Grote bezorgdheid over gevolgen van olieboycot Winst bij Estel in derde kwartaal 158 procent hoger Hoger bod Sears op Hunkemöller Lexis Klant in verhouding duurder uit, maar rekening lager Unilever: discriminatie op gebied belastingen WALL STREET ZEER FLAUW jRQUW/KiWiAiRTET WOENSDAG 7 NOVEMBER 1973 FIN ANCIEN/ECONOMIE X15/DRL15 'Electriciteit verlicht uw werk' adverteerden de maatschappijen lange tijd. Dat is nu afgelopen: het verbruik van energie moet niet worden aangemoedigd. BEZUINIGEN OP GAS EN LICHT NIET ONVOORDELIG door Nico Kussendrager &MSTERDAM/DEN HAAG/GRONINGEN Bezuinigingen op gas en licht is voor de consument liet onvoordelig. Naarmate u minder elektriciteit en gas verbruikt, bent u in verhouding wèl wat duurder uit, maar het uiteindelijke bedrag op de rekening is lager. 'aginagrote advertenties in de dagbla- len ook in deze krant roepen >ns op om zuiniger te zijn met ener- ieColi't',gas en elektriciteit), om de jevolgen van het Arabische embargo e beperken. Veel Nederlanders zijn rel bereid tot soberheid, maar vragen ich af of hen dat nu meer gaat kos- en. Elektriciteit wordt immers per ilo-watt-uur en gas per kubieke me er goedkoper naarmate er meer van rordt gebruikt. De consument kan chter gerust zijn: als hij mind'dr norst met energie kan hij nooit on- oordeliger uit komen, let is een misverstand om te denken lat dat wèl zo is, aldus de asunie in ban^méér 'eas roningen. Wanneer iemand met cëii- ale verwarming normaal vierduizend ubieke meter gas verbruikt tegen cht cent per kubieke meter, en hij eet 5 procent te bezuinigen (bijvoor leid door eerder te gaan slapen of gordijnen te sluiten), dan is hij 16 ilden voordeliger uit. Ueen verbruikers op de grens van tariefsgroepen kunnen in theorie1 at duurder uitkomen, maar in de raktijk gebeurt dat niet omdat zij Inder vastrecht gaan betalen. Op- euw ccn voorbeeld: wie van tarief- oep IV naar tariefgroep III gaat at wil zeggen: minder gaat verbrui- n dan 2100 kubieke meter) moet 2 at meer betalen per kubieke meter, melijk tien cent in plaats van acht. aar ook het vastrecht-bedrag dat hij der jaar moet neertellen neemt af wel van 135 tot 93 gulden. Dat be leent dat do klant op zijn minst nog gen gulden verdient door zuiniger stoken. (Stel dat hij van 2150 ku- eke meter per jaar naar 2050 kubie- meter zakt, dan betaalt hij door de ijsverhoging van twee cent per ku- eke meter 33 gulden meer. Maar ndat het vast recht 42 gulden lager gt, is de uiteindelijke winst negen lden meer kost. Dat is ook de reden waar om zo'n meter alleen bij een bepaalde minimumafname wordt aangebracht omdat de consument alleen dan voor deliger uit is. (Hij kan de duurdere meter 'terugverdienen', door lagere stroomkosten). Hoewel het verhoudingsgewijs goedko per worden van energie bij stijgend verbruik economisch dus wel te ver dedigen valt, gaan er steeds meer stemmen op om daar toch (gedeel telijk) ee einde aan te maken. Het doet wat vreemd aan dat terwijl aan de ene kant gevraagd wordt geen energie te verspillen, aan de andere licht verbruiken niet zo verschrikkelijk veel op de re kening uitmaakt. 'Juist bij de grotere afname door par ticulieren zou de prijs regelend kun nen werken ten aanzien van de om vang van het verbruik', zei minister Lubbers (economische zaken) nog on langs in Rotterdam. Hij kondigde 'een wijziging in het tot nu toe gevoerde beleid' aan ook al 'vanwege de schaar ste aan energie en vanwege de prijs- en inkomenspolitiek'. Zodat gas en licht op den duur wellicht verhou dingsgewijs toch goedkoper, zullen worden ,als er minder van wordt ge bruikt. Niet zo moeilijk dcreen worden opgevolgd, al een aan tal procenten op het verbruik kunnen uitmaken: Verwarming, wat lager zetten, gordij nen dicht en zo mogelijk de jaloezie ën laten zakken, een paar graden la ger stoken dan anders (de meeste thermostaten zijn te hoog afgesteld), verwarming uitzetten als kamers niet worden gbruikt of als de ramen open staan, de nachttemperatuur van de verwarming een uur voor het slapen gaan instellen, tochtnaden en kieren dichtstoppen, waakvlammen van gei sers en fornuizen 's nachts uitdoen, Wat kouder water uit de geiser of de boiler gebruiken en geen warm water gebruiken als het net zo goed met koud kan. Als deze goede raadgevingen door ie dereen worden opgevolgd ma^kt dat een paar procent uit op het totale verbruik. Wat veel meer zoden aan de dijk zet (ongeveer 30 procent) is een betere isolatie van de woningen maar de kosten daarvan zijn hoog en er had een jaar of tien eerder aan ge» dacht moeten worden. Voor stookolie geldt ongeveer hetzelf de verhaal als voor gas en ook op elektriciteit kan fors worden bezui nigd, bijvoorbeeld door minder televi sie te kijken en de koffie met de hand te malen. Ieder weet zelf wel hoe hij elektriciteit kan besparen, al dus de 'Arnhemse' electricitsinstellin- gen. Ieder moment van de dag doen zich gevallen voor dat het met minder kan. Particulieren gebruikten vorig jaar dertien miljoen ton olie-equivalenten verwarming (10.4 miljoen ton) en als electriciteit (2,6 miljoen- ton). (Olie- equivalenten wil zeggen dat andere energiebronnen zijn teruggerekend tot een vergelijkbare hoeveelheid olie om berekeningen en vergelijkingen simpe ler te maken). In totaal consumeerden wij vorig jaar een hoeveelheid energie die overeen komst met 47,3 miljoen ton olie. De particulieren nemen daarbij de twee de plaats in - (met de genoemde der tien miljoen ton), terwijl de industrie ruimschoots eerste is met een ver bruik van zeventien miljoen ton. In hoeverre daarop te besparen valt zeg gen woordvoerders van verschillende bedrijven nauwelijks te kunnen becij feren. De percentages variëren tussen vijf en vijftien, maar aldus verschil lende zegslieden 'het hangt van de omstandigheden af' Na industrie en particulieren komt de dicnstensecor met een verbruik van 7,9 miljoen ton, waarop op dezelfde manier kan worden bezuinigd als door particulieren. Minder hard sto ken in overheidsgebouwen is bijvoor beeld een mogelijkheid. Het vervoer komt op de vierde plaats met 6,8 miljoen ton, waarvan 3,3 mil joen ton particuliere. Door autoloze zondagen en langzamer rijden kan daarop zo'n half miljoen ton worden bezuinigd. (Bij 130 kilometer per uur gebruikt uw auto 22 procent méér benzine, dan bij honderd kilometer. Dat is voor een doorsnee wagen bijna 1 liter op elke veertig kilometer). Nog zuiniger kan ook door gelijkmati ger rijden, een goede motor, minder stationair draaien, door ritten beter te plannen of door met meerde ren in één auto te gaan zitten als u toch dezelfde kant op moet. (een structurele oplossing is op langere termijn ook mogelijk: de benzine slur pende auto's van de wegen en over gaan op kleinere. Het beroepsgoede- renvervoer (inclusief de scheepvaart; gebruikte vorig jaar 3,5 miljoen ton olie-equivalenten. Ook daar zijn bezui nigingen mogelijk (Organisaties als de EVO hebben al goede raadgevin gen gedaan), net zo goed als in de land en tuinbouw met 2,6 miljoen ton. Hoewel de mogelijkheden van so berheid volgens agrarische kringen niet overschat moet worden omdat minder hard stoken risico's voor de gewassen met zich meebrengt en kan leiden tot tekorten of in ieder geval hogere prijzen. Ook defensie en de luchtvaartmaat schappijen kunnen nog bezuinigen (hun verbruik valt buiten deze becij feringen), maar hoeveel totaal be spaard kan worden, weten noch het mi nisterie van economische zaken, noch deskundigen precies te vertellen. 'De bittere noodzaak zal het uitwij zen', zei een cynicus onder hen. ioedkoper nergie kan door het gas- of elektrici- itsbèdrijf in verhouding goedkoper orden geleverd als er meer van ordt afgenomen. De vaste kosten die iedere klant gemaakt moeten fforden (bijvoorbeeld het aanleggen van een buis of een leiding) gaan ninder zwaar wegen als er meer gas 'l elektriciteit aan die klant wordt rerkocht. De vaste kosten voor een onsument met bijvoorbeeld twee gas kachels en een fornuis die 4000 kubie ke meter gas verbruikt hoeven niet oveel te verschillen van de kosten 'oor een huishouden met één gaska- ïel en een twcc-spits gastoestel dat o'n 1800 kubieke meter verbruikt, eltriciteitsbedrijvc'n moeten een vast edrag uitgeven voor het aanbrengen an de meter voor leidingen, voor an- ere technische voorzieningen (deels onder de straat') en ook voor het af wen van die meter. Al deze kosten illen in verhouding minder zwaar als r méér wordt verbruikt, waardoor de rijs per kilo-watt uur daalt. De klant an echte nooit door minder te ver- ruiken méér gaan betalen. Hij komt alle gevallen voordeliger uit. ien ander punt bij de elektriciteitsbe- 'ijven is het nachtstroomtarief. 's achts hoeft per kilo-watt-uur minder worden betaald dan overdag en ook er lijkt dus op het eerste gezicht leerverbruik te worden aangemoe- ügd. Ook dat is niet juist. Het lagere achttarief wordt namelijk berekend "ndat leveranties in de kleine uren oor het elektriciteitsbedrijf voorde- Mi hebben. Wanneer er 's nachts een of bijna geen verbruik was zou ten alle ketels en machines moeten »rden stopgezet en 's ochtends weer 'orden opgestookt. Dat kost niet al- ~]n geld. maar ook de bedrijfszeker- 'id van het machinepark neemt af. nu in de kleine uren toch nog verbruik te hebben bijvoor- ld van boilers die 'inkomen' is jet lagere tarief ingesteld. Teneinde "et totale bedrag (per dag èn per nacht) over twee maanden vast te stel len moet echter wèl een dubbele me ter worden ingebouwd, die (in Am sterdam) per jaar achttien gulden Zuiniger zijn met gas en licht is niet zo moeilijk. En een besparing van bij voorbeeld het gasverbruik is erg be. langrijk omdat het tekort aan de ene brandstof (olie), leidt tot een grotere vraag naar andere brandstoffen (gas). Zo schakelen vrijwel alle elektrici teitscentrales als de vorst invalt over van gas op olie, omdat het gas nodig is voor (huis)verwarming. Volgens de Gasunie is het niet mogelijk deze win ter èn particulieren èn een deel van de elektriciteitscentrales van gas te voorzien. 'Alleen bij een buitenge woon zachte winter is dat misschien op zeer bescheiden schaal mogelijk', aldus een woordvoerder. Een andere gedeeltelijke oplos sing is echter dat wij allen zeer zui nig worden met gas en licht. Dat kan zo blijkt uit publikaties van TNO, de Nationale Woningraad en de Gasunie. Een paar punten, die als ze door ie- ROTTERDAM In Nederland mag het pessimisme over de toe komst van onze economie niet de overhand krijgen. Dit zei voorzit ter mr. Fockema Andrea gistermiddag op een vergadering van de Rotterdamse Kamer van Koophandel. Verwachtingen gingen in vervulling Van een onzer verslaggevers UMUIDEN De verwachtingen, aan het begin van 1973 uitge sproken, over een gunstige ontwikkeling van de staalmarkt in de tweede helft van 1973 zijn in het derde kwartaal, zo blijkt uit de door Estel (Hoesch-Hoogovens) gepubliceerde cijfers, in vervulling gegaan. Zowel in de staalsector als bij de staalverwerkende bedrij ven van Estel werden hogere afzetcijfers en opbrengstprijzen be reikt De verbetering van de resultaten, die reeds in het voorgaande kwartaal kon worden geconstateerd, zette zich in juli/september voort. De in deze peri ode behaalde nettowinst bedroeg 54,8 miljoen, tegen 21.3 miljoen In liet overeenkomstige kwartaal van 1972. Er was dus sprake van toene ming van de winst met 158 procent Hierbij dient echter in aanmerking te worden genomen, dat de resultaten vain het derde kwartaal van 1972 on bevredigend waren als gevolg van een flauwe stemming op de staalmarkt. Ook ten opzichte van het tweede kwartaal van dit jaar, toen de netto winst uitkwam op 36,5 miljoen, deed zich een stijging van het uitein delijke resultaat voor. De bedrijfswinst (het resultaat vóór aftrek van rente en belastingen) lag eveneens hoger dan de cijfers in voor gaande kwartalen. Zo beliep de be drijfswinst iö' juli/september 134,3 miljoen, tegen 68,4 miljoen in het derde kwartaal van verleden jaar en 100.6 miljoen in het tweede kwar taal van 1973. OMZET De geconsolideerde omzet bedroeg in het derde kwartaal van het lopende jaar 1.995,1 min. Een jaar tevoren was dit 1.586,5 min en in het twee de kwartaal van 1973 1.875,3 mla. Over de eerste negen maanden van dit jaar behaalde Estel een nettowinst van 96,2 min, vergeleken met 57,3 min in dezelfde maanden van 1972. De omzet in jvn./sept. was 5.698,8 min, tegen 4.632,3 min in de eerste negen maanden van het afgelopen jaar. De resultaten werden in het derde kwartaal nadelig beïnvloed doordat de produktie van het staalbedrijf IJmui- den bij de planning achterbleef. De verbetering van de resultaten van Es tel komt ook tot uitdrukking in de stijging van de brutowinstmarge (de bedrijfswinst in procenten van de om zet), van 5,4 pet ln het tweede kwar taal tot 6,7 ct in het derde kwartaal. Toch kan dit cijfer nog niet bevredi gend worden genoemd, aldus Estel. De totale nettowinst van Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken, de Ne derlandse houdstermaatschappij, was 32,8 min in het derde kwartaal, te gen 13,2 min ln juli/sept 1972. De nettowinst per aandeel van 20 kwam uit op 2,78 tegen 1,12. De ruwstaalproduktie van het concern bedroeg in de eerste negen maanden van 1973 8,6 (v.j. 8.3) min ton. De ruw- ijzerproduktie was 6,8 (6,2) min. ton. De personeelsbezetting kwam op 30 september uit op 76.0°" man. Britten trillen rechter inschakelen AMSTERDAM Het Britse concern Sears heeft zijn bod op het kapitaal van Kemo (Hunkemöller Lexis) verhoogd van ƒ300 tot ƒ400 per aandeel. Verder wil Sears de rechter inschakelen als het Kemo-bestuur niet bereid is een onderhandse plaatsing van aande len bij Vroom Dreesmann ongedaan te maken. Sears zal eerst proberen via een ge- zij maar over 50 pet, van het kapitaal. sprek de Kemo-leiding er toe te bewe gen zijn onderhandse plaatsing in te trekken. De Kemo-directie heeft nog niet beslist, wat. men nu gaat doen. 'Er is in zeker opzicht een nieuwe si tuatie ontstaan en wij zijn ons nog aan hetberaden', aldus directeur J. Th. Snijders. Zaterdag had Kemo (de lingeriewin kels Hunkemöller Lexis en Lindor) bekend gemaakt onderhands drie mil joen aandelen te hebben geplaatst bij Vroom Dreesmann, waardoor het uitstaande kapitaal was verdubbeld. Per aandeel van 100 nominaal zou V&D 350 geven, wat neerkomt op een bedrag van. 10,5 miljoen. Al eerder had V&D op het uitstaande kapitaal een bod gedaan van 350 per aandeel, daarmee het oorspronke lijke bod van Sears 300) overtref fend. Door de onderhandse plaatsing leek Sears vrijwel zeker buitenspel gezet Zelfs indien de Britten door een ho ger bod (dat nu gekomen is) alle niet onderhands geplaatste aandelen in handen zouden krijgen, een zeer theo retische situatie, dan nog beschikten NED. FONDSEN IN NEW VORK Kon. Olie noteerde gisteren 37'/*-% i37-*«) Unilever $50-51 (5l%-52%); Philips S 14%- fl.4%-%) en KLM S 29% (2934). Opgave duPont-Wulston. Koersen in Montreal Buvls Uoru r»r Chem Husky Nat. Gla» Md Sb Ferguson Nat. Resource* Shell Canada 26% 934 2314 8/11 2.30 24% 261-4 5.851 DOW JONES INDEX loduaU Sporen Ulll. Uöl. Mud* 2 nov. 935.28 180.01 98.38 73.02 648.6 5 nov. 919.40 176.73 97.78 72.92 663.7 6 nov. 913.08 173.71 96.95 72.93 A.nd. Ubl. let. It. U 2 nov. 16.340 14.770 1.784 467 956 5 nov. 17.150 16.380 1.794 246 1.276 6 nov. 16.430 15.680 1.804 442 1.003 Olie is belangrijk, maar olie is slechts een deel van de Rotterdamse internationale havenfunctie', aldus GENEVE Unilever vindt dat zij, vergeleken met lokale bedrijven, vaak wordt gediscrimineerd, vooral op het gebied van belastingen. Zij ziet voordelen in een gedragscode en meent, dat de richtlijnen van de internationale Kamer van Koophandel een goed uitgangspunt vormen. p Dit hebben ir. G. D. A. Klijnstra, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever NV en sir Ernest Wood- roofe, voorzitter van de raad van be stuur van Unilever Limited, in Genè- ve verklaard tijdens een hoorzitting van de door de secretaris-generaal van de Ver. Naties benoemde 'groep van eminente personen'. Deze groep heeft tot taak de rol van de multinationale ondernemingen in het bijzonder met betrekking tot de ontwikkelingslanden te bestude ren. De verklaring van de twee top functionarissen van Unilever is een reactie op een door de ECOSOC (UN Economie and Social Council) opge steld rapport. Unilever is slerk geporteerd voor het pleidooi dat in het VN-rapport wordt gehouden voor harmonisatie van de belastingen, mits dan een eind wordt gemaakt aan de huidige discriminatie ten gunste van lokale ondernemingen waarvan de aandelen in handen zijn van ingezetenen. Deze discriminatie betekent in concrete, dat Undlever 19 pet meer winst moet behalen dan plaatselijke ondernemingen in een reeks van landen om haar aandeelhou ders een overeenkomstig bruto-divi- dend te kunnen uitkeren. Voor valutatransacties gelden bij Uni lever de principes, dat niet aan specu latie wordt gedaan en dat alle valuta bepalingen in acht worden genomen. De winsten of verliezen op valutatrans acties (beide komen voor) zijn laag ln verhouding hetzij tot de omvang van de winst van Unilever hetzij tot de omvang van. Unilevers valutatrans acties, die ongeveer twee miljard dol lar per jaar belopen. EFFECTENKOEKSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM ln het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van de zelfde dag). Akzo 62.60-63.80 (63.60) Hoogovens (64 gb) Kon. Olie 93.30 gb-94.90 el (93.20) Philips 36.50 gb-37.20 (36.40) Unilever 122.20-123.20 (122.20) KLM (74.50) mr. Fockema Andreae. Volgens hem zijn er veel elementen aanwezig, die op het ogenblik aanleiding geven om vertrouwen in de wendbaarheid en de buigzaamheid van het Rotterdamse bedrijfsleven te hebben. De Rotterdamse wethouder van ha- venzaken; drs. H. J. Viersen, liet gis teren een aanzienlijk somberder ge luid horen. Ook na do olieboycot zal dè positie van de Rotterdamse haven aangetast blijven. Rotterdam raakt ge garandeerd zijn positie als grootste oliehaven van de wereld kwijt, aldus de wethouder. Bedrijven zullen hun vestigingen spreiden, of Ln het geheel niet meer in Rotterdam inves teren, maar in Franse of Engelse ha vens neerstrijken. De Tweede-kamerleden mevrouw Epe- ma-Brugman, Van der Hek en Dan- kert (allen PvdA) hebben schriftelijk aan minister Lubbers (economi sche zaken) gevraagd, of de uitvoer van olie en gas verminderd of gestopt kan worden. Zij willen met name we ten, wat hierover in de uitvoerover- een komsten ls bepaald. Gevraagd wordt, hoeveel olie en gas Nederland ln het eerste halfjaar van dit jaar naar de Janden van de EEG heeft uit gevoerd cn hoeveel procent die uit voer van het Nederlands gebruik was. Blokkade Ook andere landen beginnen zich zor gen te maken o\ er het dreigende te kort aan olie. Zo overweegt Israël een autoloze dag. nu schaarste dreigt, om dat de Egyptische blokkade in dc Ro de Zee aanvoer van olie via Eilat on mogelijk maakt. De minister van trans port Peres heeft gezegd, dat de auto bezitters zelf mogen kiezen welke dag zij het zonder hun auto willen doen. De Belgische en de Deense regering hebben gisteren besloten snelheidsbe perkingen in te voeren. Bij onze zui derburen zal de maximumsnelheid tachtig kilometer op de normale we gen bedragen en honderd kilometer op de autosnelwegen, terwijl in Dene marken zestig kilometer op de bin nenwegen geld', en tachtig kilometer op de buitenwegen. In Denemarken wórdt een zondag met rijverbod nog niet overwogen, maar België heeft daar inmiddels zoals wij gisteren reeds meldden toe besloten. Ondanks de toezegging van Sadats speciale adviseur El Zayat dat Frank rijk zich geen zorgen behoeft te ma ken over de olievoorziening, heeft de Franse regering toch maatregelen ge nomen, die moeten voorkomen dat er een tekort aan brandstoffen in het land ontstaat. De minister voor indus triële ontwikkeling Charbonnel heeft een aantal maatregelen afgekondigd, die het hamsteren moeten voorkomen. In de huidige situatie zijn er geen moeilijkheden, die een bevrediging van de behoeften van de oliegebrui kers in de weg staan', aldus de minis ter. In Parijs is echter vernomen, dat op lange termijn de Franse olievoorzie ning helemaal nog niet zo zeker is. De Amerikaanse oliemaatschappij Texaco heeft het Franse staatsbedrijf Elf/Erap laten weten, dat zij als ge volg van de Arabische boycot de olie leveranties zal moeten, beperken. Texaco levert Elf/Erap 3,3 miljoen ton ruwe olie per jaar. Het Japanse ministerie van handel zal negen grote energie-opwekkende maat schappijen verzoeken, hun leveranties aan grote industrieën met yijf procent te besnoeien. Hot Japanse ministerie wil ook een nationale campagne be ginnen ter besparing van energie. Canada is bereid de uitvoer van plie- produkten naar de Verenigde Staten stop te zetten als de Arabische landen dit tot een voorwaarde maken voor verdere olieleveranties aan Canada, zo heeft de minister van energie MacDo- nald gezegd. Canada levert ongeveer dertig miljoen vaten ruwe olie en dertig miljoen vaten olieprodukten per maand aan de VS. Canada voert per maand ongeveer tien miljoen va ten ruwe olie in uit Arabische lan den. NKW VORK Al F Industrie nlreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can ,\m Cyanaroid Am Klecir Power Am Metal Climax Am Mutora Am Smell C Kef Ain Tel Tel Atnpyi Anaconda Arrncu, Steal Allan! Richfield 43' 45 Cel i Pacafic Hy ifiinarr- Lbessle SVKlem vhrysler Olie* Service Colgate Palnnilive Cull Industrie» Commoiiw Kdioon Cups ICdiaon Com Can Conl oil Curtis» Wright -Curtis* Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont Kl) Kasunan Kodak rirtt Nat City 14V, 141.4 43% 70% 71% 35% 35% 28 28'i 23'* 22% 25% 25% 4%ex 45% 9'; 9 23% 23% 48 48% 4% 4% 27", 26% 21% 21% 110 103% 33 33% 31% 31% 18% 20 30% 30 18% 16% 34 33'.* -'53 '52% 46% 46% 21.% 21 53% 53% 30% 30% 17% 17% 29 28", 21% 21% 24% 24% 48 43% 17% 17% 24% 24 54% 55 56% 57% 129 127% 48% 46% Fruehauf Uen Electric Cen Kuodx Cell Motor» OHM Publ Hill Ghii Tel 4 lei Getty Oil illalte Cimbel Krulheri Goodyear I arid B Gulf Oil 22% lllinola Central Ind. !2%ex 23 lusllcn 9% 9% Inl Bualn Mach 276% 276 Intern Harvealar 30% 31 In! Nick of Can 37% 36% Int Paper 49% 4S% Inl Tel 4 Tel 33 32% 31V ling-l.emco Vnugh 12 11% Lliiun Ind 9'* 9% Lockheed Aircraft 5% 5% Marcor 22% 22% Mobil Oil Corp Nabtaco 44% 44 Nat Caah Reelater 41% 40% Nat Distillers .5%ex 15% Nat Cypaum rifii Nat Steal Nat Lead Ind 13% 13 V» flielps Dodge Philip Morn* Philip* Pair Procter 4 Gambl 25% 25% 2 84% 83% 45% 44% 113 113% 89% 68% 101% 100 KCA 23% 22% Republic Steel 26 23% Raynolds Ind 45'/* 45 Hoyal Dutch Petr 37% 37% Santa Fé ind Sears Huehuck Shell Oil Suu'hero Southern Pacific Railway sperry Hand Slalid I'll Calif Stand Oil Indiana Bison Corp Sludehaker Worth sun oil 25% 27 92% 91% 56% 56% 16% 16% 31% 31% 37% 37% 51% 50 68 65% 91% 89% 92% 91% 39 H 39% 56% 56% Taias Gulf Teiaa In». Trausamerica Unilever Union Carhlde Unl Royal Untied Aircraft United brand! US Steel 30% 30% 121 117% 10% 11 38% 38% 10% 10 28% 29 Wol Union I el 3« Wai-tliighous* Kl 13% I Wool «..rib Admiral Corp 11 12%. Ailonghany puw s io% m« Ateohg 25% 25% Am Standard 15% 14% Amsted Ind 41% 40% Gen Cigar 13% 13% Nat Can 9% .9 n t Cmitr A 67% 67% North Went K 61% 60% Int Bank fur Kec 99 Hb N AID Philip» CO 23 23% Int Klav Frag 83% •4% Int Paper it 4) 49 50% Occidental pair 10% 10% Inlarapar 21.60 21.30 Pacific Ught 21 21 Public Steal 17% Kanna* City tnd Kaosaa Power 21 20% Standard Branda 30% 50% KI.M 29% 29% Kroger 14% 60% Tandy 23% (I Leeaco 61% 11% Union Klectr 15% 1574 lain* Star Cement 11% 22% United Corp* 8% 8% Lehman 23 15 Untied Ua* 28". 15% Western Bancorp 18 27% Madison Fund 10% 10

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15