elgië wil olievoorziening n eigen hand nemen dkzo verlangt voldoende oevoer van grondstoffen Minimumrente in Engeland 13 pet Figee wil samen met Vlaardings bedrijf Bezig bedrijf Sears trekt bod op Kemo in RAI in teken Europort '73 verslag Resultaten 1972/73 Yen goedkoper Albert Heijn opent ETOS-drugstore DOW JONES INDEX NEW YORK GEDRUKT Shell verwacht pas over twee weken minder olieaanvoer ROtTW/KWARTET WOENSDAG 14 NOVEMBER 1973 FINANCIëN EN ECONOMIE T13/K15 geschikte havens voor mammoettankers ontbreken echter [ÜSSEL/ZEEBRUGGE De Belgen speuren naarstig naar mo- ijkheden om de olievoorziening meer in eigen hand te nemen. De abisclie boycot van Nederland en de uitvoerbeperking hebben de Igische afhankelijklieid van de noorderbuurman nog eens onder- cept. 'Ons land krijgt een les doordat bet niet zelf zorgde voor nationale oliepolitiek,' is de mening van de heer E. Vandamme, orzitter van de Maatschappij voor Zeevaart en oud-burgemeester Brugge. schepen met een grotere diepgang dan 13 meter er niet binnenlopen. Helft via Rijnmond Dat is de oorzaak dat België meer dan de helft van haar olie via de Rijn mond krijgt. Antwerpen is er door een pijpleiding mee verbonden, omdat - zo meende het stadsbestuur destijds - de industrieën aan de Scheldemond dan op een veel grotere olieaanvoer gië heeft geen grote havens die te mammoettankers kunnen ont- ïgen. In Zeeburgge kunnen volgela- tankers tot 70.000 ton en gedeel- k geladen tankers tot 250.000 ton laven binnenlopen. Maar wanneeer die omvang te boven gaan moet ■brugge de tankers met lede ogen voorbijvaren richting Rotterdam. Antwerpen heeft amper mogelijk en om grote tankers te ontvangen, na uitgebreid baggeren kunnen zouden kunnen rekenen dan bij aan voer via Zeebrugge. Van de bouw van een pijpleiding tussen deze twee ste den werd afgezien. Zeebrugge bevoorraadt daardoor op het ogenblik alleen maar de Texaco- raffinaderij in Gent, waar dit jaar 6% miljoen ton ruwe olie wordt ver werkt. Over niet al telange tjd moet- dit cijfer zijn toegenomen tot 10 mil joen ton. Verdere doorvoermogelijkheden dan naar Gent zijn er echter niet omdat de pijpleidingen ontbreken. De Ibram- co-raffinaderij bij het Limburgse Ter- naaien zal dan ook - tenminste als de plannen doorgaan - waarschijnlijk via Le Havre worden 'gevoed'. Oud-burgemeester Vandamme pleit daarom voor meer mogelijkheden om olie aan te voeren en verder te tran sporteren. Ook België, moet kunnen beschikken over havens waar mam moettankers kunnen worden ontvan gen, zodat het land niet grotendeels e haven van Zeebrugge (zie foto) is belangrijk voor de containervaart; de doorvoer van ruwe olie eeft er verhoudingsgewijs weinig te betekenen. Settoivinst 47 pet. omlaag in derde kwartaal n een onzer verslaggevers ISTERDAM 'De toelevering ii petrochemische grondstoffen d de industrie moet zodanig n, dat de werkgelegenheid niet gevaar komt. Deze grondstof- zijn een wezenselement voor s (voor de produktie van kunst- tels, red.). Er moet een nauw erleg zijn tussen overheid en lustrie om te bepalen, wie in rste instantie van olie moet is. irden voorzien ,°P t zei prof. dr. H. J. Kruisinga. lid '9- de raad van bestuur van AKZO in ind i toelichting op de cijfers van het rde kwartaal van dit concern. Of onvoldoende toestroming van mdstoffen onderbezetting ten gevol- en. zou hebben, kon dr. Kruisinga nog et zeggen. De voorraad grondstoffen voldoende voor een normale pro- ktie van ten minste twee maanden, sommige gevallen voor een veel ng igere periode. Het grootste deel van ee, voorraad is niet lijfelijk aanwezig, jk- M bestaat uit toezeggingen van de J eranciers. Die zouden alleen in een 'en er ernstige situatie hun garanties et nakomen. In ieder geval wordt er i AKZO nog niet aan werktijdver- p rting gedacht. el achtte de AKZO-bestuurder het vermijdelljk dat de stijging van de ig, ieprijzen en in het algemeen de mrdere energie tot uiting komt in i prijsstijging van het eindprodukt, het nog niet in het lopende ij: erde kwartaal. De gevolgen van de ecrisis, voor de resultaten in het iie kwartaal zijn nog onduidelijk. ITE VRAAG directe vermindering van de af zag dr. Kruisinga niet. De AKZO pt overigens al een halfjaar met tekort aan grondstoffen; .gevolg de sterk toegenomen, vraag naar nstvezels. De prijsstijging in de nstvezelsector heeft zeker ook de ug gestimuleerd, maar AKZO is la die vraag bewust niet geheel tege- «tgekomen, wijs geworden door de tuatie in 1971. Toen zat de kunstve- lindustrie ineens met een veel te tote capaciteit. KZO zag de nettowinst in het derde irtaal met 47 pet stijgen en in de ite negen maanden van dit jaar 41 pet. De nettowinst in de eerste maanden zou evenwel 4 pet ho- (z geweest zijn en de omzettoene- ag in die periode 18 pet. In plaats 15 pet. zonder de waardedaling de dollar en het Pond. 1TMARGES bedrijfsresultaat in procenten van omzet over de eerste negen maan- steeg van 7.2 pet. in 1972 tot 8.0 in 1973. Daarmee is echter het ni- iu van 12 13 pet. in de jaren 1968 1969 nog geenszins bereikt wat er duidt dat de marges in verscheide- sectoren zich nog onvoldoende >en hersteld, aldus de raad van «tuur. resultaten in de hoofdprodukt- !®cp chemische vezels waren belang- beter dan vorig jaar. In de sec- ren chemische basisprodukten en sciale produkten zette de bevredi- ontwikkeling van de sultaten zich voort. In de sector *»ng bleven de resultaten onder staan als gevolg van de onvol- «nde mogelijkheid tot aanpassing o de prijzen van de eindprodukten de sterk gestegen grondstofprij- Het aantal werknemers van AKZO steeg in de eerste negen maanden met 4.500 tot 105.500. Aan de groei van de personeelsomvang droeg de Ameri kaanse AKZO-tak Akzona voor 2.000 man bij, waaronder 700 door overne ming van een bedrijf, terwijl Enka- Glanzstoff, de kunstvezelsector van AKZO 1400 mensen meer in dienst heeft. Voor 1974 was een stijging van het investeringsniveau gepland, maar of het als gevolg van de huidige energie crisis zover zal komen is vers twee. Een derde van de investeringen zal, als de plannen doorgaan, buiten Euro pa plaats vinden. In de VS wil AKZO met name een vergroting van haar farmaceutisch belang. Bedragen in miljoenen guldens 3e kwartaal januari-september 1973 1972' 1973 1972* Omzet 2.230,9 1.896,3 6.868,8 5.967,3 Kosten excl. afschrijvingen 1.934.9 1.638,9 5.916,7 5.154,6 Afschrijvingen 129,9 127,1 399,2 381,5 Bedrijfsresultaat 166,1 130,3 552,9 431,2 Interest 32,9 44,2 111,0 129,3 133,2 86,1 441,9 301,9 Belastingen 58,9 39,7 204,5 140,0 74.3 46,4 237,4 161,9 Deelnemingen 8.8 5.6 32,4 24,1 Buitengewone baten/lasten (0,2) 2,3 (2,1) (3,2) Groepswinst 82,9 54,3 267,7 182,8 Aandeel van derden 17,0 9,5 55,2 32,6 Nettowinst 65,9 44,8 212,5 150,2 TOKIO De Japanse nationale bank heeft gisteren de koers van de Ameri kaanse dollar gebracht van 275 op 280 yen. De maatregel betekent in feite een devaluatie van de yen met onge veer 2 procent Twee weken geleden heeft Japan eveneens de dollar geher waardeerd. Toen werd de yen ten op zichte van de dollar 3 procent goedko per. Op de Europese valutamarkten zette de Amerikaanse dollar zijn opmars aanvankelijk voort. Tijdens een zeer nerveuze handel steeg de dollarkoers in Frankfort tot 2,63 mark, tegen 2,6185 mark eergisteren. Tijdens de handel moest het Amerikaanse betaal middel de gehele vooruitgang weer prijsgeven. Gesloten werd op 2,6075 mark. AMSTERDAM De dollar is dinsdag in Amsterdam bij een opnieuw ner veuze handel met grote omzetten iets hoger gesloten, namelijk op 2,7020- 2,7040 tegen 2,6980-/ 2,7010. De koers van de Amerikaanse valuta bewoog zich gedurende de dag grillig op en neer. Er kwam een hoogste koers tot stand van 2,7240, en een laagste van 2,6830. De officiële note ring was 2,6985. afhankelijk is van olie die via Rotter dam wordt aangevoerd. België moet verder de beschikking hebben over een voldoende pijpleidingennet zodat de olie binnen het eigen land kan worden getransporteerd. Vandamme krijgt wellicht enigszins zijn zin nu de Belgische ingenieur J. Cuypers het idee heeft gelanceerd om voor de kust van Zeebrugge een drij vende oliehaven aan te leggen. Ge dacht wordt aan een T-vormige pon ton, van 420 bij 60 meter, met pomp- installaties voor overslag in kleinere schepen, met pijpleidingen naar de kust en met een verankering, die de ponton automatisch in de richting van de stroom legt. Technisch hoeft een en ander volgens ir. Cuypers geen problemen op te le veren. De kosten zouden met 140 miljoen verhoudingsgewijs laag zijn. Een vaste installatie in volle zee en zeker een gegraven haven is veel kost baarder. Volgens de studie heeft het aanleggen van mammoettankers geen grote problemen op te leveren; zij kunnen nl. met behulp van een com puter worden afgemeerd. De ponton zou bereikbaar kunnen worden ge maakt voor tankers tot een half mil joen ton. Een punt van twijfel is, zo valt in Brussel te beluisteren, het voortduren van de bevoorrading met mammoet- tankers. Weliswaar bestaan er in Ja pan plannen voor de bouw van tan kers van één miljoen ton (momenteel zijn er al superschepen van maximaal een half miljoen ton), maar aan de andere kant zal de Noordzee-olie waarschijnlijk óf per pijpleiding óf met veel kleinere tanks worden aan gevoerd. De vraag is in hoeverre België zijn vertrouwen op de Noordzee-olie kan vestigen. ZAANDAM Met de opening van daag van de eerste Etos-drugstore in Helmond op 14 november begint Al- bert Heijn een experiment dat, als het slaagt, zal resulteren in de vesti ging van een reeks winkels van dit type. over geheel Nederland ver spreid. De Etos-drugstores zullen een beperkt drogisterij-assortiment bieden met daarnaast cosmetica, foto- en film artikelen, reform- en dieetartikelen, tijdschriften, tabak, artikelen voor haar- en mondverzorging en nog ande re groepen. Het assortiment (onge veer 2000 tot 3000 artikelen) zal voor 60 tot 70 procent bestaan uit zelfbe dieningsartikelen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het RAI-gebouw in Amsterdam is deze week weer het middelpunt van de maritieme indus trie. Tot en met 17 november worden zo'n 75.000 bezoekers venvacht op Eu roport '73, welke manifestatie door gaat voor de grootste maritieme ten toonstelling in de wereld. Ongeveer 1500 bedrijven hebben zich voor deze vaktentoonstelling aange meld, waarop in totaal 38 landen vertegenwoordigd zijn. De ruim 570 stands beogen de bezoe kers een beeld te geven van datgene wat er vandaag de dag omgaat in de maritieme industrie. Zo kan men zich oriënteren omtrent de nieuwste ont wikkelingen op het gebied van scheepsbouw en -reparatie, voortstu wing, scheepsuitrusting, elektrotech niek, automatisering, navigatie en communicatie. De grootste exposant op Europort '73 is Nederland, gevolgd door de Duitse Bondsrepubliek en het Ver. Konink rijk. In het kader van de eerste Westduitse kollektieve expositie op Europort tonen Westduitse werven modellen van een groot aantal sche pen, ook op off-shore gebied. Tijdens de duur van de expositie zul len maritieme experts uit Engeland, Duitsland, Scandinavië en Nederland lezingen houden. De Westduitse minister voor verkeer, dr. L. Lauritzen, die de tentoonstel ling gisteren officieel opende, legde in een rede de nadruk op de toene mende belangrijkheid van de contai nerschepen, die volgens een prognose tegen 1985 niet minder dan 18 pet van alle droge ladingen voor hun re kening zullen nemen. Dat zal dan driemaal zoveel zijn als thans het ge val is. Minister Lauritzen, die de toekomst voor de zeescheepvaart gunstig noem de, merkte wat betreft de vervuiling van de zeeën op, dat het technisch mogelijk is die te verhinderen of min stens te verminderen. Beslissend zul len daarbij echter de kosten zijn. De Westduitse minister was voorts van oordeel, dat voor een natuurlijke groei van de scheepvaart de door de afzonderlijke landen ingestelde bepa lingen op elkaar afgestemd dienen te worden. Een wereldomvattende oplos sing zou er ook toe kunnen bijdragen om de gewenste toegang tot de scheepvaart voor de ontwikkelingslan den mogelijk te maken. Beperking van kredietverlening LONDEN De Bank van Engeland (centrale bank) heeft de mini mumrente voor leningen met 1,75 procent verhoogd tot het record niveau van 13 procent. De regering maakte tegelijkertijd bekend, dat Engeland over de afgelopen maand een tekort op zijn handelsbalans had van 298 miljoen pond, eveneens een record. ADVERTENTIE De verhoging van de minimumrente heeft ten doel de aanhoudende uit breiding van de kredietverlening tot staan te brengen. Verder is bepaald, dat banken en financieringsinstellin gen hun bijzondere deposito's bij de Bank van Engeland met 2 procent moeten verhogen. Dit zal de handelsbanken van een be drag van ca. 575 miljoen pond bero ven, dat zij nu niet meer kunnen ge bruiken voor het verlenen van kredie ten. Het totaalbedrag, dat aldus is be vroren door de centrale bank, is hier mede gekomen op 1725 miljoen pond. In een toelichting op de maatregelen wordt van officiële zijde gewezen op recente verklaringen van de minister van financiën Barber en van centrale- bankpresident Richardson, dat gezien de bijna volledige capaciteitsbenutting binnen de Britse economie, een voort durende .kredietexpansie zoals in het jongste verlèden onaanvaardbaar is. Uit recente gegevens van de banken blijkt, dat de kredietverlening sterk 's toegenomen. Volgens de zegslieden is daarmee aangetoond, dat nadere maat regelen vereist zijn om de vraag naar leningen te beperken. Het tekort op de Engelse handelsba lans, was in oktober 121 miljoen pond groter dan dat van de voorgaande maand. De export gaf een teruggang te zien tot 1008 (v.m. 1962) miljoen. De import daarentegen steeg tot 1306 (12391 miljoen. De Londense beurs was diep geschokt door de berichten over het handelste kort en dc hogere -rentetarieven. De handel in Britse aandelen werd tijde lijk opgeschort nadat de Financial Ti mes Index in één uur tijd 12.7 punt was gedaald tot 410.2. Zojuist verschenen: Vraag toezending en stuur (zonder postzegel) uw naam en adres met vermelding van L4 aan ROLINCO antwoordnr. 1957, Rotterdam, HAARLEM/VLAARDINGEN De Haarlemsche Machinefabriek v.h. Gebr. Figée in Haarlem en Vincent (geheel eigendom van ir. H. N. - M. Nefkens in Rotterdam) bespreken de mogelijkheden van samen- effectenkoersen avondverkeer werking. NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 37%-37% <38%_39)Unilever S48%-49); Philips $13%- 13% (144-%) en KLM $28% (29%). Op gaven duPont-Walston. Om deze samenwerking te verwezen lijken spreekt Vincent thans met een groep aandeelhouders van Figee, die ongeveer 70 procent van de gewone aandelen bezitten. Deze groep bezit ook de onroerend goed maatschappij IMOFUND. Vincent overweegt verder een openbaar bod op de overige 30 pet. van het kapitaal. De vakbonden, de minister van Economische Zaken en de commissie voor fusie-aangele genheden zijn ingelicht Besprekingen met de bonden zijn nu gaande. Zodra definitieve overeenstemming is be reikt zal hieraan onmiddellijk bekend heid worden gegeven. De bonden zeggen wel blij te zijn met de overnemingsplannen van Vincent. Zij hebben de verzekering gekregen dat de eventuele transactie geen socia le gevolgen zal hebben. Hoewel wat onduidelijkheid bestaat over de iden titeit Van de houders van de 70 pet. van de Figeeaandelen, waarmee nu gepraat wordt, hebben de bonden de indruk dat Figee een Nederlands be drijf zal blijven. Volgens de Industrie bond NVV wil men het Haarlemse be drijf weer nieuw leven inblazen en gezond maken. In het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot 6tand (tussen haakjes de officiële slotkoers van gistermiddag): Akzo 61.80—«2.00 gl (64.00), Hoogovens (67.40), Kon. Olie 94.20 gb 95.00 (95.90). Philips 36.40—36 70 (37.20). Koersen in Montreal v n c \ltuai 1 lint Hogere winst en omzet bij BASF FRANKFORT Het Westduitse che mische concern BASF heeft over de eerste negen maanden van dit jaar een nettowinst (vóór aftrek van belas tingen) behaald van DM 790 miljoen, tegen DM 573 miljoen in de overeen komstige maanden van 1972. De omzet steeg van DM 8,52 miljard tot DM 10,22 miljard. De investeringen in de eerste drie kwartalen van 1973 waren DM 704 (v.j. 584) miljoen. De investeringen in de eerste drie kwartalen van 1973 waren DM 704 (v.j. 584) miljoen. Alleen de moedermaatschappij boekte een winst (vóór aftrek van belastin gen) van DM 501 (426) miljoen. De omzet beliep DM 4,98 (4,3) miljard, waarvan DM 2,61 (2,21) miljard uit hoofde van export. Roterend krediet slaat erg aan DEN HAAG Roterend krediet voor de consumenten blijkt een krediet vorm te zijn, die enorm aanslaat. De ABN, die twee jaar geleden met de verstrekking van dit soort kredieten is begonnen, heeft tot nu toe honderd duizend kredietnemers voor roterend krediet ingeschreven. Het gemiddelde kredietbedrag bedraagt vierduizend gulden, zodat de ABN thans ongeveer 400 miljoen aan roterend krediet heeft verstrekt aan consumenten. Dit z.g. plarcrediet is in feite een kredietfaciliteit op rekening-courant basis. Het komt er op neer, dat men zijn aflossingen weer als krediet op kan nemen. Robeco verhoogt kapitaal ROTTERDAM Robeco, Rotter- damsch Belggingsconsortium gaat op 28 november aan aandeelhouders een statutenwijziging voorleggen, waarbij het maatschappelijk kapitaal wordt verhoogd van 1200 min tot 2000 min. Reden is, dat het nu uitstaande kapitaal (ongeveer ƒ947 min) het be staande maatschappelijke kapitaal dicht benaderd. VIBA verhoogt interimdividend DEN HAAG Vooruitlopende op de resultaten van het boekjaar 1973 heeft Vereenigde Ingenieursbureau 'VIBA' besloten om op de gewone aandelen een interimdividend betaalbaar te stellen van 8M pet. (vj. 6 pet). Kartonfabrikanten willen naar papierindustrie GRONINGEN Een aantal kartonta- brikanten in Groningen en Nieuwe Pekela gaat contact zoeken met de Vereniging van Nederlandse Papierfa brikanten in Haarlem. Zij willen on derzoeken of het gewenst is zich bij deze vereniging aan te sluiten. Het voordeel hiervan is, vinden zij, dat 'bij diversificaties van de produkten secties gevormd kunnen worden, waarbij de belangen van de diverse groepen landelijk kunnen worden be hartigd4; 'Prinsendam' naar de HAL ROTTERDAM Het cruise-schip, de 'Prinsendam' is door de scheepswerf 'De Merwede' overgedragen aan de Holland-Amerika Lijn. De 'Prinsen dam' (8.566 brt), die maximaal 350 passagiers kan herbergen, is het eer ste schip van de HAL, dat speciaal voor de cruise-vaart is gebouwd. Het schip vertrekt op 30 november naar- zijn basis Singapore, van waaruit het met ingang van 14 januari om de veertien dagen zal vertrekken voor een cruise door de Indonesische wate ren. Stork-Werkspoor zit goed in de orders AMSTERDAM De afgelopen vijf weken heeft de orderpositie van Stork- Werkspoor Diesel, onderdeel van het VMF-concern een gunstige wen ding genomen. In totaal ontving het bedrijf vóór ƒ21,5 miljoen aan orders uit de Verenigde Staten, de Bondsre publiek, Zweden en Noorwegen. Rolinco boekte hogere winst ROTTERDAM Rolinco heeft in het op 31 augustus afgelopen boekjaar een winst behaald van 52,7 miljoen tegen ƒ38,4 miljoen het jaar daar voor. Het vermogen van de vennoot schap, ingezonderd de obligatielening van pet, steeg met 24,8 pet. tot bijna ƒ2,2 miljard. Rolinco wil een onveranderd dividend van ƒ2 per ge woon aandeel uitkeren, AMSTERDAM Het Britse concern Sears Holding zal zijn aange kondigde bod aan de aandelen Kemo intrekken in verband met het bod van Vroom en Dreesmann BV, zo delen Sears en Kemo samen mee. Toen het bestuur van Kemo oorspron- kelijk instemde met de voorwaarden van het bod van Sears van 300 per aandeel was het van mening dat een fusie met Sears, welk bedrijf zijn ei gen belangen in de detailhandelssec tor in Nederland heeft, volledig in het belang van aandeelhouders en van de medewerkers van Kemo zou zijn. Het bestuur van Kemo werd vervol gens benaderd door het Nederlandse warenhuiisbedrijf Vroom en Drees mann dat bereid was een bod van 330 per aandeel uit te brengen. In het licht van de beursontwikkelingen gaf Kemo aan V. en D. nieuwe aande len uit waarvoor V. en D. de controle over Kemo verwierf. Sears kondigde later aan te overwegen zijn bod tot 400 per aandeel te verhogen. Het bestuur van Kemo bleef evenwel van mening dat een overneming door V. en D. voor Kemo grotere voordelen inhield. 9/11 12 11 13/11 Bovls 2.25 2.23 2.15 Dom Tar Chem 25% 24% 23% lln»kv 27% 27% t 27 Na 1Glas 9', 9% Mas.* Ferguson 23 22 Nat Resources 5.961, Shell Canada 19% 20% 18% lodusl. Sporen UUI. Obi. Mod* 9 nov. 908.41 185.39 96.11 73.08 663.3 12 nov. 987.65 181.37 94.64 73.03 664.9 13 nov. 891.03 179.09 93.9173.03 673.7 Aand. UDL IOI. 9 nov. 17.320 15.590 1.797 366 1.129 12 nov. 19.250 17.610 1.861 305 1.265 13 nov. 20.310 14.860 1.809 384 1.154 NEW VORK ACF Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can Am Cyanamlcl Am Electr Power Ara Metal Climax Am Mulnra em Smelt c Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Arme» Steel Atlant Richfield BendlX Bethl Steel Boeing Burlington Ind .44% 45% 14% 14% 43 44'! «Ua 66 35% 28 27% 21% 21% 24% 24% 47% 47% 8 8 23 22* 43 48% 4% 4% 24% 24% 22% 21% 104% 103 30% 30% 32% 31% 17% 38 29 Can Pacafic Ry Celaneae Aangezien de basis voor een toekom- chase Manhattan stige samenwerking met het bestuur chryiier,Sy*Uln van Kemo niet langer bestaat, heeft citie* service Sears besloten zijn bod in te trekken, cuigaie p«iin.iiive 30% 30% Colt Induktries 17% 17% 18% 17% 31% 31 54% 55* 50% 50% 19%e 19% 54 52% Cummunw Edition 28%e ROTTERDAM De olie-raffinaderij van Shell in Rotterdam verwacht pas over twee weken een vermindering aan de aanvoer van ruwe olie uit het Midden-Oosten. De schepen, die thans binnenlopen, waren reeds vóór de af kondiging van de olieboycot uit dit gebied vertrokken. Tot nu toe is geen druppel olie minder bij de Shell in Rotterdam binnengekomen. Er varen geen schepen meer naar de oliehavens van de Arabische landen die Nederland boycotten. Meer dan de helft van de in Rotterdam aangevoer de olie voor de Shell komt uit deze landen, zodat over veertien dagen de boycot voor Shell voelbaar wordt. Cons Edison Conl Can Cont OU Curiiks Wright Curtis* Wright t Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Ou Pont (El) Eastman Kodak First Nat City 28 21% 24% 23% 45% 45* 16% 17% 23 Akzona Am Standard Amsled I(10 Can Breweries Cetto Chadbourn Gotb Chase Select Fd Columbia Gai Comtbco Cont Telephone 23% 22 51% 53% 55% 55% 170% 167% 126% 127% 47% 47% 13% 12% S 19% 194 24% 23% 14% 15 41% 41 43% 43 b n* 4% 4% 15% 15% 1% 1% 9.94 0.S8 28% 28% 37 36% 20 204 48% 47% Ford Motor 46% 464 Fruehauf 23% 22% Gen Electric 65% 67% Geil Foods 2415% ex Gen Motors 58% 57% Gen Publ Utll 18% 18% Gen Tel lel 27% 274 Getty Oil 159% 165% Giletle 44% 43% Cimbel Brothers 18 18% Goodyear 1 and B 26% 254 Gull Oil 23% 23 Illinois Central Ind. 23% 23% Insllco 9% 94 Int Busln Mach 284% 289% Intern Harvester 28 27% Int Nick of Cao 34% 34% Int Paper 47% 45% Int Tel Tel 32% 32% Johns MniivUle 191 1 e 18% Jones and Laugh 19% 19% Kennecott Copper 37% 37", Kraft Co 41%e 41% Ling.Lemco Vough 11 10% Litton-Ind 9% 9 Lockheed Aircraft 5% 5% Marcor 22% 21 Martin Marietta 13% 16 Mae Dep Stores 28% 27% McDonnell Pnugla 18 17% Uuhil Oil Corp 56 54% Nabisco 42% 42% Nat Cash Register 39% 39% Nal Distiller* 15% 14", Nat Cvpsuin 13% 13% N»i Stee) 33% 33", Nat Lead Ind 13% 13% olm 15 14% Pac Ca* and El 24% 24% Perm Central 4% 5 Pepklco 81% 81 Phelps Dodge 45e 43% Philip Morris 111% 111 Philips Petr 68 67% Procter Gambl 101 100% RCA 22% 21% Republic Sleel 254 23% Reynolds Ind 44% 44% Royal Dutch Petr 38 37% Sar.la F« Ind 28% 28% Sears Roebuck 89% 88% Shell OU 56% 58% 15% 15% Soullier 11 Pacific 33% 34% Hallway 36% 35% Sperry Rand 48% 50 Stand oil Calif 65% 64", Stand OU Indiana 92% 93% Exxon Corp 92% 93% Studehaker Worth 38% 384 Suri Oil 55% 56% Texas Gulf 31 30% Texas Ins. 116% 115% Trarisamerlca 10% 10 Unilever 49 Union Carbide 36% 3 «'4 Uni Royal B% 9% tinned Aircraft 30 30% tinned brands 6% 8% US Steel 34% 33% West Union Tel 15% 15% WeKllnghnuke El 31 31% Woulworlb 20% 20% Gen Cigar 14 14 Int Bank for Rec Int Klav Frag tnt Paper IS 4) 99%b 99%b 84% S4 49% 50% Inter spar 21.80 21.80 Kansas City Ind Karikas Power KI.M Kroger 21 29% 68% 21% 28% 68% larasco Lone star Cement Lehman 11% 21% 14% St 14% Madlkiin Fund 10% 104 Nat Can NV Centr A North West K N Aid Philip» Co 9 10 4 68% 23% 9 11 88% 22 occidental Pair 10% 10% Pacific Ugh! Public Steal 20% 18 20% 184 standard Branda 49% 49% Tandy 21% 22% Union Electr United Corps United G*s Weatern Bancorp 15% S 15% 26% 13% 8 15% 26'/,

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15