Delegatie kreeg eerlijke indruk van kerkelijk leven Leiderdorp KELTU... OINRUILKORTING Katwijkse KOLOM Vernieuwing woningen Smidstraat nog onzeker Door Niekjan van Resteren Ds. Van Loenen over tweedaags bezoek Over tekort tandartsen en de stap van Meester Jan Inbraken aan lopende band Raadswerk een 'hondebaan' Katwijker in Alphen te water Avondklok voor Leidse bejaarden Nieuwe Leidse Courant Assendelfthofje bewoond Bij aanschaf van een nieuwe KELTUM Edelstalen cassette geeft KELTUM bij inlevering van oude cassetteonderdelen een inruilpremie van 20% op de verkoopprijs. Vraag uw juwelier om nadere inlichtingen. Geen cultuur in pakket van gewest Leiden Kerken zoeken elkaar BLO-school in maart klaar TROUW KW ARTET ZATERDAG 10 NOVEMBER 1973 STAD EN REGIO LEIDERDORP De delegatie uit enkele Indonesische kerken, die in missionair en diaconaal opzicht samenwerken met de gereformeerde kerken, is na een tweedaags bezoek aan de gereformeerde kerk te Leiderdorp weer verder gereisd. Ervan uitgaande dat een leuke mededeling nooit weg is, het vol gende: er zijn in Katwijk op dit moment drieduizend mensen zon der tandarts. Ziekenfondspatiën ten. Dat komt omdat er in Kat wijk te weinig tandartsen zijn. Vijf terwijl er eigenlijk acht of negen zouden moeten zijn. Ge volg van deze situatie: de mensen aan wie het meest te verdienen valt worden het eerst geholpen. De ziekenfondspatiënt staat op de stoep. De wachtkamer is al vol. Tegen deze achtergrond is hetgeen zich dezer dagen heeft afgespeeld ta melijk opmerkelijk. Deze week werd namelijk bekend dat de heer Koppert, van beroep tandarts, zijn praktijk in Katwijk gaat beëindigen. Hij gaat zich elders vestigen. En dat terwijl de ge meente zich heeft uitgesloofd Koppert in Katwijk te houden. Wat was het ge val? De heer Koppert deed zijn werk in de wijk Cleyn Duin. Naast zijn huis was daar een woonhuis ingericht als werkruimte. Die situatie was om twee redenen onbevredigend. Op de eerste plaats werd op deze manier gesubsidieerd huis aan het woningbe stand onttrokken en bovendien was de tandarts zelf niet zo gelukkig met de toestand. Nu wilde het geval dat de gemeente in 1965 twee statige, ruim opgezette huizen aan de Hoge- weg gekocht had. Een stamd een tand arts waardig, moet men gedacht heb ben. Men bood Koppert de grond on der de huizen te koop aan. De ge meente zou de sloopkosten betalen. Met deze regeling ging de tandarts ak koord. Het wachten was op het vin den van een geschikte woonruimte voor de zes gezinnen die in de betrok ken panden woonden. Daar ging een jaar mee heen. En dat vond de heer Koppert te lang. Hij deelde de ge meente mee van alles af te zien om dat het hem te duur werd een huis en een werkruimte te gaan bouwen. Deze gang van zaken past uitstekend in het beeld wat rond de tandartsen- problematiek ontstaan is. De meeste tandartsen voelen er niet voor om in de randstad te gaan wonen omdat het hier niet zo fijn wonen is als in ande re delen van Nederland of in 'belgië of Zwitserland, waar ook het fiscale klimaat beter bij deze lieden past. Wat dat betreft zijn het net beroeps voetballers. Maar intussen ziet het er voor de mensen die in het zieken fonds zitten somber uit. Zij moeten smekenderwijs maar proberen ergens bij de negentig tandartsen in dit ge bied van hun pijnen verlost te wor den. Ik heb altijd al iets tegen tand artsen gehad, maar ik wist nooit zo precies wat. Politiek Dan was er verder deze week mr. Jan van der Plas of liever diens aanmel ding als lid van de CHU. Als je zoiets hoort, dan denk je 'wat krijgen we nou toch'? Je denkt aan een onver vachte flitsende manoeuvre die de po litieke verhoudingen in Katwijk dras tisch kan wijzigen. Aan het idee van hem om weer wethouder te worden, dat hem toch nooit helemaal heeft losgelaten. Aan het feit dat de CHU afd. Katwijk Zee kort geleden beslo ten heeft om geen verdere pogingen te doen te komen tot samenwerking met de Combinatie van Christelijke Partijen, de combinatie waarvan het ontstaan destijds indirect geleid heeft tot het vertrek van mr. Van der Plas uit de AR. Aan de datum waarop Van der Plas zich aangemeld heeft, die een half jaar ligt voor de periode waarin de verkiezingen worden gehou den. En dat half jaar is exact de ter mijn die bij de CHU voorgeschreven is om bij de verkiezingen voor Je Unie kandidaat te kunnen staan. Wie zich later aanmeldt kan op een derge lijke positie geen aanspraak maken. ROELOFARENDSVEEN In de af gelopen week is in Roelofarendsveen op verscheidene plaatsen ingebroken, 7.0 werd bij dc fa. Heemskerk aan de Alkemadelaaii een antieke klok ont vreemd. De familie R aan Langeweg 36 had binnen een half jaar de twee de inbraak. Hier werd ter waarde van ca. 200,- buitenlands geld en een draagbare T.V. meegenomen. De fa. Mentink met een winkelpand in he- enmofdeartifcelen aan het Noordeinde ward eerglsternacht eveneens voor de twaede maal slachtoffer van de onge wenste bezoekers. Hier werden 20 le deren herenjassen ontvreemd ter waarde van ca. ƒ8.000, Eerder had men al drie kerken in het oosten en noorden bezocht, waarbij men blijkbaar nogal wat grotere ver gaderingen had bijgewoond. In Lei derdorp was gekozen voor een andere opzet om de Indonesiërs de gelegen heid te geven een beetje zicht te krij gen op het functioneren van een ge meente. De beste weg leek om niet beschouwingen te geven over de ge meente, maar de delegatie te splitsen in groepjes van twee man, die elk dn de loop van de donderdagmorgen op de adressen van drie leden van de ge meente een kort bezoek van ruim een half uur brachten. Men waardeerde het buitengewoon, dat gemeenteleden vrijuit vertelden over hun enthousiasme voor de kerk, terwijl anderen meer kritische opmer kingen maalden. Er waren er. die in de flats zich eenzaam en zonder veel contactmogelijkheid voelden, en ande ren, die nog nooit zo naar him zin ge woond hadden. Ook bleek, dat men zich ervan bewust was, dat de wereld een stuk groter is dan het eigen huis. werden vragen gesteld over de mogelijkheid tot sa menwerken op nog weer andere gebie den, dan tot dusver geschiedt De de legatie kreeg uit de ontmoetingen met huisvrouwen, werkende vrouwen, ambtenaar, manager, verpleegster, boer, accountant, tekenaar, econoom en anderen een goede, dat wil zeggen, eerlijke indruk van het kerkelijk le ven. Kritische opmerkingen, die gemaakt waren, kwamen openlijk in een nage- sprek, aan de orde. Daarbij bleek, dat blijkbaar ook de fouten, dei gemaakt worden, vaak van dezelfde aard zijn als in de Indonesische kerken. Ontroerd Het was ook mógelijk een bezoek te brengen aan het revalidatiecentrum Leythenrode, waar dokter Bakema het gezelschap uitvoerig vertelde over de aard van het werk voor de daar opge nomen zieken. Grote belangstelling had men voor de kerkelijke achter grond van dit centrum. Immers, de gezamenlijke diaconieën besloten tot stichting van dit verpleeghuis. Het be zoek werd afgerond met een gesprek Op ons verzoek schreef ds. G. van Loenen, gereformeerd pre dikant te Leiderdorp, bijgaand verhaal over het bezoek van de Indonesische delegatie aan de )terk van Leiderdorp deze week. de Kerk, gememoreerd, om vervolgens tezamen met de aanwezige pastores van Leiderdorp, een gesprek voort te zetten dat al eerder begonnen was, over de menson, die in mindere mate met het kerkelijk gebeuren meeleven, maar die zich toch nog wel tot de kerk willen rekenen. Rijsttafel van de delegatieleden opnieuw in kleine groepjes met een patiënt. Ve len kwamen ontroerd hier vandaan. In de Dorpskerk werd het gezelschap ontvangen door ds. Honnef, die eerst wat vertelde over de geschiedenis van het kerkgebouw, waar men veel be langstelling voor had. Later werd dn het kort de strijd uit IS86, die leidde tot het ontstaan van de Gereformeer- De maaltijden werden gemeenschappe lijk gebruikt in de Kapelzaal van de Scheppingskeik, Ook daar ontsponnen zich intensieve gesprekken van de In donesiërs met leden van de gemeente en andere gasten. Het was een druk geroezemoes waarin naast Nederland se, ook veel Indonesische en Engelse woorden opklonken. Geanimeerd was het niet minder, daar er een uitste kende rijsttafel was aangericht, die de gasten, na de boerekool elders dn het land, toch wel erg waardeerden- Predikanten, een econoom, een schoolman, theologische docenten en een arts die samen de delegatie vorm den, hebben veel vernomen over de Nederlandse en Leiderdorpse situatie, waar ze hun voordeel ongetwijfeld mee zullen doen. Maar met minder essentieel was, dat wij zeker zo veel van hen vernamen, dat ons aan het denken zal moeten zetten. Als je een grote lijn aan moet geven. die door alle ontmoetingen heenliep, dan is die gelegen, in wat al bij de ontvangst van de delgatie werd ver meid; een voordorp van een grote stad herbergt vele mensen, die er al leen maar slapen. Met hun binnenko men in het dorp des avonds, valt de hele wereld van werk en verantwoor delijkheid van hen af in de vergetel heid, die het min of meer geriefelijke wonen buitenaf met zich brengt. De delegatie ontdekte, dat er toch on danks die dreiging van je terugtrek ken, op vele momenten in d'e ontmoe tingen blijk gegeven werd van verant woordelijkheid voor de wereld rond om- Misschien was dat ook wel de rode draad, die liep door een groeps gesprek op donderdagavond, dat de delegatie van terzijde mocht meema ken, als waarnemers. Een kritische discussue over. deze groepsbijeenkomst besloot de avond. De grootste verrassing was echter misschien wel voor ontvangers en gas ten beide, het grote enthousiasme, waarmee op woensdagavond een uur gespeeld werd op een bowling baan. Hi'erbij kwamen velen zozeer los in een spel, dat ze niet kenden, maar dat ze met gretigheid speelden, dat de vermoeienissen van voorgaande dagen verdwenen', en met enithouiasme de lange donderdag inging. RIJNSBURG B. en W. van Rijnsburg zijn tot de conclusie geko men dat het op economische gronden niet verantwoord is, de 19 wo ningen aan de Smidstraat en de Oegstgeesterweg te vernieuwen. Aangezien echter van regeringswege ruimere aandacht zal worden geschon ken aan woning vernieuwing, hebben B. en W. toch een plan doen opstel len om dit voor te leggen aan de di recteur van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in Zuid-Holland, met het verzoek in de kosten een rijksbij dragen te leveren. Dit verzoek is twee maanden geleden ingediend. Ant woord daarop is nog niet ontvangen. De kosten van de voorzieningen wor de geraamd op 50.000 per woning. Zonder belangrijke steun van het rijk is afbraak de enige mogelijkheid. Bij het begrotingsonderzoek is ook de Oranjelaan ter sprake gekomen. De aanleg van de volledige Oranjelaan zal zeker niet vóór juni volgend jaar kunnen plaats hebben, zo delen B. en W. mee. De aanleg van een voetpad behoort na januari volgend jaar tot de mogelijkheden. Er komt een voor lopig voetpad zodra dat mogelijk is. B. en W. zullen proberen volgend jaar (dan wel in 1975) de Vinkenweg van een asfaltdek te doen voorzien. Algehele reconstructie is financieel niet mogelijk. De aanleg van de weg San d tlaa n-Valkenburgerweg zal pas in 1975 kunnen worden uitgevoerd. De verwerving van de grond kost tijd. In 1975 zal ook worden begonnen met de bouw van een gymlokaal in de kern van het dorp. Na voltooiing van de kleuter-basisschool in Frederiksoord kan worden bezien of de peuter defi nitief in het noodgebouw Pr. Bern- hardlaan 34 kan worden gehuisvest. Er zijn voorlopig geen mogelijkheden om de panden Moleneind 12 en 17 aan te kopen. Op grond van prakti sche overwegingen is het wellicht ge wenst, ook de jachthaven in een wijzi ging van het bestemmingsplan Buiten gebied te betrekken. B. en W. gaan een standpunt bepalen omtrent het gemeentelijke aandeel in de. ontsluiting van het gebied Kloos- terschuur. Het college heeft waarge nomen dat de markt een wat kwij nend bestaan lijdt. Verhoging van het marktgeld wordt nog niet overwogen. Het is niet uitgesloten dat een aantal kooplieden na verhoging geen belang stelling meer voor een standplaats heeft. B. en W. gaan wel overwegen om voor caravans en aanhangwagens precariorechten te heffen. TER AAR Aan het begin van de raadsvergadering herhaalde het raads lid Van Harten de onmogelijkheid van een samenwerkingsverband tussen het r.k. en het prot.-chr. onderwijs. De gemeente zal het polderbestuur vragen, de onderhoudsplichtigen in haar plaats de verplichting tot onder houd van de Keetsloot op te leggen. De raad besloot tot intrekking van de verordening op de vermakelijkheids belasting. Ter Aar treedt toe tot een gemeenschappelijke regeling voor de verwerking van het huisvuil. Bodegra ven wordt in dit verband genoemd. De verhoging van de presentiegelden voor de raadsleden tot 40 noemde burgemeester Van de Poel een be scheiden besluit Gezien de omvang van het werk is het een 'hondebaan'. Om tot een spoedige bouw van een vierde lokaal voor het prot.-chr. on derwijs te komen, besloot de raad tot een krediet van 200.000 als raming van de bouwkosten. ALPHEN Gistermiddag ging van de scheepswerf De Vooruitgang de motorkotter KW 25 te water. Het schip is gebouwd voor de fa. W. Vooys te Katwijk aan Zee. De kotter heeft een lengte van. 34 me ter, een breedte, van 7.70 en een holte van 4.20 meter. Het is voorzien van een gekoeld visruim en van radar en echoloods. LEIDEN Steeds meer klachten van hofjesbewoners wijzen erop, dat het in Leiden bijna niet meer mogelijk is zich te voet te verplaatsen. Het stel selmatig verwijderen van zebrapaden belemmert in sterke mate de vrijheid van bejaarden. Het 's avonds niet wer ken van een aantal voetgangerslichten betekent voor vele bejaarden een avondklok. Aldus een mededeling van de stichting Leidse Hofjes in haar de ze week verschenen bulletin. Hei eigen ochtendblod voor k protestants Ctirietelilk gezin In Lelden en omgeving OP OE BRES VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS LEIDEN De eerste nieuwe bewo ners hebben zich gevestigd in het ge restaureerde Hofje van Assendelft aan de Langegracht. ADVERTENTIE RIJNSBURG-LEIDEN De gewest raad Leiden* die in het gemeente huis van Rijnsburg bijeenkwam, kreeg bij de bespreking van het ontwerp Regeling Gewest Leiden een amende ment te behandelen, dat beoogde ook de onderwerpen cultuur en sociale zorg bij het maatschappelijke ontwik kelingsplan te betrekken. De woord voerder van- de gemeente Katwijk ver klaarde, dat de toevoeging van de cul tuur in het werkpakket van het ge west voor. hem onaanvaardbaar zou zijn. Hij kreeg de steun van een afge vaardigde van Oegstgeest. Het amen dement werd verworpen. Terwille van de totstandkoming van het gewest stemden veie leden tegen. De heer Driessen (Leiden) hield een pleidooi voor evenredige vertegen woordiging van de gemeenten in de gewestraad. Nu bezetten de gemeen ten in de raad zetels naar het aantal gemeenteraadszetels. Een zetel van Leiden is echter ruim 1000 stemmen en een zetel van Valkenburg maar 180. Daar volgens de financiële rege ling Leiden ongeveer 40 procent van de kosten van het gewest moet beta len, moet het, naar de mening van de heer Driessen, ook meer zetels in de gewestraad hebben. Volgens het ont werp- krijgt Leiden 9 zetels. Volgens Driessen moeten dat er 18 zijn op een totaal van 45 leden. De amendementen van de heer Dries sen en PvdA-leden voor evenredige vertegenwoordiging en rechtstreekse verkiezingen werden evenmin aan vaard. ALPHEN De geregistreerde ar beidsreserve van mannen is in okto ber met 8 afgenomen en bedraagt nu 241. Die bij "de vrouwen is met 8 toe- genomen tot 108. LEIDEN De bouw van de chr. blo-school aan de Hofiaan, ter vervanging van de oude school aan het Plantsoen, is nu zo ver gevorderd dat de twaalfklassige school, naar men hoopt, volgend jaar in maart in gebruik kan worden genomen. Er wordt ook een gymnastieklokaal gebouwd. Met de inrichting kost de school, die zowel les- als vaklokalen heeft, tussen de drie en vier miljoen gulden. Hoofd is de heer W. M. C. Ileykoop. De leerlingen komen uit Leiden en verre omgeving. Het leerlingenaantal beweegt zich momenteel rond de 100. Een prognose van de Besturenraad geeft een aantal van 130 tot 160 aan over 3 a 4jaar. De klassen van een blo-school zijn uiteraard klein. De grootste heeft op het ogenblik 8 kinderen. OUDE WETERING De eenheid tussen de grootste reformatorische kerken in Oude en Nieuwe Wetering is donderdagavond een stapje naderbij gekomen. Toen werd er nl. zowel door de Herv. als Gereformeerde Kerk een gemeente-avond belegd, waarop een overgrote meerderheid besloot zo spoedig mogelijk het nieuwe liedboek voor de kerken te gaan gebruiken, dit mede dankzij een pré-advies aan de kerkeraden uitgebracht door het be stuur en personeel van de chr. schcol 'De Wegwijzer'. Mochten er bij beide kerkeraden nog aarzelingen bestaan deze werden zeer duidelijk door de gemeenteleden afgewezen. Iets moeilijker lag het, met name bij de Hervormde gemeenteleden, met de gemeenschappelijke diensten, de kan- selruil en het vieren van een geza menlijk avondmaal. Vooral bij de ou deren viel er soms nog enig 'oud zeer' te bespeuren. Kanselruil roept het ge vaar op dat een ieder toch weer ach ter 'de eigen herder' aansjokt, en dan wordt het doel niet bereikt. Beter lijkt het, het aantal gezamenlijke diensten uit te breiden en dit te laten volgen door één of meer gemeen schappelijke gemeente-avonden. Hier ligt in het bijzonder nog een stuk ar beidsterrein voor beide pastores. Een punt van kritiek viel te beluiste ren in de Geref. Gemeente-vergade ring: Een in maart toegezegde wijka- vond ls nog steeds niet gehouden, ja zelfs nog niet voorbereid. Als eindconclusie van deze goed be zochte avonden kunnen we stellen: de (vooral jongere) gemeenteleden van beide kerken voelen de behoefte tot een grotere gezamenlijke geloofsbele ving dan tot nu toe door de kerkera den gerealiseerd is. KATWIJK Agenda, Maandag 12 nov. film- en dia-avond Oud Katwijk in Oranjezaal. Woensdag 14 nov. con tactavond NCVB in De Klimroos. F Goedswaard R'dam over 'Wat bezielt ze, die protesteren?' Maandag 12 nov ledenvergadering Groene Kruis, Zee weg 123. Dindsdag 13 nov. ledenverga dering VW in De Zwaan met film. Woensdag 14 nov grof vuil ophalen in maandag en dinsdagwijk. kort -ïiieut -u it-dc-ü^egl kort-ïiieuvrs-uit-fle-asêgl korf -nieuws-uit-de -regi korf-nicuwG-nit-de-reg! kort-nieuwr.-uit-d e-reg ba LISSE —Om half twee vani komt Sint Nicólaas in de Rii aan. LISSE De nieuwe Gemeent< Gymzaal naast de Openbare i lT1 school aan de Ruishornlaan, z$IJ dinsdag 20 november officieel pend worden door de Inspecteur ft Lichamelijke Opvoeding. LISSE De Raad heeft Woensdi nov. om de volgende punten te bt p delen: verkoop grond aam P J tinck, aan- en verkoop grond van ft' baho B.V. aankoop en pacht vriT-r ken gronden voor verbetering Li* Ik weg Zuid; aankoop grond voor wj- structie kruispunt Tulpenstraat naalstraat, behandeling beroepssi Jj van de heer H C J Cozijn tegen gering bouwvergunning. al LISSE De groslijst van de lm voor -de komende gemeenteraad kiezingen is als volgt samen# (in alphabetische volgorde) J A ma, mevr. A M Henneken-Van !S< Burg, A Kalis, drs C J Martijn, 1 L Rosdorff en C Th E van Steijn, houder P van Leeuwen zal nietiif raad terugkeren. RIJNSBURG B. en W. zullen lt beraden over de vraag of de pr tiegelden voor de gemeenteraads! e' aanpassing behoeven. RIJNSBURG B. en W. he e. geen behoefte aan een vragenhalv tje voor het publiek aam het eind 0( de raadsvergaderingen. Er zijn de mening van het college voldoi andere kanalen om vragen ondei.k aandacht te brengen. A HAZERSWOUDE Op dinsdag nd november, tussen 14.00 en 21.00 id houdt de Hazerswoudse afdeling gvi het Welfare werk 'open huis' in hc bejaardencentrum Driehof. Mevi nd J E ten Heuvelhof Claus, opent ere 14.00 uur de bazaar. ijfs HAZERSWOUDE Met ingang 1 november wordt op iedere en vierde maandag van de maand 'd> spreekuur vam het Wit Gele Kruiin treffende kraamhulp gehouden ind 1 gebouw van het Groene Kruis te 1 dekerk aan den Rijm. Het uitleent zijn is verplaatst naar Het Anker o de Rhijnenburchlaan). 0 VOORSCHOTEN Dinsdag 20 kwart over 8 geeft de chr. orator vereniging Exultate Deo in de rentiuskerk aan uitvoering van p 150 in een bewerking van Sander Marion, de mis in G dur van Fr S bert, een werk van Telemann werk van Joh Chr Bach. HAZERSWOUDE Op donderdat" november houden de afdelingen f ARP, CHU en KVP een vergadi in het Michelshuis. Onderwerp gesprek is de enquête, die de b ren van de drie in de gemeente lte samenwerkende partijen hebben i steld naar de wensen betreffend gemeenteraadsverkiezingen. HAZERSWOUDE Tweeëntai éi personen hebben gereageerd op enquête betreffende een snelle busverbinding van Hazerswoude dijk via Hazerswoude dorp, Zt meer en Voorburg naar Den Haa initiatiefnemers vertrouwen erop de busmaatschappij aan de han< de gegevens een regeling zal ku ontwerpen die aan de wensen va langhebbenden tegemoet komt. HAZERSWOUDE Burgemees! ten Heuvelhof heeft het vernie bloemenmagazijn van Dick Baelde de Dorpsstraat geopend. HAZERSWOUDE De werkzai den, verband houdend met de aa ting van de woningen in Hazersw dorp oost op de riolering, heg op maandag 3 december. HAZERSWOUDE De volgend! gadering van de raad wordt gehó op donderdag 29 nqvember. Op i dag 17 december hoopt de geme raad zich te gaan bezighouden m begrotingen. HAZERSWOUDE Sint Nicolat de zijnen arriveren op zaterdag 2 vember om 10.50 uur, bij het gel tehuis aan de Rijndijk. LEIMUIDEN In de textielzaaS P van Veen aan de Dorpsstraat ingebroken. Een belangrijke goederen verdween, waarvan een later werd gevonden in de berm de Hen van Merlenweg. KOUDEKERK Raadsagenda nov. 8 uur; krediet inrichting lokaal Hummeloord, eerste fase g voorziening rond Ridderhof, kr bouwrijpmaken dorp Oost III, prijsberekening Dorp Oost IV, gi verkoop aan Goed Wonen, gron koop voor een politiepost, beëindi exploitatie kantine zwembad. KOUDEKERK Goed Wonen b|[ voor het plan Dorp Oost 4 al bouwplan voor 32 woningwetwü gen, zo hebben B. en W. de raad 1 gedeeld. B. en W. typeren het be van het bestuur van deze bouwvereniging als slagvaardi, KOUDEKERK De fa Van der M den, bloemisterij, heeft plannen het bedrijf naar elders in de gen te te verplaatsen. In het plan is bouw van enkele woningen opgi men. In verband daarmee zal de stemming van het gebied moeten den gewijzigd. B. en W. vinden plan aantrekkelijk. KOUDEKERK Het bestuur van Ridderhof heeft de gemeenteraad vraagd medewerking te verlenen integratie van het zwembad en Ridderhof. B. en W. stellen voor, exploitatie van de kantine te beëb gen, de overeenkomst met de b Van Kempen op te zeggen en De I derhof concessie te verlenen tot ui! fening in zijn gebouw van op zwembadpubliek gerichte kanti Gi werkzaamheden, onder voorwa» sel dat de opbrengst ten goede komt 1 de exploitatie van Ridderhof en J1 lijks een vergoeding aan de gemee wordt betaald. KOUDEKERK B. era W. vinden oude PTT centrale, nabij Voorhof, schikt voor huisvesting van de rij politiepost. Er zal nog een garage gebouwd worden. De grondverft heeft geen gevolgen voor Voorhof. RIJNSBURG Raadsagenda 15 ff 4 uur; behandeling begrotingen, bef ging gemeentesecretaris. TER AAR De oudervereniging'' dt de basisschool in Langeraar h® morgen een fietstocht. Vertrek tuss 10 en 12 uur van parochiehuis Lanf aar, Albatros Papeveer en school bert Schweitzerstraat Aardam. tocht is 35 km. lang en voert door Meije. Finish tot half 4. Ieder kr£ een medaille ter herinnering. Dt

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4