Gewestvorming: eindeloos Osmond-circus was paar uur in Leiden Sociale werkplaats werd sportcentrum 'Dorpshuis' in Katwijk geopend LOI ontvangen hun cursisten Minister De Gaay Fortman in Boskoop AGENDA Wijze van kiezen knelpunt in gewest Leiden Minister opent politiebureau Kerkelijke delegatie uit Indonesië twee dagen in Leiderdorp Marktberichten TROUW/XWABfTET MAlAiMDAG 5 NOVEMBER 1973 STAD EN REGIO L3 Van een onzer verslaggevers LEIDEN Met het optillen van een niet al te zware halter en een partijtje tafeltennis met collega Kret heeft wethouder mevrouw N. A. van Haan-Groen zaterdag het nieuwe domein van de Sportstich ting, de krachtsportvereniging LKV/De Spartaan en de tafeltennis vereniging Docos officieel geopend. Talrijke belangstellenden konden zich verbazen over de metamorfose die de voormalige sociale werkplaats in de Zesde Groenesteeg in enkele maanden heeft ondergaan. Grotendeels doordat leden van de beide sportclubs en ook personeel van de Sportstichting voor een belangrijk deel zelf de handen uit de mouwen hebben gestoken. Het was mede aanleiding voor de heer P. F. S. Biegstraten, voorzitter van de Sport stichting om te reageren op de woor den van de heer J. Vermande van de gemeentelijke plantsoenendienst, die onlangs in het openbaar stelde d^t 'de sport altijd zo'n grote mond heeft', naar aanleiding van de uitbreidings plannen van het tennispark op Roomburg. Biegstraten: 'Mogen we alsjeblieft een grote mond hebben? Wij vertegenwoordigen nog altijd 20.000 actieve sportbeoefenaars. SNEL Het waren de weinige bittere woor den die tijdens de bijeenkomst te ho ren waren. Voor de rest was iedereen vol lof; ook over het gemeentebe stuur. Ten slotte zijn er met het ge bouw in korte tijd zaken gedaan. Do- cos kreeg meer ruimte, LKV-De Spar taan eveneens, de Sportstichting be schikt nu over een gebouw waar kan toorruimte en opslagplaatsen samen zijn ondergebracht en ook de School adviesdienst profiteert van de verhui zing. KATWIJK AAN DEN RIJN Onder grote belangstelling werd vrijdaga vond Het Dorpshuis, naast de herv. kerk, geopend. Ds. Teygeler hield een openingstoespraak. Bijzondere lof had hij voor architect Van der Sterre die bij zijn ontwerp de harmonie met de oude kerk bewaarde. Zijn dank ging uit naar de velen die zich bij deze bouw lieten inschakelen. Ook koster Van der Bent toonde zich zeer verheugd. Hij wees op de vele mogelijkheden voor de kerkewerk die dit gebouw heeft. De eerste bijeen komst wordt het gouden huwelijk van zijn ouders op 9 november. De vader van de bruid was de bekende heer Miimee, dlie veertig jaar organist van de dorpskerk is geweest. Eigenlijk is er maar een nadeel: door de moeilijke bereikbaarheid en de bouwvalligheid in de wijk hier en daar is de Sportstichting er represen tatief wat daar onder ook moge worden verstaan op achteruitge gaan. Biegstraten drong er op aan om de wederopbouw van de wijk de verbouwing is eigenlijk een stukje stadsontwikkeling snel aan te pak ken. Maar wethouder Kret had al ge zegd (niet hardop overigens): 'Als het aan mij ligt, is dat gauw gebeurd'. LEIDEN Ter gelegenheid van hun 50-jarig bestaan organiseren de Leidse Onderwijsinstellingen een aantal spe ciale cursistenbijeenkomsten. De eerst bijeenkomst was gisteren. Ruim 200 cursisten uit alle delen van het land namen deel aan een rondleiding door het LOI-gebouw. Blijkens het aantal aanmeldingen bestaat er voor deze cursistenbijeenkomsten, die per stu dierichting of groep van studierichtin gen zijn opgèzet, grote belangstelling. BOSKOOP Op 15 november om 8 uur zal de minister van binnenlandse zaken, mr. W. F. de Gaay Fortman sr., voor de A.R. Kamercentrale Lei den in hotel Florida te Boskoop spre ken over het onderwerp: 'De plaats van de ARP in de Nederlandse poli tiek". Iedere belangstellende is wel kom. (ADVERTENTIE) MAANDAG 5 NOVEMBER Stadhuis. 7.30 uur: gemeenteraadsvergade ring. Gehoorzaal, 8.15 uur: Ensemble National de Senegal. Antonius-clubhuls, Mare, 8 uur: leerlingena vond plano- en orgelhandel W. Barnlng. DINSDAG 6 NOVEMBER Witte Huls Oegstgeest, 8.15 uur: Werkgroep Milieubeheer Oegstgeest-Warmoird, H. Wals, dir. school- en kindertuinen Den Haag, over 'Taak en mogelijkheden van een schoolblo- loog'. Petrakerk, 8 uur: afd. Noord Christenvrou wenbond, mevr. De Lange-Esmeljer over 'Op staan tegen de ondergang'. Museum Volkenkunde, Steenstraat 1, 8 uur: Filmclub 16 KJ. en O. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. WOENSDAG 7 NOVEMBER Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur socia le raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 8 NOVEMBER Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond, mevr. H. Smit- Goeman over 'Hoe wonen wij'? Gehoorzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, mmv Robert Nagel trompet. Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. VRIJDAG 9NOVEMBER Volkshuls. werkgemeenschap De Ratel. 2.30 tot 5 en 7 tot 10 uur: vlooienmarkt. Gehoorzaal, 8.15 uur: Les frères Jacques. Rapenburg 24. 22 uur: azz-zolder Hot Hou- sej, The Gljs Hendriks Combination. Microtheater Imerium, Vestestraat 40, 8.30 uur: 'Nesten1'. Zaal Bevrijdingskerk. 7 tot 9.30 uur nam.: ruilclub voor verzamelaars (Boshuis). Films tot en met 7 november; CAREMA: 'Once upon a time in the west' 14 jr. Dag 20.00 uur en do. vr, ma en di 14.00 uur. Kindermatinee: 'Sjimmie en de gorilla' a.l. za en wo 14.30 uur en zo 14.00 en 16.45 uur. Nachtv. 'Le Samoerai' vr en za 23.30 uur. LUXOR: 'In de klauwen van de draak' 18 jr. dag 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 uur. STUDIO: 'Every thing you want to know about sex". 18 jr. Tijden zie Luxor. LIDO: 'Spartacus' 14 Jr. Tijden 14.30 en 20.00 uur. Trianon; 'Naakt over de schutting' 14 jr. dag 14 30. 19.00 en 21.15 uur en zo 14.15. 16.15. 19.00 en 21.15 uur. REX: 'De Woestelingen', vr en za 23.30 uur. 18 j. Stelt U zich voor: 8000 mensen, dat wal zeggen' bijna 8000 meisjes tussen zo aahit en vijftien jaar, die de toch niet zo kleine Groenoordhal geheel vulden, niet in die laatste plaats met gegil en gekrijs. Sommigen stonden al om zeven uur 's ochtends in de rij, want: wie het eerste komt Een van de weinige vaders die was meegekomen: 'Ik heb verschillende meisjes die flauw waren gevallen, of, helemaal bezweet waren, onder mijn hoede genomen'. Bewoners brachten van de overkant jerrycans met water. En toen: ieder een binnen inclusief 100 man orde dienst, 50 man politie en enkele EH- BOiposten. Het feest kon beginnen, een feest waar zoveel meisjes uit het hele land naar uitgekeken hadden. En dait was wel te merken aan de Ameri kaanse vlaggetjes, de spandoeken, de foto's waarmee gezwaaid werd, de Donny Osmond T-shirts, maar vooral aan "de soms beangstigende hysteri sche tonelen. Men werd al flink opgewarmd door de meezinigmuziiek in het voorpro gramma van de 'Springfield Revival'. MaaT het meeste gegil kwam toch toen een van de Osmonds zich van heel ver heel even liet zien. Kwart voor zeven: pauze, gedoofde lichten, en een al aardig opgewonden menigte. De ordedienst hield het niet meer, en horden meisjes lieten hun zitplaats maar voor wat ze was en renden naar voren. Toch liep het niet uit de hand, want de dranghekken bij het podium waren echt onneembaar. 'We want the Osmonds' spreekkoren, en '1-2-3-4- komt er nog wat van'. En toen: aan zwellende muziek, en vijf schimmige gestalten die het podium op renden. Licht aan, omdraaien, en oorverdoven de rock en roll muziek. Beloond Maar het publiek was 10 x zo oorver dovend. Daarna: anderhalf uur show door deze broertjes Osomond. Perfect uitgekiend, je wist wat je kon ver wachten, en dat gebeurde ook. Dat het muzikaal nu allemaal mi et zo ge weldig was, kon het publiek niets schelen. Ze waren er, en daar ging het om. Het reizen, het wachten, het dringen, het huilen, het schreeuwen werd beloond: de in prachtige kitsch- kostuums gestoken Osmonds brachten inderdaad de zorgvuldig opgebouwde show die van hen venvacht werd, en niet zonder enthousiasme. Alle hits zoals Crazy horses, Young love, Puppy love, Going home en ga zo maar door. Een prima getimede af wisseling van rock en soft, met bij dat laatste onderdeel natuurlijk bre ker van meisjesharten bij uitstek: Donny Osmond. De Amerikaanse Heintje zogezegd, maar nu wel met de baard in de keel. Dat mocht niet hin deren, want de super-romantiek van door John Kroon LEIDEN Donderdag gaat de gewestraad van het gewest Lei den een nieuwe bladzijde schrij ven in het boek 'Gewestvorming', dat inmiddels wel omvangrijk is, maar in feite nog steeds over de inleiding handelt. Wie later voor een voorwoord mag zorgen, zal ir. ieder geval constateren, dat men in Nederland bij gewestvor ming niet overhaast te werk is ge gaan. Maar dat stond eigenlijk al vast vanaf het moment, waarop men op het ministerie van binnenlandse za ken besloot om de gewestvorming van onderen' tot stand te doen ko men. Dat wil zeggen: de gemeenten moeten onderling tot overeenkomst zien te komen. En zoiets duurt lang, omdat weinigen bereid zijn lokale be langen op te offeren aan regionale. Toch is de gewestvorming van essen tieel belang voor de toekomst van de bestuurbaarheid van dit land. Wie ziet hoe onhandig provincies, met log ge instituten als gedeputeerde- en provinciale staten, werken zal dit on- middelijk beamen. Het sanctioneren van gemeentelijke besluiten vergt dik wijls een periode die zo lang duurt, dat het leidt tot ergernissen en alle daaruit voortspruitende kwalen bij ge meentelijke bestuurders. Provincies zitten nu eenmaal met het probleem, dat hun grenzen voor een belangrijk deel historisch bepaald zijn. Een voor beeld: door ongetwijfeld vermetel strijden van middeleeuwse kasteelhe ren, behoort een stadje als Woerden nog altijd als een uithoek bij Zuid- Holland, terwijl het geografisch ge zien toch volkomen bij Utrecht be hoort. Vijf provincies Concrete zaken over de nieuwe be stuursvorm van ons land zei vorige week minister De Gaay Fortman sr., die daarmee meteen de in sommige krigen gehoorde bewering logenstraf te, dat het wat hem betreft allemaal zo mocht blijven als het is. De minis ter van binnenlandse zaken vindt dat de elf of twaalf provincies in Neder land plaats moeten maken voor vijf nieuwe, waarvan de grenzen functio neel moeten worden vastgesteld. Daar naast denkt de minister aan 45 gewes ten. Erg veel, maar toch niet onlo gisch voor wio bedenkt, dat het voor al de grote omvang is, die provincies ambtelijk zo slecht doen functioneren. Logiscn is ook, dat de minister niet alie gewesten in één klap wil irivoe- ren. maar slechts langs de weg van de geleidelijkheid. Daarbij kan direct op gemerkt worden, dat het voor een stad als Leiden van belang is, om op die weg voorop te lopen. Leiden namelijk is een uitstekend voorbeeld van een grote stad met een centrumfunctie, waar omliggende ge meenten gaarne mede van profiteren, maar er geen cent voor betalen. Wel iswaar komen dergelijke zaken in de aangepaste aan de wensen van de diverse gemeenteraden ontwerp-re- geling voor het gewest Leiden (voor lopig bestaande uit Leiden, Leider dorp. Zoeterwoude, Oegstgeest. War mond, Valkenburg, Rijnsburg, Sassen- heim, Katwijk, Voorschoten en Wasse naar) nauwelijks ter sprake, maar tot gemeenschappelijke regelingen voor dat soort zaken zal het in de toekomst zeker moeten komen. Naast de ruim telijke ordening, de sociaal-economi sche ontwikkeling, de volkshuisves ting, het verkeer en vervoer, het on derwijs, de zorg voor het milieu, de volksgezondheid, de sport en recreatie en de brandpreventie en brandbestrij ding zullen dergelijke zaken aan de orde moeten komen. Het is leuk om in een gewest met elkaar te praten, maar het heeft weinig zin, zolang dat gewest nog geen enkele beslissingsbe voegdheid heeft. Zolang een maat schappelijk ontwikkelingsplan alleen maar schriftelijk vastlegt, hoe mopi het allemaal moet worden, maar ver volgens niemand verplicht is zich er aan te storen, zal er weinig of niets van terecht komen. Rechtstreeks? De gewestraad Leiden komt donderdag avond in het gemeentehuis van Rijnsburg bijeen om de aangepaste ontwerp-regeling te bespreken. Het staat al vast wat het belangrijkste knelpunt zal zijn. Namelijk de wijze, waarop een gewestraad gekozen dient te worden. De meeste kleine gemeen ten zijn van mening dat dat een taak is voor de gemeenteraden; grote ge meente Leiden zegt: rechtstreeks, door de bevolking. Logisch, want bij het eerste systeem vergroten de om ringende gemeenten hun invloed in het gewest en bij het tweede systeem wordt aan Leiden meer macht toege kend. Het dagelijks bestuur is er ei genlijk niet uitgekomen en is ge vlucht in een compromis. Men stelt voor de gewestraad inderdaad recht streeks te kiezen, maar pas op een tijdstip, waarop de huidige gewestraad I in twee-derde meerderheid daarvoor voelt. Er zijn al stemmen opgegaan, die dit artikel zelfs willen aanvullen met de bepaling, dat een dergelijk be sluit pas na de gemeenteraadsverkie zingen van 1978 zou mogen worden genomen. En dan kan het boek Gewestvorming nog heefl dik worden. Het ministerie wacht op de gemeenten en de ge meenten wachten op de ontwerp-struc- tuurschets van het ministerie. Vol gend jaar is die te verwachten en in 1975 zal hij definitief worden vastge steld. Tot zolang hobbelen wo maar door. Litteris met blijspel OEGSTGEEST Met het blijspel 'Oscar' van Claude Magnier was 'Litte ris' duidelijk op de Franse tour. De zaal van het Rijnlands Lyceum was vrijdagavond tijdens de eerste opvoe ring maar matig bezet. Des te meer jammer omdat hier sprake was van een sprankelende uitvoering. Alle to nelisten werd een staande ovatie ge bracht. ALPHEN Op maandag 3 december zal de minister van binnenlandse za ken. mr. W. F. de Gaay Fortman, de officiële opening verrichten van het nieuwe hoofdbureau van politie te Alphen aan den Rijn. De bijeenkomst daaraan voorafgaande wordt gehouden in het gemeenschapscentrum De Bron aan de Troubadourweg. kort-nicui.'G-uit-rlc-Tegio kort-nicuws-uit-de-regio kort-nicuv's-uit-de-ïegio kort -Ti iouws-uit-de-regio kart-nieuwn-uit-d e-regio LEIDEN Het was het spektakel wel zaterdagavond in Leiden. The Osmond, idool van miljoenen meis jes over de hele wereld, voor een eenmalig optreden in de Groenoordhal. Tonelen speelden zich af die meer deden denken aan de Beatles van 10 jaar terug dan aan de 'serieuzere' popmuziek van nu. onder meer 'Ben' en 'Twelfth of ne ver', staat garant voor de meest harts tochtelijke tonelen. Na een rock en roll medley opeens Little Jimmy op het toneel. Nog meer gegil, en natuurlijk de grote hit 'Long haired lover from Liverpool'. Zó was het kwart over acht, en tijd voor de laatste hit 'Lazy river'. Nog een keer alle registers open, ook bij de in judopakken gehulde blazers sectie. En toen waren ze opeens weg, zonder toegift of wat ook. Kille verbijstering bij iedereen, en een langzaam met pijn in je suizende oren wegschuife- len de nuchtere kou in. Naar het sta tion, of naar de toch wel bezorgd wachtende vader of moeder. Snikkend en wel. De oogst in de leger wordende hal: een paar gebroken armen, hysterie- aanvaHen, en heel wat schoenen en andere kledingstukken. Het Osmond- circus was LEIDERDORP Een delegatie van de kerken uit Midden-Java en van Soemba brent een zes weken durend bezoek aan ons land. In deze periode wordt ook een aantal kerkelijke ge meenten bezocht, waaronder Leider dorp, waar de delegatie woensdag wordt verwacht. Zij vertrekt op vrij dagmorgen 9 november. De leden van de delegatie willen zich op de hoogte stellen van de organisatie en het functioneren van het kerkelijk-ge- meentelijk leven in Leiderdorp. Tot de onderwerpen die tijdens dit bezoek aan de orde komen, behoort ook de uitbreiding van Leiderdorp en de gevolgen daarvan voor de geaard heid v n de plaatselijke kerk. Onder leiding van de Leidse predikant Hor- tensius zal ook een bezoek aan de Me- renwijk in Leiden worden gebracht. Op donderdag staat een gesprek met alle Leiderdorpse pastores op het pro gramma, alsook een ontmoeting met een aantal individuele gemeenteleden die iets vertellen over hun bevindin gen in de kerk ter plaatse. Tijdens het middagmaal daar zal dokter Bake- ma iets zeggen over Leythenrode. In de Dorpskerk zal ds. Ilonnef 's mid dags een en ander meedelen over de geschiedenis van kerkelijk Leider dorp. 's Avonds zal de delegatie als waarnemer aanwezig zijn bij een ker kelijke kring. Een van de organisatoren van dit be zoek is ds. G. van Loenen. Hij vertel de ons, dat de delegatie al enkele zit tingen van de Geref. Synode heeft meegemaakt en dat zij daa rde gele genheid krijgt niet alleen te luisteren en mee te denken maar ook mee te praten. Maar daarnaast hechten de In donesische gasten grote waarde aan een intensieve ontmoeting met het plaatselijke kerkelijke leven in al zijn schakeringen. De plaatsen die daarvoor zijn uitgeko zen zijn Aalten, Ruinerwold, Gronin- gen-Paddepoel en Leiderdorp. Het is denkbaar, dat Leiderdorp is gekozen omdat het kerkelijke leven hier ten dele een experimenteel karakter draagt. KATWIJK AAN DEN RIJN GroenteveilinR. 2 november. Aanvoer bloemkool 10.3000, Aan voer watpeen 140. Prijzen wapeen A l 560 710. 2 260 610; BI 310 810. 22 280. Cl 410 460. 2 280 4. Bloemkool 6 114 147. 2 21 109. 8 1 85 128. 2 20 77. 10 40 99. Bospeen 62 690. Uien 630 970. Brcekpeen 150 540, Andijvie 43 60, Pre! 38 53. Radijs 13, Groene kool 48. Knolselderij 19 32, Spinazie 134, Spitskool 87 101. LEIDEN —Veemarkt; Stieren 13, Melkkoeien 73. Vette koeien 256. Vare koeien 28. Vette kalveren 11. Nuchtere kalveren 1.Stieren 900 lion. Süercn slacht 590 630. Melkkoeien 1700 2075. Vptte koelen 500 980, 610, Vare koeien 675 1200 1750, Vetle kalveren 4S0 520. Vette schapen 80. Vette lammeren 1228. Varkens 54. Schrammen 13. Biggen 387. Gelten 25. Vette schapen 130 150 170. Vette lammeren 155 175 220, Zeugen 550 650 775, Schrammen 140 155 165, Biggen 95 105 115, Gelten 20 85. Handel Stieren fok: rustig, stieren rustig, melkkoeien rustig, vette koplen rustig, vare koeien rustig, vette kalveren vlug, oudscha pen vlug. vette lammeren rustig, zeugen rus tig. biggen matig, gelten normaal. LEIDEN 2 november kaasmarkt; Goudse 3.20. Leidse 6.2. Bedankt voor Almelo LEIDEN Ds. Carlier heeft bedankt voor het beroep van de Chr. Geref. Ktrk te Almelo. TER AAR Raadsagenda (8 novem ber 8 uur): intrekking verordening vermakelijkheidsbelasting, regeling gemeenschappelijke vuilverwerking, vergoeding vakonderwijs bijzondere schoLen 1972, subsidie-aanvrage. HILLEGOM Openbare Werken heeft een plan opgesteld voor vernieu wing van de riolering in de Pr. Hen drikstraat cn de Pr. Marijkestraat Be groting: 366.000. HILLEGOM De raad van Hillegom komt donderdag 8 november om half 8 bijeen. Agenda (o.a.): herstel storm schade Julianaschool, herstel riolering Beatrixschool, reorganisatie vuilnisop haaldienst, vernieuwing rioleringen. HAZERSWOUDE De Collectieve Israel Aktle heeft hier 3813 opge bracht HAZERSWOUDE Wethouder Van der Werf is verhuisd naar de Burg. Smitweg 77. HAZERSWOUDE Eens in de veer tien dagen is er op donderdag in het voormalige raadhuis voor bejaarden gelegenheid creatief bezig te zijn. Het initiatief is van de Stichting Open Be- jaardenwerk. BENTHUIZEN De herv. vrouwen vereniging Bidt en Werkt houdt za terdag 10 nov. half 3 een verkoopmid dag in het gebouw De Bron. NIEUWVEEN De actie in de herv. gemeente voor een betere verlichting in de kerk heeft ruim 9.000 opge bracht. NIEUWVEEN Huisschilder C. van Leeuwen heeft afscheid genomen van de Johannes-Stichting wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij kreeg een fiets. ALPHEN Dinsdag 6 nov. van 10 tot 12, 2 tot 5 en 7 tot 9 uur houdt de afdeling Welfare van het Rode Kruis een bazaar in het bejaardencentrum Rijnzate. KATWIJK Het tamboer- en trom petterkorps DVS geeft zaterdag 10 no vember om 8 uur een showuitvoering in de sporthal Cleyn Duin. ZOETERWOUDE Zondagmiddag 5 uur is er een zangdienst in de herv. kerk tgv de ingebruikneming van het nieuwe liedboek. Leiding: Frits Mehr- tens. VOORHOUT De CCP Voorhout had een gespreksavond over gemeen telijke belangen. Het ging voorname lijk over bejaaxdenhuisvesting, ver keer en intergemeentelijke samenwer king. Vooral de bejaardenhuisvesting kreeg de aandacht, door de afkeuring van St Agnes. Een bewoner: 'Ons het Overbos in jagen, zou misdadig zijn'. Aan de andere kant van de Nagelbrug zouden nl. 100 bejaardenwoningen kun nen verrijzen. VOORHOUT Raadsagenda (15 nov.): Ongegrondverklaring beroep schrift tegen weigering bouwvergun ning (Willemse), gedeeltelijke ver plaatsing en vergroting volkstuinen complex, stichting openbare kleuter school. aankoop pershuisvuilwagen in samenwerking met Warmond, aanbie ding begroting 1974. HILLEGOM Per 15 nov. willen B. en W. overgaan op plastic zakken voor het huisvuil. De verstrekking wordt overgelaten aan de midden stand. Tot 1 jan. kan het vuil ook nog in emmers worden aangeboden. Het ophalen van de zakken gebeurt na 1 jan. eenmaal per week. Grof vuil wordt dan nog kosteloos tweemaal per jaar opgehaald. Wie tussentijds met grof vuil zit, kaïn sü. wenden tot Oen ba re Werken. Bedrijven kunnen gebruik maken van een container. Aan verhoging van de tarieven is, al dus B. en W., niet te ontkomen. KOUDEKERK De eerstvolgende raadsvergadering is op 13 november. KATWIJK Tijdens een vergade ring van de afdeling Katwijk van de WD is besloten bij de gemeente raadsverkiezingen van volgend jaar met een eigen lijst uit te komen. VALKENBURG Deze week wordt ook in onze gemeente een collecte ge houden voor de Nierstichting. NIEUWKOOP De heer N. Stuiven- berg ontving bij zijn afscheid van de metaalwarenfabriek Gebr. Bodegraven, waar hij meer dan 43 jaar heeft ge werkt. de gouden draagpenning van Nijverheid cn Handel. Hij kreeg ook een enveloppe met inhoud. Namens de personeelsvereniging een aantal grammofoonplaten SASSEN HE IM Vrijdag werd de tweede peuterspeelzaal in het clubge bouw van de speeltuinvereniging Bea trix, Marijkestraat, officieel geopend door George Elburg cn Henriëtte Schrama. Beide speelplaatsen zijn vijf morgens van kwart voor 9 tot kwart voor 12 geopend voor peuters van 2 tot 4 jaar. OEGSTGEEST Zaterdag werd in Buitenlust het beeld De Landman onthuld. De Landman is een fraai bronswerk, voorstellende een tuinbou wer, die, leunend op zijn schoffel, over het land staart. Op uitnodiging van wethouder Thorn geschiedde de onthulling door Henny Stravers en Leendert Amersfoort KATWIJK AAN ZEE Voor het op halen van grof huisvuil is op 7 nov. de donderdag- en vrijdagwijk aan de beurt. KATWIJK AAN ZEE Woensdag 7 nov. wordt in de Nieuwe Kerk en de Ichthuskerk dankstond voor gewas, ar beid en visserij gehouden. De dien sten beginnen om half 8. Voorgangers resp. ds. De Vos en ds. Van den Bergh. KATWIJK AAN ZEE De afdeling van de Geref. Bond heeft voor de stichting van oen reformatorische aca demie 6000 beschikbaar gesteld. ALPHEN Opnieuw heeft het Al pheuse damesteam van DAC de volle winst behaald. Ditmaal tegen Gemini- Kangeroes 3. In sporthal De Vliet- horst Voorschoten werd het een ver diende 3-1 overwinning. De Alphense dames hebben nu acht punten uit vijf wedstrijden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3