Tactische kernwapens voornamelijk een gevaar' Als uw gedachten NU in Israel zijn... MOET UW GELD ER OOK HEEN Postgiro 23434 Veiling van Liz bracht 4% ton op AVONTUUR IN KARINTHIË Symposium wetenschapsmensen Ontmoeting Mary Stewart Stankgolf is voorbij Collectieve Israel Actie Amsterdam TROUW/KWARTET MA1VN1DAG 5 NOVEMBER 1973 BINNENLAND/R ADIO EN TV T4/K4 Van een onzer verslaggevers LEIDEN De duizenden tactische kernwapens die in Europa voorhanden zijn, leveren geen bijdra ge aan onze militaire veiligheid. Integendeel, er bestaan meer redenen dan ooit om ze in etappes terug te trekken, zelfs wanneer men de NAVO met haar huidige doelstellingen een nuttige en wenselijke in stelling vindt. Dit kwam als algemene opvatting naar voren op een symposium dat het Verbond van wetenschappelijke onder zoekers VWO zaterdag in Leiden had georganiseerd in samenwerking met het Nederlands Pugwash komitee (een met subsidie van het ministerie van CRM). De tactische kernwapens werden in 1957 door de Amerikanen in Europa ingevoerd, bracht prof. B. V. A RöLing in herinnering, om een mili tair evenwicht te scheppen tegen de aanzienlijk grotere conventionele strijdmacht van de Sowjet-Unie. Dat mag misschien een paar jaar 'gehol pen' hebben, maar toen hadden de Russen dergelijke kleinere kernwa pens ook en was dus de oude 'scheve' verhouding hersteld. (Dr. P. Boskma zette later uiteen dat die verhouding helemaal niet zo scheef was en is). Maar er was wel degelijk iets veran derd: Europa had er een volstrekt on hanteerbaar wapensysteem bij, het ge bruik als verdedigingswapen zou de eigen vernietiging met zich meebren gen. 'NAVO-manoeuvres zijn meestal eerder afgelopen dan de bedoeling was, omdat verplaatsingen in een brandend en radioactief besmet Euro pa dan niet meer mogelijk zijn'. Einde Het Westduitse Max Planck instituut heeft het in verschillende variaties uitgerekend. Wanneer tien procent van het westelijke atoomarsenaal zou worden gebruikt om binnenvallende troepen tegen te houden, deelde dr. Sonntag mee. en de Russen gebruiken twee procent van hun atoomraketten voor middelbare afstand, dan betekent dat het einde van Wesi-Duitsland als twintigste-eeuwse industriële natie. Wat kan üe bedoeling van die wapens dan zijn, vroeg prof. Röling zich af. Officieel dienen ze voor het afschrik ken van een eventuele aanval, en pas als dat mislukt is, voor de feitelijke verdediging. Maar is die vorm van af schrikking nodig? De NAVO heeft een kloeke conventionele strijdmacht, die een aanval toch al weinig aantrek kelijk maakt. En op de achtergrond is er altijd het gevaar van een totale oorlog met de Verenigde Staten. 'Men kan zich niet voorstellen dat redelijk denken/de mensen een welbewuste mi litaire aanval op West-Europa zouden willen doen'. En niet redelijk denken de mensen zijn ook niet vatbaar voor afschrikking. Een ongewilde oorlog door het uit de hand lopen van een locaal conflict bijvoorbeeld in Griekenland of Polen is niet helemaal uitgesloten, aldus prof. Rüling. Maar dan is het in het belang van beide partijen, het conflict locaal te houden. Dat vereist een nieuwe militaire aanpak: vechten niet om te winnen maar om het evenwicht te handhaven waardoor terugkeer tot diplomatiek overleg mogelijk wordt. Dreigt een partij militair te winnen dan zal de tegenstander naar zwaarde re middelen grijpen. Het voorhanden hebben van tactische kernwapens is met deze filosofie van crisisbeheersing onverenigbaar, meen de prof. Röling. zeker als men doelbe wust vaag blijft over de omstandighe den waaronder zij zouden kunnen worden gebruikt. En daar komt de NAVO-strategie van het 'flexibele ant woord' in de praktijk op neer. Een verklaring dat men kernwapens niet als eerste zal gebruiken, is vol gens de Groningse hoogleraar een 'heel bruikbare' stap naar ontspan ning. die zou moeten worden gevolgd door het terugtrekken van die wapens uit gebieden waar conflicten te ver wachten zijn. Dr. Boskma werkte die gedachte verder uit, en stelde vast dat Nederland op dit punt 'zowel binnen de NAVO als daarbuiten zou kunnen proberen, een actieve vredespolitiek te bedrijven'. Prof. J. K. Mettienen uit Finland toonde zich in Leiden zeer bezorgd over de invoering van 'mini-kernwa pens', die door hun geringere kracht militair minder onbruikbaar zijn dan de huidige atoommunitie. Dat ver hoogt de kans dat ze in een conflictsi tuatie ook werkelijk zouden worden gebruikt, en verlaagt dus de atoom drempel. Want het lijkt uitgesloten dat de tegenstander niet met kernwa pens zou antwoorden AMSTERDAM Ondanks de aanwe zigheid van Liz Taylor, die zo nu en dan zelf de hamer hanteerde, zijn vele van de 130 aangeboden kostbare voor werpen zaterdagavond in Hilton-Am sterdam op een veiling ten bate van weduwen en wezen van gesneuvelde Israëli's ver onder de gelaxeerde waarde van de hand gegaan. Niette min bedroeg de opbrengst toch nog ruim 460.000 gulden. Zelf kocht de 41-jarige Amerikaanse filmster, die vergezeld was van haar nieuwe amant, de Amsterdammer Henry Wijnberg, voor 6000 gulden een diamanten rozen geslepen collier. Een van haar eigen sieraden, een pa relketting. die zij droeg en op een ge- MARY PERKINS Voor kijkers die enigszins open staan voor oosterse filosofieën kan Ander Nieuws van zaterdagavond een inte ressante ontmoeting hebben betekend met twee boeiende Indiërs. In het NCRV-programma werd gezocht naar een mogelijke verwerking van de yo- galeer in het christelijk denken. Ve len in onze tijd verwachten het cl- leenzaligmakende in het oosten te sul len vinden, maar talrijk zijn ook de genen, die daar scherp afwijzend tegen over staan. Een toenadering is bin nen een half uur kijken en luisteren uiteraard niet te verwachten. Een enkele keer kon je wel in de lach schieten om de wijze waarop Piet Gambergen zijn grappen plaatste. De Mounties-show als geheel bleef echter ook deze keer een te oudbakken affai re om nog voor modern amusement te kunnen doorgaan. AVRO's Letters Vreten was een aardi ge propaganda voor het kinderboek. Verscheidene deelnemertjes aan de voorleeswedstrijd vielen op door een goede en vlotte uitspraak en levendi ge voordracht. Bepaald bemoedigend tegenover de talrijke staaltjes van ge brekkig hanteren ran de moedertaal. Of de nieuwe spelshow van de NCRV het, zoals dat heet, helemaal zal gaan maken, durf ik niet te beweren. Er zit het een en ander in dat lijkt op Herkent u deze melodie?, en dan ga je onwillekeurig vergelijkingen maken. Kick Stokhuizen leek als spelleider meer gespannen te zijn dan in zijn vroegere quiz. We worden eigenlijk overvoerd met dergelijke wedstrijden. Het inschakelen van een computer om de prijzen voor de winnaars te bepalen is een leuk idee dat tenminste nog een element van spanning in zich bergt. De film van Hans Hylkema, gemaakt in opdracht van de Nier-Stichting, was niet alleen informatief, maar bracht ook zeer gevoelig de patiënt zelf naar vorenOntroerende momen ten zijn met veel begrip vastgelegd. De grote vijf van Farce Majeure ston den voor de opgave, heel snel in te springen op de voornaamste actuali teit: de olieboycot. Je kunt niet pre cies aangeven waar het 'm in zat, maar het liep niet zo gesmeerd en er leek minder sprankeling te zijn dan gebruikelijk. Van klassieke muziek in excellente uitvoeringen was te genieten dank zij de AVRO, die het befaamde platencon- cert uitzond. Over dit evenement in De Doelen van Rotterdam is in de krant van 27 oktober geschreven. Daarin was sprake van een ademloos luisteren naar de verbluffende Zuidkoreaanse violiste Kyung Wha Chung. Dat zal za terdag ook in veel huiskamers onge- twijfeld het geval zijn geweest. In de pauze kregen we iets te zien van de kunstveiling in Amsterdam ten bate van de oorlogsslachtoffers in Israël. Attractieve blikvangster was de Ame rikaanse filmster Liz Taylor. Voor een vluchtige kus verleidde zij bieders tot het verhogen van hun bod met maar liefst duizend gulden. De zondagavond uitgezonden eerste af levering in een tweede reeks WaaU drecht-produkties stak qua verhaal en spelprestaties gunstig af bij een aantal afleveringen uit de eerste VARA-serie. Er was een grotere mate ran natuur lijkheid en de scènewisseling verliep vloeiend en logisch. Het NOS-program- ma onder de titel Bellevue zou een ontmoeting worden met mensen in sleutelposities. Het verband met de kin dervoorstellingen van Proloog was niet te achterhalen. TON HYDRA. geven moment in veiling bracht, le verde aanzienlijk minder op. Het snoer ging voor 2000 gulden van de hand nadat de biedingen aanvankelijk al tot 7000 waren opgeklommen. Met het bieden werd echter opnieuw be gonnen nadat Henry Wijnberg de zaal erop had gewezen, dat het geen echte parels waren. Meer succes werd behaald met de ha mer, die door Liz was gehanteerd. De relikwie bracht 5500 gulden op plus, voor de koper, een zoen van de diva. Die attentie was er voor de ruim 600 andere veilinggangers niet. Maar voor hen bleek alleen al de aanwezigheid van de ster van zoveel waarde, dat zij gretig 25 gulden hadden neergeteld om erbij te zijn. 27 Timothy zwaaide met zijn programma, schaterde van het lachen en was voor korte tijd weer kind. En eerlijk gezegd, ik ook. Het was een nummer dat geen andere uitleg behoefde en waarvan je van tevoren al wist hoe het zou aflopen. Het was een variatie op het overbekende waternummer, dat ik al talloze malen had gezien. Zo'n natte bedoening als het deze keer was, had ik echter nog nooit meegemaakt. Tot slot kwam er een heel oude olifant, die de clowns ach terna ging zitten, hen ondertussen nog natter spuitend dan ze al waren. Te oordelen naar zijn glinsterende varkensoogjes had hij er erg veel plezier in. Na de clowns danste een aantal meisjes met rose parasolletjes elegant over een strak gespannen koord. Ver- volgens werden we met hondendres suur vermaakt. Toen dat voorbij was, wees Timothy met zijn vinger in het programma, wendde zich glimlachend naar mij toe en fluisterde: 'Nu komt het'. De trompetten schalden, Herr Wagner deed zijn aankondiging, de rode gor dijnen gingen vaneen, een wit paard galoppeerde vanuit de duisternis in het licht van de piste. Op zijn rug zat. mooier dan ooit, ernstig en voor haar taak berekend, Annalisa. Ze droeg een donkerblauw kostuum dat aan een huzarenuniform deed denken. Dit paard was geheel anders opge tuigd dan de vrijheidspaarden. De teugels waren prachtig versierd met rood en goud en het zadel glinsterde en flikkerde als waren er de prachtig ste juwelen in verwerkt. 'O. wat mooi', zei Timothy vol ontzag. Zijn ogen waren niet op het meisje, maar uitsluitend op de hengst gericht. Het deed mij denken aan de foto's van Carmel op haar pony en ik lachte in mijzelf. Toch was in dit geval ontzag voor de berijdster ten volle op zijn plaats. Ik wist dat alle passen en figuren die de hengst met zoveel gemak uitvoerde, jarenlange in- tensieve en geduldige training vereis- ten. Hoewel zij zelf het paard niet afgericht had, werd cr toch wel heel wat van haar capaciteiten gevergd om het paard zo soepel zijn bewegingen te laten uitvoeren. Hoewel ze toch aanwijzingen moest geven, waren die voor het oog niet zichtbaar. Ze zat volmaakt ontspannen in het zadel en terwijl het paard zijn hartveroverende ballet uitvoerde viel het mij plotse ling op dat het was alsof zij een geheel met het dier vormde. Erop attent gemaakt door Timothy herkende ik nu de bewegingen: de langzame, vloeiende Spaanse draf; de drafbeweging op de plaats ofwel de piaffe, en toen zoals ze ons had be loofd de 'hogeschoolsprongen boven de grond'. De hengst cirkelde lang zaam naar het midden van de piste, snoof een keer, legde zijn oren naar achteren, plaatste zijn achterste benen stevig in het zaagsel, en richtte ver volgens zichzelf en zijn berijdster op in een levade, de klassieke steigeren de pose van de ruiterstandbeelden. Terwijl de muziek de prestatie accen tueerde bleef hij enige ogenblikken lang in die houding staan, raakte toen even de grond aan en je zag zijn spieren samenballen gooide zich zelf toen omhoog teneinde een sprong op de plaats te demonstreren. Een ogenblik lang leek hij daar in de lucht gefixeerd, als was hij gevangen in de stralen van de schijnwerpers. Alle vier zijn benen had hij onder zich ingetrokken. De juwelen glinster den in duizend verschillende kleuren en leken in schoonheid te wedijveren met zijn krachtige, glanzende spieren. Zoveel indruk maakte het dat je je afvroeg of hij geen vleugels had. Toen stond hij weer op de grond om even later al knikkend en buigend en met zijn voorhoef krabbend, achter- waarts de piste te verlaten. Ik slaakte een diepe zucht, als had ik urenlang vergeten te ademen. Ti mothy cn ik lachten tegen elkaar. 'Wat is nu de anticlimax?' vroeg ik hem. Hij keek op zijn programma. 'Nou, hier staat het: Absolute Star-Attrakti- on.Sandor Balog, heet hij. Het zijn 'Balog en Nagy' de koorddansers'. Snim uouywoc©... 31Mh «OTat EO (.«SB» LOWIETJE CPII SMIDJE VERHOLEN 1. Op een koele avond in de voorzo mer ging Smidje Verholen de kersverse ereburger van de goede ge meente Rijkhuyzen eens een buur praatje maken met boer KnoMe. Hij wandelde daartoe de deur van boer Knolle's opkamer binnen en hij trof de trouwhartige landbouwer daar aan terwijl hij kennelijk uitrustte van de vermoeienissen van een zware dag. De boer had zijn kousevoeten uitgestrekt naar de plattebuisikachel en hij nam er zichtbaar zijn gemak van. 'Goeden avond, heer Knolle', zei de smid. 'Ik dacht zo, kom, ik ga eens even een kom koffie halen bij boer Knolle.' FERDINAND 'Dat kan, Verholen', zei boer Knolle. De koffie is bruun. Maor as je denkt, dat ik veur je opstao, dan bè-je d'r glad naost. Je zal je zelf motte helle pe. De pot staot op taofel, dus schenk maor in. En as je dan effe naor me luustere wil, dan kan'k je wat vertel- le. Ik heb nieuws. 'Wat is dat dan voor nieuws?' vroeg smidje Verholen nieuwsgierig. 'Het spookt bie de olde herberg", lachte de boer en slob berend nam hij een teug van zijn ei gen koffie. 'Als ik nou wist, dat jij een bijgelovig boertje was, dan zou ik je geloven. Maar ik zou zo zeggen, kom op met je verhaal, Knolle. Want je hebt natuurlijk een verhaal!' 'Ikke met*, giechelde boer Knolle vetjes. 'Maor mien knecht Derk-Jan wel. Je kesrne Derk-Jan toch wel? Die goocheme Derk-Jan? Ik zal hem effe roepen, dan ken-ie het je zelf vertel- le.De boer brulde machtig: 'DERK JAN!!' En zie, daar kwam de ijverige knecht reeds aangehold. Zijn kleding toonde aan, dat hij ei genlijk van zins was geweest het war me bed op te zoeken, maar Derk-Jan was gehoorzaam en daarom kwam hij zoals hij was. Radio vandaag ROTTERDAM De Centrale meld en regelkamer heeft code 2, die sinds de afgelopen donderdag van kracht was, laten vervallen. De stankgolf die met name het westelijk deel van Vlaardingen teisterde is voorbij. Op het ogenblik komt nog een klein aan tal klachten binnen over oliestank. Volgens Rijnmond wordt die stank veroorzaakt door de op volle kracht draaiende raffinaderijen in het Water weggebied, die zoveel mogelijk ruwe olie willen verwerken om opslagcapa citeit te krijgen. 'O, lieve deugd, dat werkt altijd op mijn zenuwen'. 'En op de mijne', reageerde Timothy gelukkig en ging er gemakkelijk bij zitten. De twee mannen kwam op en klommen snel naar boven. Terwijl de luidspreker nu een wals liet horen, begon een van de mannen aan zijn tocht over het koord. In uiterste span ning vergat ik alles en iedereen om me heen, en Lewis of geen Lewis morgen zouden we wel verder zien. Toen we langzaam voortschuifelend tussen de mensenmassa naar buiten kwamen, bemerkten we dat het al tamelijk donker was. 'Deze kant', zei Timothy, terwijl hij mij langs de linkerzijde van de tent leidde. Nog maar enkele uren geleden hadden hier talloze woonwagens ge staan, de meeste waren echter nu reeds vertrokken. Een paar cir cusmensen zaten boven op de tent, anderen haakten de houten wand uit elkaar en weer anderen rolden het zeildoek op, dat vrachtwagens werd geladen. Binnen, in de nok van het circus brandde nog licht, kennelijk om de mensen bij de afbraak behulp zaam te zijn. Ik zag de twee koordan sers nu gekleed in truien en broeken, hun toestellen demonteren. Je hoorde niet langer 't lawaai van de grote ge nerator, omdat 'n kleinere machine de energievoorziening had overgenomen. Mannen in overals liepen gehaast aan ons voorbij, almaar ladders, dozen, kisten en manden vol kleren torsend. Een tractor die een grote aanhangwa gen voortrok, bewoog zich langzaam en voorzichtig in de richting van het hek. 'De leeuwen, denk ik', zei Tim. 'Ruik je ze niet? We zijn hier vlak bij de stallen. Kijk uit waar je loopt!' Ik ontweek een touw dat door een stelletje meisjes werd voortgetrokken. In een van hen herkende ik een koorddanserres, die een paar uur geleden nog elegant over het strakke koord voortschreed. Al maakte ze ook nu in haar nauwsluitende pantalon en ruime trui een charmante indruk, toch zag ze er heel anders uit dan daarstraks. (wordt vervolgd) HILVERSUM I MAANDAG 5 NOV. VOQR 18 UUR VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur. (7.25-7.30 Van de voorpag.). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 8.23 (S) Spitsuur - verv. 9.15 (S) Strijkork. 9.35 Waterst. 9 40 School radio. 9.40 CS) Muz. voor luisteraars. 11.00 Nws. 11.03 <S) Klass. kamermuz. en -liede ren. NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO. 12.15 VPRO-Maandag: luchtig tussen-de-mid- dag-magazine. 13.00 Nws. 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 13.20 (S> VPRO-maandag-muz. AVRO: 14.45 (S) Met het oog op luisteren: muz.progr. 15.35 (S) Voordracht. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Poplepcl - kinde ren draaien hun eigen platen. 16.30 (S) M;- kadoo-toernee: kindermagazine. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 (S) Jazz Spectrum. PP: 19.00 Uitz. v.d. B.P. NOS: 19.10 (S) Harm, en fanf. in Ne- derl. en Eur. 19.30 Muzibas - progr. over het muz.onderw. aan de basis. 20.00 Komt tl maar: act. progr. met gesprekken, telef. re acties en lichte gramm.muz. 21.45 Uitgebr. rep. 22.15 Voor blinden en slechtzienden. 22.25 Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 iS) Hobbjrscoop - popul. progr. over electronica. 23.20 <S) NOS-Jazz - Jazz In aktie. 23.35- 24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 <S> Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 AangesUpt: prn- gr.overz. 8.00 IS) Te Deum laudamus: gewij de muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.35 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Plein publ.: maandagmorgen met mensen en muz., met 10.30 Nws. 11.00 (S) V.d. kleuters. 11.15 IS) Zilverpraat. 11.55 Med. 12.00 (S) De Kilima llawaiians Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t b v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 .Si Hier en nu. 12.50 Mikro: aandacht v.h. Christel, organisatieleven. 13.00 (S) Band stand. 13.15 Operafragm. 14.05 Schoolradio. 14.30 Laterna Maglca: kaleidoscoop van mu zikale vormen in de loop-v.d. tijd. 15.00 Herv. middagdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: maandagmiddagmagazine met 16.30 (S) Hier en nu. 16.50 Pleisterplaats: toerisme en recreatie. 17.20 Overheidsvoorl.: Het Afaka- schrift In Sur. Spreker: drs. C.N. Dubelaar. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) NCRV Combo Corner. 18.19 Uitz. van D"66. 18.30 Nws. 18 41 roe- licht. bij het nws. 18.48 (S) Met uw instem ming: geestelijke liederen. 19.00 Filter: Jon- gerenprogr. 19 30 (S) Llterama: kron. over boeken, schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 God als vraag: overdenk, tussen theolo gie en poezie. 20.20 (S) Omroepork.: mod. muz. 21.00 (S) Kuin vanavond met verhalen: voordracht. 21.15 Selektron: Zijn wij er voor de lampjes of zijn de lampjes er voor ons. 22.00 (S) De komponlst v.d. maand. 23.00 Theolog. etherleergang. 23.35 (S) Pianoreci tal: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Vroeg op. <8.00 Nws.) 9.00 Nws. 9.03 Uit de lucht gegrepen. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Verzoekpl. 12.00 Nws. 12.03 <S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met 13.00 Nws en 13.03 Raden maar. TROS: 14.00 Nws. 14.03 Van twee tot drie op III. 15.00 Nws. 15.03 Hugo van Gel deren Show, incl. de nationale tip-twlntig. (16.00 en 17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19.00 Nws. 19.02 (S) Nederland - non stop: platenprogr. 20.00 Nws. 20.02 Radio journaal. 20.05 Take the 8-traln. 21.00 Nws. 21.02 De negen-uur-show. 22.00 Nws. 22.02 (S) Superclean Dreammachine. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 (S) Vanavond laat. 24.00 Nws. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Droom-top-tien. 1.00 Muz. met Meta. 2.00 Continu de nacht door. 5.00-7.00 Voor dag en dauw de mist ln. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Landb.- kron. 12.15 Lichte muz. 12.50 Bultenl. perso- verz. 13.00 Nws. akt.. weerber. en schouw- burgprogr.'s. Daarna: Boekenweek 1973 te Antw. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws cn beursber. 16.10 Lichte muz. 17.00 Nws en med. 17.10 Lichte ork.- muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- desportultsl. 18.30 Protest.-godsd. uitz. 18.45 Sportmagazine. 18.55 Taalwenken. 19.00 Nws, akt. 19.30 Lichte muz. 19.40 Keurig Engels. 19.45 Openb. kunstbezit. 20.00 Licht progr. (20.30 Boekenws.) 21.00 Spllnternws. 21.05 Licht progr. 22.00 Nws. 22.05 Licht platen progr. 23 00 Nws. 23.05 Licht platenprogr. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND 1 NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie TELEAC 12.30 Landbouw - les 2 13.00 Voorlichtingsprogr. cursus Landbouw NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 19.30 Het ziekenhuis NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Alexander de Tweede (V) 21.40 M.A.S.H. - Een las- tig parket 22.05 Televizicr-Magazine NOS 22.55 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 In de soete suiker- bol (9) 19.10 De Beverly Hillbillies 19.30 Tweekamp - kwis voor middelbare scholieren NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Boerin in Frankrijk (3) 21.15 Hier en Nu 22.00 De Avonturier: Bradley voorziet moeilijkheden 22.25 Koorzang: geeste lijke liederen NOS 22.35 Journaal DUITSLAND III WDR 9.30-10.30 Sesamstrasse. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Cursus Engels (14). 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Italiaanse werkn. 19.15 Prisma v.h. Westen. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20,00 Jour naal en weerber. 20.15 Pianoconc. van Liszt. 21.45 Magazine v.d. dag 22.05-22.35 Schalt- plan des Geistes. (ADVERTENTIE) I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4