Geen woningwetbouw aan de Splitsing in Rijnsburg I r Agenda voor Leiden Honden in Katwijk krijgen eigen toilet archief PPR hoeft nooit een grote partij te worden Damclub Lisse op de eerste plaats KNS 25 jaar Goedkeuring G.S. voor sporthal in Hazerswoude Heuzen Leimuiden opende pand C 0 Nieuwe lening voor Het Spant Autovrije zondag brengt kerkdienst naar zaterdagavond SPOED welke chauffeur GEMEENTE ZOETERWOUDE TE KOOP 355 m2 GROND GEMEENTE RIJNSBURG TROUW/KWARTET WOENSDAG 7 NOVEMBER 1973 STAD EN REGIO T® korfc-nieuvc -u i t-c! c-regio kort«.nicuv.'3-uit-de-rcirio kort -nictuva-u i t-<5 e -mg to kort-niouwG-uit-de-re^io kor fc-rtiouv/n-uit-dc«-icgio ABBENES Ten behoeve van het Dorpshuis te Abbenes organiseert de Stichting Dorpshuiswerk Haarlemmer- meer-Zuixi op 16 en 17 november een bazaar aldaar. NIEUW-VENNEP Er zijn plannen ontwikkeld om de onderbouw van de voormalige korenmolen te Nleuw-Ven- nep te restaureren en vervolgens in exploitatie te laten nemen door een reeds ter plaatse gevestigde horeca-ei- genaar. NIEUW-VENNEP Het gemeente bestuur van Haarlemmermeer heent bepaald, dat gedurende de a.s. St. Ni- oolaasperiode de winkels in Haarlem mermeer geopend mogen zijn op werkdagen van 28-11 tot en met 4-12- 73 tot 21.00 uur. HAZERSWOUDE In de kringen van het Aktiecentrum van de Politie ke Partij Radikalen te Hazerswoude staat vast, dat volgend jaar zal wor den deelgenomen aan de gemeente raadsverkiezingen. Op welke wijze de PPR de verkiezingsstrijd ingaat, is nog niet rond. Een onlangs gehouden gesprek met vertegenwoordigers van de PvdA-afdellng over een eventuele samenwerking heeft de PPR-ers niet al te optimistisch gestemd. LISSE Zaterdagmiddag-vierdeklas ser Lisser Boys treedt zaterdag aan te gen landskampioen Noordwijk. De wedstrijd begint om twee uur. LISSE Het bestuur van de afd. Bollenstreek van de ïnvalidenbond kon met groot genoegen meedelen, dat de te Lisse gehouden collecte voor de invaliden 3035.48 heeft opge bracht. WARMOND Op vrijdag 30 novem ber verzorgt de harmonie St. Matthias met drumband en majorettes het eer ste winterconcert in 't Trefpunt, dat voor een ieder toegankelijk is. Voor de donateurs worden weer drie avon den gegeven met toneel en muziek. WARMOND Maandag 12 november om 8 uur komt de gemeenteraad van Warmond bijeen. Het - voornaamste punt op de agenda is het pre-advies van B. en W. inzake de plantsoenen dienst. RIJNSBURG Op maandag 3 decem ber hoopt de heer C. Glasbergen, tuinman in dienst van Gemeentewer ken, afscheid te nemen in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, na een dienstver band van tien jaar. Het afscheid is om 4 uur in de hal van het gemeente huis. LEIMUIDEN B. en W. stellen de raad voor het bezwaarschrift van de fa. J. C. Hijdra en zn. tegen de weige ring van een bouwvergunning voor een bedrijfsschuur ongegrond te ver klaren. Gelet op de gevelindelingen zou deze schuur kennelijk voor een ander doel bestemd worden, zo vinden B. en W. DE KAAG Op zaterdag 17 novem ber worden de jaarlijkse verkoopmid dag en klenavond ten bate van de hervormde gemeente gehouden. VALKENBURG In twee kerken wordt woensdag bidstond voor gewas en arbeid gehouden. In de herv. kerk gaat om 7 uur voor ds. G. Zonneveld en in de gereformeerde kerk ds. H. Rooze, 7.30 uur. VALKENBURG Valken 68 houdt een buitengewone ledenvergadering op vrijdag 9 november in de kantine aan de Zonneveldslaan. Besproken worden de middelen tot financiering van het clubgebouw met kantine op het nieuwe sportcomplex in het Duyf- rak. Overbrenging van het huidige clubgebouw van de Zonneveldslaan is niet mogelijk. Met de nieuwbouw is een bedrag rond 160.000 gemoeid. VALKENBURG Geboren: Peter Ronald, zoon van G Barnhoorn en C J M Zwetsloot. Getrouwd: F van der Pol en N van Leeuwen. Warmond houdt eigen plantsoenendienst WARMOND B. en W. van War- mond zijn tot de slotsom gekomen, dat de gemeentelijke plantsoenen dienst voorshands met één man moet worden uitgebreid, waardoor er een bezetting van 3 mensen voor de werk zaamheden aan plantsoenen wordt verkregen. Afhankelijk van de toene ming van de werkzaamheden, die de uitvoering van het bestemmingsplan Endepoel II met zich zal brengen, zal dan in een later stadium worden be zien in hoeverre uitbreiding van de dienst met een tweede man nood zakelijk zal zijn. Bij deze beslissing heeft de financiële positie van de gemeente zwaar gewo gen. Tevens hebben B. en W. overwo gen dat de vervulling van de ontstane vacature en de uitbreiding van de dienst met 1 man de mogelijkheid opent om tot een verbetering van. de organisatie binnen de dienst te ko men. B. en W. menen dat het afstoten van de plantsoenwerkzaamheden niet los kan worden gemaakt van het funktio- neren van de dienst openbare werken in zijn geheel. Het verminderen van de sterkte van deze dienst, waarbin nen de werkzaamheden geïntegreerd worden verricht, tast de mogelijkhe den aan om bij zich wijzigende om standigheden op adequate wijze te re ageren. Aan de huidige" bezetting kan niet worden getornd. Het afstoten van de plantsoenendienst zou, wil er geen overcapaciteit ontsaan, een inkrim ping van de dienst openbare werken met 2 man tot gevolg moeten hebben. LISSE Doordat andere deelnemers in de competitie punten verspeelden en de Damclub Lisse zelf een forse overwinning behaalde, heeft het 1ste tiental zich op de 1ste plaats in de competitie genesteld, Bij de laatste wedstrijden behaalde Lisse de groot ste overwinning sinds 4 jaar. De Dam vereniging Reeuwijk werd met 17-3 geklopt. Kopers kunnen rekenen op premie Van onze correspondent RIJNSBURG Het enige punt waarmee de gemeenteraad van Rijnsburg nogal moeite had in zijij maandagavond gehouden vergadering was het voorstel van B. en W. om de grond aan de Splitsing waar vroeger de huizen van de 'Bazar' hebben gestaan, te verkopen aan Van Egmonds Bouw- en Ex- Op dit terrein aan de Rijnsburgse ningen, omdat de grond per woning mond gaat er nu koopwoningen bou- Splitsing komen geen woningwetwo- veel te duur is geworden. Van Eg- wen. WOENSDAG T NOVEMBER Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur socia le raadsvrouw. Gerecht 10, 4.30 tot uur: spreekuur sociale raadsvrouw DONDERDAG S november Nieuwe Rijn 52, 8 uur. Informatie avond Bond Weduwen en Weduwnaars. Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond, mevr. H. Smit- Goeman over 'Hoe wonen wij'? Gehoorzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest, mmv Robert Nagel trompet. Stadhuis, 6 tot 8 uur; apreekuur sociale raadsvrouw. VRIJDAG «NOVEMBER Volkshuls, werkgemeenschap De Ratel. 2.30 tot 5 en 7 tot 10 uur: vlooienmarkt. Gehoorzaal. 8.15 uur: Les frères Jacques. Rapenburg 24, 22 uur: azz-zolder Hot Hou- seJ, The Gljs Hendriks Combination. Microtheater lmerium, Vestestraat 40, 8.30 uur: 'Nesten'. Zaal Bevrijdingskerk. 7 tot 9.30 uur nam.: rullclub voor verzamelaars (Boshuis), Films tot en met 7 november: CAREMA: 'Once upo* a timq in the west' 14 jr. Dag 20.00 uur en do, vr. ma en di 14.00 uur. Kindermatinee: 'Sjlmmie en de gorilla' al za en wo 14.30 uur en zo 14/00 en 16.45 uur. 'Nachtv. 'Le Samoerai' vr en za 2-3.30 uur. LUXOR: 'In de klauwen van de draak' 18 Jr. dag 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo 14.30. 16,45. 19.00 en 21.15 uur. LEIDEN De korfbalvereniging KNS bestaat 27 november 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt zaterdag 17 november van 3 tot 5 op de Vo- scuijl in Oegstgeest een receptie ge houden. OUDE ADE Een fancy fair in Oud Ade heeft ruim 18.000 opgebracht De opbrengst is voor de verenigingen en de uitgaansdag van de bejaarden. ZOETERWOUDE Op 20 november zal de Raad van Kerken in Zoeterwou- de officieel worden opgericht. De in stallatie volgt op 6 december. KATWIJK AAN DEN RIJN Vana vond om half acht is er in de her vormde gemeente dankstond voor ge was en arbeid. In de dorpskerk gaat ds E K Teijgeler voor. ploitatiemaatschappij B.V. Deze huizen werden indertijd afgebro ken omdat zij stonden in het 'saneer- ingsgebied'. Enkele waren al uit de circulatie genomen omdat zij onbe woonbaar waren verklaard. Al meermalen is geprobeerd, deze grond te bebouwen. Het was vooral de woningbouwvereniging Spinoza die op deze grond graag woningwetwonin gen had willen zetten. Alleen, de grondprijs om een dergelijke bouw te realiseren was te hoog. Per woning mag deze grondprijs maximaal 6200 bedragen. Mede door het steeds maar weer uitstellen van de beslissing (ren teverlies) zal de grond ruim 12.185 per woning moeten opbrengen, een prijs, die het bouwen van een woning wetwoning onmogelijk maakt. De heer C. Noort vroeg hoe het komt dat deze prijs zo hoog ligt. Is daaraan dan niets te doen? Ook begreep hij niet, waarom hier persé hoogbouw moet komen. 'Onze ervaringen met de huizen in plan West zijn nu niet be paald gunstig. Als het even kan ver huizen deze bewoners naar een eenge zinswoning. Bovendien vrees ik, dat deze huizen in veel gevallen door niet- Rijnsburgers betrokken gaan worden. Wij saneren op deze manier bewo ners, die zich nu eenmaal geen dure woning kunnen permitteren, uit het hart van het dorp weg'. Andere raadsleden, met name de heer De Moöij, de heer Kralt en mevr. De Haas-Kromhout, wilden aan deze hoge prijs wat doen, door bijv. een bepaald bedrag te plaatsen op de alge mene dienst of bij de regering een poging te ondernemen de toegestane prijs verhoogd te krijgen of een deel van de prijs ten laste van de grond Tijden 14.30 en Trianon; 'Naakt over de schutting 14 jr. dag 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo 14.15, 16.15. 19.00 en 21.15 uur. REX: 'De WoesteMngea'. vr en za 23.30 uur. 18 j. Dienstencentrum: Noordeindsplein 2b. tel. 40483, algemene informatie dagelijks van 9-10 uur. Actie Moeders voor Moeders: Opgave zr. E. Janssen-Nlemeyer. Hofdljek 32 Oegstgeest. tel. 01710-53652. Release, hulpverleningsdienst. Nieuwe Rijn, tel. 24555. ma t.tn. vrtj 20-22 uur en dl t.ro. za 14-17 uur (behalve vrijdags). SOS telefonische hulpdienst: Tel. (11710-25202. elke werkdag van 20.00 uur tot 08.00 uur en gedurende het gehele weekeinde. Gemeenschap Zuld-tVest: Hulpverlenings- en informatiedienst, tel. 64115. 33921 en 61944. Advesburcau voor weduwen cn weduwnaars: G. J. M. Gosiinga. Jac. Urlusplantsoen 96. tel. 01710-61112. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen. Steenstraat la. tentoon stelling 'Psychotechniek bij de PTT Atelier 'De Scherf: Nassaulaan 41, Oegst- eeest. Ans v. d. Heide-Kort, tentoonstelling van eigen werk. elasbuigen. Geopend ma. t. e. m. za. van 9.00-18.00 u. Ateleir 'Anima': Amke Kwakernaak-v. d. Heide. Mozartstraat 149, oleiverfschlldenjen. emailleren, aquarellen, houtdraaiwerk en houtbrandwerk. Atelier 'Potté': J. C. v. d. Heide. Meloen- straat 17. houtdraaiwerk en pottenbakken, openingstijden zie atelier 'De Scherf'. Gemeente archief: Fototentoonstelling over de ae september. Kabinet Gaper: Joh. de Witstraat 40. Vanaf 20 oktober tot 8 november Marijs v. d. Stoep met schilderijen, aquarellen en etsen. Kljksmnseum v. Volkenkunde: In het Pren- tenzaaltje 'Japanse Prentkunst uit eigen be zit van 1670-1750'. Tantoonstelling 'Thailand, land zonder honger' met woensdag (15.30) en zondag (15) filmvoorstellingen. Rijksmuseum v. Ondheden: Casper Jacob Chrlstlaan Reuvens archeoloog. Tentoonstel ling b!J de uitgave van ztjn reis door Dren the in 183». HAZERSWOUDE Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeuring ge hecht aan het besluit van de gemeen teraad om een sporthal in Hazerswou- de-dorp te bouwen. Wethouder van sport- en onderwijszaken tevens voor zitter van de Sportstichting P. A. Th. v. d. Werf: 'Wij zijn met dit besluit héél gelukkig'. Er kan, zo c0i hij, spoedig met de werkzaamheden worden gestart. 'Ho pelijk nog dit jaar!' Ook verwacht hij dat de aanleg van een derde sportterrein in het gemeen telijke sportpark, ten behoeve van de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys, gelijktijdig met de bouw van de sport hal kan plaatshebben. De stichtingskosten van de sporthal (42 x 22 x 7 meter) waarin kleedka mers, douches, toiletten, kantine, ver gader- en instructielokaal plus een tribune voor 300 personen, zijn maxi maal 1.400.000. De behoefte aan accommodatie voor het onderwijs in lichamelijke oefe ning en voor de zaalsporten heeft bij college en gemeenteraad de rol ge speeld om de hal ten zuiden van de voetbalvelden van Hazerswoudse Boys te bouwen. In Hazerswoude hoopt men dat het ministerie van CRM een subsidie zal verstrekken. In. mei was al 900.000 voorhanden door een reservering voor de bouw van sportaccommodaties. Het tekort van 78.000 in de exploitatie- opzet zou gedekt kunnen worden door het wegvallen van de jaarlijkse reser vering van 75.000. Als CRM subsi die verleent, zal het tekort met 20.000 per jaar dalen. Drukkerij De Bink b.T Rooseveltstraat 3. Schilderijen van de heer Hoppener uit Voor burg. BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur. 14-14.4» en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdellng: dageUjks van u.15-13 (alleen v. echtgenoten) li-14. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. en van 18,45-19.45 uur. Kraamafdellng: dagelijks van 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13-14 uur, 's zondags u-12 uur en 14-15 uur. le klasse de gehele dag. Annakllniek: dag. li.J6-14.30 uur en 18-19 uur. Bezoekuren Diacoiesicahuls le klas: dagelijks van 11-12 uur, van 13.15-14 uur en van 18.45-If.3l uur. 2e klas: dagelijks van 13.15-14 uiir en van 18.45-19.30 uur. 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14-19 uur. Voor alle patiënte» (behalve kinderen! zijn de bezoekuren als volgt: elke dag 15-16 uur en van 18.30-20 uur: voor de kinderafdelin gen elke dag 15-14 uur en van 18 30-19 uur. Bezoekuren Acad. Ziekenhuis Lelden Voor de prematurenafdellng gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag t.m. vrijdag 18.30-18.45 uur er ra- terdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2a klasse 10.30-11. 14-14.45 e 18-19 uur. 3e klasse 14-14.45 en 18-19 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14 45 Kraamafdellng 16-17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15.30 uur. Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3 Leiden, lot 31 oktober: tentoonstelling van nieuw- jaars- en kerstmlswensen van 1680 tot 18S0, uit de collectie van W. Lowenhardt. Galerie v. d. Vlist, Botermarkt 3 Lelden: werk van Joep Goetlng (gouaches en kera miek) tot 9 nov. dlnid. t.e.m. zat. van 10 tut 5.30 uur. donderdag tot 2l uur. APOTHEKEN Da avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 28 oktober tot 2 novem ber door de apotheek Centraal, Breestraat Leiden, de apotheek Voorschoten en de apo theek Beker. UJiweg 4. Oegstgeest. DIENSTVERLENING ARCHITEKTEN-infonnatiecentrum Rljoland Donderdagavond 19.80-31.30 ïur zitting in Leids Volkshuis Apothekersdljk 33. tel. af spraak noodzakelijk, tel. 01710-26385 op alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch adviesbureau Lelden, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 10 tot 13 uur. bovendien donderdagavond van 19-21 uur. In Noord In bet gebouw De Zeven sprong aan de Beatrlcstraat op vrijdag van 19 tot 21 uur. Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Lelden: Kantoor Haarlemmerstraat 73-b, Lei den. tel. 30360. Openingstijden dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 6.30 tot 12 uur: woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en donderdagavond van 19 tot 21 uur. Stlhtlng Gezinsverzorging Lelden: Gezinsver zorging, hulp aan bejaarden en chronisch zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45. tel. 49441. Experiment in Molenblok Van een onzer verslaggevers KATWIJK In navolging van de gemeente Tilburg, die op 27 april 1971 in een boomrijke woonbuurt het eerste hondentoilet in gebruik nam, heeft nu ook de gemeente Katwijk zo'n experi menteel toilet in aanleg. In de nieuwbouwwijk Molenblok zuid, in do Zonnebloemstraat ter hoogte van de Crocusstraat wordt, op vijf meter van de straat af, midden in het groen de twaalf bij drie meter grote zandbak aangelgd. De bak is tot een diepte van 80 centimeter met zand gevuld. Er komen vier 'kunstbomen' in, in de vorm van vier palen. Ook de bete geling eromheen en de beplanting zullen nog aangebracht worden. Er komen twee borden bij waarop aangegeven staat dat het gaat om een hondentoilet, en niet om een zandbak. Het zand zal regelmatig ververst worden door de gemeente- reiniging; het hangt van het ge bruik af hoe vaak dat zal gebeuren. De geschatte onderhoudskosten «uilen (voor aankoop en verver sing van zand) 2000 gulden per jaar bedragen. Ook de buurtvereniging Molenblok zuid is erg benieuwd hoeveel men sen er gebruik van zullen laten maken. Er zijn, gezien het aantal uitwerpselen op voetpaden e.d., wed veel hondebezitters in de buurt, in ieder gevad. De na ver loop van een jaar in Tilburg ge houden enquête maakte duidelijk dat er slechts éénderde van de hondebezitters uit de desbetreffen de woïmwijk van het hondentoilet gebruik liet maken door hun hond. Hopelijk is het resultaat hier in Katwijk gunstiger. aan de Smidstraat te brengen. De heer T. Kralt deelde het gevoelen van de raadsleden wel dat zij hier graag een andere bouw wilden, 'maar wat moeten we nu'? Met de heer Bou- man was hij van mening dat men in dit geval met de rug tegen de muur stond. Wachten betekent een nog ho gere prijs. Overigens meende hij, dat in de eerste plaats Rijnsburgers voor het kopen van een woning in aanmer king moeten komen. Zekerheid B. en W. lieten in hun beantwoording uitkomen, het een moeilijk te verte ren zaak te vinden. Een exploitatie verlies van rond 323.000 betekent dat ten laste van de gewone dienst het eerste jaar een bedrag van rond 87.000 komt. 'En daarmee zouden we onze armslag die we nu hebben, gelijk gebruikt hebben', aldus de voorzitter. Kopers kunnen rekenen op een premie van 3270 per woning, terwijl het niet onmogelijk is, dat de ze regeling nog iets gunstiger wordt. Ook kunnen zij rekenen op een zeker heidsstelling voor het aangaan van een lening door de gemeente van 95 procent, in sommige gevallen zelfs van 100 procent. In het plan is óok de bouw van een aantal garages opgenomen, maar dat zal met zoveel uitmaken, lichtte wet houder De Mooij toe. Kantoorgebou wen erin opnemen heeft geen zin, ge zien de ervaringen in de Remiseflat. De grootste zorg van de heer Vianan was: wie komen er in? 'Ons bele'id moet gericht zijn op het bouwen voor onze eigen inwoners. We moeten bou wen naar behoefte'. De burgemeester repliceerde: 'U kunt van ons geen to verkunsten verwachten. Wij hebben vandaag een financiële positie waarop menige gemeente jaloers is. Stede bouwkundig is het plan aangepast aan de omgeving. De provincie zal zeker haar goedkeuring aan een plan, dat niet is afgestemd op de kostprijs, ont houden'. Een voorstel van de heer C. Kralt om uit de gewone dienst bij te passen wat boven de grens, door het rijk ge steld, uitgaat, werd verworpen met 1 tegen 9 stemmen. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte aangenomen. einden mag worden gebruikt, ant woordde de burgemeester dat het col- lege niet van plan is om op de stoel van schoolbesturen te gaan zitten. Het subsidieverzoek van de leesbiblio theek is op verzoek van de stichting uitgesteld tot een volgende vergade ring. Er zijn op het ogenblik bespre-| kingen tussen de plaatselijke CJMV en de provinciale afdeling daarvan gaande, die uitstel gewenst maakten. LEIMUIDEN Met het ontsluiten van de toegangsdeur heeft burgemees ter Breen gistermiddag het nieuwe pand van het elektrisch installatiebu reau en de handel in technische en huishoudelijke elektrische apparaten firma A. Heuzen en Zn feestelijk geo pend. De grote winkel, die nu weer, na interim-periode in de Dr. Stapensea- straat, aan de Willem van der Velden- weg is gelegen, betekent een hele aan winst voor Leimuiden en omgeving, want niet alleen het assortiment aan apparaten is sterk uitgebreid, maar er is ook een kelder als discobar inge richt, waar behalve klassieke en popu laire muziek de nieuwste aanwinsten uit de cabaretwereld zijn te beluiste ren. Bij^ de rondgang, die de burgemeester na'de opening door het bedrijf maak te, vertelde de huidige eigenaar, de heer H. Heuzen, dat het juist 76 jaar geleden is, dat zijn grootvader Arnold op hetzelfde adres een handel in rij wielen begon. Later zijn daar het in stallatiebureau en de handel in elek trische apparaten bij gekomen. Hoe wel de rijwielen nu niet meer in het bedrijf voorkomen, is na driekwart eeuw de zaak voor de heer Heuzen pe van geweldig formaat geworden. L DE het gen mei gen bel kee ontv over kien pele VOOI dien Zoal Dis, voor wee! met. de 1 Voetpad De raad was tevreden dat mede dank zij de steun van Flora en de CBTB het Buitengebied voor kassenbouw is bestemd. Akkoord ging de raad met de aankoop van het winkelpand hoek Vliet-Anjelierenstraat. De fa. heeft de voorwaarde gesteld, dat de goedkeu ring door GS uiterlijk drie maanden later binnen moet zijn. Is dat niet het geval dan gaat de koop niet door. Zeer waarschijnlijk zal de fa. dan tot herbouw of nieuwbouw, aangepast aan het geheel, overgaan. Omdat de raad besloot een strook grond in het plan Frederiksoord van de heer Jungerius te kopen, is het mogelijk voorlopig en in afwachting van de aanleg van de Frederiksoord- laan, een voetpad te maken zodat de bewoners een betere verbinding met het dorp-krijgen. Op de vraag van mevr. .De Ilaas of de gemeenschapsruimte van de basis- un kleuterschool ook voor andere doel- LEIMUIDEN De totale stichtings kosten van het gemeenschapscentrum Het Spant te Leimuiden zijn becijferd nl° op 795.000. Enkele maanden geleden is dit gebouw in gebruik genomen. Aan subsidies en bijdragen van döjl'e plaatselijke bevolking is een bedrag van 515.000 ontvangen, terwijl een geldlening werd opgenomen tot een bedrag van 150.000. Er valt nu nogPe een bedrag van 130.000 te dekken;'3° waarvoor het bestuur van de stichting gist nog een lening wil aangaan. Het bestuur heeft van de gemeente een garantie gevraagd. B. 'dn W. wil-Am; len die geven, 'aangezien' zo staat te lezen in het voorstel aan de raad, 'het centrum, naar is gebleken, in een gro te behoefte voorziet, terwijl ook bij deze nieuwe lasten nog een sluitende exploitatie wordt verkregen'. LEIDEN 5 november geslaagd: kand. ex. wijsbegeerte de heer R. E. de Gruiter Leiden, mej. M. Zuidgeest Leiden. OEGSTGEEST In vdrband met het regionale karakter van de Geref. Kerk Vrijgemaakt Buiten Verband te Oegst geest en het rijverbod op zondag heeft de kerkeraad van deze gemeente besloten, de zondagmorgendienst te laten vervallen en in plaats daarvan op zaterdagavond bijeen te komen. Za terdagavond om 7 uur zal er in het Gemeentecentrum te Oegstgeest een avondmaalsdienst worden gehouden, waarin de plaatselijke predikant ds. M. R. van den Berg, voorgaat. Het is zondag gebleken dat vele leden van deze gemeente Odgstgeest, zon dags niet kunnen bereiken. De mor gendiensten beginnen namelijk al om kwart voor 9. De middagdienst, die om 3 uur begint, gaat zondag wel door. 3M Nederland is een verkoopmaatschappij van een groot, Internationaal bedrijf. De sfeer wordt er bepaald door prettige samenwerking van nogal jonge mensen. Daaraan dankt 3M haar oorspronkelijkheid. 3M research levert daarvan steeds opnieuw de bewijzen: vele vernuftige produkten op allerfel terrein. Bedacht om Iedereen 't wedren een beetje makkelijker te maken, en 't leven een beetje aangenamer. 3M NEDERLAND BV. Postbus 193, Lelden. Door promotie van een onzer medewerkers op het die verantwoordelijk is voor het verzorgen van de huispost, het frankeren en ver zenden van uitgaande korrespondentie, het kopiëren en archiveren van originelen en nog vele andere taken hebben wij plaats voor een nieuwe medewerker van 17-20 jaar, die vanuit deze functie, mede door zelfstudie verder wil groeien in ons bedrijf. Belangstelling? Bel ons even voor een afspraak 01710 - 4 50 44, toestel 245. Coppes in Hazerswoude HAZERSWOUDE Tweede Kamer lid D. Coppes (PPR) maandagavond in het Michelshuis gast op uitnodi ging van het Aktiecentrum PPR Ha zerswoude, wond zich nogal op over de dezer dagen vaak gemaakt opmer king 'dat Nederland zich zo vaak met het buitenland bemoeit'. Coppes: 'Walgelijk die opmerking. Het buiten land bestaat niet m«?er. Dat is een verouderde visie, omdat er in eerste instantie sprake moet zijn van de vol kerengemeenschap. We moeten naar één wereld!' De PPR heeft een programma en een visie op de samenleving, die men niet bij andere partijen terugvindt, aldus Coppes' idee is dat de PPR niet mag PPR geen partij is om de partij'. Zijns inziens moet men de PPR niet zien als een 'partij van langharige jongens, maar een met een bijzonder sterke visie'. De Politieke Partij Radi kalen hoeft, wat Coppes betreft, nooit een grote partij te worden. Coppds onderstreepte in zijn betoog: ieder moet op de hem toekomende plaats in de maatschappij komen. 'Een een radikale aanpak om dat te bereiken is ons doel'. Coppes' idee is dat de PPR iet mag verdwijnen, zolang de problemen niet zijn opgelost. De ontwikkelingshulp bijvoorbeeld moet z.i. bij de wortel (niet alleen met geld) worden aange pakt. De gedachten omtrent de wereldpro blematiek kunnen, volgens Coppes, ook in de gemeentepolitiek worden gerealiseerd. 'Als je werkt aan een be tere zeggenschap, aan betere verhou dingen, in Hazerswoude, ben je auto matisch bezig met de rest van de we reld'. Zijns inziens mort de gemeente raad belangstelling hebben voor de Derde Wereld. De PPR is géén vijand van de mid denstand, aldus Coppes, die zich een tegenstander noemde van de centrali satie van superbedrijven, maar een voorstander van een samenwerkings vorm van kleine bedrijven. in het bezit van rijbewijs B.C.D.E. wil ons 3 maanden komen assisteren? Banketbakkerij RAVENSBERGEN B.V., Wasbeekerlaan 6, Sassenheim. Tel. 02522-19102. De burgemeester van Zoeterwoude maakt inge volge artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van donderdag 8 november 1973 gedurende de termijn van een maand voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmings plan "Hoge Rijndijk-Noord (1973)". Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indie nen tegen het ontwerp-plan. Zoeterwoude, 7 november 1973. De burgemeester voornoemd, Detmers. waarop een woonhuis staat. Niet leeg te aanvaarden. Inlichtingen na 20.00 uur tel. 02522-10324. Ve D. een bus luk! lit ted hen den in zij kw; der De Bekendmaking Dé burgemeester van Rijnsburg maakt bekend, dat met ingang van 8 november 1973 gedurende 14 dagen ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt een verzoek van de Fa. W. Krom hout en Zonen te Rijnsburg om vergunning voor het op richten van een loods nabij de Oegstgeesterweg, op het perceel kadastraal bekend gemeente Rijnsburg, sectie C, nr. 1614. Bovengenoemd bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan "Buitengebied" en het verzoek kan dan ook slechts worden ingewilligd indien vrijstelling wordt verleend van de voorschriften van dit bestem mingsplan. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens, met toepassing van artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, deze vrijstelling te verlenen voor een periode van 10 jaar. De rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen gedurende bovenbedoelde termijn van 14 dagen schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling bij burgemeester en wethouders indienen. Rijnsburg, 7 november 1973. De burgemeester voornoemd, B. H. Koomans.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4