Plan OD-205 in ieder geval als alternatief ze zeggen.. Meer geld voor peuters van Noordwijkerhout Geen vervolging tegen veerlieden Kaagpont Nieuwveen krijgt verkeersdrempels ARP Hillegom komt met eigen lijst Twee overvallers Noordwijkse bank in hechtenis Rommelmarkt Volkshuis Sassenheim wil af van lintbebouwing Detailhandelsschool Leiderdorp mag beginnen met de middelbare opleiding Polichinelle in LAK-theater Collecte Nierstichting Herv. Valkenburg gaat toch bouwen Marktberichten Fileren op vijfkamp Bouw premie- en woningwet woningen (48) in Woubrugge TROL W KW \RTET DONDERDAG 1 NOVEMBER 1073 STAD EN REGIO L4 B. en tv. Katwijk geien niet toe Van een onzer verslaggevers KATWIJK Ondanks het feit, dat de meerderheid van de gemeenteraad vanavond zal voorstellen het centrumplan van OD 205 definitief te verwerpen, zijn b. en w. van Katwijk niet van plan dit onderwerp al op voorhand in te trekken. kort-r>. i ev.t .-c -u i t-d o-re^io k ort -nieuws -u i t-öe-retf io kort-nieuv:;-uit-de-TG^jio kort-nif?uur.-uit-de-re^;io kort-r.ioin/r -uit-dc-regio Het gemeentebestuur wil het door haar gepropageerde plan in ieder ge val als alternatief laten dienen voor de schets van het bureau Hajema, dat de oppositie wil laten maken. De ra tio van dit besluit is dat men niet ge- NIEUWVEEN Het instituut Stid en Landschap gaat een bestemmings plan ontwerpen voor de terreinen van de Johannes Stichting, in verband met de uitbreiding van Huize Ursula. De kosten zijn geraamd op 25.000. De gemeenteraad stelde dit bedrag be schikbaar. De raad besloot in principe 100.00 uit te trekken voor de verbreding van het laatste deel van de Molenkade (polder Zevenhoven). Hij wil echter eerst veiligstelling van de financiën voor de bouw van de openbare kleu terschool. Er komt een verkeersdrempel ter hoogte van het perceel Dorpsstraat 55 en een tweede voor de rk pastorie, resp. aan weerzijden van de uitrit van de omgelegde Molenkade. Het is de bedoeling, ook op de andere invalswe gen in de gemeente drempels aan te brengen, als deze proef slaagt. Mis schien komt er nu al een derde bij. Het krediet was 15.000. Mevr J Amelunxen-Vonk werd tot de raad toegelaten, als opvolgster van de heer C Meijer, die is overleden. Zij vertegenwoordigt de groep Gemeente belangen. HILLEGOM De afdeling Hillegom van de ARP heeft tijdens een leden vergadering in 'Weltevreden' besloten met een eigen kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen uit te ko men. Men is van mening, dat een af zonderlijke lijst voordelen biedt bij de eventuele verdeling van restzetels. De ARP Hillegom blijft bereid ook ra de verkiezingen in CCP verband sa men te werken. NOORDWIJK Van de vier mannen, die op 10 augustus een gewapende roofoverval pleegden op het bijkan toor aan de Voorstraat van de Bonds spaarbank Noordwijk, bevinden zich er twee in arrest. Het zijn een 27 jari ge student uit Tunis, woonachtig te Amsterdam, en een ongeveer even ou de Algerijn, clectriciën van beroep, zonder bekende woon of verblijf plaats. Een van de verdachten heeft bekend aan de overval te hebben deelgeno men. Goederen, die bij deze gelegen heid waren ontvreemd, trof men in zijn bezit aan. De andere die tot nog toe ontkent bij de overval betrokken te zijn geweest, is bij een confrontatie met het bankpersoneel pertinent her kend. Bij de overval werd de kassier, de heer Maassen, neergeslagen, terwijl het andere personeel met een pistool in bedwang werd gehouden. Een der de man hield de 16 jarige Paul Wul- finghoff, die op het moment van de overval juist het bankgebouw verliet, onder schot. Het onderzoek in deze zaak geschied de in samenwerking met de recherche te Amsterdam en Den Haag. Twee overvallers, eveneens Noord Afrika nen, zijn nog voortvluchtig en bevin den zich waarschijnlijk in het buiten land. Van de buit. ongeveer 10.000 is niets over. Uitlatingen van de rovers maakten duidelijk, dat het op een schietpartij zou zijn uitgelopen, als zij op heterdaad waren betrapt. Door de weigering van een alarmschakelaar in het bankkantoor, kon de politie eerst na het vertrek van de overvallers worden gewaarschuwd. Binnen een minuut was men ter plaatse, doch toen bleken de vogels reeds gevlogen. (ADVERTENTIE) dat op onze bont-afdeling een klant door een nerts is gebeten - hij was woest op z'n lage prijs HAARLEMMERSTRAAT 114-120 TEGENOVER DONKERSTEEG looft dat de huidige raad nog in de gelegenheid zal zijn, definitief over de bebouwing van het centrum van Katwijk aan Zee te beslissen. Het col lege gaat ervan uit, dat Hajema pas in maart zijn ideeën op tafel kan leg gen, waarna men rekening houdt met een 'schaaftijd' van drie maanden aan het plan. Tegen die tijd worden ver kiezingen gehouden en zal men onge twijfeld het eindoordeel overlaten aan de nieuwe raad. B. en w. willen daar om het OD-plan overeindhouden, op dat het nieuw gekozen gezelschap de mogelijkheid zal hebben, te kiezen. In dat licht bezien wordt hier en daar met het idee gespeeld, de hele zaak maar te laten rusten, totdat er een andere volksvertegenwoordiging geïn stalleerd is. Zelfs binnen het college is dat het geval. Wethouder Bergman: 'Ik vind dat dit inderdaad het beste zou -zijn. Maar dat is mijn persoonlij ke mening, waar. geloof ik, geen meerderheid voor te vinden is. Ik ben van mening, dat, waar deze raad niet in staat is gebleken over deze zaak een beslissing te nemen, zij die over moet laten aan haar opvolgers. De verschillene partijen kunnen van het centrumplan dan een issue maken bij de verkiezingen en zo de bouwplan nen een democratisch tintje geven'. Bu b. en w. het been stijf houden, ziet het ernaar uit, dat er vanavond toch weer uuitgebreid gedelibereerd zal worden over dit inmiddels grijs geprate onderwerp. Niet door de op positie, die ervan uitgaat, dat hun brief voor zich spreekt, maar wel door de voorstanders van het plan. CHU-fractieleider Vink zal, naar ver luidt, de nadruk leggen op het feit, toch .eigenlijk niet kan, terwijl drs. dat een 1312 score bij de stemming Van Mierlo. spreker voor Gemeentebe langen, eveneens flink in de slag zal gaan. Hij is voorstander van een uitgebrei de discussie, waarin hij naar zijn zeg gen 'de opposanten zal proberen af te houden van een wanhoopsdaad'. Men heeft zich inmiddels ook van uit de gemeenteraad in de discussie gestort. Het PPR-actiecentrum heeft een brief geschreven aan de raad, waarin men de afkeuring uitspreekt over het feit, dat deze kwestie herhaalde malen in "informele, niet voor het publiek toe gankelijke vergaderingen, is behan deld. De PR wil van de raad een uit spraak horen, inhoudende dat dit in het vervolg niet meer zal gebeuren. Er wordt inmiddels aan deze kwestie gesleuteld. Bij de begrotingsbehandeling over en kele maanden zal voorgesteld worden, dat, als er een informele raadsverga dering gehouden wordt, deze dan in ieder geval besloten zal worden met de uitgifte van een perscommuniqué. Het perceeltje grond in de' kom van het dorp De Zilk, waar eertijds boer derij Wassenaar stond, zal worden be bouwd met 16 premieverkoopwonin- gen en 14 vrije sectorwoningen. We thouder P. C. Heemskerk is in onder handeling om de 16 premiewoningen voor eigen inwoners voor 69.850,- all in gebouwd te krijgen. Ondanks verzet van burgemeester Bosma heeft de raad met 10-4 stemmen als beleids lijn aangenomen, dat niet aan elkaar grenzende kavels grond, die aan een zelfde eigenaar toebehoren, als 'aan eengesloten' dienen te worden aange merkt, wanneer zij aan elkaar zijn verbonden door een aan dezelfde eige naar toebehorende grondstrook, van maximaal 50 m. lang en minimaal 3 meter breed. Dit hield onder meer in, dat de heer C. Q. M. Pennings aan de Herenweg kan gaan bouwen. Beide wethouders en twee VVD leden stem den tegen. Niet minder dan 3 stemmingen aren er nodig om de heer N. H. Hogervorst aangewezen te krijgen als bestuurlsid namens de gemeenteraad in de Stich ting Dienstencentrum Bejaarden Noordwijkejhout. Door het in voorbereiding verklaren van een bestemmingsplan nabij de vuilnisbelt aan de Tespellaan is het mogelijk geworden, dat de heer De Winter, die op het landgoed 'Nieuw Leeuwenhorst' een vakenshouwetij heeft, zijn bedrijf naar die contreien verplaatst. De toeloop van peuters voor de twee peuterspeelzalen maakt het noodzake lijk meer leidsters aan te stellen. De gemeente subsideert die leidsters voor 50 proc. Daarom moet de subsidie- post met 6.000 worden verhoogd. De raad ging daarme akkoord. Binnen korte tijd kan de bollen en duinstreek zijn bedrijfsvuil nergens anders meer kwijt dan bij de V.A.M. aan Piet Gijzenbrug of bij de gemeen telijke vuilnisbelt van Noordwijker- hout aan de Corneliabrug. Bij de V.A.M. zullen de bedrijven 35,- per aangevoerde ton vuil moeten betalen en bij de gemeente Noordwijker hout ALPHEN Gisteren is in de zalen van het parkrestaurant Avifauna de tiende Huishoucscholendag georganiseerd door het Bedrijfschap voor het Slagersbedrijf. Zestien scholen namen deel aan wedstrijden ii het vervaardigen van gro te en kleine vleesschotels en een warme vleesschotel. Lelden was daarbij vertegenwoordigd door de meisjes van de Vakschool aan het Rapenburg. Op de foto worden zij door hun mede-scholieren luide aangemiedigd. NOORDWIJKERHOUT De heer F. N. Groot, die voor de KVP fractie in de gemeenteraad zitting had, heeft zijn zetel ter beschik king gesteld. In zijn plaats is tot lid benoemd de heer C. M. van der Klaauw. Het fractievoorzitterschap gaat naar mevr. R. M. W. van der Geest Lucassen. 11,- per m3. Dat is heel wat meer dan de particuliere bedrijven tot nu- toe aan de gemeentelijke vuilnisbel ten betalen. Nu rond 3,- tot 3,50 per m3 aangevoerd vuil betaald. Maakt Noordwijkerhout misbruik van zijn gunstige capaciteiten. Maakt Noordwijkerhout misbrui van zijn gunstige capaciteit. Wethouder P. C. Heemskerk bestreed dit dinsdagavond in de gemeenteraad. Met de overigens zeer wisselvallige gegevens omtrent de te verwachten aanvoer van be drijfsvuil komt een kostprijs van 11,- per m3 uit de bus. Maar als de gemeenteraad van Noordwijkerhout met B. en W. het risico wil nemen, kan de prijs omlaag geschroefd wor den. Wethouder Heemskerk liet even in het midden tot hoe laag. Het zat enkele raadsleden zwaar, dat de eigen inwoners een even hoog tarief zouden moeten betalen als de vuilstorters van buiten de gemeente. Wethouder Heemskerk beklemtoonde de slogan, dat de vervuiler de kosten van de ver vuiling moet betalen. Het is echter bereid hoe moeilijk dit ook zal zijn, de cijfers nog eens te herzien. Eind november 1973 weet de Streek wat de vervuiling kost. LEIDEN Het Leidse Volkshuis houdt vrijdag 9 en zaterdag 10 novem ber de jaarlijkse rommelmarkt. De op brengst zal worden besteed aan dc verbetering van sanitaire voorzienin gen op het terrein Duinschototen m Noordwijkerhout. De markt wordt ge houden in de grote zaal van het Volkshuis, Apothekersdijk 33. HILLEGOM De veiling van antiek en-rariteiten ten bate van het gerefor meerd jeugdhuis Het Bolwerk heeft 1500 opgebracht NIEUWE LEIDSE Oud-pastoor H. C. A. M. Kouwcnhoven hoopt zaterdag 75 jaar te worden. SASSENHEIM Sassenheim wil af van de 'saaie lintbebouwing', aldus motiveerde de burgemeester in de ge meenteraadsvergadering het ontwerp bestemmingsplan Centrum, dat erop gericht is doorbraken en toegangen naar de Hoordstraat te bewerken. De heer v Breda, vroeg zich af of het plan niet 25 jaar te laat kwam. Het grootste bezwaar kwam van de mid denstand. Deze verkeert in een moei lijke tijd en de kans op investeringen achtte hij dan ook gering. Verkeer- sterrein in de Ierklaan zag hij als ide aal. Hij vroeg naar de bebouweing achter de bedrijven in de Hoofdstraat. De heer Verdegaal zei dat het niet eenvoudig een oordeel is te geven om dat er nogal verschil is in de cijfers. Hij zag. voldoende ruimte voor win kels in de Hoofdstraat. De heer Rotte veel zei dat het rapport actueel cijfer materiaal mist. Verder merkte hij op dat het een goed beeld geeft wat voor SaSsenheim nodig is. Het wegvloeien van koopkracht naar Leiden en omlig gende gemeenten noemde hij een rea liteit. Hij was voorstander van minder winkels in de Kerklaan en meer in de Hoofdstraat. Hij waarschuwde voor overcapaciteit. De heer Hulsbergen zei dat het plan duidelijk visie had en de gemeenschap diende. Evenals de heer Rotteveel vroeg hij om meer ontslui ting van het Park. De Vaartkade Kas tanjelaan wil hij in z'n huidige vorm behouden. Hij drong erop aan dat de Hoofdstraat zo gauw mogelijk in ge- meentebeheer zou komen. Ook de heer Montvoort vroeg om actueel cij fermateriaal. In de Hoofdstraat wilde hij voetgangersoversteekplaatsen. De voorzitter merkte over de ontsluiting van het Park, verkeersvoorzieningen etc. op dat de middelen hiervoor ont breken. Zo zal de eerste jaren de Hoofdstraat in beheer blijven bij het Rijk. LEIDERDORP Bij het bestuur en de directie van de DetaMhandelsschool te Leiderdorp is gistermiddag het be richt van het minister ie binnengeko men, dat volgend jaar met de oplei ding aan een middelbare deitailhan- delsschool mag worden begonnen. Voor dc bouw van deze school is ui teraard eenafzonderlijke vergunning nodig. Het bestuur zal genoodzaakt zijn, voorlopig elders onderdak voor deze voortgezette opleiding te vinden. Het is wel de bedoeling, in het nieu we gebouw, d'at bij het gebouw van de Leidse Onderwijsinstellingen komt, zowel de lagere als de middelbare school onder te brengen. De nieuwe opleiding begint in augustus volgend jaar. LEIDEN Cabaretier Robert Kreis en componist-tekstschrijver Peter Stoops presenteren zaterdag in het LAK-theater hun programma Polichinelle. Zij traden reeds in verschillende radio-uitzendingen op zoals in Ted de Braaks: 'Tussen twaalf en twee'), 'Disco drlve-in' en diverse anderen. Na enkele televisie-uitzendingen in 1970 waren Robert en Peter onlangs te gast in de Vuist van Willem Duys. Ilier werd succes geoogst met zijn dialoog tussen Ilenriëtte Davids en Mary Drosselhuls, twee door Robert bewonderde theaterpersoonlijkheden, die eikaars 'vak'-ervaringen uit het theater leven uitwisselen. Dit nummer staat evenals een aantal nummers die geïnspireerd zijn op de periode tussen 1920 1940 op hel nieuwe Polichinolle-programma. De voorstelling begint om kwart over acht. I ALKEMADE In de raadsvergde- ring van maandag deelde burgemees ter Smolders mee, dat voor de leden van de raad een vertrouwelijk politie rapport ter inzage had gelegen, dat in opdracht was gemaakt naar aanleiding van het door de heer Patist gestelde inzake vermeende onregelmatigheden door veerlieden van de pont Te Kaag. De burgemeester zei dat uit de verho ren naar voren was gekomen dat mo gelijk kleine onregelmatigheden heb ben plaatsgevonden. Niet kon worden vastgesteld dat op grote schaal frau duleuze handelingen zouden zijn ver- LEIDEN Van 5 tot 10 november wordt ook in Leiden de lustrumcollec te voor de Nierstichting Nederland gehouden. In de afgelopen vijf jaar heeft het Nederlandse volk via de Stichting vier miljoen gulden besteed aan ver snelling en verbetering van mogelijk heden voor dialyse en transplantatie: aan het verwezenlijken van de moge lijkheid ook kinderlevens te redden met behulp van deze behandelingsme thode; aan vakanties en andere bijdra gen aan de levensvreugde van nierpa tiënten; aan medisclj-wetenschappelijk speurwerk vooral ter voorkoming van nierziekten. Alléén reeds om de voorwaarden te scheppen voor méér transplantaties is een veelvoud nodig van de bedragen, die tot nu toe beschikbaar konden worden gesteld. Iedere transplantatie maakt een dialyseplaats voor een nieuwe patiënt vrij. Te weinig trans plantaties betekent stijging van het aantal sterfgevallen tengevolge van te kort aan dialysemogelijkheden. In 1972 vonden in Nederland 92 nier transplantaties plaats. Ca. 750 patiën ten werden in dat jaar twee keer per week gedurende plm. 10 uur aan een kunstnier behandeld. Het aantal dialyseplaatsen in Neder land wordt beperkt door de geldmid delen en mankracht. Volgens deskun dige berekeningen zouden er in 1973 190 transplantaties moeten geschieden in 1974 280, in 1975 370 en in de vol gende jaren 400 per jaar. Zou men be langrijk beneden deze cijfers blijven clan zou het aantal sterfgevallen door een tekort aan dialyseplaatsen belang rijk stijgen. Voor de stadsdelen Maredijk, Haar lemmerweg en Merenwijk is er nog gebrek aan collectanten. Aanmelding bij mevr. Langeveld Koninginnelaan 64, tel. 22629, mevr. Gemund Ravel- straat 2, tel. 61336 of de heer J. C. Sleyser Morsweg 111, tel. 60674. VALKENBURG Op een vergade ring van de hervormde gemeente te Valkenburg werden de bouwplannen voor het jeugdwerk besproken. Het .vorige plan moest worden afgewezen in veiband met overschrijding van de rooijlijn. Het nieuwe plan is iets kleiner dan het vorige, maar zeker niet goedko per. Voor het nieuwe plan zal ook de reeds bestaande fundering voor een toren worden gebruikt. Dat staat de bouw van een toren in de toekomst niet in de weg: Een ruimte onder de grond komt als hobbijruimte beschik baar. Ook de leesbibliotheek zou m het nieuwe gebouw gehuivest kunnen worden. De kosten van de bouw zijn begroot op rond 250.000. GEIDEN Groente en Fruitveiling; 31 okto ber, Appelen 67 78. Peren 61 88. Aardappe len 17 19, Andijvie 42 62, Snijbonen 325 410, Boerenkook 31 30, Rode kool 13 29, Groene knol 21 22, Witte kool 19, Postelijn 160, Prei 47 53, Spinazie 125 144, Sprulton A 129 135. Spruiten B 115 134. C 111 118, Tomaten A 720 750, B 90O 920, C 490 530, CC 270 280, Uien 26 37, Winterpeen 16, Witlof 255 260, Bloemkool 6 138, 8 118 124, Knolseldrij 39 48. Komkommers AA 90. A75 78, B 63 73, C 54 61, D47, E 34 41, Sla licht 20 28, Sla zwaar 36 50. Bleekselderij 35 37. Selderij 29 34, Pa prika's 35. KATWIJK AAN DEN RUN Groenteveiling 31 oktober: Aanvoer waspeen 200 ton, bloem kool 10.000 stuks, prijzen waspeen Al 480- «50. 2 260-62(1. Extra 760-800, BI 210-810. 2 200, Cl 570, 2 290-350, Bloemkool per bak 6 1 104-119, 2 350-360, 8 p. bak 82-116, 2 22-56, 10 p. bak 2 42, 12 p. bak 1 44-89, 12 per bak 2 22. bospeen 62-90, selderij 21-30. krulpeterse- lie 35 41, brcek-een 200-510, spitskool 77-96, andijvie 41-61, rode kool 14-37, radijs 20, boerenkool 34-39, kroten 160-340, spinazie 90- 107. groene kool 21-34, prlnsessebonen 530. spruiten 54-55, spruiten B2 28, knolselderij 21-31. richt. Er Ion geen aanleiding worden gevonden tot het instellen van een strafrechterlijke vervolking. Het rap port werd voor kennisgeving aangeno men. Bij de algemene beschouwingen inza ke de gemeentebegroting van Alkema de waren- door de fractievoorzitters van KVP en VGA resp. P. C. W. van der Meer en H. M. L. van Duijkeren vragen gesteld met betrekking tot de stand van zaken in de bestemmings plannen. Burgermeester Smolders deelde nu mee dat plan Oud Ade, plan De Gogh, cn plan Rijpvvetering zijn vastfpsteld. Dit laatste plan is nog niet coor G. S. Goedgekeurd. Bin nenkort zil het plan Roelofarendsveen zuid ter gjedkeuring aan de raad wor den voorielegd. Degenen die een be- zwaarschr.ft op dit plan hadden inge diend zijr in een gezamenlijke verga dering vai de commissies van openba re werkeï en ruimtelijke ordening ge hoord. De volgende plannen moeten nog wor den vasffesteld. 1. landelijk gebied oost ter vervanging van de plannen Googerpo^er in Hoofdzaak, Veender en Lijkerpolder, en plan Veenderpol- der landelijk gebied (gedeeltelijk), 2 Roelofarensveen noord ter vervanging van het plan Googerpolder In onder delen en het plai^ Roelofarendsveen. 3 Oude Wetering, 4 Nieuwe Wetering, 5 Kaag, 6 Landelijk gebied west. Voor de planm'n 1 tot, en met 5 zijn reeds ontwerpei. i KOUDEKERK Maandag 5 novem ber zal het tweede tiental van de Kouderkerkse'. Schaakclub thuis uitko men tegen ;het tweede tiental van Noordwijk. Op 15 november speelt .het ebrste tiental thuis tegen Alphen 3, gevolgd door de uitwedstrijd van het tweede tiental tegen het eerste van Rijnsburg, op 26 november. Op 10 december zal het eerste tiental thuis het vierde van Noordwijk ontvangen. Op maandag 17 december organiseert de schaakclub een open Kerst Toer nooi. Aanvang 20.00 uur in de recrea tiezaal van Nieuw Poelgeest. LEIDERDORP De burgemeester doet dioor middel vam deze oproep een beroep op de supporters vam RCL om zaterdag zoveeil mogelijk per fiets naar het veld te gaan, dit ter onder steuning vam de pogingen tot benzime- beperking. LEIMUIDEN Donderdag, 1 novem ber zal in 'Het Spant' een algemene ledenvergadering worden gehouden door de s.v. Kickers 69 afd. Volleybal. Aanvang 20 uur. LEIMUIDEN Vrijdag, 2 november zal in de 'Sporthal Llsse' te Lisse eert dames volleybalwedstrijd worden ge speeld tussen S.C.Lisse en Kickers 69. Aanvang 21 uur. Scheidsrechter is H. van Hagen. LEIMUIDEN De ijsclub 'Nut en Vermaak' houdt een ledenvergadering op vrijdag 9 november in zaal Keijze«\ Aanvang 20 uur. LEIMUIDEN Scouting 63 organi seert op zaterdag, 3 november in de 'Paardenstal' aan de Willem van der v Veldenweg een spel stuif in voor jon gens van 8-10 jaar. Aan deze stuif in is tevens een grote speurtocht verbon den. Aanvang 10 uur v.m. LISSE De ijsclub Lisserbroek houdt vrijdag 2 november om half 8 de. jaarvergadering in De Meerkoet te Lisserbroek. LISSE Ir. A. H. J. Paardekooper heeft bedankt voor de benoeming tot raadslid in d evacature De Goeij. Nu is de heer Th. Veeger, leraar aan het Fioretti college, aan de beurt. WASSENAAR Zondag 4 "november om 10 uur is er 'open huis' in de Dorpskerk aan het Plein, onder auspi ciën van de Wassenaarse opendeur groep. Het thema luidt; 'Geloven, wat doet het me? Op deze vraag wordt gereageerd door Zuster Th J. de Bode, sociaal werk ster, Prof ds J W Schulte Nordholt, hoogleraar in de Amerikaanse geschie denis, twee Wassenaarse jongeren, Annette Lansing en Ge Schellinger hout, en twee bevriende Oostduitse christenen. Ook de kerkganger zelf kunnen hun reactie kenbaar maken. De bijeenkomst wordt geleid door ds A van Buuren,, godsdienstleraar aan het Rijnlands Lyceum. WOUBRUGGE B. en W. stellen de raad voor, een bijdrage van 25 pro cent te verlenen in het bedrag dat no dig is voor herstel van het rieten dak van de boerderij Doespolaerkade 6 Hoogmade. Het rijk subsidieert met 30 procent en de provincie met 20. SCHEVEHJINGEN In de 3e technische school aan de Zwaardstraat is gisteren de Natioiale Visserij Vijfkamp 1973 gehouden. Aan de vijfkamp namen leerlin gen deel van dc scholen voor de zeevisvaart in Goedereede, Den Helder, IJmul- den, Katyijk, 'Scheveningen, Urk, Vlissingen en Ouddorp. De leerlingen moes ten elka^- 'bestrijden' op allerlei onderdelen, zoals touwtrekken, netten boeten, vissnijdeï fileren e.d. De winnende ploeg was die van Goedereede (54 pnt) voor wie KeesAkkerhoek de prijs in ontvangst nam. Tweede werd Urk (39 pnt.). De prijzen Merdep uitgereikt door de K. Hoekstra van het visserijschap. Op de fdo is Piet Sperling uit Ouddorp onder de goedkeurende blikken van zijn meddecrlingen bezig met fileren. WOUBRVGGE B. en W. hebben de gemeenteraad meegedeeld, dat de bouw /an 20 premiewoningen in Woubrugge aanstaande is. Zij zullen overeenkomen met de 16 premiewo ningen in Hoogmade, waarvan de bouw eird vorig jaar is begonnen. Gelet op de daar opgedane ervaring mag worden aangenomen, dat voor de ze wonirgen voldoende belangstelling bestaat lowel bij de eigen inwoners als bij ljen die economisch aan de ge meente gebonden zijn. Het gemeente bestuur wil in de eerste plaats tege- moetkonen aan de behoeften van de eigen bjvolking. De kavelprijs voor de woningen is bepaald op 13.000 Op 31 oktober wordt een voorlich tingsavond gehouden. Er is ook een plan voor 28 woning wetwoningen. Deze bouw kan worden gerealiseerd in het plan Verboom op grond van het bestemmingsplan 'Wou brugge Bateweg'. De 20 premiewoningen zullen in op dracht van de gemeente worden ge bouwd door de particulieren die deze woningen zelf gaan bewonen. Ten aanzien van de woningwetwoningen is overeenstemming over de aanneem- som bereikt met het bouwbedrijf Vink en Veenman te Noorden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4