Artiesten-reünie op het tv-scherm L GOGO AVONTUUR IN KARINTHIË u Pyromanen hadden een hekel aan 'ouwe troep' de edite Mary Stewart TROUW KWARTET DONDERDAG 1 NOVEMBER 1973 BINiMNLAND/RAD) EN TV T4/K6 Onderwerp voor 'Het Gat' ging eigen leven leiden Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - Een onderwerp, dat bedoeld was voor 'Het gat van Nederland', is een eigen leven gaan leiden, wanneer vanavond om negen uur het VPRO- programma 'De Artiesten Reünie Club' op Nederland 1 op het scherm verschijnt. Iedere week komen in de 'Brakke Grond' Amsterdam zijn bejaarde men sen bijeen, wier namen in vroeger ja- 1 3 5 6 7 8 |9 WIO ren met grote letters prijkten op de aanplakbiljetten van het variété. Want ook al bestaat dezè wereld nau welijks raeer en zijn veel theaters voorgoed gesloten, de soubrettes, acro baten, goochelaars en clowns zien re gelmatig in de 'ARC' (ofwel 'De Ar tiesten Reünie Club'). Oorspronkelijk zagen de samenstellers Pieter Verhoeff en Cherry Duyns er een hoofdstuk voor 'Het Gat' in maar toen ze eenmaal bezig waren vonden ze het een hommage voor die mensen, voor wie het doek al jaren is gevallen om een apart programma te maken. Maandenlang hebben ze de leden van de 'ARC' op hun gangen gevolgd. Daarvan is wel enige tijd nodig ge weest om het vertrouwen te wnnen. Allereerst waren ze een beetje bang voor het VPRO-shows verantwoordelijk Barend Servet-shows verantwoordelijk zijn. Ten tweede voelden ze er niet voor belachelijk gemaakt te worden of medelijdend behandeld te worden. Daar is het zeker niet van gekomen. De programmamakers zijn erin ge slaagd een menselijk verhaal te ma ken met sfeerbeelden, waarvoor de materie zich alleszins leent. Het ar tiest-zijn van de hoofdrolspelers draagt daartoe belangrijk bij. Kijkers kunnen de gebeurtenissen op de club meemaken, zoals de huldiging van tachtig-jarigen, de feestjes, het gezamenlijk theaterbezoek. 'Ze deden zoveel dat het nauwelijks bij te hou den was', zeggen Verhoeff en Duyns. Artiesten, die elkaar op de club vin den, zijn bijvoorbeeld Henriëtte BlaaSser, soubrette, Gerard Lebon, ka pelmeester, Borano, muzikale clown. (ADVERTENTIE) Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1. verlegen. 2 kleine huidopening. 3. loot, 4 organische verbinding, 5 spij ker, 6 etui. 7 soort appel. 8. nachtvo gel, 9. traag, 10 scheepsvloer. Bij juis te invulling vormen de beginletters de naam van een weideplant. OPLOSSIN GVAN GISTEREN Hor. 1. rakel, 5. meel, 7. reiger, 9. mossel. 10 rak. 12. noot, 13. liter, 14. ent, 15. aas, 16. na, 17. Rt 18. alg 19. sta, 20. veine, 21. atol 22. ar. 23. ker ker, 2o. merite, 27. gaar. 28 beker. Ver.: 1. ra. 2. kroot, eest, 4. lis. 5. me lis, 6. er 8. gelag 9. monter. 10 men tor. 11. kraal. 12. Nerva. 15. aleer, 18. anker, 19. steek 21. akte, 24. rib 25 ma 26 Ur. Bloody hot 500 gram aardappelen kleine bloemkool 1 rode paprika zout, maïzena peper, paprikapoeder bieslook 250 gram belegen kaas De aardappelen schillen, in stukjes snijden en koken met de bloemkool die in kleine roosjes is verdeeld. Zout toevoegen natuurlijk en een klein ge sneden paprika erbij. Bind het vocht met wat aangemaakte maizena. De stoofpot op smaak brengen met ze ut, peper, paprikapoeder en tenslotte er de bieslook en de kleine blokjes kaas erdoor roeren. Menutip: Bloody hot. osselapjes. cho coladevla met banaan. flET G0EBE DER AARDE U geniet dubbel als U wat meer weet over de namen van gerechten en dranken, over de gebruiken bij grote en kleine feestelijkheden, zoals recepties, verlovingen, huwelijken, jubilea e.d. ledereen twijfelt weieens op die punten. Geen zorgen over wat eigenlijk kleinigheden zijn,zoals: wat moet ik dragen, hoe eet je dat gerecht, moet ik nu een fooi geven en. zo ja, hoeveel. Een schat van wetenswaardigheden over alles wat te maken heeft met plezier thuis en buiten de deur. in binnen-en buitenland, vindt U in de populair, maar vakkundig geschreven serie van 4 boekjes, die Gonnie A. M. Kaper schreef in opdracht van De Kuyper. Zij genoot volkomen vrijheid La.v. de inhoud en had slechts één opdracht: zorg dat de lezer(es) méér geniet. «ET GOEDE DER AARDE Voorlopig bostaal da atria uit 4 boakjts. t.w. Nr. 1 Uitgaan an U toch thuis voatan Nr. 2 Gaan zorgan bij hoogtaounten in hat lavan Nr. 3 Lekker over da grens Nr. 4 Gastan verwannen zalf genieten VOORDEEL KAART BOEKEN COUPON mat da volledige gegevens aangevraagd worden bij: De Kuyper-Nededand B V. Postbus 54 te Schiedam, tel 010-269234 Alle mm* y^JltL De Kuyper-artikelen a i ïijn voorzien '.yjf. van puntenzegels. 1 Deze zegels kunt U sparen voor het verkrijgen van de interessante boekjes "Het Goede der Aarde". U kunt ze echter ook benutten voor de Voordeelkaart. Uw stijter heelt de formulieren met alle gegevens voor U klaar liggen. LOWIETJE Gevaarlijk en Gretha Schley (soubrette, die de schlager 'k heb witte en rode radijs' indertijd bekend maakte. Verder zijn er het Hongaarse dans- echtpaar Anny en Francis Capy. Hij zegt: 'Als artiesten telang werken ontstaat een soort medelijden bij de mensen'. Toen hij rugklachten kreeg begon hij een wasserette. 'We hebben er nooit veel geld mee verdiend. Ook daar waren we artiesten'. Naar voren komt ook Karei Brouwer, nu toneelknecht in Carré, vroeger acrobaat en illusionist. In 1919 begin hij in Carré ('Veel slaag en weinig eten'). 'Hier zou ik willen eindigen ook'. Een van de clubleden was Joop de Leur. eertijds accompagner zelfs van sterren als Lou Bandy en Mariene Die trich. We zien nog opnamen tijdens een feest van hem. De bedoeling was. dat er een groter filmportret aan toe gevoegd zou worden. Het ging an ders'. Joop de Leur werd ziek en overleed in september. In de film wordt het artistieke afscheid van zijn vrienden getoond. Er zullen ongetwijfeld veel namen bij de clubleden zijn die de oudere gene ratie meer zeggen, maar de jongere kent hen niet meer. Een uitzondering vormt echter Truce Speyk, die nog wel optreedt op de televisie. Voorzitter van de ARC is Joop Kwak. 'Een soort psychische ombudsman', noemt hij zichzelf. 'Veel van deze mensen hebben er moeite mee dat het is afgelopen. Er wordt vaak gevraagd: zou ik nog kunnen optreden, ik ben hier of daarvoor gevraagd. Het ge beurt vaak dat ik moet zeggen: nee het kan niet meer'. Voor weggebruikers is de Haarlemmer- meer twee keer zo gevaarlijk als de rest van Nederland. Naar verhouding van het aantal inwoners zou de tol aan het verkeer vijftien doden bedragen, maar langs de strakke polderwegen vielen vorig jaar 33 mensen ten offer bij 1704 aanrijdingen. Van Gewest tot Gewestbesteedde aandacht aan de ge vaarlijke situatie en aan de pogingen daarin verbetering in aan te brengen, liet behoeft in ons land geen verwon dering ie wekken, dat er nu ook pro testen komen tegen de nieuwe veilig heidsmaatregelen. Doordat de voetbalontmoeting tussen Zuid-Amerika en Europa in Barcelona een kwartier te laat begon, kon het ge beuren dat op beide netten tegelijk ge ruime tijd voetbal was te zien. In Stu dio Sport gaf Herman Kuiphof name lijk verslag van de wedstrijd België Noorwegen. De liefhebbers zullen te gen dit simultaanspelen wel gemokt hebben. Dat had kunnen ivorden voor komen wanneer men eerst de rubriek Den Haag Vandaag had uitgezonden. Om nog even terug te komen op het geicestelijk programma: ook nu weer leden een paar onderwerpen aan bloed armoede. Dat- een Japanner in Giet hoorn op bezoek is en voor de camera alleen een beetje pantomime staat te spelen, lijkt me ook voor de beivoners van ons Nederlandse Venetië volslagen oninteressant. En als het om het be houd van historische pandjes most gaan. zijn er in de regio heel wat waar devoller én belangwekkender objecten te vinden dan het rijtje afbraak in St. Annaparochie. Voor een boeiend en logisch opge bouwd verhaal behoefte men niet te kijken naar 'De Stuiter', maar er zit- ten toch wel aardige dingen in dat korte filmpje van Jan Oohk, vondsten die door een goede camerabehandeling apart effect hebben gekregen. De bij zonder muzikale Thijs van Leer zorgde met zijn triogenoten Hans Cleuverden en Martin Dresden voor sfeervolle on dersteuning. Wie geen trek had in voetbal werd door de NOS niet met een afleggertje het bos in gestuurd. Het Britse tele visiespel 'De Leerling-seinhuiswachter' was het aankijken best waard. De ont- knopping werd weliswaar al vlug voor spelbaar. maar de uitmuntende spel- prestaties hielden de aandacht gevan gen. Vooral na het uitschakelen van een jeugdige kwelgeest (suggestief ge speeld door Dennis Waterman) gaven Peter Vaughan en Victor Maddem een nummertje theatervuurwerk van klas se weg. Een razendknappe verhaspe ling van droom en werkelijkheid. 'Panoramiek' heeft een triptiek gewijd aan de drie Guyana's (Zuid-Amerika) Als eerste was het Franse gebied aan de beurt. Bernard Marlens van Vliet en Jan Roelands kivamen thuis met een redelijk stuk vakwerk. Daarin werden echter (terecht) zoveel negatieve kan ten van Frans kolonialisme aangetoond, dat het nogal absurd aandeed aan het slot de vraag te horen voorleggen, of dit een voorbeeld voor Surinaine had kunnen zijn. TON HYDRA Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje, met 8.0Ö Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Ra diojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen, met De groente man en 11.55 Beursber. 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Alert - op het valk van muz. en maatsch. 13.50 (S) De wereld v.d. opera: besch. over de opera Les contes d'Hoffjnann van Jacques Offenbach. 15.00 (S) Bary-Nage: progr. van praten en platen. 15.25 (S) Met muz. op sta- op: licht muz.progr. voor ouderen. 18.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Aspec ten: kunstrubr. 17.00 (S) Mo"biel - beeegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uitz. v.d. R.K.P.N. IKOR: 18 30 Kleur: inf. en comm. over zaken van kerk en sa- mcnlev. NCRV: 19.00 (S) Leger des Heils- kwartier. 19.15. De vrede bij U thuis. 19.35 De kerk vandaag: nws en comm. 20.00 (S) Pront. Ork. en zangsollstenamuscm.muz. 20.45 Beter Samen. 21.00 (S) Veel gevr. ge wijde muz. 21.25 Vraaggesprek. 21.55 (S) Kerkorgelconc.: oude muz. 22.20 Overdenk. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Radio VU-Magazine. 23.10 Kunst- en vliegwerk: inl. over akt. tentoonstellingen. 23.15 (S) Star dust: li.cht muz.progr. 23.35 (S) Gitaresk: ve le facetten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 <S) Preludium: klass. muz. 7J50 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 (S) Podium v.d. vrouw: maatsch.-inf. 9.20 (S) Onder de hoogtezon: progr. v.d. zie ken. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Radiophilh,1 Ork. en solist: seini-klass. muz. 11.05 (S> Omroepork.: klass. muz. 11.35 Hier en nu-extn. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Ce cilia: volktmuz. 12.15 (S) Licht vocaa) en semble mat instrumentalisten. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Herv. middagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Zo zijn wij, vervreemd, ver trouwd, peëzieprogr. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Oude kamermuz. 14.50 <S) Componist v.d. maand - pianomuz. 15.15 De Bijbel maakt nieuwsgierig: bijbelbespr. 15.30 Nws. 15.33 Vincent van Gogh. 10.00 Een uur na tuur: magazine, met 16.30 (S) Hier en nu. 17.00 Kindervisie: progr. door, voor en met kinderen. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 <S) Tijd vrij muz. vrije t'jd: koomg met orgelbegel. IS.oO Nws. 18.41 Werlpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: boeespr. AVRO: 19.00 Tref punt: Dag, tverkde jongeren. Een' inventa risatie. NOS: 30 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nw,20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Halewij, syn drama, door Omroepka- merkoor, Omroepk. en solisten. 22.10 Re clame en samenllng, klankb. 22.55 (S) Pia noduo: mod. mt 23.20 (S) Essay: progr. waarin over kun wordt doorgepraat. 23.50 Radiojournaal. 25-24.00 Nws. HIEP.SUM III TROS: 7.00 N'. 7.02 Vaak 's ochtends, met o.m. verkeenf. (8.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. 9.03 KRO-alrie: Uit de lucht gegre pen. (10.00 Nw 11.00 Nws. 11.03 Ver- zoekpl. 12.00 Nw 12.03 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprog met 13.00 Nws en 13.03 Raden maar. 14.iNws. 14.03 Theo Stokkink Show. (15.00 Nws NOS: 16 00 Nws. 16.03 De daverende dertigl7.00 Nws.) NOS: 18.00 NwlS.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.00 N\v£l9.02 (S) Sesjun: jazz en pop live. 22.00 N. 22.02 (S) Hugo van Gel deren Show. meïederlandstalige Top Tien en Kwiswijs. 22.fMed. 23.00 Nws. 23.02 (S) T S T .l'ros-Sport-Tijd - sport en muz. 24.00 Nws.,02 Aktua. 0.10 (S) Jazz- Sir. 1.00 De Natwacht. NOS: 5.00 Felix Meurders en Vimt van Engelen EO: 6.00- 7.00 (S) Matinatajevar. gramm.muz. TV vandaag LEEUWARDEN Omdat ze een he kel hadden aan 'ouwe troep' hebben twee mannen uit Leeuwarden dit jaar in totaal 26 branden gesticht in sloop woningen in heel Friesland. Een van de pyromanen, de 32-jarige metaalbe werker K. S. werd op 14 oktober aan gehouden. Hij noemde ook zijn mede dader, de 23-jarige perser H. D. B. uit Leeuwarden. De twee gebruikten meestal benzine. In Leeuwarden sloe gen zij dertien maal toe, in Sneek zes maal. De andere branden werden in vijf andere Friese steden gesticht. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Zwijgen is goud 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit dé samenleving 20.35 All in the Family 21.00 De Artiesten Reünie Club. doe. film 21.45 Paris vue par film impressies uit Parijs EO 22.00 De wind blaast waarheen hij wil 22.15 Kerk en Theologie: Luther vandaag 22.45 Horen èn Zien: Pianorecital: klass. muz. NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Guyana - waterland 19.30 De andere kant v.d. medaille: Voetbal: een doel om voor te leven? NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Hoe sterk is de eenzamö fietser: nieuwe composities van Boudvijn de Groot 21.00 Ironsideioord in opdracht 21.50 DeTupairos NOS 22.35 Den Haa^andaag 22.45 Journaal (ADVERTENTIE) Brengt verlichting b'i verkoudheid, griep en verstopte neus. Bestrijdt rheumatische pijnen, spit, stijve nek, spiervermoeidheid en (trainings) stijfheid in de spieren. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. 24 Ik probeerde zo vriendelijk mogelijk te glimlachen. 'Ik hoop het van harte! Maar in de tussentijd willen Tim en ik ons zo goed mogelijk amuseren. Daarom gaan we vanavond ook naar het circus'. 'Tim. is dat een broer?' vroeg Annali- sa mij. 'Hij noemde zijn achternaam niet. Heet hij ook March?' 'Nee. Trouwens als ik March had geheten, was ik een zwager van Vanessa geweest', antwoordde Ti mothy. 'Mijn naam is Lacy. Wij zijn allémaal geen familie van elkaar. Ik ben alleen maar gezelschapsheer. chauffeur en waakhond in algemene dienst'. 'Waakhond?' zei Annalisa. 'Dat klinkt niet erg vreedzaam. Waarom noem je jezelf zo?' 'Hij wil alleen maar duidelijk maken dat hij min of meer mijn reisleider is', zei ik. 'Als hij niet zo voortreffe lijk Duits had gesproken, waren we niet zo ver gekomen als nu. Maar goed, waakhond, zorg jij eens dat Mr. Elliott iets te drinken krijgt!' 'Als je binnen twintig minuten voor elkaar krijgt', zei Mr. Elliott, 'ben je je gewicht in goud waard. Lieve help!' Deze laatste uitroep ontschoot hem toen de serveerster op een nauw merkbaar teken van Timothy naar ons tafeltje kwam. In, zover ik kan beoor delen, vlekkeloos Duits deed hij zijn bestelling. Terwijl de serveerster zich verwijderde, keerde ik me naar Mr. Elliott. Hij had een pijp uit zijn zak gehaald en stak dez^ nu op, waardoor hij er op en top als een Engelsman uitzag. Afgezien daarvan had hij, zoals hij daar zat in zijn moeilijk te beschrijven maar nogal slordig zitten de kleding, iedereen kunnen zijn en overal vandaan kunnen komen. Hij was groot en vrij stevig gebouwd. Hij bewoog zich met een soort veerkrach tige precisie, die kracht en lichaams- beheersing verried. Hoewel hij aardig wist te conserveren, was zijn stem en heel zijn persoonlijkheid zonder meer kleurloos te noemen. Zijn handen za gen er behoorlijk uit, maar toch ont dekte ik dat hij een gebroken nagel had en dat zijn nagels vuil waren, als was hij de hele dag bezig geweest met een smerig karwei. Dit scheen mij moeilijk te rijmen met Annalisa's mededeling dat hij vertegenwoordiger was en als zodanig naar Oberhausen was gekomen. Misschien had hij wel een handje geholpen in het circus. Aan zijn kleren te zien was dat heel goed mogelijk: hij droeg namelijk goedkope vakantiekleding, waarin nog kortgeleden ruw en vuil werk ver richt moest zijn. 'En u!' vroeg ik. 'Ik heb van Fraulein Wagner gehoord dat u hier voor zaken bent. Wat ontzettend van dat ongeluk". 'Ze heeft u dat dus verteld? Ja het is inderdaad heel erg. Een van mijn collega's is erbij omgekomen. Hij was hier in verband met een onderzoek naar de landbouwmethoden en naar het gebruik van kunstmest Juist toen ik het dorp binnenreed om hem op te zoeken is het gebeurd'. 'Neem me niet kwalijk'. Nadat we een paar woorden gewisseld hadden, waar in we van ons medelijden getuigenis hadden afgelegd, vroeg ik: 'Voor wel ke firma werkt u. Mr. Elliott?' 'Onze Weense vestiging werkt onder de naam Kalkenbrunner Kunstmest'. 'O, dan kent u misschien de firma waarvoor mijn man werkt ook wel? Pan European Chemicals?' 'Maar natuurlijk. Ik zou alleen op dit ogenblik niet zo gauw een paar na men kunnen noemen. Stewart mis schien, of Graig? Het is heel goed mogelijk dat ik uw man wel eens ontmoet heb, maar ik kan het me niet herinneren. Komt hij vaak in We nen?' 'Daar heb ik geen flauw idee van', antwoordde ik naar waarheid. Alhoe wel het maar een alledaagse conversa tie was, viel er toch een zekere span ning te constateren. 'Bent u na het ongeluk steeds in Oberhausen ge weest?' 'Ja. het politie-onderzoek heeft nogal veel tijd gevergd. Ik heb van mijn firma verlof gekregen hier te blijven tot de zaak is opgehelderd. Om de tijd te korten heb ik maar een handje geholpen'. Hij lachte. 'Ik bedoel niet de politie, maar het circus. Annali sa. vertel jij ms wat ik afgelopen week heb uitgoerd'. 'Jij? Jij hebt c prachtig geholpen!' Ze keek Lee 'lliott bijna net zo bewonderend a; als Timothy straks haar had aangekon. 'U hebt er geen idee van, MrsjVIarch.ik heb u verteld dat wij aar een klein circus zijn, en dat betent dat iedereen de handen uit de ouwen moet steken. Vooral nu oonFranzl dood is.Ik geloof dat wij pas begrijpen hoe veel hij presteée. Misschien kun je dat van iederef zeggen, als hij ge storven is. Iltvel hij schitterend reed, had hij ge eigen nummer. Dat wilde hij niet.Jaar hij zorgde voor de paarden als gn ander, en zoals ik je reeds vertelt heeft hij Maestoso Leda afgericht i mij mijn nummer bijgebracht. Ik kreeg de inuk dat praten haar op haar gemaktelde, en ieder van ons luisterde adachtig. Mr. Elliott zat er rustig ontannen bij, zijn ogen geen ogenblik 'an het meisje af wendend. 'Ik kan me nogoed herinneren', zei ze, 'dat hij bij is kwam. Dat is nu tien jaar gelede Ik was een jaar of acht: mijn grootder leefde toen nog. We hadden onzeenten opgeslagen in de buurt van Ms, en mijn grootva der had net Mstoso Leda gekocht, de Lipizzaner prden waren toenter tijd in Wels gehivest, en we maakten dus van de gelefiheid gebruik om ze te gaan bekijkt Nou, je kunt je voorstellen', it zei ze tegen Ti mothy 'hoeu indruk ze op me maakten. Nu wd er toevallig in de dagen dat wij r waren een grote paardenmarkt irWels gehouden, en dat is mijn Juk geweest. Oom Franzl bezocht amelijk die markt. Hij trok in die jd veel op met een paardenhandelaa Daarvóór had hij in een Tsjechist circus gewerkt en daar weer voor is hij. geloof ik, in het leger.Hij; nooit erg familie ziek geweest. In der geval, hij kwam mijn grootvade: opzoeken en het draaide erop u dat, toen we die nacht naar Beien vertrokken, oom Franzl met ons ee ging'. (wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6