Keus uit veel titels 'Tienduizenden ontduiken de leerplichtwet...' VS eisen in Wenen snelle aftocht van troepen uit Europa Simon de Wit opent S-discountzaken in Oost-Brabant Theodorakis mag naar Griekenland Verdronken zeeman opgedregd In Namibië 100 Ovambo's gegeseld Familieberichten Or. Helmut Thielicke Kinderboeken TROUW/KWARTET ZATERDAG 3 NOVEMBER 1973 K21 Om meer dan een reden is de tweede druk na bijna 20 jaar - van Chaweriem - de jonge pioniers, van Leonard de Vries zinvol. te Alie' allen willen 'dren, die in de meest donkere dagen veelal anonieme hulp hebben geboden. Daarin is hij wel geslaagd. Het talent van A. D. Hildebrand ten aanzien van 'Dierenverhalen' is schier onuitputtelijk. De avonturen van de bosdieren, waarin 'bosbaas' Veelstekel, de oude wijze egel van het Lichte Bos centraal staat en hoe de hebberige vorst Hermelijn z'n zin niet krijgt, zijn proeven van veroverende fantasie. De tekeningen van Tineke Schinkel in dit bij Uitgeversmij Holland versche nen boek, zijn van hoge kwaliteit. Het kost 10,90. Over Meester Plantijn Christoffel Plantijn en z'n drie zoons, die de namen droegen van de drie koningen, die Christus kwamen aan bidden, vormden met aangetrouwde familieleden, een gemeenschap in Antwerpen, waarin de naam Plantin (Frans) voor heel West-Europa van die tijd een begrip was. De Plantijns waren in de zestiende eeuw wereld vermaarde boekdrukkers, hun werk centrum was de Gulden Passer in de Scheldestad, waar de beroemdste boe ken van die tijd, vooral bijbels en allerlei drukwerk voor het vaticaan, werden vervaardigd. De Antwerpse auteur Hubert Hermans schreef in de serie 'Zegelvikings over de Plantijns, Meester Plantin' die ook nog den filiaal in Leiden hebben gesticht. Het is een bont verhaal over vakmanschap in roerige tijden (Filips, Alva, de 80- jarige oorlog). Hermans heeft frag menten van boeken laten afdrukken, maar slaagde er in toch een lezens waardig verhaal te maken, waaruit het moeilijke leven van die tijd goed overkomt. Plantijn leeft voort in het Plantijnmuseum, dat in z'n geboorte stad is gevestigd. (Uitgave Standaard, Antwerpen-Utrecht, prijs 6,90). Bij dezelfde uitgeverij is uitgekomen 'Bontekoe en het brandende schip', een zeemansavontuur van de Neder landse Oost-Indiëvaarddr in de zeven tiende eeuw. Spannend, hoewel aan het geijkte patroon schipbreuk en vijandige inlanders niet kon wor den ontkomen. Prijs: 8,50. 'Gaatjes in de regenboog', van Hans Werner (Deltos-Elsevier, Amsterdam) lieten we aan kinderen lezen. 'Een reuze gek, maar leuk boek' was de reactie. De kinderpostzegels spelen in het bonte verhaal een grote rol. Wer ner, die de geschiedenis in Nederland laat spelen, was de auteur van het 'kinderboek van het jaar 1968'; hij woont op Cyprus. Bewerkingen van tv-jeugdfeuilletons tot boekvorm, zijn vooral als het specifieke fantasieverhalen zijn en af komstig van de Belgische zenders niet zo bijster toegankelijk voor jong Ne derland. De serie Bart Banninks (deel 1) van René Struelens is dat voor een groot deel wel. Het thema is: een 12- jarige jongen, die in de toekomst kan kijken en daarmee geld verdient voor z'n tante Lotte. We ontvingen voorts het tweede deel van De Kat (een zeer avontuurlijke jeugdclub), een verhaal van Louis de Groof, dat je toch eigenlijk eerst op het scherm moet hebben gezien. Uitgaven van Stand aard Antwerpen, resp. 5,90 en 8,90. Schooljongen Jerry woont in het ge bied van Hollywood, is een groot dierenvriend, maar als er achter zijn huis een tuin met didrenbabies komt een van Amerika's speciale attrac ties is dat voor hem en andere kinderen uit de buurt helemaal 'het einde'. Dan zijn er nog Mabel, een 'filmsterretje' van tien jaar en de oude Jo, die in de bergen een boerde rij heeft, waar afgedankte 'filmdieren' worden verzorgd. Christa Ruhe heeft met 'De dierentuin van Jerry en Jo' een gezellig, levendig verhaal geschre ven met het leven in Californië op de achtergrond. (Leopold, Ddn Haag, 9,90. Bijzondere aandacht besteedde Uitge verij Van Breda te Hulshorst aan de vertaalde uitgave van het boekje Litt le Fur Family (De Bonte Beestjes) door Margaret Wise Brown met fraaie kleurtekeningen van Garth Williams. Letterlijk een verhaal(tje) in zakfor maat over drie kleine beestjes in jasjes van bont. Zeer geschikt om voor te lezen. Het boekje, dat met het daarbij behorende doosje ƒ4.90 een pittige prijs kost, kan worden besteld bij Uitgeverij Ploegsma in Amsterdam, waaraan de Uitgeverij Van Breda inmiddels is vdrkocht. Martin Kwist-boeken In zijn pogingen om de wereld van het kind binnen te dringen komt de volwassene soms tot verrassende sprongen. Een voorbeeld hiervoor is de reeks van Martin Quist boeken, die wordt uitgegeven door Bert Bakker. Mirjam in het boek Mirjam het Mon ster is een monster, maar wel van het gemoedelijke soort. Ze wil haar vrien din pimpelpaars verven en haar tante vindt het in tegenstelling tot haar ouders schitterend. Tenslotte ont popt het familiemonster zich als een dotje. En dat zullen niet alleen de volwassenen, maar ook hun kinderdn ook wel zo vinden. In de serie wordt agressie als motief voor een kinderboek geïntroduceerd. De man die staat te Wachten op de bus maakt de verschrikkelijkste onge lukken mee. Dit alles esthetisch gete kend door Guy Billout Patrick Coura- tin laat een hele reeks tekenaars to nen wat een beest(je) ziet waar ik naar kijk. Het boekje heet Zie je me goed? De aap ziet een wel erg vreem de hder breed grijnzend voor zijn kooi staan. Het microbe ziet een oog dat door de miscroscoop naar hem tuurt en de vlinder ziet de mens verdeeld in facetten. Deze boekjes zijn uitgegeven door Bert Bakker in Den Haag. De prijs is 5,90 en dat is heel wat geld. In Mag ik hem houden wordt een hardvochtige moeder ten tonele ge voerd. De schrijfster van 'Mag ik hem houden' komt op een dnigszins over dreven manier tegemoet aan de kin derwens een dier, iets eigens te bezit ten. De moeder van Flip heeft het echter niet op dieren begrepen. Wan ner Flip na een reeks teleurstellin- Dit jeugdboek vestigt de aandacht op twee onddrwerpen: de Joden tijdens de bezetting in Nederland en de over levenden, die de nieuwe staat Israël hielpen bouwen. Het is het verhaal van de Amsterdamse jongen Jaap de Leeuw, waarin jongeren wordt duide lijk gemaakt, dat het vechten voor idealen van alle tijden is. Mede van belang is, dat het verhaal bijzonder veel informatie geeft. De omslagteke ning van The Tjong Khing is opmer kelijk. UitgaveDeltos Elsevier, prijs 11,90. Zeer aanbevolen voor tieners. Bij dezelfde uitgever verscheen 'Slim mer dan de vijand', een debuut van W. van Zwol, die een bewonderaar is van wijlen K. Norel. Het verhaal speelt zich af tijdens de tweede wereld oorlog op een boerderij in West- Friesland, waarop onderduikers wor den ondergebracht. Johan, de zoon van de boer, en z'n vriend Wico, raken betrokken bij hachelijke avon turen, vooral ook wanneer vanuit En geland een zender wordt 'gedropt'. Geschikt voor de leeftijd van 10 jaar en ouder. Prijs: 11,90. De schipper van de Dankbaarheid', van de Alkmaarse journalist Jan de Bruin, heeft eveneens de bezetting en het verzet tot onderwerp. In dit bij Kluitman uitgekomen jeugdboek zijn authentieke gebeurtenissen verwerkt. De tjalk van Klaas Schot was een drijvende schuilplaats voor joodse landgenoten. Wouter de Ridder, een scholier, wiens vader in krijgsgevan genschap verblijft, komt in contact met 'de Dankbaarheid' en verleent op moedige wijze als contactpersoon hand- en spandiensten. Het verhaal speelt in Noord-Holland boven het IJ. De schrijver heeft in 'Oom Piet' (schipper Schot) en diens vrouw 'tan- Christoffel Plantin gen thuiskomt met een jongetje dat niet zal verharen of vervellen, dan mag hij hem toch nog niet houden, maar hij mag wel zijn vriendje zijn. Het blijkt een ware vriend, want tenslotte herhaalt de geschiedenis zich. Een eindeloos boek is Van binnen en van buiten, waardoor kinderen een blik kunnen werpen achter de myste rieuze kastdelmuren en achter de za kelijke muren van een kantoor in de grote stad. Verrassend en leuk voor kinderen van een jaar of vier, vijf. Het leukste boek, maar tevens het vreemdste is Ben ik nou een schild pad of niet. Bij de tekening van een olifant staat het woordje muis. Een motorfiets heet plotseling rolschaat sen. Dit heeft een dolkomisch ver vreemdend effect, dat een kind van vier jaar erg aanspreekt. En mis schien steekt het er nog van op dat taal een sociaal verschijnsel is. We spreken met ons allen af dat je tegen een circustent circustent zegt. Daarom en alleen daarom heet dat ding zo en niet toevallig tomatensoepfabriek. De boeken zijn een uitgave van Frank Fehmers, Amsterdam. De prijzen zijn respectievelijk 12,50, 12,50 en 8,90. Van Deense makelij is 'Orla de kik kerslikker', waarvan zowel de tekst als de (vele) tekeningen op naam staan van Ole Lund Kirkegaard. Orla is een lefgozer die de kleine jongetjes van het dorp pest maar tenslotte nog tamelijk reddlijk terecht komt in een circus. Een en ander wordt uit de losse hand verteld en getekend en een lezertje van negen vond het geheel grappig. Laten we 't daarop houden. Uitgeverij Kosmos in Amsterdam vraagt er 8,90 voor. Van een onzer verslaggevers WENEN (UPI) De VS zullen er met kracht naar streven dat snelle te rugtrekking van Amerikaanse en Rus sische troepen voorrang krijgen bij de besprekingen in Wenen over weder zijdse ontwapening tussen Oost en West. Dit hebben Amerikaanse functi onarissen in Wenen gisteren meege deeld. De Weense ontwapeningsconferentie, (MBFR), is dinsdag van start gegaan met politieke verklaringen van 19 lan den van het Warschau Pact en de NAVO en de deelnemers zijn overeen gekomen komende dnsdag te beginnen met de gedetailleerde besprekingen. De eerste fase zal vooral gericht zijn op de beknotting van de bewapening van de grote mogendheden, de VS en de Sowjet-Unie. Later zal dan worden onderhandeld over een verdere ver mindering van troepen van Oost en West in centraal-Europa. Verwacht wordt dat de Weense besprekingen zeer lange tijd in beslag zullen nemen daar een groot aantal problemen moe ten worden opgelost, voordat concrete resultaten mogelijk zijn. ZAANDAM Simon de Wit zal van daag in Oost-Brabant acht winkels van een nieuw type openen, die S- Discount gaan heten. Deze zelfbedie ningszaken zullen nog eenvoudiger zijn dan de dit voorjaar geïntrodu ceerde Simonv/inkels 'nieuwe stijl'. Het S-Discount assortiment bestaat uit 'probleemloze' artikelen, nl. kruide nierswaren, melk, broed en aardappe len. De marges hierop kunnen door hoge omzetsnelheid uiterst gering zijn. Simon de Wit betreedt met de S- Discount winkels een voor haar nieuw werkterrein aan het 'discount' front. Pa liet zonen school ve rzuimen DORDRECHT De 33-jarige winkelier J. G. P. moest voor de Dordtse rechtbank verschijnen, omdat hij de leerplichtwet ontdo ken had. Hij was op 2 februari met de vrouw en twee kinderen (8 en 10 jaar) voor een weekje wintersportvakantie naar Oosten rijk gegaan, maar had geen toe stemming gehad om zijn kinde ren een week de school te laten verzuimen. Ook zijn echtgenote was voor de rechtbank gedaagd: zij had echter ver stek gevraagd en gekregen. De vader van Martin en Johannes, gaf het feit volmondig toe. Maar volgens hem had hij geen andere keus gehad. 'Kijk, in de zomervakantie kan ik niet weg, omdat mijn personeel dan met vakantie gaat. Als ik hun zeg dat ze maar in 't voorjaar vakantie moeten nemen, dreigen ze weg te lopen. Met Pasen en Pinksteren kun je ner gens terecht omdat het dan overal zo druk is, zodat een wintersportvakantie voor mij en mijn gezin als enige mo gelijkheid overblijft'. ATHENE (AP, Reuter, AFP). De Griekse componist Mikis Theodoraki; mag als hij dat wil naar Griekenland terugkeren, op grond van de algeme ne amnestie die in augustus is uitge vaardigd. Dit heeft de Griekse rege ringswoordvoerder gisteren bekendge maakt. Ook wordt nagegaan of de mu ziek van Theodorakis weer mag wor den gespeeld. Theodorakis verliet in 1970 Griekenland, waar hij wegens verzet tegen de junta gevangen zat, via bemiddeling van de Franse politi cus Jean-Jacques Servan-Schreiber. 'Kunt u dan niemand vragen op uw kinderen te passen, heeft u geen fami lieleden bijvoorbeeld?' wilde de presi dent van de rechtbank mr. E. Muller, weten. De winkelier zei dat zijn ou ders dit jaar niet in staat waren ge weest om op te passen, zodat hij be sloten had de kinderen mee te nemen. 'Ik ben naar het schoolhoofd gestapt, maar die zei dat hij niet bevoegd was verlof te geven. Hij verwees me naar de gemeentesecretaris. Deze zei dat twee weken verzuimen te veel zou zijn, maar dat één weekje best te re gelen was. Toen verkeerde dk in de veronderstelling dat hij me toestem ming had gegeven.' 'Hebt u het schoolhoofd over uw ge sprek met de gemeentesecretaris inge licht?' wilde mr. Muller weten. Ver dachte ontkende dit. 'Maar een paar weken voor we met vakantie zouden gaan, ben ik weer naar de gemeentesecretaris gegaan, om zijn toestemming zwart-op-wit te krijgen. Toen weigerde hij dat in eens... Hij ontkende zelfs toestemming te hebben gegeven. Toen is mijn vrouw naar het schoolhoofd gestapt om te zeggen dat de kinderen een weekje weg zouden blijven. Want ik had besloten toch met vakantie te gaan, toestemming op schrift of niet'. Mr. Muller wees verdachte er op dat de rechtbank de gemeentesecretaris zou kunnen oproepen als getuige. 'U moet goed weten wat u zegt'. ROTTERDAM Uit de Nieuwe Maas bij de Parkkade is vrijdagmor gen het stoffelijk overschot van een Deense coaster-machinist. De Deen, de 34-jarige O. Grau, was op 19 oktober bij het aan boord gaan van zijn schip, te water geraakt en verdronken. Des tijds heeft men ook naar hem gezocht, maar niets gevonden. 'Tienduizenden doen dit, maar ik word voor het gerecht gesleept', zei P. 'Ik geef toe, dat ik wettelijk fout zit maar ik kan me beroepen op een spe ciale situatie. Er bestaat een wettelij ke reegling, dat een leerling tien lesdagen mag verzuimen in speciale situaties.' Na beraad besloot de rechtbank de in specteur van het lager onderwijs op te roepen voor 'praktijkvoorlichting'. 'We willen wel eens weten hoe de leerplicht nu precies werkt en wat er in de pratijk van terecht komt'. De zaak werd tot nader order aangehou den. GENËVE (UPI) De Internationale Commissie van Juristen heeft gepro testeerd tegen publieke geselingen van Ovambo's in hun stamgebied. Niet minder dan honderd Ovambo's werden gegeseld, onder wie verschei dene leerling-verpleegsters, wegens verzet tegen de door de regering be noemde stamhoofden. Bijzonder ern stig was de mishandeling van de ge weldloze leider van de 'Democrati sche, coöperatieve ontwikkelingspar tij', Johannes Nangutuuala, die werd ontkleed en 21 slagen kreeg, als ge volg waarvan hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Een proces tegen deze Ovfcmboleider was op 17 september gevoerd. Een magistraat was uit Pretoria over komen vliegen om aanklachten te behandelen naar aanleiding van de onlusten rondom de verkiezing van nieuwe stamhoofden (die nagenoeg geheel werd gesabo teerd). Hij veroordeelde Nangutuuala tot een boete, maar de politie nam hem toch gevangen en onderwierp ook hem aan deze publieke tuchti ging, aldus de juristencommissie. Mijne genade is u genoeg. 2 Kor. 12 vers 9a (onber.) Heden behaagde het de Heere, zacht en kalm, na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden, uit ons midden weg te nemen mijn lieve Zoon, onze Broer, Zwager en Oom Antoon Herbert op de leeftijd van 51 jaar. Katwijk: Wed. H. Herbert-v. Rijn Pijnacker: J. Herbert A. Herbert-Broesder Katwijk: A. Herbert H. Herbert-Kerpershoek M. Remmelzwaal-Herbert A. Remmelzwaal M. Nijgh-Herbert J. Nijgh W. Herbert T. Herbert-v. d. Bent A. Herbert L. v. Duijn-Herbert A. v. Duijn P. Duijndam-Herbert P. Duijndam N. Herbert M. Herbert-v. d. Plas H. Herbert G. Herbert-v. Duijn Neven en nichten Katwijk aan Zee, 1 november 1973. De Waal Malefijtstraat 99. Rouwbezoek: des nam. van 3-5 en 7-9 uur. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 5 november 1973, des nam. 1.45 uur in het Jeugd huis, Voorstraat 72, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden omstreeks 2.30 uur op de be graafplaats 'Duinrust' aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. Tot onze diepe droefheid is na een langdurig, geduldig gedragen lijden, zacht en kalm van ons heengegaan onze innig galefde Man, Vader en Opa Bastiaan Loosbroek echtgenoot van G. C. van Wieringen op de leeftijd van 71 jaar- Leimuiden: G. C. Loosbroek-van Wieringen Leimuiden: J. Loosbroek M. Loosbroek-Rhijnsburger Aalsmeer: A. Heeren-Loosbroek A. J. Heeren Leimuiden: A. Loosbroek G. H. Loosbroek-den Heyer en kleinkinderen Leimuiden, 2 november 1973. Burg. Bakhuizenlaan 24. De teraardebestelling zal plaatsvinden dinsdag 6 november nam. 3 uur op de algemene begraaf plaats te Leimuiden. Gelegenheid tot condoleren: maandag 5 novem ber 's avonds van 7.309.30 uur in het jeugd- gebouw van de Ned. Herv. Kerk te Leimuiden en na afloop van de begrafenis ook in het Jeugd- gebouw. Heden overleed na een langdurige ziekte, nog on verwacht, tot onze diepe droefheid, onze Zuster en Tante lAmftonia Kleijn weduwe van Nicolaas Fraaij, eerder weduwe van Hendrik Blok, in de ouderdom van 79 jaar. Namens de familie, W. M. Kleijn, ex. test. 's-Gravenhage, 31 oktober 1973. Correspondentie-adres: De Perponcherstraat 119. Geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bejaardencentrum „Moenvijk", Twickel- straat 120. Bezoekuren van 24 uur. De rouwdienst zal plaatsvinden maandag 5 no vember a.s. om 3 uur in de aula van de begraaf plaats Rhijnhof, Leiden, waarna de begrafenis aldaar zal plaatshebben. Vertrek van Twickel- straat 120 te 2 uur. IN PLAATS VAN KAARTEN In alle rust en stilte is, na een kortstondige ernstige ziekte, van ons heengegaan onze lieve zorgzame Man, Vader, Schoonvader en Opa Ir. Cornelis (Kees) Blankevoort Officier in de Orde van Oranje Nassau, op de leeftijd van 85 jaar. Heemstede: H. M. Blankevoort-Sickler Vuren (Gld.): W. Blankevoort Czn. E. J. M. Blankevoort-Janus Isabel Kees Heemstede, 30 oktober 1973, Dinkellaan 6. De crematie heeft, op uitdrukkelijk verzoek van de overledene, in stilte plaats gehad vrijdag 2 november j.l. in het crematorium op de begraaf plaats „Westerveld" te Velsen. Heden heeft de Heere van ons weggenomen na een kortstondige ziekte onze geliefde Broer, Zwa ger en Oom Arie Zekveld op de leeftijd van 76 jaar. in de hope, dat hij, na vele jaren blind te zijn geweest, nu van het eeuwige licht genieten mag. Canada, Boumansville: N. Zekveld-de Haan Nieuw-Vennep: E. Zekveld-Vlaming Bodegraven: M. van Briemen N. van Briemen-de Bruin Woerden: Jac. Zekveld A. W. Zekveld-Hoogendijk Zeist: C. van Eek L. van Eek-Kroon Driebruggen: M. Hoogendijk-Zekveld B. C. Hoogendijk Hoofddorp: J. A. Ravensberg-Zekveld H. Ravensberg Neven en nichten Driebruggen. 2 november 1973. Hoogeind 26a. De teraardebestelling zal plaatshebben op dins dag 6 november 1973 op de algemene begraaf plaats te Waarder. Aankomst aula 14.00 uur. Thuis geen bezoek. De rouwdienst zal gehouden worden in de aula van 'Het Kerverland' te Waarder. welke aanvangt om 13.00 uur; aldaar is ook gelegenheid-tot con doleren na afloop van de begrafenis. Romeinen 8 38, 39 Tot onze diepe droefheid heeft de Heere van ons weggenomen, onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Margreth Susanna Freeman weduwe van B. C. van der Weide in de leeftijd van 77 jaar. H. J. Schaafsma-van der Weide B. C. van der Weide T. van der Weide-Nelisse Kleinkinderen en achterkleinkind Rijswijk Z.H. 2 november 1973. Huize Zuidhoorn, Rotterdamseweg 1. Corr.-adres Cretstraat 33, Zoetermeer. De overledene is opgebaard in een der rouwka mers, Barentszstraat 49 te 's-Gravenhage. Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 7-8 uur. De rouwdienst, welke geleid zal worden door ds. J. Winter, zal gehouden worden dinsdag 6 no vember in de Laakkerk aan de Isingstraat om 2 uur, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de begraafplaats Nieuw Eyken- duynen aan de Kamperfoeliestraat 2a te 's-Gra venhage, om circa 3.15 uur. De kerkeraad van de wijkgemeente 9 der Her vormde Gemeente te Dordrecht geeft met versla genheid kennis van het overlijden van haar Me delid, Ouderling Jan Hinderk Langeveld op de leeftijd van 52 jaar. Wij gedenken met bijzondere dankbaarheid al wat hij voor de wijkgemeente heeft mogen verrich ten. gedurende de jaren die hij in dienst van de Koning der Kerk in ons midden mocht doen. Wij bidden zijn vrouw en kinderen de troost toe die gelegen is in de zekerheid van Gods beloften. De rouwdienst zal gehouden worden op maandag 5 november 1973 om 13.00 uur in de Andreas- kerk J. van Heemskerkstraat, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden op de alg. begraafplaats. Dordrecht, 1 november 1973. Namens de kerkeraad: Ds. J. Gras, praeses, P. van Heek, scriba. „Ik leef en gij zult leven' Johannes 14 19 Dankbaar dat wij haar zo lang In ons midden mochten hebben, geven wij kennis dat In volle zekerheid des ge- loofs is ontslapen, onze lie. ve Moeder en Oma Jacoba Vink in de ouderdom van 93 Jaar. Voorburg: 1. van der Ham J. C. van der Ham van Noppen Schiedam: D. Tompot-van der Ham j. Tompot Z.-Afrika: H. van der Ham A. van der Ham van de Genugten 's Gravenhage: T. van der Welj- van der Ham W. van der Weij J. A. Vermeulen- van der Ham A. L. Vermeulen Papendrecht: A. van der Ham A. Th. van der Ham-Buljs Kleinkinderen en achterkleinkinderen 's Gravenhage. 1 nov. 1973. Groenteweg 84. Aan huis geen bezoek De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis „Leyenburg". aan do Leyweg 275. I Bezoek zaterdag van 11 v.m. I tot 1 uur n.m.. zondag van I 10 uur v.m. tot 12 uur en I maandag van 5 uur tot 7 I uur n.m. I De bijzetting in het familie- I graf is bepaald op dinsdag I 6 november a.s. omstreeks I 2.15 uur op de begraafplaats I Westduin" aan de Ocken. I burghstraat te Loosduinen. I De rouwdienst zal worden ge- I houden om 2 uur in de aula I van de begraafplaats. De Heere kent degenen, die zijne zijn. 2 Tim. 2 19 Heden behaagde het de Hee re tot Zich te nemen, na een smartelijk lijden, onze gelief, de Moeder. Schoonmoeder. Grootmoeder. Overgrootmoe der. Zuster. Schoonzuster en Tante Martina van der Kruk Condoléancebezoek: zaterdagmiddag van 3—5 uur, zondagavond van 79 uur. Geen bloemen De rouwdienst zal D.V. wor den gehouden maandag 5 no vember te 11 uur In de Tha- borkerk, Van Hoornbeek- Straat 128, waarna de ter aardebestelling zal plaats hebben te circa 12.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Voor uw blijk van belangstelling en medeleven, ondervonden na het heengaan van onze lieve Vader, Grootvader, Zwager en Oom Pieter Harteveld Scheveningen, november 1973. Ripperdastraat 52. Allen die ons 25-jarig huwelijks feest. op 27 oktober 1973. tot een onvergetelijke dag hebben ge maakt. danken wij hartelijk voor de overweldigende belangstel ling en geschenken. De heer en mevrouw Moorman, v. Vollenhovenkade 21, Lelden. Voor uw hartelijk bewijs van medeleven ons betoond bij het overlijden en de begrafenis van onze lieve Zoon, Broer, Zwager en Oom Teunis de Vries in de vorm van bezoek, brief, kaartje, bloemen en het in groten getale bewijzen van de laatste eer zeggen wij u hartelijk dank. Namens allen: L. C. de Vries. Heerjansdam, november 1973. Dorpsstraat 88. Een beroemd theoloog over de weeg naar God. I God eigenlijk wal? Hoe kan men dtt weten? En Ma m eens bestond Thielicke spreekt de mens san m z*n hedendaagse problematiek. In boerende, eerlijke taaL H| opent daarbij de bijbei om licht te doen straten lm ée 272 bladzijden f MJO VvtrijQb—r m ah luittu» 01 ZOMER b KEUNING WAUbMIWM

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 21