„Einde maken aan het onverantwoor delij k ruimtebeslag voor auto" Pyrrusoverwinning van BOO en B en W Leiderdorp en Philidor 4 waarschijnlijk op remise Prof. Tenhaef bij Catena Vier avonden met Wim Kan Bibliotheek in Leiden-noord uitgebreid TORENHOGE GOUDPRIJZEN v. d. WATER Voorlichtingsavond over acupunctuur Visserijberichten Y erkeers voorlichting voor ouderen Parkeerautomaat in De Ca mp Ook werkende jongeren in Pelikaanflat Propaganda-avond van Cultureel Jeugdpaspoort tpjoot/KiVü'.otet \ras3Nsn\iG t november 1973 STAD EN REGIO L3 Filosofie van Kret achter busbanenplan: Vara een onzer verslaggevers LEMEN 'We moeten een einde maken aan liet onverantwoordelijk ruimtebeslag voor de auto ten koste van andere vervoersmiddelen. Anderzijds kunnen we liet autoverkeer niet te veel afremmen. Dat is economisch niet verantwoord'. Ziedaar in ihet kort de filosofie van verkeerswethouder Kret die de basis is van de nota openbaar vervoer op korte termijn en het busbanenplan, dat daaruit is voortgevloeid. Het bus- banenplan beoogt de bussen in een tien minuten dienst naar hun bestem mingen in Leiden en omgeving te la ten rijden. Daarvoor is de aanleg van aparte banen nodig. Dat zal een uitga ve zijn van 8.484.000 gulden. Als hoofd- 104 eengezinshuizen voor Ons Doel LEIDEN Dezer dagen is de Indus triële Bouwmaatschappij Elementum begonnen met de bouw van 104 eenge zinshuizen in de Merenwijk voor de woningbouwvereniging Ons Doel. Op 14 november zal de montage een aan vang nemen. Voorzitter A. Stikkelo- rum zal het eerste vloerelement plaat sen. LEIDEN De studentenvereniging 'Catena' houdt een lezingcyclus over I het thema 'randgebieden der weten schap'. In het kader daarvan wordt donderdagavond een lezing gehouden door Prof. Tenhaef over magnetisatie en geneeskunst. De avond, die voor ieder toegankelijk is, begint om 20.00 uur, en wordt gehouden in het ge bouw van Catena, Kolf makers teeg 8. route geldt de binnenstad in Leiden: de Rijnsburgerweg, het Stationsplein, de Jan van Houtbrug, de Korevaar- straat, de Heregracht, Levendaal, Prinsessekade, Galgewater en het Noordeindeplein. Op deze straten zijn busbanen geprojecteerd. Daarnaast zal zo mogelijk nog dit jaar begonnen worden met het leggen van een Baily- brug ten westen van de huidige Valkbrug, speciaal voor het busver- keer en zal het wegenbeloop rondom molen De Valk aangelegd worden. 1976 Het busbanenplan komt tegemoet aan de te verwachten noodzakelijke voor zieningen voor het openbaar vervoer op korte termijn. Dat wil zeggen dat de plannen gefaseerd in 1976 ten uit voer moeten zijn gebrcaht. Allereerst is het daarvoor nodig dat de Leidse Jeugdkoor Ex Animo geeft uitvoering LEIDEN Donderdagavond om half 8 geeft het jeugdkoor van -Ex Animo in Den Burcht een uitvoering. Na een optreden van het jeugdkoor klein en groot verzorgt h'dt dubbel kwartet Ex Animo een intermezzo. Het 'eerste deel van de avond besluit met een uitvoering van het zangspel 'De ont voering' van Herman de Wolff, het tweede deel met een uitvoering voor het grote jeugdkoor van het zangspel 'Zamudadi', een fantasiespel in de vorm van een musical, eveneens een compositie van de dirigent. Een be langrijk Onderdeel van dit zangspel is het projecteren van dia's. gemeenteraad in principe zijn fiat geeft aan de visie die in het busba nenplan is neergelegd. Dat zal niet zonder slag of stoot gebeuren, zo bleek gisteravond in. een gezamenlijke vergadering van een aantal raadscom missies. Het nieuwe raadslid Van Rooyen (D'66) zei: 'Er rammelt van alles aan'. Zijn kritiek richtte zich op het feit dat de auto niet voldoende wordt afgeremd. Het wordt het open baar vervoer wel gemakkelijker ge maakt, maar het autoverkeer niet moeilijker. Dezelfde richting ging ook de kritiek van Ouwerkerk (PvdA) en Stroink (KVP). Van Rooyen zei: 'Is dit geen goed geld naar kwaad geld gooien? Hoe weten we dat met dit plan meer van het openbaar vervoer gebruik zal worden gemaakt. Ik ben het er mee eens, dat de binnenstad berijdbaar moet zijn, maar niet door rij dbaar'. En dat laatste is een essen tieel verschil van inzicht, waar de Krets aan de ene kant en de Van Rooyens aan de andere kant het wel nooit over eens zullen worden. Driessens haalde voor alle zekerheid ook maar weer eens het oude KVP- LEIDEN In het maandblad van K. en O. worden vier avonden met Wim Kan aangekondigd. Ze zijn od maan dag 26 november, dinsdag 27 novem ber, dinsdag 11 december en woens dag 12 december in het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest. LEIDEN Met een kleine bijeen komst is bekendheid gegeven aan het derde bibliotheek filiaal van de open bare bibliotheek 'Reuvens' en de RK Openbare bibliotheek, gevestigd in de Corantijnstraat 2a. Dit filiaal met op dit moment ongeveer 6500 titels be slaat Leiden-noord en voorlopig ook de Merenwijk. Het was al in gebruik sinds 29 september 1972, omdat CRM dat als subsidie-eis stelde. Het boeken bezit was toen nog niet zodanig dat men er grote ruchtbaarheid aan wil geven. Dat is nu anders, en iedereen kan nu van deze wijkvoorziening ge bruik maken. De uren van openstel ling zijn maandag, woensdag en vrij dag van 14-17 uur voor volwassenen en jeugd, en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur. Voor de volwassen is er een aparte openstelling op woensdag- ADVERTENTIE) zijn onze sieraden nqg betaalbaar. Door het toepassen van de laagste marges. Onze schoonheid van een collectie blijft daardoor bereikbaar voor iedereen. Sedert meer als 35 jaar het betrouwbare juweliersadres, met de voordeligste prijzen. En de beste vak-service door onze eigen ateliers. UW JUWELIER Haarlemmerstraat 181. LEIDEN 'Doctrina', de vormings werkcommissie van de studentenvere niging Minerva, organiseert vanavond om kwart over acht in de toneelzaal van haar sociëteit, Breestraat 48-50, een avond over acupunctuur. Deze 5000 jaar oude medische behandelwij ze staat thans zeer in de belangstel ling, en zal door enkele deskundigen worden belicht, n.L dr. S. Rose-Neill, directeur van een aoupunctuurkliniek >n Londen, het echtpaar Hoekstra uit Haarlem dat het in zijn praktijk toe- Past, en tandarts v. d. Burg uit Bloe- jnendaal. Gespreksleider is Barend Co hen, medisch student uit Rotterdam. LEIDEN De grote wedstrijd van de tweede ronde in de eerste klasse van de Leidse Schaakbond was die tussen Philidor 4 en Leiderdorp 1. Voor het aanbreken van de tijdnood- fase bouwden de Leidenaren, spelende in de eigen speelzaal, al snel een 21 voorsprong op. Knap werk verrichtte de jeugdige Philidor-invaller Van der Wiel op het tweede bord tegen Van der Leek jr.; het was echter jammer voor Leiderdorp dat Van der Leek te pessimistisch over zijn stelling was en mistroostig tot de conclusie kwam dat hij te vroeg had opgegeven. Bij de tijdcontrole werd de stand van 4-2 in het voordeel van Philidor be reikt, waarbij het pechduiveltje beide partijen door middel van de tijd een vol punt had gebracht. De overige partijen bleken na het afbreken vaak nog open kansen te bieden, maar de vermoedelijke einduitslag zal ver- moedlijk niet ver uit do buurt van 5-5 liggen. Noordwijk ?<foordwijk toonde in de thuiswed strijd tegen Katwijk aan, dat de rol van dit team in de eerste klasse wel eens groter zou kunnen worden dan aanvankelijk gedacht; gedegen bracht men een 5-2 voorsprong op het score bord. Daarna ging de routine van de Katwijkers echter een woordje mees preken, in de tijdnood hielden zij het avond van 9.30 tot 12.00 uur. Andere activiteiten zijn voorleesmiddagen voor de jeugd, scholenbezoek en uitle ningen voor bejaarden via het dien stencentrum 'De Kooi'. Van het ge bouw maken thans 875 leden gebruik, terwijl daarnaast de dependance van de Louise de Colignyscholengemeen- schap een collectief lidmaatschap lieeft. Meer leden zijn welkom. stokpaardje van stal: de Breestraat, die in de route van het openbaar ver voer een essentiële rol speelt in Lei den en voor volgend jaar gereconstru eerd zal worden. Zoals bekend wil de KVP hoe dan ook voorkomen dat het autoverkeer uit de Breestraat geweerd zal worden. Het is overigens de vraag of het plan SCHEVENINGEN 6 november. Visserijbe richten. Besommingen traeiersSCH 121 12.670, SCH 242 16.485. SCH 302 1650. Besommingen kustvissers: SCH 12 985, SCH 65 1800, SCH 68 1440. SCH 73 690 TH 21 2110, TH 22 2115, TH 36 3025, TH 422 2720. ARM 6 220, HL 16 290. Noteringen per 40 kg: schol gni 100-120, schol m 85-100, schol kl 60-78. schelvis gm 51-57,50, schelvis km 40-52, shclevis II 25- 37,50, wijting gestr 38-44, schar 48-65. hot 26-30. kabeljauw mS0-128, kabeljauw I 90- 120, kabeljauw II 75-110, kabeljauw'III 59-90, koolvis m 30-36, koolvis I 30-35, koolvis II 27- 39, verse haring 19,60-25, verse makreel 20- 33. Per 100 kg. kabeljauw 158-200, koolvis gr 130-140. Notering gezouten haring: steurharing 120- 128, ijle haring 72-75. Aanvoer: 235 kislm verse haring, 620 kisten makreel, 110 kisten kabeljauw, 10 kisten schol, 200 kisten' wijting. 30 kisten schar, 20 kisten diversen. Verwachte aanvoer voor morgen: circa 5 kustvissers. KATWIJK AAN ZEE, 6 november. Aan de af slag: KW 141. 690 k. Prijzen: ijle steurharing 77-79. Aan de dinsdagmarkt werden te IJ- muiden aangevoerd: 2500 kg. tong; 38 kisten tarbot en griet; 178 kisten ka beljauw; 778 kisten koolvis ;682 kisten schelvis; 107 kisten wijting; 284 kisten schol ;3 kisten schar; 1927 kisten ha ring; 216 kisten makreel; 132 kisten varia. Besommingen van dinsdag 6 novem ber. KW 81 43.400; KW 123 43.300; KW 144 31.300; KW 215 22.300; SCH 117 23.000; VL 131 22.600; VL 142 4.800; VL 153 18.90; IJM 23 870,-. Spanvissers: EB 28-UK 148 2.390,-. IJMUIDEN Per 1 kg in guldens: tarbot 702-772, grote tong 790-758, grootmiddel tong 944-929, kleinmiddel tong 934-851, tong I 869-821, tong II 745-723. Per 40 kg in guldens: schelvis 1 120-94, schelvis 2 106-69, schelvis 3 83.20-80, schelvis 4 48-34, wijting 3 48- 32, WYTIN 4 32-16, schar 74-49, bot 31, schol 1 72-60, schol 2 71-64, schol 3 94-65. schol 4 94-65, kabeljauw 1 128- 63, kabeljauw 2 132-65, kabeljauw 3 122-67, kabeljauw 4 110-65, kabeljauw 5 94-38, koolvis 1 57-53, koolvis 2 50- 45, koolvis 4 60-48, koolvis 4 50-40, tarbot 222-128, griet 12048, poontjes 48-18, makreel 3 20-17.60, haring 1 38.40-25.60, kreeftjes 74-72, haai 45-35. LEIDEN Dinsdag 13 november wordt er speciaal voor de ouderen verkeersvoorlichting gegeven in het Dienstencentrum Noord-Van Hogen- dorpstraat 36, om half elf. Inspecteur Oudman van de verkeers politie Leiden heeft zich bereid verklaard de ouderen in Leiden wat meer wegwijs te maken in het ver keer en de verkeersregels. Ook onder cleze kategorie zijn er nog te veel, die niet helemaal (misschien zelfs hel'O maal niet) op de hoogte zijn met de nieuwe verkeersregels, wat gevaar kan opleveren voor henzelf en voor ande re verkeersdeelnemers. zo snel zal worden uitgevoerd als Kret wil. Dat is ondermeer afhanke lijk van de provincie. En dat die niet altijd even snel medewerking ver leent, bleek uit de mededeling, dat voor het plaatsen van nieuwe ver keerslichten op de Churchillaan en De Steenstraat: deel van de hoofdrou te. die in het busbanenplan voor Lei den en omgeving is aangegeven. zelfs de Willem de Zwijgerlaan nog altijd geen toestemming van Gedepu teerde Staten is verkregen. Geprikkelde stemming in nachtelijke uren Van eeh onzer verslaggevers LEIDEN Het was vijf over half twee. toen burgemeester Vis maandag nacht voor de laatste maal zijn hamer met een doffe dreun op de tafel liet belanden, ter beëindiging van de gemeenteraadsvergadering. In een wat geprikkelde stemming, hoewel even daarvoor de raad met een meer derheid van 286 had besloten te kiezen voor een geïntegreerd bestu ringssysteem, dat o.m. beoogt de bevolking meer en in een eerder stadium inspraak te geven. Waarmee de commissie BOO, die dc reorganisatie van het gemeente lijk apparaat voorbereidt, en voor al voorzitter In 't Veld, fractielei der van het PAK in de gemeente raad, een overwinning had be haald. Maar het was wel een Pyr rusoverwinning. Want het initia tief van In 't Veld c.s. ondervond voor de aanvang van de vergade ring duidelijk meer steun dan na afloop ervan. Driessen (KVP), me juffrouw Kappeijne van de Copello (WD) en Zunderman (DS'70) kwamen in meer en mindere mate met gefundeerde kritiek aanzet ten. Niet In, 't Veld echter, maar het college van B. en W., dat het voorstel van BOO had overgeno men, stond voor de taak om die kritiek te weerleggen. Een dat ging het college, hoewel het er een schorsing van drie kwartier voor over had gehad, slecht af. Noch wethouder Elsgeest, noch wethou der mevrouw Den Haan-Groeu klonken erg overtuigend. De laat ste bleek dat ook zelf te onderken nen, toen zij burgemeester Vis min of meer verzocht of In 't Veld haar taak zou mogen overnemen. Het negatieve antwoordvan de voorzitter daarop, dat formeel cor rect was, 'ontlokte bij mevrouw Den Haan de opmerking 'dat het brave meisje haar best zou doen', hetgeen de ietwat geprikkelde stemming, ruimschoots na midder nacht. illustreerde. Zoals ook hel verwijt van Vis aan het adres van In 't Veld dat hij het college tij dens de schorsing niet van advies was komen dienen. Aarzelingen Overigens was In 't Veld een in stantie eerder wel degelijk aan het woord gekomen. 'A l'improviste', zoals Driessen later concludeerde. Er ontstond een debat op 'hoog ni veau'. zoals wethouder Duijverman dat uitdrukte. Het uiteindelijke re sultaat daarvan was voor de PAK voorman, die zich op weinig geluk kige wijze zag gesteund door par tijgenoot Van Dam, teleurstellend. Mevrouw Geelkerken (prot.chr.) had aan het begin van de avond verklaard voorstander van het geïntegreerd systeem te zijn, maar bij de uiteindelijke stemverklaring zei ze namens haar fractie welis waar nog steeds voorstander te zijn, maar haar aarzeling was gro ter geworden. Wessels (VVD) ver klaarde eerst een 'fel voorstander' te zijn geweest en nu nog maar al leen 'een voorstander'. En het meest opvallend was wellicht de houding van wethouder Duijver man. De anders zo solidaire heer van stand ging niet met de rest van het college mee, hoewel hij eerder een 'aarzelend voorstander' was. Bij de stemming was hij op zeer eigen wijze 'psychisch afwe zig'; hij bleef onbeweeglijk zitten bij het afroepen van zijn naam. Waarmee overigens de verdeeld heid binnen de VVD wel was aan getoond, omdat de fractie, onder aanvoering van Kappeijne van de Copello, met uitzondering van Wessels, zich zondermeer tegen het nieuwe systeem uitsprak. Terwijl mevrouw Den Haan uiteraard voorstander blepf. Verdeeld Verdeeld was ook de KVP fractie. Driessen was er alleen in geslaagd Cornelissens voor zijn ideeën te winnen. Mejuffrouw Van Buel bleef andermaal het college trouw en dat gold ook voor Stroink, zij het dat hij dat motiveerde. Eigen lijk was ook de prot. chr. fractie verdeeld, maar Houtman (SGP) kon dat niet laten blijken, omdat hij bij de stemming niet meer aan wezig was. In 't Veld c.s. en de meerderheid van B. en W. kregen ten slotte hun zin; 28-6 was een ruime zege. Maar het was bepaald niet een jubelstemming, waarin ze dc raadzaal in de kleine uurtjes verlieten. Tweede ronde Leidse Schaakbond hoofd koel en toverden hun slechte stellingen in gewonnen posities om. De afgebroken partij is winst voor Katwijk of remise. Turk behaalde voor Noordwijk op het eerste bord een knappe zege op Kat wijk-speler Haasnoot. In de Rijnlandflat werd de derby LSG 4-LSG 2 gespeeld. Soepeitjes liep het team van LSG 2 naar een riante 7-1 voorsprong uit; slechts op het tweede en derde bord scoorde LSG 4 halve punten. De twee afgebroken partijen (waaronder de door dam moeilijkhe den vooruitgespeelde partij Münning- hoff-Van der Drift) staan vermoede lijk eveneens gewonnen voor het tweede team van LSG. LSG 4 gaat nu reeds duidelijk in gro te moeilijkheden komen. In klasse 2a heeft Aarlanderveen het verlies tegen Alphen 1 nog iets dragelijker gemaakt (1,5-8,5). De tweede klasse B leverde ook nog twee beslissingen op; Sassenheim 1 wist inderdaad nog met 5,54,5 van het vijfde team van Philidor te win nen, terwijl Leiderdorp 2 tegen LSG 5 op een 7-3 overwinning kwam. Uitslagen derde klasse A: Reed 1- Noordwijk 3, 7-2 (prog. 8-2 of 7,5-2,5); Lei then 3-Philidor 7, 4,5-5,5. Uitslagen derde klasse D: Philidor 10- Roelofarendsveen 1, 5,5-4,5; Voorscho ten 4-Leimuiden 1, 64. In poule B van de zestallen versloeg Valkenburg 2 Leimuiden 2 mat 5-1. LEIDEN Op het terrein aan de Caeciliastraat tegenover het St. Eliza- bethgasthuishof in De Camp is een parkeerautomaat geplaatst. Door mid del van deze automaat, die donderdag ochtend 8 november a.s. in werking zal worden gesteld kunnen automobi listen voortaan tegen betaling (cén kwartje per uur) parkeren voor een periode van maximaal vier uren. Het terrein, dat in afwachting van de ont wikkeling van een bestemmingsplan voor De Camp voorlopig als parkeer terrein is aangewezen omvat circa 60 plaatsen. De automaat, die in De Camp is neergezet, is afkomstig van het parkeerterrein aan de Beesten markt. waar een nieuwe 'twee-uursau tomaat' is geplaatst, die eveneens don derdagochtend in werking zal treden. De parkeerautomaten in Leiden zijn in werking van maandag tot en met zaterdag (uitgezonderd feestdagen) van 's morgens acht tot 's avonds zes uur. Met het verplaatsen van de par keerautomaat van de Beestenmarkt naar de Caeciliastraat, de aanschaf van een nieuwe automaat en de bijbe horende bestratingswerken was een bedrag gemoeid van bijna ƒ30.000. Lezers schrijven Zeer binnenkort komen de eerste be woners in het flat aan de Pelikaan straat. Als het vol is zijn er zo'n 600 studenten. Alleen studenten. De ma nier hoe dit gebouw afsteekt bij zijn omgeving is tekenend voor de situatie in Leiden, 1 Voor studenten wordt veel gedaan, ze wonen gesubsideerd in Stichtingshuizen, die overal steeds massaler tussen de andere bebou wing als een breekijzer in komen. 2. Voor de omliggende gewone Leidse bevolking wordt niets gedaan; voor de werkende jongern, onze eigen jonge ren dus, worden alleen druppels op gloeiende platen gelegd, de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren kan alleen renteloos geld lenen, berekent te hoge huren voor de mensen voor wie ze in feite opgericht is, zodat vaak alleen afgestudeerde jongeren daar kunnen wonen. Onze eigen wer kende jongeren zoeken en zoeken en zoeken naar iets betaalbaars. De parti culiere verhuurders trekken hun huur nl. ook al op aan de huren van de Stichting Huisv. Werkende Jongeren. Huisvesting van de gemeente zegt te gen werkende jongeren die willen trouwen; 'Je bent niet urgent, want je bent te jong'. Studentenparen kunnen vaak beheerder worden van een stu dentenhuis of in een Stichtingshofje gaan wonen. De Stichting Studenten Huisvesting heeft nl. door de subsi dies een goed gevulde kas, zodat zij de koper kan zijn van vele monumen ten en hofjes en deze ook nog kan verbouwen en restaureren. Anderen komen niet aan bod, het is het recht van*de financieel sterkste. Behalve de ze onrechtvaardigheid tegenover onze en de werkende jongeren zijn er nog twee punten op te merken bij de kwestie van dat flat, 1 Heel massaal worden mensen de wijk in gedropt die een heel ander levensritme enz. hebben. Wij zitten vast aan onze werk uren en dus ook slaaptijd; deze 600 studenten moeten zelf grotendeels uit maken welk deel van de dag, etmaal zij aan hun verplichtingen zullen be steden en welk deel zij iets anders willen doen. Niet iedere student voelt en-oor zijn leven met feesten te 'vul len', waar vanwege de grootte van de groep, 600 studenten, voorzien wij veel moeilijkheden die voortkomen uit verschil van leevnsritme en dagin deling. 2 Studenten kunnen ook au to's hebben... Op die groep zullen dat er over de honderd zijn. Uiteraard hoeven ze niet perse dn onze straten te gaan parkeren, maar zullen dat toe vallig wel gaan doen. Zij kunnen niet weten dat dit parkeerprobleem o.m. onze leefbaarheid erg in de weg staat. En tot nu toe is niet gebleken dat de gemeente bereid is groepen parkeer ders weg te lokken naar het Ir. Drie senterrein door ze ontheffing van be taling te geven (zoals wij vroeger voor de Haarlemmerstraat bewoners winkeliers). Wij als buurtvereniging zouden al ja ren eerder moeten zijn opgericht. Nu staan we voor een hopeloos probleem, wat niet meer echt op te lossen is. Het scheelt niet veel of deze machte loze situatie verleidt ons tot het ma ken van uiterst onvriendelijke opmer kingen jegens de Stichting Studenten Huisvesting en jegens de gemeente die de ruimte voor voornoemde kazer ne toch maar mooi gegeven heeft zon der te denken aan de problemen van onze wijk. Wil de gemeente ons dan zo in de problemen zetten dat we weg gaan (ontvolking, verpakhuizing enz.) of dat we zo gek worden dat we ons in het parkeergarage aan de Mirakel- steeg wespennest steken? Aan de Stichting Studenten Huisvesting zou den we vanwege bovengenoemde drie punten willen vragen en eisen: 1. ver huurt u nu de helft van het flat aan de werkende jongeren. Trek niemand voor vanwege zijn geloof, huidskleur of nationaliteit, dus ook niet vanwege zijn beroep. Laat al uw huurders (bei de helften) dezelfde gesubsidieerde huurprijs betalen. Ook u bent opge richt tegen de uitbuiters en kamer tjesmelkers, maakt u dat dan waar!! Zowel de onrechtvaardigheid jegens onze werkende jongeren, als de bron van problemen door het andere levens ritme wordt dan hier, alvast groten deels opgelost. De ervaring in kleine re huizen leert dat men zich bij ge mengde bewoning eerder aan elkaar (dus ook aan de wijk) aanpast, omdat het ontstaan van problemen veel eer der wordt aangevoeld. De kans bestaat dat dit ook waar is in groter verband. 2. Accepteert u geen huurders met auto's. Uiteraard heeft 1 of 2 pet hem toch, maar dit handjevol overtreders veroorzaakt lang niet zo'n groot pro bleem. als je krijgt wanneer iedere huurder een autoprobleem met zich mee mag nemen. Begrijpt u nu toch dat deze vragen voor ons noodzakelijk zijn. Daarom noemden wij ze eisen. Trouwens zal het uitvoeren van beide eisen uw slechte naam bij de bevol king, zeker voor onze wijk een aardig stuk verbeteren. Buurtvereniging Maredorp- Oost, A. L. Bossen sckr. Oude Rijn 100 Leiden LEIDEN Op 17 november zal de nieuwe begeleidingscommissie van het Cultureel Jeugdpaspoort Leiden zich présenteren in de vorm van de C.J.P.- propagandamanifestatie. in de kapel van de Leidse Volksuniversiteit K&O aan de Oude Vest In de vooravond (20-22 uur) zal trou badour Jan van Rhenen liedjes uit zijn nieuwe programma 'Onder ande- re(n)' ten gehore brengen. Jan van Rhenen begeleidt zichzelf op de gitaar en wisselt zijn liedjes af met een aantal sketches, waarvan sommige ontstaan in samenspel met het publiek. De artistieke afsluiting zal geschieden door de soft-rockgroep Julius. Deze groep bestaat uit 4 musici die met hun 'muzikaal experiment' op het Kaagconcours de eerste prijs behaal den: Eric v. d. Reyden gitaar, orgel, zang; Leo Zwart basgitaar, Bob Riel 12-snarigd gitaar, dwarsfluit- zang: Hans van Mourik drums.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3