's-Gravenzande SV opnieuw improduktief Zwart Wit: één treffer genoeg Steketee knalt RVVH naar 1-1 Noordwijk-nieuwe-stijl goed voor tweede winst SHO door oog van de naald STANDEN I Quick Boys okt op 0-0 Scores IA !'Henny van Oort a kan CSVD-verlies Iniet verhinderen Scores 1B Uitslagen reserves Topscorers rouw/KiWAKTTET MVANOU; 5 moyemblr 1973 SPORT K13 BARNEVELD De 's Gravenzandse SV heeft in Barneveld uiterst kostba- punten laten liggen. De strijd te- oen het op een van de degradatie- ■dd plaatsen staande SDVB ging tegen de d(verwachtingen in met 1-0 verloren, waardoor de Westlanders twee plaat sten op de ranglijst duikelden en met en weer kopzorgen hebben omtrent legradatie. Nu is de competitie na tuurlijk nog lang, maar duidelijk is toch dat het niet zo vlot marcheert in de geelblauwe gelederen. Na de keurige ovenvinning van vori ge week viel dat toch wel tegen. Dui delijk is evenwel dat de Westlanders het dit seizoen niet op uitwedstrijden hebben voorzien, want het werd de vierde nederlaag zodat men buiten het eigen veld om dit jaar nog geen enkel puntje heeft kunnen pakken. Er werd in die vier uitwedstrijden slechts één doelpunt gemaakt. In Barneveld werd het overigens een bikkelharde slag, die de Rijnsburgse scheidsrechter Van Amerom heel wat hoofdbrekens heeft gekost. Maar de man in het zwarte pak deed het goed. In de eerste helft drong SDVB, dat ook al dringend om punten verlegen zat heel sterk aan. De SV moest zich dan ook dit keer heel duidelijk op het defensief toeleggen. Het was vooral aan keeper Jan van Kooten te danken dat de ruststand met 0-0 werd gete kend. De Westlandse goalie had daar voor menige knappe prestatie moeten leveren. Zo ondermeer bij een inzet van Jansen na een solo in de 17e mi nuut. Ook in het eerste gedeelte van de tweede helft had de thuisclub het meeste initiatief, maar doelpunten vloeiden er aanvankelijk niet uit voort. Dat veranderde in de 20e mi nuut toen de voor het amateurelftal geselecteerde Van 't Land (ex-prof bij Wageningen) na een voorzet van Van Morren keeper Van Kooten toch wist te passeren. In een alles of niets aan pak probeerde de SV nog terug te ko men om de zaak glad te trekken. Bij na werd het nog 2-0 toen Cluistra hard inschoot, maar keeper Van Koo ten redde ook dit keer de situatie. Spijtig genoeg voor hem was het niet voldoende om een wedstrijdpuntje mee te nemen naar 's Gravenzande. TER LEEDB—IJSSELM.VGS 94 <01>. 6: Vedder 0—1, 55: Vedder 0—2. 60: Zwaan 0—3. 75: J. de Graaf 0—4. Scheidsrechter J. Bol Toeschouwers 600. IJsselroeervogels be haalde de grootste overwinning ooit ln Saa- senheim. SWZW-AMSTELVEEN 0-6 (0-3) 1. K. Le vendie o-l. 10. J. Levendig 0-2. 40. Van Laar 0-3, 55 Levendig 0-4, 75. K. Levendig 0-5. 80. Ruiter 0-6. Scheidsrechter W. de Haan. Toeschouwers 5O0. Falende keepr Mljboer van SVZW oorzaak grote nederlaag. DOVO-HUIZEN l-l (1-0) 23. Visser 1-0. 77. D. Kruimer 1-1. 84. v. Metelen 1-2. Scheids rechter P Ouwersloot. Toeschouwers 1600. DOVO zakte na rust op beslissende wijze te rug. waardoor Hulzen evenals de laatste Ja ren met magere score won. 5^ ASSEN Dat ene doelpumtje waar mee Westerhof ACV in de 30e miinuut aan een voorsprong hielp is beslissend geweest in Assen. In de verste uit- e «wedstrijd van dit seizoen je kan het maar gehad hebben heeft CSVD toch wel wat teleurstellend ver loren. Aan keeper Henny van Oort lit heeft het overigens niet gelegen, want bij het ene doelpunt ging hij volko mmen vrijuit en voor het overige heeft hij met een serie voortreffelijke red dingen voorkomen dat ACV met nog hoger score kon winnen. Het openingsoffensief was voor ACV, dat samen met CSVD een frisse partij voetbal ten beste gaf. Al snel moest Henny van Oort laten zien dat de ver re reis voor hem niet nadelig had ge werkt, want hij voorkwam in de be ginfase al duidelijk doelpunten. Zo j.a. bij een kopbal van Harting in de 10ste minuut. In de 25ste minuut ichoot Rosema via de lat over, waarna ACV verdiend de leiding nam. In de 50ste minuut knalde rechtsbuiten Hoekstra na een sprint laag in, maar Van Oort tikte de bal uit de hoek. Toen Westerhof de terugkomende bal jeheerst over de lijn tikte, was hij evenwel kansloos. CSVD probeerde natuurlijk wat rerug te doen. Pas oen kwam CSVD via Zoutendijk aan een eerste redelijk schot dat keeper Reeder stopte. In de tweede helft trok CSVD er be ter aan en zocht zijn heil meer in de lanval. Er werd ook met meer open aanvallen gespeeld en bijna was het gelijk. Zoutendijk had evenwel pech lat zijn schot van de paal terugkwam. Het een redelijk spelend middenveld, naar een te weinig doortastende voor- loede moest CSVD in heit laatste deel van de strijd weer terug. De combina ties in de Delftse ploeg werden te ver loorgevoerd. Vijf minuten voor het einde van deze porti eve wedstrijd onder leiding van de Zwolse arbiter Boender leek ACV lefinitief toe te slaan. Koeling kwam illeen voor keeper Van Oort, maar de Jelftse doelman stopte de inzet op ormidabele wijze. CSVD kon overi- [ens de 1-0 achterstand niet wegwer- ;en en bleef daarmee een bescheiden middenmoter. Heerjcinschm zeker nie t minder ROTTERDAM Het aantal doelpunten is nog altijd het enige crite rium om na afloop van een voetbalwedstrijd tenminste één punt toe gewezen te krijgen. Voor Heerjansdam was dat zaterdag een uiterst triest gegeven, want zoals zo vaak eerder de formatie van Jan Nieuwstraten manifesteerde zich in technisch en taktisch opzicht be slist niet minder dan zijn tegenstander, maar verzuimde dat ene doel- puntje te scoren. De opponent, Zwart Wit in dit geval, profiteerde dankbaar: met 1-0 ging Heerjansdam de boot in. Na een kwartier was het duel in feite al beslist. De op het juiste moment opgekomen Joop Hak zette Ton Vier gever aan het werk, deze lokte Ger Tieleman naar zich toe en werd zo doende schaduw-schutter voor meege komen Frans Steur, die Cock Meijer weinig kans gaf. Zwart Wit ging daar na beslist niet gemakkelijker spelen. Integendeel, het kreeg de handen vol aan een aandringend Heerjansdam. Oefenmeester Jan Nieuwstraten later: 'Het is natuurlijk jammer te verlie zen, maar de jongens beseffen zelf ook dat ze een goede wedstrijd heb ben gespeeld. Zwart Wit krijgt een kans en ze scoren en daar zijn wij niet toe in staat. Daarnaast speelde Aad van der Laan een goede wed strijd in het Zwart Wit-doel en dat speelde ons natuurlijk ook parten, hoewel het geen excuus is.' Inderdaad mocht Van der Laan zich de beste Zwart Witter noemen; vooral in de tweede helft maakte hij een bij zonder zekere indruk en stopte met veel verve inzetten van ingevallen An- dré Kapteyn, Ger Blom en Rob van Zijderveld. Het aandringen van het gastteam had overigens wel gevaarlij ke uitvallen van Zwart Wit tot ge volg, maar de laatste vier van Heer jansdam hadden er over het algemeen goed het oog in; het middenveld had daarentegen meer problemen. Nieuw straten: 'Piet de Beeld heb ik eruit gehaald omdat hij volledig uit vorm is. Ook als hij in de spits loopt, lukt het met hem helemaal niet Rob van Zijderveld heeft een goede wedstrijd gespeeld, hoewel hij het erg moeilijk had. Hij is ausputzer geweest en daar om heeft hij het op het middenveld momenteel conditioneel moeilijk. Maar naast zijn aanvallende taak slaagde hij er toch in goed het oog op Viergever te houden.' Slaagde Van Zijderveld wel in zijn de fensieve taak, De Beeld lukte dat te genover Ferrie ter Mors niet. Geen wonder dus dat veel Zwart Wit-aan- vallen Ter Mors als basis hadden. Ge profiteerd werd er nauwelijks van: enerzijds omdat Steur nog altijd niet die scherpte in zijn spel heeft als wel eer en anderzijds omdat Flip van WHC-GVW 1-1 (0-0) 50. v. Veenendaal 0- l 82. Fijn 1-1. Scheidsrechter Wlssink. Toe schouwers 1500. Juiste uitslag waardoor bel de clubs evenals vorig Jaar gelijkspeelden. SPAKENBURG-GO AHEAD 2-0 (1-0) 22. Beukers (strafschop) 1-0, 87. Huygen 2-0. Scheidsrechter S. Brouwer. Toeschouwers 2500. Go Ahead speelde zonder Henk Wel. die zich na do rellen van drie Jaar geleden kennelijk niet aan een nieuwe confrontatie met Spakenburg waagde. Er werd overigen» zeer sportlef gespeeld. Ondanks de afwerende gebaren van Gert Tieleman Clinks) en Leo de Vries (5) bezorgt Frans Steur (rechts) Zwart Wit een 1-0 voorsprong, die uiteindelijk tot het laatste fluitsignaal zou worden gehand haafd. Waardhuizen al snel moest uitvallen met een vleeswond bij de enkel. In valler Jos Roestenburg deed het zeker niet onaardig, maar zag geen kans evenveel verwarring in de Heerjans- dam-defensie te zaaien als Van Waard huizen. Daarnaast viel Joop Hak na een goede eerste helft (in aanvallend opzicht althans) na rust terug en ook dat ontnam Zwart Wit offensieve kracht. De aanvallende escapades van Heer jansdam waren in de tweede helft ze ker niet zonder gevaar. Vooral toen André Kapteyn de plaats van Piet de Beeld kwam innemen, werden er goe de combinaties op touw gezet, waaruit ook serieuze kansen voortvloeiden. Maar het benutten daarvan bleek voor Ger Blom c.s. een te moeilijke opga ve, zelfs als Jan Gouman zich met veel energie aan het front vertoonde. Jan Nieuwstraten: 'De jongens zijn nog te weinig overtuigd van hun ei gen kunnen. Ten onrechte dat blijkt iedere keer weer, maar het is erg moeilijk om die instelling eruit te praten. Ik zeg zo vaak dat de tegen standers ook gewone jongens met een vader en moeder zijn en dat ze niets meer zijn dan wij. We hebben deze week de nederlaag tegen Quick Boys doorgesproken en dat heeft toch re sultaat gehad. In ieder geval werd vandaag weer eens duidelijk dat de kwaliteit er is.' Zwart Wlr-Hcerjansdam 1-0 (1-0). 15. Steur l-Ö. Scheidsrechter Ten Braak. Toeschouwera 2000. Zwart Wit-: Van der Laan. Hak. A. en C. Wander, v. d. Heuvel, Van der Sande. Vier gever, Ter Mors, Jansen, Steur, Van Waard huizen (Roestenburg). Heerkansdam: Meijer, Gouman. v. d. Pas, Tieleman, L. de Vries, De Beeld (Kapteyn Huisman, Van Zijderveld. Dorsman (K. d» Vries), Blom en Van der Spoel. DERWIJK Quick Boys schijnt die bar verre uitwedstrijden genoe- te nemen met een 0-0 score. Zo iijg het althans in Assen bij ACV, zo ing het onlangs bij Nunspeet en nu ik bij VVOG in Harderwijk. Op zich ';schien niet zo'n onverdienstelijk iultaat, maar hel betekende wel dat ien iets achterop raakte bij een op- ieuw winnend Spakenburg waardoor Je achterstand nu tot twee punten is hii litgegroeid. )-ve d oDe eerste helft bracht al weinig Ko trachtsverschil voor de 1000 toeschou- Rers. WOG was door wat meer initi- e p itief wat gevaarlijker en meer in het l g iffensief. Al in de beginfase schoten n Toppen en Van Bruggen rakelings mi( over het doel van de Katwijkse keep- la*r Nijgh, maar in de 15de minuut eep VVOG de handen dicht toen stai 'luimgraaff uit een fraaie voorzet van slfl le opgekomen linksback Verdoes net shil iver het doel van Bertus Hoeve kop- ve uim Cort daarna leek Quick Boys te sco- mee en toen Pluimfraaff de bal uit een doerrije trap over het muurtje wiipte er ÏIO r. d. Plas een kans kreeg. Maar keep- A*r Hoeve redde op de nipper. Aan de indere kant redde Nijgh een inzet Van Van Bruggen. De tweede helft :D'°od minder spectaculaire dingen dan Meet le eerste. Pas na een half uur spelen rerd het even Interessant toen VVOG )iog even aan leek te zetten voor een 3™ lind-offensief. Veldkamp en Van Bruggen maakten het Nijgh moeilijk maar die gaf niet ^Jlhuis. Geluk had Quick Boys vijf mi- 4-jjButeii voor het einde toom Schafte- 4-inaar na aangeven van Van Bruggen Jij e?en de lat schoot. De terugspringen- le bal kopte Van Bruggen hoog in 'et doel, maar samen met Verdoes ton Nijgh de zaak toch klaren. In dit sportieve duel, dat arbiter Kok lit Amsterdam geen problemen bleek te bezorgen, werd er dus niet ge- icoord. De verdeling van de punten *'as gelet op de krachtsverhoudingen nderdaad de beste uitslag. NOORDWIJK Landskampioen Noordwijk heeft weer eens gewon nen-. Voornamelijk op basis van wilskracht werd het weliswaar treu rig triest geklasseerde, maar bij vlagen niet navenant voetballende Nunspeet met 3-1 geklopt. Op zich een merkwaardige constatering, dat het nog zo kort geleden vooral kwalitatief sterke Noordwijk, nu de punten via inzet moet pakken. Slechts sporadisch herinnert de ploeg nog aan het elftal, dat met name dankzij een machtig mooi middenveld, indruk maakte. Aan de andere kant mag het een ver dienste heten dat de 'vedetten' van een vers verleden nu ook bereid zijn te knokken. Daan van Hamburg (15) in moeilijkheden tijdens de slotfase in de streekderby tegen De Zwerver, dat via Nico van Stenis (9) nog tracht te scoren. De Zwerver geeft voor sprong uit handen IVVH 2 Quick Boy* 2 3-0. SpIJkenlsse 2-CSVD 2 0, Rijsoord 2-RCL 2 2-0. SHO 2-'s Gra- m SV sno. Heerjansdam 2-Zwart Wit 2 2- Res 2A: Monster 2-De Zwerver 2 1-0. Zwa den 2-Koudekerke 2 2-1. Maasdijk 2-Excel- >or M 2 0-0. Rozenburg 2-Vlaardlngen 2 0-0, 35 2-DOTO 2 4-1 Capelle 2-Barendrecht o-o. Res. IB: Zuldland 2-SSS2 1-1, Quick loys 3-Unicum 2 31. NSW 2-Ter Leede 2 2- WGZ 2-Kozakken Boys 2 4-1. Excelsior P Zwervers 2 1-1. Orawje Wit 2-NoordwlJk 2 0 Re*, ja: HVO 2-DSO 2 3-1. Rijnsburgse »2TS 2-Katwilk 3 0-0. MW 2-Lvra 2 2-0. CSVD 4-DUNO 2 0-0. Quick Boys' 4-Loosdui- «n 2 sno Res. 3B: Excelsior M 3-Jodan »oys 2 0-1. CSVD 3-Z\valuwen 2 4-2, Scheven- l"?en 2-HBSS 2 0-1. Hazersw. Boys 2-Oecst- |e«t 2 1-4 Res. 3C: GJS 2-Spirlt 2 10. »:oote Llndl 3-H'llcgersberg 2 4-1. TOGR 2- rSB 2 ï-o. PPSC 2-Roienburg 3 0 1. Nw L-k- tenand 3 Capelle 3 0-1. Res. 3D: Hardinx- i 2 Nlvo Sparta 2 1-3, Jodan Bovs 3-Haaf- 2 7-3. Unicum 3-SSC 2 1-2, Rod'a Bovs 2- 0 3 0-2 gestaakt. Capelle 4-Be Fair 2 0-0. 3E: ASWH 2-SHO 3 2-1. Maasdam 2- Smcrdlek 2 1-2. Groote Llndt 2-Groot Ammen P Oranje WW 3-Dlr.teloord 2 4-1Nw. •ekkerland 2-Stellendam 2 1-1. KINDERDIJK RWH's trainer Ge rard Weber was tenslotte verheugd met dat ene zwaar bevochten puntje op streekgenoot De Zwerver (11). 'Nu zijn we tenminste van het Idee af, dat we in uitwedstrijden geen pun ten kunnen pakken', merkte hij later op. Hetgeen overigens voor RVVH het enige werkelijke pluspunt van deze spannende maar geenszins imponeren de confrontatie betekende. Want De Zwerver was héél dicht bij een zeker niet onverdiende triomf, doch verslikte zich met nog tien mi nuten te gaan, toen Cees Steketee vanaf de rand van het zestienmeterge bied de aan de grond genagelde Klaas de Jong met een ongegeneerd harde uithaal verraste. 'Maar er ging een geheide handsbal aan vooraf', liet De Zwerver-oefen- meester Cees van den Bosch na afloop weten. Uitstekende arbiter Van Driel ('Ik had me extrza goed voorbereid op deze wedstrijd') echter: Het was zuiver aangeschoten hands.' Daarmee doelde hij op het feit, dat de tijdens de apotheose in het front gestatio neerde Cor van Batenburg weliswaar de bal met zijn arm bewerkte, maar dat de slordig wegwerkende Arie Stolk daar verantwoordelijk voor was door de bal uitgerekend tegen dót li chaamsdeel te knallen. Wat voor de Kinderdijkse afweerlinie wél een re den was om apathisch en appelerend toe be zijn hoe Cees Steketee vervol gens meteen de gelijkmaker regi streerde. Niettemin was er dikwijls sprake van een organisatorische wanorde in de Ridderkerkse brigade. Dóórom zocht Gerard Weber met nog twintig mi nuten voor de boeg zijn heil in en kele wisselingen: Jan Vlasblom (We ber: 'Hij draaide niet) en Chris Bl- rahy (Weber: 'Voor dergelijke wed strijden is hij te licht, al faalde hij nit-i') verlieten het strijdperk voor Herman Oelen en Fons Cornelis, om alsnog te trachten een puntje te pak ken, wat ook zou lukken. RWH's aanvalsacties waren uiterst pover. Kenmerkend was wel dat al léén André van der Spoel vóór de pauze een reële mogelijkheid wist te creëren na een vergissing van de slordige P.B. de Jong. Maar de directe confrontatie met Klaas de Jong ein digde met een inzet, die rakelings langs de verkeerde kant van de paal zeilde. Aan de andere kant viel méér te bele ven, vooral nadat 34-jarige Gerrit Sflagboom zich aanmeldde voor Otto Leensvaart (liesblessure). Ondanks zijn gebrekkige conditie (Van' den Bosch: 'Hij zat later conditioneel hele maal vast') kwam zijn directe tegen strever, de zwakke Hans Statz, nauwe lijks aan de bal. Slagboom legde zelf de basis voor de enige goal van De Zwerver. Hij werkte een vrije trap zó scherp in de doelmond, dat Hans Keesmaat de bal slechts héél even hoefde aan te raken om deze doeltref fend te verlengen. D5t was m feite het hoogtepunt van een weinig sensationele eerste perio de. waarin geen enkel krachtsverschil viel te constateren vóór Gerrit Slag boom aantrad. In het tweede bedrijf nam De Zwerver het heft evenwel ste vig in handen. Goed, Chris Birahy's hoekschop trof één keer de (buiten kant van de) paal maar Hans Kees maat zaaide méér paniek in de RWH-gelederen. Twee keer liet hij een projectiel los, die beide keren op een haar na het gewenste doel miste. En wanneer Nico Stenis niet een droomkans op zeep had gebracht, zou RWH zeker niet zijn teruggekomen. RWH wankelde immers, maar kwam tóch nog vergassend terug via Cees Staket0?. WIM HUISMAN Het zal wellicht langer noodzakelijk zijn om op die nieuwe manier te voet ballen, dan de Noord wijkers lief is. Want naast het feit dat Noordwijk nu de gevolgen ondervindt van gebrek aan rust en vakantie tussen de seizoe nen in en de afwezige vorm en de daarvan niet los te denken factor pech zo langzamerhand gegevens zijn geworden, zal de ploeg nog geruime tijd belangrijke mensen als Gerard Duindam en Albert Spaanderman moeten missen; kwaliteitsvoetballers dus. Duindam wenst terecht geen risico's te nemen met zijn kniebanden en de jongste Spaanderman moet binnen kort onder het mes voor een menis cus, zo werd afgelopen week duide lijk. Eindelijk is namelijk gebleken, dat er zich een scheur in een binnen- meniscus bevindt Via de bemiddeling van trainer John Eelman hoopt men hem zo spoedig mogelijk te opereren. Waarmee dan een einde zou komen aan een kwestie, die naar veler me ning te lang heeft geduurd. Zo werd verleden week nog verklaard, dat het minimaal drie weken zou duren, eer de uitslag van genomen foto's bekend zou worden. Na tussenkomst en aan drang van Eelman, werd het resultaat evenwel vrijdag reeds bekend. Ook tegen Nunspeet werden die man nen dus gemist, waar dan de absentie van de verdedigende middenvelder Ben Barten nog bij kwam. Hij liep verleden week tegen Zwart Wit een lichte hersenschudding op. Het bleek Noordwijks middenrif da nig te hebben aangetast. Vooral Aad Glas hep tegen zichzelf te vechten. Vrijwel niets lukte hem. Merkwaardig positief bleef de opstelling van het publiek, dat hem een gul applaus gaf, toen Eelman hem in de tweede helft voor Van Veen wisselde. Eelman daarover: 'Wat anders, Aad heeft er enorm voor geknokt'. Eelman was trouwens toch zeer posi tief over zijn pupillen. 'Je moet niet vergeten, dat we eigenlijk nog niet slecht gespeeld hebben deze competi tie. We hebben echter met enorm veel pech te maken. Op een gegeven moment zit alles tegen. Daarnaast wil iedereen van Noordwijk winnen. Ex tra lastig, omdat je nu ook nog een te klóppen bent'. In eerste instantie zag het er niet naar uit, dat Noordwijk vrij veel moeite met Nunspeet zou hebben. Al na vier minuten scoorde de beste man, linksbuiten Jan Willem Bogers, een schitterend doelpunt en Noord wijk leefde op; het draaide. Na een kwartier viel het echter al weer te rug. Waarbij het opvallend was. dat Westgeest en Van Kesteren, de beide vleugelverdedigers aanvallend bij lan ge na niet het niveau haalden van enige maanden geleden. Toch een tweede doelpunt in die eer ste helft en wel van de te weinig in het spel betrokken Ted Lumoindong. Hij profiteerde van een misverstand tussen de zwakke Berends en Drost. Voorwaar een situatie, om onbevan gen aan een tweede helft te beginnen. Het bleek echter, dat Noordwijk ook Jan Willem Bogers: enig overgebleven uitbinker bij een dergelijke stand de angst en onzekerheid niet kon doen verdwij nen. Het werd er uiteraard niet beter op, toen Dorst na tien minuten voor de gasten tegenscoorde. Onder leiding van de individueel sterke Witteveen en Bolders werd Noordwijk nota bene onder druk gezet Zelfs moest Cees Spaanderman in die periode een inzet van Prins van de doellijn halen. Bijzonder gelukkig was dan ook het moment waarop Noordwijk een ver lossend derde doelpunt produceeerde. Na een half uur was het weer Bogers, die na knap voorbereidend werk van Ruud Bröring die goal binnenkopte. In de resterende tijd kon Noordwijk nog niet helemaal tot zich zelf komen, maar zag Nunspeet ook geen kans meer veel gevaarlijks op te zetten. NOORDWIJK-NUNSPEET 3-1 (2-0). 4. Bogers 1-0, 43. Lumoindong 2-0. 55. Dorst 2-1, 71. Bogers 3-1. Scheidsrechter: Kiers. Toeschou wers: 1.000. MATTY VERKAMMAN 4e klas C TSB HVC Maasdam TOGR Hermandad NBSW 2e klas B HBSS NSW Arnemuldcn SSS Rijsoord •s.Grav.zando 3e klas B PPSC Plershll Maasdijk VVGZ Barendrecht MVV 4e klas B Be Fair Bolnes Monster SVPTT Capelle Schoonhoven 4c klas D Nw. Lekkcrland Hetnenoord ASH GJS S tri Jen Groot Ammers 3B West I DVS Veluwsc Boy» Montfoorl De Musketier» DOSC 3 Zuid Sportlust Altena WHS NOAD PTT Breda NEO SSC Smerdiek 4A Zuid Veen Wllhelmlna Almkerk Brakel Roda Boys Nlvo Sparta 4A West I EVC Brandweer Jong Holland KMVZ Jong Hercules VEW 4B Zuid AZW WN Wolphaartsdijk Kloetlnge Chrislandla 9-16 Zuldland 9-9 9.12 ZCFC 8-7 9-11 Gelnoord 9-7 8-9 CJW 9-6 8-9 NDSM 8-5 9-9 Zuidvogels 9.4 9-13 DUNO 9-7 9-12 JAC 7-6 9-12 RIJnsb. Boy» 8-6 0-11 Loosduinen 7-5 9-11 Excelsior P. 8.5 9-11 DSVP 9-3 8-14 TAVV 9-8 8-12 SVOW 8-7 6-10 Oegstgeest 7.6 7-9 Schevenlngen 8-5 9-9 Ornas 9-5 9-8 Woubrugge 8-3 9-13 SNS 9-9 9-12 Stellendam 9.8 9-12 Reeuwijk 9-7 9-11 Schelluinen 9-6 9-11 Hlllegersberg 9-5 9-9 Ameide 9-5 9-12 Voorne 8-7 9-12 Dlnteloord 8-7 9-12 ASWH 9-7 9-11 Zwaluwen 9-6 9-10 Meeuwen 7-5 8-8 Jodan Boys 8-5 9-14 Oranje Wit 9-9 9-13 Vlaardingen 9-7 9-11 Woudrichem 9-7 9.11 Melissam 9-7 9-10 Groote Llndt 9-6 9-9 ZBVH 9-5 913 DEVJO 8-8 9-12 9-8 9.11 WNC 9-8 8-10 Semper Altlus 8-7 8-9 DSO 9-5 9-9 Zwammerdam 9-4 9.14 Asperen 9-9 8-12 Pelikaan 9-9 9-10 Haaften 9-8 9-10 Arkcl 9-7 9-10 Meerkerk 7-4 9-10 Wlcldrccht 8.1 9-13 De Geuzen 6-7 8-12 SDCP 8-6 7-11 DESTO 8-6 8-10 NSC 8-5 7-9 Altiu» 8.4 "•3. SlceuwIJk 9-9 9-13 Terneuz. Boys 8-8 9-12 Good Luck 9.8 9-12 Hoek 8-6 8-11 Tholense Boys 9-6 9-11 Wit Zwart 9-4 9-10 Rtllandia 9-3 8-9 8-15 GDC 9-8 8-10 Zwal. Boy» 7-7 8-10 Heukelum 8-6 8-9 BVC 9-5 8-8 Rust Roest 7-2 8-8 8-11 Hoofddorp 8-8 8-11 DWA 8-7 8-10 SAC 9-7 8-10 ADM 8-6 9-10 SMS 8-5 9.10 Intlmts 7-3 8-14 Kapelle 9-7 9-14 The Gunners 9-7 9-13 Krabbendljke 8-6 8-10 Yerseke 9-6 7-8 N'ieuwland 7-4 9-8 Wissenkerke 8-3 Albert Spaanderman: onder het mes ROTTERDAM ln liet rijtje van topscorers maakte Kees Le vendig van Amstelveen een bes te sprong. Met vier goals bij SVZW v-as hij de meest succes volle schutter in de eerste klas van dit weekend. Vedder van IJsselmeervogels en Bogers van Noordwijk met twee goals de den het ook goed. De stand: Dick Kiel (Go Ahead) 7 goals, ln t Veld (RVVH), Den Boer (SHO) en Vedder (IJsselmeer vogels) 6 goals, Levendig (Am stelveen), Viergever (Zwart Wit) en Beukers (Spakenburg) 5 goals. Acht spelers scoorde vier goals. WERKENDAM Het in de laatste weken gegroeide zelfvertrouwen van Kozakken Boys zal in deze spectaculai re ontmoeting togen runner-up SHO (0-1 verlies) wel een geduchte knak hebben gekregen. De Werkendammers, thuis altijd tot verrassende dingen in staat, hebben moeten en-aren dat enthousiasme, in zet en kracht niet in staat waren SHO klein te krijgen. Goed, SHO kreeg iets meer dan het verdiende en had het geluk aan zijn zijde, maar daar staat tegenover dat Kozakken Boys het na rust verworven grote ovenvicht niet in doelpunten kon uitdrukken, waar bij de thuisclub door het te sterke aandringen de voorwaartsen van SHO zóveel ruimte gaf dat zij zelfs met een grotere nederlaag genoegen hadden moeten nemen indien Reedijk en Van Beanekom van de hen geboden kan sen gebruik hadden gemaakt. Het had allemaal heel anders kunnen verlopen indien de thuisclub, vanaf de aftrap sterker de kansen had be nut, die in de beginfase ontstonden. De ongrijpbare Van Vu uren speelde daarin een hoofdrol. Hij was het die zijn medespelers de gehele wedstrijd door fraaie kansen bood, die zij niet konden benutten. Van Vuuren de ab solute uitblinker bleef echter een een zame in de woestijn. Reeds in de achtste minuut gaf hij Vogel een fraaie mogelijkheid te scoren, maar de voet van keeper Groenenberg red de. Als solist van Vuuren de bal had dan stond het sein bij SHO op onveilig. Slechts met harde middelen kon hij worden gestuit. De vele vrije schop pen leverden geen succes op al 'zwijn de' SHO een keer toen Schipper de bal zo slecht wegwerkte dat deze te gen de paal belandde. SHO dat snel schakelde in het middenrif, bleek (in deze linie althans) in staat meer orde op zaken te stellen dan de thuisclub, waar de tegenvallende Groeneveld weinig goeds liet zien. SHO, dat via gevaarlijke tegenstoten vooral de snelle Reedijk probeerde te lanceren, kwam niet verder dan enkel ongevaar lijke afstandsschoten. Toch kwam men in de 35e minuut aan een voorsprong, toen de Graaff faalde met wegwerken van de bal, waarna de geroutineerde Reedijk zich deze kans niet liet ontgaan en moeite loos scoorde: 0-1. Een minuut na de ze weggeefgoal was het bijna wéér raak toen De Groot tegen de lat schoot Na de thee trok een nog fanatieker Kozakken Boys naar voren, nóg feller als voor de rust werden de opponen ten bestreden. Scheidsrechter Bieze had alle moeite om het spel in juiste banen te leiden. In de beginperiode werd SHO overspoeld door aairvalsgol- ven en het verhaal wordt een beetje eenzijdig, want alweer vervulde de overal opduikende Van Vuuren hierin een hoofdrol. Na een slalom van hem kopte Den Breejen in: keeper Groe nenberg redde op de doellijn. Kozakken "Boys (dat vele ballen hoog in het centrum van SHO deponeerde) kreeg van de goed koppende verdedi gers weinig kans, zij pareerden kun dig en via intelligent tegenspel kwa men zij tot gevaarlijke tegenacties. SHO-trainer Rob Spigt daarover: 'We konden het enthousiasme van de Ko zakken Boys met enig geluk keren en onze snelle counters waren levensge vaarlijk'. In de slotfase werden de Werkendam mers nog onstuimiger, soms speelden zich angstwekkende tonelen af voor het doel van keeper Groenenberg die met veel voetenwerk zijn doel schoon hield. In de allerlaatste seconde van de wedstrijd lachte 'Vrouwe Fortuna' hem echter toe toen Groeneveld tegen de onderkant van de lat schoot Zo faalde Kozakken Boys, dat een gelijk spel door zijn moedige optreden zeker had verdiend, voor de zoveelste keer. SHO Kozakken Boy» o-l (0-1). 35. Reedijk 0-1, Toeschouwer» 1200. Scheidsrechter J. H. C. Bieze. Kozakken Boy»: Van der Linden, Kooman, Tamarais, De Graaff, Van der Stelt, Groene veld, Vogel. Van den Heuvel, Van Vuren, Den Breejen en Ippel (Blesheuvel). SHO: Groenenberg. Nobel. Hltzert. Schipper, Bravcnboer. Booman, Grauss. De Boom, De Groot, Van Bennekom en Reedijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13