Bewoners Grünerielaan gaan door met actie Naar de kerk gaan ook een vorm van recreatie 'Dode' kwam zelf aan de telefoon Sassenheimer Piet van Tol: eerlijk, op tijd en beleefd Plantsoenendienst blijft in beheer bij gemeente Leden dragen ruim bij in kosten complex Valken u Nieuwe Leidse Courant NPSV vierde haar zilveren jubileum Visserij berichten Feestverlichting 'n Rijnsburgs probleem Marktberichte!]! Men schrijft ons TROUW/KWARTET WOENSDAG lt NOVEMBER 1973 STAD EN REGIO Woningen zijn goed maar te klein OEGSTGEEST 131 Bewoners van de Grünerielaan en omliggende straten hebben een verzoek bij de raad ingediend. Zij wensen de bebouwingsvoorschriften voor hun buurt zodanig te doen wijzigen dat het mogelijk wordt aan de achterzijde een uitbouw te maken, waarbij zowel de woonkamer als de keu ken kan worden vergroot. Een eerder verzoek lot wijziging van het bestemmingsplan 'Oegstgeest Noord 1964' werd in augustus 1973 in de raad behandeld. Het verzoek werd afgewezen. De raad wees daarbij op de ruimere mogelijkheden die het toe komstige bestemmingspla ))n 'Cen trum' voor dit gebied zou inhouden. Na bestudering van dit in voorberei ding zijnde plan 'Centrum' door enke le initiatiefnemers en een planoloog, die bekend is met beschouwingsvoor schriften, bleek dat deze verruiming bitter weinig inhield en dat dit plan ook op andere punten te weinig ver betering belooft. Nieuw verzoek Er werd toen een nieuw verzoek op gesteld. Duidelijk zijn hierin de wen sen van de bewoners aangegeven en tevens hoe hieraan voldaan kan wor den. Tijdens een vergadering met een aantal buurtbewoners is het verzoek uitvoerig toegelicht door een deskun dige. Besloten werd het namens de buurt naar de raad te zenden. Na een handtekeningenactie van enkele dagen bleek reedsl dat het overgrote deel van de buurtbewoners het verzoek on dersteunde. Het gaat hier om technisch goede wo ningen, die in de jaren vijftig zijn ge bouwd. De grootte echter, vooral de woonkamer en de keuken, voldoet niet aan de normen die heden ten da ge worden gehanteerd. Daarentegen zijn vele tuinen zeer ruim, zodat er ook in dit opzicht geen redelijk argu- NOORDWIJK Een autoloze zon dag kan in bepaalde families heel wat opschudding brengen. Zo belde een mevrouw uit Noord- wijk snikkend de wachtcomman dant aan het politiebureau met de mededeling zojuist bericht te heb ben gekregen, dat een oom in de hoofdstad plotseling was overleden. Gelukkig zou ze zijn, wanneer zij in haar eigen auto met vader en moeder naar Amsterdam zou kun nen gaan, maar daarvoor was ont heffing nodig van het rijverbod. De dienstdoende brigadier hield de zaak even in beraad en trachtte in middels wat meer over het sterfge val aan de weet te komen. Nie mand die er iets van wist en daar om werd mevrouw verzocht te mel den welke arts bij het overlijden aanwezig was geweest. Het tweede bedrijf in de dramati sche geschiedenis volgde een kwar tier later. Mevrouw deelde mee, wederom onder luid gesnik, dat de hele zaak een 'poets' was geweest. De toelichting maakte duidelijk. dat het overlijdensbericht afkom stig was van een neef. Toen zij het politie-advies volgde om te vragen naar de naam van de dokter, kreeg zij tot haar ontsteltenis de 'dode' zelf aan de telefoon, die haar ver zekerde in de blakendste welstand te verkeren. Door het feit dat oom nog leefde, was mevrouw nog meer overstuur. Het derde bedrijf kwam na een uurtje. De 'overledene' belde nu zelf de politie op en trachtte dui delijk te maken, dat niet hij, doch zijn broer het leven had gelaten. Maar zijn pleidooi om zus toe te staan met haar auto naar Amster dam te rijden, leverde niets op, want ook hij kwam niet met de naam van de arts op de proppen. Het advies luidde dan ook, dat zus het beste een taxi kon nemen. Mevrouw zorgde voor de slotakte. Achteraf zou het toch allemaal echt waar zijn, maar van de reis naar de hoofdstad zag zij af. De ze nuwen waren haar zo de baas ge worden dat zij het rijden niet ver antwoord vond. GGW (raat zelfstandig opereren Van onze correspondent WARMOND De gemeente zal de plantsoenendienst nief uitbeste den aan derden, maar in eigen beheer houden. De dienst openbare werken zal daartoe tot tien man worden uitgebreid Het alternatief, inkrimping van de dienst tot zeven man en uitbesteding van de plantsoenendienst, was voor B. en W. niet aanvaardbaar, omdat het college van mening is dat de bezet ting van de dienst openbare werken niet minder dan negen man mag be dragen. De financiële commissie voel de aanvankelijk wel voor afstoting van de werkzaamheden van de plant soenendienst, omdat dat de gemeente een besparing van ƒ42.936 zou opleve ren. Men is echter van mening dat het oordeel over de minimaal noodza kelijke sterkte van openbare werken aan B. en W. is. De raad is met het voorstel van het college unaniem ak koord gegaan. Eigen benen Na afloop van de raadsvergadering deelde de heer C. v d Zalm mee dat de Groep Geïnteresseerde Warmon- ders (GGW) zelfstandig zal gaan ope reren. Lange tijd heeft de GGW in de gezamenlijke fractie van KVP, prot. chr. en PvdA gezeten. Een samenwer king, die door de GGW zelf gezocht was. De heer v. d. Zalm zed echter, 'Het praktisch functioneren van de ge zamenlijke fracties heeft niet gebracht wat wij ons ervan hadden voorgesteld. Vanaf heden zullen wij proberen op eigen benen te staan'.. Er is aan de scheuring, aldus v. d. Korft, geen con flict voorafgegaan. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG «OOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Want op een sportpark behoort ook een kleedgelegenheid en kantine met de nodige voorzieningen. Het clubge bouw aan de Zonneveldslaan kan he laas niet overgeplaatst worden. Daar zijn teveel kosten aan verbonden. Bo vendien zou men dan weer met een oud gebouw moeten gaan beginnen. Er is nu een ontwerp gemaakt voor een nieuw tehuis. Zonder overdadige luxe gaat dit een bediag van 160.000,- kosten, want er moeten nu eenmaal diverse voorzieningen getrof fen worden. Hot bestuur van Valken 68 heeft nu bij de plaatselijke RABO bank een geldlening gevraagd van 100.000. ter financiering van de nieuwbouw. Het bankbestuur heeft te gen verstrekking van de lening geen bezwaar mits de gemeente Valkenburg zich garant steld voor tijdige betaling van rente en aflossing. Zoals bekend heeft het gemeentebestuur in de laatst gehouden raadsvergadering be sloten deze garantiestelling te verle nen. Ledenvergadering De bouwkosten bedragen niet minder dan 160.000,-. Vandaar dan ook dat door het bestuur van 'Valken 68' een buitengewone ledenvergadering was ment is aan te voeren, waarom men niet zou toestaan binnen redelijke grenzen uit te bouwen of bijbouwen te plaatsen, tot bijvoorbeeld een hoog te van maximaal 3 meter. Zowel de geldende als de ontworpen bebou wingsvoorschriften laten uitbouw slechts toe over twee vijfde van de pandbreedte, zodat een minimale uit breiding van de keuken of van de woonkamer mogelijk is. Ook de toege stane diepte van de uitbouw is te ge ring', aldus de bewoners. De regelingen gaan als verbodsbepa lingen veel verder dan strikt noodza kelijk is. Dit verhindert dat de bewo ners op eigen initiatief verbeteringen kunnen aanbrengen in hun woonom standigheden. Gehecht Bij hun afwijzing van een eerder ver zoek hebben Burgemeester en We thouders gesteld, dat degenen die de ze woningen hebben betrokken wisten dat zij een klein type woning hadden gekocht. Met andere woorden: wie het niet meer bevalt moet maar verhui zen. Vele bewoners zijn echter ge hecht aan de buurt om zijn rustige ligging en karakteristieke woonomge ving en zullen deze ongaarne verla ten. Bovendien staan de koopprijzen van een gTotere woning elders in Oegstgeest in geen verhouding tot de kosten van een aanbouw of uitbouw. Verhuizen is daarenboven voor de meesten niet betaalbaar. De indieners van het verzoek aan de raad zijn overtuigd van de redelijk heid ervan. Zij vertrouwen er daarom op dat de gemeenteraad Burgemeester en Wethouders zal kunnen overtuigen van de wenselijkheid om aan het ver zoek gehoor te geven en het ontwerp "Bestemmingsplan Centrum' conform aan te passen. Er is goede hoop dat de ondertekenaars van het verzoek in samenspraak met het gemeentebe stuur spoedig tot het gewenste gewij zigde bestemmingsplan kunnen ko men. Dan zal het mogelijk worden de grond en ruimte binnen redelijke marges doelmatig te gebruiken. NOORDWIJK De Noordwijkse Po- litiesportvereniging vierde haar 25 ja rig bestaan. Nagenoeg het gehele poli tiekorps gaf acte de presence op dit zilveren feest, terwijl bugemeester J M Bonnike, de wethouders Van Leeu wen, Van Duijn en Jansen, alsmede gemeentesecretaris W van Sprang als gast deze avond bijwoonden. Burge meester Bonnike, die de gelukwensen van het gemeentebestuur overbracht, legde verband tussen het 25 jarig be staan van N.P.S.V. en het praktisch nieuwe politiebureau. Zinspelend op de verbouwing zei hij; 'U bent nu tenminste een avond uit het stof. Mr Bonnike roemde de sportieve geest, die de NPSV in het politiekorps had gekweekt. Een voorbeeld daarvan is de rijwielsurveillance op de autoloze zondagen. Korpschef J F Basten wen ste de NPSV geluk en zichzelf felici teerde hij met het feit een korps te hebben waarin zo'n kameraadschappe lijke sfeer bestaat dat tijdens zijn ziekte het jaarfeest werd uitgesteld tot de korpschef er bij zou kunnen zijn. De Grünerlaan in Oegstgeest. Meer uktiviteit gevraagd in Voorschoten VOORSCHOTEN De derde gecom bineerde commissievergadering ter be handeling van de begroting voor 1974 richtte zich op de portefeuille van dr. Pels: Maatschappelijk Welzijn, Ge zondheidszorg, Verkeer en Midden standsaangelegenheden. De commissieleden hadden er moeite mee om precies in het straatje van wethouder Pels te blijven lopen bij het verkeer. Wethouder Péls was niet bereid zijn visie te geven op het zwembad; dat zal hij doen tijdens de behadeling van de algemene beschouwingen in de ge meenteraad. Het was een teleurstel ling voor alle fracties. In zijn verweer over de door enige commissieleden genoemde trage gang van zaken op het gebied van het wel zijn verklaarde de wethouder dat ook de secretarie gelegenheid moet krij- Aan de dlnsdagmarkt werden te IJmulden aangevoerd: 770 kg tong, 4 kisten tarbot en griet, 139 k. kabeljauw, 1860 k. koolvls, 178 k. schelvis, 301 k. wijting. 56 k. schol, 2 k. schar, 1704 k. makreel, 206 k. varia. Besommingen: DH7 10.700. KW74 67.000. KW 132 8700. KW153 34.000, IJM# 74.000. VL34 5.840. VL90 17.500. IJMUIDEN Prijzen per 1 kg in guldens: tarbot 10.85-10.74, grote tong 10.01-9.75. grootmiddel tong 12.40-12.05.klelnmiddel tong 12.59-12.44, tong I 11.26-11.18, tong II 10.93-10.46 Per 125 kg In guldens: grote leng 238-208. frote heek 864-790. er 40 kg in guldens: schelvis 1 150-112. schelvis 2 122-112. schelvis 3 108-86. schel vis 4 64, wijting 2 79-64. wijting 3 84. schar 92. hop 40. ham met kop 98-64, steenbolk 64. schartong 88-61. schol 1 118-114, schol 2 142- 134, schol 3 136-134. schol 4 126-114, kabel jauw 1 169-119, kabeljauw 2 136-119, kabel jauw 3 138-124, kabeljauw 4 132-114. kabel jauw 5 144-76. koolvis 2 64-52, koolvis 3 57 - 138-122, kl. leng 84-64. hammen 190. poontjes 64-51, makreel 1 52-36.40, makreel 2 48-17.60. makreel 3 20.40-17.60, haai 70-44. KATWIJK AAN ZEE 12 november -Aan de afslag: KW 42 179. KW 135 150. KW 44 149, KW 85 148, Prijzen volle haring 130 138. Steurharlng 103 108. SCHEVENINGEN 13 nov. Besommingen kustvissers KW 126 4435, TH 42 1990, Note ringen per 40 kg; schol m 115 118, Schol kl 104 110, Wijting gestr 79 90. Schar 75 80, Ka beljauw I 140 145, Kabeljauw II 130 136, Ka beljauw III 98 110, Verse makroel 50 05. Aanvoer 18 kisten kabeljauw, 13 Schol, 24 wijting, 12 schar, 3 makreel. Verwachtte aanvoer voor woensdag onbekend. gen zich in te spelen op deze nieuwe materie. Kritiek was er op de sterke kosten stijging van de schoolartsendienst en de schooltandartsverzorging. Wethou der Pels had zelf ook grote zorg om de schooltandverzorging. Bij navraag was hij gestuit op een vastgeroest oud patroon van het bestuur van deze dienst in Voorburg met onevenwichti ge tarieven. De schoolartsendienst heeft een sterke kostenstijging door het uittreden van de gemeenten Leid- schendam en Zoetermeer. Er zijn gesprekken met de huisartsen om te komen tot een zgn. groepsprak- tijk. Het Gezondheidscentrum Wijn gaardenlaan heeft ruimte over, maar men wil door uitbreiding van het ta kenpakket deze ruimte goed gaan be nutten. Beveiliging De jaarlijks terugkerende vraag bij de behandeling van de Voorschotense ge meentebegroting is een trimbaan. Ook dit jaar wist wethouder Pels nog geen concrete datum van aanleg te geven, en misschien komt die er wel nooit. De commissieleden zagen graag wat meer aktiviteit op het gebied van de recreatie. De wethouder deed alle vra gen af met de mededeling: 'Over re creatie kunnen we een hele avond leuteren. Men heeft mij verteld dat het gaan naar de kerk ook een vorm van recreatie is'. Er is overleg gaande met de gemeente Wassenaar om te komen tot een bete re beveiliging van de Voorschotense schooljeugd, die via de Papelaan per fiets naar Wassenaarse scholen gaat. Bij de oversteek op de grens tussen de twee gemeenten heeft Voorschoten al extra lantaarnpalen gezet. Op de mededeling van ir. Van Dalen dat het waarschijnlijk voor'Voorscho ten voordeliger is de vaste klanten voor het badhuis per taxi naar Leiden te vervoeren voor een bad, gaf dit commissielid de raad een doucheruim te in het instruktiebad beschikbaar te stellen voor de 30 wekelijkse vaste klanten. Wethouder Pels zal dit laten onderzoeken. Volgens een berekening kost de gemeente Voorschoten één bad in het badhuis nu 66,20 per persoon. Academische examens LEIDEN 12 november. Geslaagd doet. ex. wijsbegeerte de heer W. van der Zwaan Lelden. Volgend jaar bespeelb aar Van onze correspondent VALKENBURG Valken 68 krijgen een prachtig sportcomplex in het Duijfrak. Het enige tijd geleden ingezaaid terrein krijgt al een groene kleur. De maaimachine is er al op geweest en een volgende competitie hoopt men hier te kunnen gaan spelen. Een bron van blijdschap voor deze voetbalvereniging, maar ook een bron van zorg. uitgeschreven teneinde de financiële si tuatie te gaan bespreken. Valken 63 heeft een eigen kapitaal van plm. 17.000.-. Verhoging van de contribu tie van 5,50 naar 7,50 is onvermij delijk. En dat is dan nog niet ^ens aan de hoge kant. Wat er met de huidige kantine gaat gebeuren, is nog niet be kend. De vraag was: Hoe kan Valken 68 een verantwoorde dekking van de begroting verkrijgen? Dit was het voorstel: laat de seniorcnleden een eenmalige bijdrage geven van 100.-. Dit geeft een bedrag van 10.000. Voor de A Junioren, die reed9 werk zaam zijn. zou een bedrag van 30. mogelijk moeten zijn. Voor de aller jongste leden zouden de ouders mis schien iets kunnen doen. Maar wel "p vrijwillige basis. Dit werd met groot enthousiasme door de vergadering aanvaard. Ook donateurs zullen aan deze 100,- actie kunnen meedoen. Ook zal ongetwijfeld een beroep op de burgerij van Valkenburg gedaan gaan worden. De contactcommissie denkt aan een bouwstenenactie. Voor bijv. 2,50 zal men dan een bouwsteen kunnen kopen. Ook wordt nog aan an dere activiteiten gedacht. Voor de bij komende werkzaamheden kan door zelfwerkzaamheid nog iets bereikt worden. Olieman is gestopt Van onze correspondent SASSENHEIM Weer is een vertrouwd beeld uit Sassenheim verdwenen. Het is Piet van Tol, die het huisbrandoliebedrijf enige jaren geleden van z'n vader overnam, maar de laatste ja ren z'n omzet zo zag dalen, dat hij ermee moest stoppen, en naar een andere werkkring uitzien. Deze heeft hij 1 november ge vonden bij het revalidatiecentrum 'Bemardus'. Het bedrijf bestond vorig jaar 50 jaar. maar de vooruitzichten waren zo ongunstig, dat men voor feest vieren geen animo had. Heel eenvoudig begon Piet van Tol er in 1922, op 18-jarige leeftijd, met een handkar, waarop 50 vierli- ter bussen met 'petrolie', die hij op consignatie kreeg, zo vertelde hij. Eerst waren het de buren op de Kastanjekade, dan familieleden en kennissen, waarna de klanten kring zich steeds wat uitbreidde. Buiten Sassenheim werd ook in De Kaag een klantenkring gevonden. Na korte tijd werd de handkar ver vangen door een hondekar. die la ter weer werd verwisseld voor een bakfiets. De beginjaren waren een moeilijke tijd zegt Van Tol sr. 'Voor een groot gezin met 10 kinderen komt heel wat kijken, en de eerste tijd verdiende ik het zout in de pap niet. Maar later toen de jongens groter werden, gingen ze meehel pen cn werd het beter. Behalve pe troleum werden er toen ook schoonmaakartikelen verkocht. In de crisisjaren was de concurren tie scherp, om niet te zeggen moordend. De olie werd toen voor een dubbeltje per liter verkocht, nadat eerst de gemiddelde prijs op 14 ct lag. Er was toen zelfs een concurrent die nog een poosje voor twee kwartjes de 10 liter ver kocht. Maar dat hield deze niet lang vol. Tegen de oorlog liep het wat beter, maar toen kwam in 1939 de mobilisatie en daarna de donke re oorlogsjaren met de papierwin kel van de distributie, maar na de eerste jaren was ook dat gebeurd' Tijdelijk werd toen een baan als hulpbesteller bij de PTT gevon den. Na de oorlob toen er weer den. Na de oorlog toen er weer hem haast niet laten gaan, maar het bloed kroop ook bij Piet van Tol waar het niet gaan kon, toen de klanten weer naar hem uitke ken. Al was de olie voorlopig nog op de bon, de oliezaak groeide weer, en behalve in Sassenheim en De Kaag, kwam er ook De Engel bij. Gevraagd naar z'n succes zei Van Tol sr. dat hij dit voor een groot deel aan z'n vader te danken had. Deze was als koopman in huishou delijke artikelen ook geslaagd en hield z'n zoon voor op drie zaken te letten: ten eerste altijd eerlijk zijn tegenover klanten, ten tweede op tijd komen ('ze moeten de klok op je gelijk kunnen zetten') en ten laatste altijd beleefd en opgeruimd zijn. 'Voor deze adviezen ben ik m'n va der altijd dankbaar geweest, en het opvolgen daarvan heeft gemaakt dat alles goed terecht gekomen is'. Enkele jaren geleden heeft Van Tol sr. z'n zaak aan z'n zoon Piot overgedaan, die al veel langer met V; M Over de aktiviteiten op het gebied van de sport waren alle commissiele den 'vol lof' tot 'tevreden'. De reini gingsdienst moet gemoderniseerd wor den, volgens ir. Franken omdat de au to's te veel leegstand hebben. De wet houder kon meedelen dat inderdaad- aan poulevorming werd gedacht. Na 1 januari behoeven de vuilniszakken niet meer voorzien te zijn van het ge meentewapen. RIJNSBURG In de grote zaal van de Voorhof hield de buurtvereniging Brouwerstraat maandag haar feesta vond. De opkomst was groot en daaro ver verheugde voorzitter Burggraaf zich uiteraard. Hij constateerde, dat de nieuwe zaal voor een dergelijke ontmoeting bijzonder geschikt is. De heer Burggraaf zag even vooruit en vroeg aandacht voor het 1000-jarig bestaan van het dorp. Over het 'zor genkind van alle buurtverenigingen', de verlichting, wordt momenteel druk overleg gepleegd. 'Met elkaar, gemeen te, Oranjevereniging en andere vere nigingen, kunnen wij heel ver ko men', aldus de voorzitter. Secretaris Leeuwenburg vond het jammer, dat de verlichting niet in de beide feestweken (corso en regerings jubileum) heeft gebrand. 'We durfden het niet aan, deze een volle maand te laten hangen, gezien de vernielzucht'. Penningmeester P. v. d. Berg had bij het saldo uit vorige jaren ruim 600 kunnen voegen. Tot bestuurslid werden gekozen de heren Maat en Groeneveld en mevr. Jungerius-de Mooij. OBK voerde deze avond 'Drie is te veel' op. Met veel succes. De muziek kwam van het Rijnstreek-muziekcen trum. Lort -ni euus -uit-3 c-regio k ort-nieuws -u it-d e-regio kort-nieuws -ui t-d e -ie gio kort-niouws-uit-de-regio kort-niGv.us-uit-dc-regio LEIMUIDEN Het herenmodemagi. zijn P. van Veen is het slachtoffer ge. worden van een zeer brutale inbraak. De daders hebben zich toegang tot dé winkel verschaft door de glaslatten en het glas uit de voordeur te halen en vervolgens hebben zij de winkel, de etalage en zelfs het atelier leeggeplun. j: derd. Later op de dag is een klein ge- deelte aan leren jasjes en kostuums teruggevonden op de weg naar Nieuw, veen en bij het zwembad te Papen veer. Er wordt voor ongeveer 13.000 aan goederen vermist, dit is overigens slechts een voorlopige schatting. De heer Van Veen is verzekerd. Volgen» de politie schijnt er relatie te bestaan - tussen deze en de grote inbraak enige tijd terug bij Mentink-Mode te Roelo farendsveen. LEIMUIDEN Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de winke liersvereniging 'Leimuiden' zal din* dag 13 november a.s. in zaal Keijzer een grote feestmiddag en -avond wor den gehouden voor de leden van dt vereniging met hun dames. Aanvaar 17 uur. Tevens zal dan het begin van de Sint Nicolaasfeestweek worden gekondigd. LEIMUIDEN Voorzitter SmilL, sprak op de jaarlijkse algemene verg* dering van de ijsclubvereniging 'Nul en Vermaak' de scheidende secretaris, D de heer Meijer, toe en dankte h voor het werk, dat hij gedurende a jaar voor de vereniging heeft gedaan.lt Later dankte de heer Mooren op zi beurt de voorzitter, die gedurende jaren deze taak heeft vervuld. In huao plaats zijn de nieuwe bestuursleden, de heren L. de Rijn en L. Zemel ge" kozen. WARMOND In verband met de be handeling van de begroting 1974 de data van de te houden raadsver™ deringen vanaf december 1973 tot en met februari 1974 als volgt: 18 decem ber algemene beschouwingen naai —*o—urawivumugcu udft aanleiding van de gemeentebegrotin 1974 en de begrotingen van de diverse r.i bedrijven; 15 januari memorie van'1 antwoord en vaststelling van de be-ra groting alsmede belastingvoorstellen i e.d. De raadsvergaderingen van 22 ja- nuari 1974 komt te vervallen. In ver- band hiermee wordt de raadsvergadè ring van februari 1974 vervroegd ge houden en wel op 12 februari. De ver gadering van 27 november vindt ge-j; woon doorgang. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling II nov. Anjers Rose, Wit, Keefer, Arhur. Esjx rence, Tangerine, An-ne Marie. Tommij. Tel star. Alice 31 49, Rood, Le Revo, Nora Car naval. Lena 35 56. Charmeur 50 59. Rozen Ga-roette, Carol Zortna. Annabelle, Pronn nent, Roswltha, Evergold, Spanish Sun 16 31 Esther Orarim, Motrca, Predlla 21 39. BeUn- da, Super Star 23 46, Sonla 37 61, Ilona t 89, Lelies 31 39, Alstroemeria 27 33, Gerbar 40 45, Nerine 20 73. Strolltzla 183 240. GoplC zen chrijsanten 20 64. Troschrijsanten 90 22» Trosanjers 210 280. Snljgroen 55 120. Irisse 275 370, Freesia's 100 365 p bos. 1 KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 november -1 GroenteveiUng. Al 540-860. A2 260-630, BI 380-10.10, B2 32» ,- 450. Cl 430, C2 370-450, a extra 7-730, bloem kool 6 p bak 1 133-164, 2 56. S p bak 106-151 I 2 29-69. 12 p bak 1 62-115. 2 20-59, 15 p 1 47. 20 p bak 2 28. bospeen 2 76-77. bi peen 180-540, andijvie 31-76, rode kool 1. groene kool 42. knolselderij 22-39, nero A 87-111. bl 55-63, cl 7-8. 2 35-51. spruiten Si. z'n vader meeging naar de klanten. Door de invoering van aardgas kou deze het niet bolwerken, maar hij zag het allang aankomen, al ging het hem aan het hart dat z'n bloei ende zaak moest verdwijnen. Blij is hij dat z'n zoon toch een goede baan heeft. Bij overlijden van ds. Schipaanboord Ds. G. Schipaanboord, predikant val de Geref. Gemeente Rotterdam-Zuid i 1 plotseling overleden. Hij heeft vroe ger vele jaren in Leiden gewoond. D;1 heer J. Henzen te Leiderdorp ver zocht ons publikatie van het volgend In Memoriam. GERARD SCHIPAANBOORD. dienaa i des Goddelijken Woords, ds niet meer* Eind vorige week is hij op 57-jarigi leeftijd voor ons zeer plotseling - door God thuisgehaald. Hij was eed bekend Lei denaar, die vele jaren ali magazijnbeheerder van een tabaks groothandel dn het onderhoud vat zijn gezin voorzag. Hoewel van huis-uit behorende tot dij Geref. Kerk, heeft hij zich als jonge» man aangesloten bij de Gereformeerd de Gemeente in onze stad. Dat waid een oprechte, wél-overwogen keus et» de Heere heeft hem zowel dn als bui j ten Leiden tot een rijke zegen ge t steld. i Al spoedig na zijn overgang werd hij j tot ouderling gekozen en wij zijn «t God dankbaar voor, dat wij van nabij j hebben kunnen volgen met welk eet i grote liefde en ijver hij zich heeft in-1 gezet om zielen te winnen en te bear- beiden tot glorie van die grote K>1 ning, Jezus Christus. j Tijdens de langdurige vacature-peri» den werden door hem huisbezoek» afgelegd, catechisaties waargenomen terwijl ook op de zondagen door hen i werd 'preek gelezen'. In dit alle» kwam overduidelijk naar voren, da: God hem voorbereidde tot een groten taak in Zijn Wijngaard. De Heere opende een weg tot een stu- l die aan de theologische school te Rot terdam en het was hem een onuitj sprekelijke vreugde toen hij de G* i meente Apeldoorn als dienaar des i Woords mocht gaan dienen. 15 jaar heeft ds. Schipaanboord gear i beid in de Wijngaard des Heerea i Vrijdagavond j.l. heeft de Heere di! leven plotseling afgesneden. Deze man is gegaan de weg van alle vlees. Voor onze begrippen te vroeg, maar hel was Gods tijd. De Heere heeft op nieuw het Schriftwoord bevestigd, dal er slechts één schrede is tussen ons en de dood. Dat het leven is gelijk het gras, gelijk een bloem des velds. De Gereformeerde Gemeente te Rot terdam treurt om het verlies van een trouwe Herder en Leraar, een mal Gods. Ook wij zijn bedroefd omdat de ze man uit onze vriendenkring ds weg genomen. Hij heeft zijn taak op aarde volbracht en is ingegaan in de vreug de zijns Heeren. Gerard Schipaanboord. Hij heeft zijn wens verkregen. Hij is verlost, God heeft hem wél gedaan. J. Henzen, Leiderdorp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4