]B aad Ameland akkoord met aardgasboringen avant-garde 'PPR niet bij progressieve volkspartij' Dr. J. H. van Roijen op speciale missie naar Saoedi-Arabië KVP, ARP en CHU in stad Groningen vormen federatie CNV t Noodwet n Groningen %ater maar iet gekeerd Ontslagen in verlichtings industrie Kinderpostzegels weer te koop Boersma kritiseert besluit Rotterdam Maderna overleden Benzine nog niet op de bon Boersma oneens met ARP over ondernemingsraad Verdachte van doodslag gepakt 'Wetenschappelijk onderzoek moet een geheel worden' Partijleiding tegenover staatssecretaris Van Huiten: 'Identiteit niet opgeven' [ROUW/KWARTET WOiEOTSDAG 14 NOVEMBER 1973 BINNENLAND T3/K5 Omstreden besluit bete kent nog geen explorati e Van een onzer verslaggevers AMELAND De raad van Ameland gaat akkoord met boringen naar aardgas op dit waddeneiland. Met vier stemmen voor en drie tegen, besloot de raad maandagavond in te stemmen met een voor stel van b. en w. hiertoe. Een voorwaarde is wel dat de boringen gebeuren aan de rand van Ameland. Hiermede lijkt een verrassend einde ie rijn gekomen aan een twee jaar du rende strijd over het al dan niet toe van gasboringen door de Neder landse Aardolie Maatschappij op het eiland. De doorslag gaf bij de stem ming het nieuwe KVP-raadslid J. Kie vit, die voor de boring stemde. De ni» ►elo- irg». Van onze Haagse redactie 'NnJ aris, DEN* HAAG De regering heeft besloten een nieuwe poging te doen om de betrekkingen tussen Nederland en de Arabische landen aan. te verbeteren. Dit blijkt uit bet feit dat oud-ambassadeur dr. J. H. ^jjran Roijen (68 jaar) gisteren in opdracht van de regering op bij hun zondere missie naar Saoedi Arabië is vertrokken, den KONINGEN De sluiswachter bfr an Nieuw Statenzijl verwachtte ilien [isteravond, nadat de situatie h s middags kritiek was geweest, vJJlat de sluisdeuren het wel zou- gé fcn houden. Het water van de rer lollard stond om half drie 's mid- sefags 3.97 meter boven NAP, twee een halve meter hoger dan aal. Ie druk van het water, opgestuwd Yflkor de storm, was zo hevig dat de üisdeuren langzaam uit hun verband erden gedrukt. Als ze het hadden jpj.*seven, zou het land van Nieuw Sta- Tei nzijl, in het uiterste noorden van toningen, tot Winschoten al onmid- ®ijk zijn overstroomd. Tn allerijl 6 3i richt rijkswaterstaat gistermiddag ui ook reservedeuren aan de buiten- uJ at aan. Niettemin achtte het water* epii Èap Reiderzijivest de betrouwbaar- van de waterkering met vijftig nt gedaald. De sluis is hard aan ieuwing toe, maar hierover wordt 27 jaar gepraat, aldus het water- ip. -r de districten Delfzijl en Harlin- werd gistermorgen een beperkte jkbewaking van kracht, die later op "Ae dag werd opgeheven. De veerboot i. in Harlingen-Terschelling kon gister- •gen de haven van West-Terschel- ïg niet binnenlopen door de hoge aterstand. De haven was niet meer zien: het water kolkte over het ha mplein. De veerboot van Harlingen- iven naar Vlieland en Terschelling in gisteravond kon door de storm rindkracht 10) niet uitvaren. Ook üneland en Schiermonnikoog waren steren de gehele dag geïsoleerd, Nederlandse kustvaarder Honds- va, asch (217 brt) maakte in de buurt d j, an het REM-eiland zware slagzij. De ■oe r:e opvarenden die in een reddings- j), aot ronddreven, werden gisteravond ,er m boord genomen van de sleepboot 1CI( fitan. Ook de kustvaarder Balka (300 Tt) raafcie, ten noordoosten van de Waddeneilanden, in nood door slagzij: laaJÊt schip wis1, later op eigen kracht eer arder te gaan. -igl Dr. Van Roijen, die in 1970 als am bassadeur in Londen werd gepensio neerd, is nu benoemd tot 'ambassa deur in bijzondere zending'. "Hij heeft een door koningin Juliana onderte kende geloofsbrief voor koning Feisal van Saoedi-Arabië bij zich. Hij wordt vergezeld door de chef van de directie Midden-Oosten van het departement, mr. J. C. van der Kun. Aan dit be zoek is uitgebreid overleg tussen Ne derland en Saoedi-Arabië vooraf ge gaan. Buitenlandse Zaken heeft dit gisteren in Den Haag bekend gemaakt. Bijzon derheden over de opdracht van dr. Van Roijen, de duur van zijn verblijf en over de mogelijkheid dat hij ook naar andere Arabische landen gaat die de olieboycot tegen Nederland hebben afgekondigd, werden niet ge daan. Ook kon Buitenlandse Zaken niets zeggen over de werkverdeling tussen dr. Van Roijen en ambassadeur Derksen in Djedda en over het ver band tussen deze speciale missie en de inmiddels beëindigde rondreis van de Nederlandse ambassadeur in Per- zië, Renarel de Lavalette, door de boycottende landen. Evenmin werd duidelijk gemaakt waarom precies dr. Van Roijen voor deze speciale missie werd uitgekozen. Dr. Van Roijen heeft, aldus Buiten landse Zaken, geen speciale ervaring op het terrein van het Midden-Oosten.' Wel werd op zijn lange en goede staat van dienst in de diplomatieke dienst gewezen. Dr. Van Roijen was in 1946 korte tijd minister van buitenlandse zaken en hij speelde een belangrijke rol bij de onderhandelingen over de zelfstandigheid van Indonesië. Voorts was hij van 1950 tot 1964 ambassadeur in Washington. voorganger van de heer Kievit had zich tot nu toe tegen de boringen uit gesproken. Het raadsbesluit betreft een wijziging in de bestemmingsplannen, waarin gasboringen onder bepaalde voorwaar den zijn toegestaan. Overigens kan de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), niet meteen beginnen. Het besluit van de raad moet ter inzage worden voorgelegd aan burgers en ak- tiegroepen, opdat zij de gelegenheid krijgen bezwaarschriften in te dienen. Ook moeten Gedeputeerde Staten van Friesland het raadsbesluit nog goed keuren. De Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee vertelde ons gisteravond, bij monde van be stuurslid D. Eisma, bezig te zijn met het opstellen van een ontwerp-be- zwaarschrift. De vereniging is van plan ook de burgerij op te roepen be zwaarschriften in te dienen. De drie raadsleden, die tegen het be sluit hebben gestemd zijn zeer veront waardigd over de gang van zaken. Me vrouw H. Straatsma-Willemsen van de PvdA zei dat het gemeentebestuur van Ameland 'afgaat als een gieter'. De heer C. Gramsbergen, die behalve raadslid ook lid is van een aktiegroep tegen de gaswinning op het eiland, sprak zelfs van een vorm van chanta ge te vergelijken met de olieboycot door de Arabieren. De chantage waar op tegenstanders doelen, slaat op de houding van de Nederlandse Gasunie, die de levering van aardgas aan Ame land alleen exploitabel kan maken als door de daarvoor aan te leggen pijp leiding, ook op Ameland te winnen gas kan worden afgevoerd. (Met ande re woorden: de Gasunie levert alleen als er op het eiland mag worden ge boord). Maar er zijn raadsleden die zelfs daarin geen vertrouwen hebben. De heer W. de Boer van de groep Al gemeen Belang voorspelde: 'Straks zit ten we met een hele gaswinningstoe stand op het eiland, terwijl we zelf geen gas hebben' DEN HAAG-COEVORDEN Veel gemeenten, bedrijven en particulieren hebben gevolg gegeven aan de op roepen van de energie-bedrijven om de afname van elektriciteit te beper ken. Dit heefi onder meer tot gevolg dat de verlichtingsindustrie veel min der werk heeft. Hendriks' verlich- tingsindustrie in Coevorden heeft dan ook al veertien personeelsleden moe ten ontslaan. Het bedrijf is gespeciali seerd in najaars feestverlichting. Daarom kon het personeel steeds het hele jaar worden aangehouden. Vier mensen blijven in dienst om storin gen in de reeds aangebrachte verlich ting te verhelpen. Gisteren is de verkoop van kinderpostzegels weer begonnen. De hoofddirecteur van de posterijen, drs. H. de Jong, ver kocht op de Dam in Amsterdam de eerste zegels aan burgemeester Samkalden en schaakgrootmeester Jan Hein Don- ner, die tevens een levend schaakspel opvoerden, waarbij kinderen de schaakstukken uitbeeldden. Zij gaven, gezeten op de trap (links en rechts), de aanwijzingen: na veertien zetten was het remise. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Boersma heeft gisteren in de Tweede Kamer kritiek laten horen op het besluit van de Rotterdamse raad tot het voeren van een sociaal vestigingsbeleid. In het kabinet moet nog worden bespro ken of het raadsbesluit ter vernieti ging zal worden voorgedragen. Een bezwaar van de minister is, dat Rotterdam vooruitloopt op een even tuele landelijke regeling. Verder zit in het Rotterdamse besluit een ele ment van dwang. Hiervan moet de overheid zich onthouden, aldus de heer Boersma. De bewindsman was te leurgesteld over het feit, dat Rotter dam in de vier jaar van voorbereiding over het vestigingsbesluit nooit bij het departement heeft aangeklopt om advies. DARMSTADT Gisteren is op 53-ja- rige leeftijd overleden de com ponist en dirigent Bruno Mader na. Maderna, die grote bekendheid ge noot als voorvechter van de moderne muziek. In ons land was hij vooral bekend door de opvoering van zijn opera Satyricon, in maart van dit jaar door de Nederlandse opera en omdat een groep kritische componisten, on der leiding van Peter Schat, hem heb ben voorgedragen als vaste dirigent van het Amsterdamse Concertgebouw orkest naast de vaste dirigent Ber nard Haitink. Deskundigheid primair, politieke afkomst secundair bij éne lijst Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De christelijke partijen in de stad Groningen heb ben een federatie gevormd, het Christen Democratisch Appel (CDlA). Er is afgesproken om ook met één CDA-kandidatenlijst uit Qggjj fusie te komen voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Daarbij zal het niet belangrijk zijn hoeveel ARP-, CHU- dan wel KVP-kandida- ten er op die lijst staan. Deskundigheid wordt primair geacht, de politieke 'afkomst' is secundair. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De situatie als gevolg van de olieboycot door de Arabische landen is nog niet zodanig, dat benzi ne en olie moeten worden gedistribu eerd. Minister Lubbers heeft dit giste ren meegedeeld aan de vaste Kamer commissie voor economische zaken. Zo lang als de oliecrisis duurt, zal de Kamercommissie elke dinsdag door minister Lubbers over de toestand worden ingelicht. De moeilijkheid is, dat er nog onvoldoende gegevens be kend zijn, zedat er onvoldoende zicht bestaat op wat er in de naaste toe komst kan gebeuren en hoe ernstig de gevolgen zullen zijn voor de econo mie. Minister Lubbers had de indruk, dat de afspraak met de ondernemin gen tien procent minder te leveren aan olicprodukten wordt nagekomen. In de toekomst, aldus de minister, zal alles worden gespeeld op de vrijwilli ge medewerking aan deze afgesproken verbruiksbeperking. De beperking van het benzinegebruik door het luchtverkeer hoeft eveneens de aan dacht van het ministerie. Het overleg over deze bezuiniging in het verbruik is reeds op gang. Vervolg van pagina 1. 'Dit houdt in, aldus het CNV, dat tij dens de voorbereiding niet steeds ten koste van alles één standpunt dient te worden voorbereid. Blijken er van het begin af over een bepaalde zaak uit eenlopende opvattingen te bestaan, dan dient meer dan één mogelijke op lossing aan de besluitvormende orga nen te worden voorgelegd, waaruit de ze organen kunnen kiezen. Op deze wijze kan de identieit van het CNV een duidelijke rol spelen bij de be sluitvorming binnen de federatie. Blijft echter in belangrijke principië le zaken een ernstig verschil van me ning bestaan, dan dient een centrale die 'overstemd' wordt door de beide andere centrales, vrij te zijn om af zonderlijk zijn beleid te bepalen. Ook vindt het CNV dat de vertegen woordigers van het CNV in de federa tie verantwoording schuldig blijven aan het CNV en zo nodig kunnen worden teruggetrokken of vervangen. Evenals het NKV kiest het CNV voor een wisselend voorzitterschap. 'De drie gezichten van de samenstellende centrales blijven dan bewaard, terwijl de herkenbaarheid naar de leden hier mee is gediend, meent het CNV. Het raadgevend bureau had het voorzitter schap toebedacht aan de grootste vak centrale, het NW. rvolg van pagina 1. dt jngswet gekozen omdat de loonwet ingeschikt is het pakket maatregelert seHoor te voeren, zoals de regering zich wal dat voorstelt. De minister herhaalde e«nog eens dat het kabinet er voorstan- bui der van is dat de prijscompensatie g^tan de hogere inkomens wordt afge- topt. Het draaipunt van 35.000 gulden hi) paarinkomen dat de vakbeweging hier- voor heeft gekozen noemde hij reëel, 'hij De vloer in de prijscompensatie van e# 150 gulden per procent prijsstijging in" ;»erade de minister voor sommige be- irijfstakken echter onaanvaardbaar. k^Hij betreurde het dat de werkgevers- achterban uiteindelijk niet akkoord ton gaan met het ontwerp centraal akkoord: 'de opstelling van de vakbe weging was bijzonder constructief; de efl werkgevers hebben een zware hypo- tieek gelegd op het sociale klimaat op langere termijn.' Öe Tweede Kamer stemde gisteravond grote lijnen in met de regerings- ;tlj' Plannen. De KVP-er Van der Gun stelde voor i' fe CAO-onderhandelingen in afwach- j,& fag van de machtigingswet op te 10 Jehorten. Hij drong er bij de regering op aan de wet in ieder geval in te fienen. tenzij de omstandigheden dit Werbodig maken. De maatregel zelf noemde hij zeer ingrijpend. De PvdA- Q" Wieldraaijer noemde het voorne- hen in de huidige moeilijke situatie ie* aanvaardbaar. De nadruk dient vol- lens hem echter te vallen op de tijde- ijkheid ervan. De tarieven van de lije beroepen, inkomens en venno- lens, dividenden en renten dienen ;®k onder de wet te vallen, aldus de leer Wieldraaijer. De heer Van Aar- fenne (WD) waarschuwde ervoor de widige situatie niet te gebruiken om ®n stukje inkomensnivellering door tï drukken. De heer Roolvink herin nerde eraan dat de wet die de rege- hng nu wil indienen, precies hetzelf- is als het destijds door de Tweede Kamer geweigerde artikel 11 uit de loonwet. Als de omstandigheden zich wijzigen veranderen ook de standpun ten, meende hij. DEN HAAG Minister Boersma is het niet eens met de fractie van de ARP, dat eerst meer ervaring moet worden opgedaan met de bestaande wet op de ondernemingsraden alvo rens deze wet weer te gaan wijzigen. Het Kamerlid Roolvink had kritiek uitgeoefend op de snelle adviesaan vraag van de SER over een nieuwe wet op de ondernemingsraden en uit drukkelijk gezegd, dat de ARP tegen wijziging van de structuur van de on dernemingsraden is. De bewindsman stelde hem gerust, dat het zeker niet de bedoeling is, om alles omver te gooien. Aan het dutv belzinnige karakter van de onderne mingsraden (werkgevers en werkne mers) zal worden vastgehouden. Maar, zei drs. Boersma, dat dubbelzinnige karakter kan ook in een andere sa menstelling tot uiting komen. Een wijziging van de wet kan nodig zijn omdat, aldus drs. Boersma. we niet rustig kunnen afwachten en moe ten letten op de signalen, die uit de samenleving komen. Bovendien is een uitbreiding van de bevoegdheden van de ondernemingsraad gewenst. Over een mogelijke controle van de onder nemingsraden op de hogere inkomens liet de minister zich positief uit. ADVERTENTIE PRISMA V aparte modieuze vormgeving gerhodineerde uitvoering Groningen is de eerste stad waar men tot een dergelijke vergaande sa menwerking komt. De partij-afdelin gen geven hiermee gevolg aan een landelijke oproep hiertoe op 23 juni jongstleden. Hoewel het de bedoeling is dat de sa menstelling van de kandidatenlijst ge heel 'vrij' is zal het federatiebestuur wel (min of meer) op basis van pari teit worden gevormd. Dit zou gistera vond worden vastgelegd. In het fede ratiebestuur wel (min of meer) op ba sis van pariteit worden gevormd. Dit zou gisteravond worden vastgelegd. In het federatiebestuur komen vijf ARP- bestuursleden; en de CHU cn KVP le veren elk drie bestuursleden. Voorzit ter is de heer J. Ploeger (ARP), se cretaris de heer L. J. Boon (CHU). Het was de bedoeling gisteravond als penningmeester een KVP-er aan te wijzen. Deze vorm van nauwe samenwerking is voortgekomen uit een daartoe geui te wens van de reeds jaren samenwer kende christelijke fracties in de stad Groningen. De kiesverenigingen heb ben tot 16 januari de tijd om namen voor de gemeenteraadsverkiezingen in te dienen, waarna het federatiebe stuur hieruit een advieslijst zal sa- Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De Rotterdamse po litie heeft gisteravond de 28-jarige au tohandelaar C.T. aangehouden. De man wordt ervan verdacht de 31-jari- ge autohandelaar H. Ros en de 32-jari- ge Nicola Belamalow met een stuk ijzer te hebben geslagen en later op zijn slachtoffers te hebben geschoten. Zoals bekend is de heer Belamalow aan zijn verwondingen overleden. De heer Ros moest met hoofdwonden in het ziekenhuis worden opgenomen. C.T. was aanvankelijk voortvluchtig. Hij wordt ervan verdacht niet alleen met een ijzeren staaf te hebben gesla gen, maar ook te hebben geschoten. Tijdens de vechtpartij werden twee schoten gehoord. menstellen. In de provincie Groningen is men nog niet zo ver, maar al wel een stapje verder dan bij de vorige provinciale verkiezingen. De christelijke partijen komen in de provincie uit met één program en één kandidatenlijst, maar in tegenstelling tot de stad Groningen zullen in deze lijst wel de plaatsen van de afzonderlijke partijen worden vastgelegd en in elkaar geschoven. Het overleg in de stad Groningen heeft geen stagnatie ondervonden door de landelijke ontwikkelingen, al dus voorzitter J. Ploeger. Het feit dat de ARP en KVP in de regering zitten en de CHU in de oppositie heeft geen enkele rol gespeeld, zei hij. Van een verslaggever AMSTERDAM Minister F. H. P. Trip, van wetenschapsbeleid ziet als zijn taak, van het wetenschappelijk onderzoek in Nederland een 'merk baar geordend geheel' te maken. 'Het is voor de bestuurder niet noodzake lijk dat hij zelf nieuwe oplossingen bedenkt', aldus de heer Trip. 'Het gaat erom, de bestuurden aan het woord te laten, en daaruit na wikken en wegen te kiezen'. Hij beschouwde het als een taak van de overheid, te zorgen dat maatschap pelijk belangrijk onderzoek voldoende aan zijn trekken komt 'Het kan daar bij niet de bedoeling zijn dat tot in detail wordt afgedwongen aan welke projecten wel of niet wordt gewerkt, maar stimuleren en afremmen lijken mij geoorloofde middelen,' aldus mi nister Trip. Hij sprak op een vergade ring van de Koninklijke Nederlandse academie van wetenschappen, waar prof. dr. H. B. G. Casimir het presi dentschap van de akademie aanvaard de. In vergelijking met andere landen slaat Nederland geen gek figuur wat betreft de totale omvang van de we tenschapsuitgaven, zei minister Trip. Het CNV spreekt zich opnieuw uit te gen een eventuele fusie van vakcen trales. 'Een federatie veronderstelt een zelfstandig voortbestaan van de delen waaruit ze bestaat, alsmede ruimte om in voorkomende gevallen op eigen besluitvorming te kunnen te rugvallen, zegt het CNV. Daarom ook meent het CNV-verbondsraad dat hechte verbindingen moeten blijven bestaan tussen CNV'ers in de federa tie en het CNV. Om het 'eigen gezicht' te waarborgen, doet het CNV een aantal voorstellen, te weten: Het CNV benoemt bestuurders en beleidsmedewerkers, die namens het CNV voor de federatie werken; CNV-bestuurders en medewerkers in de federatie blijven verantwoor ding schuldig aan het CNV; Federatiebestuurders blijven deel uitmaken van het verbondsbestuur van het CNV; CNV'ers in de federatie moeten voor overleg en advies kunnen terug vallen op het CNV; Het dagelijks bestuur van de fe deratie moet bestaan uit de voorzitter, twee ondervoorzitters, een secretaris en een penningmeester. De vakcentrales moeten eikaars opvat tingen respecteren en vrij zijn vol gens eigen opvattingen te handelen. Als zo'n situatie zich voordoet zal de betreffende vakcentrale dat moeten motiveren. Het gaat het CNV te ver in dit geval van een centrale te ver gen 'aan te tonen' dat het om een principiële zaak gaat. 'Dat staat ter beoordeling van de betreffende vak centrale', vindt het CNV. Het CNV heeft vervolgens de bezwa ren tegen gemeenschappelijke huisves ting laten varen, maar vindt wel dat huisvesting in het CNV-gebouw de voorkeur verdient Verplaatsing van mensen en apparaten kan volgens het verbondsbestuur pas plaats vinden als de gemeenschappelijke huisvesting wordt betrokken. Bovendien zal er in de gemeenschappelijke huisvesting aparte ruimte moeten zijn voor dege nen, die uitsluitend blijven werken voor de eigen vakcentrale. De verbondsraad van het CNV heeft geen uitspraak gedaan over de positie van het personeel. De gezamenlijke ondernemingsraden van NW, NKV en CNV spraken zich al eerder uit voor indiensttreding en bloc bij de fe deratie. De verbondsraad vindt het ook nog voorbarig principiële uitspra ken te doen over de vraag of samen werking mogelijk is ten aanzien van de individuele dienst- en hulpverle ning aan de leden. Ten slotte wordt opgemerkt dat in ieder geval voor de start van de federatie een duidelijke begroting met financiële conse quenties op tafel dient te liggen. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het hoofdbestuur en de tweede kamerfractie van de PPR denken er niet meer aan mee te werken aan de totstandkoming van een grote progressieve volkspartij samen met de PvdA en D'66. Hiermee plaatst de leiding van de partij zich tegenover PPR-staatssecretaris Michel van Hidten, die in het partijblad 'Prak' her innert aan het congresbesluit in het voorjaar van 1971, toen wel voor een progres sieve partij werd gekozen. Bas de Gaay Fortman, de frac tieleider in de Tweede Kamer, voorspelt dat vrijdagavond 23 november in de Utrechtse markthallen, wanneer de PPR weer bijeen is, dit besluit zal worden herroepen. Juist in deze tijd, zegt de fractieleider, moet de PPR als zelfstandige partij blijven optreden. De progressieve volkspartij zit er voor de komende tijd gewoon niet in. De labourpartij in Engeland is voor Bas de Gaay Fortman een afschrikwekkend voorbeeld. De socialisten mo gen niet het monopolie heb ben van de linkse politiek. De fractieleider zegt: de iden titeit van de PPR als voorhoe departij mag nooit opgeofferd worden Dat wil niet zeggen, dat serieuze voorstellen over de samenwerking met de PvdA en D'66 niet in overwe ging zullen worden genomen. De PPR telt nu ongeveer tien duizend leden. In 1971, toen besloten werd tot een progres sieve partij of federatie, telde de partij ongeveer twee duizend leden. Bas de Gaay Fortman gelooft, dat de acht duizend leden er bij zijn geko men, juist omdat ze niet voe len voor een grote partij. POLARISATIE Tegen samenwerking op plaat selijk niveau bestaat uiteraard geen bezwaar. Toch bestaan hier ook reserves. PvdA-be- stuurders hebben nog wel eens de neiging bepaalde projecten (grote wegen door natuurgebieden of steden bij voorbeeld) door te zetten. De PPR zal dan ook met duide lijke programmapunten in het belang van het milieu, de leef de Gaay Fortman. baarheid en de natuurbescher ming aan de verkiezingen van de Provinciale Staten mee doen. Nu er zo sterk wordt gepolari seerd door de PvdA en de WD hoopt Bas de Gaay Fort man dat de PPR deze verkie zingen ruimschoots overleeft. Hij gelooft, dat in Nederland altijd vijf tot tien procent van de kiezers hun stem zullen blijven uitbrengen op de PPR als voorhoedepartij. De PPR wil altijd verder in de toe komst kijken (milieubescher ming, vraagstuk van oorlog en vrede etc.) en staat veel min der dan de andere partijen on der pressie van belangen groepen. 'Mam, u had beter niet kun nen vragen, of Pap dat portret van tante wilde ophangen'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5