Artsen zetten mannelijke verloskundige voet dwars dichtbij Commentaar Opiniepeiling Agent die op man vuurde, wordt vervolgd Mannen bekennen aantal inbraken G. Ezinga wacht in Vinkeveen op patiënten die niet komen Dreigementen met medische tuchtraad het weer Guur Anoniem bij vacaturebank Kennedy Huwelijk Vloeken vragen TROUW/KiWiAüffTET WOENSDAG 7 NOVEMBER 1973 BINNENLAND T5/3C7 Als we AVRO's Televizier mogen ge loven, beginnen wij Nederlanders, wanneer naar onze houding inzake het Midden-Oosten wordt gevraagd, ons zelf in koor tegen te spreken. Blij kens een enquête van Televizier is een ruime meerderheid van ons 72 procent voor Israël. Maar blijkens hetzelfde onderzoek is een nog iets ruimere meerderheid 79 procent tégen de houding die de Neder landse regering ten opzichte van het conflict in het Midden-Oosten heeft aangenomen. Wat moet een redelijk intelligente, maar van de hoofdlijnen der Neder landse politiek onkundige buitenlander hiervan denken? Hij zou kunnen con cluderen, dat de Nederlandse regering blijkbaar een sterk pro-Arabische koers heeft gevaren. Want waarom zouden al die voorstanders van Israël er anders tegen zijn? Het zal weinig moeite kosten, onze buitenlander ervan te overtuigen, dat deze gedachte in strijd is met vele controleerbare feiten, waaronder de olieboycot. Dan blijft er voor hem maar één conclusie over. En wel deze: de meeste Nederlanders zijn weliswaar pro-Israël, maar ze worden boos op hun regering als die dat hardop zegt en daardoor Arabische strafmaatrege len uitlokt. Met andere woorden: de Nederlandse sympathie voor Israël is, als het erop aankomt, even kwetsbaar als de Nederlandse olievoorziening. Misschien is dat. helaas, nog waar ook, maar het blijkt niét ondubbelzin nig uit de enquête van Televizier. Want de tegenspraak die in de resulta ten van dit onderzoek schuilt, kan heel gemakkelijk op een andere ma nier worden verklaard. Deze verkla ring komt hierop neer, dat Televizier dubieuze antwoorden heeft gekregen, omdat het dubieuze vragen heeft ge steld. Anders gezegd: achter de vragen van Televizier gingen zoveel misvat tingen schuil, dat de antwoorden al bij voorbaat vrijwel waardeloos waren. Zo is het een misvatting te menen, dat de vraag of men voor Israël is, in het algemeen met een simpel ja of nee kan worden beantwoord. Ook is het een misvatting, dat zoals de enquête suggereerde sympathie voor Israël eenvoudigweg een keus te gen de Arabieren betekent. Het is ver moedelijk tevens een misvatting te denken, dat de meeste Nederlanders zich een helder, laat staan een juist, beeld hebben gevormd van wat de houding van hun regering in dezen nu precies is geweest. En dus is het waar schijnlijk ook een misvatting te veron derstellen. dat ze die houding allemaal even goed kunnen beoordelen. Kortom, er is alle reden om te ver moeden. dat het verwarrende beeld dat de enquête van AVRO's opiniepei lers opleverde, veeleer verwarring in de geesten van de peilers zelf weer spiegelde dan in die van de onder vraagden. Als Televizier nog eens zo'n onderzoek houdt, zou het er verstan dig aan doen althans ernstig te probe ren. zijn vragen aan te passen aan de gecompliceerdheid van het probleem waarop ze betrekking hebben. Van een verslaggever AMSTERDAM Tegen de Amster damse politieagent-hondengeleider B. J. van D. wordt een strafvervolging ingesteld wegens poging tot doodslag (c.q. zware mishandeling, subsidiair bedreiging) van de vader van de vijf tienjarige Surinaamse jongen Renaldo Nelstein. Dit heeft de Amsterdamse officier van justitie, mr. H. W. P. Remmerts de Vries, medegedeeld. De heer Nelstein had een klacht in gediend dat zijn zoon op zondagavond 15 april door de agent zou zijn mis handeld en dat later, toen hij zelf naar de woning van de agent was ge gaan, deze een gericht schot op hem zou hebben afgevuurd. Op de bewuste avond liet de agent, die destijds nog in een flatgebouw in de Bijlmermeer woonde, zijn hond uit. De jongen zou hem toen hebben uit gescholden en hij zou daarop met de hondenriem tegen Renaldo hebben uit gehaald. De jongen was naar zijn ou derlijk huis gegaan waarna zijn va der, moeder en een kennis naar de woning van de agent waren gelopen. De agent zou zich door het drietal, dat opheldering over het slaan van de jongen kwam vragen, bedreigd hebben gevoeld. Zijn vrouw had hem via een raam zijn dienstpistool aangereikt. De agent heeft verklaard dat hij eerst gedreigd had en daarna pas een waar schuwingsschot in de lucht heeft ge lost. De kogel kwam echter terecht in een raam van het flatgebouw. De heer Nelstein heeft verklaard dat hij opzij gesprongen was en de kogel langs zich heen hoorde suizen. NOORDSCHARWOUDE Twee jon gens van 19 jaar hebben bij de rijks politie te Langedijk (NH) bekend vijf tig tot zestig inbraken te hebben ge pleegd. De Langedijkers waren in ja nuari al veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Zij kregen deze straf voor 26 inbraken. De jongemannen hadden daarna vooral ingebroken in kantines in veel Noord hollandse plaatsen. Door Ciska Dresselhuys VINlKBVEBN -WILNIS Elke dins dagavond van zen en tot acht houdt verlos kundige G. Ezinga spreekuur in het Groe ne Kruisgebouw in Vinkeveen, hoewel hij weet dat er geen enkele patiënt zal komen. Toch zit hij er steevast een uur lang, want hij wil bewijzen, dat het hem ernst is met zijn plannen om zijn verloskundige prak tijk, die hij heeft in Wilnis en Mijdrecht, uit te breiden met de gemeente Vinke veen en Waverveen. G. Ezinga: ik heb een harde kop, niet als die heren Van het ziekenfonds Vecht en Om streken heeft hij toestemming om zijn praktijk ook uit te oefenen in deze gemeente, maar de twee huisartsen van Vinkeveen zetten hem de voet le lijk dwars. In feite boycotten zij hem volledig, zodat hij hier geen enkele patiënt krijgt. De zaak is hierdoor in een impasse geraakt: de heer Ezinga houdt voet bij stuk: hij wil ook beval lingen doen in Vinkeveen en Waver veen en de twee artsen, W. P. J. M. Pierrot en C. A. Verton houden even eens het been stijf: zij willen het ver loskundige werk niet afstaan, maar het zelf blijven doen. De inspecteur van de volksgezondheid in Utrecht, de heer W. J. A. Oosten dorp moet nu zien de twee partijen te verzoenen. Binnenkort zal hij een ge sprek hebben met de twee Vinkeveen- se artsen, waarin hij hen hoopt te overtuigen van het feit, dat de heer Ezinga een redelijke kans moet krij gen om een praktijk op te bouwen. Dit kan alleen gebeuren wanneer de twee artsen hun medewerking willen verlenen. In Mijdrecht en Wilnis, waar de heer Ezinga ook als verlos kundige optreedt, heeft hij helemaal geen moeilijkheden. Daar werkt hij in de beste verstandhouding samen met de plaatselijke artsen. Hoe komt het, dat hij in Vinkeveen niet :.an het werk kan komen? Ezinga: 'Ik wil eerst zeggen, dat het niets te maken heeft met het feit, dat ik de eerste mannelijke verloskundige met een eigen praktijk ben. Het heeft alleen maar te maken met het feit, dat de twee Vinkeveense artsen persé hun bevallingen niet kwijt willen aan mij, hoewel het ziekenfonds hun een bfief gestuurd heeft, waarin staat, dat ik in het vervolg de bevallingen zal doen, waaraan op medische gronden geen arts aan te pas hoeft te komen. Het ziekenfonds vergoedt ook alleen nog maar bevallingen, waarbij ik as sistentie verleen. Dat houdt in dat de doktoren geen declaraties meer mogen indienen bij het ziekenfonds voor de bevallingen die zij doen. Toen ze dat te horen kregen, zeiden beide dokto ren: dan helpen we de vrouwen wel gratis. Klaarblijkelijk willen ze alles op alles zetten om mij buiten hun werkterrein te houden. Ik vind dat heel erg. Ik heb tenslotte een speciale opleiding van een paar jaar gehad daarvoor was ik hoofd van een poli kliniek in Schiedam om bevallin gen te kunnen doen. En nu is het dan zover, dat ik me zelfstandig kan vestigen en nu krijg ik dit. Maar ik heb ook een harde kop, net als de heren in Vinkeveen. Ik blijf proberen ook daar patiënten te krij gen. Om verantwoord en voor mijzelf ook bevredigend te kunnen werken, heb ik de bevallingen van Vinkeveen en Waverveen echt nodig. Hier in Mijdrecht en Wilnis heb ik er amper honderd per jaar. Daar is niet van te leven (je krijgt 243 gulden per beval ling, maar daarbij zijn voor- en na zorg. samen zo'n kleine twintig visi tes, inbegrepen). Met Vinkeveen mee, zou ik aan zo'n tweehonderd bevallin gen per jaar komen, dat is net een mooi aantal'. Hoe verliep het contact met de Vinke veense artsen? Ezinga: 'Ik heb hen toen ik liier kwam, in september, herhaaldelijk op gebeld om een afspraak te maken om kennis te maken. Maar ze hadden het steeds te druk,. Ik kon nooit ontvan gen worden. Totdat ze de brief van het ziekenfonds hadden gekregen, waarin stond, dat ik voortaan voor het ziekenfonds ook de bevallingen in Vinkeveen zou doen. Toen hadden ze plotseling tijd, allebei tegelijk op de zelfde avond. Ze wilden me samen ontvangen, dus ik verwachtte, dat het er hard aan toe zou gaan. Nou, dat is ook gebeurd. Mij werd duidelijk gemaakt, dat ik beslist niet moest rekenen op mede werking van hun kant, want dat ze zelf veel te graag de bevallingen wil den houden. Ze maakten bezwaren on der het mom van: u zit te ver af. u kunt niet snel bij uw patiënten zijn. Dat is onzin. Ik zit tien minuten rij den van Vinkeveen af. Dat lijkt me niet te ver. Maar ach, dat was de ech te reden van hun weigering ook niet. Ze wilden me gewoonweg niet heb ben. Op een gegeven moment liep de zaak zo hoog op, dat ze zeiden: als u hier uw praktijk zou doen en we zou den u voor een bevalling niet snel ge noeg kunnen bereiken, dan zouden we dc zaak voor de medische tuchtraad gooien. In zo'n sfeer is natuurlijk niet meer te praten'. Waarom moet dat allemaal zo akelig en hard tegen hard? C. A. Verton, een van de twee Vinke veense huisartsen: 'Het is een erg vervelende zaak, waarvoor ik helaas geen oplossing zie. Het is inderdaad zo, dat ik, en ik mag ook wel voor mijn collega spreken, de bevallingen veel te leuk werk vind, om dat gedeel te van mijn arbeidsterrein uit handen te geven. Daar zullen wij ons met hand en tand tegen verzetten. Ik heb mij hier indertijd gevestigd, mede omdat er geen vroedvrouw was en ik dus zelf de bevallingen zou kunnen doen. Ik vind, dat de geneeskundige voorzieningen er in deze streek beslist niet op vooruit gaan, als Ezinga erbij komt. Verder blijf ik de afstand van zijn woonplaats naar Vinkeveen een bezwaar vindenen heb ik er bezwa ren tegen, dat hij eventueel weekend diensten zou gaan draaien met Uit hoorn.' Maar waarom moet er maar direct ge dreigd worden met de tuchtraad? Verton: 'Dat hebben wij inderdaad ge daan, ja. Misschien is dat keihard, maar op dit gebied zijn wij keihard. Wij vinden dat er hier geen plaats is voor een verloskundige en daar blij ven we bij. Ik persoonlijk ben er diep ongelukkig mee, dat hij hier is komen zitten'. Om commentaar gevraagd zei de heer W. J. A. Oostendorp die als inspec teur van de volksgezondheid in Utrecht als bemiddelaar moet optre den in dit conflict: 'Het is een heel vervelende zaak. Ik kan niets anders doen dan door praten met alle partij en proberen een prettiger verstand houding te bereiken. Binnenkort hoop ik met de twee Vinkeveense artsen te gaan praten en ik hoop dat dat in een prettige verstandhouding kan gebeu ren. Kijk, wanneer in zo'n conflict maar direct gedreigd wordt met de medische tuchtraad, dan gaat de dis cussie helemaal de verkeerde kant op. Zo lossen we niets op. Natuurlijk is het moeilijk, wanneer rn een plaats, waar de artsen altijd zelf de verloskundige hulp hebben gebo den, opeens een nieuweling aankomt, die dit werk wil overnemen. Maar toch moet zoiets opgelost kunnen wor den in een prettige sfeer. Dat gebeurt tenslotte toch in meer plaatsen in Ne derland, neem ik aan. Wat betreft het formele bezwaar van de artsen, dat de afstanden te groot zouden zijn om een verantwoorde behandeling van de pa tiënten in Vinkeveen mogelijk te ma ken: dat lijkt mij geen steekhoudend argument. Ik heb die afstanden eens bekeken en die bedragen onderling zo'n zes k zeven kilometer. Dat is wel te doen, lijkt mij. Maar ik heb ook sterk de indruk, dat dit bezwaar meer een formeel, dan een echt bezwaar is. Er zit natuurlijk veel meer achter'. 'Patiënt moet kiezen' Het ziekenfonds Vecht en omstreken, waarmee de heer Ezinga een overeen komst heeft, houdt zich buiten het conflict. 'Wij mogen hier niet bemid delen, want beide partijen zijn vrij om te doen en laten wat ze willen. De patiënt moet kiezen, het gaat hier tenslotte om vrije beroepen. De art sen krijgen de hulp bij gewone beval lingen echter niet meer vergoed van ons fonds', aldus een woordvoerder van het ziekenfonds. Tenslotte het commentaar van de heer J. Diepersloot, secretaris-gene raal van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst: 'Als de patiënten niet de dupe zijn, en dat zijn ze in dit ge val niet, lijkt mij, dan vind ik niet, dat wij ons ermee moeten bemoeien. Ik begrijp, dat het een moeilijke zaak voor de doktoren is, om opeens een stuk van het werk, dat zij altijd ge daan hebben, te moeten afgeven. Aan de andere kant hebben wij speciale scholen opgericht, die verloskundigen opleiden, en als die er zijn. moet er ook werk voor hen te vinden zijn. Nu is de figuur van verloskundige op het ogenblik onderwerp van studie in me dische kringen, omdat men vindt, dat de huisarts weer een meer integrale functie moet krijgen in de gezond heidszorg. Het blijft op het ogenblik nog een probleem, dat alleen in on derlinge verstandhouding goed opge lost kan worden'. Van onze weerkundige medewerker. Gure buien met regen, hagel en natte sneeuw zijn gisteren op ons afgeko men. Sommigen gingen vergezeld van onweer en windvlagen. Wie de diep vries temperaturen in de bovenlucht aanschouwt zal het begrijpelijk vin den hoe zo'n polaire uitverkoop tot stand kon komen. Boven de Bilt werd gistermiddag op 5'A km. hoogte -34.3 graden Celsius gemeten, maar liefst 11 graden onder normaal. Op 2- en 3000 meter hoogte was het resp. -8 en -16 gr. C. tegen -2 en -7 normaal. Het isothermische vlak van 0 graden zweefte op 8- d 900 meter hoogte bo ven onze hoofden terwijl het normali ter op 1500 m. 'behoort' te liggen. Bij de zuidpunt van Groenland heeft zich alweer een nieuwe depressie ontwik keld, waarvan de storingsuiiloper in de richting van de Britse Eilanden trekt. Boven de oceaan is de hoogte wind tot op 20 gr. westerlengte al weer zuid-zuidwestelijk geicorden. Het zal dan ook in de tweede helft van de week vermoedelijk weer zachter wor den met regen na een tijdelijk kou dieptepunt met nachtvorst. Zoals we gisteren al vertelden is de algemene circulatie in oktober 1973 in grote trekken met zo geweest als on der meer vóór de strenge winters in 1895 en 1942. Wil de natuur werkelijk verder voortbouwen aan een koude of strenge winter, dan is het meest geijk te luchtdrukpatroon in november: la ge druk in het gebied IJsland-Schot land, hoge druk boven Rusland met daartussen in West-Europa zuidelijke winden (de Engelse computers voor zien dit). Wanneer in december de hoge- en la ge druk dan van plaats verwisselen, keren de koude noordwestelijke tot noordelijke winden met versterkte kracht terug en zijn de sneeuwbuien uit het Groenlandse- IJslandse gebied met een minimum van tijd hier, even tueel met medeneming van een koude pool in de hogere niveau's. Dinies 990VS" wijst erop dat eigenlijk pas in de tweede helft van november en de eer ste december-decade kan u-orden ge zien of het menens wordt. Van 17-21 november tot 2-6 december moet de luchtdruk in West-Europa en het aan grenzende zeegebied dan sterk oplo pen. Rodewald onderstreept, dat de meeste koude lointers een eerste aanzet krij gen vanuit de tropen en subtropen. Van daaruit ontwikkeld de noodzake lijke luchtdrukverdeling voor kou transporten zich in noord- en noord oostelijke richting. Het typische begin van een extreem koude winter is: af zwakking van het Azorenhoog en aan zienlijke toeneming van het Groen landse maximum. We gaan boeiende weken tegemoet. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. Rtd. Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga München Nice Rome Split Wenen Casa Blanca Istanboel Las Palnias New York Tunis OPKLARINGEN max. neer- temp. slag regenbui 9 7 half bew. 6 8 onbew. 7 5 hagelbui 9 2 regenbui 9 2 regenbui 9 0.4 regenbui 8 12 half bew. 8 3 regenbui 9 3 regenbui 8 0.5 zw. bew. licht bew. 19 0 regen 17 10 zw. bew. 8 0.1 onbew. 12 0 regenbui 8 1 zw. bew. 8 0 half bew. 18 0 onbew. 8 0 licht bew. 6 0 half bew. 13 1 onbew. 23 0 zw. bew. 10 6 half bew. 18 6 mist 11 1 geh. bew. 20 0 regen 6 6 half bew. 21 1 onbew. 14 0 half bew. 23 0 zw. bew. half bew. 24 0 SNEEUW BEWOLKING MAX.TEMP. n MIN. TE MP. WINDRICHTING HOOG WATER 8 november. Vlissingen: 12.07HarlngvltetsluUen: 1.22-13.45. Rot terdam: 2.34-14.41. Schcvenlngen: 0.51-13.14, IJmuidcn: 1.28-13.49. Den Helder: 5.26-17.38, Harllngen: 7.42-20.08. Delfzijl9.37-22.23. onder redactie van loessmii Wie loopt er niet af en toe rond met de gedachte, dat hij best wel eens iets anders zou willen doen om zijn dagelijks brood te verdie nen (ook al u-eet hij echt niet zo precies wat en wil hij er zeker nog geen ruchtbaarheid aan geven)? Vaak voelt men er niets voor de officiële u-eg te bewandelen al leen al het invullen van allerlei formulieren weerhoudt ervan stap pen in die richting te ondernemen. Het liefst zou men lekker ano niem eens willen rondneuzen in een ruimte, u-aar men op zijn ge mak kan bekijken of er een baan tje is, dat men ivat vindt of om zo maar eens te kijken, wat er op zijn vakgebied nog meer aan mogelijk heden zijn. Dat alles kan nu binnenkort bij de 'vacaturebank', waarmee op aan wijzing van minister Jaap Boersma van sociale zaken de gewestelijke arbeidsbureaus Arnhem, Enschede, Sittard en Zeeuws-Vlaanderen een jaar lang zullen gaan experimente ren. De u-erknaam voor dit nieuwe project luidt ANS, wat staat voor 'Arbeidsbureau Nieuwe Stijl'. Op 1 januari volgend jaar zal met deze proef worden begonnen, maar nu al zijn op de vier arbeidsbu reaus de nodige voorbereidingen getroffen voor deze 'vacatureban ken', die officieel als taak hebben 'het bieden van een gevarieerd stelsel van gemakkelijk toeganke lijke voorzieningen aan alle be langstellenden op de arbeids markt'. Het Arbeidsbureau Nieuwe Stijl is er niet voor één bepaalde groep, maar is bedoeld voor u-erk- gever en werknemer, terwijl ook gemeenten er hun voordeel mee kunnen doen. Het gaat om 'het be vorderen van een harmonische ont wikkeling op de arbeidsmarkt en door middel van doelgerichte me thoden en technieken ivil men ta ken gaan afstoten, die een opti maal functioneren van het arbeids bureau als ontmoetingsplaats tus sen werkgever en werknemer in de teeg staan'. Het project wordt gezien' als een bijdrage aan het streven dat het 'zich u-el bevinden in het werk' Een Amerikaanse filmmatschappij heeft in het diepste geheim in Hollywood een film gemaakt over de moord op president John F. Kennedy. De film met in de hoofd rollen Burt Lancaster en de inmid dels overleden Robert Ryan heeft de titel 'Executive operation' ge kregen. De makers hebben hun filmverhaal gebaseerd op feiten, verdichtsels en veronderstellingen en willen aantonen, dat de moord op 22 november 1963 in Dallas is beraamd door een groepje mensen uit de oliewereld en militairen. Zij zijn hierbij uitgegaan van het boek 'Rush to judgement' van Mark La ne, die tot de conclusie komt, dat Kennedy het slachtoffer van een samenzwering is geworden. In de film wordt de moord uitge voerd door drie sluipschutters en krijgt Lee Harvey Oswald de rol van 'zondebok' toebedeeld. In het rapport van de commissie-Warren, die indertijd de moord officieel heeft onderzocht, wordt Oswald als de enige dader genoemd en gezegd, dat er geen enkel bewijs voor een 'samenzwering' is gevonden. De studio- en buitenopnamen van de film worden onderbroken door beelden uit filmjournaals, die van Kennedy zijn gemaakt in de weken voor de moord en op de dag van de moord in Dallas. Volgens het filmverhaal zouden mensen achter de moord op de president hem om het leven hebben laten brengen, omdat zij van mening waren, dat zijn streven de oorlog in Vietnam te beëindigen en het sluiten van een verdrag inzake een beperking van de kernbewapening met de Russen de militaire macht van de VS zouden doen verminderen. De 'sluipschutters' zouden na hel volbrengen van hun opdracht het land zijn uitgesmokkeld, toen na de aanslag alle communicatie tus sen Dallas en dc regering in Was hington tijdelijk was verbroken. De auteur Donald Freed, een van de samenstellers van de film, ver telde nog, dat de film onder toe zicht van gewapende bewakers in het geheim is opgenomen omdat men over inlichtingen beschikte, dat er pogingen zouden worden ge daan het filmen onmogelijk tc ma ken. minstens even belangrijk is als het 'effectief produceren'. Daarom staat bij het project nadrukkelijk voorop, dat de cliënt voor zichzelf verantwoordelijk is en best zelf in staat is veel dingen te doen. Het arbeidsbureau wil alleen maar de helpende hand bieden door het ge ven van informatie, advies en be middeling. Het Arbeidsbureau Nieuwe Stijl zal als experiment wetenschappe lijk begeleid u-orden door het Ge meenschappelijk Instituut roor Toegepaste Psychologie te Nijme gen. Na een jaar zal bekeken wor den of dit zelfbedieningssysteem, waarbij de klant koning is, zo goed voldoet, dat ook de andere tachtig arbeidsbureaus, die Neder land telt, zullen worden omgezet in 'tacaturebanken'. Vast staat in ieder gevql nu al, dat wat de vier uitverkoren ar beidsbureaus betreft de klant niet meer lange tijd op een bankje be hoeft te wachten tot een perso neelslid van het arbeidsbureau hem voor enkele minuten ont vangt om een nadere afspraak te maken. In een smetteloos witte bruidsjurk kwam filmster Due Lyon aan in de Colerado-staatsgevangenis om daar te trouwen met de 33-jarige Gary Cotton Adamson. De laatste moet veertig jaar uitzitten wegens ccn gewapende roofoverval. Na afloop ging hij terug naar zijn cel, terwijl zij haar intrek nam in een motel in de omgeving, want getrouwd of niet getrouwd voorschriften zijn er blijkbaar nog steeds om te wor den nageleefd. Dit jaar heeft de gemeente Rotter dam minder geldelijke steun ver leend aan de Bond tegen het Vloe ken dan vorig jaar. Kwam in 1972 nog zeshonderd gulden voor op de begroting van de gemeente ter on dersteuning van het werk van deze bond, dit jaar bleef er van de sub sidie van zeshonderd slechts twee honderd gulden over. Gezien de begroting voor volgend jaar vindt Rotterdam het dus niet nodig de vloek uit de Maasstad te bannen door middel van een extra finan ciële inspanning'. Op 17 en 18 november is er op vormingscentrum Oud-Poelgeest een weekend voor mensen 'die vra gen hebben bij hun levan van alle dag, die vinden dat belang niet het belangrijkste is. die willen 'wer ken' aan hun groei, die zelf willen onderzoeken waaraan ze behoefte hebben'. Het accent zal deze dagen liggen op het werken in groepjes van twee of drie personen en daar naast ook op het individu. Omdat men de tijd aan zichzelf wil heb ben en niet afhankelijk wil zijn van de keukdn, wil men zelf het eten klaarmaken, waarbij tevens zal worden bekeken of men wel behoefte heeft aan drie maaltijden op een dag. Voor dit weekend, dat zaterdag morgen om 12 uur begint en zon dagavond eindigt, kan men zich aanmelden bij Gerda de Leeuw- Ter Haar. vormingscentrum Oud-Poelgeest, postbus 4, Oegst- geest, tel. 01710-52445, 'Wilt u met die spullen uit onze buurt blijven, meneer.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7