eoeo Lavona, Veel mensen blijken spoorloos na verhuizing jtpl ïfe AVONTUUR IN KARÏNTHIË Mary Stewart 'Een dag muziek' in leven van mensen Als haardof ei Lavonakleu] Verontrustend Promenos-concert Adres-mutatiedienst PTT: Van overval verdachte Duitsers gearresteerd Tl 1 ».,t> Wisselende werktijden in verzekeringsbedrijf? TROUW/KWAiRTET WOEINsÜAG HILVERSUM De NOS-radio zendt vanavond van 21.40 tot 22.00 uur op Hilversum II de eerste van een serie van drie speciale programma's uit over 'een dag muziek', waarin wordt nagegaan hoe mensen hun leven met muziek vullen. Uit verschillende onderzoeken, zoals die van de NOS en het CBS, blijkt dat het verschil in muzikale smaak voornamelijk afhangt van opleiding, sociale positie en leeftijd. De vraag, die in de serie wordt behandeld, is, of het voor de functie die muziek in het leven van iemand vervult, uitmaakt welke muziek dat is. In de eerste aflevering komt een gara gehouder aan het woord. Hij houdt vooral van opera en populaire muziek. Ook is er een verkoopster in een wa renhuis te beluisteren, die erg op het luisterlied is ingesteld. BMNENLAND/RADIO-TV (ADVERTENTIE) Lavona haarkleurverstevigers worden in maar liefst 23 light-proof tinten gemaakt Ze herstellen de kleur en verstevigen uw haar. Rakon voor 2 a 3 behandelingen f2,30 een belofte voor mooier haar lijf na MARY PERKINS «VD6\jO<3R- KU14. 0W6tV6É jJWAAU'UUR-V- T4/K HILVERSUM De muziekafdeling van de NOS-radio organiseert voor de tweede keer dit jaar een PromeNOS- concert, dat wordt gegeven vrijdag van 19.30 tot ongeveer 24.00 uur in de VARA-studio aan de Heuvellaan te Hilversum. Het concert, dat in drie verschillende studioruimten van het VARA-complex wordt gehouden en het karakter heeft van een wandelconcert, is gewijd aan de muziek van vandaag. Daarbij gaat het niet om ernstige muziek, maar ook om jazz en aanverwante lichte muziek. Tien binnen- en buitenlandse ensembles verlenen medewerking. Twee opdrachtwerken van de NOS zullen in première gaan. Het zijn 'si ne nomine' van Enrique Raxach en het stuk 'Gieter* van Guus Janssen. Gratis toegangsbewijzen zi.in verkrijg baar bij PromeNOS, postbus 10 te Hilversum, tel. 02150-8111. Van een onzer verslaggevers ARNHEM Het blijkt dat alleenstaanden (vrijgezellen, bejaarden die een ander woninkje krijgen, studenten, jongelui die op eigen benen gaan staan enz.) slordiger zijn met bet melden aan de PTT van bun verhuizing dan gezinnen. Aan de adres-mutatiedienst van PTT, een jonge kleine, in de wereld unieke instelling, wordt 80 k 90 procent van alle gezinsverhuizingen doorgegeven. Van de alleenstaanden geeft niet meer dan tien a vijftien procent het bericht door. 'Het is nog steeds niet van de lucht', werd gezegd, 'dat men sen spoorloos blijven'. De adres-mutatiedienst van PTT is in Arnhem gevestigd. Hij werkt nu eni ge jaren, maar is in die tijd enorm gegroeid. Dezer dagen is de nieuwste elektronische apparatuur (computers enz.) in dit opzicht in gebruik geno men. Op de een of andere wijze zijn de Nederlanders niet zo hokvast. Per jaar betrekken thans vijfhonderddui zend k zeshonderdduizend gezinnen of alleenstaanden een andere woning. Daarvan worden er thans vierhonderd duizend door PTT op papier ver huisd; dat is ongeveer tweeduizend per dag. Ten gerieve van zichzelf, een aantal grote instellingen en de particulieren is PTT overgegaan tot oprichting van de adres-mutatiedienst Horizontaal: 1. scheepstouw, 4. fami- lielid, 5. jaar (afk. Lat.), 7. boterton, 9. p utemmertje, 11. papegaai, 12. roem, 14. loterijbriefje, 16. voorzetsel, 18. scheik. element, 19. rondhout, 20. netto (afk.), 21. oude lengtemaat, 22. muzieknoot, 23. atmosfeer (afk.), 25. waterstand, 27. priem, 29. telwoord, 31. bouwland, 33. handegge, 35. water in N. Br. 37. muzieknoot, 39. voertuig, 40. pookijzer. Verticaal: 1. voertuig 2. foei, 3. ver nis, 4. makker, 6. gekheid, 7. vreemde munt (afk.), 8. namelijk (afk.), 9. klaar, 10. radio omroep, 11. grond, 13. rund, 15. afgeknotte boomstam, 17. loot, 18. groente, 23. bijbels figuur, 24. reeds, 26. vrucht, 28. Ledger (afk.), 29. maanstand, 30. muzieknoot, 32. nummer (afk.), 34. lof, 36. dwaas, 38. algemeen kiesrecht (afk.). OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. rodeo, 5. bries, 9. orleaan, 11. Mo, 13. emelt, 14 p.e. 15. Epen, 17. smal, 19. rel, 20. sta, 22. ert, 23. naga, 24. Sara, 25. min, 26. roe, 28. Abe, 30. ende, 32. snep, 33. eg, 34. Dalen, 37. L.O. 38. genegen. 40. tronk, 41. Oerle. Vert.: 1. romer, 2. do, 3. eren, 4. olm, 5 bal, 6. rats, 7. In, 8. stelt, 10. eelt, 12. opening, 14. parabel, 16. eland, 18. Meran, 20. sar, 21. Ase, 25. meent, 27. oele, 29. epode, 31. eden, 32. snee, 35. ank, 36. ego, 38. go. 39. nr. Slechts samenvatting voetbal op televisie HILVERSUM De NOS-televisie zal vanavond opnieuw geen rechtstreekse reportage uitzenden van Europa Cup wedstrijden, waarbij Ajax, Feyenoord en Twente betrokken zijn. Wel zendt 'Studio Sport' samenvattingen van bij elkaar een uur uit van de drie ont moetingen. Van de wedstrijd CSKA Sofia-Ajax zal de NOS-televisie vanaf 16.03 uur via Hilversum III een rechtstreekse re portage uitzenden. Van de wedstrijd Gwardia Warschau-Feyenoord, die om 17.30 uur begint, zal de NOS-radio op Hilversum 3 rechtstreekse flitsen uit zenden. Datzelfde gebeurt met de wedstrijd FC Twente-Panahaiki Pa tras, die om 20.00 uur begint. De Duitse televisie zendt vanavond twee rechtstreekse reportages uit. Vanaf 17.20 uur wordt op het tweede net de wedstrijd Dynamo Dresden- Bayern MUnehen rechtstreeks uitge zonden er op het eerste net vanaf 21.00 uur de wedstrijd .Glasgow Ran- gers-Borussia Mönchen Gladbach. Aandacht Kenmerk voor 'andere' kinderboeken HILVERSUM De rubriek Ken merk, die vanavond om 19.30 uur op Nederland II uitzendt besteedt aan dacht aan kinderboeken, die 'een beet je anders' zijn. Verder is er een re portage over de Brusselse tentoonstel ling 'Brazil export'. Voor dit doel is het zg. verhuisbericht ontworpen. Door dit in te vullen wor den de diensten van PTT zelf zoals de post, de telefoon, de giro maar ook een aantal instellingen en bedrij ven die er een abonnement op heb ben, in één klap van de adresverande ring op de hoogte gebracht. Dat zijn tot nu toe de ANWB, het Rode Kruis, verschillende verzekeringsmaatschap pijen, vrijwel alle postorderbedrijven enz. In totaal ruim twintig. Het ge heel kan voorlopig nog uitdijen tot veertig. De adres-mutatiedienst houdt thans bijna dertig miljoen adressen bij. Voor verwittiging aan particuliere re laties blijft men aangewezen op de be kende adreswijzigingskaart Of de af delingen bevolking van de circa 800 Nederlandse gemeenten ook nog eens in het systeem worden opgenomen, lijkt twijfel?chtig. Wel wordt de mo gelijkheid bestudeerd. Met de adres-mutatiedienst hangt sa men dat meer en meer aangesloten intanties ertoe overgaan het stratenre- gister van PTT aan te schaffen. Hier door komt men automatisch op de hoogte van veranderingen van straat namen. Het bijhouden van adressen bestand Is op deze wijze een geruis loos proces, waaraan geen mensen hand meer te pas behoeft te komen'. FRANEKER In het Friese dorp Tzummarum (gemeente Barradeel) zijn drie uit West-Duitsland afkomsti ge mannen aangehouden, die hebben deelgenomen aan de overval op krui denier De Boer in Franeker. De aan gehoudenen zijn de 28-jarige M. R. uit Hannover, de 25-jarige W. K. en de 24-jarige G. F. W. uit Diepholz. In totaal zijn hier nu zes arrestaties ver richt. Eerder werden aangehouden de 30-jarige zeeman J. van R. uit Sneek, de 27-jarige H. C. F. en de 22-jarige M. J. H. beiden uit Leeuwarden. De drie Duitsers werden aangehouden in een kleine woning, waar een meisje woonde. Simon van Adelberg, eindredacteur van de KRO-rubriek Gamma, inter viewde dinsdagavond twee schrijvers van het boek Nederland. Wat daarin aan de orde wordt gesteld, mag met recht verontrustend worden genoemd. Een beetje generaliserend en die neiging heeft vrijwel iedereen op zijn tijd zou je je kunnen afvragen wat je in vredesnaam nog wel kunt eten zonder nare gevolgen. Het zal meerde re mensen zijn opgevallen dat de ham tegenwoordig nogal zoutig smaakt, maar dat men er water en nitraten in spuit zal niet iedereen bekend zijn. Ook met betrekking tot andere pro- dukten werden onthullingen gedaan, die je op z'n minst argwanend moeten maken ten aanzien van de ingrediënten die men erin stopt. Maar dat de klan ten op grote schaal hun eetgewoonten willen veranderen, is niet aan te ne men. Het 'tussendoortje' zal wel blij ven lokken. Bovendien zal de waar schuwing aan veel oren voorbij zijn gegaan omdat het miljoenenpubliek natuurlijk bij de VARA zat om te ge nieten van de Onedin Lijn. Met het oog op de oliecrisis had de Gamma-redactie een deel van het pro gramma laten vervallen in ruil voor de belichting van andere energiemogelijk- heden. Interessant waren de getoonde alternatieven ongettoijfeld, maar de meeste projecten zullen pas over vele jaren realiseerbaar en rendabel zijn. De wetenschap heeft geen direkt toe pasbaar antwoord op de crisis waarin we ons bevinden. We schijnen een paar boten te hebben gemist- De bespiegelingen van het energiepro bleem woeden intussen onverminderd voort en het wordt er voor de doorsnee kijkers, waartoe ik ook mijzelf reken, niet eenvoudiger op om de wirwar van meningen te volgen, laat staat te kun nen ontwarren. Neem die gemeen schappelijke verklaring van de negen EEG-landen ten aanzien van het Mid den-Oosten. Zoek het maar uit hoe je de stellingen moet interpreteren en wat er tussen de regels al dan niet te lezen valt. Zoveel werd er in Achter het Nieuws wel duidelijk, dat niemand één, twee, drie in de schoenen van minister Van der Stoel zal willen stappen. Hij moet onder enorme druk leven, want hij staat in het middelpunt van een soort vulkaan. Dat hij daarbij, hoe vreemd dat bij deze beeldspraak misschien klinkt, bovendien op de tocht staat, lijkt zeer waarschijnlijk. Dr. Mansholt, onze grootste Euro peaan, zei het diep teleurstellend te zullen vinden als in een zo duidelijke zaak als de oliecrisis de EEG-landen dit niet als een gemeenschappelijk pro bleem zouden beschouwen. Hij ver wacht dat er wel iets gezamenlijks zal gebeuren en ziet als positief element dat het verenigd Europa altijd onder druk een stap voonvaarts heeft ge maakt. Daar kon de kijker zich in elk geval wat meer aan optrekken dan aan de vage en ontwijkendeantwoorden 7 t-an de in Europa rondreizende Egyp- tenaar El Sajat. Voor Nederland geen woord over de olie, 'want daar heb ik geen verstand van', zei hij,- maar wel kon hij de Fransen verzekeren dat ze geen boycot te duchten hebben. Diplo matie. TON HYDRA LOWIETJE ©PIB L vo r=^ SMIDJE VERHOLEN 3. 'Welverdraaid.mompelde smid- je Verholen, op een gegeven moment. 'Het lijkt wel of de geschiedenis zich herhaalt! Er brandit zowaar licht in de oude herberg, welke eigenlijk ver laten hoort te zijn! Wie zou daar zijn intrek hebben genomen? Langzaam en omzichtig naderde smidje Verho len het eenwenoude bouwwerkje en om redenen van taktiek besloot hij het gebouwtje ditmaal van opzij te naderen, want hij was die tik op zijn kop nog niet vergeten, 'De ruiten zijn allemaal weer heel.mompelde de smid. 'Men is blijkbaar bezig de boel weer op te knappen. Ik moet toch FERDINAND eens even kijken wie daar zo ijverig bezig is'. Zonder geluid te maken sloop smidje Verholen naderbij en juist toen hij van plan was een blik door een der vensters naar binnen te werpen, hoorde hij naast zich een vriendelijke stem, die de wooTden sprak: 'Foe Yong Had wenst de eel- waalde vleemdeiing een goede avond'. Eh.ja.dank u.meneer Poes-jonge-haai, stamelde smidje Ver holen verbaasd. 'Poes-jonge-haai wat een vreemde naam.'Pardon en excuseel.lachte de chinees vriende lijk. 'Eelwaalde vleemdeiing maakt vergissingkie. Naampie zijn niet poe- sie-jonge-haai-vissie. Naampde zijn Fcx Yong Hai. Dat betekent in uw stug ge taal: 'Chinees eierpannekoekje. En hoe zijn uw eelwaalde naampie?' - 'Mijn naam is Johannes J. F. Verho len', antwoordde de smid. 'Maar ieder een noemt mij altijd smidje Verholen. Doet u dat ook maar". En de smid be keek de vriendelijke meer Foe Yonj Hai eens goed. Dadelijk schoten hem toen de opgewonden woorden van de domme Derk-Jan te binnen, een soep jurk.een raar mutsje.en dat al lemaal bij de oude herberg. Derk-Jan had de brave chinees natuurlijk vow een spook aangezien. UTRECHT De vakbonden in het verzekeringsbedrijf willen In de nieu we cao voor deze bedrijfstak (30.000 werknemers) een bepaling opnemen die een variabele werktijd mogelijk maakt. Radio vandaag (ADVERTENTIE) 29 De twee stalknechten waren vertrok ken en alles scheen nu gereed voor de nacht. Opeens ontwaarde ik tegenover de hengst een ander paard, ongeveer net zo groot cn net zo gebouwd als de Lippizzaner. Hij was zwartbont en zijn hc-»fd kwijnde omlaag, terwijl zijn manen en zijn staart lusteloos neerhingen. Eerst dacht ik dat het het onstuimige maar lelijke beest was waarop Annalisa aan de 'rodeo' had meegedaan, maar toen zag ik dat dit paard ouder was. Zijn eten had hij nauwelijks aangeraakt, maar de drink- emmer was helemaal leeg. Op het moment dat ik hem aankeek liet hij zijn hoofd naar beneden zakken en snuffelde mistroostig in de droge em mer. Zachtjes fluisterde ik hem toe, legde vervolgens mijn hand op hem en ging vlak n°ast hem staan. Annalisa zag het en kwam naar me toe. 'Omdat wij zoveel tijd aan de koning besteedden, ging hij naar de bedelaar. Jammer dat wij geen worteltjes meer hebben'. 'Ik vraag me af of hij er tlberhapt zin In heeft', antwoordde ik. 'Hij heeft zijn voedsel nauwelijks aangeraakt. Volgens mij is hij ziek'. 'Eet hij nog altijd niet? Hij ls al de hele week niet best'. Haar blik gleed van de volle bak met voer naar de le ge emmer, en zorgelijk fronste z3 haar voorhoofd. 'Dit was het paard van oom Franzlhij heeft altijd voor hem gezorgd niemand anders, begrijp je. Hij is al oud; mijn oom placht altijd te zeggen dat zij twee oudjes bij elkaar waren'. Ze beet op haar lip, en keek naar het dier. 'Ik denk dat hij treurt over zijn meester'. 'Verdriet. Kan zijn. maar ik krijg da indruk dat hij lichamelijk ook niet helemaal honderd procent ls. Hij heeft pijn. Kijk toch eens hoe liij transpireert, zijn hals en zijn schoften zijn kletsnet, en let eens op zijn ogen Heeft iemand hem al onder zocht, Annalisa?' 'De dierenarts uit Bruck kwam direct na de brand naar ons toe. Nadien is hij nog twee keer geweest. Afgelopen donderdag was hij hier voor het laatst'. 'En heeft hij naar hem gekeken?' 'Hij heeft naar allemaal gekeken. Mis schien na de eerste keer niet meur naar hem, omdat er met hem niets aan de hand was'. Ze keek mij onze ker aan en wendde haar hoofd toen weer naar het oude paard. 'Ja, inder daad hij ziet er niet bijster florissant uit, maar wat mankeert hem dan zij aarzelde. 'Vanessa is dierenarts', zei Tim. Haar ogen sperden zich open. 'Wer kelijk? O, maar dan 'Heeft het paard dezer dagen nog ge werkt?' vroeg ik. Ze schudde haar hoofd. 'Hij werkt niet meer, daar is hij te oud voor. Hij is al in de twintig, geloof lk. Oim Franzl had hem al in Tsjechoslowakij- e. Ze hebben eerst nog geprobeerd hem in een nummer mee te laten doen, maar dat liep op een misluk king uit. Je kunt hem moeilijk iets aanleren. Omdat hij de lieveling van oom Franzl was, heeft mijn vader goedgevonden dat hij bij ons bleef, lk heb je al gezegd dat wij het ons niet kunnen veroorloven paarden werke loos te laten rondlopen; daarom moest hij vroeger, toen we nog niet de weel de kenden van tractors en auto's, woonwagens trekken. Oom Franzl be reed hem weieens en ook de kinderen liet hij zo nu en dan een ritje maken. Maarze keek bedroefd 'nu (lij ziek is met een paar uur moetpn de paarden weg en over drie dagen verlaten we Oostenrijk. Ik weet niet wat mijn vader zal zeggen, maar ;k ben er bang voor'. 'Heb Je iets gevonden?' vroeg Ti mothy mij. Ik had inderdaad iets gevonden. 'Net boven de knie van het rechtervoor- becn zit een lelijk gezwel'. Ik toonde ,het hun, ondertussen mijn onderzoek voortzettend. Het oude paard stond cr met hangend hoofd bij, maar toen ik met mijn vingers het been wilde be tasten, werd het onrustig en begon me te besnuffelen. 'Houd zijn hoofd vast', zei ik tegen Timothy. 'Voorzichtig, ja, goed zo'. 'Wat is het?' vroeg Annalisa, die over men schouder meekeek. 'Een bloed uitstorting. Hij moet zijn tijdens de brand hebben bezeerd of een trap hebben gehad van een losgebroken paard Zoiets openbaart zich pas een paar dagen later en als zo'n paard geen werk hoeft te doen, valt het ntet makkelijk op. Bovendien was het door die deken niet te zien. Er moet on- middelijk worden ingegrepen, want het ziet er niet zo mooi uit'. 'Neeinderdaad, maar wat bedoel je met 'worden ingegrepen'? Wat denk je te doen?' Ik keek'op. 'Ik? Ik ben jullie dieren arts niet, Annalisa. Jullie zullen je eigen dokter uit Bruck moeten waar schuwen. Hier mag ik me niet in mengen'. 'Dat hij dat zelf niet geconstateerd heeft', zei Timothy. 'Een kind kan toch zien dat het beest niet in orde is'. 'Nee', antwoordde ik, 'we moeten eer lijk zijn. Was alles normaal geweest dan zou het zeker iemand zijn opge vallen, maar op het ogenblik ligt de situatie anders. Op de eerste plaats ;s de man die de dieren jarenlang ver zorg heeft, overleden en op de tweede plaats heeft Herr Wagner afgelopen weken zoveel aan zijn hoofd gehad dat men het hem moeilijk kan aanre kenen dit niet te hebben opgemerkt'. 'Wat 6taat ons nu te doen?' vroeg A i- nalisa. 'Het gezwel openen, schoonmaken en het been dichtnaaien'. 'Zou jij dat kunnen?' Ik richtte mij op. 'Als je bedoelt of ik weet hoe je het moet doen, ja, inder daad. Maar jullie hebben je eigen die renarts, Annalisa. Die moet je erbij halen'. 'Nu, op dit uur? Morgenvroeg om zas uur moeten ze op de trein staan'. (Wordt vervolgd) HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochteoidgymn. 7.20 (S> Akt.shov, met 7.45 VPRO: Deze dag en 8.00 Nws. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radlowcekblad. 11.00 Nws. 11.03 V.d. kleuters. 11.15 (S) Melodleënboeket: licht rauz.progr. 12.00 Waalwijk -Centraal; gesprekken. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 (S) Een middagje Stoomradio: progr. vol goede Jeugdherinneringen. 16.00 Nws. 16.03 (S) De barricade. 17.07 (S) VA- RA-dansork. met solisten. 17.30 (S) Metrop. Ork. met zangsollste: amusem.muz. 17.53 Mcd. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 Ultz. v.d. A.R.P. VARA: 18.30 <S) Tekst en muz.: cabaretpropr. EO: 19.00 Klankbord. 19.15 <S) WIJ hebbem een woord v.d. wereld. CVK: 19.30 Dankdst voor gewas en arbeid. EO: 20.30 (S) Graiwm.muz. 20.35 <S) Kerkorgelconc.: klass. muz. 21.00 EO Metterdaad -progr. over Christelijke hulp verlening. 21.07 De grote opdracht- nwj over zontflng en evangelisatie. 21.15 (S) Gramm.- muz. 21.20 AvondsluMlng. TROS: 21.30 (S) Specialiteiten la Carto: verzoekpl.progr. 22.20 Aktua. 22.30 Nws. 22.40 Da tunnel der duisternis. 23.00 (S) In Plm Jacobs' Noten- bar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-Soos: ge- var. progr. met 7.30 Nws, 7.41-8.00 Aktua, 8 30 Nws en 8.36-8.45 Gymn. v.d. huisvr. 10.00 (S) Kaboutertljd. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaar- denprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met 12.26 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.: 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Huisbezoek, gesprek. NOS: 14.10 Onder de groene linde: oude liedjes en ballhden. 14.30 (S) Aspekten v.d: kamermuz, 15.30 Nws. 15.33 Spiegel van Duitsland: inf. en muz. uit de BRD. 16.00 Meer over minder: De stem v.d. sprekende mlnderh. 17.20 Overheidsvoorl.; Samenwerking met ontwik kelingslanden. 17.30 Nws. NCRV: 17.32. (S) Hier en nu. NOS: 18.00 Bopthema's en swlngsessions: Jazz uit de Jaren 1935-1955. 18.30 Nws. 18.41 Spiegel van Gr.-Brltt. 19.00 Openb. Kunstbe zit. RVU: 19.10 Pollt. vorming in Nederland. Progr. over pollt. vorming op nationaal en Intern, gebied. 19.30 Laten we het werk ver delen. Tweede helft v.d. ultz. v.d. RVU staat weer in het kader v.h. rauUl-mediale proj. over ontw.samenw. NOS: 19.30 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdaga vond Muz.magazine. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws. 7,02 Steevast. (8.00 Nws. 8.02-8.05 Radiojournaal). 9.00 Nws. 0.03 De negen-uur-show. 10.00 Nws, 10.03 (S) Ar beidsvitaminen: pop. verzoekpl.progr. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Radiojournaal. 12.08 ojoumaal. 17.00 Postbus 700: verzoekpl progr. NOS: 17.25 Europacup Voetbal: CSKA Sofla-AJax en Gwardia Warschau- Feyenoord. (om ca. 18.15 en 19.20 Nws.) 19.20 Popfan tasie op Hllv. III. 20.00 Nws. 20.02 Vlncen! van Engelen. (21.00 en 22.00 Nws.) 22 Med. 23.00 Nws. 23.02 Metro's Midnight Mu sic. 24.00 Nws. 0.02 Willem Ruys en Joop van Thijn. 2.00 Meta de Vries. 4.00-7.00 Felli Meurders. BELGIE 324 mNED 12.00 Nws en med. 12,08 Lichte muz. 12.51 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws. weerber. es schouwburgprogr.'s. Daarna: Boekenweel 1973 te Antw. 13.55 Beursber. 14.00 Nwi 14.03 Schoolradio. 14 23 Intermezzo. 1431 Waarom JIJ niet? 14.50 Lichte Nws.) 15.30 Radioschoolkoren. 15.00 Nws et beursber. 16.10 Intermezzo. 17.15 V.d. kinde ren. 17.00 Nws en med. 17.10 Lichte ork.mul 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.15 L* kenmoraal en -filosofie. 18.45 Sportmagazine 18.55 Taalwenken. 18.57 Ork.muz. 19.00 Nwi en akt. 19.30 Lichte muz. (19.40 Keurig En gels.) 20.00 Sport en muz. 22.00 Nws. 22.01 Jan en alleman 23.00 Nws. 23.10 Liedje» It alle talen. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I TELEAC 10.00 Landbouw - les 2 (herh.) NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie KRO 17.00 Kinderprogramma TELEAC 18.40 Voorlichtingsprogr. De Ondernemer NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 19.50 Uitz. Stichting 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot ge west Socutera 20.00 Journaal PP 20.20 Ultz. v.h. G.P.V. NOS 20.30 De wrekende Bluf 21.40 Panoramiek - ach- tergrondinf. over akt. gebeurtenis sen 22.05 Studio Sport 23.05 Den Haag vandaag 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Anna en de koning van Siam (2) IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Studio Vrij: ple zierige inf. op het gebied van vrije tijdsbesteding en Zelf Doen NOS 22.05 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Dagboek. 10.40 Deutsche" «us Ost und West. 11.25 De kanaaltunnel Dover-Ca lais, rep. 12.10 Akt. magazine. 12.50 Perso verz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Denken -lernen -vergessen (2). 17.05 V.d. kinderen. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 0.30-10.00 Sesamstrasse (125). 18.00 Das Streltsprflch. 18.30 Akt. 18.45 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau- magazine. 19.26 Alarm -Macht an dunnen Drkhten. 19.50 Progr.overz. WDR: 8.05 en 8 20 en 8 55-9.25 Schooltelevisie. 7.80-10,QO Sesamstrasse (125). 10.30 en 11.00-11.30 Schooltelevisie. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.05 V.d. kleuters. 18.15 Torvl und Veronika. 18.40 Hier und Heutfe. 19,20 Wie schuldig 1st der schuldige?: Hartmut Franke.) 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Akt. doe. 21.00 Amu- sem.progr. 21.45 Indochina tussen oorlog en vrede. 22.30 Journaal, comm. en weer ber, DUITSLAND II 16.20 Gymn. voor kinderen. 16.30 V.d. kleuters. 17.00 Journaal. 17.10 Lassies Aben- teuer. Aansl Malnzelmannchen. 17.25 Akt. en muz. 18.25 Mordkomml9slon. 19.00 Journaal. 19.30 Von gSnsen und Menschen: Konrad Lo- rezn t.g.v. zijn 70e verjaardag. 20.15 Inf. en meningen uit het econ. leven. 21.00 Jour naal. 21.15 Cult, magazine. 22.00 Das klelm Fernsehspiel; Unternehmen Nordkohl. 23.01 Journaal. DUITSLAND III WDR 9.30-10.30 Sesamstrasse. 18 00 Sesamstrasse. 18.30 Tele-Beruf f7) 19 00 Zandmann. 19.05 Voor Spaanse werkn 19.15 Handel en verkeer. 19.45 Nws uil Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Journail cn weerber. 20.15 Experiment Erzlehunf. 21.00 Der vergessene Krleg, doe. 21.45 Mag»- zine v.d. dag. 22.05-23.05 Femsohen tlb« Fernsehen Inventarisatie Televisle-analyi' (4), DUITSLAND til NDR 8.05 t.e.m. 12.10 Schooltelevisie, lfl.oc t.e.m. 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse (125). 18.30 Sklgymn 19.00 Betreft: gezondh.. 19.30 Zelfverdedlglni (7). 19.45 Weekjournaal ln het Engels. 20.01 Journaal en weerbor. 20.15 Fersehen üb« Fersehen: Kijkers maken films -films ove: kijkers. 21.25-22.10 Dlchterlesung -audlovtsu- ell (2). BELGIE NEDERLANDS 16.30 Klnderprogr. 18.00 Spelprogr. 18.53 Hoe? Techn. In dl kunst. 19.20 Pollt. ultz. 19.35 Cult. nws. 19.41 Med. en weerber. 19 45 Journaal. 20.10 Dub beldekkers. 20.35 Dlscprogr. 22.35 Cult, m»* gazine. 22.55 Journaal. Kruidige groenteschotel 250 gram worteltjes 250 gram spercleboontjes 4 grote aardappelen 4 preien 200 gram champignons 1 rookworst water bouillonpoeder selderiezout witte peper vlecskruiden Doe in een pan laag om laag de wor teltjes, boontjes, aardappelen, uien, champignons en de prei. Strooi tussen de lagen telkens wat instant vleee bouillon, selderiezout en wat witte p* per. Bovenop do worst met wat vlees- kruiden. Laat de groente met matif water een half uur stoven. Giet hel gerecht daarna af. Het overgebleven vocht kan als soep worden gegeven met wat verse selderij (recept van mejuffrouw W. de Haan uit Harder wijk). Menutlp: Selderijsoep, kruidige groen teschotel, aardappelpuree, yoghurt met vruchten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6