Zonder belangrijke rijkss teun klaart Alphen het niet meer 3 ze zeggen... Gemeentebestuur Alphen wil noodlottige spiraal hogere huren doorbreken Geen extra subsidie voor Oranjever. Valkenburg 4 Fasson gaat ook het geluid bestrijden Bromsnor opent in Abbenes bazaar Orgelconcert in Koudekerk Indonesiërs bezoeken kerk van Leiderdorp Marktbericht* Grof vuil Leiden TKUl KW Alt I hi STAD EN REGIO IOC ALPHEN Hoewel de uitvoering van de wonirigbouwp-rogramma's vrij wel volgens de planning verloopt, wordt de voldoening daarover getem perd door do snelle kostenontwikke ling van de laatste paar jaar, aldus B. en W. Met name in de woningwetsec tor leidt dit tot in feite onaanvaard baar hoge huur. Het is geen uitzonde ring dat de bij de gereedkoming van een complex woningwetwoningen berekende huur van 75 tot 90 per maand hoger ligt. Momenteel voeren B. en W. overleg met hogere autori- HAZERSWOUDE Het bedrijf voor de vervaardiging van zelfklevend pa pier Fasson te Hazerswoude-Rijndijk heeft sedert enkele weken een instal latie in gebruik, waardoor minder gassen dan voorheen in de buiten lucht vrijkomen. De leden van de commissie Milieuhygiëne Hazerswou- de, die dinsdagavond in openbare ver gadering bijeenkwamen, waren hier verheugd over. Niettemin reden zij na afloop naar de Leiderdorpse zijde van de Oude Rijn. om de geluidsoverlast te pellen, waarvan bewoners hinder zouden ondervinden, nu de nieuwe in stallatie in werking is. 'Want wij moeten als commissie deze zaak óók begeleiden', aldus voorzitter L. Ver- weij, die overigens meedeelde dat de directie van Fasson plannen heeft om ook dit probleem te bestrijden. Wat betreft de groenvoorziening in de nieuwbouw in de wijk Zuid III zal een voorlopig plan worden opgesteld, dat in januari in de commissie zal worden behandeld. De wens leeft bij de commissieleden dat de speelruimten bij de scholen in de wijk Rhynenburch in de vrije uren uiteraard onder bepaalde voorwaar den, voor de jeugd beschikbaar zijn. Klachten zijn er nog altijd over die bewoners, die het nodig vinden het huisvuil uren (soms halve dagen) voordat de wagen arriveert op het trottoir te zetten ABBENES Abbenes in de gemeen te Haarlemmermeer telt 350 gezinnen. Dat is weinig. Maar er gc'beurt toch veel in Abbenes. De bevolking is voor allerlei zaken opvallend actief. Toen de plannen voor een dorpshuis klaar waren, bepaalde de regering dat geen nieuwe dorpshuizen meer moch ten worden gebouwd. Nu heeft men de beschikking over een oude school, die echter ingrijpend verbouwd moet worden. Dat Kost naar raming 120.000. Er kan op subsidies ter grootte van een ton worden gerekend, mits de bevolking zelf ook een fors bedrag op tafel legt. Op 19 november kan met de verbouwing worden be- eonnen. Op 10 november is er een karnavals- avond en op 16 en 17 november wordt iedere Abbenesser op een grote bazaar verwacht. Bromsnor zal de bazaar om 8 uur openen. Om 9 uur zal hij de trekking van een loterij verrichten, met een kleurentelevisie als hoofd prijs. Op 17 november verschijnt om 3 uur Sinterklaas met Pieten op de bazaar KOUDEKERK Zaterdagavond. 10 november om 8.00 uur des avonds zal in de Hervormde Kerk te Koudekerk aan den Rijn het eerste orgelconcert van een vijftal in dit winterseizoen worden gegeven door: Jan J. v. d. Berg, organist van de Nieuwe Kerk te Delft. Het /programma vermeldt wer ken van Bach, Hëndel, Mendelssohn en Widor. Jeugddienst in Oude Wetering op zaterdag OUDE WETERING In verband met het rijverbod op zondag zal de gemeenschappelijke jeugddienst in de Geref. kerk te Oude Wetering niet op zondag 11 november maar op zaterdag 10 november 's avonds om half 7 wor den gehouden. Voorganger is de heer Eveleens uit Epe. Medewerking ver leent de groep Spirit Time uit Abcou de. De dienst gaat uit van de plaatse lijke Jeugdraadcentrale. (ADVERTENTIE/ HAARLEMMERSTRAAT 114-120 TEGENOVER DONKERSTEEG dat vrouwen niet geïnteresseerd zijn in ruimtevaarthet lanceren van Waals' mode vinden ze veel boeiender! teiten om deze noodlottige spiraal te doorbreken dan wel de gevolgen ver zachten. Van het in aanbouw te nemen com plex 126 woningen ten noorden van het Lauwers kunnen er naar ver wacht mag worden 50 worden uit gegeven tegen een huur beneden de 200 als gevolg van bijzondere facili teiten. In 1971 is begonnen met de bouw van woningen op een tussen Churchill- laan, Lauwers, Vliestroom en Mars diep gelegen terrein. De woningen worden in de premiesector gebouwd. Verwacht werdt dat aan het eind van 1973 260 woningen gereed zijn en dat het gehele complex in april 1974 zal worden opgeleverd. Met de bouw van 40 woningen nabij de Korenbloemweg in de vrije sector is in 1972 begonnen. Eind juni 1973 waren 12 woningen gereed en in het voorjaar van 1974 denkt men het ge heel voltooid te hebben. 60 flats worden aan het Groenoord gebouwd onder supervisie van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrij ven. Het eerste blok van 20 is medio 1973 gereed gekomen; het tweede blok van 20 woningen zal begin 1974 wor-i den opgeleverd. 66 woningen (torenflat): Met de bouw van deze woningen in de pre miesector (verhuur) is in het voor jaar begonnen. De Hat vindt men na bij het winkelcentrum aan het Aïda- plein. In het gebouw is een kantoor- laag opgenomen. In het 3e kwartaal van 1974 wil men het gebouw gereed hebben. Met de bouw van de torenflat aan de Lupinesingel is eveneens in het voor jaar begonnen De woningen worden in de premie-huursector gebouwd en komen in het 3e kwartaal van 1974 gereed. In februari is met de bouw van 48 voor de verkoop bestemde vrije-sector- woningen aan het Groenoord begon nen. De woningen zullen medio 1974 gereed komen Ten behoeve van de huisvesting van personeelsleden worden op hot terrein van de Johannesstichting 48 woningen gebouwd. In het begin van het 2e kwartaal is begonnen met de bouw van 85 voor de verkoop bestemde woningen op een terrein ten zuiden van de Lupine singel en ten westen van de Veld- bloemweg. De woningen zullen in de le helft van 1974 worden opgeleverd. 72 eengezinswoningen: Deze voor de verkoop bestemde woningen worden gebouwd aan het Groenoord; zij zul len in de loop van 1974/ gereed ko men. In uitvoering: 175 bejaardenwoningen en 1 conciërgewoning Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisves ting. De woningen zijn gelegen nabij de Anna van Burenlaan en de Prinses Beatrixlaan. Ze worden in de premie- sector gebouwd. Zij zullen vermoede lijk begin 1975 worden opgeleverd. 28 laagbouw- en 58 flatwoningen voor bejaarden. Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenzorg: De woningen worden gebouwd nabij de Prinses Be atrixlaan en dc Magnoliastraat. De 28 laagbouwwoningen zijn in mei in uit voering genomen. Naar is gepland zal het gehele complex omstreeks de jaar wisseling 1974-1975 gereed komen. Woningwetbouw: In opdracht van de gemeente is in 1972 begonnen met de bouw van 470 corridorwoningen. Ver wacht wordt dat eind 1974 dit bouw plan zal zijn voltooid. Door het architectenbureau Ahrens te Oosterbeek is een plan ontworpen voor de bouw van 255 experimentele woningen op een terrein ten noorden van de Korenbloemweg en ten oosten van de Boterbloemweg. Winkelcentrum De aankopen voor de verwezenlijking van het winkelcentrum in de omge ving van de Van Mandersloostraat zijn op één perceel na voltooid. Ge wacht wordt nog op een beschikking van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening voor een rijksbijdrage in de verwervingskosten van drie panden aan de Van Boetze- laerstraat. Dc toestand van de bebou wing langs de Vinkebuurt verslech tert aanzienlijk. Gelet op het ter plaatse geldende voorbereidingsbe- sluit, hopen B. en W. nog dit dienst jaar een ontwerp-bestemmingsplan te kunnen aanbieden. Het groenarcaal werd ook dit jaar met ongeveer 10 procent uitgebreid: als voornaamste projekten worden ge noemd: groenaanleg rond de A.B.B.-flats; beplanting vijvertaluds nabij de A.B.B.-laagbouw en Elementumflats; afwerken van de beplanting langs de Burgemeester Bruins SlotsLngel; aanleg parkstrook rond de 'Wil- ma'-flats nabij dc Eisenhowerlaan. Geheel los van reconstructie van we gen zal ;n de komende jaren de be planting in de gehele gemeente kri tisch worden doorgelicht. LEIDERDORP Ervan uitgaande dat het kerkelijk leven in ons land zich niet alleen laat kennen door synodevergaderingen bij te wonen breng t een delegatie van een aantal kerken in Indonesië, waarmee de Geref. Kerken in Nederland in missionaire en diakonalc dienst samenwerken, deze week een tweedaags bezoek aan Leiderdorp, waar zij gistermiddag bij de Scheppingskerk werd ontvangen. De delegatie vertegenwoordigt de kerken in Midden-Java. Zuid-Sumatra en Soemba. Zij kwam medio oktober in ons land aan en zal eind deze maand naar Indonesië terugkeren. In Leiderdorp is een zodanig program ma voor dit bezoek opgesteld, dat de Indonesische gasten voldoende gelegenheid hebben kennis te nemen van wat er in een plaatselijke kerkelijke gemeente omgaat. Daarbij wordt ook aandacht besteed aan dc samenwerkingsvormen die tussen de verschillende kerken op lokaal niveau zijn ontstaan. Het programma laat ruimte voor ontspanning en persoonlijke contacten. Op het bordes van de Scheppingskerk stelde het gezelschap zich even op voor onze fotogra'af. Dc niet- Indoncsiërs zijn de leden van het ontvangscomité. kort-nicui.-G-ui kort-nicu v.'C-u it-de-re# ic kort-niruv:;-u i t-de-TT2/jl0 kort-n iouvrï-uit-de-raL'ic kor b - n jouw; -u j t-d c -rogjp HAZERSWOUDE Het getnej koor Zang en Vriendschap, onli nog goed voor een eerste prijs o concours te Puttershoek in de ling uitmuntendheid, en het mant koor en meisjeskoor, evenals de a. groep Kameleon, concerteren op derdag 22 november, om 20.00 uuf de gereformeerde kerk te Hazersi de-dorp. Voor Rijndijkers, voor het vervoer naar HazerswoiMei problemen oplevert, bestaat de m lijkheid contact op te neimtn mei heer P. de Bruin, ambtenaar ter cretarie. RIJNSBURG In verband met autovrije zondag zullen de dien van de Evangelische Christengi te tot nader aankondiging niet zondag worden gehouden, maar o; terdagmiddag om 4 uur. KOUDEKERK In de kantine de voetbalvereniging werd de vii ronde in de klaverjaswedstrljd speeld. Eerste drie: 1 R. de Jong 5648, 2J. van Amsterdam met 5631 mevr. R. W. Oppelaar met 5582. SASSENHEIM De heer A. J. An horst werd gekozen in de raad toezicht van de Rabobank. Statu wijziging kon niet doorgaan door geringe aantal aanwezigen op d( denvergadering (12). Op 26 nov. weer een vergadering. VOORSCHOTEN De Voorschot! beeldende kunstenares Dieuwke K< wijn exposeert eigen werk in haat gen huis aan de Tjerk Hiddesdree! in de wijk Noord-Hofland. Dieu Kollewijn nodigt iedereen in huis uit, tot en met zondag, va tot 21 uur, haar 'droomhuis', waai zij de bezoeker veel vertelt. VOORSCHOTEN Burgemeester I van der Haar heeft het voornei om zaterdagavond de sleutel van gemeente Voorschoten op ludieke ze te overhandigen aan de Prins erlc de Carnavalsvereniging 'De Forse j1( ters'. Deze overhandiging zal gel 1 erhogine belastingen en tarieven ALFHEN AAN DEN RIJN Het is niet mogelijk gebleken, de gewone dienst van de gemeentebegroting 1974 reëel te doen sluiten. On danks liet afwegen van alle uitgaven, bezuinigingen en belasting- en tariefsverhogingen vertoont de gewone dienst een nadelig saldo van 1.499.552.—. Dat de gemeente zonder belangrijke rijkssteun binnen afzienbare tijd fi nancieel aan de grond komt te zitten, lijkt een zekerheid, aldus B. en W. Er bestaat echter geen zekerheid dat een dergelijke steun op korte termijn mag worden verwacht. B. en W. denken aan een verhoging van de secretarie- en bouwleges, de straatbelasting, de begrafenisrechten en de reinigingsrechten. Ook de -tarie ven voor de marktgelden, de precario rechten en de drank- en horecabelas- ting zullen moeten worden bijgesteld. B. en W. streven ernaar, de gemeente raad nog vóór de begrotingsbehande ling (11, 18 en 20 dec.) een concept budgettair meerjarenplan 1974-1978 aan te bieden, dat kort daarop ge volgd zal worden door een nota waar in wordt aangegeven welke wijzigin gen naar de mening van B. en W. in dat ontwerp kunnen worden aange bracht. Aan de begeleidingsbrief, die bij de begrotingscijfers was gevoegd, is het volgende ontleend. Politie onvoldoende Het tweejaarlijkse bevolkingsonder zoek op tuberculose zal ook in 1974 weer worden gehouden. In 1972 werd de minimumleeftijdgrens opgetrokken van 15 tot 25 jaar. Het ligt in de be doeling dat in 1974 plm. 16.000 inwo ners van Alphen van 30 jaar en ouder voor het onderzoek worden opgeroe pen. Bij de politie zijn er op dit moment geen vacatures. Verwacht mag worden dat in de loop van 1974 de organieke korpssterkte zal worden uitgebreid in verband met de arbeidstijdverkorting en dat per 1 januari 1975 nog verdere vehoging van de sterkte zal plaats vinden. Gelet op de ook in deze ge meente toegenomen criminaliteit en het toezicht op het verkeer moet de huidige korp'sterkte, die door het in wonertal van de gemeente wordt be paald. als onvoldoende worden aange merkt. Uitbreiding van het aantal wijk agenten kon daardoor nog niet plaats vinden. Gedurende het tijdvak van 1 januari tot 1 september 1973 werden 520 aanrijdingen geregistreerd (in 1972 over dezelfde periode 474). Bij één aanrijding waren twee doden te betreuren en bij 115 aanrijdingen 126 gewonden. (In 1972 over dezelfde periode twee aanrijdingen met vijf doden cn 127 aanrijdingen met 151 gewonden). Het aantal ter kennis van de politie gekomen misdrijven steeg met 8 pet, terwijl het oplossingsper centage met 6 pet steeg. Het aantal opgemaakte processen-verbaal en trans acties ter zake van overtredingen steeg ten opzjehte van 1972 (1972 tot 1 september: 1707) met 45 pet tot 2480 over de periode van 1 januari tot 1 september. B. en W. beraden zich omtrent de aanschaffing van een blusboot, een kleine snel-verplaatsbare eenheid. de omgeving President Kennedylaan, waar 4 scholen, gebruik moeten ma ken van het gymnastieklokaal Lupine singel. Dientengevolge is het noet mo gelijk aan de leerlingen van die scho len per week twee lessen in lichame lijke opvoeding te geven. Mede met het oog op de voorgenomen bouw van een basisschool in die omgeving is een tweéde gymnastieklokaal noodza kelijk. Het bestuur van de Sportstich ting heeft besloten een werkgroep in het leven te roepen, die tot taak heeft een programma van eisen op te stel len voor het in Ridderveld II te stich ten sportcentrum. Het plan voor de aanleg van een tweede speelveld in Aarlanderveen werd met het vereni gingsbestuur besproken. De door dat bestuur gedane suggesties ten aanzien van een geheel andere situering wor den onderzocht. De eigendom van de voor de aanleg van een tweede veld in Zwammerdam nodig zijnde'grond kon nog niet worden verworven. On derhandelingen zijn gaande. Huisvesting' Beperking' Met betrekking tot de buitenlandse werknemers is de gemeente erin ge slaagd zestien gezinnen in de gemeen te te doen huisvesten. Van de rijksge noten uit de West zijn vier gezinnen ondergebracht. Het aantal aanvragen van woningzoe kenden waaraan een sociale indicatie ten grondslag lag bedroeg op 1 okto ber 1972 30, waaraan na overleg met de gemeentelijke sociale dienst lot 1 oktober 1973 nog 51 werden toege voegd. Per laatstgenoemde datum be droeg het aantal nog 37, zodat 44 ge vallen tot een oplossing werden ge bracht. Het aantal gezinnen dat in on bewoonbaar verklaarde woningen was gehuisvest was op l oktober 7. Onderwijs VALKENBURG De gemeenteraad van Valkenburg ging niet in op een brief met handtekeningen, die een verzoek tot niet-intrekking van een voorbereidingsbesluit behelsde, ver band houdende met de plannen van de herv. gemeente tot uitbreiding van de zaalruimte. Er was een actie ge voerd om deze bouw tegen te gaan. In een folder waren de bezwaren uiteen gezet. Burgemeester Van 't Wout tot dc raad: 'Als aan de voor schriften wordt voldaan, en dat is nu het geval, hebben we als gemeentebe stuur geen andere plicht dan de ge vraagde vergunning te verlenen'. Uitvoerig sprak de raad ook over het TNO-rapport inzake het Boonrak. waar woningbouw ongewenst wordt geacht. Dc burgemeester wees erop, dat het weinig zin heeft, het rapport in twij- tel le gaan trekken. Persoonlijk zei hij echter meer last te hebben van het verkeer dan van vliegtuigen. Overigens behoeven de bewoners van woonboten in dit gebied nu minder angst te hebben dan wanneer de ge meente daar wél tot uitbreiding zou zijn overgegaan. De raad besloot het beroep bij de Kroon in te trekken. Het bestuur van de voetbalvereniging Valken 68 heeft bij de plaatselijke Ra- bo-bank een geldlening groot 100.000 aangevraagd voor een kleed gebouw op het nieuwe complex in het Duyfrak. De bank heeft geen bezwaar, mits de gemeente zich garant stelt. De raad hechtte zijn- goedkeuring aan deze medewerking. Het voorstel tot verlening van een subsidie van 1500 aan de Oranjever eniging voor de aanschaffing van kos tuums werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. De herv. gemeente en de geref. kerk krijgen evenmin subsidie voor de bouw van een jeugdhuis. De raad stelde de subsidie voor elektrici teitsvoorziening in het Duyfrak op 50 procent. Tegenover de groei van het aantal leerlingen van kleuterscholen en lage re scholen in Ridderveld staat een aanzienlijke daling van het aantal leerlingen op de scholen in het cen trum. Sedert 1967 het jaar. waarin de eerste scholen in Ridderveld in ge bruik zijn genomen) daalde het aantal leerlingen van de lagere scholen in het centrum (Aarlanderveen en Zwammerdam niet meegerekend) met 508: het aantal leerlingen op de lagere scholen in Ridderveld was op 31 juli 1973: 1474. Voor leegstaande lokalen wordt geen vergoeding van het rijk ontvangen. Dit betekent een belang rijk financieel nadeel voor de ge meente. B. en W. verwachten, dat de ze ontwikkeling zich nog zal voortzet ten, dat de eerstkomende jaren nog een aantal lokalen in het centrum leeg zal komen, terwijl de behoefte aan lokalen in Ridderveld zal toene men. Dit laatste wordt in sterke mate beïnvloed door de leeftijdsopbouw van de bevolking. Op 1 januari 1973 was het aantal 0 tot en met 3 jarigen daar ongeveer tweemaal zo hoog als in de rest van de gemeente. De huis vesting van de openbare mavo-school is een punt van aanhoudende zorg, mede door het toenemen van het aan tal leerlingen. Het is niet te verwach ten. dat er vóór 1976 in deze situatie verbetering komt. Het knelpunt ten aanzien van gymnastiekruimte zit in Uit een onderzoek is de noodzaak ge bleken om bij Gemeentewerken tot een beperking van de direkt onder de direktie ressorterende afdelingen te komen. Hiertoe zal een viertal hoofd afdelingen worden geformeerd, waar onder de diverse afdelingen en bu reaus ressorteren. Het ligt in het voornemen dat één van deze hoofafde- lingen de naam 'Gemeentewerken' zal dragen. Het is onvermijdelijk dat de nieuwe organisatiestructuur zal leiden tot een verschuiving van de taken binnen de diensten. De direktie van Gemeentewerken en het grondbedrijf zal aan het eind van dit jaar over de consequenties van de nieuwe organisa tievorm rapporteren. Het is de bedo- ling dat de nieuwe organisatievorm vóór het nieuwe begrotingsjaar zal worden ingevoerd. Met betrekking tot de inschakeling van de externe stede- bouwkundige adviseur is overeengeko men, dat deze in het algemeen zal worden ingeschakeld bij werkzaamhe den ten behoeve van structuurplan nen en hoofdopzetten van bestemmings plannen alsmede het daarvoor nodige sociaal-planologisch onderzoek. Alle overige activiteiten op stedebouwkun dig gebied zijn een taak van de afde ling stadsontwikkeling van de dienst openbare werken. Het ligt in het voornemen de door verhuizing vrijge komen kantoorruimte aan de Juliana- straat in gebruik te doen nemen door de secretarie-afdelingen die nu zijn gehuisvest in de door de gemeente ge huurde kantoorruimte aan de Emma- laan. In 1974 zal begonnen moeten worden met de uitbreiding van de Oosterbe graafplaats, algemeen gedeelte. In verband met de bouw van het win kelcentrum achter de Van Manders loostraat zullen in 1974 aanpasings- werken in dit gebied worden uitge voerd. In het bijzonder zal aandacht besteed worden aan tijdelijke parkeer terreinen. alsmede aan de brug over de Kromme Aar. Het is de bedoeling dat in 1974 wordt begonnen met de bouwaktiviteiten op hot Oosthoek-complex. In het complex West begint de ver lenging van de Beatrixlaan en het 1 rei ren om elf minuten over elf tijdfi st' het prinsenbal in 'De Gouden Leei WOUBRUGGE De AR-kiesver aff, ging komt bijeen op donderdag 8 vember om 7.30 uur in de bijzond «rigi school. Buiten de jaarverslagen Den ondermeer gesproken worden c «cht eventuele samenwerking bij de oiut meenteraadsverkiezingen in 1974 v< de CHU en/of KVP. Met de SGP t ri stond al een samenwerking. oan WOUBRUGGE Evenals vorig j rl()V zal ook nu door de leerlingen van 0-s openbare kleuterschool en van jje. laagste klassen van de openbare bi r school op het feest van Sint Maai ,0jo op vrijdag 9 november een rondg met lampions door het dorp wor gemaakt. Het fruit zal later wor g. rondgebracht bij zieken en bejaan Vertrek vanaf de school om 6 uur. - dag KATWIJK AAN DEN RIJN 1 vo' derdag 8 november wordt in het Pro pleeghuis 'De Wilbert' edn kerkdi an= gehouden. Ds. C Treure uit Kat verder woonrijpmaken van dit gebied in aansluiting op de daar in uitvoe ring zijnde bouw van bejaardenwonin gen. Rijnovergang In het afgelopen jaar is het bestek klaargemaakt voor de bouw van de Rijnovergang in het verlengde van de Prins Bernhardlaan. Hopelijk zal be gin 1974, nu ook de goedkeuring van gedeputeerde staten is ontvangen met de bouw van deze brug kunnen wor den begonnen. In 1974 zal het voor de bouw van bejaardenwoningen aange wezen terrein i.n Aarlanderveen bouw rijp gemaakt worden. Bovendien zal begonnen worden met de bouw van de nieuwe brug in de Kerkvaartsweg. De voorbe^eidingswerkzaamheden voor de reconstructie van de Linden- hovestraat in Zwammerdam zijn zover gevorderd dat deze reconstructie in 1974 in uitvoering genomen kan wor den. In het kader van een overeen komst met de Rijkswaterstaat zal de. Conradstraat worden doorgetrokken naar de Hefbrug. In het komende jaar zal een begin gemaakt worden met de bestudering van de wljkbehoefte aan actieve en passieve recreatie. Het on derzoek naar de consequenties van het lx per week ophalen van huisvuil is gecombineerd met de bestudering van andere mogelijkheden van vuil- verwijdering. Er wordt gezocht naar nieuwe mogelijkheden tot een verdere mechanisatie van de reinigingsdienst met behoud van een goede dienstver lening. Valken - volleybal heeft jeugdcommissie VALKENBURG In de kantine van de betonfabriek 'Hibe' werd door de afdeling Volleybal van de sportvereni ging 'De Valken' een ledenvergade ring gehouden. In het bestuur zijn nogal mutaties geweest door het aftre den van voorzitter J. Boers en van vi- ce-voorzitter J. Levy. Deze plaatsen werden ingenomen door C. Kleinhout als voorzitter en A. Peters als vice- voorzitter. Het ledental van de afdeling volleybal is in stijgende lijn. Momenteel wordt met 6 teams aan de competitie deelge nomen. Het houden van een toernooi wordt steeds moeilijker, wegens het gebrek aan belangstelling hiervoor. De trainingen staan onder leiding van J. Levy. Toch heeft men als afdeling volleybal een goed jaar gehad. De be langstelling is zeker niet onbevredi gend. Er was een batig' saldo van 40.05 te vermelden. Een verhoging van de zaalhuur behoort opnieuw tot de mo gelijkheden. Over de omvang van die verhoging zal eerst nog gesproken worden. Ook de uitbreiding van het aantal deelnemende teams aan de competitie veroorzaakt een hogere post. Voor de nieuwe begroting wordt een tekort van 280 geraamd. De post voor training zou wei hoger moe ten zijn. Maar eerst zal afgewacht worden hoe de zaalhuur zich zal gaan ontwikkelen. De instelling van een jeugdcommissie werd deze avond werkelijkheid. Er zijn verscheidene ouders die naar een mogelijkheid voor volleybal op jeugdi ge leeftijd hebben geïnformeerd. aan Zee gaat voor. LISSE Tijdens een vergadeé e van het Samenwerkingsorgaan liag centralen deelde wethouder A de Kd van de bedrijven in een causerie r dat Lisse in 20 jaar ruim 3100 wo gen heeft gebouwd. Van dat zijn er 1450 in de woningwetsector ken bouwd. Het aantal premiewoningei iter ruim 1200, het aantal ongesubsidiinl de een kleine 500. tv ZOETERWOUDE In het plan 1 einde is plaats gereserveerd voor openbare kleuterschool. Gedt lge wordt aan een gebouw identiek [er dat aan de Oranjelaan. De kleu school is nu nog ondergebracht in j Corbuloschool. maar die is zo jw. groeid, dat zij de ruimte zelf no ven heeft. ZOETERWOUDE Pater Piet 'ds zal vrijdagavond in Ons Huis vei len over zijn ervaringen in Chili. is enige jaren werkzaam geweest arme wijken in Santiago. Pater terse is afkomstig uit Zoeterwoudejï^ ROELOFARENDSVEEN, 6 novenT Bloemenveiling. Anjers rose, K hp( er, Esperence, Telstar, Tommy, L 28-40, Carnaval, rood 31-44, Wit, thur, Alice, G J Sim, Tangerine, A Marie 29-35, Le reve 40-45, Charm 51-55, Rozen Garnette, Carol, Zon Prominent, Marimba, Roswitha 15-U(1( Sonia, Super star 40-54, Spanish Carina, Annabelle, Esther Ofarim 30, Belinda 2846, Ilona 64-85, Mol Precilla 3243, Anthuriumbloei 135-155, Alstroemeria 27-32, Lelies 50, Gerbera 47, Nerine 23-64, Geplo chrysanten 21-67 p st, Troschrysan 80-175, idem jaarrond 145-195, Troi jers 190-225, Irissen 265-315, Frei 110-270 per bos. LEIDEN, 7 november Groente' veiling. Appelen 37-39. andijvie 70-75. stambonen kroter.' 25, gekookt 65. boerenkool 38-42, kool 20-30. groene kool 39-42, witte ko( 20. spitskool 77-79 prei 52-58, spinazie 161. spruiten A 1X4-118, B108-108, CM' tomaten A 840-880, B880. CS30-630. CC uien 47-59. witlof 275-290. knolselderij komkommers II 92. A83-87. B77-79. D 44, E39. sla licht 20-33. zwaar bleekseldeni 58. peterselie 30-33. seldert paprika's 40-60. KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 novembei Groenteveiling. Aanvoer bloemkool 9000 st, waspeen 170 Prijzen waspeen Al 490-7. A2 260-6. Bl 840, Cl 430-460. C2 280-4. A extra 630 bloemkool 6 pbak 1 101-138. 231-53, 8 1 78-124. 223-72, 10 p bak 1 67. 225. peen 2 64-77 uien 740-1050, selderij 33. peterselie 49-53. breekpeen 2-520. spin 102-110. andijvie 26-63. prei 47-64. boe» 30-36, groer.e kool 42-45. knolselderij 1 rode kool 12-36, savoye kool 26. spinazie thi LEIDEN Vrijdag wordt grof vuil haald in de volgende straten: Kort RJ burg, Kabeljauwsteeg. Rapenburg. Doi steeg. Doelengracht, Nonnensteeg. Kol kerssteeg. Zegersteeg. 5e Binncnvestgra Sterrenwacht, Kalaerstraat. Bakkersteeg. lensteeg. Bolsotkade. Kampersteeg. Con( tiesteeg Vliet. Douzastraat. St. Jacob; St Jacobsgrachl. Jan van lloutkade. straat, RnamMeeg. Garenmarkt. Stcensc Nieuwsteeg. Hcrensteeg, Salomonstecg. steeg. Scheepmnkcrsteeg, Houtstraat, recht, LOkhorststraat. Zonneveldsbraat, terskerkkoorsteeg. Dlefsteeg. Borkenl straat. Pieterskerkgracht cn straat, PU" kerkhof. Papengracht. NIEUWE LEIDSE VISSERIJBERICHT KATWIJK AAN GEE. 7 november A afslag KW 81-613 k. Prijzen Ijle sleurt 79-81.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4