws. 22.05 Jan en alle man. 23.00 Nws. 23.05 Liedjes ln alle talen 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I TELEAC 10.00 Landbouw - les 3 (herh.) NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 12.25 Eurovisie: Rep. v.h. huwelijk van H.K.H. Prinses Anne van Engeland en de heer Mark Philips te Londen NCRV 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Uitz. Stichting Socutera 20.00 NOS-Journaal PP 20.21 Uitz. v.d. C.P.N. 20.30 Staatsloterij NOS 20.35 Panoramiek 21.15 Tanchelijn - Kro niek van een ketter 22.35 Studio Sport 23.00 Den Haag vandaag 23.10 Journaal NEDERLAND H NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Dierenvriend 19.30 Beter Samen NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 NCRV - Springtrofee 21.15 Waar of niet waar IKOR KRO RKK 22.05 Kenmerk NOS 22.30 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Fllmrep. 10.55-11.40 Idem. 11.45- 13.35 Eruvosie: Huwelijk Prinses Anne ln Londen. 16.15 Journaal. 16.20 Muzikale her inneringen. 17.05 Film v.d. kinderen. 17.55- 18.00 Journaal. (Reg. progr.; NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Cult, magazine. 18.30 Act. 18.45 Zand- mann. 18.55 Act. 19.26 Alarm. 19.59 Progr.o- verz. WDR: 8.05 en 8.55 Schooltelevisie. 9.30- 10.00 Sesamstrasse. 10.30-11.30 Schooltelevi sie. 18.00 Reg. nws. 18.05 V.d. kleuters 18.15 Toni und Veronika. 1840 Journaal 1920 Die Perlenkette) 2000 Journaal en weeroverz 2015 Buitenl rep 2100 Eurovisie voetbal wedstrijd Schotl-Bondsrep in Glasgow (ca 2145 Polit rep) 2245 Journaal comm en weeroverz 2305 Slotgala Songfestival in Knokke 005 Journaal DUITSLAND II 11.45-13.45 Eurovisie vanuit Londen: Huwe lijk Prinses Anne. 16.20 Gymn. v.d. kinde- ren. 16.30 Kleuterprogr. 17.00 journaal. 17.10 Lassies Abenteuer. Aansl.: Matirzelmannchen. 17.45 Act. en muz. 18.25 Mordkommlsslon. 19.00 Journaal. 19.30 Sportjournaal met autotest. 20.15 Act. 21.00 Journaal. 21.15 Polit. rep. 21.30-23.00 Der Qualtinger. 23.00 Journaal. DUITSLAND III WDR 9.30-10.30 Sesamstrasse. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Tele-Beruf. 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Spaanse werkn. 19.15 Handel en verkeer. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Experim. Erzlehung. 21.00 Econ. magazine. 31.45 Act. 22.05-22.50 DiSC.progr. DUITSLAND III NDR 8.05 t.e.m. 12.10 en 16.00 t.e.m. 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Sklgymn. 19.00 Betreft: Gezondh. 19.30 Selbstverteidigung. 19.45 Weekjournaal in het Engels. 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Die Welt des SchaUs. 21 00-21.45 Journaal 1870-71. BELGIE NEDERLANDS 11.45-13.45 Eurovisie: Huwelijk Prinses An ne van Gr.-Britt. 16.30 Jevanjong. 18.53 Volksuniversiteit. 19.20 Polit. tribune. 19.35 Zoeklicht. 19.40 Med. en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Dubbeldekkers. 20.35 Amu- sem.progr. 21.25 Act. progr. 22. a Horen en zien. 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 11.45-13.45 Eurolsle: Huwelijk Prinses Anne van Gr.-Britt. 14.00 Schooltelevisie. 14.30 TV- cursus. 16.45 Jeugdultz. 18.25 Ultz. van Jacques Aubertln. 18.55 V.d. kleuters. 19.00 L'Ile mysterieuze. 19.3 Nws uit Wallonië. 19.45 Journaal enl weer ber. 20.15 Amusem.progr. 21.15 Sportmagazl ne. 22.25 Korte films. 22.55 Journaal, Gelderse stamppot 500 gr. andijvie 1 grote ui 2 kg. aardappelen 2 dl. melk VA dl. karnemelk. 2 vleesbouillontabletten 80 gr. margarine 500 gr. magere speklapjes Snij de andijvie zeer fijn, wassen en drogen in een theedoek. Kook de aard appelen gaar en maak er puree val met de fijn gesnipperde uit, de bouil lontabletten, zout, peper, de hetf melk en de karnemelk. Leg er de dro ge andijvie op. Intussen zijn de spek lapjes in margarine met zout en pe per knappend gebakken. Een paar eet lepels jus op de andijvie doen ei daarop de fijngesneden speklapjes. Al' les door elkaar roeren en goed ver warmen, (recept van mevrouw J. v. d Weerdhof-Meijer uit Bilthoven). Menutip: Kop tomatensoep, Gelderse stamppot, vruchtenkwark,

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6